J 1 Kerstgroepenexpositie bij Abdijkaarsen Halve Marathon Egmond aan Zee Plusactiviteiten brengt winterpr o gramma 2003 mm CASTRICUM Bedreiging en vernieling Tentoonstelling buren 31e Nike Egmond halve marathon (12 januari) Zesde strandrace Egmond-Pier-Egmond Twee nieuwe cursussen voor 60+ Inbraak in woning Berger Bos wandeling met natuurgids IVN Auto uitgebrand Herstructurering camping: bungalowpark Egmond aan Zee SY Vredeburg Gemeentehuis gesloten Bestuurder in slaap, auto in sloot Politie zoekt getuigen van mishandeling Kerstconcert Ouderkerks Kleinkoor Inbraak Onder invloed Harmonie Orkest en Big Band Inholland in uniek concert Auto over de kop: twee gewonden Uitslagen schiet vereniging De Vrijheid Samen Eten Meer Weten UITKIJKPOST - 27 NOVEMBER 2002 - PAGINA 10 i EGMOND - Op de Heerenweg is zon dag om 01.30 uur een 29-jarige man uit Egmond aan de Hoef aangehouden, nadat hij vermoedelijk onder invloed van verdovende middelen een buurtbe woner had bedreigd en een auto had vernield. De man verzette zich bij zijn aanhouding, waardoor de politie genoodzaakt was hem geboeid over te brengen naar het bureau. BERGEN - Op zaterdag 30 november wordt om 15.30 uur de tentoonstelling Buren geopend in de Kunstuitleen Bergen. Op deze expositie zijn foto's te zien die leerlingen van het Petrus Canisius College en de A. Roland Holstschool gemaakt hebben. Leer lingen van de klassen 4 Havo en 4 VWO van het PCC en leerlingen van groep 7 van de A. Roland Holstschool hebben vanaf midden september ge participeerd in een fotoproject dat spe ciaal voor leerlingen van het voortgezet onderwijs opgezet was. Onder leiding van de fotografen Jan Meurs en Ton Voermans bezochten zij in september de tentoonstelling Boeren met foto's van Koos Breukel. Deze fotograaf had van de kunstuitleen de opdracht gekregen een aantal boe ren te portretteren. In de volgende les op school diepten Meurs en Voermans de fotografische techniek verder uit. Aan het eind van de les kregen de leer lingen een camera mee naar huis met de opdracht 'fotografeer je buren'. Alle leerlingen hebben de opdracht uitge voerd. Deze opdracht leverde een aan tal mooie, ontroerende en spannende foto's op. De door de leerlingen gemaakte foto's zijn vanaf 30 novem ber in de Kunstuitleen Bergen te zien. De expositie duurt tot en met 29 december 2002. De Kunstuitleen Bergen, op Plein 7 te Bergen, gevestigd, tel. 072-5894195, e- mail: info@kunstcentrumbergen.n' of kijk op www.kunstcentrumbergen.nl, openingstijden woensdag, donderdag, vrijdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. e m e e n t e ppajii llPPP^ Deze fraaie kerststal is ook te zien tijdens de expositie bij Abdijkaarsen. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN EGMOND - Vanaf 30 november wordt bij Abdijkaarsen de jaarlijkse kerstex positie gehouden. In deze serie van jaarlijkse exposities vormt deze ten toonstelling voor vele bezoekers het hoogtepunt. Sinds 1995 is het een tradi tie geworden elk jaar met een nieuwe collectie kerstgroepen een tentoonstel ling te maken. Vorig jaar werd door menigeen betreurd dat de imposante Bethlehemstal niet opnieuw te zien was. Dat heeft Broeder Thijs ertoe doen besluiten hem dit jaar opnieuw op te bouwen. Dat is echt monnikenwerk en er zal heel wat tijd en aandacht voor nodig zijn. Maar het zal ongetwijfeld door jong en oud worden gewaardeerd. Toch blijft het daar niet bij. Dankzij de internationale contacten zijn er ook dit jaar een aantal uitzonderlijke groepen naar Egmond gekomen. Dat betekent dat er naast de Betlehemstad een fraaie collectie handgesneden Tsjechische groepen te zien is. Bovendien mag de bijdrage van de Duitse houtsnijder Helmut Hecker niet onvermeld blijven. Hij heeft een bepaald aspect van het kerstgebeuren in beeld gebracht. Juist zoals de Heilige Familie volgens het Evangelieverhaal huis en haard moest verlaten en op vlucht ging naar Egypte, zo zijn er momenteel ontelbare families die geen thuis hebben. De beelden van Hecker laten op indringende Wijze zien hoe dit thema niet alleen de maker bezighoudt, maar ook een appél inhoudt voor onze tijd. Behalve kijken is het ook mogelijk een kerstgroep te kopen. Er is keuze uit eenvoudige groe pen, groot of klein, maar ook unica in hout gesneden. De kerstgroepen expositie is te bezich tigen van 30 november tot en met 6 januari 2003 bij Adijkaarsen, Venne- watersweg 27 Egmond-Binnen, ope ningstijden maandag tot en met zater dag van 10.30 tot 16.30 uur, zondags gesloten, met uitzondering van zondag 15 december van 13.00 tot 16.00 uur en tweede kerstdag en 29 december van 13.00 tot 16.00 uur. Toegang gratis. EGMOND - Het tweede weekend van januari fietsen en lopen medewerkers van bedrijven in groten getale temidden van duizenden andere deelnemers in de Strandrace Egmond-Pier-Egmond en de Nike Egmond Halve Marathon. Een unieke businesscompetitie zorgt er voor dat op zaterdag 11 januari een 50-tal bedrijventeams deel zal nemen aan de 36 kilometer lange strandrace. Deelname geschiedt in teams van maxi maal acht personen en na afloop zal een bedrijvenklassement de prijzen toewij zen. Het saamhorigheidsgevoel leidt ertoe dat (bijna) een ieder de einds treep haalt en daarna met vrienden en colléga's nog heel lang aan herinnerin gen de revue kan laten passeren. Voor meer informatie: www.egmondhalve- marathon.nl, e-mail: info@lecham- pion.nl, tel. 072-5338136/fax: 072- 5339398. Het vervolg van deze businesscompeti tie speelt zich daags daarna af bij de Nike Egmond Halve Marathon. Het deelnemen aan een businessloop is in Egmond al 16 jaar mogelijk en jaarlijks nog groeit het aantal deelnemende bedrijven. Het afgelopen jaar kwamen 150 teams van maximaal tien personen aan de start en ongetwijfeld zullen dat er bij de editie op 12 januari nog weer meer zijn. Alle informaties over de strandrace op www.egmondpiereg- mond.nl en de Nike Egmond Halve Ma rathon www.egmondhalvemarathon.nl. De Nike Egmond Halve Marathon trekt op de tweede zondag van januari jaarlijks een grote stroom lopers naar deze Noord-Hollandse badplaats. Vanaf dit jaar zal bij deze Nike Egmond Halve Marathon alleen bij voorinschrijving kunnen worden inge schreven. De deelnemers aan de pres tatieloop zullen in startgroepen worden ingedeeld op volgorde van verwachte eindtijd. Ook dit jaar zal de heenweg langs het strand worden gelopen. Ieder heeft daarvoor voldoende ruimte om deze halve marathon in eigen tempo te kunnen volbrengen. In de afgelopen 30 jaar heeft de Nike Egmond halve mara thon een heroïsche reputatie opge bouwd. De vaak winterse omstandighe den bepalen doorgaans het karakter van deze klassieker. De laatste jaren waren de omstandigheden lenteachtig. In alle gevallen echter is de finale zwaar. Het succes van de marathon is voor een groot deel te danken aan een unieke afwisseling in het parcours. Een afwisseling waarin de natuur van ener zijds het Noordzeestrand en anderzijds het Noordhollands Duinreservaat een grote rol speelt. De starts van de 21 kilometer loop vinden dit jaar tussen 12.00 en 12.40 uur plaats. De start van de trimlopen over 3 en 7 kilometer is om 11.45 uur op de Noord-Boulevard nabij de vuurtoren. De verwachting bestaat dat de belang stelling weer gigantisch zal zijn. Om die reden en het feit dat het parcours door de straten van Egmond aan Zee en het Noordhollands Duinreservaat smal is, heeft de organisatie besloten alleen de mogelijkheid van voorinschrijving op de 21 kilometer te hanteren. Voor in schrijving is mogelijk via de site 7—7—%, "77.V Het zal weer een zware strijd worden tijdens de Halve Marathon van Egmond. www.egmondhalvemarathon.nl. De voorinschrijving sluit uiterlijk 27 december 2002. Op zaterdag 11 januari, daags voor de halve marathon, wordt vanuit Egmond aan Zee deze strandrace voor moun- tainbikers door Le Champion gehou den over 36 kilometer. Toegang is mogelijk voor zowel wedstrijd- als pres tatiefietsers. Deze cyclosportieve pres tatietocht kan door elke redelijk getrainde fietser worden volbracht. De mountainbiketop en wegrenners van naam gaan de cyclosportieven in een open wedstrijd vooraf. Na het keerpunt bij de Noordpier in IJmuiden vormt op de terugweg het parcours door Castricum aan Zee een extra hindernis. Bij deze grootste strandrace van de Benelux worden meer dan 2500 fietsers verwacht. De start is op de Noord- Boulevard van Egmond aan Zee om 12.00 uur. Inschrijving is mogelijk via www.egmondpieregmond.nl. Voor de ongeveer 400 deelnemers die zowel zaterdag aan het fietsen als zondag aan het lopen meedoen is er eén combiklas sement met een fraaie extra herinne ring. BERGEN - In het wijksteunpunt Bergen beginnen in januari twee cur sussen. De eerste is genaamd De kunst van het ouder worden en de tweede betreft de cursus Autobiografisch schrijven. In De kunst van het ouder worden wordt in zes bijeenkomsten in een kleine groep (max.9 personen) ingegaan op de zin en betekenis van het ouder worden. In de cursus Autobiografisch schrijven wordt in acht bijeenkomsten in een kleine groep (max.6 personen) gewerkt aan de eigen levensgeschiedenis. Woensdag 11 december is er een infor matiemiddagvoor beide cursussen: van 14.00 tot 15.00 over De kunst van het ouder worden, van 15.00 tot 16.00 over Autobiografisch schrijven. Alle bijeen komsten vinden plaats in het Wijksteunpunt Bergen, Binnenhof 9. Informatie en aanmelding bij de docen te Anne Nijssen (drs. wijsbegeerte en pedagogiek), tel.072-5898900. CASTRICUM - In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een woning aan de Henri Schuijtstraat. Men is binnengekomen door het slot van de achterdeur te forceren. De gehele woning is doorzocht. Er worden vooralsnog een fotocamera en diverse sieraden vermist. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. BERGEN Zondag 1 december is er een wandeling met een IVN natuurgids door het Berger Bos en door het eiken bosgebied in de duinen. Het is herfst en dat is duidelijk te beleven in het bos, de paddestoelen zijn nog te zien en de bomen zijn hun blad al kwijt. De vruch ten van de bomen zoals eikels, kastan jes en dennenappels zijn volgroeid en afgevallen. De vruchten liggen nog op de grond, of zijn verzameld door de vogels, die hun winter voorraad hebben aangelegd. In de vorming van het landschap heeft de mens door de eeuwen heen zijn spo ren achter gelaten, die nog duidelijk te zien zijn. Zo is er veel te ontdekken in oude Bergerbos, waar de gids u op zal wijzen, in een wandeling van 2 uur. De wandeling start bij het A.Ronald Holst beeldje achter de Ruïnekerk in Bergen, aanvang 10.00 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Voor informatie tel. 072-5813763. CASTRICUM - Op de Vinkenbaan ontstond brand in een auto. De eige naar had de auto kort daarvoor bij de garage opgehaald, waar deze was gecontroleerd i.v.m. een bedradings probleem. De brandweer heeft de brand geblust. De politie was ter plaat se om het verkeer om te leiden De camping in Egmond aan Zee gaat vanaf 1 april 2005 op de schop, tenmin ste als het aan exploitant Euroase ligt. Euroase wil een bungalowpark met recreatiewoningen realiseren öf een deel van de bestaande (sta)caravans verwijderen en sommigen vervangen door nieuwe caravans van een zelfde type. Wat er precies gaat gebeuren wordt mede bepaald door een beleids nota van de gemeente over toerisme. Deze nota verschijnt in maart volgend jaar. Vooruitlopend op de beleidsnota van de gemeente wil ik als inwoner van Egmond en voormalig badgast graag het een en ander opmerken. Onze camping verdient absoluut geen schoonheidsprijs. Toch heeft deze cam ping door de. voorzieningen sterk te verbeteren en het campingterrein aan trekkelijk te maken absoluut toekomst. In het oosten van ons land zijn voor beelden van goed lopende en aantrek kelijke campings te over. De (uitge bouwde) (sta)caravans mogen dan geen schoonheidprijs verdienen, maar voor de mensen die al jaren hun vrije tijd op de camping doorbrengen is het wel hun prachtige plekje. De meeste campinggasten willen waarschijnlijk wel een hagelnieuwe caravan, maar lang niet iedereen kan dit betalen. Voor met name ouderen en jonge gezinnen is er dus straks simpelweg geen plaats meer op camping De Egmonden. Het lijkt er op dat Euroase een bunga lowpark verkiest boven een camping. Want een bungalowpark levert meer geld op, redeneert Euroase. Toch is de bezettingsgraad van bungalows in bij voorbeeld Zeeland met name in de wintermaanden niet spectaculair. Met de komst van een bungalowpark is er geen ruimte meer in Egmond aan Zee voor 'Jan met de pet' die lekker wil kamperen. Bovendien is er een reële kans dat de verhuur van zomerwonin gen en kamers in het dorp drastisch terugloopt. Want veel mensen zullen liever kiezen voor een ruime bungalow met privacy dan voor een krap zomer huis in iemands achtertuin. Voor welke optie gemeente en Euroase ook kiezen: het is belangrijk dat alles goed wordt afgewogen. En dat ook in het vervolgtraject zorgvuldig wordt omgegaan met onze campinggasten. Het kan niét zo zijn dat Euroase de vrije hand krijgt en hen verjaagt uit Egmond aan Zee. Daarom hierbij een dringende oproep voor de gemeente Bergen: hou de belangen van de gewo ne mensen voor ogen en laatje niet lei den door het grote geld! Want van dit laatste, zien we al genoeg slechte voor beelden binnen onze gemeente. Cynthia de Wilde Egmond aan den Hoef LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg ontving vrijdag 22 november het viertal van Purmerend. M. Kos wist als enige een punt te scoren, D. Keijzer, K. Keijzer en R. Termes moesten de eer aan de tegenstander laten zodat de uit slag 1-3 werd. In de interne competitie wist B. Stolp na lange tijd koploper J. Admiraal te verslaan. Stolp ving Admiraal's aanval goed op, nam het initiatief sterk over en speelde het eind spel foutloos. K. Kramer klom naar dé derde plaats via een mooie winst op R. Rommel. J. Limmen zag onterecht op tegen de partij met G. Hafkamp, met krachtige zetten voerde hij de druk op waaronder Hafkamp bezweek. H. Ebels is behoorlijk van slag en ver speelde een gewonnen stelling met 1 pion meer tegen M. Weigraven die dankbaar het cadeautje in ontvangst nam. M. van Rees maakte teveel fouten tegen de nestor H. de Hoog. S. Sofan was er met zijn gedachten helemaal niet bij en verloor binnen 15 zetten van J. Tebbens. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal-B. Stolp 0-1, R. Rommel-K. Kramer 0-1, G. Hafkamp-J. Limmen 0-1, M. Welgraven-H. Ebels 1-0, R. vd Storm-T. Al 1-0, J. de Graaf-J. Levering 0-1, P. vd Heijdt-K. Aafjes 1-0, G. de Graaf-T. Witkamp 1-0, E. Mooij-B. Blekemolen 0-1, C. Pepping-B. Kerkhof 0-1, N. Pepping-D. Aafjes 0-1, M. van Rees-H. de Hoog 0-1S. Sofan-J. Tebbens 0-1 Groep B. Menno Koot-Mathijs Hendrik 0-1, Wouter Mijnsbergen- Christiaan Korving 1-0, Micha van Buuren- Vince Kaandorp 0-1, Nutte van Belzen-Djurre Bismeyer 1-0, Laura Aafjes-Fabienne Mijnsbergen 1-0, Irene Klaver-Thijs Beentjes 1-0 CASTRCIUM - In verband met Sinterklaasavond is het gemeentehuis donderdag 5 december vanaf 16.00 uur gesloten. Dit betekent dat de avondo penstelling ook komt te vervallen. AKERSLOOT - Woensdag omstreeks 05.20 uur viel een 51-jarige automobi list uit Alkmaar op de A9 in slaap. De man raakte langzaam van de weg, reed enkele tientallen meters door de berm en kwam ter hoogte van hectometer- paal 63,9 in een slootje naast de berm terecht. De man raakte licht gewond en werd voor controle per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar. Eén rijbaan is enige tijd gesloten geweest. CASTRICUM - De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling die plaats vond in de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 november op de Uitgeesterweg.Het slachtoffer, een 23- jarige inwoner van Castricum, reed omstreeks 06.00 uur op zijn fiets over genoemde weg. Ter hoogte van het tun neltje onder de Provincialeweg stonden vier jongens. Toen het slachtoffer deze groep wilde passeren werd hij tegenge houden door een van hen. Zonder dat daar enige reden toe was werd het slachtoffer geslagen door alle jongens. De man kwam ten val en werd hierna enkele keren tegen zijn hoofd en rug geschopt. Tevens werd hij van zijn geld beroofd. Hierop stopte de mishande ling en verdwenen de vier daders op de fiets in de richting van Castricum. In het ziekenhuis bleek dat het slachtoffer een gebroken neus en verschillende kneuzingen had opgelopen. De politie is op zoek naar eventuele getuigen van deze mishandeling en beroving. Zij worden verzocht contact op te nemen met de politie in Castricum, telefoon 0900-8844 (lokaal tarief). Gevonden en verloren CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord, afdeling Castricum/ Limmen/Akersloot geeft de volgende voorwerpen op als verloren en gevon den. Gevonden in Castricum: zilveren arm band, paspoort Duits en een mul T lock sleutel. Verloren in Castricum: damestas met inhoud, acht keer sleutelbos, zilveren ring en armbandjes, platina oorbellen met diamanten, ronde handschoenen, zilveren armband met Zeeuwse knoop jes, geld, wieldop Toyota, roze porte- monneetje, gele handdoek en een gou den schakelarmband. CASTRICUM - Op zondagmiddag 15 december geeft het Ouderkerks Kleinkoor uit Ouderkerk a/d Amstel een kerstconcert in de Hervormde Kerk te Castricum. Het koor, dat uit 15 enthousiaste zangers bestaat, is opge richt in 1987 en wordt gedirigeerd door Ton Gerlof. Het repertoire bevat muziek van 1500 tot heden, maar het accént ligt toch wel op muziek uit de renaissance. Ook tijdens dit kerstcon cert wordt veel muziek uit de 16de eeuw gezongen, met name van de com ponisten Byrd, Sweelinck, Tallis en Dowland. Verder worden Christmas Carols ten gehore gebracht alsook enkele moderne werken van Poulenc en Strategier. Vaste organist Eric Jan Joosse begeleidt het koor bij enkele lie deren en zal ook op het orgel enige solostukken spelen. Aanvang concert 15.00 uur, toegangsprijs E 5,-. Kaarten zijn bij de aanvang van het concert ver krijgbaar. CASTRICUM - In een woning aan de Wielewaal is tussen zondag 23.00 en maandag 7.30 uur ingebroken. Men is binnengekomen door gaatjes in kozij nen te boren. Hierdoor konden de afge sloten ramen worden geopend. Er werd een computer en andere elektronische apparatuur uit de woning meegenomen. Bovendien bleek maandagochtend dat ook de auto weg was. Het gaat om een blauw/zwarte Mercedes Sedan, C 240 met het kenteken 68-HL-PF. LIMMEN - Op de Rijksweg heeft de politie zondag een 63-jarige man aan gehouden die zijn auto bestuurde met teveel alcohol op. De man blies 415 ug/1, dat is bijna twee keer de toegesta ne warde. Hij kreeg een boete en een rijverbod van drie uur. CASTRICUM - Het Harmonie Orkest o l.v. dirigent Jan Schut, dat onlangs suc cesvol concerteerde met Amsterdam Brass, geeft op woensdagavond 11 december een concert samen met de Big Band Inholland in de, onlangs prachtig gerenoveerde zaal van De Clinghe te Castricum. Het Harmonie Orkest, bestaat uit 50 musici van bin nen- en buiten Hogeschool Inholland Alkmaar, is regionaal zeer bekend door het geven van project concerten met diverse harmonie- en fanfareorkesten uit de'regio maar ook van daarbuiten. Er zullen stukken gespeeld worden van Melillo, Chaminade (m.m.v. soliste Imme Wassink, Fluit), Van der Roost, Sparke en Mashima. De Big band Inholland o.l.v. dirigent Lex van Wel geniet tevens grote regio nale bekendheid, bestaat uit 23 musici en verzorgt regelmatig optredens bin nen en buiten het gebouw van Hogeschool Inholland Alkmaar (o.a. op verzoek van Burgemeester Van Rossum van Alkmaar speelde de Big Band bij het bezoek van Prins Willem Alexander en Maxima aan Alkmaar). De band heeft inmiddels een uitsteken de reputatie opgebouwd, mede dankzij de bezielende leiding van dirigent Lex van Wel. Luister en geniet van een enerverend programma met de solisten Nicole Dee (Zang), Fred Berkemeijer (voormalig saxofonist van Massada) en Mike Booth (Trompetist van De Dijk) en laat u meeslepen door het enthou siasme van de musici tijdens een optre den van de Big Band. Het concert start om 20.00 uur en toegangskaarten a E 8,- zijn verkrijgbaar aan de ingang van De Clinghe, Duinenbosch 3 te Castricum. Zo rijd je nog op weg naar huis, en zo lig je op je dak. Het ongeluk overkwam een vrouw uit Egmond aan Zee, die in de auto zat met een 74-jarig familielid naast haar. (foto UKP) CASTRICUM - Dinsdag 19 november omstreeks 17.20 uur vond er op de T- kruising Zeeweg-Soomerwegh een aan rijding tussen drie personenauto's plaats waarbij één auto over de kop ging en de twee inzittenden van die auto gewond raakten. De aanrijding ontstond omdat een 19-jarige automo bilist uit Castricum op de kruising geen vrije doorgang verleende. Hij reed over de Soomerwegh en wilde bij de kruising linksaf slaan in de richting van Bakkum. De man ging tussen een file op de krui sing door en zag vervolgens de auto die van rechts kwam over het hoofd. Hij botste met de rechtervoorkant van zijn auto tegen de linkerzijde van de andere auto. Deze werd bestuurd door een vrouw uit Egmond aan Zee. In die auto zat ook een 74-jarig familielid van haar, eveneens uit Egmond aan Zee. De auto van de vrouw sloeg over de kop en raakte total loss. Zij en haar familielid liepen een hoofdwond en nekklachten op en werden opgenomen in het ziekenhuis in Alkmaar. De 19- jarige bestuurder raakte na de eerste botsing ook nog een derde auto die op de kruising stilstond. Deze auto werd bestuurd door een 35-jarige vrouw uit Castricum. Die auto raakte aan de rechterzijkant gedeukt. De verkeerson- gevallendienst stelde een nader onder zoek in. CASTRICUM - Het nieuwe Plus activiteiten winterprogramma 2003 wordt op 27 en 28 november gratis huis-aan-huis bezorgd in de gemeenten Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen-Noord en Wijk aan Zee. Het Winterprogramma 2003 bevat informatie over het uitgebreide cursus aanbod op gebied van: Cultuur, Dans, Educatie, Gezondheid, Hobby en Vrije Tijd, Kunstzinnige Vorming, Mens en Samenleving, Muziek, Recreatie, Sport, Talen, Typen, Word, Windows en vele andere cursussen. Daarnaast zijn weer vele nieuwe cur sussen in het programma opgenomen. Zilver solderen: zilveren ring maken Je wilt eens iets bijzonders en moois maken, voor jezelf, je vriend of vriend in, dan is deze korte cursus precies wat je zoekt. Aan de hand van maatnemen bereken je de hoeveelheid benodigd materiaal waarmee je aan de slag gaat. Dan begint het ambachtelijke hand werk. Door middel van de goudsmeed- technieken komt uiteindelijk een schit terende persoonlijke zilveren ring tot stand. De cursusprijs is inclusief het benodigde materiaal (925/1000 zilver). Cursusnummer 239A: vrijdag 13 december 2002. Twee lessen van 19.15 tot 21.45 uur. Kosten E 42,-. Kookrecepten: Sefardische Joodse kookkunst uit de 18de eeuw In de 16de eeuw vluchtte de Portugese familie Lopes Suasso naar Nederland. Een van hun nazaten, Jacob Lopes Suasso (1757 - 1831), heeft meer dan honderd kookrecepten nagelaten. Drs R.N. Ferro, de auteur van het boekje Suasso's kookrecepten, zal een deel van deze recepten behandelen in het licht van de rijke geschiedenis van de Portugese joden in Nederland en in het bijzonder die van de familie Suasso. De recepten doen zeer modern aan en zijn buitengewoon smakelijk. Jacob maakte bijvoorbeeld als eerste Nederlander gebruik van tomaten en olijven. Een lezing voor iedereen die eens iets bij zonders op tafel wil zetten en restaura teurs. Na afloop krijgt u acht speciale recepten mee naar huis. Het is ook mogelijk het complete receptenboek op deze avond aan te schaffen, eventu eel gesigneerd door de auteur. Cursusnummer 234A: vrijdag 13 december 2002. Lezing van 19.30 - 21.30 uur. Kosten E 10,-. De oorsprong van ons kerstfeest Waarom vieren wij Kerst op 25 decem ber? Wat is hiervan historisch juist? U bespreekt het geheim van de kerst boom en de kerstman. Kerstmis heeft zijn duistere kanten en magische krach ten. U gaat terug in de tijd naar de oor sprong van onze oeroude heidense volksgebruiken en luistert naar verha len over licht in de duisternis onder het genot van een warme bisschopsdrank. Cursusnummer 98: woensdag 11 december 2002. Lezing van 20.00 22.00 uur. Kosten E 9,- Heenskerk 1464 Aan de hand van de auteur Ria Vet onderneemt u een tijdreis naar het Heemskerk van 1464. Groeten uit het Heemskerk van 1464 is het eerste boek uit een serie van zeven (jeugd)boeken over Heemskerk en zijn plaats in de geschiedenis. Waarom 1464? Wat gebeurde er in Heemskerk rond die tijd? Er werd een klok gegoten. Een belangrijke gebeurtenis voor een klein dorp, vooral als je bedenkt dat diezelf de klok nu nog de uren slaat. Een stuk je middeleeuwse geschiedenis verpakt in een leuk verhaal, plaatselijke geschiedenis, waarbij ook het grote geheel niet vergeten wordt. Dat is de essentie van het boek. Cursusnummer 233: vrijdag 13 decem ber 2002. Lezing van 19.30 - 21.30 uur. Kosten E 8,- Heeft u het programma niet thuis ont vangen, dan kunt u het halen bij de bibliotheken van bovengenoemde gemeenten, boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. Ook kunt u alle informatie vinden op website www.plusactiviteiten.nl. Informatie: 0251-659119 maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. LIMMEN - Afgelopen woensdag scho ten de leden van Schietvereniging De Vrijheid weer in De Lantaarn voor de competitie. Er kon weer iemand in het rijtje van de 100 punten worden toege voegd. Het was de eerste keer voor Ronald Hageman dat hij in de compe titie Klein Kaliber Kogelgeweer de maximale 100 punten bij elkaar schoot. Competitie KKG: 1. R. Hageman 100 punten, 2. J. Drenth 98 punten, 3. B. Sassen 97 punten. Competitie KKK: 1. J. Drenth 91 pun ten, 2. B. Sassen 87 punten, 3. R. Hageman 86 punten. REGIO - Op 29 november houdt COS Noord-Holland Noord een bijeen komst Samen Eten Meer Weten, een unieke gelegenheid om nader kennis te maken met Ramadan. De bijeenkomst wordt gehouden in de Turkse Moskee Haci Dayram Cami te Alkmaar, waar iedereen wordt uitgenodigd om een kijkje te nemen in de verschillende ruimten. Ook is er een lezing over de toenemende spanningen in de wereld. Ter afsluiting wordt er gezamenlijk een heerlijke maaltijd genuttigd. COS Noord-Holland Noord, centrum voor internationale samenwerking, zet zich in om de samenwerking tussen organisaties en personen op het gebied van multiculturele samenleving en sociale cohesie te versterken. Daarom organiseert het COS de bijeenkomst. Onbekend maakt vaak onbemind en daarom is het belangrijkste doel van deze bijeenkomst om elkaar beter te leren kennen en elkaar te informeren. De Ramadan, een tijd van vrede en bezinning is hier een goede gelegen heid voor. Behalve een gezellige bij eenkomst met veel verschillende men sen wil COS ook informatie geven over de spanningen in de wereld. In de media wordt vaak een eenzijdig beeld geschetst. Daarom heeft COS een Irak-deskundi- ge van Middle East Research Associa tes, uitgenodigd. Hij zal een lezing geven over de achtergronden van het dreigende conflict. Hr is voldoende tijd ingeruimd, zodat he't publiek hem ook vragen kan stellen. Verschillende multiculturele groepen in Alkmaar reageerden heel positief toen zij hoorden dat COS een geza menlijke bijeenkomst wilde organise ren. De Turkse Moskee nodigde het COS meteen uit om de bijeenkomst in de Turkse Moskee te laten plaatsvin- Er wordt gerekend op een grote opkomst op vrijdag 29 november. Aanmelden is niet verplicht, maar ver zekert u van een plaats. Het program ma begint om 14.00 uur en eindigt na de maaltijd om 18.40 uur. Voor meer informatie en het programma kunt u contact opnemen met Amina El Boukamiri of Natasja Insing, tel. 072- 5202517. Telefonisch aanmelden of een brief/fax/e-mail met uw naam/adres en telefoonnummer sturen naar COS Noord-Holland Noord, onder vermel ding Samen Eten Meer Weten, Oude Gracht 86,1811 CM Alkmaar, fax, 072- 5124889, cosnhn@cossen.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10