'We Serve' staat voorop bij de Lionsclub Vijfjaar het beste van het beste bij Kennemer Vers De Stolp en Woon- en Zorgcentrum Heiloo gaan samenwerken De heer J.A. Langedijk Koninklijk Onderscheiden Bakker Kees Zoon gaat extra service bieden Door verbouwing zullen de wachttijden minder worden UITKIJKPOST - 9 OKTOBER 2002 - PAGINA 8 VlAAim Dronken Heilooëer veroorzaakt eenzijdig ongeval Mondo Bizzaro vrijdag 11 oktober in Buk Buk Activiteiten bij Tendenz De Nieuwe Wereld Kledinginzameling voor en door Mensen in Nood In kannen en kruiken bij KVG St. Monica Er was eens...l0 jaar De Paulusschool Alzheimer café weer open Zaterdag 12 oktober open dag brandweer Heiloo Paddestoelenwandeling in het Heilooër Bos HEILOO -Al in het midden van de negentiende eeuw kwam de naam Lions' voorin de betekenis van man- tienclubs die zich bezighielden met (good government and good citizens hip'. In 1917 vond de oprichting plaats van de Association of Lions Clubs in DallasTexasgevolgd door het ontstaan van Lions Clubs buiten het Amerikaanse continent. Momenteel telt ons land 395 clubs met 11.478 leden. Wereldwijd heeft de organisatie ruim 1,4 miljoen leden, in meerdan 186 staten verdeeld over bijna 45.000 clubs. 'Mannenclubs' zijn het echter allang niet meer; service clubs is een betere benaming voor zowel de mannen-, vrouwen- als gemengde clubs. Dc Lionsclub Heiloo. Limmen en de Egmonden bestaat inmiddels 20 jaar. Op 8 mei 1982 werd de club gedoopt middels een zogenaamde 'charter- night*. Een zevental leden van het eer ste uur neemt nog steeds zitting in de 37 leden tellende club. die zich sterk maakt voor het organiseren van activi teiten om daarmee goede doelen te ondersteunen. De laatste jaren zijn er veel nieuwe leden toegetreden, waar door de Lionsclub een jonge uitstraling heeft. Marché au vin De Lionsclub heeft zich de laatste jaren onder andere ingezet voor de CliniClowns. Eardrop, familiehuis MCA, de Vijfhoek en bijvoorbeeld de Stichting Veldwerk met het recente Parkgolf evenement. Op 3 november van dit jaar is het kinderhuis Antonius van de Stichting Kardeel in Bakkum aan de beurt. Daartoe wordt dit jaar wederom het evenement Marché au Vin georganiseerd, een gezellig samen- Of dit echt de allerlekkerste wijn is kunt u zelf ervaren tijdens Marché au Vin, hét evenement dat de Lions ditmaal organiseren voor Medisch Kinderhuis Antonius te Bakkum. Klein Varnebroek en lekkere hapjes. zijn met prima wijnen bedoeld om vrienden en bekenden te ontmoeten en een bijdrage te leveren aan het goede doel. Deze bijdrage komt uit de verkoop van strippenkaar ten. Een strippenkaart bestaat uit twee strippen en kost E 5,-. Eén strip is goed voor een heerlijk glas wijn of een lek ker hapje. Daarnaast kunnen de door u geproefde wijnen ook per doos gekocht worden. Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden telt bijna 40 leden, waarvan u er vast wel enkele persoonlijk kent. Daarom bent u hierbij uitgenodigd voor dit gezellige evenement op 3 november. Diverse stands voorzien eenieder van informatie, heerlijke hap jes en tongstrelende wijnen. Een mid dag die eigenlijk niemand mag missen en de entree is gratis! Het goede'doel: Medisch Kinderhuis Antonius te Bakkum Het motto van de Lionsclub 'We Serve' geldt ook op 3 november. De opbrengst van de wijn- en hapjesverkoop komt ten goede aan het Antoniushuis, waar onder 50% van de verkochte strippen kaarten. In het kinderhuis Antonius wonen 52 kinderen in de leeftijd van 3 tot 13 jaar. verdeeld over zes groepen. Elke groep heeft een eigen functie. Er zijn:' een crisisgroep. een observatie- groep, drie behandelgroepen en een langverblijfgroep. In de langverblijf- groep zijn kinderen opgenomen voor een periode van vijf jaar, het gaat hier bij om kinderen die niet meer thuis kunnen wonen. De langverblijfgroep is naar Heiloo verhuisd, omdat het van belang is dat deze kinderen zoveel mogelijk in een normale omgeving kunnen integreren. De kinderen komen uit heel Noord-Holland. De kinderen zijn deels vrijwillig uit huis geplaatst met medewerking van de ouders en deels onvrijwillig op last van de raad van de kinderbescherming. De kinderen gaan ook naar school. De school is op het terrein van het Antoiniushuis. Het is een School voor speciaal onderwijs. Er komen ook kin deren van buitenaf. Het Antoniushuis richt zich erop dat kinderen weer terug kunnen naar hun thuissituatie. Dat gebeurt, hoe ingewikkeld soms ook. door nauw samen te werken met de ouders. Als kinderen niet meer terug naar huis kunnen, wordt in overleg met de ouders naar een alternatief gezocht als een pleeggezin, een gezinshuis of een vervolginter'naat. Een uithuisplaatsing is voor een kind altijd een forse ingreep. Het Antoniushuis probeert het voor de kin deren zo aangenaam mogelijk te maken, maar heeft niet altijd de midde len daarvoor. Voor uitjes; kampen en deelname aan clubs zijn de mogelijkhe den beperkt. Activiteiten doen en con tacten leggen met andere kinderen komen het plezier en de mogelijkheden van de kinderen ten goede. De Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden steunt het Antoniushuis in deze met de Marché au Vin. Op de wijnmiddag is een informatiestand Antoiniushuis aanwezig. van het Restaurant Klein Varnebroek Onder de Heilooërs welbekend uitstekende restaurant Varnebroek. de thuishaven van Club Heiloo, Limmen en is het Klein Lions de Egmonden. Op deze locatie is het op 3 november nog beter toeven dan nor maal gesproken. Het adres is: Omloop 22 te Heiloo. Voor vragen en informatie kunt u contact opnemen met Herman Gelissen, tel. 072-5322288 of Jan Sterkman, tel. 5331355. ALKMAAR een eenzijdig Donderdagavond vond ongeval plaats op de Voordam te Alkmaar. De bestuurder van een personenauto, een 20-jarige man uit Heiloo, was met zijn auto tegen een aantal betonnen paaltjes en fietsen rek aangereden. Vervolgens was hij met zijn auto tegen een lantaarnpaal tot stil stand gekomen. Bij controle bleek de bestuurder alcohol te hebben gebruikt. Hij blies 355 ug/1. Dat is ruim boven de toegestane marge van 220 ug/1. HEILOO - Knetter harde punk afrem men tot rustige rock, is wat de twee vrienden uit de lage landen Monao Bizzaro doen voor de pret. Hun grote liefde voor de legendarische punkband de Ramones heeft deze jongens doen besluiten tot het akoestisch spelen van Ramones nummers. Vele hits zullen de revue passeren in een geheel nieuw en ongebruikelijk jasje. Vaak wordt men verrast als de elektrische gitaar wordt vervangen voor een semi-akoestisch familielid en denk dan aan Nirvana unplugged. Het beste wordt uit de Ramones nummers gehaald en voor een paar euro ben je erbij. De buk is open vanaf 21.00 uur. HEILOO - In april 1999 werd de basis gelegd voor een intensieve samenwer king tussen Woonvoorziening dc Stolp en Woon- en Zorgcentrum Heiloo. Doel van de samenwerking is senioren die woonachtig zijn in de Stolp, en een RIO indicatie hebben gekregen, de mogelijkheid te bieden een apparte ment binnen locatie Overkerck te betrekken en hun aanvullende onder steuning via de Stolp te kunnen blijven ontvangen. De samenwerking tussen beide organi saties past prima binnen de zorgketen gedachte waarbij cliënten zorg ontvan gen ongeacht de locatie waar de zorg kan worden geboden. Het transparant maken van de muren tussen de ver schillende zorginstellingen is op lokaal niveau goed uitvoerbaar maar blijkt administratief nog de nodige voeten in de aarde te hebben. Zeker daar waar het gaat om de verschillende soorten financiering van de zorg waar de diver se zorgaanbieders mee worden gecon fronteerd. In de praktijk blijkt het werken met een persoonsgebonden budget of een persoonsvolgend budget voor deze spe cifieke doelgroep nog niet tot volledige wasdom te zijn gekomen. Dit heeft de heren Kaandorp van de Stolp en Hörchner van Woon- en Zorgcentrum Heiloo er echter niet van weerhouden het project te omarmen en te realiseren. Op 8 oktober heeft mevrouw Holwerda, na twintig jaar in de Stolp te hebben gewoond, als eerste de sleutel van haar nieuwe appartement in Overkerck in ontvangst mogen nemen. In aanwezigheid van haar familie en medewerkers uit beide zorginstellingen toonde mevrouw Holwerda zich ver heugd en sprak de wens uit dat meer bewoners haar voorbeeld kunnen vol gen. Deze wens sluit prima aan bij de inhoud van het project waarbij het nadrukkelijk in de bedoeling ligt meer oudere bewoners uit de Stolp in Overkerck huisvesting aan te bieden. Dit is ook mogelijk aangezien primair de ondersteuning past binnen de AWBZ. Aanvullende zorg kan vervol gens worden geboden vanuit de indivi dueel aangevraagde persoonsgebonden budgetten van de bewoners. HEILOO - Zaterdag 13 oktober is er vveer eens swingende Base Dance in Tendenz. Zit je in groep 8 en heb je zin om te feesten, kom dan ook langs om flink uit je dak te gaan. De tijden zijn van 19.30 tot 22.00 uur en de toegang is gratis. Natuurlijk is het op vrijdagavond 12 oktober ook feest. Zit je in de brug klas of ben je niet ouder dan 15, kom dan naar de dance party. De toegang is 0,80 euro en als je een pasje hebt 0,60 euro. K'linkt het goed en heb je zin om te swingen?! Je bent tussen 20.00 en 23.00 uur welkom. Tendenz is alcohol vrij en in de zaal mag niet gerookt wor den. Let op meiden: er zijn nog plaatsen vrij bij de zëlfverdedigingcursus. Ben je tus sen de 12 en 15 jaar en wil je jezelf vei lig voelen en voor jezelf leren opkomen dan is deze cursus iets voor jou. Je kunt je opgeven door te bellen met Tendenz, Mariska Ruiter, 072-5321069. De cursus wordt gegeven in de Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat. Het bestaat uit acht les sen en wordt op maandags gegeven van 17.00 tot 18.15 uur. De eerste les is op 21 oktober. De kosten zijn 40 euro per persoon. ALKMAAR - Maandagavond 14 okto ber zal medium Dirk in 't Veld te gast zijn bij De Nieuwe Wereld. Via een foto van uw overleden dierbaren, mag hij u een bericht vanuit de Andere Wereld doorgeven. Voorprogramma: De Andere Wereld spreekt. Locatie: Fnidsen 33 te Alkmaar. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Entree: E 4,55 p.p. Inlichtingen, tel. 072-5334280 of www.de-nieuwe-wereld.nl. HEILOO - Deze week is het precies vijf jaar geleden dat de vier huidige ondernemers van Kenn*emer Vers geza menlijk hun deuren openden aan de Heerenweg 44. Ambachtelijke slagerij Brink. Sinnige's Fruit, ambachtsbakker Beerse en bloemcnshop Meerflcur ervaren hun samenwerkingsverband in het gezellige verscentrum allen als zeer prettig. Slagerij Brink zit al 65 jaar in de Kennemer Vers, vanaf het allereerste begin. Sindsdien is er veel veranderd qua samenstelling van de winkels, maar volgens eigenaren Theo en Mary Dekker is er op het gebied van de pro ducten weinig veranderd. Het is nog steeds dagelijks vers en het assortiment is nog steeds zeer uitgebreid zodat de kieskeurige klant op hel gebied van kwaliteitswaren nog steeds uitstekend terecht kan bij alle aanwezige zaken. De slager blinkt vooral uit in de verse worst uit eigen worstenmakerij, het eigen rund- en kalfsvlees, en de dage lijks wisselende maaltijden, maar alle overige vleesproducten mogen er natuurlijk ook zijn. Weet u weer niet wat u vanavond moet etën? Vraag het eens aan slager Brink; die heeft alvast een heerlijk stukje vlees voor u. Aardappelen en groente erbij en u heeft weer een heerlijke maaltijd. Over groentes gesproken: bij Sinnige bent u aan het juiste adres voor alle soorten groente, maar ook voor de lekkerste salades en een groot assortiment vers fruit dat kleurrijk en aantrekkelijk in de winkel ligt uitgesteld. Probeer voor al eens de Sinniee-salade. de «roente- man plakt natuurlijk niet voor niets zijn naam aan deze lekkere en gezonde delicatesse. Expert op het gebied van alle soorten brood en aanverwante pro ducten zoals speculaas, warme en koude spackbroodjes en luxe broodwa ren als croissants .en vers belegde broodjes gezond is bij uitstek bakker Beerse. Natuurlijk kunt u bij hen ook uw taarten bestellen die op elke ver jaardag of andere feestelijke gelegen heid de show stelen. En als u dan toch op weg bent naar een feest, neem dan meteen even een bloemetje mee bij Bloemenshop Meerfleur. Deze specia list op het gebied van bloemen haalt enkele keren per week uw bloemen vers van de vei ling, waardoor het assor timent regelmatig veranderd. Vooral dc apartere bloemsoorten staan in al hun pracht in de emmers te wachten op een mooie plaats in huis. Meerfleur staat inmiddels goed bekend om de Tlessen- stukjes': kant-en-klare boeketjes in een mooi vaasje, leuk om kado te doen of natuurlijk gewoon om voor u zelf mee te nemen. Aandacht voor de klant, ambachtelijke producten met liefde bereid en de smaak van vers: u vindt het allemaal onder één dak in de Kennemer Vers! Op donderdag 10, vrijdag 11 en zater dag 12 oktober heeft slagerij Brink in het kader van het 5-jarig jubileum aan trekkelijke aanbiedingen en ontvangt elke klant een leuke attentie. Zie voor deze aanbiedingen èn de aanbiedingen van ambachtsbakker Beerse in de advertentie elders in deze krant. HEILOO - Op zondag 6 oktober heeft burgemeester A.H. den Boon aan de heer J.A. Langedijk uit Heiloo een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. De heer Langedijk heeft zich vele jaren ingezet voor het welzijn van zijn mede mens met name in de Lourdesgroep Heiloo. Het 25-jarig bestaan van de Lourdesafdeling in Heiloo is daarom een passende gelegenheid om de onderscheiding uit te reiken. De heer Langedijk (68) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving deze onderscheiding mede op grond van het feit dat hij sinds 1986 activiteiten ontplooit op het terrein van welzijn die ten goede komen aan de samenleving. Hij zet zich zowel uitvoe rend als bestuurlijk in voor zijn mede mens. De heer Langedijk is sinds 1986 vrijwilliger bij de Lourdesgroep Haarlem en vanaf 1995 hoofdpropa gandist (voorzitter) van de afdeling Heiloo. De afdeling Heiloo stelt zich ten doel om zieke en minder draag krachtige mensen in de gelegenheid te stellen een bedevaart naar Lourdes te maken. De heer Langedijk is geduren de de jaarlijkse reis naar Lourdes dc hotelleider van dé ongeveer 50 deelne mers. Ook na de reizen houdt hij con tact met de bedevaartgangers. Zijn Deze week is het vijfjaar geleden dat de huidige ondernemers in Kennemer Vers hun deuren openden voor de de klant die het beste van het beste wil. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Directeur Hörchner van Woon- en Zorgcentrum Heiloo feliciteert mevrouw Holwerda met haar nieuwe woning in Huize Overkerck en overhandigt haar symbolisch de sleutel en een bos bloemen, (foto UKP) REGIO - Ook dit najaar houdt de Kledingactie van Mensen in Nood weer een kledinginzameling. Draagbare kle ding, schoeisel, huishoudtextiel en dekens in gesloten plastic zakken zijn van harte welkom. Deze kunt u afgeven bij de onderstaande adressen: mevr. J. Revers, Dusseldorperweg 118, in Limmen, mevr. J. Neelen, Kapelweg 115 in Heiloo en mevr. T. v. Lieshout, Visweg 20 in Limmen. Inlever dagen zijn 23-24-25 en 26 oktober. Kleding komt goed terecht Uw kleding komt altijd goed terecht bij Mensen in Nood. Dankzij de verkoop van de ingezamelde kleding aan Nederlandse sorteerbedrijven levert de Kledingactie een belangrijke bijdrage aan de noodhulp- en kinderprojecten van Mensen in Nood. De inzameling van dit najaar wordt gehouden onder het motto 'Bouw mee voor El Salvador'. Mensen in Nood zet zich in voor families die na de aardbevingen in 2001 hun huis kwijt raakten. Met de hele familie en de steun van Mensen in Nood bouwen ze nu nieuwe, stevige huizen, die bij volgende aardbeving wel blijven staan. Voor meer informatie www.kledingactie.nl of bellen naar tel. 073-6871060. Heeft u geen kleding, maar wilt u toch helpen dan kan dat door een gift over te maken op giro 667 Den Haag, onder vermelding van El Salvador. HEILOO - Woensdag 16 oktober is er een avond voor het KVG. Thema van de avond is In Kannen en kruiken. Spreekster van de avond is drs. A. Teunen, historica en filosofe. Aan de hand van dia's vertelt zij over eetge woontes, recepten en gebruiksvoorwer pen uit de 16de en 17de eeuw. Niet- ieden zijn ook welkom. Zij betalen E 3,50 inclusief een kop koffie/thee. De bijeenkomst wordt gehouden in het Willibrordushuis, Westerweg 265-267. Op 6 november houdt het KVG haar jaarlijks bezinningsdag. Inleider is pas tor Knol en het thema van de dag luidt: de rol van de vrouw in de bijbel. De dag begint om 9.30 uur, eveneens in het Willibrordushuis, en eindigt om 15.00 uur. Kosfen bedragen E 9,- inclusief koffie/thee en lunch. Iedereen die belangstelling heeft is welkom. Opgave voor 1 november bij een van de bestuursleden. Voor verdere informatie tel. 072-5336137 of 5334234. HEILOO - Deze week is het feest op De Paulusschool. Met een sprookjes- week wordt gevierd dat de school 10 jaar bestaat. Maandagochtend werd de sprookjesweek feestelijk geopend, diverse sprookjesfiguren liepen over het plein tot groot genoegen van de kinderen. Dinsdag was het knutseldag en vandaag zijn de kinderen de hele dag op pad voor de sprookjesvossen jacht. Morgen staat de dag in het teken van de sprookjeskookdag en de Fancy Fair. In en om de school kunnen de kin deren, hun ouders en broertjes en zus sen en natuurlijk de meesters en juffen hun buiken bol eten met allerlei beto verende hapjes en magische drankjes in het Sprookjesrestaurant en genieten van al het leuks op de Fancy Fair. Vrijdag voert het Falkland toneel een toneelstuk op voor de groepen 7 en 8, en is er nog een sprookjesachtige ver rassing voor al de koningszonen en - dochters! HEILOO - Bakker Kees Zoon biedt zijn klanten vanaf dinsdag 15 oktober een extra service: semi-zelfbediening. Daar waar de liefhebbers van He ambachtelijke bakkerswaren nu (met name op vrijdag en zaterdag) nog wel eens lang op hun beurt moeten wach ten, zal dit na de aankomende verbou wing grotendeels tot het verleden behoren. Doordat de klant in het voor ste gedeelte van de winkel zelf brood, kadetjes en koekwaren kan pakken, hoeft er niet meer gewacht te worden op de overige klanten. Voor de klanten die wél geholpen willen worden blijft de bedieningsservice uiteraard gewoon bestaan. „Onze service blijft namelijk hetzelfde", benadrukt Kees Zoon, „maar de 'snelle shoppers' zullen zeker hun voordeel doen met de nieuwe opzet van onze winkel. Unieke formule Het gaat góed met Bakker Kees Zoon. Zo goed zelfs dat klanten soms wel 20 minuten op hun beurt moeten wachten. Veel te lang, zo beaamt de eigenaar. „Op een vrije zaterdag hebben mensen wel iets beter te doen dan zo'n tijd op hun beurt te moeten wachten. Vandaar dat wij nu, deze voor de bakkerswereld toch wel unieke formule gaan gebrui ken. De klant kan straks zelf producten als gesneden brood, koek en bol'etjes uit de schappen pakken, uiteraard net zo vers en op dezelfde ambachtelijke wijze bereid als dat wij het nu verko pen. Bovendien komt er een broodjes- hoek/waar de broodjes direct kunnen worden gesmeerd en belegd. Het is voor ons wel spannend.wat dp Heiloose klant er van vindt, maar ik zie het als een uitdaging om er weer iets moois van te maken." Ontspannen winkelen Voor de aanpassing van de winkel is een verbouwing noodzakelijk. De grote zware toonbanken maken plaats voor overzichtelijke transparante schappen en kleinere bedieningsplaatsen. In het midden van de zaak komt een schap met kadetjes, krentenbollen, diverse soorten koek etc., waaruit de klant voorverpakte actieartikelen van drie vijf stuks kan pakken. Wanneer de klant meer of minder dan dit aantal wenst dan kan deze uiteraard bij de bedieningsservice terecht, waar de pro ducten nog gewoon per stuk worden verkocht. „Ik heb deze opzet bij een bakker in Utrecht gezien, en daar liep het als een trein. De klant kan op zijn gemak door de winkel lopen, zonder constant op te moeten letten of hij niet aan de beurt is. Daardoor is het veel onspannender winkelen en neemt een klant meer tijd om even rond te kijken. Voor de klanten die haast hebben is dit ook gunstig, want bij de kassa wordt direct afgerekend in plaats van dat er dan pas bedacht wordt wat er in huis moet worden gehaald," Iaat Kees Zoon weten. Speciale aanbiedingen Zaterdag 5 oktober om 17.00 uur v >rdt het meubilair uit de bakkerszaak gehaald. Een uur later wordt de vloer er uit gejekkerd en kan de verbouwing beginnen. Tot 15 oktober kunnen de klanten van Kees Zoon terecht op het middenplein van winkelcentrum 't Loo, waar de 'broodnodige' producten op marktkramen worden verkocht. Gedurende de verbouwing heeft de bakker speciale verbouwingsaanbie dingen. Op dinsdag 15 oktober volgt de heropening, en kunt u het resultaat bewonderen (én proeven) bij B -kkcr Kees Zoon aan 't Loo 25. ALKMAAR - Woensdag 16 oktober is het Alzheimer café weer open voor familieleden, mantelzorgers, zorgverle ners en allen die belangstelling hebben voor het Alzheimer ziekteproces. Dat het thema van zo een avond niet altijd en alleen gaat over dementie of de dementerende, zal woensdag duidelijk worden. Het thema van deze avond is namelijk dementie en schuldgevoelens. De inleiding van dit thema is in handen van een deskundige. Na de inleiding zal een discussie plaats vinden over dit gevoelige onderwerp. Voor alle aanwezigen zal het een leer zame avond worden. Ook een stand met informatie over allerlei onderwer pen die te maken hebben met dementie is aanwezig. De toegang is gratis inclu sief een kop koffie/thee. Tijdens de pauze en het napraten wordt op eigen kosten van alles geschonken. Vanaf 19.00 uur is het café geopend in het wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Voor meer informatie: M. Blijleven, tel. 072- 5334893 of J. Rood, tel. 5335297. Bakker Kees Zoon met links zijn vrouw Margret en rechts de medewerksters Debby en Margreet. (foto UKP) werkzaamheden voor de Lourdesgroep Heiloo zijn inmiddels bijna een dag taak. Naast zijn werk bij de Lourdesgroep heeft de heer Langedijk vanaf 1995 tot heden vele andere activiteiten ont plooid. Hij heeft zich ingezet als vrijwil liger bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Hij is penningmeester van de Voorlichtingscommissie van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) afdeling Heiloo. Als lid van de werk groep Ziekenzorg van de Rooms Katholieke Parochie verzorgt hij jaar lijks het vervoer voor de deelnemers aan het ziekentriduüm bij de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Tevens verzorgt hij jaarlijks de distributie van de collectebussen voor het Beatrixfonds. Voorts verzorgt hij allerlei werkzaam heden voor wie hij dat nodig vindt. Hij verzorgt de volkstuin van een zieke buurman en laat de hond uit voor de buren. De heer Langedijk wordt een mens uit duizenden genoemd. De heer Langedijk is auteur van het boekje 'Overleven in het verpleeghuis', waar van de baten ten goede kwamen voor de rolstoelbus. De heer Langedijk is werkzaam geweest in. verschillende functies bij diverse zorginstellingen. HEILOO - In het kader van de natio nale brandpreventieweek houdt de vrijwillige brandweer Heiloo zaterdag 12 oktober een open dag met tal van activiteiten. De open dag vormt het sluitstuk van de brandpreventieweek die start op 4 oktober. Het thema luidt De Nationale Schoolontruimings- oefening. In de week van 4 tot en met 12 oktober zal de Nederlandse brand wondenstichting een collecte houden. Talloze activiteiten voor jong en oud De open dag van de vrijwillige brand weer Heiloo vindt plaats bij de brand weerkazerne aan het Rosendaal 2a in Heiloo. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunt u een kijkje nemen in de brandweerka zerne en kijken naar of deelnemen aan tal van activiteiten. Zo kunt u kijken naar videofilmvoorstellingen over schoolontruimingen, maar ook over de brandweer in het algemeen. U kunt ze ook in actie zien. Zo zet de brandweer een auto-ongeval in scène en kunt u de hulpverleners aan het werk zien in een realistisch nagebootste situatie. De kin deren kunnen aan den lijve ervaren hoe het werk bij de brandweer er aan toe kan gaan. Kinderen kunnen tijdens de open dag zelf een huis blussen. Vrijwillige leden van het korps geven een demonstratie met een zeer specta culaire gasexplosie, maar dit is niet alles. Er zijn stands ingericht waar u informatie kunt krijgen en u kunt de brandweerauto's maar ook de kazerne bezichtigen. Ook de brandwonden stichting is aanwezig met informatie over het voorkomen dan wel behande len van brandwonden. Voor vragen of meer informatie over de open dag kunt u contact opnemen met mevrouw Fiona Pols van de brand weer Heiloo, tel. 072-5356854. HEILÖO - Herfsttijd is paddestoelen- tijd. Paddestoelen zijn eigenlijk de vruchtlichamen van schimmels die het hele jaar in de grond of in dood of soms nog levend hout aanwezig zijn. Er zijn het hele jaar wel paddestoelen te zien, maar in de herfst zijn ze er het meest. Het Heilooër Bos is er beroemd om, omdat het een oud bos is. En ook omdat Natuurmonumenten, de eige naar van het Landgoed Nijenburg waar het bos een deel van is, heel bewust het dode hout niet altijd meer opruimt, maar het vaak laat liggen. Misschien vindt u dat een beetje rommelig, maar zo krijgen die schimmels de kans om het op natuurlijke wijze af te breken. Kijkt u maar eens naar de stobben en stammen die verspreid liggen achter de Kattenberg aan de Kennemer- straatweg. Wilt u daar meer over weten en samen kijken naar deze wonderen der natuur, kom dan naar een van de paddestoelenwandelingen van het I VN, de vereniging voor Natuur- en Milieu educatie. Er is er een op zaterdagmid dag 12 oktober, om 14.00 uur, en nog een op zondagmorgen 20 oktober om 10.00 uur. De wandelingen duren onge veer twee uur. Het is handig als u een klein spiegeltje meeneemt, om onder de 'hoed' van de paddestoelen te kij ken, terwijl ook een loep of vergroot glas handig kan zijn. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kin deren is dat E 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072- 5325110 of 072-5350323.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8