Stichting Sportevenementen Heiloo in voorbereiding op komende Ropa-run Volop activiteiten in de winter bij de Foresters de VeSt Kathedrale Koor in kapel GGZ Noord-Holland-Noord fT Jngezo brieven Remco Steijlen Wereld Rentevast 10 jr. vast v.a. 5,1% 20 jr. vast v.a. 5,55% 30 jr. vast v.a. 6,2% Kennemerstraatweg 125 Heiloo Tel. 072 - 532 03 22 www.definancielewereld.nl Uw hypotheekadviseur UITKIJKPOST - 11 DECEMBER 2002 - PAGINA 10 Dimtronic Meervogels Sans Atout Bridgeclub Limmen Schietvereniging De Vrijheid HSV Limmen nieuws Eerste nederlaag voor Effect SV Vredeburg SV Oppositie theater ALKMAAR Dames bridgeclub Sans Atout Overige vestigingen: Alkmaar - Haarlem - Heerhugowaard - Hoorn - Noord-Scharwoude - Purmerend - Santpoort-Noord is u graag van dienst. ZATERDAG GEOPEND VAN 10-15 UUR. HEILOO - Een jaar of 7 geleden werd er door Bowling Heiloo een voorstel gedaan om deel te nemen aan de Bevrijdingsloop vanuit Wageningen. Een estafetteloop die op 4 mei startte vanuit Wageningen en waarvan de finish lag in de woonplaats van de loop groep. Deze loop werd door een klein aantal liefhebbers van de loopsport volbracht en was een doorslaand suc ces. Door het enthousiasme van deze lopers werd gezocht naar andere uitdagingen en deze werden gevonden in de vorm van de IJsselmeerloop. Een estafette loop om het IJsselmeer, start en finish in Almere Haven. De afstand is ca. 380 kilometer en wordt gelopen in wed strijdverband met maximaal acht lopers. Ook dit evenement kon rekenen op veel positieve reacties. Ropa-run Na dit evenement kwam de Stichting Sportevenementen Heiloo (SSH) ach ter het bestaan van een estafetteloop van Rotterdam naar Parijs, de zgn. Ropa Run. Deze loop kent een afstand van ca. 520 kilometer en kan tussen de 30 en 52 uur duren. Informatie werd opgevraagd en de bereidheid onder de vaste mensen werd gepolst. Men was er voor te porren. Pas toen werd duidelijk dat er bij een meerdaags evenement meer kwam kij ken dan het regelen van busjes en fiet sen. Er moest gezorgd worden voor meer vervoer, meer mensen voor ondersteuning, meer materiaal meer geld en last but not least, een betere conditie van lopers en fietsers. Het eerste jaar was een jaar van mee maken, ervaren en leren. De jaren erop kon men van die ervaring dankbaar AKERSLOOT - Met Harry Lute als vervangend scheidsrechter, omdat zijn collega-scheidsrechter niet op kwam dagen, zag men voor de rust de twee goed handballende teams van Dimtronic Meervogels en Victoria. Als uitblinker stond de Meervogels- keepster Laura Groenveld op het veld, die vier van de vijf strafworpen stopte. Meervogels moest te veel overtredin gen op de cirkel maken om Victoria af te stoppen. Ruststand 4-8. Na rust scoorden de Obdammers driemaal op rij 4-11. De tweedelijn- schutters van Meervogels, Marjolein Zoon en Karin Broersen, kampen bei den met een blessure. Dit bleek een flinke verzwakking voor het Meervogelsteam, dat na zes wedstrij den op de op een na laatste plaats op de ranglijst staat. Nadat Maaike Groneman drie strafworpen benutte scoorde Ilse Hellinga tweemaal uit de tweedelijn. Maar ook zij konden niet verhinderen dat de Meervogels dames een flinke nederlaag leden. Eindstand 11-18. Heren Senioren 1: Reehorst Dimtronic Meervogels Meervogels moest voor deze uitwed strijd aantreden tegen het Edense Reehorst. Om aansluiting met de mid denmoot te houden was het noodzake lijk deze wedstrijd te winnen. In de beginfase zag men twee teams die moeizaam konden scoren en stond het halverwege eerste helft 3-3. Meervogels behield steeds een voorsprong door onder andere twee onderscheppingen van Jelle Putter. De voorsprong groei de in de 25ste minuut uit naar 4-8. Zo snel als Meervogels wist uit te lopen zo snel waren verdedigende blunders er oorzaak van dat Reehorst terug in de wedstrijd wist te komen want bij rust was de stand weer gewoon 10-10. De tweede helft bleef Meervogels steeds een geringe voorsprong behou den maar kon het niet echt afstand nemen. Halverwege de tweede helft was de stand 14-15. Het spel werd nu harder met vele tijdstraffen waarvan het overtal door Meervogels werd benut. Zes minuten voor het einde benutte Ed Krom drie strafworpen op rij en werd het gat geslagen: 14-19. Door uitstekende keeperswerk van Cees Wevers en twee belangrijke scores van Cees Brandjes werd de eindstand 18-21 en had Meervogels de eerste pun ten in een uitwedstrijd binnen. Jelle Putter werd met 6 treffers de topscorer. HEILOO - Bridge club Sans Atout heeft op 2 december als volgt gespeeld: A-lijn: 1fam. van Diepen 65,4,2. H. en G. Schipper 64,6. B-lijn: 1. Boelhouwer - de Ruyter, de Wildt 61,2, 2. De Bruyckère - de Waal 59,2. C-lijn: 1. Booijmans - Fagel 56,2, 2. Kruijswijk - Kerkvliet 55,8. D-lijn: 1. fam. Keesen 60,8, 2. v.d. Klis - Koot 59,2. E-lijn: van Linden - Visser 64,1,2. Doornbos - van Es 57,8. F-lijn: 1Hoff - de Vries 59,0,2. Visser - Pin 54,4. gebruik maken. Het team heeft nu al vijfmaal deelgenomen aan deze langste estafetteloop ter wereld. Geld genereren Uit de informatie die naar het team kwam, bleek dat deze loop was ont staan uit een weddenschap, maar dat de doelstelling van alle edities was geweest: geld te genereren voor goede doelen. Met een nadruk op de zorg die gegeven kan worden aan kankerpatiën ten die verkeren in een terminale fase. De kreet die de Stichting Ropa Run hanteert maakt veel duidelijk: Leven toevoegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toe gevoegd aan het leven. Eigen Stichting (SSH) Toen het team geconfronteerd werd met dit goede doel kwam het idee boven om zelf een stichting in het leven te roepen. Op deze manier is het team in staat gelden die worden verkregen, op een separate, goede en adequate manier te administreren en later ook goed verslag te kunnen leggen aan een ieder die dat inzicht wenst. Vandaag de dag zet de SSH zich in voor diverse doelen, waarvan de Ropa Run een van de voornaamste blijft. Het team hoopt voor de toekomst haar activiteiten ver der te kunnen uitbreiden wat betreft de goede doelen en men blijft zoeken naar sportieve prestaties waarin men zijn grenzen kan verleggen. Organiseren van activiteiten Ook voor de Ropa-Run 2003 stelt de Stichting Sportevenementen Heiloo weer een team samen om aan dit eve nement deel te nemen. Het team stelt zich ten doel zoveel mogelijk geld bij een te brengen voor het goede doel door het organiseren van indoor kart- wedstrijden voor bedrijven, kofferbak- markten, discofeesten, loterijen enz. enz. In samenwerking met Kart en Laser World Limmen organiseert de Stichting Sportevenementen Heiloo kartend- urances. De inschrijving hiervoor is al geopend en inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij Kart en Laserworld Limmen of bij de SSH, Theo Evers, tel. overdag 072-5155740 en 's avonds 072- 5150883. Deze 2-uurs endurances wor den gehouden op een aantal woensda gen en donderdagen vanaf februari 2003. Reserveer tijdig, want vol is vol. (Maximaal 15 teams per endurance). Voor de financiering van de wedstrijd zijn zij afhankelijk van een hoofd- en/of subsponsoren. Er wordt al veel geld bij een gebracht door het organiseren van diverse activiteiten. Echter een hoofd sponsor ontbreekt nog. Het materieel wat nodig is voor een dergelijk evene ment bestaat globaal uit: 1 stadsbus/touringcar, 2 campers of bus jes, 1 vrachtwagen, aggregaten, massa- gebank, kooktoestellen, koffiezetappa raat, verlichting, fietsen, tenten, stretchers, voedsel, drinken en nog veel meer. Een groot deel van deze materia len komt via sponsoring in het bezit voor gebruik tijdens de Ropa Run. Contact Mocht u na het lezen van bovenstaand artikel nog vragen hebben, dan kunt u geheel vrijblijvend contact opnemen met Theo Evers, tel. zie boven. Ook voor data en inschrijfformulieren voor kartwedstrijden, of data kofferbak- markten of eventuele sponsoring kunt u bij hem terecht. HEILOO - Het afgelopen weekend werden de wedstrijden bij de Foresters, var vvege de te harde velden, afgekeurd. Voor volgende week staat de kraker tegen H.S.V. op het programma maar als de weervoorspellers gelijk krijgen hebben de ploegen de laatste wedstrijd voor de winterstop al gespeeld. De eer ste tien wedstrijden zijn voor de selec tie van de Foresters wisselvallig verlo pen. Het eerste kwam redelijk uit de startblokken en met name de overwin ning op de 'buren' was een mooie. Zo vlak voor de winterstop is duidelijk dat de rood witten mee kunnen komen in de tweede klasse maar er zal elke wed strijd geknokt moeten worden voor de drie punten. Het tweede begon slecht aan het sei zoen maar drie opeenvolgende over winningen hebben de ploeg weer in het linkerrijtje doen belanden. Meest verrassend zijn wel de prestaties van de Foresters dames. Onder leiding van hoofdtrainer Edwin Veenstra begonnen ze matig aan het seizoen maar nu zij hun draai gevonden hebben staan ze nu op de eerste plaats in de competitie. Wanneer er na de winter stop met een zelfde enthousiasme wordt getraind en de meiden niet naast hun schoenen gaan lopen is zelfs een titel niet onmogelijk Voetvolley Voor de zesde maal wordt dit jaar het Café de Wit voetvolley toernooi gehou den in de sporthal van de Foresters. Van vrijdag 27 december tot en met zater dag 4 januari zal dit spectaculaire toer nooi weer plaatsvinden. Dit is de ideale mogelijkheid om in de voetballoze periode de techniek op peil te houden. Nadat de eerste drie edities het Dreamteam van Dennis Dijkhuis, Mare van Twuijver en Jeroen Haanstra het toernooi domineerde was het de afge lopen twee jaar H.S.V. met Niels Mossel, Rein Tromp en uitblinker John Beelen dat er met de hoofdprijs van door ging. De organisatie, onder leiding van Paul Farenhorst, verwacht dit jaar een nog hoger niveau dan de afgelopen jaren. Met name de heren uit de lagere senio ren, die regelmatig oefenen op het veldje aan de Heerenweg, zullen een gooi naar de titel doen. Bij de dames wordt, na het goede spel op het veld, wat van de Foresters verwacht. Wel zul len ze daarvoor tot het uiterste moeten gaan om de H.S.V. meiden van hun troon af te stoten. Op zaterdag 4 januari wordt het toer nooi afgesloten met de finales waarna aansluitend de nieuwjaarsreceptie zal plaatsvinden. De avond eindigt net als vorig jaar met een spetterend optreden van Dat Koor. Al met al genoeg reden om op een van de wedstrijddagen eens een kijkje te nemen in de sporthal van de Foresters. Opgeven voor het toernooi kan telefo nisch bij Paul Farenhorst via 06- 51361253. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 4 december als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Min-Valkering 64.29, 2. Limmen-Zijp 55.80, 3. Dolmans- Bollweg 53.13, B-Lijn: 1. Schoonakker- Arends 61.61, 2. Valkering-Witting 55.80, 3. Mooij-Min 53.57, C-Lijn: 1. Wieffering-Doornbos 64.64, 2. Maas 55.00,3. Blommert-Kruyswijk 53.57, D- Lijn: 1. Duykersloot-Luttinghuizen 56.43, 2. v.d.Horn-Kops 53.71, 3. Goedhart-de Wijs 54.29, E-Lijn: 1. Wagenaar-Roes 58.93, 2. Driessen-de Graaf 55.70, 3. Hageman-Ligthart 55.36. LIMMEN - De uitslagen van de wed strijden van woensdag 4 december, geschoten bij schietvereniging De Vrijheid, zijn als volgt: Competitie KKG: 1. J. Drenth 97, 2. E.Weijers 96,3. Jolanda Hageman 94. Competitie KKK: 1. E.Weijers 83, 2. B.Sassen 813. J.Drenth 79. LIMMEN - Op zondag 8 december togen twaalf stoere vissers naar het Stet voor de winterwedstrijd. Bij min 3 gra den en een straffe oostenwind, geen echt visweer, werd zo het seizoen afge sloten. De vangsten waren naar omstandigheden zeer goed, er werden 524 stuks vis geteld, gemiddeld 43 stuks per visser. Ving de ene alleen maar klein grut, op andere stekken waren het mooie grote voorns, tot zo'n 25 cm lang. Winnaar werd Jim Jak, met 98 vissen, gevangen vlak bij het haventje. Een stek verderop was het Ron Droog, met 80 stuks, waaronder een aantal mooie grote vissen. Vlakbij de versmalling van het Stet ving Peter van der Heijdt 65 vissen. Jan Walta had er 51, Rene Levering 50 en Rob Jak 43. Er waren ook twee deelnemers van de Jeugdvisclub, waarbij Coen Hogeboom de beste was met 32 stuks voor Rick Beers met 16. Na afloop was er nog snert en een prijsuitreiking. Als het weer het toelaat worden er nog twee winterwedstrijden gevist, aan het Stet. De volgende datums zijn: zondag 26 januari, 23 februari en 16 maart. Opgeven bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056. Bij storm, regen of ijs gaat het niet door. Ook deze wedstrijden staan open voor de leden van de jeugd visclub Samen Beet. Deze jeugdvisclub organiseert overigens voor zondag 12 januari een klaverjasdrive in café De Lantaarn, aanvang 14.00 uur. Op vrijdag 20 december heeft de HSV Limmen haar jaarlijkse prijsuitreiking, aanvang 20.00 uur. Lid worden van HSV Limmen kunt u bij Rob Jak, tel. 072-5053858 of bij Peter van der Heijdt op eerdergenoemd nummer. HEILOO - Effect leidde in zijn negen de wedstrijd van het seizoen een kans loze nederlaag tegen het sterke Zaanstad 3. De Heilooënaren kwamen geen moment in de wedstrijd en verlo ren dan ook met 4-0. Vanaf de eerste set keek Effect direct tegen een achterstand aan. De bezoe kers liepen gemakkelijk weg van de thuisploeg. Af en toe scoorde Effect maar Zaanstad maakte vrijwel geen fouten en won eenvoudig de set. Door over te stappen op het 5-1 systeem hoopte de thuisclub het tij te keren. In de beginfase ging het nog gelijk op, maar daarna namen de bezoekers de teugels in handen. Effect kwam steeds een paar stappen te laat en kon niet gebruik maken van de paar kansen die het kreeg. Zaanstad won dan ook gemakkelijk de set. Ook in de derde set meer van hetzelfde; Zaanstad scoorde eenvoudig waar Effect daarentegen sporadisch de punten binnenhaalde. In de vierde set kon de thuisploeg tot 17- 17 bijblijven, waarna de uitspelende formatie het karwei afmaakte. Hierdoor verspeelt Effect de kopposi tie, maar ze kunnen de draad weer oppakken in de aankomende wedstrijd tegen Krovo. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 6 december de bondswedstrijd tegen Assendelft. Met winst voor J. Admiraal, E. Stolp, K. Kramer en J. Limmen en een overwel digende stelling voor H. Ebels leek de wedstrijd gelopen, helaas voltrok zich een afgrijselijk drama toen Ebels zijn dame weggaf en kon opgeven. Met ver lies voor B. Stolp, R. Rommel en G. Hafkamp werd de eindstand een teleurstellend 4-4. In ronde 12 profiteerde D. Keijzer goed van het pionverlies van R. vd Storm en maakte de partij bekwaam af. M. van Rees was gezien zijn lage stand behoor lijk gebrand op winst en voegde inder daad de nodige punten toe na winst op J. Duin. H. de Hoog liet zien dat het spel serieus gespeeld moet worden en leerde S. Sofan een schaaklesje. M. Weigraven is in vorm en bewees dit tegen de runner-up R.Termes. Een inci dent deed zich voor in de wanhopige strijd van J. de Graaf om de prestigieu ze keldertrofee. Was het gebrek aan strijdlust of pure angst voor puntenver lies dat hem bracht tot een recordsnel remiseaanbod tegen de in verwarring gebrachte M. Kos? Disciplinaire maat regelen worden overwogen. Uitslagen: Groep A. M. Welgraven-R. Termes 1-0, D. Keijzer-R. vd Storm 1-0, J. Levering-R vd Heijdt 1-0, T. Al-M. Wester 1-0, P. Zwart-K. Aafjes 0-1, J. de Graaf-M. Kos 0-0, K. Keijzer-G. de Graaf 0-1, B. Kerkhof-T. Castelein 1-0, M. Voorwalt-H. Levering 0-1, T. Witkamp-G. Pouw 0-1,, E. Mooij-E. van Duin 0-1, S. Sofan-H. de Hoog 0-1, C. Pepping-N. Pepping 0-1J. Duin-M. van Rees 0-1 Groep B. Menno Koot-Mike Krom 0-1, Vince Kaandorp-Mathijs Hendriks 1-0, Micha van Buuren-Nutte van Belzen 1-0, Thijs Beentjes-Djurre Bismeyer 1-0, Fabienne Mijnsbergen- Irene Klaver 0-1. HEILOO - De twaalfde ronde van de interne competitie kende een beperkt programma omdat het eerste achttal een bondswedstrijd moest spelen. V.d. Wal kon weliswaar zijn ongeslagen positie handhaven maar Van Ham gaf aan dat met hem dit jaar terdege reke ning moet worden gehouden. Kracht profiteerde van enkele onnauwkeurig heden van zijn tegenstander in de ope ning en gaf hem in tien zetten het nakij ken. De Lange speelde met elan tegen een aloude tegenstander Kraayenbrink en had ook wel voordeel maar kon dit weer niet verzilveren. In zijn partij tegen Langereis had Maas het beste van het spel wat uiteindelijk resulteer de in een toreneindspel waarin Maas twee pionnen meer had. Een overwin ning leek mogelijk maar was niet waar schijnlijk ook al omdat Langereis doodleuk een pionnetje terugpakte waardoor het tenslotte toch uitmondde in remise. Het valt ook niet mee zo'n eindspel op eigen kracht goed in de vingers te krij gen. Woudstra lijkt in een lichte vorm crisis te verkeren want in zijn partij tegen de Jager kon hij zijn stelling niet bij elkaar houden. De Jager brak, onder dekking van een toren, met een pion op de damevleugel door en kon de volgen de overwinning op zijn conto bijschrij ven. De Jong offerde in zijn partij tegen Rump in de opening wel twee pionnen in de verwachting dat het voordeel zo groot zou zijn dat de rest een gelopen koers moest zijn. Rump dacht daar heel anders over en bedacht op zijn gemak voor de Jong zoveel hindernissen die hem veel hoofdbrekens kostte. Het openingsvoordeel van de Jong brokkel de zinderogen af en hij moest uiteinde lijk in remise berusten. De uitslagen: v.d. Wal - van Ham remi se, Langereis - Maas remise, de Jager - Woudstra 1-0, Bik - Jongerius 0-1, Huffnagel - Ebregt remise, Kracht - v.d. Brink 1 -0, Sauer - Blom remise, de Jong Rump remise, de Lange Kraayenbrink remise. Bond: 1. Jongkind - 4. van Etten, 5. Folkertsma, 6. v.d. Werff, 7. Manni, 13. Bosma, 15. Limmen. Canadaplein Z. löll Kt tel Kassa u L 8 U/OW van ALKMAAR - Het programma Theater De Vest in Alkmaar van woensdag 18 december tot en met dins dag 31 december is als volgt: woensdag 18 december 20.15 uur Van Muiswinkel en Van Vleuten - Mannen met Vaste Lasten (reprise) UITVER KOCHT donderdag 19 december 20.30 uur Het Hans Hof Ensemble - Bureau E 13,- /CJP/65+ E 11,50 /stipkaarthouders E donderdag 19 december 20.15 uur Van Muiswinkel en Van Vleuten - Mannen met Vaste Lasten (reprise) UITVER KOCHT vrijdag 20 december 20.30 uur Reinier Bulder en Gitta Fleuren - Godfried Bomans (een opgewekt mens) E 13,- /CJP/65+ E 12,- vrijdag 20 december 20.15 uur Holland Symfonia - Gabrieli, Saint-Saëns, Tsjaikovski e.a. E 17,50 65+ E 15,-7 CJP E 12,- zaterdag 21 december 20.30 uur RUL - Gehakt UITVERKOCHT zaterdag 21 december 20.15 uur Orkater - De Gouden Eeuw E 17,- /CJP/65+ E 15,- HEILOO - Uitslag dames bridgeclub Sans Atout van 4 december: A-lijn: Vecht-Krouwer 61.67 ,Roótjes-Roozen 60.00. B-lijn: Stark-v.d.Klis 58.75 ,Bolweg-Poley 55.83. C-lijn: Van Riemsdijk- Van Noort 60.42 ,Kemper- Roozen 60.00. D-lijn: Schmersal-Adolf 64.58 ,Faber-Zijp 58.33. HE1LOU - ln de kapel van GGZ Noord-Holland-Noord, aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo (voormalig Willibrord), vindt op zon dag 22 december een concert plaats van het Kathedrale Koor. Het bijzondere kerstconcert kunt u beluisteren van 15.00 uur tot 16.30 uur, temidden van vele geëxposeerde kerstgroepen. Het Kathedrale Koor van de Sint Catharina Kathedraal uit Utrecht geeft in de adventstijd normaal gesproken geen concerten. Voor de kapel van GGZ NHN wordt een uitzondering gemaakt en speelt het koor klassiek, bekend en modern kerstrepertoire. Het Kathedrale Koor bestaat uit kinderen en mannen. De kinderen zijn leerlingen van de Kathedrale Koorschool Utrecht, waar zij naast het gewone basisonder wijs een intensieve muzikale opleiding krijgen. De inzet van geschoolde kin derstemmen geeft het koor een geheel eigen klankkleur. Deze klankkleur wordt bovendien gedragen door tenor en basstemmen van jonge mannen, die voor een deel oud leerlingen van de Koorschool zijn. Een bijzondere vermelding verdient de 'Capella Catharina', bestaande uit meisjes van 15 jaar en ouder, die vanuit de oorschool doorstromen. Het Kathedrale Koor Utrecht is sinds 1869 het Koor van de Sint Catharina Kathedraal. Opgericht als mannen koor. onder de naam Sint Gregorius Magnus, werd het in 1878 al snel uitge breid met een jongenskoor. In 1959 werd de Kathedrale Koorschool opge richt, die vanaf dat moment de oplei ding van zangers (toen alleen nog jon gens) voor zijn rekening nam. Vanaf 1968 worden ook meisjes toegelaten. Na een woelige periode ging het koor in 1974 verder onder de huidige naam: Kathedrale Koor Utrecht. Dirigenten waren vanaf toen: Frans Wolfkamp, Hans de Gilde en de huidige dirigent Gerard Beemster. Gerard Beemster studeerde aan het Nederlands Instituut voor Kerkmuziek en voltooide zijn conservatoriumopleiding solozang. Twaalf jaar lang werkte hij als kerkmu sicus, docent, zanger en koordirigent in Noord-Holland, met name rond Schagen. Sinds 1989 is hij als docent verbonden aan de Kathedrale Koorschool en vervult hij de functie van dirigent. De orgelbegeleiding tijdens het concert wordt verzorgd door Paul van der Woude, die ook studeerde aan het Nederlands Instituut voor Kerkmuziek. Na zijn opleiding startte hij een veelzij dige carrière als organist, pianist, koor begeleider en dirigent. Kaarten voor dit concert zijn vanaf 14 december verkrijgbaar bij Disc 't Loo en op 22 december vanaf 14.30 uur in de kapel. De kaarten kosten 8 euro voor volwassenen en 4 euro voor kin deren tot 12 jaar. zondag 22 december 11.00 uur Vita Nova m.m.v. Girls Company - Koffieconcert E 5,- (informatie en kaartverkoop via 072-5125627) zondag 22 december 20.15 uur Romano Drom - Ando Foro - Daquf 332 OU E 15,- /CJP/65+ E 13,50 dinsdag 24 december 20.15 uur Capella Sint Petersburg - Kerstconcert UIT VERKOCHT donderdag 26 december 13.30 uur Frank Groothof en het Charivari Trio - Gilgamesh (vanaf 7 jaar) UITVER KOCHT zondag 29 december 20.15 uur Jon van Eerd en anderen - Tel uit je winst! E 20,- /CJP/65+ E 18,50 dinsdag 31 december 16.15 uur Wintercircus Martin Hanson - Tournee 2002-2003 E 12,50kinderen E 10,- woensdag 1 januari 13.00 uur Wintercircus Martin Hanson - Tournee 2002-2003 16.15 uur E 12,50 kinderen E 10,- Voor voorstellingen die als UITVER KOCHT genoemd staan, zijn op de dag zelf door allerlei externe omstandighe den vaak nog enkele kaarten verkrijg baar. De meest recente informatie over Theater De Vest is te vinden op www.theaterdevest.nl. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. In de Uitkijkpost van 27 november las ik in de gemeentelijke rubriek Heiloo Contact een artikel onder de kop 'Oude raadhuis Heiloo 75-jarig monu ment'. Op 25 november 1927 werd de officiële opening van ons huidige oude Raadhuis verricht. In diverse zinnen wordt nu van gemeentewege de lof trompet gestoken over het Raadhuis van 1927. Zo lees ik o.m.: 'Heiloo probeert oude karakteristieke monumenten zo veel mogelijk te behouden. Inmiddels is het oude deel van het gemeentekantoor op de gemeentelijke monumentenlijst ge plaatst om zo ook voor de toekomst behouden te blijven. Het oude gemeen tekantoor is een zeer karakteristiek gebouw'. Verder lees ik: 'Bij de nieuwbouw van het gemeentehuis in 1990 is met opzet een afwijkende moderne stijl gekozen zodat het ontwerp uit 1927 van archi tect D. Saai Czn (Alkmaar) goed tot zijn recht komt'. De afdeling Voorlichting geeft een vol slagen onjuiste voorlichting. De reali teit was dat na de huidige nieuwbouw (le fase) het oude Raadhuis als 2e fase gesloopt zou worden en daarvoor in de plaats een nieuw gebouw zou verrijzen in dezelfde stijl als fase 1 met ook dezelfde badhuistegels aan de gevels. Om Heiloo voor deze ramp te behoe den heb ik in maart 1987 het actieco mité 'Raadhuis 1927 moet blijven' opgericht. Aantoonbaar kan ik stellen dat het voor zeker 80% mijn verdien sten zijn dat het oude Raadhuis er nog staat. Het Nieuwsblad Heiloo schreef op 21 maart 1990 op de voorpagina: 'Grote voorman Willem Gomes van het actiecomité'. In de 4 jaar durende strijd tot behoud van het zo karakteristieke en beeldbe palende in art-deco stijl gebouwde Raadhuis kreeg ik alleen maar negatie ve kritiek van de toenmalige gemeente- besluurders. Raadsvergadering 27-11-1986: Volle dige Raad voor nieuwbouw in fasen! Tegelijkertijd voorstanders van verho ging van gemeentelijke belastingen, maar wel akkoord met 3 miljoen gul den voor een nieuw raadhuis als presti geobject! En zelfs voor de verkiezingen van 21 maart 1990 spraken PvdA, Heiloo 2000, VVD, Gr.Links, D'66 en CDA in hun programma's zich nog niet uit tegen de sloopplannen. De huidige lof uitingen van het College staan dus wel in een zeer groot contrast met de visie van de gemeentebestuurders van ruim 10 jaar geleden. Of ik ooit een bedank je van het College voor mijn blijkbaar toch niet ten onrechte gedane inspan ningen heb gekregen? NEEN! Willem Gomes, Heiloo Veel mensen betalen teveel hypotheeklasten! Kom voor een voordelige hype teek naar Dé Hyilpheekwinkel HYPOADV35-10-2001 -zw

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10