Storey Club Akersloot open voor een nieuwe toekomst Plusactiviteiten november Nederlandstalige avond in café bar De Lantaarn NIEUW!NIE UW! Robert Tonkes iwolter F ft Alle Hollandse Handappels per kilo 0,59 Bos Wortels 0,59 Verse Witlof per kilo0,59 Goudgele Bananen per kilo 0,79 kroes tapijten gordijnen© karpetten MARKTHANDEL ROBERT TONKES Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! ressen Limmen UITKIJKPOST - 30 OKTOBER 2002 - PAGINA Wethouder opende opgeknapt Akersloter dorpsplein Opbrengst Brandwonden stichting Allerzielen met Hennie Hoogland Toneelvereniging de Limmer Plankeniers Modeshow voor ouderen in Vredeburg Daders mishandeling bekent Gevonden en verloren Aanhouding na belediging Entree Quadral PowerBeatz E 5,- duurder Jongerencentrum Coriquista Rijden onder invloed van alcohol Tweedehands baby-beurs in Limmen van 8.30 tot 14.00 uur dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend Rijksweg 127 Limmen Q72 5Q5 16Q2 <- iiïisv AKERSLOOT - Tot in het voorjaar 2000 was het voortbestaan van jonge rencentrum Storey Club nog onzeker. Het pand waarin de Storey Club huisde was een bouwval en men was al gerui me tijd op zoek naar een ander (nieuw) onderkomen. Nu, in de herfstdagen van 2002, staat er een fonkelnieuw jonge rencentrum op dezelfde plek aan het Wilhelminaplein in Akersloot en is men helemaal klaar voor de toekomst. Het oude (Akerslootse) Gemeente bestuur was van mening dat het jonge rencentrum moest blijven bestaan. De functie van een (goed geleid) jongeren centrum werd onderkend en uiteinde lijk werd er ingestemd met de herbouw het pand De Toekomst, het gebouw waar de Storey Club al weer enige jaren was gehuisvest, mits er aan de bestaande vorm niets zou worden gewijzigd. In mei 2002 leverde aanne mersbedrijf Akerbouw het pand, wat voldoet aan de modernste veiligheids- en geluidseisen, in casco staat op. Er was met de gemeente afgesproken dat vrijwilligers van de Storey Club de inrichting van het pand voor hun reke ning zouden nemen en de Storey Club was dus aan zet. Sinds de oplevering heeft er een klem wonder plaatsgevonden! Met financië le hulp van de gemeente, het Juliana Welzijn Fonds en zeer veel sponsoren is er door de vele vrijwilligers fantastisch werk geleverd. Zes maanden lang is er vrijwel elke werkdag, maar ook in het weekend, overdag en 's avonds gestu kadoord, gezaagd, getimmerd, geschuurd, geverfd, betegeld enzo voorts. Tientallen vrijwilligers hebben zich ingezet en met behulp van vele euro's aan sponsorgeld is er een prach tig resultaat geboekt. Gerrit van Ooijen, vrijwilliger van het eerste uur en drijvende kracht achter het hele vrij- willigersproject, was een van deze vele Feest bij de Storey Club in Akersloot. Na een grondige verbouwing is het pand sinds afgelopen weekend weer beschikbaar voor de jeugd, (foto MSP) enthousiaste vrijwilligers. Binnen het Storey Club concept is er speciaal aandacht voor de jeugd van 12 t/m 16 jaar. Er bleek in 1997 voor het eerst behoefte aan een eigen onderko men voor deze groep jongeren. Een plek om samen te komen en leuke din gen te doen. Storey was geboren en ook in de toekomst zal er weer extra aandacht zijn voor deze groep jongeren met speciale activiteiten zoals dart wedstrijden, playback shows, tafelvoet baltoernooien ed., afgewisseld met spe ciale themaweekends zoals een Tropical weekend, een Carnaval week end en een Tout of duty weekend. Daarnaast zal er net als in het verleden tijd worden besteed aan actuele onder werpen zoals voorlichting over alcohol, drugs en SOANs. In eerste instantie zal het splinternieuwe Internetcafé, onder gebracht op de zolder van de Storey Club, worden gerund door de Storey+. Tijdens het openingsweekend op 25,26 en 27 oktober kon iedereen het nieuwe pand komen bewonderen. De Storey Club en Storey+ hadden daarvoor tal van activiteiten georganiseerd, met daarbij voor elk wat wils. Nadat een lint was doorgeknipt en een bronzen beeld van het hoofd van Ben Mijnders, de inmiddels overleden grote initiator achter de Storey Club, was onthuld door zijn beide zussen kon het feest pas goed beginnen. Zo was er een kleur plaatwedstrijd voor de jongste kinde ren, een ballonwedstrijd, clowns, film en natuurlijk het Internetcafé op de nieuwe zolder. Voor jong en oud was er live muziek, van de Akersloter rockfor matie Desire tot en met de band Tikkie Terug en DJ Dame. AKERSLOOT - Na een jaar van ren overen aan en rond het Raadhuisplein in de kern Akersloot werd het ver nieuwde dorpsplein geopend. Daarvoor kwam wethouder Veldt op woensdag 23 oktober om 15.00 uur naar het plein. Bewoners aan het Raadhuisplein, de Raadhuisweg, het Dielofslaantje en de Wagnerlaan waren persoonlijk uitgenodigd om bij de ope ning aanwezig te zijn. Zij ondervonden de meeste overlast van de werkzaam heden aan de riolering, die werd ver nieuwd, en de bestrating, die opnieuw werd aangelegd. Met de afwerking met authentieke lichtmasten is de opknap beurt afgerond. Tijd voor een feestelij ke opening, zo meende het gemeente bestuur. Wethouder Veldt werd afge vaardigd om vorige week woensdag voor de officiële opening te tekenen. LIMMEN - In de week van 6 tot en met 12 oktober gingen in heel Nederland meer dan 55.000 collectanten de straat op om geld bijeen te brengen voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Limmen gingen de collectanten langs de deuren. Gezamenlijk werd er een bedrag van E 2242,- opgehaald. De opbrengst van de collecte stelt de Brandwonden Stichting in staat om haar belangrijke werk voort te zetten. CASTRICUM - Bij Plusactiviteiten starten in november de volgende cur sussen: Tuinieren en tuinonderhoud Deze-cursus van 8 lessen start op maan dag 4 november van 19.00-20.45 uur, kosten E 85,-. Hoe houd ik mijn tuin in zo'n goed mogelijke conditie, wat moet ik in de verschillende seizoenen doen, welke grond is het beste voor diverse planten. Deze en nog vele andere aspecten van tuinieren en tuinonder houd worden in deze cursus uitgebreid behandeld. Digitale beeldbewerking 1 Basiscursus Er starten twee cursussen: op donder dag 7 november van 19.30-22.00 uur en op zaterdag 9 november van 09.30- 12.00 uur. Kosten E 78,-. Je krijgt inzicht in het digitale bewerking van je foto's met het programma Photoshop. Wel is kennis van de computer vereist. Er wordt gewerkt onder Windows, maar Photoshop is voor MacOS's en Windows praktisch gelijk. Aan bod komt o.a. hard- en software, invoer, opslag en bewerken van foto's, selectie gereedschappen, kleurcorrectie, filters, oude foto opknappen, maskers en lagen enzovoort. Messiah van Handel Twee lessen op 21 en 28 november van 19.00-21.00 uur. Kosten E 13,-. In het najaar van 1741 voltooide George Frederic Handel in Londen een omvangrijk vocaal-dramatisch werk over het leven van Jezus van Nazareth. In deze twee lessen wordt Handels monumentaler oratorium behandeld met onder meer aandacht voor de sym boliek van de adventsgedachte, die in het eerste deel van het werk verborgen zit. De Engels - Nederlandse tekst krijgt u bij de eerste les uitgereikt. Afrikaanse sculpturen U werkt met DAS-klei en begint met de kop. Daarna zet u met behulp van een plankje en lasdraad de sculptuur van 65 centimeter in elkaar. Dat is de body en die wordt helemaal met klei bekleed. In vijf lessen vanaf donderdag 21 november van 19.00-22.00 uur leert u een Afrikaanse sculptuur te maken. Kosten E 83,-, de cursusprijs is inclusief E 15,- materiaal. De activiteiten vinden plaats op het Bonhoeffercollege. Voor informatie en/of inschrijving: 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. ALKMAAR - Maandagavond 4 november staat bij de spirituele vereni ging Harmonia Allerzielen op het pro gramma. Het medium Hennie Hoogland verzorgt deze avond met hel derziende waarnemingen door middel van door u meegebrachte bloemen. Zij zal daarbij vooral boodschappen door krijgen van en over degenen uit onze omgeving, die ons zijn voorgegaan naar gene zijde. U kunt hiervoor het beste witte bloemen meebrengen, die enige dagen bij u in huis hebben gestaan. Iedereen is op deze avond welkom bij Harmonia in de Wijkwaard, Muiderwaard 1, Huiswaard 1. De entree is E 5.- en de avond duurt van 20.00 tot ongeveer 22.15 uur. LIMMEN - Toneelvereniging de Limmer Plankeniers speelt een blijspel in drie bedrijven, genaamd Eén grote familie. Het verhaal speelt zich af een landhuis waar Paul en Marja de Wit de 'huiseigenaren' zijn. Het huis is echter nog steeds van tante Jo, maar als zij het 10 jaar lang niet verhuren wordt het hun eigendom. Dit gaat lange tijd goed totdat zij voor achterstallig onderhoud komen te staan en dit niet kunnen beta len. Zonder medeweten van zijn vrouw zet Paul uiteindelijk een advertentie in de krant voor kamerverhuur. De kamers zijn snel verhuurd aan de meest uiteenlopende personen, het enigste probleem is, als tante Jo hier maar niet achter komt, anders is alles voor niets geweest. Maar plotseling staat tante Jo dan op de stoep, en is dit vraag: hoe wordt dit opgelost. De uitvoeringen zijn in de Burgerij in Limmen op vrijdagmiddag 15 novem ber, deze middag is speciaal voor de 55+, aanvang 14.30 uur, entree E 3, p.p. en op de zaterdagavonden 16 en 23 november is de aanvang 20.00 uur en de entree E 6,- p.p. Kaarten voor de zaterdagen zijn te verkrijgen bij Mary Winder, Hogeweg 15, tel. 072-5052726. LIMMEN - De stichting Welzijn Ouderen in Limmen houdt op donder dag 7 november een wervelende mode show in de Vredeburg. De show begint om 14.00 uur. De geshowde kleding, zowel voor dames als voor heren, kan na de show gekocht worden. De entree is gratis en de koffie staat klaar. Wilt u meer weten bel dan met tel. 072- 5051404. CASTRICUM - Woensdag 23 oktober heeft de politie in Castricum een onderzoek naar een mishandeling afge sloten. Er werden drie verdachten gehoord. Het gaat om drie jongens van 16 en 18 jaar afkomstig uit Beverwijk en Heemskerk. De drie hebben in de nacht van 7 op 8 september een 17-jari- ge jongen uit Castricum mishandeld. Dit gebeurde nadat er een woordenwis seling had plaats gevonden in een hore cabedrijf in Castricum. Het slachtoffer werd zo hard in zijn gezicht geslagen dat hierdoor zijn kaak brak.Tijdens het onderzoek werd de identiteit van de daders bekend. Vandaag werd de laat ste dader door de politie gehoord. Alle verdachten zijn na de afronding van het onderzoek in vrijheid gesteld. CASTRICUM - De politie Noord Holland Noord afdeling Castricum/Limmen/Akersloot geeft de volgende voorwerpen op als verloren gevonden: Gevonden in Castricum: autosleutel in zwart hoesje, twee sleutels met poppet je en bruin leren label, portemonnee met rits inh. geld, portemonneetje met rits inh. geld, Seiko horloge en een plas tic eend. Verloren in Castricum: herenhorloge aan -ketting, trouwring, sleutelbos 3 sleutels met blauw label, portemonnee zwart stof met leer inh. pinpas foto's, portemonnee zwart pasjes geld, foto's, sleutel met hanger zilverkleurig helm pje, gsm Swing 460 grijs en een invalide kruk aluminium met naam Wasmocth. LIMMEN - Op zaterdag 9 november vindt in café bar De Lantaarn te Limmen een Nederlandstalig smartlap penfestival plaats, met optredens vanaf 21.00 uur van het Bergens smartlap penkoor Moederleed en van Wolter Kroes. Moederleet Moederleet heeft een ruime ervaring in optredens en is een enthousiast koor dat bestaat uit vijf dames en vijf heren onder begeleiding van Bram Faas op accordeon. Het belooft dan ook zater dag weer een feestelijk en uitbundig gebeuren te gaan worden, waarbij het geluid weer verzorgd wordt door Cor Dekker. Het repertoire bestaat deze avond uit smartlappen: 'Het broekie van Jantje', 'Witte rozen', 'de Vlieger', 'de Clown' en vele anderen. Ook zee mansliederen en populaire liedjes wor den ten gehore gebracht. Wolter Kroes Het jaar 2000 was voor de zanger Wolter Kroes een heel belangrijk jaar. Wolter is inmiddels geen onbekende meer in Nederland. Als artiest zit hij nu tien jaar in het vak. Op twintig jarige leeftijd won hij een talentenjacht die zijn leven voorgoed veranderde. Willem van Kooten had vanaf het begin geloof in Wolter Kroes, en tekende hem voor een langdurige periode bij zijn platenmaatschappij Red Bullet. En niet voor niets! In 1995 scoorde Wolter zijn eerste grote top-50 hit met 'Laat me los'. Theun de Winter (bekend van onder andere 'terug naar de kust') was verantwoordelijk voor de prachtige tekst. Het nummer zorgde voor de nodige emoties, zowel in huize Kroes als elders in muzikaal Nederland. Een hoogtepunt voor Wolter was het uitkomen van zijn eerste cd-album 'Laat me Los'. Een cd met zestien prachtige stukken, waaronder ik kan geen seconde zonder jou' geschreven door Mr. Spargo Ellert Driessen, de leadsong van de televisieshow 'Ontroernd goed' van de AVRO (geproduceerd door Ruud Mulder) en 'Een ster zoals jij' een prachtig duet met Willeke Alberti. De liedjes zijn stuk voor stuk geschreven door grote namen, te weten Ton de Zeewu, Ellert Driessen en de helaas overleden Gerrit den Braber. Het nummer ik kan geen seconde zonder jou' werd ook een grote hit, en behaalde de 36ste plaats in de mega top-50. Wolter werkt momenteel aan zijn derde album getiteld 'Niemand Anders'. De voorloper van de cd is het nummer 'Ik heb de hele nacht liggen dromen' geschreven door Jaques van Wolter Kroes. Eijk. Vanaf het moment van release bleek dit een goede zet te zijn geweest. Alle regionale zenders hadden het lied je als het ware geadopteerd als super hit! Na drie weken stond de single al in de top-3 van de meest gedraaide singles regionaal in Nederland. Al snel werd de single ik heb de hele nacht liggen dro men' Dutch Radio Tip. Een soort para de plaat van alle regionale zenders. Ook vanuit de horeca kwamen signalen dat de plaat wel eens een grote hit zou kunnen gaan worden. In druk bezochte horecagelegenheden als 'La Bastille', 'Cooldown', Shooters', 'K2', 'De Skihut', 'De Kei', 'Het Huis', en vele andere zaken werd de single grijsge- draaid voor een dolenthousiast publiek. Bij optredens van Wolter gaan de zalen compleet uit hun dak op het liedje, ik heb de hele nacht liggen dro men' zou volgens insiders wel eens de grootste hit tot nu toe kunnen worden. Het nummer behaalde de 18de plaats in de mega top-100. Op dit moment is Wolter bezig met het inzingen van zijn nieuwe album. CASTRICUM - Een 17-jarige jongen uit Castricum is donderdagmiddag aan gehouden omdat hij agenten uitschold. De jongen maakte deel uit van een groep hangjeugd bij een winkel aan de Geesterduin. De agenten noteerden de namen van de jongeren. De 17-jarige weigerde zijn naam op te geven en begon te schelden. Hierop hebben de agenten hem wegens belediging aange houden en overgebracht naar het bureau. Nadat hij een verklaring had afgelegd werd hij heengezonden met een proces-verbaal. CASTRICUM - In het artikel over het feest Quadral PowerBeatz, waarvan de gehele opbrengst bestemd is voor de stichting Roparun, is vorige week een verkeerde entreeprijs genoemd. De entree van E 10,- had E 15,- moeten bedragen. Dit bedrag was al bekend bij de organisatoren, maar is helaas ver keerd doorgegeven. De kaarten zijn wel goed gedrukt en gaan dus inder daad voor E 15.- over de toonbank. Het feest is tot stand gekomen door de medewerking van dj's Lady Dana, Mark van Dale en Keanu die deze avond voor het goede doel achter de draaitafels staan. Het vindt plaats in discotheek Millennium in Castricum en duurt van 20.00 tot 02.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de lokale cd win kels en bij Millennium. Er zijn maar 600 kaartjes dus voI=vol. Voor meer informatie over het goede doel kijk op www.roparun.nl. Voor informatie over het feest kijkt u op quadralpower- beatz@hotmail.com. U kunt de organi satoren op werkdagen bereiken tussen 9.00 en 17.00 uur op tel. 010-4341165 LIMMEN - Op de zondagmiddag komen er bij Conquista steeds meer bezoekers. Conquista heeft zijn ope ningstijden voor de zondagmiddag hierop aangepast en is voortaan geo pend van 15.00 uur tot 19.00 uur. Programma voor het weekend van en 1,2 en 3 november: Kinderen 4 t/m 12 jaar Onder leiding van Jacqueline zullen er aanstaande zaterdag prachtige vinger poppetjes worden gemaakt. Het is natuurlijk het leukste als je er een aan tal kunt maken, dan kun je in het klein een soort poppenkast uitvoeren. De ochtend duurt van 10.30 tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdagavond 2 november is Conquista helemaal in de ban van dansbare muziek. Ga je ook lekker swingen? Of ga je samen met je vrien den ook van jouw soort muziek genie ten? Vergeet vooral niet je favoriete nummer aan te vragen! De dj heeft ook vast jouw muziek ter beschikking. De deur is open vanaf 19.00 uur en sluit om 23.00 uur De entree is gratis. Zondagmiddag 3 november oktober is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. Let op vanaf 1 november zijn de opening stijden op de zondag van 15.00 tot 19.00 uur! Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 1 en zaterdagavond 2 novem ber is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ga van het week end bij Conquista langs en maak er, samen met je vrienden, een gezellige avond van. De barmedewerkers zijn er weer helemaal klaar voor. Behalve uiteraard de bar is er ook een pooltafel, flipperkasten, dartbord etc. De entree is gratis. LIMMEN - In de nacht van dinsdag 22 op woensdag 23 oktober werd een 43- jarige bestuurder van een personen auto uit Limmen aangehouden op de Rijksweg. Bij controle bleek dat hij alcohol had gedronken. De man blies 240 ug/1. Dat is ruim boven de toegesta ne waarde van 220 ug/1. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het ^gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel.505i670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - In Conquista, Kerkweg 50 te Limmen, wordt zondag 17 november voor de eerste keer een tweedehands babybeurs gehouden. Deze beurs is speciaal voor de mensen die van hun oude baby-, peuter, -en kleuterspullen afwillen en voor de mensen die op zoek zijn naar betaalbare kinderspulletjes. Iedereen die spullen over heeft en deze niet meer gebruikt kan deze spullen hier te koop aanbieden voor een prijs die u zelf bepaalt. Te denken valt bij voorbeeld aan: kleertjes, speelgoed, kinderstoeltjes, boxen, kinderwagens, buggy's; je kunt het zo gek niet beden ken of het krijgt een plaatsje op de beurs. Zelfs het brengen van positiekle ding is mogelijk. Van de opbrengst is 2/3 voor de inbrenger van de spullen en 1/3 voor de organisatie. De beurs wordt gehouden van 9.00 tot 15.00 uur en de entree is gratis. Wilt u meer weten over de beurs of een verkoopnummer aan vragen (inschrijven is ook gratis), neem dan contact op met Mascha de Jager, tel. 072-5053304/06-40092822 of Melissa Valkering, 072-5054242/ 0617910085. Het Bergens smartlappenkoor Moederleet.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8