Boom van formaat voor Corneliuskerk Sokkelproject onthuld in Castricum Pittige zesde editie Limmer Dictee tapijten gordijnen© karpetten I Video rond feest 100-jarige Corneliuskerk gereed Kerstnachtviering in de Corneliuskerk een half uur later Vrouw aangehouden na belediging agenten Jongerencentrum Conquista Eetmiddag in Burgerij groot succes Openingstijden gewijzigd in verband met kerstmis en oudjaar Politieberichten gevonden voorwerpen Skifestijn van bar 't Yoorom te Akersloot Te snel en zonder gordel Rijksweg 127 Limmen 072 aOö IbUZ Lawinepijl ingenomen Klassieker Scrooge door schoolkinderen prachtig weergegeven UITKIJKPOST - 20 DECEMBER 2002 - PAGINA 20 LIMMEN - Er is voor de Corne liuskerk in Limmen dit jaar een kerst boom van formaat geplaatst met 1500 lichtjes. Het is een cadeau van een groep jonge ondernemers uit Limmen die dit aangeboden heeft tijdens de laatste kerkenveiling in november. Ze hebben er twee volle zaterdagen aan gewerkt om dit kunststukje te verwe zenlijken. Er is een drie meter diepe en brede constructie gebouwd in de grond waardoor ook voor de volgende jaren er een kerstboom geplaatst kan worden voor de Corneliuskerk. Reden genoeg voor pastor J. Oiling om een artikel over de kerstboom naar de Uitkijkpost te zenden. Wilt u meer weten over de Corneliusparochie in Limmen kijk dan op www.corneliuskerk-litnmen.nl. Kerstmis en midwintertijd Het geboortefeest van Christus is niet zomaar in de maand december terecht gekomen. Het geboortefeest is name lijk door de eerste Christenen in Europa gekoppeld aan de toen al bestaande gebruiken rond de midwin tertijd. Een tijd die liep van 25 decem ber tot en met 6 januari. In de jonge kerk was het Kerstfeest eigenlijk op 6 januari: de 'Verschijning des Heren* (Driekoningen). Later is dit feest naar 25 december verschoven. Aan het begin van de midwintertijd is het voor het eerst dat de dagen niet langer meer korter worden en de natuur een nieuw begin maakt. Door de geboorte van dit kind, zo moeten de eerste Christenen gedacht hebben, zal alles lichter, beter, en anders worden. Het kwaad zal ver dwijnen. Begrijpelijk dus dat veel oude gebruiken verwijzen naar de natuur krachten en de komst van het nieuwe licht. Zo ook de adventskrans, kaarsjes, dennegroen en de kerstboom. Een kerstboom van formaat Dat er ook een kerstboom voor de Corneliuskerk geplaatst zou worden, hadden we met z'n allen al tijdens de Kerkenveiling begrepen. Enkele jonge Een boom van formaat voor de Corneliuskerk in Limmen! Dat er een hoogwerker aan te pas moest komen, en de hele bestrating voor de kerk open moest om het gevaarte op zijn plaats te krijgen, had niemand verwacht. Limmer ondernemers hadden aange boden de kerk nog meer in het licht te zetten met de kerstdagen. Er was door hen een kerstboom van formaat aange boden. waarvan de verlichting nog jaren gebruikt zou kunnen worden. Maar dat het formaat zo zou zijn dat er een hoogwerker bij te pas moest komen, en de hele bestrating voor de kerk open moest, hadden we niet ver wacht. Het was deze jonge onderne mers dan ook hun 'eer te na' de groot ste boom van Limmen te plaatsen.Toen gemeentewerkers bij het oude gemeen tehuis ook bezig waren een kerstboom te plaatsen, werd er heel nadrukkelijk op toe gezien dat de grootste bij De Corneliuskerk kwam te staan. Er gaat me een lichtje op Een pracht van een kerstboom staat er nu voor de Corneliuskerk, verlicht met honderden lichtjes. Wonderlijk toch eigenlijk z'n kerstboom. Een gewoonte die uit Duitsland komt en pas veel latei- begonnen is. De kerstboom is een sym bool van de boom uit het paradijs. De boom van kennis van goed en kwaad, zoals in het bijbelboek Genesis staat. Kaasjes die eigenlijk ook thuis horen in een kerstboom. Elk kaarsje is een teken van de kennis van het leven, ken nis die steeds groeien kan. De uitdruk king 'er gaat me een lichtje op' kan ook op deze betekenis teruggevoerd wor den. Mag daarom ook bij eenieder die de kerstboom komt aanschouwen 'een lichtje opgaan' en mag er een stukje kennis van het goede/leven in hun geboren worden. Pastor Johan Oiling CASTRICUM - Op 14 december werd het sokkelproject in Castricum ont huld. Acht beelden zijn op een door gaande route geplaatst aan de C.F. Smeetslaan. De beelden sluiten aan op de al bestaande kunstroute in Castricum. Op zaterdag 14 december werd de route feestelijk in gebruik genomen door de portefeuillehouder cultuur, wethouder Könst. Het sokkelproject is ingezet door het voormalige gemeentebestuur van Castricum door de plaatselijke Advies commissie beeldende kunst en de stich ting Thoe Schwartzenbergfonds dat is gelieerd aan de Nederlandse Kring van beeldhouwers. In deze route aan de C.F. Smeetslaan, van T-splitsing tot rotonde wordt op specifieke wijze aan dacht besteed aan de hedendaagse beeldende kunst in zijn diverse ver schijningsvormen en gericht op een wisselwerking met het publiek. De beelden op deze locatie bieden een sterk visueel verrassend effect voor de passanten, te voet, lietsend, ol per auto. De expositie van de beelden is tijdelijk. Na een bepaalde periode worden de beelden geheel of gedeeltelijk vervan gen, zodat de reflectie op de heden daagse beeldende kunst voortdurend kan worden geactualiseerd. Langs de route zijn vanuit de westelijke naar de oostelijke richting de volgende beelden geplaatst: Blowing van Niels Lous Het beeld is uitgevoerd in massief en gepolijst roestvrij staal. Door zijn con structie beweegt het beeld als het ware mee met de wandelaar, fietser of auto mobilist en het beeld zich telkens in een andere verschijningsvorm manifes teert. Niels Lous is woonachtig en werkzaam in Breda, heeft regelmatig opdrachten en neemt deel aan tentoon stellingen op landelijke niveau. Vertrokken van Hans Bartelet Hans Bartelet is woonachtig in Maastricht. Dit beeld, vervaardigd uit brons, heeft een meer verhalend karak ter. Vertrokken? Wie of wat? En dan met behulp van een laddertje...? Mare V inverno Het beeld 'Winterzee; van Lierre Lumey staat in de middenberm. Pierre M mm m mmm mm mm m mm mm mm details van planten. Boom van Eric van Spronsen Staat in de middenberm. De wetmatig heid van de kubus is voor Eric van Spronsen inspiratiebron en uitgangs punt. In een explosie van geometrische vormen wordt de vitaliteit van het leven weergegeven. Het beeld is uitge voerd in cortènstaal. LIMMEN - De videoband gemaakt door Kees Bos en Henk Nuijens zal rond het weekend van 21 december gereed zijn. Alle festiviteiten rond de 100 jarige Corneliuskerk zijn op de band verwerkt. De beelden komen van Processie, Oud Hollands Wagenspel, Neva Ensamble, Jesus Christ Superstar, Zangkoren, Timmerdorp, Markt, Musical, Tentoonstelling, Vrijwilligers- avond, onthulling beeld. Kermis en nog vele andere activiteiten. De mensen die hebben deelgenomen aan de activitei ten spelen de.hoofdrol in de film. Naast de beelden van priesters en andere voorgangers komen de bezoekers dus voornaam in beeld. Namen kunnen niet worden genoemd want dat zijn er te veel. De makers hopen dat iedereen die de film ziet met veel genoegen terug kijkt op een geweldige tijd. De band is verkrijgbaar bij Kapsalon Stuifbergen en bij genoemde makers. LIMMEN - Niet om 23.00 uur, zoals eerder gepubliceerd is, maar 23.30 uur is de aanvangstijd van de laatste Kerstnachtviering in de Corneliuskerk in Limmen. Wel zal het Liturgisch Koor al vanaf 23.00 uur kerstliederen zingen. Eerst bij de schitterend verlichte kerst boom voor de kerk en daarna in de kerk. Het Liturgisch Koor, onder lei ding van Peter Rijs, hoopt er weer een sfeervolle kerstnachtviering van te maken. De deuren van de kerk staan voor iedereen open. Voor tijden en andere activiteiten rond de kerstdagen in en rond de Corneliuskerk kijk op de website van de kerk: www.cornelius- kerk-limmen.nl. CASTRICUM - Dinsdag 10 december werd 's ochtends een 33-jarige vrouw uit Castricum aangehouden op de Soomerwegh. Zij reed daar met haar auto toen agenten zagen dat zij de ramen van haar auto niet voldoende vrij gemaakt had van rijp. Toen een van de agenten haar daarvoor een bekeu ring gaf, uitte de vrouw een aantal bele digingen in de richting van de agenten. Hierop is zij aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Zij is na verhoor weer in vrijheid gesteld. LIMMEN - Het wordt steeds leuker bij Conquista! Er komen meer en meer bezoekers, er is een grote enthousiaste groep vrijwilligers en Conquista blijft zich ontwikkelen om een leuk en geva rieerd programma aan te bieden en de kwaliteit te verhogen. Ook wordt de aankleding van het gebouw niet verge ten. Afgelopen week zijn Kees en Jos hard bezig geweest om de kinder- en tienerruimte te verfraaien. Het gedeel te waar de tafels staan is nu meer een apart gedeelte geworden, en bied zo veel meer gezelligheid. Het is erg leuk geworden en zeker de moeite waard om eens te gaan kijken. De aankleding van de hal is de volgende klus, zodat ook de entree een spectaculaire ruimte gaat worden. Conquista is volop in ont wikkeling en de medewerkers zijn daar erg blij mee. Kinderen 4 t/m 12 jaar Het favoriete programma voor de kerstdagen is natuurlijk kerststukjes maken. De voorzitter van Conquista, Jos Hollander, zorgt voor heel veel mooie takken, hulst etc. en er zijn heel leuke spulletjes aanwezig om je stukje te versieren. Neem zelf een mooi bakje en een kaars mee, dan kun jij misschien wel het mooiste kerststukje maken voor bij je thuis! Deze zaterdagochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Entree 1 euro. Tieners 12 1/ni 15 jaar Op zaterdag 21 'december wordt er weer eens een mooie' film op het groot- scherm vertoond. Kom lekker onderuit zitten en geniet van heft mooie geluid, de film en de mensen om je heen. Samen met een drankje en een chippie is het alsof je in een echte bioscoop zit. De film begint om 19.00 uur en de deu ren sluiten om 23.00 uur. Zondagmiddag 22 december is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. Aan de boerenkool tijdens de eetmiddag van de Uylenspieghels. LIMMEN - Traditiegetrouw heeft afge lopen zondagmiddag in de Burgerij te Limmen weer de Eetmiddag plaatsge had. Dat deze middag, voor jong en oud nog steeds zeer in trek is, bleek wel uit de grote opkomst van boerenkoollief hebbers. Zo'n kleine 260 bezoekers genoten van een heerlijke Hollandse staibpot,een lekker glaasje en gezellige muziek van het duo Cherra. De jeugd kon zich prima vermaken in de kinderhoek met schminken, koek- happen, video en andere spelletjes. Rene Levering, dit jaar nieuw in de raad. viel deze keer de beurt om voor M mm M mm mm m mm m mm mm m mm Prins Tyl de X het eerste bord met boe renkool te halen. En na goedkeuring van de Prins konden de andere gasten bij de raadsdames een goedgevuld bord met boerenkool met worst halen. Eerder die zondagmorgen bracht de Prins en zijn gevolg een bezoekje aan het zorgcentrum de Cameren, waar een koffie-uurtje met de bewoners werd gehouden. Het dit jaar opgerichte Shantie-koor uit Limmen Heeren van Zeventien o.l.v.Harry Hageman, bracht op volumineuze wijze oud-Hollandse en Engelse zeemansliederen ten geho re. Vooral de Zuiderzeeballade deed menig bewoner meezingen. Gorteldonk kan weer op een geslaagd carnavalsevenement terugkijken. Jongeren vanaf' 16 jaar Het jongerencafé is elke vrijdag en zaterdag geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Ga dan bij Conquista langs. De medewerkers heten je graag welkom. De entree is gratis. Touch van Luut van Gelder Dit werk staat aansluitend aan de Boom van Van Spronsen ook in de mid denberm. Een scherp contrast met een soms maar even zichtbare fysieke vorm. Een vluchtig aanraking gestold in brons. Luut de Gelder haar werk bestaat voornamelijk uit torso's en geabstraheerde dubbelfiguren. Haar voorkeur gaat uit naar werkstukken van brons of marmer. Vlam van Adri de Fluiter Deze is ook in de middenberm te vin den en sluit de beeldenreeks articule rend af. Een van de acht beelden, te zien op de kunstroute aan de C.F. Smeetslaan. (foto UKP) Lumey is woonachtig in Wittem. Het beeld verbeeldt een reactie van de aarde op de temperatuurverhoging. Poolijs, aarde, zee in relatie tot elkaar en elkaar beïnvloedend. Boom van Egidius Knops Het beeld spreekt voor zich. Vrolijk en vitaler kan een 'eeuwig leven' moeilijk worden afgebeeld. Egidius Knops is woonachtig in Simpelveld. Karl-Karl van Tine de Weyer Dit beeld sluit de rij. Kari-Kari is in brons gegoten. Als karakteristiek voor haar werkwijze geeft Tine de Weyer aan dat deze gericht is op het 'omvatten en omsingelen', waarbij een sterk con trast wordt nagestreefd van binnen naar buiten, of omgekeerd. Karl-Karl, een woekering van bronzen armen is een eerbetoon aan de fotograat Karl Blossfeld naar aanleiding van zijn boek 'Urformen der Kunst*. In dit boek zijn allerlei vormen gefotografeerd van De Uitkijkpost deed ook mee aan het Limmer Dictee en dat was bepaald geen sinecure/sinekure/sinnecure/sinnecuure... (foto MSP CASTRICUM - Aanstaande vrijdag is het gemeentehuis tot 12.30 uur geo pend. Op deze datum is de afdeling Gemeentewerken geopend tot 15.00 uur en het voormalig gemeentehuis in de kern Limmen tot 15.30 uur. In ver band met kerstavond is het gemeente huis dinsdag 24 december tot 16.00 uur geopend. Behalve 25 en 26 december, is het gemeentehuis ook op vrijdag 27 december de gehele dag gesloten. In verband met oudejaarsavond is het gemeentehuis op dinsdag 31 december tot 16.00 uur geopend. Op donderdag 2 januari kunt u vanaf 10.00 uur weer 'terecht op het gemeentehuis. Alle gewijzigde openingstijden gelden ook voor de afdeling Gemeentewerken en het voormalig gemeentehuis in de kern Limmen en het gemeenteloket in de kern Akersloot. Op vrijdag 27 december zijn bij Gemeentewerken de reiniging en het afvalbrengdepot gewoon geopend. CASTRICUM - De Politie Noord Holland Noord afdeling Castricum- /Limmen/Akersloot geeft de volgende voorwerpen op als verloren en gevon den: Gevonden in Castricum: blauwe plastic tas met sportspullen, zwarte jongens handschoenen Thinsulate, een leren handschoen Laimbock, kinder bede larmband, oorhanger 3 staafjes van zil ver en een Engels rijbewijs. Verloren in Castricum: zwarte porte monnee met OV kaart, zwarte porte monnee met pinpas, blauwe portemon nee van stof met schoolpasje, lange sjaal van bont, gouden heren schake larmband, zwarte nylon tas met papie ren w.o. bladmuziek, gsm, bril Carera in rood hoesje, pinpas, ketting met han gertje, hartslag meter, darriesbril double Ralf Lauren en 2x bos sleutels. AKERSLOOT - Op zaterdag 21 december zal Akersloot in de ban zijn van het jaarlijkse skifestijn. Om 19.00 uur vertrekken de bussen richting Snowworld te Spaarnwoude waar iedereen de min 6 graden kou trotseert en de lange latten of het snowboard onder zich zal voelen. Alle gasten van 't Voorom zullen de 230 meter piste tij dens deze één uur durende uitputtings slag onveilig maken. Plezier gegarandeerd, ook voor toe komstige wintersportliefhebbers die nog nooit op de ski's gestaan hebben; er is namelijk een schattig klein baantje waar je absoluut het skigevoel op kunt beleven! Warme kleding is een aanra der en voor de snowboarders is een waterdichte broek geen overbodige luxe. Handschoenen zijn verplicht, ver geet deze dus niet! Na de sportieve activiteiten is het tijd voor ontspanning en dat hebben de deelnemers dan ook wel verdiend. De bussen brengen iedereen weer terug naar Akersloot, waar om 21.30 uur in bar 't Voorom de après ski begint. Dit met de muzikale medewerking van Trio Tjoe en Jeroen, die overigens ook hals brekende toeren zullen verrichten op de piste. Tijdens de avond is er een gastoptreden van Helmut und Lotti (om nooit te vergeten, kortom: alle ingrediënten voor een sportieve en oer gezellige zaterdagavond zijn aanwezig! Reserveren bij Dennis, tel. 0251- 312120, adres: Kerklaan 20 te Akersloot. Voor informatie, bezoek de webside: www.hoorntje.nl AKERSLOOT - Vrijdag 13 december is op de Geesterweg tussen 11.00 en 12.30 uur gecontroleerd op snelheid en het dragen van een autogordel. Er zijn elf bekeuringen uitgeschreven wegens te hard rijden en twee in verband met het niet dragen van een gordel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 74 km/u in plaats van de maximaal toege stane 50 km/u. Ook dit beeld heeft een plaatsje gekregen langs de route, (foto UKP) IT* hl CASTRICUM - Zaterdag 14 december omstreeks 03.30 uur controleerde de politie een groep hangjongeren op de Geesterduin. Toen de agenten aankwa men gooide een 16-jarige jongen uit Castricum snel iets onder een busje. Dit bleek vuurwerk te zijn. Het ging om een zogenaamde iawinepijl' die vaak wordt gebruikt om afvalbakken op te blazen." De jongen kreeg een proces verbaal voor het in het bezit hebben van verboden vuurwerk. LIMMEN - Donderdag vond de zesde editie van het Limmer Dictee plaats in Vredenburg te Limmen. Vanaf 20.30 uur werden de circa 20 deelnemers op hun Nederlandse spellingvaardigheid getoetst door het naschrijven van acht zinnen vol moeilijke woorden. De Uitkijkpost deed ook mee en beet zich stuk op woorden als muggenziften, chiquer, crème fraïche en crapaudtje. Volgens de aanwezigen, waarvan velen al meermalen hebben meegedaan aan het Limmer Dictee of aan andere regionale dictees, was deze editie behoorlijk pittig. Tijdens het voorlezen van de zinnen door Henk Brandsma, was dan ook een regelmatig gezucht en gesteun vanuit de zaal te horen. Wat dacht u bijvoorbeeld van deze zin: 'De uitbreiding van de lokale super markt was qua grootte en assortiment een verbetering van heb ik jou daar. De clientèle kan er nu zorgeloos shoppen over de verbrede paden en kiezen uit onder andere cashewnoten, apenootjes, casselerib, crème fraïche, een aperitief wijntje of een bourgogne, bockbier, fetakaas en allerlei fancyartikelen die kunnen worden afgerekend bij een vriendelijke kassier of caissière.' Vooral door de opsomming van de etenswaren met moeilijke namen, al snel goed voor minimaal zes fout... Woorden die we in het dagelijks taalgebruik nooit of wei nig gebruiken deed de deelnemers ook met de wenkbrauwen fronzen, bijvoor beeld woorden als 'crapaudtje', 'peda- leurs', 'calqueerpapier', 'kopiist' of 'divertissement'. Na het dictee, dat over de ontwikkelin gen in Limmen verhaalde van het afge lopen jaar, zochten de deelnemers elkaar op en was het een druk geroeze moes. „Wat had jij bij zin zes? Ik heb er maar een streepje tussen gezet... Apenootjes is volgens de nieuwe spel ling toch wel met een tussen-n? Is bur gemeester en wethouders met hoofd letters als je het als afkorting opschrijft? Sinds wanneer!" Ook deel nemer wethouder Roelof Bos van de gemeente Heiloo verbaasde zich over het laatste, maar was niettemin een van de beteren met 21 fouten. De jury had een harde kluif aan het nakijken van de dictees, en moest zelfs enkele, fouten in het dictee toegeven, die na uitvoerige bestudering van het Groene Boekje en de Dikke van Dale, aan het licht kwamen. Voor uw verslag gever maakte dat weinig verschil; een foutenaantal van 35 was het teleurstel lende resultaat. Gelukkig heeft de com puter een ingebouwde spellingcontrole, waardoor grove spelfouten (over het algemeen) de krant niet halen... Winnaar van het Limmer Dictee was de heer J. de Vries, met maar 6 fouten, op de tweede plaats eindigde Wim Kruise met 9 fout en derde was Corry Borst. LIMMEN - Afgelopen maandag heb ben de kinderen van groep 8b van de Pax Christischool uit Limmen de kerst musical Scrooge van Charles Dickens opgevoerd. Na maanden van oefenen met zingen, schminken en kleding pas sen was het dan eindelijk zover. Compleet in een nieuw jasje gestoken brachten de kinderen een achttal num mers ten gehore. De jeugdige acteurs namen hun rol erg serieus waardoor er een fraai schouwspel te zien was. De muzikale regie was in handen van Trudy Mooy, regie; Stina Hof en de schmink door Marjoka Groot, geassi steerd door enkele ouders. Naast twee voorstellingen op school, konden ook de bewoners van de Cameren genieten dinsdagmiddag van het stuk. Kindermusical Scrooge opgevoerd door de Pax Christi school te Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 20