~t Jongerencentrum De Wal flink uitgebreid SLAGROOM?? JA LEKKER SNEL SLAGROOM-SNIT **5/6pers.** cjWr 1 3- ISf.yjFJAT.W.f.M - I Nu bij de bestelling van geboortekaartjes een geboorte advertentie in de CASTRICUM as® UITKIJKPOST - 30 OKTOBER 2002 - PAGINA 11 Popquiz in het Rode Hert Adelbertveiling Egmond-Binnen Berger Bos wandeling met natuurgids IVN Eerste lustrum Gilde der beHOEDers Verkeerscontrole Workshop kerstvouwen Als u deze vraag aan uw huisgenoten stelt, weet u eigenlijk het antwoord al, gauw genieten dus... **royaal gevuld én niet vet C II nu van 5,50 voor Gutter T t ffieHalitmlen I Ha fijn er is weer marsepein HHIL Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. Pepersteaks Ballen Gehakt SPECIAAL AANBEVOLEN Groentesoep VOOR DE BOTERHAM Slagersham eigen recept, 100 gram Billy Worst100 gram Varkens fricandeau 100 gram Mosterdrollade 100 gram 550 2?8 Q95 <|25 125 Q95 Kwaliteit en vakmanschap Keurslagerij Snel Kerkweg 18, 1906 AW Limmen Tel. nr. 072-5051263 Voor de optimale invulling van de ruimte om uw huis. JêêP Tijdelijk: Vrijblijvend kom ik jL-k -3r langs voor een "tuinpraatje" rnSKêk Tuinvormgeving W.Koet Tel. 072 5600228, Mobiel 06 29095147 e-mail: wkoet@planet.nl STICHTING HUMANITAS Het GASTOUDERBUREAU HUMANITAS regio Heiloo, Alkmaar, Castricum en Limmen is weer op zoek naar Lieve, flexibele GASTOUDERS Heeft u zelf kleine kinderen thuis, die wellicht een speelvriendje willen, en vindt u het leuk om met kinderen om te gaan, denk dan aan de mogelijkheid om gastouder te worden via ons bureau. U kunt uw tijden van beschikbaarheid zelf opgeven en indelen en uiteraard krijgt u een leuke vergoeding! Wij sturen u graag een informatiemap of geven per telefoon alle informatie over de mogelijkheden... Bel met Gastouderbureau HUMANITAS Hoofddorp telefoon 023-5574097 diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar. Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5, Heiloo tel. 072 5330175 I .-r**-.: EGMOND - Voor de vierde keer op rij wordt in het Rode Hert te Egmond aan den Hoef een popmuziekquiz gehou den, een gezellige avond voor liefheb bers van populaire muziek. Uit pop, rock, blues, ballads, chansons, Nederlandstalige nummers zijn smul- nummers geselecteerd waarvan frag menten de zaal in worden geslingerd. Er worden vijf ronden gespeeld en op vragenlijsten zul je het juiste antwoord uit de aangeboden mogelijkheden kun nen kiezen. Soms moeilijk, maar vaak ook eenvoudig. Van het begin van de avond tot en met het laatste muziek fragment doet iedereen mee. Ér zijn prijzen te winnen maar de sfeer en gezelligheid van de avond maken dit minder belangrijk dan je zou denken. De entree voor de popquiz op zaterdag 9 november bedraagt E 1,50 per per soon, aanvang 20.00 uur. Opgave voor 8 november bij het Rode Hert, tel. 072- 5062988 of aan de bar, voorcafé, Jos Twisk, tel. 5070652 of Peter Groot, tel. 5065606. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN EGMOND - Al bijna vijfendertig jaar is voetbalvereniging St.Adelbert uit Egmond-Binnen in het rijke bezit van de actieve supportersvereniging: Rood zwart. Na een aantal moeilijke jaren door het plotselinge overlijden van de voorzitter en motor Ab Boendermaker in 1999, is er een groep enthousiaste mensen opgestaan om Rood-Zwart weer als vanouds te laten functioneren. Gesteund door de altijd trouwe dona teurs organiseren ze allerlei acties, zoals de familiedag, bij vorst de Sammerpoldertocht, loterij aan de poort, 90-minutenactie, reservegetal, sponsoring wedstrijdbal et cetera. Een actie uit het verleden was de verkoop van luchtfoto's aan Egmond-Binner bedrijven. Het maken van die foto's zal een aantal Rood-Zwart-leden nog levendig bij staan: de piloot had te diep in het glaasje gekeken, waardoor de aanwijzingen niet geheel duidelijk door kwamen, en steeds de verkeerde plek jes werden gekiekt. Bij een volgende poging met een nuchtere piloot lukte dit prima. Meteen staat het verse Rood-Zwart-bestuur nu voor hun belangrijkste taak van het seizoen: de jaarlijkse Adelbertveiling. In 1975 werd de al bestaande 'kerkenveiling' met ieders goedvinden door de voetbalclub overgenomen, en georganiseerd door Rood-Zwart. De Egmond-Binner bevolking en ondernemers schenken nog steeds gul artikelen, diensten, bon nen, avondjes kaarten en verrassings- tochten die op 2 november geveild wor den door drie welbespraakte veiling meesters. De opbrengst is voor de hele vereni ging, en iedereen is welkom, Adelbertlid of niet, jong en oud, Binder of 'import'. Plaats van handeling is weer het gezellige veilinghuis café Nic.Tervoort, Abdijlaan 5. Vanaf 20.00 uur kunt u binnen lopen en ontvangt u een gratis lot. Na afloop kunnen de gekochte zaken meteen worden betaald en meegenomen, of de volgen de (zondag)ochtend 3 november, van 11.00 tot 14.00 uur worden opgehaald. De gekochte artikelen worden na dit tijdstip helaas niet meer bij u thuis gebracht. Abdijkaarsen Foto expositie van Janneke Leegstra, Stilte in beeld, over het leven in een klooster. Te zien t/m 9 november, maandag t/m zaterdag 'van 10.30 tot 16.30 uur. Vennewatersweg 27, Egmond-Binnen. Galerie Conny van Kasteel Nieuwe expositie met werken van Wicher Meursing en Enrico Castellani. T/m 17 november aan de Noorder straat 4 in Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. EGMOND - Jongerencentrum De Wal aan de Sportlaan 7 in Egmond aan Zee heeft een uitbreiding ondergaan. De in gebruikneming zal plaatsvinden op vrijdag 1 november om 16.00 uur. Deze uitbreiding was ten eerste nood zakelijk omdat de kantoorruimte voor het personeel al lang niet meer voldeed aan de eisen van deze tijd. Bovendien was er geen aparte ruimte voor diverse activiteiten zoals huiswerkbegeleiding, vergaderingen enz. Bovendien bestaat al langer de wens om een internetcafé te kunnen gaan starten. Met de nu gerealiseerde uitbreiding kunnen deze wensen in vervulling gaan. Toch heeft deze verbouwing veel moeite gekost. Vooral omdat het budget, zoals die nog door de voormalige gemeente Egmond beschikbaar was gesteld, inmiddels lang niet meer toereikend was. Er moest dus geld bij geleend worden. Maar vooral moest er veel zelfwerkzaamheid aan te pas komen om het allemaal voor elkaar te kunnen krijgen. En dat is goed gelukt. Een groep vrij willigers, waarvan de meeste al vanaf de bouw bij De Wal (13,5 jaar geleden) betrokken zijn, heeft heel hard gewerkt, leder weekend en iedere avond waren deze vrijwilligers aan het werk. Bijvoorbeeld de elektra, veel loodgieterwerk en al het schilderwerk werd door hen gedaan. Als er bleek dat extra werk door de aannemer nodig was, dan namen zij ander werk, dat eerst door die aanqemer gedaan zou worden, over om op die manier toch zoveel mogelijk binnen het budget te blijven. Zonder deze vrijwilligers was het niet mogelijk geweest om met het te krappe budget deze broodnodige uitbreiding te kunnen realiseren. U bent uitgenodigd om deze uitbrei ding te komen bekijken op vrijdag 1 november om 16.00 uur aan de Sportlaan 7 te Egmond aan Zee. Voor meer informatie: Karin de Vré-IJisberg (voorzitter), tel. 072-5061551 of 06- 21802334. BERGEN - Zondag 3 november is er een wandeling met een I.V.N. natuur gids door het Berger Bos en door het eikenbosgebied in de duinen. Het is herfst en dat is duidelijk te beleven in het bos, de paddestoelen zijn massaal de grond uitgeschoten en de bomen zijn hun blad al kwijt, of zijn in dat prachtige verkleuringstadium. De vruchten van de bomen zoals eikels, kastanjes en dennenappels zijn vol groeid en afgevallen. De vruchten lig gen nog op de grond, of zijn verzameld door de vogels, die hur. winter voorraad hebben aangelegd In de vorming van het landschap heeft de mens door de eeuwen heen zijn spo ren achter gelaten, die nog duidelijk te zien zijn. Zo is er veel te ontdekken in oude Bergerbos, waar de gids u op zal wijzen, in een wandeling van 2 uur. De wandeling start bij het A. Ronald Holst beeldje achter de Ruïnekerk in Bergen, aanvang 10.00 uur. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Voor infor matie tel. 072-5813763. EGMOND - Op zondag 3 november gaat voor de Egmondse Gilde der beHOEDers het vijfde HOEDen sei zoen officieel van start. De plechtige HOED opzetting geschiedt in de Klok te Egmond aan Zee. Een delegatie van de Belgische beHOEDers uit Zottegem zal hierbij aanwezig zijn. Belangstellenden zijn om 14.00 uur welkom. De Winter HOED Het vallende blad der bomeny laat de gildebroeders weer samenko meny en wel zeer feestelijk dit jaary vanwege het eerste lustrum zowaar. De gilde gaat dit plechtig en stijlvol viereny terwijl de HOED hun hoofd zal sieren. Want vanaf 3 novembery lang verwacht is de HOED weer herendracht De winter HOEDy als een vlug als schildy bij gildebroeders zeer gewild. Gaat hun hoofd weer HOEDen voor hagely sneeuw en regenvloeden. Ter stimulering van het dragen der HOEDen is op 4 september 1998 een Gilde der beHOEDers opgericht naar een voorbeeld in de Belgische Egmondstad Zottegem. De stichtende leden bestaande uit, PauwHOED Gert Belleman, BolHOED Gebrand Groot en BuisHOED Sjaak Buys, vormen nog steeds de Raad van Wijze HOEDen. Het HOEDen seizoen loopt van Allerheiligen (1 november) tot Pasen. Tijdens het HOEDen seizoen moet elk gildelid op straffe van een boete van 2 euro zijn HOED dragen tijdens de gilde bijeenkomsten en bij het betre den van de openbare weg tenzij hij ir sport of werkkledij is cf vanaf wind kracht 7(bft). De beHOEDers zijn een gilde ondei geen enkel beding mogen de woorden club en vereniging worden gebruikt Wie dit wel doet krijgt een boete van 1 euro. Voor inlichtingen over het gilde kunt u contact opnemen met de BolHOED, tel. 072-5062469. EGMOND - Donderdag tussen 13.00 en 16.15 uur heeft de politie een ver keerscontrole gehouden op de Hoeverweg, de Herenweg (Egmond- Binnen) en de Heilooer Zeeweg (Egmond aan den Hoef). Er werden twee bekeuringen uitgeschreven voor overschrijding van de maximum snel heid, drie voor het niet dragen van een valhelm en zeventien wegens het niet dragen van de autogordel. HEILOO - Speciaal voor degenen dié nog niet zoveel gevouwen hebben of alleen met theezakjes hebben gewerkt houdt het Nivon Heiloo op dinsdag 5 november van 20.00 tot 22.00 uur een workshop kerstvouwen. Zij vindt plaats in het Open Huis te Heiloo. (boverr winkelcentrum 't Loo, bij het Witte' Kerkje). De leiding berust bij docente Joke Mooij, erkend origamidocente van de landelijke Origami Vereniging1 en reeds jarenlang docente bij het Nivon in Heiloo. Ook degenen, die'- reeds voorgaande jaren deelnamen aan een Workshop kunnen zich aanmelden, daar iedere jaar een ander programma samengesteld wordt. Voor 8 euro heeft u een gezellige avond inclusief materi aal. Nivonleden genieten korting. Opgave vooraf is gewenst bij Rei na Mulder, tel. 072-5333127 en Astrid Oudhoff, tel. 5336259.. f 1 I 0 B72-5051S62 I \l E VI Akersloot, Juliana weg 17 2 Uitgeest, l.angebuurt 55, tel. 0251-312342 Linimen Hogeweg 159 Volgens Grootmoedersrecept 4 stuks stuks .1 liter, uit eigen keuken Een begrip in Limmen en omgeving 18 oktober 2002 (alle stukken van de sector Ruimte liggen ter inzage in het gemeente huis te Limmen) Ontvangen bouw- en sloopaanvragen en bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben onderstaande verzoeken ontvangen: 141002 Bogerdlaan 11 te Limmen Waterzijde 6 te Akersloot 151002 Nachtegaal 1 te Castricum 161002 Jo Vincentstraat 36 te Castricum Het Strengh 33 te Castricum 171002 Burg. Mooijstraat 5 te Castricum Nieuwelaan 2 te Limmen Tormentil 19 te Limmen herbouw schuur uitbreiden woning bouw tuinmuur plaatsen dakopbouw uitbreiden wpning wijzigen gevels en intern verbouwen sloop woning uitbreiding garage/ bergruimte 181002 Middenweg 7 te Limmen plaatsen dakkapel Bloemgaarde 28 te Castricum plaatsen dakkapel Boschweg 14 te Akersloot uitbreiden garage 211002 Brugstraat 12 te Limmen uitbreiden woning Droogbloem 23 te Castricum uitbreiden woning Willem de Zwijgerlaan 35 te Castricum uitbreiden woning Het Strengh 18 te Castricum plaatsen dakkapel 231002 Het Outerlant 8 te Akersloot uitbreiden woning Deze kennisgeving betekent niet dat medewerking wordt verleend. Aanvragen vrijstellingen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat met ingang van vrijdag 7 november 2002 de volgende aanvragen om vrijstelling van het bestemmingsplan gedurende 4 weken ter inzage liggen. Vrijstellingsverzoek ex artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Kerklaan 4a te Akersloot plaatsen schuur Vrijstel lingsverzoek ex artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Richard W. Taylorstraat 6 te Castricum bouw woning Zienswijzen Een ieder kan gedurende de termijn van terinzageligging schriftelijk zijn zienswijzen omtrent de hiervoor genoemde aanvragen om vrij stelling kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Verleende vergunningen en meldingen Burgemeester en wethouders hebben de volgende besluiten genomen: Bouwvergunningengeaccepteerde meldingen 221002 Ratelaar 10 te Limmen Nuh. Van der Veenstraat 6 te Ccum 251002 Rijksweg 42a te Limmen Woude 6 te De Woude Kapvergunningen 251002 Gobatstraat 50 te Castricum Arisven 10,te Castricum Westerweg 10 te Limmen Bloemgaarde 24 te Castricum plaatsen tuinhuisje plaatsen dakkapel wijzigen gevels en intern verbouwen gewijzigd uitvoeren bouwplan waarvoor op 1 september 2002 een bouwvergunning is afgegeven. 1 conifeer 1 eik 1 beuk 1 berk Bezwaar Een bezwaarschrift tegen de hiervoor genoemde besluiten dient binnen 6 weken na de datum van afgifte van het betreffende besluit te worden ingediend bij burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum. Inlichtingen over de mogelijkheden tot het indienen van een bezwaarschrift zijn verkrijgbaar bij de afdeling VROM in het gemeentehuis te Limmen. Burgemeester en wethouders van Castricum maken ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat het bestemmingsplan d'Enterij rs vastgesteld door de gemeenteraad bij besluit van 26 september 2002. Het bestemmingsplan alsmëde het besluit tot vaststelling ligt met ingang van 1 november 2002 geduren de vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, sector Ruimte aan de Zonnedauw 4 te Limmen gedurende openingstijden. Desgevraagd kunnen de stukken ook drie aaneengesloten uren per week buiten werkuren ingezien worden. Daarvoor kunt u contact opnemen met de afdeling VROM (tel. 0251-661104). Het bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied globaal begrensd door de Dusseldorperweg, de Kerkweg, de Middenweg, de Rijksweg en de Zomerschoon te Limmen. Het plan heeft tot doel het verouder de planologische regime te actualiseren. Bij de vaststelling zijn een aantal wijzigingen in het ontwerp aange bracht. Deze wijzigingen hebben betrekking het perceel Zomerschoon 53 alwaar thans de gehele kavel bestemd wordt voor woondoeleinden terwijl bovendien de maximale goothoogtecategorie is aangepast van 2 naar 3. Bovendien is voor een deel van de kavel Rijksweg 120 een maximale goot- en nokhoogte toegestaan van 4 resp. 8 meter terwijl het ontwerp uitging van 6,5 resp. 10 meter. Tenslotte is de goothoog tecategorie van het perceel Rijksweg 122 gewijzigd van 3 naar 2. Gedurende de hierboven genoemde termijn van tervisielegging kunnen degenen die tijdig tegen het ontwerp-bestemmingsplan zienswijzen hebben ingediend, alsmede een belanghebbende die aantoont redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest destijds tijdig een zienswijze in te dienen, bedenkingen indienen tegen het vastgestelde bestemmings plan bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bedenkingen heeft tegen de wijzigingen/aanvullingen die bij de vaststelling zijn aange bracht. De bedenkingen dienen te worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Deze publicatie vervangt de op 16 oktober 2002 geplaatste publicatie inzake het genoemde vaststellingsbesluit en het daarbij behorende bestemmingsplan omdat op 16 oktober 2002 geen gelijktijdige publi catie in de Staatscourant heeft plaatsgevonden. Er is vergunning verleend aan Alzheimer Nederland voor het huis aan huis collecteren in de periode van 3 november tot en met 9 november 2002. Aan Stichting Vrede Hulp Midden-Oosten is vergunning verleend voor het houden van een huis aan huis kledinginzameling in de maand november 2002. De vergunning geldt uitsluitend voor de kernen Castricum en Bakkum. Vanaf maandag 4 november a.s. begint de firma G.P. Groot met werkzaamheden aan de Kerkweg in de kern Limmen. De werkzaam heden bestaan uit het hertegelen van de trottoirs en het herstraten van de parkeervakken. De Kerkweg wordt niet afgesloten, maar alleen ter plaatse afgezet. De verwachting is dat de werkzaamheden rond Kerstmis zijn afgerond. In de bibliotheek van Akersloot ligt van 4 november tot en met 15 november 2002 een tekening ter inzage waarop de uit te voeren werkzaamheden aan de Dorpsstraat staan aangegeven. Binnenkort wordt een start gemaakt met deze werkzaamheden die zullen bestaan uit het plaatsen van een zogenaamd attentievlak op de kruising Dorpsstraat/Julianaweg en het opnieuw bestraten van de Dorpsstraat ten behoeve van een betere afwatering. gemeente Schriftelijke reacties naar aanleiding van de tekening kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum, postbus 1301, 1900 BH Castricum. Momenteel inspecteren gemeentelijke medewerkers langs wateren in de gemeente of aangemeerde vaartuigen over een ligplaatsovereen komst beschikken. Volgens de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV) is het niet toegestaan een boot zonder gemeentelijke vergun ning op of langs de openbare ruimte - dus ook water - te plaatsen. Een ligplaatsovereenkomst moet door de gemeente worden afgege ven. Aanvragen voor overeenkomsten kunnen worden ingediend bij het gemeentebestuur. Vanaf 1 november a.s. zal de groene container in de kern Castricum niet meer iedere week geleegd worden, maar eenmaal in de twee weken. Raadpleeg uw afvalkalender! Zaterdag 2 november a.s. wordt er weer papier opgehaald ten oosten van de Rijksweg in de kern Limmen. De begraafplaats "Onderlangs" in de kern Castricum zal vrijdag 1 november a.s. van 8.00 uur tot 13.00 uur gesloten zijn voor bezoek. Dit in verband met werkzaamheden die op de begraafplaats zullen plaatsvinden. Het cliëntenplatform is bereikbaar op het postadres: Postbus 148, 1900 CC Castricum. Het wekelijkse spreekuur in dorpshuis De Kern is elke donderdag van 10.00 uur tot 11.00 uur. Castricum. 30 oktober 2002 Bezoekadres Raadhuisplein 1,1902 CA Castricum Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen (sector Ruimte) Rembrandtsingel 1, 1921 EK Akersloot (ma.14.00 -17.00, wo. 10.00-12.00, vr. 14.00-17.00) Postadres Postbus 1301,1900 BH Castricum Tel.: (0251)66 11 22 Fax: (0251)6612 34 Internet: www.castricum.nl E-mail: voorlichting@castricum.nl of gemeentebestuur@castricum.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De afdeling Publiekszaken is voor reisdocumenten en rijbewijzen ook geopend op donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De buitendienst van de afdeling Gemeentewerken vindt u aan het Schulpstet 17, 1901 JH Castricum. Deze locatie, waar ook het afvalbreng- depot is gevestigd, is geopend op werk dagen van 8.00 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 15.45 uur. De afvalstraat is daarnaast ook op zaterdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Voor klachten en vragen over het ophalen van huisvuil en grof vuil, storingen aan openbare verlichting en verkeerslichten, rioolver- stóppingen, omgewaaide bomen enz. belt of mailt u: tel. (0251) 66 13 37 e-mail: klantenservice@castricum.nl Tijdens kantooruren Bureau Communicatie Voorlichting, Tel.: (0251) 66 12 30/ 66 12 40 Buiten kantooruren Vragen, opmerkingen of klachten kunt u inspreken op het antwoordapparaat, telefoon (0251) 66 13 33 of aan ons melden via de fax, (0251) 66 12 34.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 9