begroting WAAR GAAT UW GELD VOLGEND JAAR NAAR TOE? £ASTRICU M ®ya ri Uitgaven in één oogopslag Meepraten Voorlichting en communicatie worden dit jaar hoog op de agenda geplaatst. De gemeente (^strrctrm wn to communicatief opzicht met de tijd meegaan. Dit houdt in dat wij meer met u yyillen communiceren. Dat kan natuurlijk op verschillende manie ren. Eén daarvan is dat wij de website interactief maken, zodat u vanachter uw computer kupt reageren op gemeentelijke aan gelegenheden. Maar wij willen ook met u persoonlijk contact hebben, bijvoorbeeld d.m.v./burgerp^rticipatie waar het gaat om college (Burgemeester en Wethouders) en gemeenteraad. Daarnaast zijn er inspraakmogelijkhedeb in de commissie- en raads vergaderingen. Ook komt het bestuur naar u toe in uw woonplaats! Het college is al gestart met 'kernbezoeken Tijdens zo n bezoek wordt het college door een aantal inwoners rondgeleid, dat met de collegeleden kan discussiëren over hun woonomgeving. Js Avonds worden alle inwoners van de kern uitgenodigd om met het college van gedachten te wisselen. Het bestuur wil deze succesvol le bezoeken blijven voortzetten. De gemeente blijft u natuurlijk ook schriftelijk informeren. De gemeentepagina in de krant wordt uitgebreid en krijgt een nieu we vormgeving. Hierdoor wordt hij leesbaarder voor u, maar net zo belangrijk is dat er naast de officiële mededelingen ook plaats is voor andere interessante informatie. Recreatie en toerisme Om recreatie en toerisme in ons mooie groene gebied ver antwoord in banen te leiden wordt er een beleidsnotitie opgesteld. Hierbij kan aan de inbreng worden gedacht van o.a. de stichting Recreatie Toerisme Akersloot en Uitgeest en de VVV. Het beleid kan nu meer body krijgen omdat het gebied van de gemeente zoveel groter is geworden. Er wordt voor de ontwikkeling van dit beleid een klank bordgroep opgericht die gaat bekijken welke potentie ons gebied heeft voor recreatie. Ondernemen in de gemeente Castricum De gemeente Castricum telt bijna 2000 ondernemingen met ca 7500 personeelsleden! Er is regelmatig overleg tussen deze ondernemingen, genoemd CALON en de gemeente. De gemeente staat voor een goed ondernemingsklimaat en wil onder voorwaarden een actief beleid voeren. Recreatie en toerisme bijvoorbeeld bieden kansen aan ondernemers. De gemeente heeft ook oog voor het voorzieningenniveau dat in de hele gemeente behouden moet blijven. Hierbij is naast het "marktmechanisme" de rol van de gemeente medebepalend. Veiligheid Voor uw veiligheid zijn hoge eisen gesteld aan de brand weer en haar taken. De brandweer in Limmen krijgt een nieuw onderkomen op een nieuwe locatie van waaruit zij beter kan werken. Ml» Het oude onderkomen van de, brandweer Limmen. Dit jaar wordt er een nieuwe locatie gezocht Sport Sport is als gebruikelijk weer een belangrijk onderwerp. De Beheersnota Sportcomplexen wordt aangepast zodat het een leidraad wordt voor de hele gemeente. Een subsidie van het rijk is in voorbereiding voor de zoge naamde Breedtesportimpuls; Sport moet niet alleen maar uitgevoerd worden in een sporthal en geïnitieerd worden door een sportvereniging. Ook het strand kan dienen als trimbaan en speelplaatsen kunnen kinderen de mogelijk heid geven te bewegen! De stimulans voor deze recreatie ve manier van sporten kan van scholen, buurtcentra en kinderopvang komen en hoeft niet alleen van de reguliere sportinstanties te komen. Volksgezondheid Voor de gemeente is het van belang dat er genoeg huis artsen gevestigd blijven in de gemeente, en ook dat artsen zich hier willen vestigen. Daarom wordt er nu overleg gepleegd met huisartsen en de zorgverzekeraars om de artsen de mogelijkheid te bieden om "onder één dak te kunnen-.werken,-Dit houdt in dat er speciale gebouwen worden ingericht waar meerdere artsen en andere medi sche beroepsgroepen, samen praktijk kunnen houden. Logopedie wordt weer in het basispakket van de GGD opgenomen waardoor deze zorg op de scholen aangeboden kan worden. Recreatie en verkeer samen Omgaan met verkeer Bij het binnenkort op te stellen verkeer- en vervoersbeleid nieuwe stijl, gaat het om een beleid dat, waar mogelijk, in relatie staat tot andere beleidsterreinen. Hiervoor zullen een aantal beleidsvragen worden opgesteld, waarvan het beantwoorden auto matisch leidt tot een schets van het lokale verkeer- en vervoersbeleid op hoofdlijnen. De antwoorden worden opgeschreven in een notitie Kernbeleid Verkeer en Vervoer. Het Kernbeleid zal zo concreet mogelijk worden geformuleerd, inclusief een samen vatting van de beleidsresultaten van voorgaande jaren. De thema's leefbaarheid, veiligheid en bereikbaarheid staan daarbij een- traal. Voor de uitvoering van de concrete maatregelen wordt een fasering en een kostenraming aangegeven. Als één van de kaders waarbinnen het verkeer- en vervoersbeleid vorm moet krijgen, is een strategische visie van belang waar in een 'lange termijn perspectief' wordt geschetst op het omgevingsbeleid (ruimtelijke ordening, milieubeheer, volkshuisvesting, economische zaken e.d.). Het plan zal samen met u worden opgesteld. Graag willen wij gebruik maken van uw kennis en samen met u overleggen hoe wij nu én in de toekomst met de gemeente omgaan. Inkomsten in één oogopslag btrandDeieia In 2002 werd duidelijk dat een actueel strandbeleid hard nodig is. Hiervoor is al een Plan van Aanpak vastgesteld. Werkgroepen, waar alle betrokken partijen actief aan deel nemen, komen nog voor eind 2002 met notities. Doordat alle betrokken partijen hebben meegewerkt aan de werk groepen wordt er een breed draagvlak gecreëerd Het beleid is voorwaardenscheppend. De verwachting is dat de gemeenteraad het strandbeleid nog voor het komend strandseizoen vaststelt. Zeeweg naar Castricum aan Zee, waar het nieuwe strandpla- teau dit jaar geopend is. Kinderopvang Met de komst van twee particuliere kinderdagverblijven, Kits Oonlie in de kern Limmen en Kindergarden in de kern Castricum en de béstaande kinderopvanginstellingen 't Drempeltje in Castricum, Pinkeltje in Akersloot en Eigen Wijs in Limmen voldoet de gemeente Castricum aan de vraag naar kinderopvang. De komende periode spreekt de gemeente met alle instellingen over het toekomstig beleid. (Gericht op de Wet basisvoorziening kinderopvang, 1 januari 2004) Bergbezinkbassins, wat zijn dat nou? Op grond van wetgeving moeten gemeenten rioolover- storten (het te vol worden van de sloten en waterpartijen door overvloedige regenval omdat het riool het niet meer kan verwerken) beperken d.m.v. het aanleggen van riool- bergbezinkbassins. Regen wordt afgevoerd via het rioolstelsel. Bij te veel regenwater wordt het riool te klein en wordt het water geloodst naar de dichtstbijzijnde sloot of waterpartij. Om dat te verminderen en om het water te zuiveren worden bergbezinkbassins aangelegd. Hier wordt het water gebor gen en kan het afval in het water bezinken. In Akersloot en Limmen zijn al voor de fusie bassins aan gelegd. In Castricum is in 2002 gestart met een bergbezin- kleiding (alternatief voor bassins) aan het Schulpstet in Bakkum. Op meer plaatsen in Castricum moeten dergelij ke voorzieningen getroffen worden. Er vindt nu onderzoek plaats waar dit kan gebeuren. Groen Dit jaar komt er meer aandacht voor het onderhouden en herinrichten van het groen, de plantsoenen, speelplaatsen, bermen etc. Het beteugelen van de hondenoverlast is geen specifieke taak van de gemeente. Wij plaatsen borden waar dat wet telijk kan, maar ook spreken wij u aan op uw gedrag! Het schoonhouden van de straten en plantsoenen is een ver antwoordelijkheid van iedereen. Actief in werk De gemeente wil een ruimhartig beleid blijven voeren op het gebied van Werk, Inkomen en Zorg. Ondanks de bezuinigingen van de regering is er in de begroting ruimte gebleven voor reïntegratie activiteiten, waarmee de gemeente samen met de werkzoekenden (uitkeringsgerechtigden, personen zonder uitkering, bijv. herintreders of personen met een uitkering op basis van de Algemene Nabestaandenwet) trajecten opzet om een passende baan, betaald of onbetaald, te vinden. Ook voor mensen die een uitkering krijgen van een andere instantie, wil de gemeente, samen met de uitkeringsin- stantie, helpen zoeken naar een oplossing. U kunt hierover altijd contact opnemen met de gemeente voor een oriënterend gesprek. Alhoewel het vinden van betaald werk nog steeds prioriteit heeft mag duidelijk zijn dat de gemeente de inwoners, die (nog) niet kunnen werken, ook wil helpen. Er is een activeringsbeleid op gang gezet voor en door vrijwilligers omdat vrijwilligers van enorm belang zijn voor de samenleving, ook in de gemeente Castricum. In 2003 wordt in Bakkum een nieuw afvalbrengdepot gerealiseerd als vervanging van de huidige afvalstraat aan het Schulpstet. Hierdoor wordt de mogelijkheid tot schei den van grof vuil geoptimaliseerd. De gemeente Castricum met haar 35.000 inwoners beschikt dan over een depot dat voldoet aan de huidige milieu eisen en ARBO-regelge- ving. Daarnaast wordt bekeken of de inzameling van huisvuil kan worden verbeterd. In Akersloot en Limmen bestaat een andere frequentie van ophalen en dit gebeurt door derden. Afstemming tussen de verschillende manieren van ophalen in de kernen kan tot lagere kosten leiden! 'Groen' in de gemeente Castricum gemeente pachten Belasting opbrengsten Economische zaken Openbare orde en veiligheid Verkeer, vervoer en Algemeen bestuur Financiering en algemene dekkingsmiddelen Onderwijs Cultuur en recreatie Ruimtelijke ordening Sociale voorzieningen en maatschappelijke dienstverlening Volksgezondheid

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10