Weinig begrip voor bewoners Vinkenbaan tijdens Hoorzitting commissie voor bezwaarschriften EKO-bollen voor Heiloo Storm in Heiloo houdt flink huis 71NU 2e matras HALVE PRIJS Werkzaamheden Kennemerstraatweg BRIXON H edri Jah Win 3 PP? Bezwaren bestempeld als hoog 6niet in mijn achtertuin-gehalte9 I eli A P E L L A BORDEN ronde hals of V-hals Nu 2 voor 99,95 uni en ruit Nu 2 voor 74,95 mannenmode NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EKl OMSTREKEN Uw huis verkopen? Mishandeling (072)5351000 katoen en corduroy Nu 2 voor 119,95 30 OKTOBER 2002 JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 44 Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl ff Met ingang van 1 november zijn de openingstijden gewijzigd MA. T/M DO. van 8.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 8.00 tot 15.00 uur Norma Magnifique: Topsleep Maxima: slaapcomfort Topsleep Aramis Rijksweg 127 Limmen 072 SOS 340/ IIIIJJ.I.I..U>J.IJ.HIBBSS81W VAN DER Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 1 020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. bJU verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-coior brochures. Vraag offerte! HEILOO - De hoorzitting van de com missie voor bezwaarschriften die maan dagavond plaatsvond in het Open Huis bracht weinig hoop op een definitieve oplossing voor het probleem van de bezwaarhebbenden. Nog steeds kijken de 22 Vinkenbaanbewoners, die het bezwaarschrift hebben opgesteld, dage lijks vanuit hun flats uit op de tijdelijke huisartsenpraktijk in hun binnentuin. Ondanks alle beloftes en toezeggingen die de laatste maanden door zowel het college als de woningstichting zijn gedaan om de mobiele units voor het eind van dit jaar te verplaatsen, is de oplossing voorlopig nog niet in zicht. Vergunning In het bezwaarschrift hebben de bewo ners onder andere gesteld dat de wijze waarop de bouwvergunning voor de tij delijke huisartsenpraktijk is afgegeven niet voldoet aan de beginselen van behoorlijk bestuur. Volgens de gemeen te Heiloo, vertegenwoordigd door de heer L. Bas, is het bij een artikel 17-pro- cedure, oftewel een tijdelijke ont heffing, niet nodig om eerst de locatie uitgebreid te toetsen alvorens een ver gunning te verlenen. Laat staan dat men verplicht is om de omwonenden hierbij te betrekken. Commissielid F.R. van Lang dacht hier echter heel anders over. Volgens hem hoort een degelijke belangenafweging onlosmakelijk bij het aanvragen danwel verlenen van een bouwvergunning. Punt voor de Vinkenbaanbewoners, maar dhr. Bas zag dit toch anders. Schoorvoetend gaf hij toe dat de communicatie naar de bewoners toe weliswaar beter had gekund, iets dat eveneens meerdere keren door wethouder Daas is toegege ven. Maar tegelijkertijd bleef hij bij het standpunt dat de bewoners eerder bezwaar hadden moeten maken, en wel binnen 14 dagen na de gemeentepubli catie in deze krant. Wat meteen weer kon rekenen op een felle reactie van de Vinkenbaanbewoners, want ook op deze publicatie is volgens hen het een en ander op te merken. Eigen verantwoordelijkheid burgers In de publicatie werd de locatie voor de huisartsenpraktijk namelijk aangeduid met Vinkenbaan 2, een niet bestaand adres. De bewoners zijn er destijds van uit gegaan dat het de parkeerplaats naast de flat betrof. Weliswaar evenmin een gelukkig gekozen plek, maar altijd nog beter dan de binnentuin. Volgens dhr. Bas is het de eigen verantwoorde lijkheid van burgers pm zich ervan te vergewissen om welk perceel het pre cies gaat in de gemeentepublicaties. De kadastrale gegevens kunnen namelijk op eenvoudige wijze worden nage vraagd en liggen daarnaast ter inzage op het gemeentehuis. Op vrijwel dezelf de manier werd gereageerd op de ande re punten van bezwaar, zoals de veront reinigde grond. Sinds de plaatsing ligt er een hoop aangetoond verontreinig de grond onafgedekt op het terrein van de Vinkenbaanflat, dat is ontstaan bij het afgraven van de grond voor de bouwunits. Dhr. Bas weerlegde dit punt met de bewering dat toch alle grond in Nederland vervuild is, dat deze grond minimaal verontreinigd is, en dat de grond, als de units uiteindelijk worden verplaatst, toch gewoon weer wordt teruggeplaatst. Raadsman F. Schokking van de Woningstichting Heiloo bestempelde de bezwaren van de Vinkenbaanbe woners als een hoog 'niet in mijn ach tertuin-gehalte', oftewel: de bewoners prevaleren hun woongenot boven het maatschappelijk belang van een huis artsenpraktijk voor de inwoners van Heiloo. Het is weliswaar 'even schrik ken' als er bouwunits in je achtertuin HEILOO - Op donderdag 31 oktober schenkt de Milieufederatie Noord- Holland een pakket met 2002 biolo gisch geteelde bloembollen aan de gemeente Heiloo. Om drie uur wordt het pakket- in het gemeentehuis over handigd aan wethouder J.G. Daas van openbare ruimten en mevrouw Plasmeijer, hoofd groenbeheer. Hierna zal voor het gemeentehuis een bloem bak gevuld worden met een deel van de bollen. Sinds tien jaar worden er in Nederland bloembollen geteeld volgens de biolo gische teeltmethode, dat wil zeggen zonder gebruik van kunstmest en che mische bestrijdingsmiddelen. Deze methode is van groot belang om de bloembollenteelt milieuvriendelijker te maken. De Milieufederatie spant zich in om het marktaandeel van de 'EKO- bollen' te vergroten. Gemeenten zijn hierbij een belangrijke partner doordat zij vaak jaarlijks bloembollen in het openbaar groen gebruiken. In Heiloo staat men binnen de gemeen te positief tegepoyer biologisch geteel de bloembollen, maar van een daad werkelijke bestelling is het nog niet gekomen. Om de gemeente over de streep te trekken biedt de Milieufederatie nu 2ÜÜ2 'EKO-bollen' aan, in de verwachting dat de gemeente in 2003 structureel overgaat op dit pro duct. REGIO - Op zondagmorgen stak er in Noord-Holland een storm op. Vanaf ongeveer 09.00 uur kwamen de eerste meldingen van schade bij de politie en brandweer binnen.Tegen 15.00 uur was het aantal meldingen al gegroeid tot ruim 250. Tussen 10.00 en 23.00 uur 's avonds zijn er uiteindelijk 976 meldin gen van overlast door de storm bij de politie binnengekomen. Het drukst was het tussen 15.00 en 16.00 uur, toen er 173 meldingen binnenkwamen. Over het algemeen waren het meldingen over omgevallen bomen en afgescheur de takken, omgevallen verkeersborden en wegafzettingen, scheefgewaaide steigers en rondwaaiend bouwmateri aal. Op verschillende plaatsten bleek de dakbedekking niet tegen de wind te zijn opgewassen. De politie en brand weer hadden hun handen dan ook vol aan het opruimen van omgevallen bomen en het afzetten van gevaarlijke weggedeelten. In Heiloo waaiden diverse bomen om. Ook op de Laan van Zeeman ontwortelde een boom. Hierbij werd de waterleiding meege trokken. De PWN moest ter plaatse komen om het forse lek te herstellen. De achterste omgevallen boom veroorzaakte een gaslek. De bomen stonden schuin tegenover de boerderij van dr. Hartong aan de Ewisweg. (foto MSP) In Castricum en Alkmaar waaien de spoorbomen bij spoorwegovergangen dicht en in Castricum ging een toilet hokje spontaan aan de wandel. Een Duitse vakantieganger moest aan de kant van de weg gezet worden omdat hij ondanks de waarschuwingen om niet met aanhangers te reizen toch met een caravan naar huis probeerde te komen. worden geplaatst, maar dat is volgens hem nog steeds minder belangrijk dan de gezondheidszorgvoorziening. Twist De huisartsenpost is duidelijk nog steeds onderwerp van twist is tussen vooral gemeente en woningstichting en dan voornamelijk over het financiële aspect. Want beide partijen zijn best bereid de units te verplaatsen, maar geen van beide is van plan voor de kos ten ervan op te draaien. Noch de gemeente, vertegenwoordigd door de heer Bas, noch de Woningstichting Heiloo, die raadsman Schokking het woord liet doen, blonk uit in begrip voor het standpunt van de bewoners. Slechts het feit dat de communicatie tussen Woningstichting Heiloo, ge meente Heiloo en de bewoners van de Vinkenbaan beter had gekund, werd onderkend. Alle andere door de Vinkenbaanbewoners aangedragen fei ten en beweringen werden ontkend, ontkracht of op z'n minst in twijfel getrokken. Bjnnen drie weken brengt de commis sie vóór bezwaarschriften haar advies uit aan het college, dat vervolgens een besluit zal nemen. ib J Drukkerij uitkijkpost bv HEILOO - Op zondagmorgen omst reeks 01.15 uur liep een groepje uitge laten jongeren over de Rosendaal in Heiloo. Een man, die zich vermoedelijk ernstig aan het rumoer ergerde, liep op de jongeren toe en sloeg een van hen, een 18-jarige Heilooenaar, met een honkbalknuppel in zijn gezicht. De jon gen liep hierbij verwondingen aan zijn wang op. Er wordt een onderzoek inge steld naar de identiteit van de man. Deze boom tegenover de muziekschool aan Het Veld lag na de storm op de dakrand van een van de rijtjeswoningen. De buurman van de onfortuinlijke bewoners had een aantal jaren eerder ook al een boom op zijn dak gehad, (foto MSP) B HEILOO - In een kring luisteren negen peuters aandachtig naar het verhaal van Kikker PomPorn, een handpop die dankzij één van de lei dsters écht kan praten en bovendien nog lekkere koekjes uitdeelt ook! Als de koek letterlijk op is, is het de hoogste tijd om muziek te maken en de kelen te schrapen voor enkele gezellige liedjes. Sommige kinderen kunnen haast niet wachten tot zij weer mogen spelen en staan vast op van hun stoeltjes. Wanneer de groep is uitgezongen en de kinderen mogen spelen holt ieder kind naar zijn eigen favoriete speelgoed, variërend van de speelgoedtrein tot een stoffer en blik. Aan een waslijn hangen vrolijke tekeningen en plakwerkjes. „Die heb ik gemaakt", wijst een meisje niet zonder trots. „Maar nu ga ik vegen." Eigenaresse Nanda de Lange ziet het allemaal lachend aan. ,,Het grootste gedeelte van de dag staat creativiteit hier voorop", laat zij weten. „Daarin kunnen de kinderen hun emoties goed kwijt. We hebben veel verschil lende materialen om mee te werken. Kinderen mogen hier spelen en kliederen met spullen die thuis niet zo snel kunnen. Ik vind ook dat je de kinderen daarin de ruimte moet geven, en niet binnen een half uur moet plakken én opruimen omdat het programma dat aangeeft." Nanda heeft duidelijk haar eigen visie op het peuterspeelzaalgebeuren. „PomPorn kan worden gezien als een voorberei ding op de basisschool. Wij proberen bijvoorbeeld de motoriek van de kinderen te stimuleren en leggen uit hoe zij een potlood goed kunnen vasthouden, terwijl het kinderdag verblijf zich wat meer toelegt op het nabootsen van de thuissfeer." Geen doorsnee peuterspeelzaal De kinderen die PomPorn bezoeken zijn vanaf 2 jaar al welkom, terwijl bij de andere peuterspeelzalen kinderen vanaf 2,5 en 3 jaar worden toegela ten. Ook de openingstijden zijn anders dan die van de 'doorsnee' peuter speelzalen. De kinderen zijn welkom van 8.45 tot 12.30 uur. Dat betekent 3,5 uur in plaats van drie uur spelen. „Vanaf januari zijn we vier ochtenden I In deze rubriek wDrdt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidings gebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost .nlIn de aarmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. per week geopend", laat Nanda weten. „Voor kinderen vanaf 3 jaar is er bovendien de mogelijkheid tot een extra speeloch-tend, waarbij de activiteiten op een hoger ontwikkel ingsniveau worden aangeboden. We zijn sinds de start in september al flink gegroeid en gaan binnenkort uitbreiden. Er zullen nieuwe leidsters komen, zodat er weer nieuwe kinderen welkom zijn binnen de groep. Overigens is al het personeel gediplomeerd, zelfs de invalleidsters hebben het benodigde diploma op zak." Creativiteit voorop Dat creativiteit een grote rol speelt binnen PomPorn is geen toeval. Nanda startte haar eenmansbedrijf nadat zij de kunstopleiding had gevolgd. Vervolgens voltooide zij haar driejarige LKC-opleiding (leid ster kinderdag centra) en deed werk ervaring op binnen diverse kinder dagverblijven en peuterspeelzalen. Dromen van een eigen bedrijf deed Nanda tot, september dit jaar, toen kinderdagverblijf Villa Lila officieel werd geopend. „Ik had al op verschil lende locaties gekeken en zelfs in Bergen en Schoorl naar ruimte gezocht. Het was moeilijk om iets te vinden dat aan mijn wensen voldeed. Veel peuterspeelzalen worden geïn tegreerd in het basisonderwijs. Dat betekent dat de ruimte is afgestemd op een andere doelgroep dan peuters. Toen ik hoorde van het nieuw te bouwen kinderdagverblijf aan de Omloop 13 heb ik contact gezocht met de eigenaars en zij wildeh de peuterspeelzaal graag toevoegen aan de opvangmogelijkheden. Hoewel we dus in hetzelfde pand zitten hebben we toch onze eigen ruimtes en staan wij los van elkaar. Het is een prachtige nieuwe locatie, en dit gebouw is volledig op de kinderen afgestemd." Wie geïnteresseerd is in de mogelijkhe den van PSZ PomPorn kan bellen met Nanda de Langetel. 06-50516666, of een kijkje nemen aan de Omloop 13 (parkeerterrein het Baafje). De kinderen kunnen vanaf 2-jarige leeftijd worden geplaatst en momen teel zijn er geen wachtlijsten. Nanda de Lange begeeft zich dagelijks met veel plezier tussen 'haar' peuters. 90x200 cm 500,- 90x200 cm 520,- matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - In opdracht van de gemeente Heiloo verricht Ballast Nedam Infra Noord West de recon structie aan de Kennemerstraatweg. Morgen starten de werkzaamheden aan de Kennemerstraatweg nabij de Heilooër Tolweg. De reconstructie- werkzaamheden zullen voor 1 decem ber 2002 gereed zijn. In fase 1 wordt gewerkt aan de Westzijde van de Kennemerstraatweg vanaf de Heilooër Tolweg tot de Van Foreestlaan. Gedurende deze werkzaamheden, die naar schatting in de eerste helft van november plaatsvinden, is alleen ver keer vanuit Heiloo richting Alkmaar mogelijk. Doorgaand verkeer vanuit Alkmaar richting Heiloo wordt via Egmond aan den Hoef of bedrijventer rein Boekelermeer wordt omgeleid door middel van omleidingborden. Tijdens de werkzaamheden wordt de Westerweg vanuit de richting Alkmaar ten noorden van de Rector Frederiklaan voor autoverkeer afgeslo ten om sluipverkeer tegen te gaan. Deze wegen blijven toegankelijk voor omwonenden die in het bezit zijn van een door de gemeente' verstrekte ont heffing. Tijdens de uitvoering van deze fase zijn de uitritten aan de oostzijde van de Kennemerstraatweg bereikbaar en kan de parkeerstrook gebruikt wor den. Omleiding bussen en fietsers tijdens fase 1 en 2 Het fietspad aan de westzijde van de Kennemerstraatweg, tussen de Heilooër Tolweg en de Van Foreestlaan, wordt ingericht als tijdelij ke busbaan. Aan de oostzijde van de Kennemerstraatweg wordt het fietspad tijdelijk opengesteld voor tweerichting- fietsverkeer. De bewoners van het Blockhovepark en omgeving zijn door middel van een bewonersbrief door de gemeente geïn formeerd over de werkzaamheden. De woningen in het Blockhovepark en omgeving blijven bereikbaar. De bewo ners kunnen echter wel enige hinder ondervinden bij het bereiken van hun woning. 'Heeft u mij nodigdan mag u 'dag en nacht bellen..." IHHHMIHBQBUUUUUt 'JUU Ul. 'JU1 Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1