1-": .'H::'.-:*;-1 i December: glasbakmaand GLASe ff Wijzigingen in woon- en vervoersvoorzieningen Iff HEILOO ÜITKiJKPOST -11 ÜtGtiVlÖhH 2002 - PAGINA 4 fpï IllÊ ^HT£ fiili Mrtfi iliitï8 liiaiBiiiÉü Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl December, een gezellige maand vol feestdagen waarbij de inwendige mens niet wordt vergeten. Met deze con sumptie stijgt ook het aanbod van eenmalige glasverpakkingen bij de glasbak. De gemeente en de glasinza melaar doen er alles aan om deze drukte bij de glasbakken op te vangen. Zo worden de glasbakken extra vaak geleegd. Toch kan het gebeuren dat hier en daar glasbakken vol raken. Gevolg hiervan is dat de glasbakomge ving vol komt te staan met dozen en tassen met glas die niet meer in de glasbak passen. Om te voorkomen dat deze niet-feeste- lijke taferelen ontstaan, vragen wij u om aaden (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 16 december a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten. 20.00 uur: verleende bouwvergunning lichtmasten S.V. De Foresters 20.40 uur: afwijzen aanvraag koppelindicatie 21.10 uur: afwij zing aanvraag urgentieverklaring De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis. Toegang via de hoofdingang, Raadhuisplein 1. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belang hebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de bovengenoemde zaken liggen, voor zover deze openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inzage bij de secretaris van de commissie voor Bezwaar schriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatieondersteuning. De bezoektijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien, telefoonnummer (072) 535 66 48. Informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. De Brink 13 - vergroten woning De Brink 14 - vergroten woning De Brink 15 De Brink 16 De Brink 17 De Brink 18 De Brink 19 De Brink 20 De Brink 22 De Brink 23 De Brink 26 De Brink 27 De Brink 30 De Brink 33 De Brink 34 De Brink 35 vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellingsmogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen. Havercamplaan 13 - vergroten van de woning Maas Geesteranusweg 11 - vergroten van de woning Schuine Hondsbosschelaan 25 - vergroten van de woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 12 december 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestem mingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 5 december 2002 Geboorten Rozemarijn S.H., d.v. M.A. de Heul en S.A. van Norden het glas niet allemaal tegelijk naar de glasbak te brengen. Wanneer u een paar dagen wacht met het bezoek aan de glasbak, worden de problemen al voor een groot deel voorkomen. En mocht een glasbak onverhoopt toch nog vol zitten, bel dan de gemeente zodat de glasbak zo snel mogelijk geleegd kan worden. Hieronder nog wat belangrijke glasbak-tips: Alleen glas hoort in de glasbak Gooi dus geen plastic, porselein, aarde werk, kristal, vuurvaste ovenschalen, (TL-)lampen, of spiegels in de glasbak. Klein glas is ook glas Vergeet daarom ook niet de potjes van babyvoeding, sambalpotjes, kruiden potjes, parfum- of deodorantflesjes, koffiemelkflesjes enzovoort. Doppen, deksels en kurken Verwijder deze van tevoren. Glasbak vol? - De glasbakken hebben meer dan één opening. Als de ene opening 'vol' zit, probeer dan eens de andere kant. Elders geboren Sam, z.v. P.A. Brouwer en C.M.J. Schouten Julian, z.v. D.P.B. van Hooff en M. de Vries Puck G., d.v. H.J. Kruize en R.M. Sombroek Huwelijksaangiften M. Galavazi en S.R. Groot Overleden G.W. van der Vorm C. Klokgieter wv Koops N. van Egmond M. de Jong ev Best G.N.J. Meijne C.J.E.J. Sneekes ev Bottemanne M.H. Hos wv Luikinga T. Fijnheer wv Wijn W.J. Duijn Elders overleden C.A. Kraakman G. van Tuijl J. van Linge Verkiezingen Tweede kamer Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toege staan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek 1. Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau - Als de glasbak echt vol zit, bel dan even met de gemeente, afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. Maar de belangrijkste tip: ALLE GLAS HOORT IN DE GLASBAK!! Waar staan de glasbakken? De glasbakken staan op de volgende plaatsen: Parkeerterrein 't Loo, noordzijde, 2 bakken Parkeerterrein 't Loo, westzijde, 2 bakken Van Aostastraat, 1 bak Parkeerterrein De Loet, plan Oost, 1 bak Werkendelslaan/Zevenhuizerlaan, 1 bak Parkeerterrein Stationsplein, 1 bak Ewislaan Westerweg, 2 bakken Parkeerterrein Het Hoekstuk, 2 bakken Parkeerterrein Sportpark Vennewater, 1 bak Ypesteinerlaan Rosendaal, 2 bakken (ondergronds) Afvalbrengplaats Rosendaal, 1 bak Een kleine glasbak staat bij de keuken van: Verzorgingshuis De Loet Verzorgingshuis Overkerck Psychiatrisch Centrum Willibrord naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stem ming, dus uiterlijk op 8 januari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 17 januari 2003. Een kiezer, die in het bezit is van een kie zerspas, kan zich ter uitoefening van het kiesrecht aanmelden bij een stembureau naar keuze in Nederland. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. De gemeenteraad van Heiloo heeft de evaluatie van de Wet voorzieningen gehandicapten vastgesteld. Op basis van de evaluatie is besloten tot het wij zigen van vergoedingen voor woon- en voor vervoersvoorzieningen. De wijzi gingen gaan in per 1 januari 2003. De belangrijkste wijzigingen voor de woonvoorzieningen zijn: met ingang van 1 januari 2003 de maximale vergoeding van 9.076 voor woningaanpassingen te laten vervallen. Overeenkomstig de zorg plicht van de gemeente Heiloo heeft de gemeenteraad de maximale vergoeding vastgesteld op 45.378; Uit tegaan van een periode van 6 maanden, mits medisch verant woord, voor het zoeken naar een geschikte woning. Voor de vervoersvoorzieningen zijn de volgende wijzigingen het belangrijkst: met ingang van 1 januari 2003 in beginsel een OV-taxipasje te geven. In bijzondere gevallen kan iemand op medische indicatie nog een kilome tervergoeding krijgen. Nu de OV-taxi een behoorlijke kwaliteit heeft, is het verantwoord om de dubbele voorzie ning af te bouwen. Met deze wijziging verdwijnt de dubbeling in de vervoersvoorziening. voor degenen, die nu een kilometer vergoeding ontvangen, een afbouwregeling te treffen te beginnen op 1 april 2003: - per 1 april 2003 de vergoedingen met een kwart te verlagen; - per 1 juli 2003 de vergoedingen nogmaals met een kwart te verlagen; - per 1 oktober 2003 de vergoe dingen opnieuw met een kwart te verlagen; - per 1 januari 2004 de vergoe dingen terug te brengen naar 0. Iedereen die in aanmerking komt voor een vervoersvoorziening ontvangt hier over een brief. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoonnummer (072) 535 66 85. Stemmen bij volmacht De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos de formulieren voor de ver zoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen verkrijgbaar. 2. Het verzoek moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 8 januari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is geregis treerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De gemachtigde dient de volmachtstem tege lijk met de eigen stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoek schrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming zelf een ander kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen door de oproe pingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. v eiligheid Brandweer deelt tips uit Brandveiligheid tijdens de feestdagen Het einde van het jaar staat in het teken van feest en gezelligheid. Helaas kan dit door brand wreed worden verstoord. De brand weer heeft voor u nuttige tips om de brandveiligheid bij u thuis te vergroten. In het algemeen geldt dat het plaatsen van rookmelders voor een grotere brandveiligheid zorgt. Plaats rookmelders in vluchtwegen zoals in de gang, op de overloop en op zolder. Ook een goed blusmiddel, bijvoorbeeld een sproeischuimblusser, op een vaste plaats in de woning, is aan te raden. Tips gebruik bij voorkeur een moeilijk brandbare kunststof kerstboom; kies bij een echte boom voor een boom met kluit en plaats deze in een stevige kuip en houdt de aarde goed vochtig, zodat de boom minder snel uitdroogt; zorg dat de boom niet omvalt; zet de boom niet te dicht bij gordijnen of versieringen; gebruik geen echte kaarsen in de boom; gebruik moeilijk brandbare versieringen; versieringen mogen geen grote rookont wikkeling geven, en mogen niet gaan druipen bij brand; zorg ervoor dat versiering niet in aanraking kan komen met verlichting, kaarsen en andere warmtebronnen; gebniik "KEMA-keur" (kerstboom)verlichting; controleer bedradingen van (kerstboom)verlichting op beschadigingen; gebruik een goed passend verlengsnoer, rol de haspel helemaal af, en zorg ervoor dat personen niet kunnen struikelen over de bedrading; doe (kerstboom)verlichting uit wanneer u weg gaat of gaat slapen. Haal de stekker uit het stopcontact. Als u een lampje los draait, blijft de kans op brand bestaan; zet kaarsen in een stevige, onbrandbare houder op een vlakke ondergrond; Lees verder op pagina 6 L JF Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contac

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4