Rabobank West-Kennemerland start 'Project Duurzaamheid' Stormschade in Heiloo Boscrossers in de prijzen ondanks vliegende storm Ondernemers prijs ter stimulering «Jongeren Nie Heiloo UITKIJKPOST - 30 OKTOBER 2002 - PAGINA 6 HEILOO HfBÉliiBilifl 1850 AA Heiloo Raadhuisplein eefomgeving Najaar! Grof huis- en tuinafval Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. ededelingen Verleende collectevergunning SV Yredeburg Nijenburgerweg en (brom)fiets- en voetgan gersbrug (Heiloo) over A9 afgesloten Bridgeclub Limmen Dojo 't Loo Handbal Dimtronic Meervogels Uitslagen dames bridgeclub Sans Atout Uitslagen schietvereniging De Vrijheid Heilooër Bridge Club Sans Atout Omgaan met pubers VOOR! CM Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken 7 mm NlffiM mm Wandelen cn Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken vervolg van pagina 4 Elders overleden M. Kleine wv Schepers R. van Kuipers Tuinafval In het najaar maken veel mensen hun tuin 'win- terklaar'. Klein snoeiafval en bladeren kunt u in de groene rolemmer doen. Het liefst met zo min mogelijk zand, omdat dit minder goede compost oplevert. Als het afval te groot is voor de rolemmer, kunt u dit wegbrengen naar de Afval- brengplaats of u kunt het laten ophalen door de gemeente. U kunt niet alles als tuinafval aan bieden, er zijn een aantal spelregels: Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken en -stammen en materialen afkomstig van groot onderhoudswerk zijn géén groftuin- afval, maar 'bouw en sloopafval'. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kar tonnen dozen, klein puin en dergelijke in de groene rolemmer. Gooi geen tuinafval in de grijze rolemmer. Als er tuinafval in de grijze rolemmer wordt gevonden, wordt deze niet geleegd. De ver werkingskosten voor het afval uit de grijze rolemmer zijn namelijk aanzienlijk hoger dan voor de groene rolemmer. Bundels grof snoeiafval kunt u tot 2 kuub en niet zwaarder dan 12 kilo als grof tuinafval aanbieden via telefoonnummer (072) 535 68 88 van maandag tot en met woensdag van 08.00 tot 12.00 uur. U kunt dit grof tuinafval ook zelf brengen naar de gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. Grof huisafval Ook het normale grof huisafval kunt u brengen naar de Afvalbrengplaats of laten ophalen door de gemeente. U kunt dit op maandag-, dinsdag-, en woensdagochtend tussen 08.00 en 12.00 uur aanmelden op telefoonnummer (072) 535 68 88. De afdeling B.O.R. zorgt er vervolgens voor dat het wordt weggehaald. Wat is géén grof huisafval? Bouw- en sloopafval, grond, graszoden, puin, asbest en materialen afkomstig van groot onder houdswerk is géén grof huisafval. Ook al het huishoudelijk afval wat in een rolemmer past wordt niet door de grof huisafval ophaaldienst meegenomen. Bouw- en sloopafval Dit is geen taak van de gemeente. Bouw- en sloopafval wordt niet opgehaald en geaccep teerd op de Afvalbrengplaats. Het kan tegen bet aling aangeboden worden bij de Regionale Stortplaats, Boekelerdijk 13a te Alkmaar, tele foonnummer (072) 541 35 50. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 08.30 tot 12.30 uur. Let op! Mensen die zelf verbouwen, proberen vaak via de grofhuisafvaldienst van het afval af te komen. De verbouwkosten komen dan echter gedeelte lijk voor rekening van de gemeente, die deze kosten vervolgens weer doorberekent naar de inwoners. Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Puin U kunt alleen 'schoon puin', straatstenen en/of straattegels, tot maximaal een kuub gratis brengen naar de Afvalbrengplaats. Ook hier geldt, géén bouw- en sloopafval. Wit- en bruingoed Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elek trische apparaten bedoeld, ook de kleinere. Deze kunnen gratis worden afgegeven aan de winke lier die u de nieuwe apparatuur verkoopt. Zij zijn verplicht het oude apparaat weer in te nemen. U heeft er namelijk voor betaald via de verwijde ringsbijdrage. Wanneer géén nieuwe apparatuur wordt gekocht, kan men het brengen naar de Afvalbrengplaats. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, meld dit dan op telefoonnummer 072) 535 68 88 op maandag-, dinsdag- of woens dagochtend, tussen 08.00 en 12.00 uur. Afvalbrengplaats gemeente Heiloo Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 68. Openingstijden Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u uw afval komt brengen op de Afvalbreng plaats kan naar uw legitimatie worden gevraagd! Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Alzheimer Nederland van 4 tot en met 9 november 2002 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. REGIO - Met een informatieve bijeen komst op 7 november in De Burgerij te Limmen start het project Maatschap pelijk Verantwoord Ondernemen en duurzaamheid. Doel van het project, dat geruime tijd in beslag zal nemen, is het bevorderen van duurzaam of Maatschappelijk Verantwoord Onder nemen onder ondernemers in het werkgebied van de Rabobank West- Kennemerland. In een gesprek met Hilbrand Klijnstra, algemeen directeur van de Rabobank West-Kennemerland en Herman Ver hagen van de stuurgroep Duurzaam Castricum werd dit doel toegelicht. Klijnstra: „Veel ondernemers denken helaas nog bij de term 'Maatschappe lijk Verantwoord Ondernemen' aan een geitenwollensokkenterm dat niet bij hen past. Daarom heeft de Rabobank besloten het project te sti muleren. Wij hebben tenslotte als slo gan 'midden in de samenleving', wat ook betekent dat je een maatschappe lijke verantwoordelijkheid hebt, naast onze puur zakelijke dienstverlening. Wij zijn zelf al geruime tijd een maat schappelijk verantwoorde onderne ming, wat zich voornamelijk uit in de idealistische coöperatieve gedachte achter de Rabobank. Onze klant is geen 'melkkoe' waar we slechts aan wil len verdienen, maar meer een partner waar we mee samenwerken. Daarom stimuleren we de bewustwording van onze klant en steunen we deze door sponsoring en met financiële producten en diensten die maatschappelijk ver antwoord zijn. Om een voorbeeld te noemen: de Rabobank heeft Groen fondsen waardoor boeren in ontwikke lingslanden worden gestimuleerd om duurzaam om te gaan met de grond waarop de producten worden ver bouwd. Een voorbeeld dichterbij is het verstrekken van leningen aan onderne mingen die besluiten duurzaam te gaan ondernemen, bijvoorbeeld biologische landbouwers en aannemingsbedrijven die besluiten alleen nog met duurzaam materiaal te bouwen." Ds Rabobank Noord-Kennemerland organiseert weliswaar het initiatief, maar doet dit nadrukkelijk in samen werking met de Stuurgroep Duurzaam Castricum, onder voorzitterschap van Herman Verhagen. Twee soorten ondernemers Verhagen: „Er zijn twee soorten onder nemers: ondernemers die constant nieuwe marktkansen zien en de 'achter blijvers', oftewel de ondernemers die zich ergeren aan de steeds veranderen de regels en het idee hebben dat duur zaam ondernemen in plaats van geld opleveren betekent dat het alleen maar geld kost. Juist die ondernemers wor den door ons en de Rabobank gestimu leerd om anders te gaan denken over Maatschappelijk Verantwoord Onder nemen. Het blijkt dat de term bij deze groep ondernemers vooral op een negatieve manier tussen de oren zit, waardoor informatieverstrekking een belangrijk onderdeel is binnen het pro- ject." Verhagen noemt een voorbeeld van het 'eerste soort' ondernemers, oftewel de ondernemers die juist hun marktkan sen zien toenemen door duurzaam ondernemen. „Sjors Veldt is een agra riër die een aantal jaar geleden besloot over te stappen op duurzaam onderne men, oftewel biologische bloembollen teelt. Dit was zijn eigen initiatief in een tijd waar niemand nog echt warm liep voor biologische producten." Klijnstra Knikt bevestigend en moet toegeven dat ook de Rabobank toen nog niet stond te springen om dit bedrijf een financiering te verstrekken. „Gelukkig wist Sjors Veldt me later wel te overtui gen, maar ik moet eerlijk toegeven dat ik hem in het eerste gesprek letterlijk heb gezegd dat ik niks in zijn plan zag. Te onbekend en ik vroeg me serieus af of consumenten bereid waren meer te betalen voor een ecologisch verant woord bosje bloemen. Maar hij was zijn tijd ver vooruit. Zijn bedrijf loopt nu goed en ik heb echt bewondering voor de manier waarop hij werkt. Ik reed laatst langs en zag dat een deel van zijn land onder water stond. Op mijn vraag waarom dat was, vertelde hij me dat dat een natuurlijke manier van onkruidbe- strijding is." „Oftewel: een ondernemer die beseft dat continuïteit voor de toe komst gegarandeerd wordt door ecolo gische en sociale aspecten. Een andere manier van denken die past bij de zich steeds bewuster wordende consu ment", vat Verhagen het samen. Maar niet alleen van de ondernemer wordt een omslag in de bedrijfscultuur ver acht, ook zijn leveranciers en natuurlijk de consument moet om Maatschappe lijk Verantwoord Ondernemen te kun nen realiseren, anders gaan denken. Herman Verhagen: „Veel ondernemers zitten in een keten van producenten, leveranciers en afnemers. Een bedrijf als Albert Heijn bijvoorbeeld, wil vol doen aan de vraag van de consument, maar kan dit niet als haar leveranciers niet meewerken. Die weer afhankelijk zijn van fabrikanten. Daarom is het ook belangrijk om alle onderdelen in die keten te stimuleren tot een andere manier van denken. Dat zal nog wel wat voeten in aarde hebben, maar je moet ergens beginnen; in dit geval bij de Midden- en Klein Bedrijven in onze regio." Drie fasen Om resultaten te bereiken is een pro jectmatige aanpak van groot belang. Het project Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen van Rabo bank West-Kennemerland bestaat daarom uit drie fasen. Ten eerste moeten belanghebbende ondernemers worden geïnformeerd. De bijeenkomst op 7 november aan staande is hiertoe de eerste aanzet. Onder andere zal als spreker de heer Jan ten Hoopen een bijdrage leveren. Hij is voorzitter van de Stichting Maatschappelijk Ondernemen (STIMO), een onderdeel van MKB Nederland. Ook de eerder genoemde Sjors Veldt komt spreken over Maatschappelijk Verantwoord Onder nemen in de praktijk en er is een panel discussie onder leiding van Herman Verhagen met deelnemers Thijs Pennink van de Kamer van Koophan del, Hans van Wenen van de Hoge school InHolland te Alkmaar en Edwin Rem namens de Provincie Noord- Holland. Daarnaast wordt gewerkt aan een excursie naar een duurzaam bedrij venterrein. In de volgende fase - de kennisfase - kunnen ondernemers hun kennis uitbreiden via workshops. In de derde fase gaan de ondernemers met de opgedane kennis aan de slag en komen concrete projecten voor de sti- muleringsprijs in aanmerking. Deze sti- muleringsprijs is nog in een ontwikke lingsfase en zal tezijnertijd worden uit gereikt aan een bedrijf dat zich heeft bewezen op het gebied van Maatschappelijk Verantwoord Onder nemen. De bijeenkomst op 7 november is bestemd voor ondernemers, bestuur ders en andere belangstellenden, bij voorbeeld uit de verschillende raads- fracties. Op deze bijeenkomst komen vragen aan de orde als: Wat is maat schappelijk Verantwoord Onder nemen? Hoe kan.het Midden- en Klein Bedrijf Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen stimuleren? Wat kan een financiële instelling zoals Rabobank West-Kennemerland daarin beteke nen? Welke rol spelen andere organisa ties, zoals de Kamer van koophandel en de Provincie? De bijeenkomst start om 20.00 uur, ontvangst vanaf 19.30 uur, en wordt gehouden in De Burgerij, Dusseldor- perweg 103 te Limmen. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede- burg speelde vrijdag 25 oktober ronde 6 van de interne competitie en tevens de eerste bondswedstrijd tegen Castricum-4. J. Admiraal, R. Rommel, E. Stolp, H. Ebels, K. Kramer en B. Stolp wonnen, J. Limmen speelde remi se en G. Hafkamp verloor zodat Vredeburg met 6,5-1,5 een ruime over winning had. In Groep A gaven P. v.d. Heijdt en M. Weigraven elkaar geen duimbreed toe en belandden ten slotte in een span nend gelijkstaand eindspel, waarin tot remise werd besloten. R. v.d. Storm kwam in grote tijdnood tegen de koele J. Levering en moest tot zijn afgrijzen toezien dat met een dame meer zijn tijdvlag voortijdig viel en hij dus verl oor. J. Levering staat nu op een zeer hoge vierde plaats en zal zich de komende vrijdag weer tegen een top per mogen bewijzen. K. Aafjes bood zeer sportief tegen de jeugdige T. Castelein aan om een andere zet te doen omdat Tim anders zijn dame verl oor. Tim weigerde dit vriendelijk, over tuigd van zijn winnend offer. Aafjes moest zijn onderschatting van de jeugd met een 0 bekopen. HEILOO - Van maandag 4 november 07.00 uur tot en met vrijdag 15 novem ber 17.00 uur is de tijdelijke (brom)fiets- en voetgangersburg over de A9 verwijderd. Daarnaast is de Nijenburgerweg in de gemeente Heiloo afgesloten voor al het doorgaand ver keer. Reden voor de afsluiting en het verwijderen van de tijdelijke brug zijn asfalteringswerkzaamheden op de Nijenburgerweg en de nieuwe Nijenburgerbrug. Borden geven de omleiding aan. Vanaf vrijdag 15 november 17.00 uur kunnen (brom)fietsers en voetgangers weer gebruik maken van de Nijenburgerweg en de tijdelijke brug over de "A9. De omleiding voor het gemotoriseerde verkeer blijft gehand haafd. Naar verwachting wordt de Van bomen afgebroken en is Nijenburgerweg en nieuwe Nijen- bladvuil ontstaan. Helaas zijn er ook burgerbrug vanaf maandag 2 december enkele woningen met een behoorlijke 2002 opengesteld voor al het verkeer. In augustus 2001 heeft Rijkswaterstaat voor aanleg van de bypass bij het ver keersplein Kooimeer in Alkmaar, de Nijenburgerbrug gesloopt en omge bouwd tot een tijdelijke (brom)fiets- en voetgangersbrug. Het bestaande via duct was te smal om de extra rijbanen te overspannen. Het oude viaduct wordt vervangen door een nieuw en groter viaduct Uitslagen: Groep A. R. vd Storm-J. Levering 0-1M. Wester-J. de Graaf 1 -0, P vd Heijdt-M. Weigraven remise, P. Zwart-R. Termes 0-1, C. Pepping-K. Keijzer 0-1B. Blekemolen-T. Al 0-1H. Levering-G. de Graaf 0-1, K. Aafjes-T. Castelein 0-1, E. van Duin-M. Kos 0-1, N. Pepping-T. Witkamp 0-1, M. van Rees-D. Aafjes remise, A. Kaandorp-S. Sofan 0-1, E. Mooij-H. de Hoog 1-0 Groep B. Mike Krom-Menno Koot 0-1, Christiaan Korving-Vince Kaandorp 1- 0, Wouter Mijnsbergen-Micha van Buuren 0-1, Nutte van Belzen- Fabienne van Mijnsbergen 1-0, Alex Zwart-Mathijs Hendriks 0-1, Laura Aafjes-Djurre Bismeyer 0-1. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 23 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: Dolmans-Bollweg 59.82, 2.Landstra-Tuinstra 57.59, 3.Keyzer- Keyzer 54.46, B-Lijn: 1.Hoogland 58.48, 2.Hulzebosch-Zeeman 54.46, 3.Schoonakker 54.02, C-Lijn: 1 .Brinkhorst-Tuinstra 57.59, 2.Valkering-Bloem 53.57, 3.Gelsing- Stolp 52.68, D-Lijn: 1 .Oosterling- Slemmer 57.50,2.v.Wijk 56.07,3.Boom- Verhoeven 53.93, E-Lijn: LAndriessen- de Bie 58.04,2.Duykersloot-Apeldoorn 57.59,3. Beentjes-Duindam 56.70. AKERSLOOT - Blessureleed was een van de oorzaken dat de heren van Handbal Dimtronic Meervogels de punten aan de gasten van V en S uit Groningen moesten laten. Al in de eer ste minuut gaven de tweedelijnschut- ters van Groningen hun visitekaartje af. Zij scoorden 11 keer en werden ook te weinig geblokt. William Kerssens moest al vroegtijdig de bank opzoeken. Zijn blessure dwong hem daartoe. In zijn plaats kwam Dennis Weel, die enige malen van uit de hoek scoorde. Tot hal verwege de eerste helft ging de stand gelijk op, 8-8. Tot het cruciale moment waarin Meervogels twee strafworpen misten, waarna Groningen ondanks fraaie doelpunten van Jeremy Duin en Jelle Putter en Ron Out met de rust afstand kon nemen, 11-14. In de eerste fase na de rust was Meervogels niet in staat het gat van drie doelpunten te dichten. Jeremy Duin nam nu de strafworpen en ver kleinde de achterstand: 14-16 in de 15de minuut. Weer liep Meervogels tegen een achterstand aan: 15-20. Nu begon Meervogels aan een inhaalrace. Ruud Out was nu succesvol vanaf de meterlijn en Meervogels naderde tot 20-22. Weer kregen de tweedelijnschut- ters te veel vrijheid en via een straf- worp pakte de tegenstander die ook meer professioneel handbalde de volle winst. Ront Out en Jelle Putter waren met ieder vijf doelpunten de topscoor ders. Zondag komt ESCA uit Leeuwarden naar de Lelie, aanvang 13.45 uur. Dames senioren 1 Top/DSS Dimtronic Meervogels 24-14 Ook bij de dames was er blessureleed bij enkele bepalende speelsters. Dit was mede de oorzaak voor de grote neder laag tegen TOP/DSS. Na een gelijkop- gaande eerste fase was het gemis van deze speelsters van invloed op het spel. Vooral verdedigend werden er fouten gemaakt. Bij de rust stond er een bijna niet in te halen achterstand van 13-4 op het bord. De tweede helft startte Meervogels met snellere aanvallen en een beter gesloten verdediging. DSS bleef echter de sterkste en won terecht. HEILOO - Dames bridgeclub Atout heeft op 23 oktober als gespeeld: A-lijn: Middelbeek-v.Toorn burg 61.67, Bakker-de Waal 54.58.B- lijn:Mekke-v.Gennip 60.42,Hoogland- Mulder 58.68.C-lijn:Bennen-Rus 59.90, v.Toornburg-de Vries54.69.D- lijn:Maas-v.d.Hulst 69.17,v.Riemsdijk- v.Noort 55.83. HEILOO - Afgelopen zondag vond in Heemskerk het jaarlijks terugkerende Ipon Herfsttoernooi plaats. Dojo 't Loo had tien judoka's voor dit toernooi ingeschreven. Tijdens het ochtendpro gramma kwamen de eerste vijf judoka^s in actie. MennoTol won zijn eerste par tij met een koka en won zijn tweede en derde partij met ipon. Hij behaalde hierdoor een mooie eerste plaats. Kars Zoon liet mooi technisch judo zien en won maar liefst vijf partijen op rij met ipon. Ook hij behaalde hierdoor een welverdiende eerste plaats. Richard Tol verloor zijn eerste partij met een yuko, maar won zijn tweede en derde partij met ipon en werd hierdoor tweede van zijn poule. Thijs Lesterhuis won zijn eerste partij met ipon, verloor helaas zijn tweede partij op beslissing van de scheidsrechter. Zijn derde en vierde partij werden beide met vol punt gewonnen. De vijfde en laatste partij werd helaas verloren, maar hij behaal de wel een mooie derde plaats. Tijdens het middagprogramma kwa men vier judoka's in actie. Karen Stevenson was wederom ingedeeld in een poule met uitsluitend jongens maar dat maakte Karen niets uit. Met drie volle ipon's en een yuko behaalde ze een mooie eerste plaats. Jan Erik Guit stond zeer sterk te judoën en won maar iiefst vijf partijen met ipon. Hij werd hierdoor knap eerste van zijn poule. Jeffrey van Duivenvoorde won zijn eer ste en derde partij met ipon, verloor zijn tweede en vierde maar werd hier door netjes tweede van zijn poule.Timo Lesterhuis stond eveneens zeer sterk te judoën. Hij veegde zijn tegenstanders met maar liefst vijf maal ipon van de mat. Hij werd hierdoor eerste. Pim Schuit kwam als laatste judoka van Dojo 't Loo in actie. Hij liét duidelijk merken dat hij een maatje te groot was voor z'n tegenstanders en won gemak kelijk met vier maal ipon en werd even eens eerste. LIMMEN - Afgelopen woensdag was er een gezellige schietavond voor de leden van De Vrijheid met gastschut- ters uit Castricum. Er zijn vervolgens direct voornemens gemaakt om een onderlinge wedstrijd te organiseren. De scores van deze week: Competitie KKG: 1J. Drenth 100,2. B. Sassen 96,3. E. Weijers 94. Competitie KKK: 1. J. Drenth 86, 2. E. Weijers 84,3. B. Sassen 79. HEILOO - De Heilooër Bridgeclub heeft op 22 oktober als volgt gespeeld: A-lijn: Oosterwijk - Warmenhoven 57.30, Manshanden - Prosper 55.00. B- lijn: v.d Mark - Ribberink 61.50, fam. Schoonhoven 60.90. Donderdag 24 oktober: A-lijn: Koot - Hendrikse 62.10, de Bruyckere - Stark 58.80. B-lijn: Dubbeld - Mooy 59.60, Leek - v.d. Steen 57.50. C-lijn: fam. Romar 57.50, fam. Hutten 55.40. D-lijn: fam. Soeters 62.00, Nielen - Beentjes 57.80. HEILOO - Bridge club Sans Atout heeft op 28 oktober als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Tuinstra - Kuijt 62,91, 2. Boelhouwer - de Ruyter de Wildt 55,8. B-lijn: 1. van Baar - Haan 60,81, 2. Corlien en Hermile Boersen 57,1. C- lijn: 1. Roozen - Theune 59,6, 2. van Twuijver - Zomerdijk 58,3. E-lijn: 1. Doornbos - van Veen 60,9, 2. Bakker - Toby 59,4. F-lijn: 1. Blitzbaum - Molenaar 57,8, 2. fam. van Buitenen 57,3. HEILOO - Velsen-Noord vormde zon dag het bizarre decor voor de laatste fietscrosswedstrijd van het seizoen. De afgelopen weken waren al de Afdelingskampioenschappen zeer suc cesvol beslist, en de Nederlandse Kampioenschappen met zeer verdien stelijk resultaat afgesloten. Zondag werd de zesde en daarmee laatste wed strijd verreden van de N.oord Holland Gup:2002. g» Nu staan BMX rijders per definitie niet bekend als watjes, maar een wedstrijd uitvechten bij windkracht 10, aanwak kerend tot 11 of 12, is ook voor fiets- crossers ongekend. De organiserende club in Velsen-Noord besloot dan ook, in overleg met de besturen van de deel nemende clubs, om de wedstrijd in afgeslankte vorm te houden. Dit in een poging om de strijd te beslissen voordat de storm op haar hoogtepunt zou zijn. Bij de training waaiden de rijders al bijna ondersteboven voordat het start hek kon vallen! De wedstrijd verliep uiteindelijk zonder echte problemen, en de Boscrossers konden als team beslag leggen op zowel de tweede plaats voor het eerste team en ook op de vierde plaats voor het tweede team. Paulo Kuijper pioen Eén van mannen het goede team Noordhollands kam- die de punten voor resultaat bij elkaar heeft gereden was Paulo Kuijper uit Heiloo. In de categorie boys 10 jaar wist hij in deze woeste ambiance het Noordhollands Kampioenschap in zijn voordeel te beslissen. Ook Boscrosser Ivo Sprengers werd Noord-Hollands kampioen in de categorie boys 11 jaar en droeg daarmee zijn aandeel bij aan het clubresultaat. Bij de prijsuitreiking vlogen de bekers nog net niet door de lucht. Maar zelfs de slagregens, hevige windstoten en laagvliegende takken konden de rijders er niet van weerhouden om hun felbe geerde deelnamebekers en ereplaatsen op te eisen. Voor Boscrossers waren er ereplaatsen voor: Silvester Boerkamp uit Heiloo, tweede plaats boys 8 jaar. Falko de Graaf uit Heiloo, tweede plaats boys 9 jaar. Paulo Kuijper uit Heiloo, NH kampioen boys 10 jaar. Ivo Sprengers NH kampioen en Chris Talens, tweede plaats boys 11 jaar. Frank Blom uit Heiloo, tweede plaats boys 13+14 jaar. Robin Kuijper uit Heiloo, derde plaats boys 15+16 jaar. Bert Volkers tweede plaats cruisers 40+. De exacte podiumplaatsen voor Jim Volkers en Lars Volkers zijn in de storm teloor gegaan voor de schrijver van dit verslag. Iets 'wat tekenend is voor de bizarre ontknoping van een spannende competitie waarin de Boscrossers van zich hebben doen spreken. Sans volgt HEILOO - De gemeente Heiloo is sinds maandag hard bezig om de gevolgschade van de storm van afgelo pen zondag op te lossen en op te rui men. Samen met Nuon en PWN pro beert de gemeente zo spoedig als mogelijk woningen die afgesloten zijn van gas en/of water daar weer op aan te sluiten. Het gaat om woningen in de straten van Laan van Zeeman, Groot Barlaken, Dokterslaan, Ewisweg, Oostkanter, Uiterwaard, De Karremel en De Spijkerboor. De bewoners zijn hierover door de gemeente per brief persoonlijk op de hoogte gebracht. In totaal zijn rond de zestig bomen geveld door de storm van afgelopen zondag. Daarnaast zijn er veel takken er veel schade als gevolg van omgewaaide bomen en hebben gas- en waterleidin gen beschadigingen opgelopen. Door de inzet van kranen is gelukkig ook een vier- tot vijftal woningen gespaard gebleven. Het gehele korps van de vrij willige brandweermensen uit Limmen met voertuig en een vijfentwintigtal medewerkers van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte van de gemeente hebben met man en macht de schade gisteren proberen te beperken dan wel schade met gevaar voor veiligheid pro beren op te ruimen. De burgemeester van Heiloo heeft 's middags besloten de rampenstaf bijeen te roepen om alle werkzaamheden te coördineren en af te stemmen. Enkele gezinnen zijn tijdelijk elders ondergebracht en opgevangen, maar mochten aan het begin van de avond na een maaltijd weer naar huis. De gemeente verwacht de gehele week nog bezig te zijn met het opruimen van gevolgschade. Hiertoe heeft de gemeente ook aannemers ingehuurd. Het eerst worden bomen en takken verwijderd die een gevaar vormen voor de veiligheid. De prioriteit ligt verder bij het opruimen van bomen takken op doorgaande wegen en vervolgens op de wegen in de verblijfsgebjeden. Daarnaast worden medewerkers inge zet om alvast een begin te maken met het opruimen van bladafval. Dit gebeurt het eerst in de buurt van oude renwoningen, winkelcentra en scholen. De gemeente vraagt u uw eigen bladaf val zoveel mogelijk via de reguliere weg aan te bieden aan de gemeenterei- nising. Eventuele meldingen kunnen worden doorgegeven aan de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo, tel. 5356868. HEILOO - Op maandag 25 november houdt de afdeling jeugdgezondheids zorg van de GGD Noord- Kennemerland een thema-avond opvoeding in de openbare bibliotheek van Heiloo aan het Malevoort 13 in Heiloo. Deze keer is het thema omgaan met pubers. De avond duurt van 20.00 tot 22.00 uur en is bedoeld voor ouders van pubers en aankomende pubers. Tijdens deze avond zal aandacht wor den besteed aan de ontwikkelingsfasen van een kind en over gewone dingen in de puberteit. De avond zal niet over problemen in de puberteit of specifiek experimenteergedrag gaan. Wel gaat het over de veranderingen die plaats vinden in de puberteit en hoe je daar als ouder mee om kunt gaan. Op de avond wordt eerst enige achtergrondin formatie gegeven. Vervolgens wordt er in kleinere groepjes onder begeleiding gesproken en aan de hand van zeer concrete voorbeelden praktische tips gegeven. De toegang is E 3,-. Opgeven wordt aangeraden in verband met maximum aantal deelnemers. Tel. 072- 5662661, (maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur). Paulo is de onbetwiste kampioen van de Boscrossers.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6