1 Toewijzing nieuwbouw huurwoningen Hoog en Laag Plan van aanpak Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval e er heiloo UITKIJKPOST - 13 NOVEMBER 2002 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De gemeenteraad van Heiloo heeft maandag 4 november jl» besloten om de bestaande huurders van Woningstichting Heiloo voorrang te geven bij de toewij zing van de nieuwbouwwoningen bij het Oude Trefpunt. De toekomstige huurders zijn op deze wijze vroegtijdig bekend, zodat zij kunnen meebeslissen over het uitrustingsniveau van de woningen. De toewijzing vindt plaats op basis van het artikel 2.7.1. van de Huisvestingsver ordening van Heiloo. Om hier uitvoering aan te geven heeft de raad ingestemd met het afsluiten van een overeenkomst tussen de gemeente en Woningstichting Heiloo. Hen rechtvaardige regionale ver deling van woonruimte komt met deze regeling niet in het geding. Hen even wichtige woonruimteverdeling in de gemeente Heiloo wordt niet gefrus treerd door het afwijken van de gebruikelijke toewijzing. Er vindt wel meer doorstroming binnen Heiloo plaats, Achtentwintig huishoudens stromen door naar een voor hen geschiktere woning. De sociale huurwoningen die vrijkomen, worden overeenkomstig de regionale woonruimteverdeling toege wezen. De vrijkomende woningen worden via de regionale woningkrant aangeboden. Daarnaast worden er nog drie duurdere huurappartementen toegewezen aan huishoudens die een huurwoning in Heiloo achter laten, twee duurdere huurwoningen aan starters uit Heiloo en twee duurdere huurwoningen aan huishoudens die een koopwoning in Heiloo achter laten. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, de heer A. Fictoor, tel (072)535 $7 51* Maandag 4 november jl. heeft de gemeenteraad van Heiloo veel aandacht besteed aan het onderwerp plan van aanpak Gescheiden Inzameling van Huishoudelijk Afval (GIHA) in Heiloo. Dit plan van aanpak is opgesteld mede op basis van ronde tafelgesprekken met vertegenwoordigers van belangengroeperingen en op basis van uitkomsten van een dorpsgesprek over dit onderwerp. Ideeën, wensen en knelpunten van inwoners van Heiloo zijn in het plan van aanpak verwerkt. De maatregelen in het plan om te komen tot een betere scheiding en vermindering van het huishoudelijk afval in Heiloo zijn de uitkomst van de ronde tafelgesprekken. Communicatie over afvalbeperking en -scheiding is één van de onderwerpen die in het plan staan. Ook voorziet het plan in het uitbreiden van voorzieningen om afval beter te kunnen scheiden en het voorstel om een beperkte hoeveelheid bouw- en sloopafval af te mogen leveren op de gemeenteweif aan het Rosendaal. Hiermee wordt voldaan aan een grote wens van inwoners van Heiloo. De gemeenteraad heeft het Plan van aanpak GIHA vastgesteld. De voorstellen van het college om geld beschikbaar te stellen voor onderzoek naar de werking van de ecohalte en het afronden - waar dat nog niet is gebeurd in Heiloo - van het plaatsen van een chip op rolemmers om afvalgedrag op wijk niveau te kunnen meten, zijn niet door de gemeenteraad overgenomen. Het col lege beraadt zich nog op een andere manier om afvalgedrag te meten, om zo gerichte (communicatie) acties te kunnen voorbereiden om afvalgedrag te beïnvloeden. Ook worden de mogelijk heden van een kringloopwinkel, liefst in samenwerking met de Snuffelhal, bekeken om een bijdrage van 218 ton per jaar aan verminde ring van afval bij te dragen. Dat is één van de doelstel lingen vermeld in het plan van aanpak GIHA. Afval apart menl i aad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de vol gende besluiten. Maandag 18 november 20.00 uur: afwijzing melding bouw voornemen dakkapel Het Vierkant 8 20.30 uur: afwijzing aanvraag urgentiever klaring Maandag 25 november 20.00 uur: weigering bouwvergunning appartementen en parkeerkelder Kennemerstraatweg 301/ hoek Zevenhuizerlaan 20.45 uur: opleggen last onder dwangsom tegen overtreding milieuvoor schriften bakkerij De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis. Toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raad huisplein 1. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de bovengenoemde zaken liggen, voor zover deze openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inzage bij de secretaris van de commissie voor Bezwaar schriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatie-ondersteuning. De bezoektijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien, telefoonnummer (072) 535 66 48. Informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende vergadering van de com missie voor Bezwaarschriften is op maandag 16 december a.s. en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Oosterbos kavel 16 - oprichten woning De Boog 69 - vergroten woning De Sonneveld 128 - vergroten woning Heerenweg 46 - veranderen ING-bank Boekenstein 106 - vergroten berging Boekenstein 107 - vergroten woonhuis en garage Vennewatersweg tegenover nr. 17 - bouw woning met kantoor Weth. Tomsonbos 19 - plaatsen windscherm Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Kapellaan tussen 7 en 11 - tijdelijk gebruiken terrein als bouwterrein t.b.v. voetgangers tunnel Baafjeslaan 11 - vergroten woning Zeeweg 26 - vergroten woning De Rietvink 3 - vergroten woning Rechte Hondsbosschelaan 21 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopvergunning verleend. Kennemerstraatweg 99,101,103 - diverse sloopwerkzaamheden Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 7 november 2002 Geboorten Sven, v z.v. J.H.J.G. Kortekaas en S.G.M. van Tricht SiemJ., z.v. J.J. Mulder en A.A. Beemster Noor I.; d.v. P.M. Stroeken en S.A.T. Wesseling Floris I., z.v. S. Verhoef en Y.M. Baerveldt Elders geboren Jena M., d.v. P.M. van Ravenzwaaij en T.M.A. Masée Charlotte F.G.M., d.v. F.B.E. van Monsjou en M.G.M. Veringa Simon M.A'., z.v. A.M.J. Verver en D.M. van Woerkom Raymond S.C.W., z.v. J.P.N. Glaudemans en H.A.M. van Saase Melle, z.v. A. Haanstra en N.M. Geesken Mike B., z.v. J. Bakker en K.D. Bontje Lara, d.v. D. van 't Boveneind en N.S. Zomerdijk Huwelijken geregistreerde partnerschappen E. Smit en S.M.C. Praat Overleden A.F.M. ter Maat F.A.C. Hoorn Elders overleden J.M.G. van der Velden wv Schoen M J. den Ouden P. Blomberg wv van der Schuijt M. Schotanus wv in 't Veld A. Blom wv Doef dienst Schoonmaken grijze rolemmers De grijze rolemmers worden in week 47 schoongemaakt op maandag 18 tot en met vrijdag 22 november a.s. Wij vragen u de grijze rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun werkzaamheden te verrrichten. ededetingen Meer informatie Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbar Ruimte, Laat uw bak wat langer buiten staan i.v.m. reiniging 11 van 18 t/m 22 november 1 gg Controle en doorspoelen van brandkranen in Heiloo In week 44 is de gemeente gestart met de controle van de brandkranen in Heiloo. Er wordt bekeken of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt er onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet over woekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen doorgespoeld. Vanaf donderdag 14 november 2002 wordt gestart met de controle van de brandkranen in het gebied ten zuiden van de Stationsweg en de Zeeweg en aansluitend in Ypestein. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen kunt u thuis enige overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kan er vermin derde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de controle werkzaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw perceel en de hoofdleiding schoon te spoelen. Na 16.00 uur wordt er niet meer doorge spoeld en kunt u zonder problemen water gebruiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68 of met de heer J. Koedijk van de Brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 53. Gemeente Heiloo bereidt zich voor op de komende gladheidperiode De wintermaanden staan voor de deur en daarmee wordt de kans op gladheid groter. Medewerkers van de afdeling Beheer Open bare Ruimte bereiden zich tijdig voor op gladheidbestrijding. Immers, gladheid over valt je meestal. Zo zijn verschillende auto's, maaimachines en tractoren gereed gemaakt voor het kunnen bestrijden van de gladheid. Ook worden de strooibakken weer gevuld. Deze bakken worden geplaatst bij bijzondere gebouwen, zoals verzorgingshuizen en het gemeentehuis. Verder worden tijdelijk de rood-witte palen verwijderd die op de strooi- routes in de weg staan (fietspaden). In april zetten medewerkers van de buitendienst deze palen weer terug. Waar strooit de gemeente De gemeente houdt in geval van gladheid en bij sneeuwval vele kilometers wegen voor het verkeer begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daartoe, zoals de verbindingsfiets paden naar Alkmaar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht vooral doorgaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen meermalen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op redelijk korte afstand een begaanbare weg kan bereiken. Met kleinere machines worden de fietspaden tegen gladheid behandeld. Op veel plekken bestrijdt de gemeente gladheid 'met de hand'. Dit laatste gebeurt overdag op werkdagen. Soms blijft het toch glad Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op sommige plaatsen toch glad blijven. Dat komt onder andere doordat het strooizout alleen werkt als er op gereden wordt. Vandaar dat s nachts minder gestrooid wordt. Als een bestrooid wegdek urenlang niet bereden wordt, doet het zout zn werk niet meer en is het in mum van tijd weer spekglad. Wat kunt u zelf doen? De gemeente kan de gladheid in de winter maanden niet alléén bestrijden. Uw hulp kunnen we goed gebruiken. Als u zelf uw eigen stoep en het stukje trottoir voor uw huis sneeuwvrij houdt en zonodig met zout bestrooit, zorgen we er met zn allen voor dat ons dorp goed begaanbaar blijft. Weet u dat uw buurman/buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit stukje stoep en trottoir mee! Zo helpen we elkaar. Meer informatie Voor vragen en of opmerkingen kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Wtiviteiten Intocht Sint Nicolaas De intocht van Sint Nicolaas in Heiloo is dit jaar op 23 november a.s. De intocht start om 11.00 uur vanaf de par keerplaats bij Overkerck aan de oostkant van de Westerweg tegenover de Willibrorduskerk. De aankomst van de Sint bij het gemeente huis is om ca. 12.00 uur, waar de officiële ontvangst door het college zal plaatsvinden. Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4