Open dag brandweer Heiloo spannend en leerzaam Fanfare Showband Heiloo speelt zich weer in de kijker m KunstlO-daagse Bergen met Trudy Keyzer Hallem bij KunstlO-daagse m ■■Si ft Foto-expositie van Janneke Leegstra bij Abdijkaarsen I Activiteiten Egmond ActWi UITKIJKPOST - 16 OKTOBER 2002 - PAGINA 14 Marktdag in ontmoetingscentrum GGZ N-H-N Training voor plegers van huiselijk geweld Poëzie en muziek in Cantina Architectura iÉÉMptl KunstlOdaagse in Bergen Kunstmanifestatie Kunstcarré Ellen Burgemeestre te gast bij Harmonia Ska in JOEB Donateurconcert gemengd koor Crescendo Kunstbeurs in voormalig gemeentehuis Bergen Factory Girl treedt niet op Lotgenotencontact voor hartpatiënten Fotoclub DEFA Opgepakt voor belediging Kofferbakmarkt in Egmond aan den Hoef Expositie Pauline Bakker Filosofie en ouder worden HEILOO - In het kader van de natio nale brandpreventieweek hield de vrij willige brandweer Heiloo zaterdag 12 oktober een open dag met tal van acti viteiten De open dag vormde het sluit stuk van de brandpreventieweekmet als thema De Nationale Schoolontrui- mingsoefening. De brandweer bevrijdt een 'bekneld slachtoffer'. Gelukkig ging het hierbij slechts om een demonstratie, gehouden tijdens de open dag op 12 oktober.(foto MSP) HEILOO - Op zondag 20 oktober wordt er in het ontmoetingscentrum van GGZ Noord-Holland-Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo (voormalig Willibrord) een marktdag gehouden. De markt begint om 12.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Tijdens de marktdag zullen verschillen de mensen en organisaties hun spullen tentoonstellen. Een aantal kramen wordt bemand door cliënten, die werk stukken te koop aanbieden afkomstig van het groenproject, de houtbewer king en de lijstenmakerij. Er zijn ook externe organisaties vertegenwoor digd. Het Rode Kruis verkoopt haak werk en shirts en de STAP (Steun aan Psychiatrische Patiënten in St. Petersburg) heeft een kraam met boe ken en CD's, poppenkleding, houten speelgoed en kaarten. Verder houdt de fotoclub van het Dagactiviteitencentrum in Alkmaar een expositie en een aantal vrijwilligers van GGZ NHN geeft voorlichting over hun werk. Er is een rad van avontuur, een touwtje trekspel en een paarden- racespel. Hapjes worden verzorgd door de cateringservice van het Dagactiviteitencentrum in Alkmaar: De DAC-pan. De opbrengst van deze activiteiten tyordt gebruikt om tijdens St. Nicolaas 4n Kerst iets extra's te doen voor de cliënten van GGZ Noord-Holland- Noord. REGIO - In oktober start de RIMA, organisatie voor Algemeen Maatschappelijk Werk. een training voor mannen die in hun relatie soms regelmatig geweld gebruiken. De trai ning is bedoeld voor mannen die dit geweld willen stoppen en die willen leren op een andere manier om te gaan met hun partner. Mannen die zichzelf thuis niet in de hand hebben, hebben daar achteraf vaak spijt van. Maar op een gegeven moment loopt de spanning weer op en komt het opnieuw tot een geweldsuit barsting. Er ontstaat een spiraal van geweld, waarbij het geweld ook erger kan worden. In de training krijgen mannen inzicht in deze geweldsspiraal en leren ze deze te doorbreken. Zo leren het geweld te stoppen en ze leren andere manieren om met hun spannin gen om te gaan. Als vervolg op deze training is het mogelijk om relatiege- sprekken met de partner te-hebben bij de RIMA. De training bestaat uit acht bijeenkom sten die in Alkmaar plaatsvinden. Het is een doorlopende groep, waarbij nieu we deelnemers steeds kunnen invoe gen. Aanmelden voor de groep kan de bij het centraal bureau van de RIMA, Muiderwaard 432, Alkmaar, tel. 0725672080, of bijeen van de bureaus van de RIMA in Bergen, Egmond, Heiloö, Heerhugowaard. Langedijk, Graft-de Rijp, en Opmeer. Een verwijs- briefje is niet nodig, iedereen kan zich zelf aanmelden. HEILOO - Op 28 september werden oud-voorzitter Bart de Vries en zijn vrouw Wil verrast met een serenade ter gelegenheid van hun 25-jarig huwe lijksfeest. In optocht ging het vanaf de Werkendelslaan naar de Zeven- huizerlaan, voorafgegaan door twee kersverse nieuwe majorettes Lora en Samantha met een groot spandoek. In een wijk waarin de Fanfare Showband Heiloo maandelijks haar oude kranten ophaalt werden daarmee ook de bewo ners weer eens verblijd met een muzi kaal intermezzo. Daags daarna werd deelgenomen aan een groot concours van drumbands, drumfanfares en majorettenpelotons. Fanfare Showband Heiloo liet een geweldige show zien en het enthousias me van de toeschouwers was dan ook zeer groot. Helaas zat een eerste prijs er nog niet in. Teveel nieuwe (vooral jonge) leden moesten in korte tijd voor dit concours worden klaargestoomd en schoon heidsfoutjes konden dan ook worden verwacht. Men was zeker content met de behaalde tweede prijs. In verband met het overlijden van Prins Claus werden twee optredens afgelast. De lampionoptocht in Alkmaar vond geen doorgang en omdat er jaarlijks een beroep op FSH wordt gedaan voor de grote optocht van Alkmaars Ontzet, konden de muziekinstrumenten ook op 8 oktober opgeborgen blijven. Gretig werd begin dit jaar geantwoord op een uitnodiging van attractiepark De Efteling om daar op zondag 13 oktober een aantal optredens te verzor gen. Met twee bussen werd afgereisd naar het Brabantse Kaatsheuvel. Natuurlijk waren de majorettes, maar ook de (oudere) bandleden in opper beste stemming. Nadat de deelnemers welkom waren geheten door de enter- tainmentcommissie, werd een optreden verzorgd, natuurlijk met de nodige showelementen. Vroeg in de middag werd door de Fanfare Showband Heiloo nogmaals rondje muziek en dans weggegeven. Daarna (en eerlijk is eerlijk: daar gaat het bij deze uitstapjes natuurlijk ook om) kon men zich vrij in het park gaan vermaken. De python, het piratenschip de halve maen, de bobsleebaan, de piranha, maar ook de nieuwste attractie de Pandadroom wer den allemaal met een bezoek vereerd. Om 18.00 uur ging het weer naar de bussen en voldaan reisde het gezel schap weer naar Heiloo. Dat de organi satie blij was met dit Heilooër optreden bleek wel uit feit dat zij het op prijs zou stellen als er volgend jaar weer positief wordt gereageerd op de uitnodiging vanuit Kaatsheuvel. Dat ook anderen de weg naar de Fanfare Showband Heiloo hebben gevonden, blijkt wel uit het aantal uit nodigingen dat is ontvangen voor optredens in het buitenland. Intern wordt naarstig overleg gevoerd over de te maken keuze(s). De fanfare Showband Heiloo, een ver eniging die nog altijd nieuwe leden wel kom heet. Voor nadere informatie voor de band kunt u bellen met tel. 072- 5337150 (Nanda de Jong). Voor infor matie over de majorettes is Carta van Veen graag bereid u te woord te staan, tel. 5337742. De vereniging beschikt over een eigen jeugdopleiding, maar natuurlijk wordt er ook nauw samengewerkt met de Muziekschool in Heiloo. Jong geleerd is oud gedaan... brandweerman! foto MSP) ALKMAAR - Zondag 20 oktober vindt de eerste poëzie- en muziekbij- eenkomst van dit seizoen plaats in Cantina Architectura, aan de Geestersingel 11 in Alkmaar (naast het oude gerechtsgebouw). De gasten heb ben allen hun sporen in de poëzie en muziekpresentatie verdiend. Allen zijn actief in de Amsterdamse poëziewe- reld. Ze treden op en organiseren poë- ziebijeenkomsten in de hoofdstad. De muziek wordt verzorgd door Rudie Hofman. Hij bespeelt verschillende ins trumenten en beheerst alle mogelijke stijlen. Met zijn groep treedt hij op in binnen- en buitenland. Skala is protest dichteres. Ze brengt ritmische en melo dieuze gedichten met een duidelijke Politieke boodschap. Hel gaat over racisme, milieu, oorlog en bewapening, en ander onrecht. Joke Kaviaar stond aan de wieg van de Vrije boekenweek, die ieder jaar weer door de het cultureel centrum De Badkuyp georganiseerd wordt. Haar poëzie is eigenwijs en onthullend. Herman Kamphuis is een humoristisch dichter. De taal is zijn speelgoed. Hij ontleent zijn onderwerpen aan de actu aliteit. De presentatie is deze middag in handen van Agatha Bakker. Voor meer informatie, tel. 072-5113265. De toe gang is gratis. BERGEN - Vanaf 18 oktober begint in Bergen de kunst 10-daagse. Door heel Bergen vindt u exposities op verschil lende locaties. In de Kunstkamer van Kaspers exposeren dit jaar het Genootschap van Hallem met schilde rijen. Hier tonen ook Trudy Keyzer uit Heiloo en Henny Mazurel uit Obdam hun bronzen en stenen beelden en zal er ook keramiek te zien zijn. Tijdens deze KunstlO-daagse wordt ook de litho van Bergen geïntroduceerd.Trudy Keyzer schilderde hiervoor een aquarel van Bergen met onder andere de Ruïnekerk - het Sterken huis - het oude Raadhuis - museum Kranenburgen het Huis met de Pilaren. U wordt uitgeno digd om in de Kunstkamer een kijkje te komen nemen, het adres is Breelaan 20 te Bergen. Informatie tel. 072-5337293. i - BERGEN - Het Egmondse schilderge nootschap Hallem neemt vanaf 18 oktober voor de vierde keer deel aan de Bergense KunstlOdaagse. Hallem. dat 10 jaar bestaat, exposeert in de Spiegelzaal van het Oude Raethuys en in de kunstzaal van de familie Kaspers aan de Breelaan. Het werk van de Hallem-leden heeft als kenmerk het figuratief expressionisme waarbij de leden ieder hun eigen invulling aan dit -isme geven: het kleurrijke, soms bijna abstracte werk van Jos Apeldoorn, het lyrische expressionisme van Huug Zentveld en het stille ingetogene van Erik Baart. Geen hoogdravendheid of dogmatische vernieuwing bij het auto didactische Hallem, wel een eigen kijk op hun omgeving en wat hen bezig houdt. De Bergense KunstlOdaagse duurt van 18 tot en met 27 oktober. Openingstijden van het Oude Raethuys en de Kunstzaal van de fami lie Kaspers, dagelijks van 11.00 tot 18.00 uur. Hallem exposeert tijdens de Bergense KunstlOdaagse. De python, het piratenschip de halve maen, de bobsleebaan, de piranha, maar ook de nieuwste attractie de Pandadroom werden door de Fanfare Showband Heiloo allemaal met een bezoek vereerd. BERGEN - De KunstlOdaagse in Bergen en Bergen aan Zee gaat vol gende week van start. Op meer dan honderd plaatsen is van 18 tot en met 27 oktober in beide dorpen kunst in kleurrijke gedaanten te bewonderen. Thema dit jaar is 'Bergen kunst in Bergen'. Acteur/regisseur/schilder Jeroen Krabbé verzorgt vrijdag 18 oktober de opening van de KunstlOdaagse. Het is alweer de negen de keer dat de KunstlOdaagse wordt gehouden. Uniek is het laagdrempelige karakter van dit evenement. Diverse kunstvormen zijn te zien in galerieën, musea, winkels, restaurants, huiskamers en tuinen. Ook is er een kunstveiling terwijl rond de monumentale Ruïnekerk in het hartje van Bergen een kunstmarkt plaats heeft. Voorts zijn er wandelroutes uitgestippeld die geïnte resseerden langs alle exposities voeren en is er een atelierroute die mensen de gelegenheid biedt nader kennis te maken met de kunstenaar en zijn werk. In de avonduren zijn er dagelijks klas sieke concerten in de Ruïnekerk in het hartje van Bergen. Er is een rythm- en bluesfestival en er worden filmvoor stellingen en literaire manifestaties gehouden. BERGEN - Zondag 20 oktober opent om 14.00 uur Het Kunstcarré aan de Prins Hendriklaan 43 tot en met 51 op feestelijke wijze de deuren van de loka len. Elly Baltus doet om 14.00 uur op het schoolplein een on-line performan ce, en de kinderen van de Blokkendoos op het plein doen een creatieve bijdra ge. Gaida zal een uitvoering geven van volksdans en muziek en in de overige ateliers zijn de realistische schilderijen van Pauline Bakker te zien, de Bergense landschappen van Yvon Bos- Eijssen, schilderijen van Brecht. kera misch werk van Sies van Hoorn en beelden buiten en binnen van Anneke Brinkerink en Liesbeth Bijwaard. Beeld van Elly Baltus. ALKMAAR - De spirituele vereniging Harmonia Alkmaar krijgt op maandag avond 21 oktober het medium Ellen Burgemeestre op bezoek. Ellen is één van de beste mediums van dit moment en de avonden die zij verzorgt behoren tot de drukst bezochte. Helderziende waarnemingen zijn het onderwerp van deze avond. Zij vinden plaats zowel spontaan als door middel van een door U meegebracht voorwerp of een foto. Gezien de te verwachten drukte op deze avond is het raadzaam om op tijd te komen. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de avond duurt van 20.00 tot ongeveer 22.30 uur. De entree is voor niet leden 5 euro op deze avond, die plaats vindt in De Wijkwaard, Muiderwaard 1, Huiswaard. EGMOND - Het seizoen is al weer een tijdje begonnen, maar zaterdag 19 oktober speek de eerste band weer in JOEB, in Egmond-Binnen. Een ska band. De Skatjes dit keer. De band bestaat uit acht vreemde figu ren uit Heemskerk, Heiloo, Akersloot en Castricum die samengekomen zijn om jacht te maken naar het soort muziek dat ze zo blij maakt van bin nen... De Skatjes spelen ska. Een beet je punk, een beetje reggae, een beetje van-alles-wat, maar bovenal veel snelle ska. Engelse en Nederlandse teksten vliegen je om de oren terwijl de massie ve afterbeats je letterlijk van je voeten blazen. Drums, bas, twee gitaren en toetsen zorgen voor de basis, een solide muur van ska. Met drie glanzende toeters op het podium - twee knappe blondines en een blonde god (met bretels) - is het plaatje compleet. Kronkelende blazers- melodieën, aanstekelijke gitaarloopjes, driestemmige zang en zelfs rap: alle muzikale hoogstandjes wórden uit de kast gehaald om de hele zaal te laten dansen, te laten 'skanken'. Deze ener gieke, misschien wat vreemde dansstijl kun je tegenkomen zodra er ska- muziek te horen is. Wil je weten hoe het moet? Kijk dan goed naar Sir Skank-A- Lot, het negende bandlid. Hij is voor aan bij het podium te vinden, skankend alsof zijn leven er vanaf hangt. Ska dus. Een muziekstijl die ooit begon in Jamaica in de jaren *60, met als belangrijkste kenmerk de afterbeat, en werd beïnvloed door de jazz. Deze invloed kun je nu vooral nog terugzien in de aanwezigheid van blaasinstru menten in de bands. De ska en later reggae was in het begin politiek bela den, vanwege de werkloosheid onder de inwoners van de ghetto's in Jamaica. Nu gaat de ska veel vaker gewoon oter lol maken, iets wat je terugvindt bij elk optreden van de Skatjes: een feest. JOEB is te vinden aan de Heerenweg 69 te Egmond-Binnen. Kijk ook op www.joe2000.nl/joeb en voor meer info over De Skatjes: www.skatjes.tk. EGMOND - Op zaterdag 19 oktober geeft het gemengd koor Crescendo haar jaarlijks donateurconcert in het Wapen van Egmond-Binnen aan de Herenweg 59, aanvang 20.00 uur. Het koor zingt onder leiding van de nieuwe dirigent Pim Abbestee, vrolijke, roman tische en gedragen liederen, onder andere Liebesbotschaft van Schubert - Deep River van Gospel - Waldesnacht van Brahms en vele andere. De bege leiding is in de handen van Mariëlle Tromp-Zentveld, als solist treedt op Pieter Schaper, bariton. Op piano speelt Mariëlle Tromp-Zentveld, tevens zal zij met de solist Pieter Schaper een intermezzo van Schubert spelén. Als sluitstuk van de avond brengt het koor met piano en solist het werk van de dirigent 'Lady of Shalott' ten gehore. De toegang voor niet donateurs is E 3,50, donateurs hebben vrij toegang. BERGEN - Dit weekeinde vindt in het voormalige gemeentehuis van Bergen aan de Elikshove 1 een kunstbeurs plaats. Op de beurs is onder andere kunst te koop van Harrie Kuijten met werken geïnspireerd door de plaatsen Kortenhoef en Groet. EGMOND - Van 19 oktober tot en met 9 november is er in de galerie van Abdijkaarsen een expositie met foto's van Janneke Leegstra. Al vele jaren heeft zij toegang tot het monnikenle ven van binnenuit. Daardoor was zij in staat om voor haar eindexamen aan de Minerva-academie te Groningen een bijzonder werkstuk te maken. Het omvat niet alleen beelden uit het leven van de Egmondse Abdij, maar ook zijn er foto's van haar bezoek aan de ben edictijnerabdij te Bahia in Brazilië. Momenteel werkt zij aan een reportage van het benedictijnse leven in Burkina Faso in Afrika. De titel van de expositie luidt Stilte in beeld. Monniken leven in de stilte. Die heeft een uiterlijke en een innerlijke component. Met haar werk poogt Janneke Leegstra beide aspecten te vangen om de aandachtige toeschou wer iets te laten voelen van het geheim en de binnenkant van dit leven. Stilte in beeld, foto's van Janneke Leegstra bij Abdijkaarsen, Vennewatersweg 27, Egmond-Binnen, van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten, toegang is gratis. Stilte in beeld van Janneke Leegstra bij Abdijkaarsen. Ook zijn er drie vroege expressionisti sche schilderijen van Piet van Wijngaerdt (1873-1964) te koop op de kunstbeurs. Afkomstig uit een particu liere collectie, in een publicatie beschreven, vormen de drie schilderij en het hoogtepunt van de collectie op deze beurs. De zogenaamde tweede generatie Bergense School is vertegen woordigd met schilderijen van Friso ten Holt, Henk van den Idsert (2x), Jaap Min (3x) en Thijs Sterk. Werk van Ali Goubitz (1904-1975) is zeer zeldzaam. Van haar is het schilderijtje 'Paddestoelen' gedateerd uit 1938, dat na de Beurs uitgeleend zal worden aan het Museum voor Moderne Kunst Arnhem voor een tentoonstelling van haar werk Openingstijden: vrijdag 18 oktober van 17.00 tot 21.00 uur, zaterdag 19 oktober tot en met dinsdag 22 oktober van 11.00 tot 18.00 uur. EGMOND - In een wijd en zijd ver spreid overzicht aangaande de zondag- middagconcerten 2002 - 2003 in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef staat aangekondigd dat op zondag 20 oktober de groep Factory Girl een optreden zal verzorgen. Dit concert komt door omstandigheden te verval len. Het eerstkomende concert is op zondag 17 november. Dan treedt het Bergens Symphonie Orkest o.l.v. Arno van Raaphorst met als solist Alex Thijssen, hoorn op. ALKMAAR - Hartezorg: Hartpatiën tenorganisatie NH, regio Alkmaar, organiseert samen met het MCA voor zaterdag 26 oktober een ochtend voor alle (ex-)hartpatiënten en hun naasten over hoog cholesterol als risicofactor. De bijeenkomst is van 10.00 tot 12.00 uur in het MCA te Alkmaar. J.A. Henneman, cardioloog van het MCA, vertelt in het eerste deel van de morgen over het belang van behandeling bij een verhoogd cholesterol. Daarna is er ruimte om vragen te stellen. Het twee de deel van deze ochtend kunnen de deelnemers in een ongedwongen sfeer praten met lotgenoten en ervaringen met elkaar uitwisselen. De patiëntenor ganisatie zorgt verder voor allerlei documentatie over hart- en vaatziek ten. De bijeenkomst is in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 017) die te bereiken is via de ingang aan de Metiusgracht. De toegang is gratis. Als u deze ochtend wilt bijwonen, dan Is het noodzakelijk om u van tevoren aan te melden bij de balie van de Patiëntenvoorlichting van het MCA Alkmaar, (huisnummer 037), tel. 072- 5483500. Galerie Conny van Kasteel Nieuwe expositie met werken van Wicher Meursing en Enrico Castellani. Tot en met 17 november te zien aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. Ateliers Hallem Expositie van Huug Zentveld aan de Peperstraat 32, Jos Apeldoorn aan de Visweg 12 en Erik Baart aan de Noordvelderweg, allen te Egmond- Binnen. Prins Hendrik Stichting Zomerexpositie 'Zicht op zee' van Marga Duin en Henk Hobbeling, t/m 27 oktober tijdens de openingsuren van het museum. Afies' Nobelhuis Expositie van o.a. keramiek, schilderij en, museum en waskamer, Mooyeveld 4a Egmond Binnen. Museum van Egmond Tentoonstelling over de Oprechte Egmonder Fotokrant. Het museum Iaat verder het verleden zien van de drie Egmonden. U vindt het museum aan de Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Openingstijden (t/m 26 oktober): zon dag t/m vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. EGMOND - Na het fantastisch verlo pen jubileumweekend houdt fotoclub DEFA a.s. vrijdag de eerste wedstrijda vond van dit seizoen. Er worden dit sei zoen vijf wedstrijdavonden gehouden die meetellen voor de competitie. Wedstrijdleider Ton Glorie heeft weer een uitstekende jury bereid gevonden de foto's en dia's van de leden te beoor delen. Voor geïnteresseerden een gele genheid bij uitstek om eens nader met DEFA kennis te maken, misschien zelfs wat eigen werk mee te nemen en ter beoordeling aan te bieden. Nadere info: Cor Oorthuijsen, tel. 072-5065950. EGMOND - Vrijdag omstreeks 00.15 uur is op de Mient in Alkmaar een 17- jarige jongen uit Egmond aan den Hoef aangehouden. De knaap had een bekeuring gekregen voor wildplassen. Even later schold hij de verbaliserende agent en zijn collega uit. Op het bureau betuigde hij spijt en bood hij zijn excu ses aan. Hij kreeg een proces-verbaal EGMOND - Zondag 20 oktober is het de laatste keer van dit jaar dat u kunt snuffelen op de kofferbakmarkt in Egmond aan den Hoef. het terrein is gelegen aan de Herenweg. De koffer bakmarkt wordt gehouden van 11.00. tot 15.00 uur. Voor bezoekers is de toe gang gratis. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 uur hun spullen uitstallen. Voor meer informatie tel. 06-55346385. BERGEN - Van 18 tot en met 28 okto ber zijn in het sfeervolle café de Alderliefste (Karei de Grotelaan 1) schilderijen te zien van Pauline Bakker. In haar herkenbare, realistische schil derijen laat zij veelal landschappen en enkele portretten zien. Haar werk ken merkt zich door een vervreemdende, verstilde, en indringende sfeer. Luchten schildert zij op een bijna klassieke wijze, waar de artificiële landschappen strak tegen worden afgezet. In haar werk is duidelijk haar affiniteit met de kust en met (industriële) architectuur te zien. Galerie 1719 Wisselende exposities aan het Verdronkenoord 29 te Alkmaar, tel. 072-5116034. Waterschap Het Lange Rond Wisselende exposities, te zien op werk dagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tentoonstelling Alle dagen zondag in het Stedelijk Museum, 25 foto's geven een uniek sfeerbeeld van stad, dorp en land uit de jaren vijftig. Info over rond leidingen: 072-5110737. Nederlands Kachelmuseum Tot 1 april '03 is de expositie 'Stoken en koken aan boord', met daarin o.a. scheepskachels en -fornuizen uit de periode 1900-1965, te zien. Geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Strandstoelen Bergen aan Zee van Pauline Bakker. ALKMAAR - De afdeling Alkmaar- /Den-Helder van het Humanistisch Verbond houdt op 22 oktober een lezing met als titel: 'Filosofie en ouder worden'. Spreker deze avond is Anne Nijsse, drs. wijsbegeerte en pedagogiek. Met korte en toegankelijke filosofische teksten wordt aandacht besteed aan de volgende vragen: Hoe is de beeldvor ming omtrent ouder worden? Hoe wordt ouder wordend de tijd en met name het verleden beleeft? Welke zin valt er te ontdekken in en aan het ouder worden? Wijsheid? Maar wat is wijsheid eigenlijk? De lezing wordt gehouden in het Gebouw van Humanitas, aan de Reinaertlaan 1-3 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang is gratis. Voor meer informatie, tel. 072-5332217.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 14