Marga's Haarmode vierde 25-jarig bestaan Tremeloes, Buffoons èn Toni Macaroni naar Egmond aan Zee Auto Union Museum De Waterjuffer in Uitgeest verblijdt met geldbedrag Activiteiten Egmond UITKIJKPOST - 20 DECEMBER 2002 - PAGINA 18 SV Vredeburg Kersttentoonstelling Amateurkunstenaars Klaverjasmarathon Ook dit jaar weer een Winterroute Kunst Jubileumtentoonstelling Perspectief: hommage aan Jaap Dekker DEFA-leden verrassen elkaar met mooi diawerk A Grote Kerstdrive in De Vriendschap Snelheidscontroles Fietser aangehouden Alcoholrijder Kerstconcert Eensgezindheid en Crescendo Noordhollands Kamerkoor in Slotkapel Sluiting voorinschrijving Halve Marathon van Egmond Kerstdecoratie verkoop bij de Slotkapel Vlotbruggen in De Vriendschap Opening Studio 23 in Bakkum NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN LIMMEN /UITGEEST- Onlangs bestond de zaak van Marga's Haarmode aan de Dussel- dorperweg te Limmen 25 jaar. Uiteraard werd dit heugelijke feit uitbundig gevierd. Om de feest vreugde extra luister bij te zetten wilde Marga van kapsalon Marga's Haarmode graag iets schenken aan gezinsvervangend tehuis De Waterjuffer in Uitgeest, waar haar oudste dochter Wcndy werkt. In de week van 6 tot en met 14 december werd van elke betalende klant E 0,50 opzij gelegd wat daar mee ten goede kwam aan de kinde ren in het tehuis. Het eindbedrag mocht worden besteed aan een cadeaut je onder de kerstboom. Deze actie werd heel goed ontvan gen door de klanten gezien de vele positieve reacties. Sommige men sen besloten er spontaan nog een paar euro's extra bij te doneren, waarvoor de kinderen nogmaals hun dank willen uitspreken. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 13 december ronde 13 van de interne competitie. De twee doorbrekende talenten B. Stolp en K.Kramer speelden in een volko men verschillende stijl een spannende strijd om de tweede plaats. Het creatie ve spel van Kramer nam het op tegen het positionele spel van Stolp. Kramer offerde dapper twee stukken en dwong de koning naar het open veld. Stolp overzag in de zee van dreigingen een verlossend paardoffer waarna voldaan tot remise werd besloten. J. Levering verstopte zijn loper op een achterafveld waar J. Limmen met open ogen in trapte. Na de torenwinst sloot Levering het jaar af met een verdien stelijke negende plaats. T. Witkamp pakte wat hij pakken kon tegen de bejaarde H. de Hoog en hoefde alleen nog maar op pat te letten. K. Aafjes had groot ontzag voor M. Sturk en durfde lange tijd het pionaan bod niet aan te nemen, Sturk.profiteer de bekwaam van dit behouden spel'cn liep gemakkelijk over Aafjes heen. Het tweede team ging donderdag in Beverwijk kansloos ten onder tegen de Wijker Toren en verloor met 1-3. Alleen R. Termes won zijn partij. Komende vrijdag is het gezellige kerst toernooi en op 27 december is er geen schaken. Op 3 januari is het snel schaakkampioenschap en op 10 januari ronde 14. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal-R. Rommel 1-0, B. Stolp-K. Kramer remi se, J. Levering-J. Limmen 1-0, R. vd Storm-G. Hafkamp 1-0, H. Ebels-D. Keijzer 1-0, P. vd Heijdt-B. van Diermen 1 -0, K. Aafjes-M. Sturk 0-1G. de Graaf-M. Kos 1-0, M. Wester-B. Kerkhof 0-1, T. Castelein-J. de Graaf remise, H. Levering-K. Keijzer 0-1, E. van Duin-B. Blekemolen 0-1, T. Witkamp-H. de Hoog 1-0, D. Aafjes-S. Sofan 1-0, J. Tebbens-C. Pepping remi se, J. Levering jr-M. Voorwalt 0-1 Groep B. Christiaan Korving-Mike Krom 0-1, Nutte van Belzen-Menno Koot 1-0, Djurre Bismeyer'-Vincé Kaandorp 0-1, Laura Aafjes-Mathijs Hendriks 0-1, Thijs Beentjes-Alex Zwart 1-0. EGMOND -Op zaterdag 8 februari is het weer zover en zal voor de vijfde keer het Golden Classics festival gehouden worden in Hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee. Ditmaal met optredens van de Engelse formatie The Tremeloes en de 'Twentse Zangvogels' The Buffoons. Op deze avond zal even eens de inmiddels vermaarde cover band Toni Macaroni the Swinging Devils weer van zich doen spreken in de kustplaats. En om het publiek echt weer terug te brengen naar de jaren zestig zal het geheel gepresenteerd gaan worden door Radio 192, de oude Veronica zeezender, met o.a. Ad(je) Bouman en Edvard Niessing. Hotel Zuiderduin heeft bovendien naast het beschikbaar stellen van de Zuiderduinzaal besloten om speciale Golden Years arrangementen (diner, overnachting en entree) samen te stel len voor de echte liefhebber. Tremeloes Deze uit Engeland afkomstige formatie presteerde het om op 1 januari 1962 zowaar een contract voor de neus van The Beatles weg te kapen. In de loop van de jaren 60 scoorde zij eerst èen aantal hits met hun toenmalige voor man Brian Poole (o.a. Twist Shout en Dp You Love Me?). Succes in de Verenigde Staten bleef uit tot 1967. In dat jaar echter bereikten ze maar liefst drie maal de Amerikaanse hitlijsten met evergreens zoals Here Comes My Baby, Even The Bad Times Are Good en natuurlijk het onvergetelijke Silence Is Golden. Op deze avond zullen ze ongetwijfeld het publiek op hun hand weten te krijgen met deze en vele ande re klassiekers uit de geschiedenis van de popmuziek. Buffoons Vanzelfsprekend mag op een avond zoals deze ook 'Nederlands Goud' niet ontbreken. De Twentse formatie The Marza overhandigt een geldbedrag van E 150,- aan een van de begeleidsters van gezinsvervangend tehuis De Waterjufferfp Wij*®?' Onder toeziend oog van enkele Kinderen wordt de enveloppe dankbaar in ontvangst genomen, (foto UKP) LIMMEN - Op zondag 26 januari houdt carnavalsvereniging De Uylen- spieghels in Limmen een elf uur duren de klaverjasmarathon voor koppels. Er wordt gespeeld volgens een van tevo ren opgezet schema. De spelstijl is Amsterdams, het spel dat gewoonlijk in Noord Holland gehanteerd wordt. Men kan zich per koppel of als enkeling inschrijven en direct betalen bij: Familie Baars, Nieuwenhuysenstraat 97 Limmen en Familie Burgering, Vredeburglaan 2 Limmen. Deelname kost E 11,- per persoon. Dit is het inschrijfgeld inclusief een lunch en 's avonds een warme maaltijd. De marathon is in Cultureel Centrum Vredeburg. De marathon begint om 09.45 en zal tot uiterlijk 21.00 uur duren. Er kunnen maximaal 64 koppels deelnemen. Men kan zich inschrijven tot 20 januari. REGIO - In de periode rond de kerst dagen en nieuwjaar is er weer een win terroute georganiseerd door Schilders vereniging Perspectief te Bakkum, Toonbeeld en Fotoclub Castricum, en Tinteretto in Heiloo. Bij Perspectief wordt er werk van een beroepskunstenaar tentoongesteld. Dit is Jaap Dekker die i.v.m. zijn 35 jaar begeleider zijn van de vereniging, in het zonnetje wordt gezet. Perspectief is te vinden in atelier de Duinrand aan de Oldenbarneveldtweg 37 te Castricum, open van 22 december 2002 t/m 2003 van 13.00-17.00 uur. Maandag gesloten. In de locaties van Toonbeeld Fotoclub Castricum zijn er kunstwer ken te zien van Amateur Kunstenaars. Er zijn ook werken te zien die gemaakt zijn naar aanleiding van het thema Alles mag zijn. Toonbeeld Fotoclub Castricum vindt u in de Jan van Nassaulaan 6, Castricum en is geopend 25,26 en 29 december en 1 januari van 13!00-17.00 uur Tot slot Tinteretto. Ook daar zijn kunst werken te zien van amateurkunste naars en ook daar is er dit jaar een thema De Natuur dat ben je zelf, welke terug te vinden is in de tentoongestelde kunstwerken. De tentoonstelling is te zien op 25, 26 en 29 december en 1 januari van 13.00-17.00 uur aan de Hoek Ewisweg/Pastoor van Muyenweg in Heiloo. CASTRICUM - Toonbeeld en Foto club Castricum organiseren dit jaar de 18de tentoonstelling voor amateurkun stenaars. Er is weer een breed aanbod van kunstwerken te zien van o.a. schil derijen, foto's, beelden, kalligrafie, keramiek, sieraden etc. Er is ook dit jaar weer een thema bedacht zodat de deelnemers dit kunnen verwerken in hun kunstwerken. De 11-jarige Camille Deceuninck uit België, de maakster van een gedicht met het thema Alles mag zijn, zal mogelijk tijdens de opening bij de ten toonstelling aanwezig zijn. Voor de diverse categorieën kunstwerken is er een publieksprijs. Ook zal er door enthousiaste musici weer een muzikale bijdrage worden geleverd en worden gedichten voorgelezen. Deze tentoonstelling is een onderdeel van de Winterroute die mede is georga niseerd door Perspectief Bakkum en Tinteretto Heiloo. Op 25 december om 14.00 uur wordt de tentoonstelling offi cieel geopend door de burgemeester Emmens-Knol De tentoonstelling is te bezichtigen op 25 26, 29 december 2002 en 1 januari 2003 van 13.00 - 17.00 uur. Op 1 januari worden de publieksprijzen uitgereikt. CASTRICUM - De traditionele kerst- tentoonstelling van kunstenaarsvereni ging Perspectief is dit jaar gewijd aan het werk van één man: Jaap Dekker. Dekker is al 35 jaar een zeer gewaar deerde docent bij de vereniging. De expositie toont vooral zijn meest recen te aquarellen. Dekker laat zich graag inspireren door het Noordhollands landschap. Een 'landschapsschilder' zou hij zichzelf niet willen noemen; die term is hem te beperkt. Zijn werk is gevarieerd en kleurrijk en wordt de laatste jaren steeds speelser. Dekker (63) kreeg zijn opleiding bij de Grafische School in Amsterdam. In de afgelopen decennia heeft Jaap Dekker een bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van honderden amateur kunstenaars uit Castricum en omstre ken. Hij is bekend om zijn sympathieke en persoonlijke manier van begeleiden. Met deze jubileumtentoonstelling wil de vereniging haar waardering uiten voor de jarenlange inzet en het vak manschap van Dekker. De kersttentoonstelling wordt gehou den in ateliers De Duinrand aan de Van Oldenbarneveldtweg 37 in Bakkum en zal op 22 oktober worden geopend door de heer Könst, wethouder Kunst en Cultuur van de gemeente Castricum. De expositie duurt van 22 december tot en met 5 januari 2003 en is, met uitzondering van de maandag, dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De tentoonstelling vormt onderdeel van de Winterroute, georganiseerd door Perspectief, kunstenaarsvereni ging Tintoretto uit Heiloo en creativi teitscentrum Toonbeeld uit Castricum. Buffoons gooide hoge ogen in de Nederlandse Top 40 met hun bijna 'on Nederlandse' sound die sterk was beïn vloed door buitenlandse close harmony groepen zoals The Beach Boys en The Ivy Leaque. Bekende hits waren o.a. Tomorrow Is Another Day, My Girl Donna, The End en het prachtige My World Fell Down. Van dit en nog veel meer zult u live getuige kunnen zijn op deze avond. Toni Macaroni The Swinging Devils Toni wie? was een veel gehoorde kreet op het allereerste Golden Classics eve nement van een paar jaar geleden. Een naam die het ergste deed vermoeden. Niets bleek echter minder waar te zijn, want kort nadat het evenement was afgelopen was een ieder het erover eens dat Toni en consorten de verras sing van de avond waren. Inmiddels Abdij kaarsen Kerstgroepenexpositie t/m 6 januari aan de Vennewatersweg te Egmond- Binnen. Geopend maandag t/m zater- dagn van 10.30 tot 16.30 uur. Tweede kerstdag en 29 december van 13.00 tot 16.00 uur geopend. Galerie Conny van Kasteel Overzichtsexpositie 2002-2003 aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. Ateliers Hallem Expositie van Huug Zentveld aan de Peperstraat 32, Jos Apeldoorn aan de Visweg 12 en Erik Baart aan de Noordvelderweg, allen te Egmond- Binnen. Atelier de Hoop Aan de Julianaweg 23 te Egmond aan den Hoef exposeert Abraham Brouwer zijn werken. In zijn fraaie atelierwoning De Hoop uit 1640 laat hij zich inspire ren door zijn omgeving. In het oude pakhuis vestigde Brouwer een exposi tieruimte, waar momenteel enkele van zijn fraaie werken te bewonderen zijn. Tot 29 december kunt u een kijkje nemen, daarna zal de expositie gewis seld worden en zal ander werk van de kunstenaar worden getoond. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. AKERSLOOT - Zaterdag 21 decem ber wordt er in de Vriendschap te Akersloot een supergrote kerstdrive gehouden. De hoofdprijs deze avond is een prachtige magnetron en daarnaast zijn er prachtige prijzen te winnen in de kerstsfeer zoals kerstpakketten, rolla des, paling en taarten. Mocht u geen geluk hebben bij het klaverjassen dan heeft u altijd nog de kans om met de grote loterij een van die prachtige prij zen te winnen. De kerstdrive in de Vriendschap is altijd druk bezocht en wilt u verzekerd zijn van deelname is het toch wel raad zaam om van tevoren in te schrijven. Dit is mogelijk onder nummer 0251- 312866. De kosten voor deze superdri ve zijn E 3.50 p.p. Tevens kunt u alvast de datum voor de volgende drive note ren en dat is zaterdag 28 december. Deze laatste zaterdag van 2002 zal er een superdrive worden gehouden met wederom schitterende prijzen en alle deelnemers krijgen een lekkere zak oliebollen mee naar huis. CASTRICUM - Op vrijdag 13 decem ber zijn tijdens een verkeerscontrole op de Heereweg negen bekeuringen gevallen voor te snel rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 83 km/u waar maximaal 60 km/u is toegestaan. CASTRICUM - Bij een controle op de markt werd vrijdag 13 december omst reeks 10.40 uur een 21-jarige fietser uit Castricum aangehouden. Hij kreeg een bekeuring voor het fietsen op de markt en weigerde vervolgens elke medewer king. De man werd meegenomen naar het bureau en kwam daar tot bezin ning, hij bood zijn excuses aan en kon met een bon op zak weer gaan. CASTRICUM - Donderdag 12 decem ber werd een 31-jarige autobestuurder uit Beverwijk rond 19.20 uur aange houden op de Beverwijkerstraatweg. Hij bleek ruim vijfmaal de maximaal toegestane hoeveelheid alcohol te heb ben gebruikt (tot 220 ug/1 is toege staan). Zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij kan een dagvaarding tegemoet zien. EGMOND - Eensgezindheid houdt in samenwerking met gemengd koor Crescendo op zondag 22 december in de kloosterkerk van de Adelbertabdij te Egmond-Binnen een kerstconcert. De aanvang van het concert is 14.30 uur. De kerk is open om 14.00 uur. De toegang is gratis. Voor aanvang speelt het fanfareorkest sfeermuziek. Tijdens het concert zullen zo'n zeven samen- zangliederen worden uitgevoerd in samenwerking met het concertpubliek. Op het programma staan ondêr andere: Wij komen tesamen (samenzang) J. Wade, Main Street (orkest) E. Ball, Joy to the World (koor) G.F. Handel, Eer zij God in deze dagen (koor), bew. J. Stam, Once, in Royal Davids City (samen zang) H. Gaunlett, Suite Gotique (orkest) Boellmann Introduction- Choral bew. Ball-Oosterman, Pierre A Notre Dame, Er is een Kindeke gebo ren (Samenzang), Middeleeuws kerst lied (koor)bew. W. Rijnders, Ich Bete an die Macht der Liebe (koor) D. Bortnianski, Hark, thé Herald Angels (samenzang) Mendelssohn, A Choral for a Solemn Occasion (orkest) M.v. Delft, Weinachts Halleluja (koor) Gerhard Kronberg, Cantique de Noël (koor) Adolphe Adam, Stille Nacht (samenzang) F. Gruber, Tibie Paion (koor) D. Bortnianski, Wie Schön leuchtet der Morgenstern F. Mendelssohn, Ote Na Tschaikovsky, Nu zijt Wellekome (samenzang) tradi tional, I saw three ships (orkest) arr.J. Curnow, Carol of the Shepherds (orkest) Philip Sparke en Ere zij God (samenzang) traditional. (Wijzigingen voorbehouden). EGMOND - Op vrijdag de dertiende hield fotoclub DE FA de zevende club avond van het seizoen. Op het p'ro- gramma stond Alle twaalf goed. Traditioneel komen er veel leden op dit thema af. Reden is dat de leden elkaar verrassen met mooi en onverwacht fotowerk. De bedoeling is dat ieder lid een serie van twaalf dia's toont over een bepaalt onderwerp.Ondanks dat de zaal goed gevuld was met leden viel het aantal- series tegen. Er waren slechts zeven inzendingen. Gelukkig maakte de kwa liteit van de series veel goed. Het spits werd afgebeten door Jan Zwart. Hij liet de aanwezigen genieten van prachtige opnamen van bomen, planten en bloemen. Cor Oorthuijsen had een nieuwe zoomlens gekocht en probeerde de lens tijdens zijn vakantie op La Palma naar hartelust uit. Te zien waren detailopnames van niet altijd te herkennen onderwerpen. Jos Glorie had zijn inzending 'blik op het strand' genoemd. Dit bleek letter lijk bedoeld. De toeschouwers zagen twaalf dia's van blikjes, spuitbussen en vaten. De fotograaf had veel aandacht besteed aan een mooie lichtval, het geen tijdens dé presentatie goed tot uiting kwam. Rob de Rooij nam de aanwezigen mee naar het Verre Oosten en liet dia's zien vande Highway van Lhasa naar Katmandu. Doordat Rob gebruik had gemaakt van een polarisatiefilter kre gen de hoge bergen in de Himalaya, afgezet tegen prachtige luchten met veel wolken een schitterend dramatisch effect. Theo van Gend zocht het dichter bij huis. Hij trok naar de meertjes in de duinen en het strand van Egmond en bewees dat je voor mooie dia's echt niet ver van huis hoeft. Als je als foto graaf maar goed kijkt kun je ook in de eigen omgeving mooie beelden maken. Gerrit van Muijden deed een greep in zijn dia-archief en kwam met dia's van de Floriade in Amsterdam. Volgens berekeningen van de aanwezigen moest dat in 1972 geweest zijn. Het viel de Floriade-bezoekers van toen en nu op dat de presentatie van de bloemen pracht toen een stuk statischer was in vergelijking met de laatste Floriade. Chris v.d. Kroef bewees met zijn diase rie dat Nederland een bijzonder foto geniek land is. Hij liet opnames zien van zowel oude als nieuwe gebouwen en objecten en maakte er een mooi 'ontdek je plekje' van. komen ze nu al weer voor de derde keer naar Egmond toe en zullen ze ongetwijfeld weer vele oude en nieuwe fans verblijden met hun spectaculaire show! Tot slot zal eveneens speciaal voor deze avond uniek materiaal te koop zijn van de artiesten. Kortom, een evenement om niet te missen! Kijk voor speciale Golden Classics arrangementen op www.zuiderduin.nl of bel tel. 072-7502000. Kaarten (a 20 euro p.st.) zijn verkrijgbaar bij' de vol gende verkoopadressen: Hotel Zuiderduin (Egmond aan Zee), Pop Eye (Alkmaar) en bij de VVV-k.anto- ren Alkmaar, Bergen-Schoorl, Cas tricum en Egmond. Meer informatie over deze en andere evenementen treft u aan op www.goldenclassics.nl. Op zondag 22 december EGMOND _r 0 geeft het Noordhollands kamerkoor o.l.v. de heer Klaas Venneker een kerst concert in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Het Noordhollands Kamerkoor is opgericht in 1970 en staat sinds die tijd o.l.v. de heer Klaas Venneker. De leden van het koor komen uit de hele kop van Noord- Holland. Het koor geeft regelmatig concerten in de regio, maar concerteert ook buiten Noord-Holland. Zo werden concertrei zen gemaakt naar Engeland, Duitsland, Bulgarije, Zwitserland en Italië. In 1989 won het koor de publieksprijs op het internationaal Koorfestival in Montreux. Medewerking werd ver leend aan radio- en televisieopnames. Het koor is gespecialiseerd in a-capella muziek, maar voert met enige regel maat ook composities uit met orkestbe geleiding. De heer Klaas Venneker behaalde aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam o.m. de diplo ma's piano en koordirectie o.l.v. o.a. Felix de Nobel en'Dr. Anton v.d. Horst. Aan het Utrechts Conservatorium stu deerde hij orkestdirectie bij Paul Hupperts. Hij was hoofdleraar koordi rectie aan hetzelfde conservatorium. Wegens zijn grote verdiensten op muzi kaal gebied werd hij in 1991 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij maakte diverse cd- en tele visieopnames met de koren welke hij dirigeert. In 2003 viert Klaas Venneker zijn 50-jarig jubileum als toonkunste naar. Er staan zangstukken op het program ma van o.m. Toebosch, Rachmaninov, Shaw en Davis. Het concert begint om 20.00 uur (gewijzigde aanvangstijd). De toegangsprijs bedraagt E 9.- voor vol wassenen, Pas 65+ en CJP E 7.-. kinde ren tot 12 jaar E 4.50, (inclusief koffie en koek). Kaarten kunnen worden gereserveerd via tel. 072-5062033 (D. Thijssen) en 072-5062387 (W. Noteboom) EGMOND - De 31ste Nike Egmond Halve Marathon op zondag 12 januari 2003 trekt, zoals de voorinschrijving momenteel verloopt, meer dan 10.000 deelnemers. Het fraaie traject in combi natie met de unieke sfeer zorgt ervoor dat men uit binnen- en buitenland dit tweede weekend van januari naar Egmond aan Zee trekt. Omdat het lopen van een halve marathon binnen drie uur niet voor iedereen is wegge legd én omdat de wandelsport sterk in populariteit toeneemt, heeft Le Champion besloten daags voor de halve marathon op zaterdag 11 januari een wandeltocht over het halve mara thon traject te gaan houden. Bij deze wandeltocht kan men kiezen uit dezelf de afstanden als op de zondag ofwel zeven of eenentwintig kilometer. Daarbij is voor de eenentwintig kilo meter globaal hetzelfde traject als zon dag vastgesteld met dien verstande dat de ronde door Egmond ingeruild wordt voor een ronde door het Infiltratiegebied van het PWN ten zui den van Bakkum aan Zee. Daarnaast zal de laatste vijf kilometer niet over de Van Oldenborghweg en Bloedweg gaan maar dwars langs het Sandervlak heuvel op, heuvel af richting Egmond aan Zee. Het traject van de zeven kilo meter gaat ook eerst in zuidelijke rich ting langs het strand en vervolgens ter hoogte van de Middenweg dwars door de duinen terug naar Egmond. Deze zeven kilometer is in het bijzonder bedoeld voor gezinnen. De eenentwin tig kilometer is een echte prestatiewan deltocht waarvoor men overigens alle tijd heeft om deze te volbrengen. De wandeltochten zullen onderweg worden voorzien van rustpunten met in formatie/consumptie verstrek king door o.m. het PWN. De start van de wandeltochten vindt zaterdagmorgen 11 januari tussen 8.30 en 10.30 uur plaats vanaf Restaurant 't Lido bij de hoofdstrandafgang in Egmond aan Zee. De inschrijfkosten voor de zeven kilometer bedragen 4,50 euro voor de jeugd t/m 12 jaar en 6,00 euro voor ouderen. Voor de eenentwintig kilome ter betaalt men resp. 5,50 euro (t/m 12 jaar) en 7,00 euro. Bij het inschrijfgeld is o.m. de toegang tot het Noordhollands Duinreservaat inbegre pen. Voorinschrijving is mogelijk tot 27 december 17.00 uur via www.egmond- halvemarathon.nl. Na-inschrijving is op de dag van de wandeltocht mogelijk vanaf 8.30 uur in 't Lido. EGMOND - Een verkoop van kerstar tikelen wordt gehouden in hel Descarteshuis, tegenover de Slotkapel in Egmond aan den Hoef, naast Galerie de Kapberg. Er zijn vele leuke kerstde coraties te koop en er is gelegenheid zelf creatief bezig te zijn. Tevens is er een grote sortering jam-sap-rode stoof- peertjes-kruiden en wijn, waarmee u uw eigen kersttafel een extra feestelijk tintje kunt geven. U bent allen welkom op vrijdag 20 en zaterdag 21 december van 10.00 tot 16.00. De toegang is geheel gratis en op zaterdag 21 december is er tevens een play-in in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. AKERSLOOT - Van zondag 22 decem ber tot en met zondag 5 januari zal het vlotbruggen gehouden worden in de Vriendschap. Mooie dagprijzen voor de winnaars zoals paling, taart en soms radio-cd spelers zijn te winnen. De hoofdprijs van het vlotbruggen is E 250.-, de tweede prijs is E 150.- en de derde prijs E 100.-. Daarnaast is er natuurlijk volop gezelligheid met ruim te voor darten, poolbiljarten en kaar ten. De Vriendschap is kerstavond en eerste kerstdag gesloten en dat is ook zo op oudejaarsavond. BERGEN - Van 21 tot en met 29 december staan Jos en Sylvia van Onna uit Heiloo samen met zeven andere kunstenaars op een kerstexpositie in het Auto Union Museum in oprichting van Henk Geerts. Henk Gerts restau reert oude DKW's, waarvan het resul taat is te zien aan de Ruïnelaan 11 te Bergen. In het Museum in wording zijn niet alleen gerestaureerde auto's te zien, maar ook oude motorfietsen. De heer Geerts vindt een combinatie oldti mers en kunst goed samen kunnen gaan, dus nodigde hij de kunstenaars uit om in zijn museum in wording te komen exposeren. Graag zijn zij bereid u over verdere informatie te voorzien indien dit nodig is. Het museum is van 21 tot en met 29 december geopend van 11.00 tot 17.00 uur, eerste kerstdag gesloten, tweede kerstdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. BAKKUM - Aan de Van Uytrechtlaan in Bakkum is naar ontwerp van archi tect Otto de Vree een atelier, annex expositieruimte gerealiseerd. Het is een ruime, lichte plek die heel geschikt is voor beide doeleinden. ,,In de eerste plaats wil ik er schilderen", aldus Margriet Schadee. „Maar omdat het moeilijk is expositieruimte te vinden in Castricum, ben ik van plan twee keer per jaar mijn atelier open te stellen. Naast mijn schilderijen wil ik dan ook beelden tonen." Dit weekend, op 21 en 22 december, is het atelier geopend. Er zijn schilderijen van Margriet Schadee en beelden van Tónna Lucassen te zien. De opening stijden zijn zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Studio 23, Van Uytrechtlaan 23 te Bakkum. Deze fraaie auto is ook te bezichtigen in het museum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 18