Eerste spade in de grond voor de Heilooër golfbaan Oosterzij Lezing door Erica Terpstra in Trefpunt Heiloo m Feestweek Paulusschool i Juf Willeke neemt afscheid t ngezo brieven rkdiensten Iedereen zooooo jotje KToz Collective in de BukBuk Ambtsjubileum dr. Jan Bruin, 25 jaar predikant VERVOLG VAN PAGINA 1 44 L 1 T 1 I -L ml BERICHTEN HEILOO Afzwemmen Zwembad Loos Eerst infrastructuur Ex-brandweerman heeft oud-collega's nodig voor rokend huis Activiteiten NVVH Viering Willibrorduskerk 75 jaar Tendenz houdt filmweek in de herfstvakantie UITKIJKPOST - 16 OKTOBER 2002 - PAGINA 2 Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van M'u ij en weg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53. tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein. De Krommert 14. tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds. *s nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef. van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter. Haesackerlaan 41. Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuurop werkdagen van 10.30 lot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder. Runxputteweg 24. Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125. Heiloo. tel. 5340550. Spreekuur op werkdagen van 13.30 tot 14.30 uur. zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21. 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Frederik Hendrik laan 3, 1814 JM Alkmaar, tel. 5199265. geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzen Hertog Aalbrecht- weg 5. 1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratorium Troinbosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck. Stationsweg 92c. werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet. De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Wiliibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo. tel. 072- 5115238. H.D. Gransbergen HUISARTS, AFWEZIG 21 okt. t/m 1 nov. 2002 HEILOO - Op vrijdag 18 oktober is het weer de beurt aan Iedereen zooooo jotje. Een gezellige mix van pretpunk en ska zullen zij ten gehore brengen. Iedereen zoooo jotje heeft al een aantal keer een succesvolle avond verzorgd in de Buk Buk. Hun deelname aan de big buk buk band battle heeft hun zeker geen windeieren gelegd. Toentertijd was deze band nog jong, maar dezer dagen is de band gerijpt, iets wat terug te horen is in hun muziek. Volwassen rifs worden afgelost door de dansbare afterbeat van de ska muziek. Iedereen zo jotje wordt op de avond begeleid door K"oz collective. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt E 5,- HEILOO - Op 20 oktober wordt in de Ter Coulsterkerk in Heiloo een kerk dienst gehouden waarin centraal staat het feit dat dr. Jan Bruin dit jaar zijn 25- jarig jubileum als predikant viert. De aanvang van de dienst is om 10.00 uur. Ds. Bruin diende als predikant de gemeenten te Hindeloopen en Den Helder. Hij is sindsdien als predikant buitengewone werkzaamheden nu tien jaar secretaris-provinciaal van de Provinciale Synode van de Samen-op- Weg kerken van Noord-Holland. De werkzaamheden in dit verband verricht hij in Zaandam. Daarnaast werkt hij momenteel in Utrecht aan het totale pakket aan kerkordelijke regelingen op grond waarvan het verenigingsbesluit van de drie SoW kerken kan worden genomen. Jan Bruin woont in Heiloo. Hij is hier een zeer gewaardeerd gastpredikant. In de dienst van 20 oktober gaan zowel ds. J. Bruin als ds. F.J. van der Wind voor. Na de dienst is er gelegenheid de jubi laris te feliciteren. De gezamenlijke kerkenraad van de SoW-gemeente in Heiloo nodigt u uit om deze dienst bij te wonen. ruimte tussen de dunne muurtjes van de bibliotheek warm stoken. Maar dat moet niet te lang meer duren. Ik hoop op een zachte winter: gelukkig is dit de laatste winter dat we aan het Malevoort zitten, we verwachten tegen het einde van volgend jaar ons nieuwe pand te betrekken." Mevrouw Israels ogen beginnen te glinsteren als ze aan de komende verhuizing denkt. ,,Ik was altijd gek op de verhuizingen binnen de bibliotheek. Stond vooraan als er een afdeling verhuist moest worden van de ene naar de andere kant van de biblio theek. Het is toch heerlijk om al die boeken een mooie nieuwe plek te geven!?" Herman Pleij- de Nederlanders en hun poldernientaliteit In het kader van het 40-jarig jubileum hield Herman Pleij maandagavond een lezing in de bibliotheek over Nederland en de Nederlandse mentali teit. Onder grote belangstelling zette Pleij op zeer humoristische wijze het typisch Nederlandse poldermodel uit een (wat volgens hem neerkomt op de behoeft om allemaal onze eigen mening te kunnen geven, om vervol gens de uiteindelijke beslissing aan iemand anders over te laten), ons arg wanende karakter, onze afkeer voor heldenverering (als Nederlanders iets goeds presteren wordt het al snel on- Hollands genoemd- behalve als het topsport betreft; dan hebben 'wij* het wel gedaan. Topsporters zijn namelijk mensen van de straat die dingen doen die wij ook zouden kunnen- als we dat zouden willen... Een ander voorbeeld: van Willem van Oranje staat er geen standbeeld op het binnenhof, terwijl die Nederland heeft gesticht en een prachtige heldendood is gestorven. Daarentegen staat daar wel een standbeeld van de zeer obscure koning Willem de tweede. Onder zijn standbeeld zou je minstens een mooi gedicht verwachten, maar niets is min der waar: er staat 'Dit beeld is een repli ca- het origineel staat in Tilburg) en onze angst voor nationalisme (volgens Pleij slaat ons volkslied nergens op, maar dat is maar goed ook. Luister maar eens naar het Duitse of Amerikaanse volkslied; daarin wordt het eigen land en volk geïdealiseerd, daar houden wij helemaal niet van). Wij houden niet van helden; we houden van sukkels. Grote namen in de Nederlandse geschiedenis zijn Jan van Schaffelaar- die totaal onnodig van een toren sprong, en Jan van Speijk- die zichzelf opblies in een oorlog waar nog geen dode was gevallen, tot hij dat 'foutje' maakte. Slechts af en toe gaan wij Nederlanders uit ons dak, tijdens carnaval, vrijgezel lenfeesten of op vakantie bijvoorbeeld. Dat hoort ook bij onze samenleving: eens in de zoveel tijd moet het worden opgeschoond. Daarom was Pim Fortuyn ook zo ongekend populair. Hij was alles wat de gemiddelde Nederlander niet is: zelfingenomen, ijdel, hij koketteerde met zijn homo seksualiteit en was daarom alles behal ve 'zo gewoon gebleven'. Ook hij zorg de voor een broodnodige opschoning van de dichtgeslibte samenleving. Met zijn dood kwam er in één klap een einde aan het poldermodel, wat echter wel weer snel terug zal keren door de neergang van de LPF. Het gezin wordt weer steeds belangrijker, de gordijnen gaan weer open zodat iedereen van buiten kan zien hoe je huis is ingericht. Maar denk niet dat je zomaar mag bin- nekomen, dat kan alleen op afspraak. Die vervolgens met behulp van vier agenda's wordt gemaakt, twee keer wordt verzet en waarna vervolgens wordt gezegd 'Dit moeten we snel nog een keer doen'. Kortom: Pleij maakte met zijn verhaal het publiek aan het lachen, maar dat lachte vooral om zichzelf. W ♦Noord-HoHattd Noor< 112 k 8844 1 HEILOO- Op zaterdag 19 oktober geeft het bestuur van de Golf- en Countryclub Heiloo vanaf 14.00 uur het startsein voor de aanleg van de Golfbaan Oosterzij in Heiloo. Na vele jaren van voorbereiding en afhandeling van procedures is op vrijdag 4 oktober door de Holding Golfbaan Oosterzij BV en Grontmij Advies Techniek, Vestiging Noord-Holland een over eenkomst ondertekend voor de aanleg van de 9 holes golfbaan Oosterzij. Nico van Galen, voorzitter van de Stichting van de golfbaan: „Met dit contract is nu de uitvoeringsfase bereikt van een voor Fleiloo uniek go'lf- complex. De golfbaan is om meerdere redenen uniek, maar vooral door de uiterlijke kenmerken. Omdat de ken merken van de vroegere landschap stypen opnieuw in het terrein zullen worden ingebracht, zoals de fruitboom gaard en een krekenstramien, ontstaat er een golfbaan met landschappelijk interessante aspecten van vroeger." Golfbaanarchitect Alan Rijks tekende voor het ontwerp van het golfcomplex terwijl Landscape Studio Theo van 't Klooster uit Eemnes de landschap pelijke inpassing verzorgde. „We hebben mede gekozen voor het inbrengen van de oorspronkelijke land- schapskenmerken om tegemoet te komen aan de Milieufederatie Heiloo. Zij hebben namelijk vanaf het begin bezwaar gehad tegen de mogelijke aan tasting van het oorspronkelijke land schap. Alhoewel golfterreinen juist bekend staan om de natuurlijke aspecten ervan, hebben wij besloten er nog een schepje bovenop te doen. We hebben het gebied uitgebreid laten onderzoeken door een ecologisch bedrijf, dat heeft geconstateerd dat er geen beschermde diersoorten aanwezig zijn. Die zullen er straks waarschijnlijk wel te vinden zijn; juist omdat er na tuurlijke elementen worden aangelegd die er nu nog niet zijn." Wat voorafging... Vice voorzitter Henk van der Ham is, samen met Jaap de Kroon, man van het eerste uur. „Ik weet het nog precies: eind 1994 stond ik te biljarten bij Rob Slob. Daar waren ook een paar boeren aanwezig, de eigenaren van de grond waarop nu de "golfbaan wordt aan gelegd. Ik vroeg hen of het niet wat koud werd voor 'de meiden in de wei', en of ze nog wel brood zagen in het boeren. Er was toen al een vereniging opgericht van golfers uit Heiloo die op zoek waren naar een manier om dicht bij en goedkoop te kunnen golfen. Ik wist dat deze Heilooër boeren eigenlijk wel van hun grond af wilden., dus het duurde niet lang meer voor we de grond, 30 hectare in totaal, kochten met de vereniging. Dat was het begin van de Heilooër golfbaan." Inmiddels is het acht jaar later. Nadat in januari dit jaar de bodemprocedure bij de Raad van State in het voordeel van de Golf- en Countryclub Heiloo was beslist, heeft men in februari de vergunning verkregen voor de golf baan. Om praktische redenen heeft de stuurgroep besloten de bouwaanvraag in drie stukken in te dienen: De eerste prioriteit was de aanleg van de baan zelf en deze procedure moest snel aan gang gezet worden. Kort hierna volgde de aanvraag voor de driving range en als laatste is het clubhuis aan de beurt. De aanvraag voor de aanleg van de baan ten noorden van de Lagelaan is bij de Gemeente Heiloo in maart in gang gezet. Na publicatie heeft men vanaf 22 mei 6 weken de tijd gehad om bezwaar te maken. Hier heeft niemand gebruik van gemaakt, waardoor de weg definitief vrij is gekomen voor de aan leg van een een kwalitatief hoog waardige baan (NGF A- status). Vergunning Omdat de Provincie goedkeuring heeft onthouden om in het gebied ten zuiden van de Lagelaan permanent de golf- sport te beoefenen is voor de driving range een artikel 17 procedure in gang gezet die een looptijd heeft van 5 jaar. In mei dit jaar is deze aanvraag inge diend en is op 19 juni voor twee weken ter inzage gelegd bij de Gemeente Heiloo. van Galen: „Bezwaarhebbenden Milieu-contact Heiloo en de familie Rotteveel hebben hierop schriftelijk gereageerd, waarna op 12 september een hoorzitting heeft plaatsgevonden bij de Gemeente Heiloo. De Golf- en Countryclub hoopt dat de gemeente deze maand nog de vergunning afgeeft waarna wederom de eventuele bezwaarmakers 6 weken de tijd hebben om hun bezwaren in te dienen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen zij ook naar de rechter in Alkmaar stap pen om schorsing aan te vragen. Het hangt in dat geval van de uitspraak van de rechter af of we met de aanleg van de driving range kunnen aanvangen. Voor het vervolg na 5 jaar verwacht ik dat de procedure voor de aantakking aan de A9 is gestart en een cruciale rol zal spelen voor de driving range." „Op dit moment is het eerste, ontwerp van het clubhuis gereed, nadat het oor spronkelijke ontwerp om financiële redenen is losgelaten. Na zorgvuldige afweging tussen ontwerp en budget is de bouwcommissie tot een afronding gekomen. Zodra de stuurgroep hierover een besluit heeft genomen, wordt de aanvraag voor de bouw bij de Gemeente ingediend. Nadat de wel standcommissie zich daarover gebogen heeft, zien wij de toestemming van de Gemeente voor de bouw op niet te lange termijn tegemoet. Zoals het er nu naar uitziet wordt in de tweede helft 2003 met de bouw van kelder en club huis begonnen". Realisatie Het plan is om snel te beginnen, te starten op 19 oktober met de eerste schop in de grond, waarna vanaf 21 oktober de grondverzetmachines het beeld in het terrein zullen gaan bepalen. De baan zal omstreeks april/mei 2003 aangelegd zijn en kan dan worden ingezaaid. Omdat de baan een jaar de tijd nodig heeft om zich te zetten, is het uitgangspunt dat de rea lisatie gereed is in 2003, waarna de golf baan medio 2004 gebruiksklaar zal worden opengesteld voor de golfer. In de tussentijd is er voor de diverse commissies nog veel werk te verrichten voor inrichting en aankleding van baan, driving range en clubhuis. Van der Ham: „Allemaal vrijeti- jdswerk, wat al ongelofelijk veel tijd heeft gekost. Maar omdat we voor een zaak strijden waar we met een inmid dels hele grote groep in geloven, is het wel vol te houden. Gelukkig is de pub lieke en gemeentelijke opinie over een golfbaan in Heiloo in die acht jaar posi tief veranderd. (Bijna) iedereen ziet ny wel in dat de golfbaan een positieve waarde toevoegt aan Heiloo. Niet alleen omdat een golfbaan er mooi uitziet, maar golf is ook een gentleman- sport. Ik denk dat het straks voor veel mensen heel prettig is om te wandelen rondom het golfgebied en dan, naast van de uitgebreide flora en fauna te genieten, ook te genieten van de golfers..." HEILOO - Zaterdag 26 oktober van 10.00 tot 12.00 uur zal Erica Terpstra, ex-staatssecretaris voor Volksgezond heid Welzijn en Sport, onder de titel 'Een kijkje in de keuken van de poli tiek' een lezing houden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Gezien de beperkte zaalruimte is de lezing alleen toegankelijk met een toegangskaart. Deze kaarten zijn op werkdagen van 08.30 tot 17.30 uur op te halen bij de balie van het Trefpunt, tel. 072-5331297. Erica Terpstra, een markante persoon lijkheid uit en in de sportwereld en als geen ander betrokken bij wel en wee van het koningshuis. Maar vooral als oud-staatssecretaris van VWS vcrant- J. Bruin. Herman Pleij HEILOO - Op 1 oktober werd er door leerlingen zwembad Loos voor het C diploma afgezwommen. Dit werd gehouden in zwembad de Beeck in Bergen. De geslaagden zijn: Marit Blokker, Tessa Bouws, Eva Drommel, Anouk Gijsen, Manouk Groot, Jolien Kerssens,Tomas Nauta, Wouter Pieters, Claire v.d. Riet, Emmely Schouten, Jaimily Slootman. Op 8 oktober werd er afgezwommen voor het Kleuterbrevet. Dit brevet is een tussendiploma naar het echte A- diploma toe. De kinderen lieten zien dat zij al aardig op weg zijn naar dit diploma. De geslaagden zijn: Eveline Verhoef, Ruby Schipper, Jouke Dunnewind, Bram v. Steenis, Anne Moorman, Ted Velzeboer, David v.d. Lee, Nick Visser, Merel v.d. Steen, Thomas Ouwejan, Mireille Schipper, Esmeè Schultz, Cas Daamen, Jaimie v.d. Lee, Niek Smits, Evy de Nijs, Mishari Saad Nahi, Wessl v.d. Woude, Matthijs Ruiter, Veerle Brans. Op 9 oktober werd in zwembad de Beeck in Bergen afgezwommen voor het NOB snorkelen. De geslaagden zijn: A: Irene Schokker, Michael Kerssens, Lars v. Gijsen, Kim Duinmijer, Lisette Lanfermeijer. B: Margo Louman, Kim Kraakman, Mike Kramer, Pieter de Groot. C: Irene Klaver, Karen Stevenson, Iris Kloots. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Ik ben er een groot voorstander van dat er in de buurt van Heiloo een aanslui ting met de A9 gemaakt wordt. Maar h,et dreigen met de rechter van wethou der Voulon van Castricum als Heiloo met de bouw van de Zandzoom begint zonder dat die aansluiting er is, gaat mij te ver. Het Zandzoomgebied is ontwik keld in nauwe samenwerking met Limmen en de provincie. Zo'n project kan en mag Heiloo nooit alleen doen. Dat de provincie het streekplan niet heeft aangepast en dat Limmen Castricum is geworden doet aan het geheel niets af. Als de heer Voulon nu beweert dat hij volgens de heer Meijdam, gedeputeerde bij de provin cie, bij de rechter het grootste gelijk krijgt betekent dat, dat beide heren boter op hun hoofd hebben. Er is een oplossing: alle partijen in de regio rond de tafel om in goede samen spraak een aansluiting met de A9 te krijgen. Ook Castricum (en dus ook Limmen) heeft de laatste jaren een hoop bijgebouwd zonder zich maar een moment te bekommeren om de ontslui ting. Eerst infrastructuur, dan architec tuur! Rolf Beens Heiloo HEILOO - Op maandag 7 oktober werd aangifte van diefstal gedaan van een bromfiets en een fiets uit een schuur van een woning aan de Ewisweg. Het hangslot waarmee de schuur was afgesloten werd verbroken. De diefstal van de blauwe bromfiets van het merk Cita en de fiets van het merk Marin werd gepleegd in de nacht van zaterdag 5 op zondag 6 oktober. De bewoner van een woning aan de Holleweg betrapte dinsdagmorgen 8 oktober twee mannen die in zijn woning trachtten in te breken. Direct nadat ze ontdekt werden renden ze weg in de richting van de Kerkelaan. Waarschijnlijk zijn dezelfde personen verantwoordelijk voor de inbraak in een woning aan de Westerweg. De inbraak in deze woning werd ook dins dagmorgen 8 oktober ontdekt. De ach terdeur van de woning werd geforceerd nadat eerst getracht werd via de voor deur binnen te' komen. Onder andere werd een dvd-speler ontvreemd. Direct werd in de omgeving naar de mannen gezocht. Dit had echter geen resultaat. Uit de achtertuin van een woning aan de Holleweg werd een niet afgesloten paarse damesfiets ontvreemd. Vervolgens werd uit een naburige tuin een witte mountainbike ontvreemd. Deze fiets stond niet afgesloten onder een afdakje. In de nacht van woensdag 9 op donder dag 10 oktober werd in een woning aan de Oosterzijweg ingebroken. Men wist zich toegang tot de woning te verschaf fen door het forceren van een raam van de woonkamer. Vanaf de eettafel werd een portemonnee met inhoud ont vreemd. HEILOO - Op woensdagavond 9 okto ber moest de brandweer van Heiloo uitrukken voor een melding van rookontwikkeling op de Hofstede. De bewoners van het huis aan de Hofstede, een ex-brandweerman van het korps Heiloo met zijn zonen, hadden de alles- brander gevuld met ongelakte lami naat. Dit brandde prima tot de vader nog een stuk hout in de allesbrander stopte. Na een korte tijd was er een redelijke knal te horen in de woonka mer. De heer des huizes vertrouwde het niet en liep de pijp van de alles brander na tot boven aan toe (het brandweer mannen instinct). Een van de zonen moest even kijken op straat of er iets op het dak waar te nemen viel. Daar was inmiddels een rookontwikkeling te zien die bestond uit dikke bruine en zwarte rook. Na 5 \minuten belde de vader toch maar even 112, zodat na zeer korte tijd de brand weer arriveerde met twee wagens. De brandweer inspecteerde het gehele huis en kwam tot de conclusie dat het deze keer met een sisser was afgelopen, waarschijnlijk zat er iets in het hout wat de knal veroorzaakte en zich uitte in een zware rookontwikkeling. woordelijk voor, en met uitgesproken ideeën over het ouderenbeleid; reden om haar voor deze lezing als spreker uit te nodigen. Elk jaar omstreeks oktober wordt in het kader van de Nationale Dag van de Ouderen door de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen, de Katholieke Bond voor Ouderen en de Stichting Ouderenwerk Heiloo een lezing georganiseerd. Hiervoor wordt uitgenodigd een landelijk bekende spreker, die vanuit zijn of haar optiek ingaat op maatschappelijke ontwikke lingen rond ouder worden en het oude renbeleid. Eerdere sprekers waren pro fessor Smalhout, Diekstra en vorig jaar Koos Postema. Voorafgaand aan de lezing zal de wet houder ouderenbeleid van de gemeen te Heiloo Roelof Bos kort enige kern punten van zijn beleid toelichten en zal Nonja van der Ark, coördinator sociaal culturele activiteiten, kort ingaan op het intergenerationele project bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - Op dinsdag 22 oktober houdt de NVVH (Ned. Ver. van Huisvrouwen) een lezing door A. Kalis uit Egmond aan Zee, getiteld De Glorie van de VOC. Vanaf de elfde/twaalfde eeuw neemt de hand naar verkenning toe. Maar hoe de zeeën te bevaren als middeleeuwse geografen de wereld op basis van bij belse-, mythische- en fantastische voor stellingen invullen? De ommekeer komt als zeelieden zelf kustlijnen en havenplaatsen in kaart gaan brengen en maritieme innovaties het mogelijk maken zeeën te doorkruisen. Nieuwe zeeroutes, havensteden en handelscon tacten veranderen het dagelijks leven in Europa diepgaand. In de lezing zal aan de nand van dia's worden ingegaan op de veranderde beeldvorming van het continent Europa op de wereldkaart en de daar mee samenhangende propagandisti sche uitingen van overzeese successen in de beeldende kunst. De lezing zal zijn in het Open Huis, aanvang 14.00 uur. Woensdag 23 oktober is een rondlei ding gepland in het Volkenkundig Museum in Leiden. Vertrek uit Heiloo per trein om 9.18 uur, aanvang van de rondleiding 11.30 uur. Voor de aller laatste keer zal er een rondleiding geor ganiseerd worden in het Muziektheater in Amsterdam voor woensdag 30 okto ber. Omdat er die dag een generale repetitie is begint de rondleiding om 15.30 uur. Voor beide laatste activitei ten inlichtingen en opgave bij: Anneke Kager, tel. 072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). Deze fraai uitgedoste leden van de Paulusschool vierden het 10-jarig bestaan met een gezellige feestweek. (Foto MSP) HEILOO - De feestweek met het thema sprookjes is maandag 7 oktober feestelijk van start gegaan met het oplaten van meer dan 350 ballonnen. Voorafgaand werd het Pauluslied gezongen. Mocht u een ballon met een kaartje vinden stuur het kaartje terug want voor de winnende groep is er een leuke prijs. Vier sprookjesfiguren open den het mooie nieuwe gebouw met de gouden sleutel. Dinsdag was een druk ke knutseldag voor de fancy fair en het restaurant. Woensdag heeft u vast enkele sprookjesfiguren gezien, dit in het kader wan een sprookjesvossen jacht door de wijk Ypenstein. Donderdag werden er vele activiteiten en een sprookjeskookdag gehouden, allemaal voor het verzorgen van een geweldige avond. Er was een fancy fair met eigen kunstwerken van de kinde ren en met prachtige cadeaus. Er was ook een heerlijk Paulus restaurant aan wezig. Vrijdag mochten de kinderen van groep 1 t/m 6 naar het toneelstuk van Falkland in de Beun. De groepen 7 en 8 kregen een eigen feest als afslui ting van deze week. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorgangers ds. F.J. van der Wind en dr. J. Bruin. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. G.H. Germans uit Sassenheim. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: gezamenlijke dienst met de Samen-op weg gemeente Heiloo, voorganger ds M. Braamse, m.m.v. de Schola, na de dienst koffie drinken. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Die Schaeckelsinghers, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Donderdag 17.00 uur: rozenkransge bed. Vrijdag 08.30 uur: eucharistievie ring, 17.00 uur: rozenkransgebed. Zaterdag 17.00 uur: rozenkransgebed. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Maandag 17.00 uur: rozenkransgebed. Dinsdag 17.00 uur: rozenkransgebed. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring, 17.00 uur: rozenkransgebed. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met lithurgisch koor, voor ganger pastor M. Strack van Schijndel. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorgan ger pastor J. Oiling. H. Adelbertus Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: eucharistieviering met samenzang. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering met Jubilate. H. Marg. Maria Alacoque Egmond aan den Hoef Zaterdag 19.00 uur: w.g.c.viering met Hoeverture. Zondag 09.00 uur: eucharistieviering met Soli Deo. ÖLV Onbevl. Ontvangen Egmond aan Zee 10.00 uur: Gez. oogstdankviering in de O.K. kerk, voorgangers ds. C. Veenhuizen en past. N. Knol. De inten ties worden meegenomen naar deze kerk. Geen dienst in de eigen kerk!! Woensdag 23 oktober 9.15 uur rozen kransgebed, 9.30 uur viering. SOW gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: Egmond aan Zee, voorganger ds. W. Koelee. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in hetTrefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. HEILOO - Op 22 augustus was het precies 75 jaar geleden, dat de Willibrorduskerk te Heiloo werd gewijd door Mgr. Callier. De parochie gemeenschap viert dit jubileum gedu rende het werkjaar 2002-2003 met veel verschillende activiteiten. Het thema van dit werkjaar is: Het woord van overzee, de bron tot op vandaag. Wee plechtige vieringen rond de feestdag van Willibrordus vormen het hoogte punt van het jubileumjaar. Deze vierin gen worden gehouden in het weekend van 9 en 10 november. Op zaterdag 9 november om 19.00 uur gaan de pastores Herman Helsloot, Bill van Schie en Margot Strack van Schijndel voor en een eucharistievie ring, die muzikaal ondersteunt wordt door MoGoJoKo. Op zondag 10 november om 10.00 uur gaan de pastores Herman Helsloot. Bill van §chie en Johan Oiling voor in een plechtige eucharistieviering. Het dames- en herenkoor verzorgt dan de zang. Na deze vieringen is er voor alle parochianen en belangstellenden een feestelijke samenkomst in het Willibrordshuis. In het weekend van 16 en 17 en novem ber wordt er tevens een grote tentoon stelling gehouden in de Willibror duskerk en het Willibrordushuis. Kerkschatten, zoals rijk versiert vaat werk en prachtige gewaden worden getoond. Foto's en oude bouwtekenin gen, oude missaals, koorboeken en devotionalia zijn bijeen gebracht. Dit alles is te bezichtigen op zaterdag 16 november van 13.30 tot 17.00 uur en zondag 17 november van 11.00 tot 16.00 uur. Voor de kinderen is er een speurtocht, men kan doop- en trouw boeken naslaan en er wordt koffie, thee en limonade geserveerd. De tentoon stelling wordt officieel geopend op zaterdag 16 november om 13.30 uur. Vrijdag 11 oktober was er voor kinderen en hun ouders, (ex-)collega 's en oud- leerlingen gelegenheid om afscheid te nemen van de sympathieke kleuterjuf Willeke Wardenburg tijdens de receptie op De Springschans. (foto: MSP) HEILOO - Voor iedereen die niks te doen heeft in de herfstvakantie maar wel zin heeft om er iets leuks van te maken kunnen de jongeren in de herfstvakantie naar Tendenz! Er wor den dinsdag, woensdag en donderdag films gedraaid, net als in de echte bio scoop. Welke films er gedraaid zullen worden is nog een verrassing, maar gaaf wordt het zeker. Je bent vanaf 14.00 uur welkom. De films starten om 15.00 uur. Je kunt voor de film begint eerst even lekker tafelvoetballen, inter netten, darten, hitkranten lezen of een kopje thee drinken. De toegang is 1 euro per film. Je kunt je op vrijdag 18 oktober helemaal uitleven tijdens de open inloop van 14.30 tot 16.30 uur. Wil je meer weten over de filmweek of andere informatie over Tendenz ga dan naar de website: www.tendenz.nu.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 2