Buurtbus Heiloo onderwerp van gesprek tijdens uitzending Streekradio Excellence Beslissing komst nieuw pand Rozing nog even uitgesteld 2 HALEN 1 BETALEN VYvan Os Mode krant Dé u intratuin o HET GROENE WARENHUIS edri Pantalons Op de rest van onze Dames-WinterCollectie HyöSltheek- winkel het blijft Joh Win irilSI JSf - - Het heerlijk avondje is gekomen eli BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN Thuis in uw regio! (072)5351000 wakker öf niet 67e JAARGANG NO. 49 Geen nieuwbouw voor het Hoekstuk UITGAVE VAI\I DE UITKIJKPOST MET DE FEESTDAGEN i.p.v. wo. 18 dec vriidaa 20 december wo 25 december GEEN KRANT i.p.v. wo. 1 jan donderdaa 2 ianuari Verkeerscontrole Heilooër rijdt fietsster omver Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Alkmaar - Heiloo Hypótheek nodig f HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Raadsvergadering VAN DER Geslaagd slaapcomfort yf# Iff i m mmm matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00-17.30 uur/vrijdag: 8.00-14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 4 DECEMBER 2002 HEILOO - Vorige week dinsdag was er weer een tweewekelijkse uitzending van het seniorenprogramma van Streekradio Excellence. Ditmaal was de buurtbus van Heiloo het onderwerp van gesprek. Uitgenodigd waren wet houder Rob Opdam, Joop Swart, coor dinator van de buurtbus en tevens een van de aankomende chauffeurs, en Hein Holman, die voorzitter is van de stichting buurtbus, en de pr verzorgt. Ontstaansgeschiedenis Als eerste kwam de ontstaansgeschie denis van de buurtbus aan bod, waarbij Hein Holman vertelde dat het plan voor een buurtbus eigenlijk al jaren geleden werd aangedragen door voor malig wethouder mevrouw Worm- de Moei. Zij was degene die, nadat Ypestein voltooid was, aangaf dat Heiloo sinds de realisatie van plan Oost enorm is gegroeid, maar dat het open baar vervoer niet mee groeide. Daarop is Holman in gesprek geraakt met onder andere de seniorenraad en de beide ouderenbonden KBO en ANBO, over de mogelijkheden voor een buurt bus in Heiloo. Omvangrijk project De seniorenraad haakte af, maar de bonden, in samenwerking met de gemeente Heiloo en Connexxion, heb ben sindsdien in relatief korte tijd het omvangrijke project opgestart. Vervolgens is men bij reeds bestaande buurtbussen in andere plaatsen te rade gegaan over wat er allemaal bij komt kijken, waanrna er een stappenplan aan de gemeente is gepresenteerd. Verder vertelde hij dat de gemeente vooral een ondersteunende taak heeft bij de organisatie van de buurtbus. De HEILOO - De afgelopen jaren is spra ke geweest van sloop van het bestaan de winkelcentrum 't Hoekstuk en de nieuwbouw van een modern winkel centrum, deels op dezelfde locatie. Hoewel vanaf het begin duidelijk is geweest dat door de sloop van het hui dige winkelcentrum het financieel een kritisch project was, werd de nieuw bouw door velen als reëel gezien. Rodamco Nederland wil commercieel vastgoed optimaal laten renderen. Volgens het bedrijf is dit bij de nieuw bouw van het Hoekstuk echter niet het geval. Het is voor zowel Rodamco als de huurders inmiddels duidelijk dat de ontwikkeling van een nieuw eigentijds en volwaardig buurtwinkelcentrum alleen te realiseren is als dat voor de komende 15 tot 20 jaar op een gezonde basis zou kunnen functioneren. Als randvoorwaarde bij de herontwik keling is dóór Rodamco tevens gesteld dat in de eindsituatie sprake moet zijn van een normaal marktconform rende ment op de investering. De onderne mers stelden volgens het vastgoedbu reau als randvoorwaarde dat medewer king afhangt van het vertrouwen in de toekomstige economische bedrijfsvoe ring. Binnen deze randvoorwaarden blijkt het niet mogelijk het plan verder te ontwikkelen en te realiseren. Hoewel het ontwikkelingstraject voor zowel Rodamco als de betreffende ondernemers veel tijd en energie heeft gekost, is er dus geen overeenstemming tussen deze partijen bereikt. In de nabije toekomst betekent dit dat het huidige winkelcentrum wordt gehand haafd en dat, behalve de normale onderhoudswerkzaamheden, er geen wijzigingen uitgevoerd zullen worden. kopij redactie advertenties inleveren vóór 16 dec. 17.00 uur kopij redactie advertenties inleveren vóór 30 dec. 12.00 uur provincie realiseert voor het leeuwen deel de financiering van het project, Connexxion zorgt voor de uitvoering, maar de vele vrijwilligers van de buurt bus moeten 'het' uiteindelijk gaan doen. Zij zijn volgens hem ook vooral degenen geweest die de buurtbus mogelijk maken, zonder hun enorme inzet was het project niet in een zo ver gevorderd stadium geraakt. Overheids bemoeienis is volgens Obdam slechts tot op zekere hoogte belangrijk. Volgens hem ligt de belangrijkste taak in het stimuleren van bepaalde initia tieven, hetzij financieel, hetzij in de vorm van het verstrekken van bepaalde middelen. In dit geval heeft de gemeen te Heiloo de onderhandelingen met de provincie gevoerd over tarieven en werkwijze, waarbij de provincie aangaf dat een eerste vereiste voor een buurt bus een voldoende aantal chauffeurs was. Vanaf mei vorig jaar heeft men actief geworven en inmiddels is er een chauffeursbestand van maar liefst 52 heren en dames die begin 2003 de buurtbus gaan rijden. Route en vertrek- en aankomsttijden De buurtbus zal op werkdagen drie maal per dag gaan rijden: om 08.00 uur (tot 11.00 uur), om 11.00 uur (tot 14.00 uur) en om 14.00 uur (tot 17.00 uur). Op zaterdag zal de buurtbus vanaf 11.00 uur rijden. In de komende perio de kunnen ook de haltes langs de route voorzien worden van borden met de dienstregeling. De buurtbus zal onder andere stoppen bij de volgende opstap plaatsen: A Trefpunt, winkelhof 't Loo, zwembad Het Baafje, en bij alle bestaande haltes van Connexxion. Meer informatie over zowel de exacte startdatum van de buurtbus, de tarie ven, als alle haltes en tijden leest u tezij- nertijd in de Uitkijkpost of in Spring levend, het informatiebulletin van de gezamenlijke ouderenbonden. Vrijwilligers altijd welkom Hoewel er op dit moment voldoende aanmeldingen zijn om met de buurtbus te starten, kunnen vrijwilligers zich uiteraard blijven aanmelden. Een aan tal reservebestuurders maakt de buurt bus minder kwetsbaar bij ziekmeldin gen en uitval. De komende tijd houdt de Vereniging Buurtbus Heiloo u op de hoogte via deze krant en het informa tieblad van de Ouderenbond Spring levend. Voor meer informatie en aan meldingen kunt u contact opnemen met de heer J. Haan, Xeldercroftlaan 35, te Heiloo, tel. 072-5333669, idem fax of via e-mail buurtbusje@quicknet.nl. Voor informatie kunt.u eveneens naar de tijdelijke internetsite: http:// hom e.quicknet/nl/qn/prive.jm. zwart (ook via de website van de gemeente Heiloo bereikbaar: www.heiIoo.nl) Morgen is het dan eindelijk zover: het heerlijk avondje is gekomen Op de kalender leek het nog ver Maar 't is echt nog maar één nachtje dromen Je hebt vast ook dit jaar weer Sint en zijn pieten gezien en gesproken Misschien heb je zelfs wel een keer een pietje op het dak horen spoken Om iets moois in je schoentje te doen want je bent vast alleen maar lief geweest... Zat er ook wat voor het paard in je schoen? Dan wordt het helemaal feest! Sint heeft je yerlanglijstje heus goed gelezen Vroeg je een pop of liever een spel Wees maar gerust, je hoeft niet te vrezen Wat je gevraagd hebt, krijg je vast wel. Wij wensen iedereen, groot en klein Een avond vol plezier Mét chocola en marsepein maar zonder ruzie en geklier! HEILOO - De verhuizing van Rozing Heiloo, de zaak die staat voor vier eta ges woonplezier aan de Westerweg, naar de zuidoosthoek van- de Kennemerstraatweg en de Ypesteinerlaan, moet voorlopig nog even worden uitgesteld. Dit besloten de raadsleden maandagavond tijdens de raadsvergadering, waarin het punt als bespreekstuk op de agenda stond. Maandag kon de raad instemmen met het starten van de artikel 19.1 procedu re van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bestemmingsplan landelijk gebied (ten behoeve van het bouwplan voor de firma Rozing). Hoewel de meeste raadsleden zich wél konden vin den in de komst van de firma Rozing naar de Ypesteinerlaan, vormde echter de verkoopprijs van het stuk grond het grootste struikelblok. Bovendien wil den de raadsleden zolang het kader niet duidelijk aangegeven is de delega tie van de grondprijs nog niet aan het college geven. Heiloo 2000, GroenLinks en het CDA wilden boven dien dat nogmaals met de bewoners van De Boog aan de Maria's Hoeve wordt gesproken, die de komst van Rozing met grote vrees tegemoet zien. Zij zijn bang dat het nu nog zo fraaie uitzicht vanuit hun woningen voorgoed verloren zal gaan met de komst van het bedrijfspand. De werkgroep Groenbehoud, die spreekt namens minimaal 29 huishou dens van de 37 woningen van De Boog, moest gister lang wachten alvorens het punt Rozing werd behandeld. Zij HEILOO - Vrijdag tussen 21.00 en 22.30 uur werd het verkeer gecontro leerd op de Hoogeweg. Daarbij zijn drie bekeuringen uitgedeeld voor het niet voeren van fietsverlichting en één bekeuring voor het niet dragen van een helm op de bromfiets. BROEK OP LANGEDIJK - Zondag omstreeks 20.00 uur, vond er een aan rijding plaats tussen een 24-jarige fiets ster uit Zuid-Scharwoude en een 20- jarige automobilist uit Heiloo. De auto mobilist reed over de Lepelaar in de richting van de kruising met de Museumweg en de Dorpsstraat. Daar verleende hij geen voorrang aan de van hem voor links komende fietsster. Zij reed over de Dorpsstraat. De fietsster kwam na de aanrijding ten val en werd met letsel aan haar rug en nek opgeno men in het Medisch Centrum Alkmaar. bracht echter wel een hele discussie op gang, waarbij de raadsvergadering zelfs even werd geschorst om het college de kans te geven de koppen bij elkaar te steken. Vervolgens vertelde burge meester Den Boon dat er eerst een aantal zaken goed op de rij dienen te worden gezet alvorens er tot een uit spraak gekomen kan worden. Het punt werd vervolgens minimaal doorgescho ven naar de raadsvergadering van janu ari 2003. „Maar later is ook mogelijk", aldus de burgemeester. Tevens liet het college weten dat zij allereerst een goede indicatie qua grondprijs wil hebben, alvorens tot besluiten over te gaan. Wat de beweeg redenen van de taxateurs ook geweest mogen zijn, feit blijft zij bij de vraag prijs voor de grond ver uit elkaar lig gen. Een eerste taxatie door de gemeente Heiloo leverde in oktober 2001 een prijs van 1,4 miljoen gulden op. Toen Rozing een taxateur de waar de van hetzelfde stuk grond liet vast leggen kwam de prijs op 800.000,- gul den uit. Toen in juni 2002 de gemeente een derde taxateur stuurde werd de waarde van het grondstuk op E 400.000,- (f 880.000,-) geraamd. Het college vroeg zich maandag hardop af of de drie makelaars niet bij elkaar kunnen komen zodat zij duidelijk aan kunnen geven wat de door hen gehan teerde standpunten zijn en waarom de prijzen zo ver uit elkaar liggen. Wethouder Rob Opdam liet nog wel weten dat het wat hem betrof óf de komst van Rozing was, óf niets. Wat het wordt? De tijd zal het leren. B HEILOO - Een jaar geleden besloten Rezali Gorter, Jan Zoethout, Arend Plomp en Sandra Eenverda hun krach ten te bundelen op het gebied van financiële advisering en met zijn vieren een onderneming te starten onder de naam RVO Vermogensadvies. Begon nen zij in Alkmaar, sinds vier maanden is RVO Vermogensadvies gevestigd op het bedrijventerrein Oosterzij, aan de Nijverheidsweg 31c te Heiloo. Rezalt Gorter en Arend Plomp vormen samen de afdeling beleggingsadvies, Jan Zoethout is de expert op het gebied van financiële planning en estate planning, terwijl Sandra Eenverda zich bezig houdt met de financieringsvraagstuk ken en de binnendienst. Alle, vier heb ben zij ruime ervaring op hun vakge bied, voornamelijk opgedaan in het bankwezen. RVO Vermogensadvies beschikt over de benodigde vergunning welke is verleend door Autoriteit Finan ciële Markten. Dit houdt onder andere in dat zij uitgebreid mogen adviseren over beleggen. Objectief en onafhankelijk zijn dui delijk de kernwoorden van deze vier ervaren financieel adviseurs. Waar mee zij zich meteen onderscheiden van andere financiële dienstverle ners. „Dat uit zich in het feit dat wij altijd eerlijk zijn tegen onze cliënten en we geven volledig openheid van zaken", aldus Arend Plomp. „Als ondernemers naar de bank stappen voor een financieel advies, zal deze toch eerst denken aan het eigenbe lang, voor dat van de cliënt. Waardoor een bepaald advies niet automatisch het beste advies betekent. Oftewel: de bank wil producten verkopen, ter wijl bij ons het advies zelf op de eer ste plaats komt." Objectief en onafhankelijk De heren en dame van RVO Vermogensadvies weten waarover zij praten, aangezien ze zelf uit het bankwezen komen. „Neem bijvoor beeld de beurs", noemt Rezah Gorter, als voorbeeld van zo'n onaf hankelijk advies, „Iedereen weet inmiddels dat het de laatste drie jaar slecht gaat op het gebied van de aan delenmarkt, terwijl het daarvoor extreem goed ging. We merken dat veel van onze cliënten het idee heb ben dat ze hun aandelen moeten behouden; dat de waarde uiteindelijk wel weer zo hoog zal worden als in die goede periode. Dan help ik hen meteen uit de droom: dat is namelijk niet zo. Wij houden de beursontwik- kelingen scherp in de gaten en onze prognose is dat het herstel nog wel even op zich zal laten wachten." Maar dat betekent niet dat er geen rendement meer is te behalen. „De belegger moet alleen weten hoe en wanneer hij welke handelingen moet verrichten. En daar zijn wij dus voor. Ik beleg ook voor mezelf en weet daardoor wat de cliënt het beste In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 7857 PZ Postbus 68, 18S0AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. kan doen met zijn aandelenportefeu- ille. Door deze manier van werken bouw je een vertrouwensband op met de cliënt en dat vinden wij erg belangrijk." i Het beste advies tegen de voordeligste voorwaarden RVO hanteert een vast percentage per kwartaal over het vermogen van de cliënt, in plaats van de provisie basis waarop bijvoorbeeld banken werken. Jan Zoethout: „Ook hebben wij als onafhankelijk adviseur de be schikking over de financiële produc ten van alle mogelijke aanbieders. Waardoor wij altijd het beste advies tegen de voordeligste voorwaarden aan kunnen bieden. Ook als cliënten specifieke en soms erg persoonlijke wensen hebben met betrekking tot de financiële planning van bijvoorbeeld huwelijkse voorwaarden, pensioen regeling of erfenis nemen wij uitge breid de tijd om hieraan te voldoen. En als wij niet meteen een passend advies kunnen geven, zoeken we net zolang door, tot we de cliënt wel opti maal van dienst kunnen zijn." Advies is nooit bindend Ondernemers kunnen dus met een gerust hart eens bij RVO Vermo gensadvies langskomen om te praten over hun financiële planning. Jan Zoethout: „We beginnen altijd met een intakegesprek, waarin we globaal de huidige situatie bespreken en waarin we vragen naar de wensen en verwachtingen. Vervolgens wordt samen met de cliënt, vaak in aanwe zigheid van de eigen financieel advi seur zoals een accountant, bepaalde doelstellingen afgesproken, waarna een vermogensadvies volgt. Daarbij is het belangrijk te melden dat het slechts een advies betreft, dat natuur lijk niet hoeft worden opgevolgd. Soms lijdt dat wel eens tot een ver schil van mening tussen ons en de cliënt, maar wij zullen nooit een bepaald advies opdringen. De cliënt neemt altijd zelf de uiteindelijke beslissing. Het gaat tenslotte om zijn financiële toekomst." Gratis advies Tot slot geeft Arend Plomp nog even een gratis advies: „Beleggen is voor een belangrijk deel emotie, wat in de huidige situatie betekent dat veel beleggers geen zin meer hebben of de durf missen om bepaalde risico's te nemen. Men kan ons in dat geval gerust belien voor een vrijblijvend advies. Ik weet zeker dat wij wel ren dement weten te halen uit uw aande- lenportefeuille." RVO Vermogens advies vindt u aan de Nijverheidsweg 31 c (Oosterzij) te Heilootel072-5321172. fax: 072- 5324965. Website: www.rvo-vermogens- advies.nl. 20% korting Laat 191-193 - 't Loo 13 Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. www.deflnanclelewereld.n Op maandag 2 december vergadert de gemeenteraad van Heiloo in de raad zaal op het gemeentehuis (ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. Wilt u inspreken tijdens een raadsvergadering? Dit kan alleen over onderwerpen die op de agenda staan. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Sabine Graas is aan de Hogeschool van Amsterdam afgestu deerd als oefentherapeute Mensendieck, met als afstudeerscriptie de secundaire preventie van chronische knieklachten bij duurlopers. Arend Plomp, Jan Zoethout, Rezah Gorter en (niet op de foto) Sandra Ferwerda gaan graag met u om tafel voor een passend advies omtrent uw vermogensbeheer en financiële planning.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1