Bezwaren bewoners Vinkenbaan gegrond verklaard mv 4i m Veel snoep opgehaald tijdens viering St. Maarten 71 NU 2e matras HALVE PRIJS o SINNIGE interklaas Ook voor u hebben wij leuke cadeaus College nu geplaatst voor deadline Mt edri 3ah Win groente fruit 69 jaar jong §§A PEIL eli BORDEN mannenmode ■BSl NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Huis kopen? (072)5351000 13 NOVEMBER 2002 67e JAARGANG NO. 46 JDrukkerij uitkijkpost bv Gezellige drukte bij proeve(n) van vriendschap voor kinderhuis Antonius Langlaufsafari voor 55-plussers slaapcomfort Norma Magnifique: Topsleep Maxima: Topsleep Aramis: Rijksweg 127 Ui 0725053401 H |f rf rfl KOOK verkoop Verkeerscontroles Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl irw Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n=5> <vaanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Het bezwaarschrift van 22 bewoners van de Vinkenbaan tegen de vergunning die is verleénd voor het bouwen van de verplaatsbare units voor de tijdelijke huisvesting van huis artsen aan de Vinkenbaan is gegrond verklaard. Dit heeft het college van B&W van Heiloo op 5 november besloten op basis van het advies van de commissie bezwaar- en beroepschriften van 28 oktober. De commissie bezwaar- en beroepschriften is tot het advies gekomen omdat er voorafgaand aan het verlenen van de vergunning onvol doende sprake is geweest van een belangenafweging. De vergunning voor het tijdelijk plaat sen van de portacabins was aan gevraagd en verleend aan de Woning stichting Heiloo. Het gegrond ver klaren van het bezwaarschrift leidt tot het besluit de eerder verleende bouw vergunning te herroepen. Het college wil op de korst mogelijke termijn een besluit nemen over de juridische' en beleidsmatige consequenties en vervol gens de Woningstichting en de indi eners van het bezwaarschrift daarover informeren. Er is echter nog steeds niet duidelijk wanneer de huisartsenpost zai worden verplaatst. Volgens wethouder Daas beraadt het college zich nu over de vraag welke consequenties verbonden worden aan het gegrond verklaren van het bezwaarschrift. „Omdat met name ook de juridische consequenties van mogelijke besluitvorming goed moet kunnen worden ingeschat vindt thans overleg met de gemeenteadvocaat plaats. Voordat het college tot een ver antwoorde besluitvorming kan komen, moet het college zich eerst een goed beeld vormen van alle consequenties die voortvloeien uit nog te nemen besluiten. Verwacht mag worden dat een en ander op korte termijn zal plaatsvinden. Zodra die besluitvorming heeft plaatsgevonden kunnen vragen die betrekking hebben op concrete beslissingen, zoals wanneer de tij delijke huisartsenpraktijk zai worden verplaatst, zinvol beantwoord worden. Het betekent dat op dit moment de gemeente het antwoord schuldig moet blijven omdat daartoe eerst nadere besluitvorming moet plaatsvinden. Met betrekking tot die besluitvorming staat op dit moment derhalve inhoudelijk nog niets vast." De bewoners van de Vinkenbaan zijn in eerste instantie blij met de uitspraak, en gaan er nu van uit dat het college zeer spoedig een deadline zal stellen voor de verplaatsing van de huisartsen post. Hans Redeker en Louise Reinierse namens de 22 Vinkenbaan- bewoners: „Na maandenlang netjes maar vasthoudend gemeentebestuur en Woningstichting tegemoet te zijn getre den hebben we ons eerste tastbare bewijs dat we in ons recht staan.Tijdens de hoorzitting bleek al dat ons beroep op wetsartikelen door de advocaat van de woningstichting en de ambtenaar VROM alleen kon worden bestreden - HEILOO - Erik Wildschut van The Cosy Corner had al regelmatig het pro gramma gezien van weerman Piet Paulusma (Hart van Nederland), tot hij plots zag dat je je kon opgeven via het e-mail adres Tip voor Hart van Nederland. Erik trok de stoute schoe nen aan, en mailde afgelopen woensdag naar Hart van Nederland, waarbij hij vermelde dat op 11 november een grote tent voor de snackbar kwam te staan zodat de kinderen na het zingen van een Sint Maarten liedje een zakje patat met mayo als versnapering kre gen. Erik kreeg afgelopen donderdag om 14.00 uur een télefoontje dat Piet Paulusma en zijn cameravrouw op 11 november langs zouden komen tussen 18.00 en 19.00 uur (normaal gaat er een lange tijd overheen eerdat je in aan merking komt als geschikte locatie, maar vanwege het kinderfeest Sint Maarten kreeg een en ander voorrang). Het werd ietsje later dat Piet en camer avrouw aankwamen, omdat de route via Alkmaar afgesloten was naar rich ting Heiloo. Elk jaar komen er onge veer 400 kinderen een patatje halen bij The Cosy Corner, een terugkerend eve nement met Sint Maarten. Maandag smaakte de patat uiteraard extra lek ker, omdat deze door Paulusma werd uitgereikt... HEILOO - Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden mocht op zondag 3 november weer veel gasten begroeten op de gezellige wijnmiddag in restau rant Klein Varnebroek te Heiloo. Georganiseerd onder de naam Marché au Vin trok het evenement naar schat ting ruim 450 bezoekers die genoten van prima wijnen en heerlijke hapjes. De vele vrienden en bekenden lever den daarmee tevens een bijdrage van E 2.100,- aan het goede doel: Kinderhuis Antonius te Bakkum en Heiloo. Piet Paulusma staat gezellig te praten tussen de kinderen van Heiloo (Foto MSP) iiiP Een gezellig groepje kinderen is luidruchtig aan het zingen bij een woning aan de Kennemerstraatweg. Maandag 11 november werd door vele kinderen in de regio gezongen aan de deuren. Met hun zelfgemaakte lampionnen en ingestudeerde liedjes probeerden zij zo veel mogelijk snoepjes te verzamelen. Die gaan thuis in de grote trommel, en als moeder het goed vindt mag er lekker worden gesnoept, (foto MSP) In het Kinderhuis Antonius wonen 52 kinderen van 3 tot 13 jaar afkomstig uit heel Noord-Holland. Zij komen daar middels een uithuisplaatsing en dat is voor een kind altijd een forse ingreep. Het Antoniushuis richt zich erop dat de kinderen weer terug kunnen naar hun thuissituatie. Zij probeert het voor de kinderen zo aangenaam mogelijk te maken, maar heeft niet altijd de midde len daarvoor. Het weekend van 3 november viel samen met de verhui zing van de langverblijfgroep naar de Egelshoek in Heiloo. In de Egelshoek is een omgeving die meer wegheeft van de thuissituatie. Een Heilooër firma maakte het extra leuk door het beschikbaar stellen van zes complete vissets. Volgens Aad Tijssens van Kinderhuis Antonius komen de vissets goed van pas in Heiloo met z'n vele vij vers. Marché au Vin probeert het aangena me met het nuttige te verenigen. De netto opbrengst van het feestelijke eve nement bedraagt E 2.100,- en zal bin nenkort aan het kinderhuis worden overhandigd. De gelden komen ten goede aan activiteiten en de mogelijk heden om contacten te leggen met andere kinderen. De reacties van zowel de gasten als van de leden van de Lions Club waren der mate plezierig en enthousiast, dat dit evenement zeker voortgezet zal wor den. met ongefundeerde meningen en sla gen in de lucht. Met name de beschuldigingen dat wij het belang van de huisartsenzorg in Heiloo niet in het oog hielden en onze bezwaren werden bestempeld als een 'hoog niet in mijn achtertuin-gehalte' heeft ons diep gekrenkt. Wij staan op goede voet met de huisartsen en onze strijd gaat in feite om ieders achtertuin. De toon waarop wij tegemoet werden getreden heeft ook voor heftige reacties binnen de gemeenteraad en lezers van de Uitkijkpost gezorgd. Gelukkig voelden wij ons goed gehoord door de bezwaar- commissie. Al eerder heeft wethouder Daas ons toegezegd dat de portocabins fysiek verplaatst zijn voor het einde van het jaar. Wij gaan er vanuit dat het gemeentebestuur ons nu zwart op wit een uiterste datum geeft waarop wij weer uit kunnen kijken op een groene binnentuin. 'Op de korts mogelijke ter mijn een besluitnemen' kan alleen maar inhouden: een verplaatsing bin nen enkele weken, lijkt ons..." REGIO - Stichting Meer Bewegen Noord-Holland organiseert net als voorgaande jaren, ook de komende winter weer twee achtdaagse langlauf- reizen voor 55+-ers/-sters naar Oostenrijk. Voor de reis van 15 februari naar Pfarrwerfen zijn nog enkele twee persoonskamers beschikbaar. De langlaufsafari is bedoeld voor iede re 55+er/ster die van een actieve en sportieve vakantie houdt en het lang laufen graag eens wil proberen. Maar ook voor de gevorderden is er voldoen de tijd om de fijne kneepjes onder de knie te krijgen. Mocht u liever een dagje gaan wandelen in de sneeuw dan kan dat natuurlijk ook. U vertrekt op zaterdagochtend vroeg naar uw winter sport bestemming waar u 's avonds voor het diner aankomt. De bus blijft de hele week bij u en brengt u dagelijks naar een plek met de meeste sneeuw. Deze reizen worden begeleid door twee ervaren MBvO langlaufdocenten die gespecialiseerd zijn in het les geven aan senioren. Zij zullen u de hele week langlaufinstructie geven of u begelei den op een langlauftochtje. Voordat u op de latten gaat verzorgen zij ook een goede 'warming-up. Voor meer informatie kunt u bellen met Stichting Meer Bewegen Noord- Holland, Trees Werring, tel. 072- 5053702 of e-mail: johan.werring@wol- mail.nl. B HEILOO - Dat Martin R.jkers een niet alledaags beroep heeft ordt bij bin nenkomst al duidelijkDe hele tafel staat en ligt vol met ongedierte-bestrijd- ingsmiddelenzoals: muizenvallen mollenklemmen, vogelweringvliegen- lampen en insectensprays. Rijkersgeneral manager van zijn bedrijf Ronada Pestcontrol Products, helpt mensen die last hebben van ongedierte van hun problemen af. Niet dat hij direct zelf langskomt om de kakkerlakken uit te roeien, maar voor het inwinnen van advies en mogelijkhe den bent u bij Martin Rijkers aan het juiste adres. „Ik ben er eigenlijk met mazzel ingerold", verklaart de eigenaar van Ronada zijn toch wat ongewone beroep. „Tijdens mijn werkzaam heden in een drukkerij maakte ik kennis met diverse vertegenwoordi gers. Dat leek me nu net een beroep voor mij! Wat ik moest verkopen maakte me in die tijd niet zoveel uit, en na wat speurwerk kon ik bij Rentokill, een ongediertebestrijder, aan de slag. Daarna heb ik 2 jaar voor Ware Care gewerkt, een soortgelijk bedrijf. Het ging daarbij puur om de verkoop van onderhoudscontracten, zodat de gecontracteerde bedrijven regelmatig werden gecontroleerd op ongewenste beestjes..." Het idee achter Ronada Het werken onder een baas viel Rijkers niet mee, zodat hij in 1996 met een compagnon zijn eigen be drijf startte. In 2000 werd het bedrijf na een goede aanbieding verkocht aan Terminex. Rijkers kon er werk zaam blijven als accountmanager, maar wilde toch het liefst eigen baas zijn. In 2001 richtte hij derhalve Ronada Pestcontrol Products op. „De naam Ronada is ontstaan uit de letters van de namen van mijn kinderen: Roy, Nadia en Danny. Ik dacht dat er genoeg markt zou zijn voor particuliere bestrijdingsmidde len, maar kwam tot de ontdekking dat er in de detailhandel meer brood te verdienen viel. Ik zocht naar een vast assortiment aan middelen waar In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. ik volkomen achter kón staan en waarmee ik mij kon onderscheiden van de al bestaande leveranciers." Enge verhalen Verhalen over ongedierte heeft Martin Rijkers in overvloed: „Het ergste dat ik ooit aantrof was in een woonhuis in Heemstede. In het huis woonde een aap in de badkamer! Toen het huis moest worden ont ruimd bleek dat het pand van onder tot boven onder de vlooien zat. Dus werd het overall aan, laarzen aan en spuiten maar!" Om meer kennis over de middelen te vergaren en om goede materialen te vinden bezoekt Martin Rijkers regel matig beurzen in binnen- en buiten land. Zelf ontworpen bestrijdingsmiddel „Bestrijdingsmiddelen tegen ovenvis jes, zilvervisjes en kakkerlakken zijn het meest gevraagd", weet Rijkers. „Ik heb een geweldig middel ontdekt dat biologisch is en dat ondanks de strenge toelatingseisen van het CTB in Wageningen vrij verkocht mag worden. Ik heb inmiddels het alleen recht weten te krijgen en breng het in december op de markt. Het product werkt écht fantastisch en ik heb er dan ook hoge verwachtingen van. Het Kennis Adviescentrum Dierpla- gen heeft het biologische middel onderzocht en in de praktijk uitgetest met kakkerlakken. Na drie weken bleek 99,1 van alle kakkerlakken te zijn gedood." Het bestrijdingsmiddel wordt in pas- tavorm in december op de markt gebracht en zal onder andere bij Intratuin te koop zijn. „Mijn vader heeft mij de afgelopen periode veel geholpen, onder andere met het ontwerpen van de eigen ver pakkingen. Dat het middel werkt weet ik zeker. Ik heb er in juli zelfs de Telegraaf nog mee gehaald", glun dert Rijkers verwachtingsvol. Voor meer informatie over Ronada Pestcontrol Products kijkt u op www.ronada.nl of via tel 072-5324507, fax. 072-5324506. 90x200 cm 500,- 90x200 cm €514,- 90x200 cm 520,- matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel maandag gesloten - vnjdagavond geopend ALKMAAR - Op zaterdag 16 novem ber houdt de Stichting KOOK weer haar jaarlijks Sinterklaas verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar voor weinig geld tweede hands boeken, platen en speelgoed kopen (geen kleding en geen huisraad tijdens deze speciale verkoop). De opbrengst wordt gebruikt om ontwik kelingsprojecten in de Derde Wereld te financieren. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die worden afgeleverd bij de familie de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, tel. 072-5330086. Indien u spullen wilt laten ophalen dan kunt u bellen met 072-5117891: op maandag en woensdag van 9.00 tot 15.00 uur en op de overige werkdagen van 15.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Woensdag werd tussen 08.00 en 12.00 uur een motorsurveillan ce gehouden rondom de Kennemer straatweg. Daarbij zijn drie bekeurin gen uitgedeeld in verband met het niet dragen van een gordel en eenmaal wegens het ontbreken van verlichting op een aanhangwagen. Kijk voor onze waanSINNIGE aanbiedingen op pagina 5... Martin Rijkers brengt binnenkort een prima middel tegen kruipend ongedierte op de markt VAN DEK Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl 'Heeft u mij nodig, dan mag u dag en nacht bellen..." Uitvaartverzorging Heiloo o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Heerenweg 28 1851 KS Heiloo Tel. 072-5324080 MUL

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1