Jubilarissen K.W.F. in het zonnetje gezet Griezelig en humoristisch bij Van Lubeck Eensgezindheid met Mannenkoor Blair Woon- en Zorgcentrum Heiloo en Woonzorg Nederland werken samen Derde editie van The Proms of Heiloo uitstekende mix van goede muziek en veel gezelligheid JU Senioren nieuw sSenioremnieu wsSenioeemnie UITKIJKPOST - 30 OKTOBER 2002 - PAGINA 8 Heiloo meet met twee maten Rijbewijs ingenomen Klaverjassen in 't Oosthonk Base Dance en Dance Party bij Tendenz Kinderkledingbeurs in het Trefpunt Weer cd-rom uitleg in Bibliotheek Heiloo Samen eten in het Trefpunt Mark Foggo in Buk Buk Polkbak in het Vetmafiater Deze jubilarissen van de Kankerbestrijding werden voor hun verdiensten nog eens extra in het zonnetje gezet. HEILOO - Maandagavond 21 oktober werden de jubilarissen van de Nederlandse kankerbestrijding gehul digd voor hun onmisbare inzet als col lectant van het K.W.F. Dertig dames en ook een paar heren hebben zich al lan ger dan 12,5 jaar ingezet voor het K.W.F. en acht dames collecteren zelfs al 25 jaar of langer. De dames, de heren waren afwezig, werden door het bestuur van de afdeling Heiloo ontvan gen met koffie en cake en daarna toe gesproken door promotor Ingrid Moons. Zij stond stil bij de onderzoe ken die worden gesteund door het K.W.F. en de resultaten die de afgelo pen jaren reeds zijn behaald. Tevens benadrukte zij hoe afhankelijk het K.W.F. (en andere fondsen) zijn van de bereidheid en inzet van vrijwilligers. Het is elk jaar weer een probleem om voldoende opvolgers te vinden voor degenen die afvallen. Gelukkig is het in Heiloo nog steeds gelukt met veel kunst- en vliegwerk. Daarna werden de jubilarissen beloond met een speldje van het K.W.F. en in de bloemetjes gezet. Wijkhoofd Jolanda Boerhof werd extra in de schijnwerpers gezet, omdat zij al meer dan 25 jaar als wijk hoofd veel werk heeft verzet. Zij ont ving de zilveren krab. Daarna gingen de aanwezige dames gezamenlijk op de foto. Mocht u ook interesse hebben om u in te zetten als collectant of als wijk hoofd, neem dan contact op met coör dinatrice Gerry Starink, tel. 072- 5332110 of penningmeester Ton Boerhof, tel. 5338911 HEILOO - Niet elke galeriehouder waar Gerrit van Lieshout exposeerde was genegen om al zijn werk aan het publiek te tonen. Sommige beelden zijn inderdaad nogal 'controversieel', maar dat vindt Patricia van Galerie van Lubeck geen reden om haar bezoekers de kunstwerken van van Lieshout te onthouden. Immers, hoe controversieel kan een kunstwerk zijn, dat de bezoe kers er tegen in bescherming moeten worden genomen? De keramische mensfiguren in flink formaat wekken op zijn minst verwon dering op bij de kijker. Veel figuren laten intrigerende poses zien die je doen beseffen dat ook de "driedimen sionale beeldende kunst wel degelijk surrealistisch kan zijn. Van Lieshout exposeert samen met de schilder Albert Robbe. Ook surrealist Robbe schroomt niet om de kijker te confronteren met uithoeken in de men selijke emotie. Zowel in techniek als in betekenis zijn de werken van beide kunstenaars haarscherp en letterlijk doeltreffend. Tot 22 december te zien in Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 in Heiloo. Geopend op vrijdag, zaterdag en zon dag van 12 tot 17 uur. Tijdens de Alkmaarse kunstbeurs de Artiade, op 8, 9 en 10 november in de Grote Kerk, zijn naast enkele werken van Robbe en Lieshout ook schilderijen te zien van de magiS(?h reajist Peter van Oostzanen en brons van Tèun van Wijk. De Golfclub krijgt zijn baan om het knikkerspel voor grote mensen te beoefenen. Een baan met veel groen, rust en ruimte. De bewoners van het centrum hebben dat niet. Wel veel auto's, herrie van glasbakken, laden en lossen van grote vrachtwagens. Weinig speelruimte voor de kinderen en stuk gereden groen. Het Blockhovepark zal zijn geluids scherm wel krijgen, want men wil rust. Plan Oost moet maar even wachten met zijn wal om het geluid te weren, 'Dat zijn andere mensen'. De Rietvink had last van de duikplank van het zwembad. De privacy werd geschaad, dus naar beneden met de hoogte van de duikplank. Bij de Rietvink staat ook een bord 'doodlopende weg' met nota bene een verkeersdrempel. Ook andere mensen? In het centrum zijn de kinderen en huisdieren vogelvrij. Op de Heerenweg zijn snelheden gemeten van 60 tot 80 km/uur. Daar kan geen kind tegenop: Andere kinderen? Ook wordt het centrum belaagd door het bebouwen van de nog schaarse, kleine open plekjes. De bewoners van de Vinkenbaan werden al beroofd van zon en privacy door het illegaal bou wen van de dokterspost. De Gemeente en de Woningstichting geven nu wel toe dat het niet correct gebeurd is, maar het staat er nog steeds met de troep zand en takken. Ook met de aangrenzende parkeerplaats hebben ze nog duistere plannen. Want in het centrum wonen andere mensen. Die mag je beroven van rust, privacy en groen. Ik gun iedereen z'n plezier, maar er wordt duidelijk met twee maten geme ten. Degenen, die dit alleen verzinnen, raakt het niet. Heiloo is, als het zo door gaat aan het verstedelijken. Het oude centrum is al vernield, daar wonen 'andere mensen'. Mevrouw E. Jensch, Heiloo HEILOO - Vrijdagnacht werd van een 39-jarige automobilist uit Heiloo het rijbewijs ingenomen. De man reed over de Ypesteinerlaan toen hij door de politie gecontroleerd werd. Op het bureau blies hij 590 ug/1 terwijl maxi maal 220 ug/l is toegestaan. HEILOO - Zaterdag vond het grootschalige popgebeuren The Pronts of Heiloo plaats in sporthal 't Vennewater. Het festival werd voor de derde maal gehouden en is een jaarlijks terugkerend gebeuren. Gastheer Ger de Haas opende om 20.00 uur de avond, waarna bands als CCR, André Valkering en Rob Hoeke Band, Toni Macaroni en The Swinging Devils, The 7 B's en Dat Koor hun beste muzikale beentje voorzetten. Ook The Dukes of Soul en The Sting ontbraken niet op het grootste Heilooër muziekfestival dat zich de voorgaande jaren heeft bewezen als uitstekende mix van goede muziek en veel gezelligheid. Niet alleen maar'ouwe lullen muziek' geschud. The Proms lieten dit jaar wederom zien voor elk wat wils te bie- Na Ypestock is The Proms of Heiloo den door een zeer gevarieerd muziek- het enige grootschalige muziekfestival aanbod, van blues tot rock tot soul, dat jaarlijks terugkeert in Heiloo. De afgewisseld met een damespopkoor, afgelopen twee jaar genoten honder den mensen van bekende bands en De bands grote artiesten, en sloten zij The Proms in hun hart. Dat was afgelopen week- De openingsact van CCReviva! zette in end niet anders. Dankzij de dubbele elk geval de juiste toon voor een prima podia was er veel te beleven en waren avond. De zes leden staan garant voor er geen pauzes, iets wat in een lekkere een swingende 'Creedence Night' alleen nog maar verhoogden. Rob Hoeke's Band speelden heerlij- Met Dat Koor, dat inmiddels vaste gast ke bluesmuziek, die erg in de smaak is van het Heilooër popfestival, werd viel bij het danslustige publiek, het tijd om uit volle borst mee te zin gen. Na een voorzichtig begin kregen De authentieke rock 'n roll van Tony ook de dames de proms-bezoekers Macaroni en de Swinging Devils adem- enthousiast met onder andere hun ver- de de sfeer van petticoats en suiker- tolking van Grease-liedjes. spinnen. Met hart en ziel vertolkten zij Een van de uitschieters deze avond was hun rock roll en blues-covers die de soulband De Dukes of Soul. De lie- moeiteloos in elkaar overliepen, ten een lekker dansbaar repertoire van De show van de zes ervaren Sting muzi- authentieke soul, swingende dance kanten kan al jaren rekenen op een classics en meeslepende R&B horen, vaste groep aanhangers die ook deze De maar liefst negen geroutineerde keer niet werden teleurgesteld, muzikanten zetten een uitstekende De avond werd afgesloten met weder- show neer, waarin een belangrijke rol om de rock 'n roll-show van Toni voor de zangeres was weggelegd. Met Macaroni, waarna mede-organisator en haar uitstekende stemgeluid maakte ze plaatselijke bekendheid Aris de Wit behoorlijk indruk op haar toehoorders, het publiek op zijn eigen wijze bedank- vooral omdat het zingen haar schijn- te voor de aanwezigheid. Tevreden en baar moeiteloos afgaat. voldaan keerde iedereen daarop huis- De 'oude rotten' van André Valkering waarts: op naar volgend jaar sfeer meestal net niet gelegen komt. De waarbij de toeschouwers zich weer editie van dit jaar werd wederom goed helemaal in de seventees wanen. Ook bezocht door een ruime 'middengroep' deze avond voldeden ze ruim aan de van dertigers en veertigers die er een verwachting en kregen ze moeiteloos gezellige avond van maakten. Maar dit de vele bezoekers, die gelukkig op tijd jaar waren ook de jongeren ruim verte- waren gekomen, op de dansvloer, genwoordigd. Niet alleen maar 'ouwe Na CCRevival was het de beurt aan de lullen muziek' dus, op de Heilooër Egmonders van 7B's, om een swingen- Proms. Dat etiket lijkt het evenement de show neer té zetten, die de sfeer die dit jaar definitief van zich af te hebben door hun voorgangers was gecreëerd, NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Dit fraaie werk van Albert Robbe is te zien bij Galerie Van Lubeck. HEILOO - Klaverjasclub Plan Oost houdt een klaverjasavond en wel op vrijdag 8 november. Om 19.45 uur wordt u verwacht aan de Oostkanter 14. De entree is voor leden E 1.36 en niet-leden E 1,82. (inclusief eerste con sumptie gratis en mooie prijsjes). U kunt zich hiervoor opgeven bij Gerard Bes, tel. 072-5338430, tot en met don derdag 7 november. HEILOO - Op zaterdagavond 2 november is er weer een Base Dance bij Tendenz. Deze fantastische disco is alleen voor de groepen 8 uit Heiloo. Ga lekker dansen en uitje dak op de aller beste hits. De deuren gaan open om 19.30 uur en om 22.00 uur sluiten zij weer. De entree is gratis. Op vrijdag avond 1 november is de wekelijkse Dance Party voor iedereen vanaf de brugklas tot en met 15 jaar. De zaal wordt versierd in Halloween-stijl. De entree is 0,80 euro en als je een pasje hebt 0,60 euro. Het feest duurt van 20.00 tot 23.00 uur. Tendenz is alcohol vrij en in de zaal mag niet gerookt wor den. HEILOO - Zaterdag 2 november is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo weer een kinderkledingbeurs. U kunt hier van 10.00 tot 12.00 terecht voor kinderkleding in allerlei maten, speelgoed, wandelwagens, maxi cosy's enzovoort. De opbrengst van de tafel- huur wordt gebruikt voor activiteiten die het contact tussen senioren en kin deren bevorderen. Voor informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De tweemaandelijkse cd- rom uitleg in de bibliotheek van Heiloo trekt telkens weer nieuwe belangstel lenden. Voor hen die meer willen weten over bepaalde cd-rom's en hun werking en voor hen die gewoon geïnteresseerd zijn houdt de Openbare Bibliotheek Heiloo elke eerste dinsdag van de one ven maanden van 15.00 tot 16.00 uur een cd-rom uitleg. De uitleg heeft een open karakter: deelname is gratis en iedereen kan in en uit lopen. Steeds komt in het kort aan de orde wat een cd-rom is en hoe deze wordt geïnstal leerd op de computer, daarnaast wordt steeds een aantal in het oog springende cd-rom's behandeld. De eerstvolgende cd-rom uitleg vindt plaats op dinsdag 6 november. De volgende cd-rom's worden nader bekeken: ZEBRA verkeersregeltest; met alle. nieuwe regels en verkeersbor den en een verkeersregeltest voor automobilisten, bromfietsers en fiet sers, AUTO CD, 2002 de luxe; met uit gebreide informatie over actuele modellen. De Ruimtevaart encyclope die; met o.a. 2.200 artikelen en 800 foto's. Deze cd-rom's kunnen na de uitleg ook worden geleend, evenals alle andere 650 cd-rom's van de bibliotheek in Heiloo. De prijzen zijn: E 1,40, E 2,80 of E 4,20 met een uitleentermijn van drie weken. HEILOO - Eensgezindheid en het Mannenkoor Blair verzorgen op zater dag 16 november een gezamenlijk najaarsconcert in het ontmoetingscen trum van GGZ Willibrord te Heiloo dat zal aanvangen om 20.00 uur. Het thema Wereldmuziek zal deze avond zowel instrumentaal als vocaal op zeer gevarieerde wijze door de muziekgroe pen ten gehore worden gebracht. Eensgezindheid onder leiding van Henk van Veldhuizen start met de Florentiner Mars van Julius Fucik. Fucik is van grote betekenis geweest voor de Slavische volksmuziek en schreef naast marsen, ouvertures, wal sen ook een requiem. Als tweede werk speelt Eensgezindheid de vierdelige suite Rikudim van Jan van der Roost. Rikudim bestaat uit Joods-geïnspireer de dansen, waarbij het hier echter géén bewerkingen van bestaande volksmu ziek betreft, maar eigen gecomponeer de dansen 'in de stijl van'. Door het gebruik van Oosters aandoende toon afstanden, onregelmatige maatsoorten en een kleurrijke instrumentatie, slaagt de componist erin om een vleugje melancholie en een specifiek Joods aandoend tintje in deze muziek te ver weven. De duidelijk omlijnde thema s en de soms zeer verrassende maar anderzijds ook weer natuurlijk overko mende harmonisaties maken dat deze 'gestileerde volksdansen' direct aan spreken bij het publiek. Bijzonder is ook te noemen de te spe len compositie van Jacob de Haan welke is genoemd naar de Californische stad Pasadena, bijna grenzend aan de San Gabriel Mountains, in de omgeving van Los Angeles. Pasadena wordt in dit werk van twee contrasterende kanten bena derd. In de eerste plaats is er het expressieve element, dat tot uitdruk king komt in het eerste gedeelte van de compositie. Hierin worden de schitte rende beeldentuinen (onder andere van de Huntington Art Gallery) en indrukwekkende villa's (onder andere Freyes Mansion) uitgedrukt. Dan volgt een swingend gedeelte waarvan de stijl Na de pauze is het de beurt aan het Mannenkoor Blair uit Alkmaar onder leiding van een gedreven dirigente Saskia Diel. Het twintig man sterke koor Blair begeeft zich met succes op het pad van de volks-, zeemans-, en levensliederen. Zowel met muzikale begeleiding als a capella weet het koor zich op een zeer sprekende wijze te boeien aan het publiek. Zo zingt het Mannenkoor ondermeer een Fries-hüs- kelied, een traditioneel Russisch Wolgalied, een onvervalste rebetika uit Griekenland en het Ierse whiskylied Seven Drunken Nights van The Dubliners. Tot slot van de avond zal Blair muzikaal ondersteund worden door het fanfareorkest van Eensgezindheid met het Spaanse Adios con el Corazon en het Afrikaanse Engululeko. Kaarten voor dit unieke concert zijn a E 4,50 op zaterdagavond 16 november vanaf 19.30 uur aan de zaal te verkrij gen. Donateurs betalen voor deze avond een toegangsprijs van E 3,50. Voor informatie over het concert, de verenigingen en kaartreserveringen kan er gebeld worden via het informa tienummer 072 533 4851 of via de web sites http://home.wanadoo.nl/blair en www.mv-eensgezindheid.nl. is te omschrijven als latin-rock. De basis hiervoor is de traditionele Rose Bowl op nieuwjaarsdag, de beroemde footballwedstrijd voorafgegaan door de optocht van de Tournament of Roses. Vervolgens komen we terug in het begintempo, dat een extravertere versie van het expressieve thema te horen geeft. De indrukwekkende slot maten completeren het werk. De muziekvereniging besluit haar optreden met de opgewekte mars Bandleader, geschreven door Jack Ham O920) ooit bekend dirigent en muziekleraar in West Friesland. Hij componeerde diverse werken voor blaasorkest. De mars Bandleader (1993) is opgedragen aan Jan Molenaar, de dirigent van de bekende Jan Molenaar Big Band. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Eensgezindheid treedt binnenkort op met Mannenkoor Blair. HEILOO - Stichting Woon- en Zorgcentrum Heiloo (SWZ) en woningcorporatie Woonzorg Neder land ondertekenen op 23 oktober een overeenkomst waarin zij de intentie uitspreken de komende jaren samen te werken bij de (her)ontwikkeling van locaties ten behoeve van ouderenhuis vesting. Als eerste willen de partijen gezamenlijk de locatie 'De Loet' her- ontwikkelen. Indien haalbaar wordt er op die locatie vervangende nieuwbouw gepleegd. Stichting Woon- en Zorgcentrum Heiloo is de huidige eigenaar van vDe Loet'. De Stichting meent dat het hui dige gebouw niet meer voldoet aan de eisen van de tijd. Daarom wil ze op de locatie graag nieuwbouw ontwikkelen. De herontwikkeling van de locatie gebeurt volgens het concept scheiden van wonen en zorg. Het Woon- en Zorgcentrum zal voor de toekomstige bewoners de zorg- en dienstverlening verzorgen. Woonzorg Nederland wordt dan de eigenaar en beheerder van het vastgoed. Beide partijen streven ernaar op de locatie behalve verpleeghuisplaatsen ook huur- én koopwoningen te realise ren. Voor de zorg- en dienstverlening worden specifieke ruimtes ontwikkeld. Voorbeelden hiervan zijn ruimtes voor recreatie, een restaurantfunctie, kinder opvang en een gezondheidscentrum. Haalbaarheid Zodra de intentieovereenkomst is gete kend, start Woonzorg Nederland een haalbaarheidsonderzoek. Binnen drie maanden moet er onder andere duide lijkheid zijn over de stedenbouwkundi ge mogelijkheden en de financiële haalbaarheid. Ook moet voor de ont wikkeling van de locatie instemming worden verkregen van bijvoorbeeld het College Bouw en het ministerie van VWS. Als beide partijen de herontwik keling haalbaar achten, sluiten zij een samenwerkings- en een realiserings overeenkomst. In principe staat dan niets meer de herontwikkeling in de weg. Stichting Woon- en Zorgcentrum Heiloo Woon- en Zorgcentrum Heiloo beschikt over twee locaties voor oude renhuisvesting, de Loet en Overkerck; beide met ruim 60 wooneenheden. De Stichting wil zich gaan richten op de uitbreiding van het dienstenpakket. Uitgangspunten daarbij zijn: scheiden van wonen en zorg, levensloopbesten- dig, dus vermijden van het moeten ver huizen, keuzemogelijkheden voor bewoners alsmede het aanbieden en het besturen van de gehele zorgketen. Woonzorg Nederland Woonzorg Nederland wil ouderen de beste combinatie van wonen, zorg en welzijn bieden. In haar visie moeten ouderen niet alleen comfortabel wonen, maar moeten ze daarnaast een beroep kunnen doen op goed georgani seerde dienstverlening. Woonzorg Nederland richt zich dan ook op het aanbieden van een integraal aanbod van woon-zorgdiensten die zo veel mogelijk facultatief worden aange boden en afgestemd zijn op de indivi duele situatie van ouderen. Woonzorg Nederland is de grootste landelijke cor poratie voor ouderenhuisvesting. Zij verhuurt meer dan 27.000 zelfstandige woningen en heeft ruim 21.000 plaatsen in verzorgings- en verpleeghuizen. Mevrouw Willemse-van der Ploeg schudt de hand van dhr. Meijrink HEILOO - op 15 november is er weer een maaltijd in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Het 'Eten in het Trefpunt' is een gezamenlijke activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ANBO en KBO. Op het menu staat een Indische rijsttafel. Vooraf wordt Chinese tomatensoep geser veerd, daarna bami goreng, nasi goreng met witte rijst, babi pangang, twee stok jes saté met saté saus, kroepoek, sambal en Hot slot een bananenijsje. Het eten wordt bereid door personeel van de keuken in De Loet en opgediend door vrijwilligers. Pianist P. Houter is ook weer present. Aanvang van de maaltijd is 18.00 uur. Voor die tijd is er nog een mogelijkheid om in de ontmoetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost E 7,50 p.p., te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. U kunt zich voor deze maaltijd opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072-5331297. HEILOO - Skamuziek staat al jaren garant voor een gezellige avond. De frisse beat en dansbare klanken zijn uit het repertoire van Mark Foggo niet meer weg te denken. Deze mafkees uit Engeland is vanaf zijn veertiende bezig met bandjes in Engeland om vervol gens te verhuizen naar Noorwegen. Vanuit Noorwegen vestigt Mark zich in Nederland, en om precies te zijn, in Friesland. Het beviel hem echter niks in Friesland en zo verhuisde hij in N84 naar Eindhoven, waar hij een nieuwe band opricht: de Skasters. Vanaf toen is de reizend ster van Mark niet meer naar aarde terug te krijgen. Een optreden van Foggo is een succes oftewel een heus feest. Om 21.00 uur gaat de zaal open en voor E 7,- ben je welkom. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10