Stichting Ouderenwerk en Mantelzorg Alkmaar slaan de handen ineen Nieuwe expositie bij Silhouet De Egmonden Si Burgemeester en wethouders van Bergen doen uiterste poging om Sportcentrum in stand te houden Bedrijfsleven en bevolking redden De Watertoren Adressen Heiloo uwsYeumk-ihcï Activiteiten Alkmaar iviteiten Heiloo PI I T I f? BERICHTEN S NIEUWS VÉREMI Overblijfkrachten op cursus in Benedictusschool Zondagmiddagconcerten in de Slotkapel Expositie Tiny Sombroek in het Trefpunt Activiteiten Egmond Wedstrijdavond bij fotoclub DEFA Rashondenshow in Egmond aan Zee Lamoraal van Egmont promoveert op nationaal concours Modeltreinbeurs UITKIJKPOST - 13 NOVEMBER 2002 - PAGINA 6 HEILOO - Donderdag 21 november van 10.00 tot 12.00 uur is er in het Trefpunt aandacht voor al die mensen, die altijd klaar staan voor een ander. Ouderenadviseur Margit Kooter komt regelmatig tijdens huisbezoeken of telefonische consulten in aanraking met mensen die de zorg hebben voor een partner, familielid, buurman of buurvrouw. Het feit dat ze voor de ander klaarstaan zien zij over het alge meen als een vanzelfsprekendheid. Vaak gaat er veel aandacht naar die ander maar wie heeft er aandacht voor de mantelzorger zelf? Het Steunpunt Mantelzorg is zo'n plek waar aandacht, kennis en ervaring aan wezig is maar in de praktijk blijkt vaak dat Alkmaar toch een drempel bete kent voor betrokkenen. Om die reden komt het Steunpunt Mantelzorg naar Heiloo. In een (max.) twee uur durend programma zal Susan van der Wel, coördinator van het Steunpunt Mantelzorg, u informeren over wat het Steunpunt Mantelzorg is en doet. In het tweede gedeelte wordt een onderwerp besproken wat in het eerste uur ^ls belangrijk zijnde, naar voren is gekomen én er is ruimte voor het uit wisselen van ervaringen. Immers, pra ten met lotgenoten kan helpen om het vol te houden. Praten kan ook helpen om een nieuwe benadering, een nieuwe kijk in de zorg voor de ander te vinden. De Stichting Ouderenwerk Heiloo en het Steunpunt Mantelzorg vragen u i.v.m. de ruimte-indeling zich van tevo ren op te geven via tel. 072-5331297. Aan deze ochtend zijn geen kosten ver bonden. Mocht u nog vragen hebben dan horen de organisatoren die graag. HEILOO - Met het korter worden van de dagen komt er weer extra sfeer in huis. Silhouet wil u graag inspireren voor de komende winterdagen met een doorlopende tentoonstelling van interi eurkenners en een bijzondere exposi tie. De sfeervolle weken lopen tot en met 31 december en zijn zeker een bezoekje waard. Gedurende deze sfeervolle weken kunt u kennismaken met inspirerende kleur rijke anekdotisch schilderkunst en boetseerwerken van de begaafde en de sympathieke kunstenares Pie Breeuwer. Pie Breeuwer (1950) is een veelzijdige en een creatieve dochter uit een groot artistiek gezin van de bekende kunst schilder Piet Brandjes uit Uitgeest. Pie Breeuwer is een oprechte en een origi nele schilderes. Zij houdt niet van tech nische trucs en toegevingen aan mode en tendens. Ze heeft duidelijk een eigen stijl. Ze schildert vanuit haar hart en met liefde anekdotisch en figuratief werk in acryl felle kleuren op paneel en papier. Een onderwerp wordt met haar techniek en vormgeving getransfor meerd tot kleur, vorm cn emotie. Familie staat bij haar centraal, waaron der kinderen, paarden en honden. Eigenlijk schildert ze het kind in een volwassen mens waar ieder (soms emo tionele) erkenning van zichzelf in kan vinden. Het bijzondere van haar schil derijen is dat Pie, na het aanschaffen van een van haar schilderijen extra ser vice kan verlenen en (eventueel bij u «N SIR K* 1JP Noord-Holland Noord Werk van Pie Breeuwer. thuis), de neutrale boerenlijst volgens uw inzicht in de gewenste kleur met de hand te beschilderen. Naast het schilde ren kan Pie ook professioneel boetse ren. Pie heeft nationaal verschillende suc cesvolle exposities op haar naam staan en in haar eigen geboortedorp Uitgeest, heeft zij elk jaar ook een nieuwe tentoonstelling. Deze expositie is bij Silhouet dagelijks van dinsdag tot en met zaterdag gratis te bezichtigen. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrij dagavond van 18.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur, tel. 072- 5331199 of kijk op de website, www.sil- houetinterieur.nl. HEILOO HEILOO - In de nacht van maandag 4 op dinsdag 5 november werd gepro beerd in te breken in een woning aan de Rietvink. Allereerst werd de verlich tingsmelder bij de voordeur onklaar gemaakt. Hierna werden gaatjes in een kozijn van het woonkamerraam geboord. Omdat dit voorzien was van extra hang- en sluitwerk is het bij een poging gebleven. -Op woensdag 6 november werd een 27-jarige inwoner van Heiloo aange houden op verdenking van het plegen van het vernielen van een aantal perso nenauto's. Een getuige zag dat de man op de Heerenweg om 23.41 uur de bui tenspiegels van enkele geparkeerde personenauto's vernielde. De man werd naar zijn aanhouding overge bracht naar het politiebureau alwaar proces-verbaal werd opgemaakt. De eigenaren van de vijf vernielde auto's werden in kennis gesteld van de vernie lingen en werden verzocht daar aangif te van te komen doen. -Een 31-jarige inwoner van Heiloo werd donderdag 7 november in een winkel in 't Loo aangehouden op ver denking van het plegen van een winkel diefstal. De man trachtte een tweetal goederen met een totale waarde van 2.50 euro te ontvreemden. De man werd overgebracht naar het politiebu reau waar proces-verbaal werd opge maakt. Hij werd met een transactie- voorstel heengezonden. -In een schuur van een woning aan de Kerkelaan werd tussen 16.30 en 22.00 uur ingebroken. Uit de schuur werd regenkleding ontvreemd die daar hing te drogen. Ook werd uit de schuur een dure fietstas ontvreemd. De schuur was dicht maar niet afgesloten. -'s Morgens om 06.00 uur werd de inbraak ontdekt in een woning aan de Zeeweg. Men wist zich toegang tot de woning te verschaffen door boren van gaatjes in een kozijn. Hierna kon het raam ontsloten worden. De gehele benedenverdieping werd doorzocht. Een aantal goederen werd ontvreemd w.o. een tweetal mobiele telefoons en een computer. - Een 24-jarige automobilist verzuimde voorrang te verlenen aan een bromfiet ser toen hij vanaf de Kennemer- straatweg de ventweg wilde oprijden. Een aanrijding met een 16-jarige brom fietser uit Heemskerk was het gevolg. Omdat vermoedt werd dat de brom fiets over een te hoog beschikte werd die voor een technisch onderzoek over gebracht naar het politiebureau. Er was alleen materiele schade. -Een 28-jarige inwoonster van Purmerend en een 32-jarige inwoner van Amsterdam werden vrijdagmiddag 8 november aangehouden op verden king van het plegen van een aantal win keldiefstallen in Heiloo. Na een zoek actie konden de twee verdachten om ca. 15.00 uur worden aangehouden in een tuin van een woning aan de Haesackerlaan. Beiden werden overge bracht naar het politiebureau van Heiloo waar ze na verhoor de diefstal uit de drie winkels bekenden. Het duo werd met een dagvaarding op zak om 19.40 uur heengezonden. 112 0900 88 44 -Op zaterdag 9 november werd aangif te gedaan van vernieling van een perso nenauto. De rechterachterband van de Peugeot 205 werd vrijdag 8 november tussen 9.30 en 22.15 uur lek gestoken terwijl de auto op de Noorder geeststraat stond geparkeerd, -'s Morgens om 9.00 uur werd de inbraak ontdekt in een clubgebouw gevestigd aan de Westerweg. De inbraak werd gepleegd tussen 01.00 en 09.00 uur. Men wist zich toegang tot het pand te verschaffen door het forceren van het kozijn van een raam. Het gehe le pand werd doorzocht waarbij afge sloten kasten en deuren werden open gebroken. Zelfs een koelkast werd opengebroken. Uit een berging werden twee buitenboordmotoren ontvreemd. Na inventarisatie moet blijken of er nog meer werd gestolen. -Een 27-jarige man bleek bij een con trole op de Zeeweg op maandagmor gen 11 november om 02.00 uur te veel alcohol te hebben gedronken. De man werd om 03.10 uur met een dagvaar ding heengezonden. Gevonden voorwerpen van 4 tot en met 10 november: enkele sleutels, leren hondenriem, geldbedrag. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Galerie 1719 Wisselende exposities aan het Verdronkenoord 29 te Alkmaar, tel. 072-5116034. Waterschap Het Lange Rond Wisselende exposities, te zien op werk dagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tentoonstelling 'Alle dagen zondag' in het Stedelijk Museum, 25 foto's geven een uniek sfeerbeeld van stad, dorp en land uit de jaren vijftig. Geopend van di t/m vrij van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. T/m 19 januari kunt u elke zondagmid dag tussen 14.00 en 16.00 uur terecht in de studio, die speciaal voor deze gele genheid is gebouwd. Uw grappige ver halen, serieuze besprekingen, anekdo tes en persoonlijke herinneringen, over een foto uit de tentoonstelling of bij een zelf meegebrachte foto, worden door een cameraman vastgelegd op video. De band wordt daarna perma nent gedraaid in de tentoonstellingzaal. Meer info: www.stedelijkmuseumalk- maar.nl of tel: 072-5110737. Nederlands Kachelmuseum Tot 1 april '03 is de expositie 'Stoken en koken aan boord', met daarin o.a. scheepskachels en -fornuizen uit de periode 1900-1965, te zien. Geopend op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Galerie van Lubeck Tot 22 december expositie van kerami sche mensfiguren in flink formaat van Gerrit van Lieshout aan de Kanaalweg 6. Geopend op vrijdag, zaterdag en zon dag van 12.00 tot 17.00 uur. Van Lieshout exposeert in Galerie van Lubeck samen met de surrealistische schilder Albert Robbe. Bibliotheek Vanaf 14 november in de kleuterafde ling de tentoonstelling 'Zie de maan schijnt door de bomen...' over herfst en Sinterklaas. De hele maand november is de ten toonstelling in de afdeling voor volwas senen gewijd aan het thema 'November, een mooie tijd om een museum te bezoeken en moderne schil derkunst te bekijken'. Vanavond 20.00 uur: 'Opfrisavond Verkeerstheorie', verzorgd door Verkeersschool Paul. Infor-matieve avond over de vele wijzigingen in het verkeer, afgesloten met een vrijblijvend proefexamen. Toegangskaar-ten ver krijgbaar bij de klantenservice in de bibliotheek. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit ten. De Bergeon Expositie schilderijen Gerard van Velsen, op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur aan de Bergeonstraat 30. Brasserie Wildschut Expositie van Fabian, en Afrikaanse beelden van Marijke in den Bosch, dagelijks van 12.00 tot 24.00 uur te zien bij Wildschut aan de Stationsweg 82. Willibrord Expositie Gewoon... Zomaar van Herma Out ('mensfiguren' als Elvis Presley, Koffi Annan, Dorus, maar ook een vrouw met een kind op de arm) en Greet Schotanus (landschappen uit Frankrijk, Friesland en Griekenland in aquarel en olieverf). Tot eind novembèr op werkdagen van 10.00 tot 15.30 uur te zien in 'De Dijk' aan de Kennemerstraatweg 464. Horizon College Expositie Wil Masselink-Veldman tot 26 november. Het Centraal Bureau Horizon College, Rechte Hondsbos- schelaan 24 a, is op werkdagen geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Atelier TP Expositie Tine Poelsma aan huis met op de eerste verdieping werken geïn spireerd op vormen in stenen en op de tweede verdieping composities van vlekken. Atelier TP aan de Termijen 189, is iedere woensdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, of na telefonische afspraak, tel. 072-5334596. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 5331120. Sylvia en Jos van Onna Schilderijen en beeldende kunst te zien in hun atelier aan huis, Rector Federiklaan 25, tel. 5153766/ 06- 44180439. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 5339490. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45, Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo 18 november: kaarten maken. Meenemen: schaartje, borduurnaald, liniaal en vouwbeen. HEILOO - Op dinsdagavond 29 okto ber opende De Benedictusschool haar deuren, dit maal niet voor de leerlingen die daar gewoonlijk hun lessen volgen, maar voor een groep overblijfkrachten die op cursus kwam. Overblijfkrachten zijn meestal ouders, die toezicht hou den op basisschoolleerlingen die in de middagpauze op school blijven eten. De Stichting Kaprion (Stichting Katholiek Primair Onderwijs) bood dit schooljaar voor het eerst de gelegen heid aan overblijfkrachten van haar scholen om gratis in te tekenen voor deze cursus. De cursus duurt twee avonden en wordt verzorgd door de N.K.O. (Nederlandse Katholieke Oudervereniging). De cursus gaat in op een aantal ver schillende zaken die de overblijf met zich mee brengt. Het bijhouden van de financiën is bijvoorbeeld totaal iets anders dan het toezicht houden op het schoolplein. Ook de hygiëne komt aan bod in de cursus. Het is de bedoeling dat elke school uiteindelijk een eigen overblijfreglement opstelt. Ouders die hun kind laten overblijven, zullen zich op de hoogte moeten stellen van zo'n 'overblijfreglement. De Stichting Kaprion wil ook komen tot een aantal gezamenlijke afspraken die worden opgenomen in elk overblijfreglement van haar 16 scholen. In totaal volgen 43 ouders de cursus van de N.K.O., verdeeld over twee groepen. Op donderdag 7 november zal de tweede groep de cursus afsluiten. Hierna zal de cursusleider Ed van Veen op verzoek verschillende scholen langs gaan om daar ter plaatse de overblijf krachten te adviseren. Na de school- consultatie ontvangen de cursisten een certificaat. Overigens is de cursus op vrijwillige basis, niet alle overblijf krachten hebben aan de cursus deelge nomen. U kunt zich te allen tijden als overblijfkracht op de school van de uw kinderen opgeven, ook zonder certifi caat. K W* -V.'f.'WJ'i EGMOND - Het stichtingsbestuur is verbaasd en verontwaardigd over de opstelling van het college van B&W van de gemeente Bergen. In antwoord op deze opstelling, dienen de crediteu ren zich aan als 'marktpartij' om het centrum risicodragend te gaan exploi teren. Dit werd naar buiten gebracht tijdens een persconferentie van werk groep De Watertoren, bestaande uit afvaardigingen van het stichtingsbe stuur, de crediteuren en ondernemers uit Egmond. Conclusies stuurgroep De stuurgroep (inmiddels opgeheven), die bestond uit burgemeester De Winter, wethouder Worm en de heer Ruiten namens de gemeente en Mellema, Zwart en Houtenbos namens De Watertoren, trok vorige week haar conclusies. Er lag een sterk en realis tisch ondernemingsplan op tafel lag, een realistisch meerjaren-onderhouds plan en er was een zeer breed draag vlak onder de bevolking en het bedrijfsleven, gezien het aantal ver kochte certificaten. Het enige discussie punt was de taxatiewaarde van de grond van het centrum. De stuurgroep stelde toen, bij monde van De Winter, dat de gemeenteraad zich hierover eind november moest uitspreken. Verontwaardigd Het college, met daarin o.a. De Winter en Worm, stelde donderdag opeens dat het ondernemingsplan niet aan de eisen voldoet en dat de jaarlijkse bij drage (op basis van de lage taxatie- EGMOND - Op zondag 17 november start de serie Zondagmiddagconcerten in de Slotkapel, (Slotweg 19 te Egmond aan den Hoef) met het optreden van het Bergens Symfonie Orkest o.l.v. de dirigent Arno van Raaphorst. Solist is Alex Thijssen, hoorn. Het BSO heeft ongeveer 30 leden en kent een klassiek repertoire. Arno van Raaphorst is vanaf de oprichting (ongeveer 8 jaar geleden) dirigent van het'orkest. Hij heeft o.a. trombone gestudeerd aan het conservatorium in Alkmaar en orkest directie aan het conservatorium te Den Haag. Alex Thijssen (1972) begon op 9-jarige leeftijd met hoorn spelen. Hij volgde het conservatorium te Amsterdam en kreeg o.m. les van Vicente Zarzo en Jacob Slagter. Hij bekwaamde zich ook in de kamermuziek. Tijdens en na zijn studie speelde Alex Thijssen in diverse orkesten, zoals het Nederlands Filharmonisch Orkest en het orkest van het Sweelinck Conservatorium. Wat betreft zijn kamermuziekactiviteiten speelde hij in diverse ensembles, w.o. het Trio. Met dit ensemble trad hij o.a. op in de Slotkapel. Op het programma staat o.m. Moderato in G groot, een werk van Henk Tromp, een oud-Egmonder, die contrabas speelt in het BSO. Hij com poneert en arrangeert regelmatig voor het ouderen symfonie orkest, waarvan hij dirigent is. Het genoemde werk is geschreven in 2002 en gaat op 17 november in première in de Slotkapel. Voorts wordt het hoornconcert Nr 1 in D groot van Mozart gespeeld met Alex Thijssen als solist en de serenade Nr 1 in D groot van Brahms. Het concert in de Slotkapel begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is E 9.-, pas 65+ en CJP E 7.-, kinderen tot 12 jaar E 4.50. Koffie/thee en koek zijn inbegre pen. Kaarten kunt u reserveren via tel. 072-5062033 (Dora Thijssen) en 072- 5062387 (Wim Noteboom). waarde) voor de gemeente hoger uit komt dan de veelbesproken E 5,9 mil joen. „Onbegrijpelijk dat leden van het college, die zitting hebben gehad in de stuurgroep, zo'n ommezwaai kunnen maken. Het ene moment is er sprake van een gedegen ondernemingsplan, het andere moment is het een onderne mingsplan dat niet aan de eisen vol doet. Hoe kun je nu een handtekening zetten onder de rapportage van de stuurgroep en vervolgens roepen dat de stuurgroep onvoldoende inspanning heeft geleverd", aldus een verontwaar digde Jan Zwart namens de werkgroep De Watertoren. Geen aanvraag faillissement Binnen de stuurgroep is ooit gesteld dat, indien er geen basis is voor een gezonde exploitatie, het bestuur van De Watertoren vrijwillig haar faillissement zal aanvragen. „Dat is echter nu totaal niet aan de orde, er is namelijk wel een goede basis voor een gezonde exploita tie", aldus Mellema. „Wij geloven heilig in het ondernemingsplan en zullen zeker geen faillissement aanvragen. De taxatiewaarde die nu wordt meegeno men in de opstelling van het college ligt beneden de marktwaarde en is duide lijk niet realistisch. Dat het college nu opdracht geeft aan Postma Roling om een offerte uit te brengen voor de exploitatie is helemaal absurd. Vanuit het bestuur is namelijk eerder aangege ven dat zij niet met deze partij in zee zullen gaan", aldus Mellema. Rob Boerlage, namens de crediteuren, ver volgt: „Postma Roling heeft enkele maanden geleden, bepaalde crediteu ren het aanbod gedaan om 10 tot 20% van hun vordering op het centrum te betalen, indien zij het faillissement zou den aanvragen. P&R heeft bovendien niet de insteek het centrum voor de gemeenschap te behouden. Zij streven namelijk geen maatschappelijk, maar een commercieel belang na", aldus Boerlage. Het zijn nu juist de crediteuren die, in plaats van de stekker er uit te halen, de oplossing bieden. „Wij willen het cen trum op een risicodragende wijze exploiteren. De Watertoren blijft in dat geval een stichting en het stichtingsbe stuur zal uitgebreid worden met verte genwoordigers uit het bedrijfsleven. De stichting blijft eigenaar van de grond en de accommodatie", zegt Boerlage. „Maar ook de inbreng van het bedrijfs leven en de bevolking speelt een belangrijke rol. Wij willen op korte ter mijn met de fractievoorzitters om tafel, om te onderhandelen over de exploita tiebijdrage van de gemeente Bergen, waarbij de inzet is dat de totale lasten voor de gemeente niet hoger zullen zijn dan E 590.000,-." Duidelijk is in ieder geval dat De Watertoren gewoon open blijft. 18 november is er een gecombineerde openbare vergadering van de raads commissies van advies Bestuurlijke Zaken Maatschappelijke Zaken om 17.30 uur in voormalig gemeentehuis Elkshove te Bergen. De definitieve besluitvorming ligt op 26 november bij de gemeenteraad, om 20.00 uur. EGMOND - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de eindconclusie van de Stuurgroep 'De Watertoren' van 30 oktober in zijn ver gadering vandaag 5 november bespro ken. De Stuurgroep had tot taak de randvoorwaarden op te stellen en het proces te bewaken bij de totstandko ming van een reddingplan. Het college heeft de conclusie van de Stuurgroep getoetst aan de randvoorwaarden waarover tussen de gemeente en het bestuur van de Watertoren consensus was bereikt. Het college is van oordeel dat niet aan dë financiële randvoorwaarden wordt voldaan. Op grond van deze bevindin gen is het college tot de conclusie geko men dat er geen basis is om met het door het bestuur van De Watertoren opgestelde ondernemingsplan verder te gaan. Daarnaast heeft het college uit de eer dergenoemde conclusie van de Stuurgroep geconstateerd dat er niet voldoende inspanningen zijn gedaan om tot een overdracht van de exploita tie aan een commerciële marktpartij te komen. Dit alles, meewegende is het college tot de conclusie gekomen dat niet is voldaan aan het totale pakket van randvoorwaarden waaraan het ondernemingsplan moest voldoen. Conform de gemaakte afspraken met het bestuur van De Watertoren ligt het dan ook in de lijn der verwachting dat het bestuur van De Watertoren een vrijwillig faillissement voor het Sportcentrum aanvraagt. Verantwoordelijkheid nemen In afwachting van deze beslissing heeft het college zijn eigen verantwoordelijk heid in deze kwestie genomen. Het col lege zal het uiterste doen om het Sportcentrum in stand te houden. In dit verband heeft het college contact gezocht met de marktpartij Postma Roling. Het college heeft Postma en Roling het verzoek gedaan om per direct een offerte in te dienen met voorwaarden waaronder zij de exploi tatie van het Sportcentrum kan overne men. Het uitgangspunt is de exploita tieovername voor de periode van der tien jaar met de gemeente Bergen als eigenaar van de grond en opstallen met een beperking van de jaarlijkse kosten voor de gemeente tot maximaal E 590.000,00 op jaarbasis. Het seniorenconvent (fractievoorzit ters) en het bestuur van De Watertoren zijn van dit collegestandpunt vandaag in kennis gesteld. Op maandag 18 november is een openbare vergadering van de raadscommissie van advies Bestuurlijke zaken/Maatschappelijke Zaken over de Watertoren gepland. Deze vergadering begint om 17.30 uur en wordt gehouden in het voormalig gemeentehuis van Bergen, Elkshove 1 in Bergen. sssssssssss; NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Van 5 november tot 6 janu ari exposeert Tiny Sombroek haar schilderijen en poppen in het Trefpunt, de tweede expositie van het nieuwe sei zoen. Tiny heeft de laatste tien jaar ein delijk tijd voor haar hobby's. Deze in het Trefpunt getoonde hobby vergt veel energie, maar ze vindt het heerlijk om te doen en dat straalt haar werk ook uit. Zij begon met kaarten te maken in 3D, waarvoor zij een aantal lessen genomen heeft bij José Veenman in Heiloo, en ging daarna zelfstandig ver der. Uiteindelijk resulteerde dit in de schilderijen die in het Trefpunt getoond worden. Voor informatie kan contact worden opgenomen met Tiny Sombroek, tel. 072-5052195. De exposi tie is dagelijks te bezoeken van 9.00 tot 17.00 uur. Werk van Fred Broeke. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland Voor storingen in de waterlevering: 0800-0232355 (dag en nacht) Voor alle overige informatie: 0800-2025 (op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur) RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuur op maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: J.H.J. Overmeer, Oudburgerlaan 40,1852 KP in Heiloo, tel: 5331654. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: T. Bakker-Bos, Het Zandstuk 50, 1851 RS Heiloo, tel. 5338883. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900,8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- t plussers. Abraham du Bois-hof 2,1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van AaJst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Zondags is het bureau gesloten. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. Galerie Conny van Kasteel Nieuwe expositie met werken van Wicher Meursing en Enrico Castellani. T/m 17 november aan de Noorder straat 4 in Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. Ateliers Hallem Expositie van Huug Zentveld aan de Peperstraat 32, Jos Apeldoorn aan de Visweg 12 en Erik Baart aan de Noordvelderweg, allen te Egmond- Binnen. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. EGMOND - Aanstaande vrijdag vindt in het clubgebouw van Fotoclub DEFA aan de Wilhelminastraat in Egmond aan Zee de tweede wedstrijdavond plaats van dit nog zo prille seizoen. De eerste avond kende nogal wat verrass ingen. Bij de foto's gaan nu Rob de Rooy, Natascha Hoorn en Jaap Tielrooy aan kop. De gevestigde orde zal komende vrijdag vast alles uit de kast halen om de achterstand weg te werken. De wedstrijdcommissaris heeft Lay Tjoa en Kees Ory als juryleden weten vast te leggen, zodat een gefun deerde en objectieve beoordeling van het fotowerk gewaarborgd is. Natuurlijk zijn ook niet-leden welkom op deze avond. Neem gerust een foto of dia ter beoordeling mee. Van elkaar leren doe je door eikaars werk te zien. De avond begint om 20.00 uur. Nadere info: Frits van Eek, 072-5064812. EGMOND - De Kynologenclub West- Friesland houdt op 8 december haar jaarlijkse grote rashondenshow te Egmond aan Zee. Deelname is moge lijk voor leden en niet leden uit de regio. De Kynologenclub is actief in de gehele kop van Noord-Holland. Rashonden die deze dag de leeftijd van 6 maanden hebben bereikt en ouder, kunnen hiervoor inschrijven. Alle inge schreven honden krijgen deze dag een beoordeling door nationaal en interna tionaal bekende keurmeesters. Deze show is uitermate geschikt voor beginnende kynologen om hun hond eens deskundig te laten beoordelen. Zoals gewoonlijk wordt aan d£ prijzen- tafel weer de uiterste zorg besteed. Voor inschrijfformulieren en inlichtin gen tel. 072-5334290 of kijk op de web site van de vereniging: http://home.pla- net.nl/~kc.west-friesland. Men kan inschrijven tot 26 november. EGMOND - Muziekvereniging Lamo raal van Egmont uit Egmond aan den Hoef heeft afgelopen zondag een goede prestatie geleverd op het natio nale KNFM-concertconcours in Enschede. Zij zijn daarmee gepromo veerd naar de hoogste afdeling van de KNFM, de vaandelafdeling. De twee werken die Lamoraal van Egmont op het concours speelden werden met goede cijfers door de jury beoordeeld. Voor het verplichte werk, Banja Luka van Jan de Haan, kreeg het orkest een 8,7. Het tweede werk, Composition VIII van Leon Vliex, dat een hogere moeilijkheidsgraad had, werd zelfs nog wat hoger gewaardeerd met een 8,9. Met name was de jury te spreken over de klankkleur die het orkest produ ceerde. De behaalde cijfers waren goed voor een eerste prijs, met promotie. WIJK AAN ZEE - Op zondag 17 november wordt in de Moriaan, Dorpsduinen 4 te Wijk aan Zee een grote ruilbeurs van modelspoortreinen en - toebehoren gehouden. Fanatieke en gespecialiseerde hobbyisten zorgen voor de presentatie van een breed assortiment, hoofdzakelijk gebruikt modelspoormateriaal. Modelspoor liefhebbers zullen van bijna alle mer ken en in de meest gangbare spoor breedten locomotieven, wagens en rail- materiaal kunnen vinden. Ook is er materiaal uit" vervlogen tijden ruim schoots aanwezig. Verzamelaars van oudere modellen zoals locomotieven en wagons vinden hier wellicht een reeds lang gezocht model. Ook de scenery zoals huisjes, bomen, verlichting, groenvoorziening e.d. zal beslist in ruime mate voorhanden zijn. Met collega-hobbyisten kunt u er ken nismaken, ervaringen uitwisselen, pro blemen bespreken en ideeën opdoen. Kortom: iedereen die spoor (of het modeltreinen of echte treinen zijn) een warm hart toedraagt zal zich op deze beurs beslist amuseren. De beurs is voor bezoekers geopend van 10.00 tot -15.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6