Dé Hypotheek- winkel Zondag open Els Stet op herhalingsmissie naar India Tienjarige held uit J§ Heiloo redt jongen uit wak 0(1 Thuis in de voordelige keuken GESLOTEN BORDEN tapijten gordijnen© karpetten ,Ik weet nu dat ik verder wil in het ontwikkelingswerk 3.84 Blliartmeuws; NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Drukkerij Uitkijkpost is komende week (072)5351000 Hypotheek nodig 7 HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Albert Heijn, 't Loo 61, Heiloo. -£ri5 3.06 .Sri? 4.06 j&fs 4.39 UITGAVE VAN DE UITKIJKPOST MET DE FEESTDAGEN wo 25 deceml GEEN KRAN i.p.v. wo. 1 jan donderdag 2 januari Suikerzakjes 20 DECEMBER 2002 67e JAARGANG NO. 52 Kerstsamenzang in de Witte Kerk in Heiloo De gemeente tijdens de feestdagen Kerstnachtviering Ter Coulster VERVOLG OP PAGINA 6 ma. 23 t/m vrij. 27 dec. om de middel van zijn redder aan toegevoegd www.vanderborden.nl Rijksweg 127 Limmen 072 505 1602 4- dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Aikmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Zóndag 22 december is uw Albert Heijn-winkel open. informeer in uw winkel naar de openingstijden. Dus een héle dag extra om straks lekker uit te pakken. Vier gangmakers zijn nu al vrolijk geprijsd. 50% korting Foppen Noorse zalm- of palingfilet, gerookt zalm 200 gram paling 200 gram 50% korting Chablis Laboure-Roi fles Ö.75 liter 50% korting CU Varkensrollade kilo Proef de dag liter 5.12' kopij redactie advertenties inleveren vóór 30 dec. 12.00 uur Piet Kok -F Piet Schouten Melkzakjes Marcel Baltus -F Cees Zoon huidige tussenstand 6 3 zie sportpagina Bakker Kees Zoon dankt volgens eigen zeggen een groot deel van zijn succes aan zijn prima medewerkers. HEILOO - Wanneer bakker Kees Zoon wordt gevraagd waarom hij nu juist bakker geworden is en niet voor een ander beroep heeft gekozen fronzen zijn wenkbrauwen zich en laat hij een flinke dosis lucht tussen zijn lippen ontsnappen. Na enig nadenken weet hij het antwoord: Mijn moeder zei altijd al, als ik in de keuken aan de gang ben zit Keessie altijd op het aanrecht'." „Volgens mij klopt dat ook wel, ik stond altijd vooraan wanneer mijn moeder lekkere dingen aan het bakken was. Dit sprak kennelijk zo tot mijn verbeelding, dat ik wel in dit beroep verder moést gaan. Het koks- gebeuren leek mij destijds ook wel wat, maar ik koos uiteindelijk toch voor het bakkersvak. Na het volgen van de Brood- en Banketbakkers- school was ik ervan overtuigd dat dit voortaan mijn werk moest zijn. In 1983 namen mijn vrouw en ik de zaak van banketbakker Boonacker over in 't Loo. Deze banketbakkerij annex tearoom hebben w-e in 1984 ver bouwd, waarna wij als een van de eersten het fenomeen 'afbakken in de winkel' lanceerden." Semi-zelfbediening Kléine pizza's en andere hartige broodjes werden achter de winkel gemaakt, waarna zij in de ovens in de winkel verder werden bereid. In 1995 kon Kees Zoon dp ruimte bij het pand betrekken die 'buurman' Etos achterliet. Daardoor kon ook het groot broodgebeuren een plaatsje achter de winkel krijgen en kon voor taan al het brood in het verruimde pand worden gebakken. In septem ber 2002 was het wederom tijd voor een verbouwing. Ditmaal niet om de winkel te vergroten, maar om de opzet te veranderen. De klanten van Kees Zoon kunnen tegenwoordig namelijk terecht in een fraaie semi-zelfbedieningswinkel. In het voorste gedeelte van de winkel kunnen brood, kadetjes en koek- waren worden gepakt, zodat niet meer gewacht hoeft te worden op de overige klanten. Snelle shoppers zijn zo behoorlijk in het voordeel met deze nieuwe manier van winkelen aan 't Loo 25 Voorverpakt maar toch vers van de warme bakker, dat is toch ideaal? „De meeste reacties op deze veran dering zijn inderdaad positief", laat Kees Zoon weten, „alhoewel je best mag weten dat het wel een maand heeft geduurd voordat iede-reen gewend was aan deze nieuwe opzet. Sommige mensen probeerden te betalen in de bakkerij of vroegen de mensen bij de ovens of zij even een broodje wilden inpakken...". Ambachtelijkheid van deze tijd Bakkerij Kees Zoon oogt modern en verfrissend. „We gaan met de tijd mee en ik ben niet bang voor veran deringen. Het gemak van nu wordt vermengd met het traditionele van vroeger. Onze slogan luidt dan ook niet voor niets 'Ambachtelijkheid van deze tijd'. Hoewel Kees zijn nek heeft uitgestoken met de opzet van zijn nieuwe zaak lijken de meeste klanten dik tevreden met de voor Heiloo toch unieke bakkersformule. „Ach, ik moet toch ook met mijn tijd mee", grijnst Kees. „Bovendien houdt de één van een Mercedes en de ander van een Jaguar, je kunt het nu eenmaal niet iedereen naar de zin maken, al probeer ik dat natuurlijk wel." Hectische maand De laatste weken van het jaar zijn voor Kees Zoon topweken. De tul banden en Weihnachtstollen zijn niet aan te slepen en de zakken met ker stkransjes vinden eveneens gretig aftrek. „Omdat wij alles op het laat ste moment maken is deze periode enorm hectisch voor ons. Omdat onze kracht nu eenmaal ligt in de versheid van onze waren, bakken wij alles op het laatste moment. Maar met mijn vrouw Margret en de overige tien personeelsleden spelen we dat ook dit jaar wel weer klaar." U vindt Bakker Kees Zoon aan 't Loo 25, tel. 072-5330032. Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00-17.30 uur vrijdag: 8.00-14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 26 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, 1 Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl HEILOO - De jaarlijkse kerstsamen zang zal plaatsvinden op zondagavond 22 december om 19.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo. Dit jaar is er gekozen voor het zingen van vooral bekende kerstliederen, die iedereen zullen aan spreken. Medewerking zal worden ver leend door het koor One More Voice onder leiding van Paul van Venrooij. Organist is Jan Visser en ook zal de jeugd van de Samen op Weg gemeente een muzikale bijdrage geven. Na afloop van de dienst wordt er warme choco lademelk met koek geserveerd. U wordt allen uitgenodigd om deze fees telijke samenzang bij te wonen. HEILOO - In verband met Kerst en Oud en Nieuw zijn er wijzigingen met betrekking tot de reinigingsdienst. Ook zijn'de openingstijden van het gemeen tehuis en het gemeentelijk onderko men anders dan u gewend bent en zijn de weekmarkten tijdens de feestdagen verplaatst. Tot slot nodigt het gemeen tebestuur u van hart uit voor de nieuw jaarsbijeenkomst op donderdag 2 janu ari 2003. HEILOO - Bijna twee jaar geleden, om precies te zijn op 15 februari 2001 stond de toen 29-jarige Els Stet in de Uitkijkpost omdat zij destijds voor een jaar naar India vertrok om zich daar in te zetten als vrijwilliger voor de stich ting Sacred. In januari van dit jaar is ze weer thuisgekomen en binnenkort ver trekt ze wederom naar het dorpje Eggur village, dat in het Dharmapuri District ligt, in het uiterste zuiden van India. Wennen Via het ICA kwam ze in contact met de stichting Sacred. Sacred is een Non ^Governmental Organisation, wat bete kent dat de organisatie niet is opgericht door de regering maar door de bevol king van het land zelf. Sacred werkt volgens dezelfde denkwijze als ICA zodat de lokale bevolking wordt gesti muleerd en begeleid om haar eigen problemen op te lossen. De Heiloose ging heen met het voornemen zich, mede gezien haar medische achter grond als medisch analiste in het LUMC te Leiden, te gaan richten op de gezondheidszorg. Voor Sacred heeft ze onder andere een viertal projecten opgezet, nadat ze eerst even de tijd nodig had om zich aan de veranderde omgeving, leefwijze en cultuur aan te passen. „Het duurde best wel lang voor ik me er echt 'thuis' voelde. Alles en iedereen is daar zó anders. Om éen voorbeeld te noemen: in India krijgt de gast altijd iets te eten. In het begin at ik braaf m'n bananenblad leeg, maar op het volgende adres kreeg ik weer een maaltijd voorgeschoteld! Daarbij is het ook nog gebruikelijk dat je voor een tweede keer opschept. Als je de tweede keer weigert, geef je je gastvrouw namelijk de indruk dat je het niet lek ker vond. Al snel was ik helemaal beroerd van al die hoeveelheden van het toch behoorlijk pittige eten. Daarna vroeg ik steeds om een kleine portie, schepte braaf een tweede kleine portie op, en toen was het goed..." Ook het feit dat een blank persoon in die streek zeer ongewoonlijk is, was even wennen voor Els. Lachend vertelt ze: „Zo was het heel normaal dat ik Els Stel behandelt de wonden van een leprapatiënte HEILOO - Op kerstavond, 24 decem ber, is er een kerstnachtviering in de Ter Coulsterkerk, aanvang 21.30 uur. Voorganger is ds R.J. Blaauw, met medewerking van de Cantorij. Thema van de verkondiging is dit jaar 'Geen plaats'. enorm werd aangestaard, in de bus of op straat. Er Werd zelfs gestopt om mij uitgebreid te bekijken. Gelukkig leerde een paar mensen mij snel kennen, waardoor ze me dingen durfden te vra gen. Vervolgens fungeerden die men sen weer als informatiebron voor de rest Uiteindelijk zat ik in een bus vol mensen die het allemaal over mij had den, zonder dat ze mij nog iets vroe gen!" Projecten De vier projecten die Els samen met vrijwilligers van Sacred heeft opgezet of verder ontwikkeld, bestaan uit het organiseren van health camps, een lepra- skincamp, het opzetten van een cultural team en een voorlichtingsbij eenkomst houden over het gebruik van geneeskrachtige planten. De health camps bestaan uit een maan delijks terugkerend inloopspreekuur, waarbij een lokale arts samen met vrij willigers van Sacred een dag in een afgelegen dorpje aanwezig is om de arme bevolking gratis te laten onder zoeken. De health camp was een al bestaand project, dat echter door gebrek aan organisatie was opgehouden te bestaan. Els ging met de voprzitter van Sacred op zoek naar een nieuwe arts die op vrijwillige basis wilde werken, aangezien de vorige inmiddels een eigen kliniek was begonnen. Na lang zoeken hadden ze een arts bereid gevonden en konden ze verder gaan met de organisatie van medicijnen, locaties en de bevolking op de hoogte brengen van deze nieuwe mogelijkheid. Ook het skin camp was een project in het kader van het verbeteren van de gezondheidszorg. Els: „Lepra, wat vaak begint met een plekje op de huid, is in dat gebied een heel groot probleem omdat het aan de district grens ligt en de regering hier te weinig aandacht aan geeft. Tijdens het skin camp werden mensen met zo'n plek onderzocht op lepra, kregen voor lichting over de ziekte en er werden medicijnen verstrekt. Vervolgens kun nen de leprapatiënten iedere maand bij Sacred terecht voor een chek up waar bij. goed gecontroleerd wordt of ze de medicijnen goed innemen." Het cultural team werd in het leven geroepen om de bevolking spelender wijs, door middel van dans en muziek, voorlichting te geven over diverse, moeilijk bespreekbare, onderwerpen. „Bijvoorbeeld het feit dat vrouwen nog steeds zeer worden onderdrukt. Als een meisje dringend medische hulp nodig heeft, wachten ze het even af, terwijl een jongetje meteen naar het zieken huis wordt gebracht. Ook het gebrek aan onderwijs, de bruidsschat en alco holisme zijn problemen, die door het cultural team worden aangesneden." Aids is natuurlijk ook in India een levensbedreigend probleem, maar dat is volgens Els zelfs nog een te groot taboe om het door het cultural team te laten behandelen. „Aids is voorzichtig in een liedje bezongen, maar meer met de bedoeling dat mensen het woord leren kennen, dan dat ze het hoe en waarom ieren. Drukkerij uitkijkpost bv HEILOO - De 10-jarige Brian van Duivenvoorde bewees afgelopen zondag een enorme held te zijn. Terwijl hij met wat vriendjes en vriendinnetjes op de bevroren sloot achter zijn woning aan De Vrieswijk aan het spelen was, kwam ook de 5-jarige Liam Durkin aangelopen. „Hij stapte ook op het ijs. stond daar ongeveer een minuut en ineens knapte het ijs zo onder hem vandaan en zakte hij erdoor", vertelt Brian. De leerling van de Willibrordschool bedacht zich geen moment en rende naar de plek waar de kleuter door het ijs ging. „Hij lag er al tot aan zijn kin in, voordat ik hem greep en hem eruit trok", zegt Brian nog steeds onder de indruk van het gebeurde. „Gelukkig kon ik er goed bij en gebeurde mij niets. Daarna zijn we samen naar zijn moeder gelopen en moest Liam onder de warme douche." Volgens zijn moeder is Brian erg geschrokken van het voorval, maar is hij bovenal blij dat alles zo goed is afgelopen. Dat is uiteraard ook de moeder van Liam. „Ik heb hem de hele week goed in de gaten gehouden en hem verboden op het ijs te gaan. Ik was zondag een moment met de baby bezig, verlies hem even uit het oog en dan staat Liam ineens drijfnat voor de deur. Daarom was ik eerst even kwaad, alvorens ik besefte dat het ook heel anders had kunnen aflopen." Brian van Duivenvoorde kreeg nadat de eerste schrik voor bij was een mooie pen met een halskoord van het slachtoffertje als dank. En bij het maken van de foto werd daar nog een dankbare blik en een arm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1