Dilano Fashion grote aanwinst voor Heiloo fvalbrengplaats ededelingen UITKIJKPOST - 20 DECEMBER 2002 - PAGINA 6 r llli': ^ÉBBBar* HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Brandweer deelt tips uit Wat te doen met frituurvet en -olie na de feestdagen December: glasbakmaand - Als de glasbak echt vol zit, hel dan even met de gemeente, afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072) 535 68 68. Oud en nieuwfeest in De Blokkerhof Verlenging sluitingsuur Weekmarkten bij Winkelcentrum 't loo Gemeentelijke belastingen en overige heffingen in 2003 verordening marktgelden 2003 ..D'eze besluiten treden m werking op de eerste dag na die van de bekendmaking. De verordeningen liggen vanaf vandaag ter inzage op het gemeentehuis bij het informa tiecentrum in de hal van het gemeentehuis. Eveneens in de vergadering van 5 november jl zijn de tarieven 2003 voor sporthal het Vennewater. zwembad het Baafje en de gemeentelijke gymzalen vastgesteld. Op ver zoek kan tegen de daarvoor verschuldigde leges een afschrift van de genoemde besluiten verstrekt worden. Tarieven 2003 Tarief 2003 Omroerende^aakbelastingen Tariefeigenaar Tarief 2002 Tarief Tarief 2003 2002 onderhoudsrecht Kerstboominzameling 8 januari 2003 VERVOLG VAN PAGINA 1 ii m M»iMi"iiiiaiw' 1 ^htc vervolg van pagina 4 Brandveiligheid tijdens de feestdagen Het einde van het jaar staat in het teken van feest en gezelligheid. Helaas kan dit door brand wreed worden verstoord. De brand weer heeft voor u nuttige tips om de brandveiligheid bij u thuis te vergroten. In het algemeen geldt dat het plaatsen van rookmelders voor een grotere brandveilig heid zorgt. Plaats rookmelders in vluchtwegen zoals in de gang, op de over loop en op zolder. Ook een goed blusmiddel bijvoorbeeld een sproeischuimblusser, op een vaste plaats in de woning, is aan te raden. Tips gebruik bij voorkeur een moeilijk brandbare kunststof kerstboom; kies bij een echte boom voor een boom met kluit en plaats deze in een stevige kuip en houdt de aarde goed vochtig, zodat de boom minder snel uitdroogt; zorg dat de boom niet omvalt; zet de boom niet te dicht bij gordijnen of versieringen; gebruik geen echte kaarsen in de boom; gebruik moeilijk brandbare versieringen; versieringen mogen geen grote rookont wikkeling geven, en mogen niet gaan druipen bij brand; zorg ervoor dat versiering niet in aanra king kan komen met verlichting, kaarsen en andere warmtebronnen; gebruik "KEMA-keur" (kerstboom)verlich- ting; controleer bedradingen van (kerstboom)verlichting op beschadi gingen; gebruik een goed passend verlengsnoer, rol de haspel helemaal af, en zorg ervoor dat personen niet kunnen struikelen over de bedrading; doe (kerstboom)verlichting uit wanneer u weg gaat of gaat slapen. Haal de stekker uit het stopcontact. Als u een lampje los draait, blijft de kans op brand bestaan; zet kaarsen in een stevige, onbrandbare houder op een vlakke ondergrond; zet kaarsen en kerststukjes op een plaats waar u ze altijd kunt zien; laat kaarsen in kerststukken niet te ver opbranden; laat kinderen en huisdieren nooit alleen met brandende kaarsen. Ook niet voor een paar minuten; gebruikt u spiritus met fonduen, steen grillen of gourmetten? Vul de brander nooit in de nabijheid van vuur of op tafel. Doe dit pas wanneer de brander is afge koeld; houdt een goed passend deksel in de nabijheid van een (fondue)pan. Zo kunt u een vlam in de pan snel en veilig doven. Als er onverhoopt toch brand ontstaat, blijf dan rustig, waarschuw anderen. Bel 1-1-2. Als u vragen heeft kunt u bellen met de gemeentelijke Brandweer (072) 533 68 50. De Brandweer wenst u gezellige en veilige feest dagen toe Na de feestdagen is er vaak frituurvet of-olie over. Deze plantaardige oliën en vetten kunt u afgeven bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo. Zo voorkomt u extra ver ontreiniging van uw rolemmer en wordt het ook nog milieuvriendelijk verwerkt. De Afvalbrengplaats is gelegen aan het Rosen- daal 2 (hoek Kanaalweg) en geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Elders op deze pagina worden de gewijzigde openingstijden in verband met de feestdagen en nieuwjaarsbijeenkomst aangegeven. De oliën en vetten dient u wel af te geven in de aanschafverpakking, omdat men de oliën ter plaatse niet kan overgieten. December is een maand vol feestdagen waarbij de inwendige mens meestal niet wordt vergeten. Met deze consumptie stijgt ook het aanbod van eenmalige glasverpak kingen bij de glasbak. De gemeente en de glasinzamelaar doen er alles aan om deze drukte bij de glasbakken op te vangen. Zo worden de glasbakken extra vaak geleegd. Toch kan het gebeuren dat hier en daar glasbakken vol raken met als gevolg dat de omgeving vol komt te staan met dozen en tassen met glas. Om te voorkomen dat deze niet erg feeste lijke taferelen ontstaan, vragen wij u om het glas niet allemaal tegelijk naar de glasbak te brengen. Wanneer u een paar dagen wacht met het bezoek aan de glasbak, worden de problemen al voor een groot deel voor komen. En mocht een glasbak toch nog vol zitten, bel dan de gemeente zodat de glasbak zo snel mogelijk geleegd kan worden. Hieronder nog wat belangrijke glasbak-tips: Alken glas hoort in de glasbak Gooi dus geen plastic, porselein, aardewerk, kristal, vuurvaste ovenschalen, (TL-)lampen, of spiegels in de glasbak. Klein glas is ook glas Vergeet daarom ook niet de potjes van babyvoeding, sambalpotjes, kruidenpotjes, parfum- of deodorantflesjes, koffiemelk- flesjes enzovoort. Doppen, deksels en kurken Verwijder deze van tevoren. Glasbak vol? - De glasbakken hebben meer dan één opening. Als de ene opening 'vol' zit, probeer dan eens de andere kant. Maar de belangrijkste tip: ALLE GlAS HOORT IN DE GLASBAK!! Waar staan de glasbakken? De glasbakken staan op de volgende plaatsen: Parkeerterrein 't Loo, noordzijde, 2 bakken Parkeerterrein 't loo, westzijde, 2 bakken Van Aostastraat, 1 hak Parkeerterrein De Loet, plan Oost, 1 bak Werkendelslaan/Zevenhuizerlaan, 1 bak Parkeerterrein Stationsplein, 1 bak Ewisiaan Westerweg, 2 bakken Parkeerterrein Het Hoekstuk, 2 bakken Parkeerterrein Sportpark Vennewater, 1 bak Ypesteinerlaan Rosendaal 2 bakken (onder gronds) Afvalbrengplaats Rosendaal, 1 bak Een kleine glasbak staat bij de keuken van: 'Verzorgingshuis De loet Verzorgingshuis Overkerck Psychiatrisch Centrum Willibrord De burgemeester van Heiloo verleent toe stemming tot het organiseren Van een besloten oud en nieuwfeest in De Blok kerhof, Kapellaan 2 te Heiloo, voor maximaal 700 genodigden op dinsdag 31 december 2002 vanaf 21.00 uur tot 05.00 uur woensdag 1 januari 2003. Dit op grond van het bepaalde in de arti kelen 2.1.4.1 en 2.3.1.4 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2ÖÓÖ. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u terecht bij de heer GJ.NA: Tervoort van de afdeling Orga- msatieondersteuning, telefoonnummer (072)535 66 45, De burgemeester van Heiloo verleent aan de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo ont heffing voor het verlengen van het sluitingsuur van 01.00 tot 06.00 uur in de nacht van dinsdag 31 december 2002 op woensdag 1 januari 2003 in het Brunoge- bouw (grote zaal, café Buk-Buk en Tenderiz) aan de Pastoor van Muijenweg 12, ter vie ring van de jaarwisseling. Dit op grond van het bepaalde in artikel 2,31.4 van de Alge* mene Plaatselijke Verordening 2000. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u terecht bij de heer GJ.N.A: Tervoort van de afdeling Orga nisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. Weekmarkt le Kerstdag verplaatst naar maandag 23 december 2002 Dit jaar valt de woensdagmarkt bij Winkel centrum 't Loo samen met le kerstdag. Op verzoek van de markthandelaren wordt de markt van woensdag 25 december 2002 ver plaatst naar maandag 23 december 2002. Op deze dag zal 80 van de markt kramen bezet zijn* Weekmarkt nieuwjaarsdag verplaatst naar maandag 30 december 2002 Dit jaar valt de woensdagmarkt bij Winkel centrum 't Loo samen met 1 januari. Op verzoek van de markthandelaren wordt de markt van woensdag 1 januari 2003 verplaatst naar maandag 30 december 2002. Op deze dag zal 60 van de markt kramen bezet zijn. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer TJPJ. van der Meijs van de afdeling V&QM, telefoon nummer (072) 535 67 36, Minimabeleid 2002 De aanvragen voor een bijdrage minimabe leid 2002 zijn zo goed als afgerond. Wat nog moet plaatsvinden zijn de betalingen van de eindejaarsuitkering en de verwerking van veel WOZ-aanslagen (Waarde Onroerende Zaken). Aanslag WOZ Omdat de Woningstichting Heiloo in bezwaar is gegaan tegen de WOZ-waarde van vrijwel al haar woningen, was bij velen dit jaar in de aanslag gemeentelijke heffingen nog geen WOZ-heffing opge nomen. De bezwaarprocedure is afgerond en velen zullen alsnog deze maand de aanslag voor de WOZ-heffing ontvangen* Indien u dit jaar een bijdrage in het kader van het gemeentelijk minimabeleid heeft ontvangen, is het mogelijk dat u ook nog voor een vergoeding van de WOZ-heffing in aanmerking komt. In de toekenningsbeschik king voor het minimabeleid is daar meestal al op gewezen. Om een en ander goed te laten verlopen wordt iedereen, die voor een bijdrage mini mabeleid in aanmerking is gekomen, maar nog niet voor een WOZ-bijdrage, verzocht een kopie van de WOZ-aanslag bij de afde ling Welzijn in te leveren. Mocht het aanvraagformulier in het kader van het gemeentelijk minimabeleid nog niet zijn ingeleverd, dan wijzen wij erop dat dit nog kan tot uiterlijk 31 december 2002, 12.00 uur. Informatie Mocht u nog eventuele vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met mevrouw N. Balm van de afdeling Welzijn op maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend tussen 09.00 en 14.00 uur, telefoonnummer (072)5355712 Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Heiloo in zijn ver gadering van 5 november 2002 de volgende gemeentelijke belastingverordeningen en tarieventabellen heeft vastgesteld. Verordening onroerende-zaakbelastingen 2003 Verordening reinigingsheffingen 2003 Tarieventabel behorende bij de Verordening reinigingsheffingen 2003 Verordening Rjkbezorgmgsrechten 2003 Tarieventabel behorende bij de Verorde ning lijkbezorgingsrechten 2ÖÖ3 Verordening rioolrecht 2003 Verordening toeristenbelasting 2003 Legesverordening 2003 Tarieventabel behorende bij de Legesverordening 2003 Voor de meest voorkomende belastingen gelden vanaf 1 januari 2003 de volgende tarieven: woning 1,65 1,48 Tarief gebruiker woning €1,32 €1,19 Tarief eigenaar niet-woning 2,30 2,07 Tarief gebruiker niet-woning 1,84 1,66 Rioolrecht bij een waterverbruik kleiner dan 300m3 155,00 147.00 Afvalstoffenheffing éénpersoons huishouden €161,16 €161,16 meerpersoons- huishouden 270,00 270,00 Hondenbelasting tarief per hond 83.40 81,00 Toeristenbelasting per overnachting 0,52 0,47 Grafrechten voor een graf 82,00 80,00 onderhoudsrecht voor een urn 17,50 17,00 Informatie Meer informatie over de nieuwe tarieven eu verordeningen verstrekt het Informatiecen trum op het gemeentehuis. De openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. De inlichtuigeutelefoonnummers zijn (072) 535 6613,535 66 19 en 535 66 20, Al vele jaren houdt de gemeente een kerst boominzameling, zodat de kerstbomen niet bij het huisafval of in,de plantsoenen ter- rechtkomen. Deze keer wordt de inzameling gehouden op woensdag 8 januari 2003. De bomen kunnen op die woensdag worden aangeboden tussen 11.30 en 16*00 uur op de volgende plaatsen: De parkeerplaats bij zwembad Het Baaffe Het parkeerterrein aan De Loet Het parkeerterrein bij de Hucht (Ypsalon) De kerstbomen wordt al jaren niet meer ver brand, maar versnipperd. Dit wordt gedaan om luchtverontreiniging te voorkomen. De belasting voor het milieu is op deze manier minder groot. Voor iedere ingeleverde kerstboom krijgt u een bon die recht geeft op een versnapering. Tien bonnen leunt u ter plaatse inwisselen voor een CD-bon ter waarde van 3,40, In de toekomst zal de Aidsproblema- tiek natuurlijk wel besproken moeten worden, ik heb hierover al contact gehad met het Aids Fonds, maar dat is weer een fase verder. Het begint bij lepra, vrouwenonderdrukking en ande re 'gangbaardere' problemen." De trainingen op het gebied van de geneeskrachtige planten laat mensen zien dat er vele soorten van deze plant soorten gewoon in hun achtertuin groeien. „Sommige mensen leven afge sneden van transportroutes en zijn erg arm, waardoor ze bij ziekte moeilijk in contact komen met medische zorg. Ook zal ze met de daar aanwezige medewerkers van Sacred de toekomst proberen uit te gaan stippelen. „Ik vind het belangrijk te zien wat er verder is gebeurd met de lopende vier projecten. Ik heb nog steeds wel con tact met Sacred, maar het is moeilijk om van zo'n afstand inzicht te krijgen in de werkelijke situatie. Daarnaast ga ik twee ideeën voor projecten uitwer ken." Het eerste betreft een schooltje, waar kinderen uit de omgeving les zul len krijgen, te beginnen met drie klas sen. In de eerste jaren zullen de leerlingen schoolgeld moeten gaan betalen afhan kelijk van de draagkracht van hun ouders, wat dat moment niet mogelijk is voor arme gezinnen. Het idee hier achter is dat de school inkomen gene rerend moet worden, wat inhoudt dat de inkomsten van de school weer kun nen worden besteed om kinderen uit arme gezinnen naar de school te laten gaan en aan andere projecten van Sacred. Omdat Sacred tot dusver afhankelijk is van donaties en giften, is er nooit uit zicht op het opbouwen van een bepaald vermogen waar weer andere projecten mee kunnen worden gefinancierd, zoals het trainingscenter voor naai- en type- les, de avondbijscholing en de health camps. Het uiteindelijke doel is om de aller armsten ook de mogelijkheid te geven om naar school te gaan, doordat er inkomen is opgebouwd door de school met geld wat bij de rijkere mensen van daan" komt. „We hadden al een stuk grond op het oog, waarop een oude naaldenfabriek stond dat meteen kon fungeren als schoolgebouw, maar helaas is dat niet doorgegaan. Mijn zusje is in contact gekomen met de stichting KOOK, die regelmatig een KOOK-verkoop houdt in Alkmaar. De opbrengsten daarvan gingen in de maand maart naar Sacred, waardoor we in staat zijn het school-project te realiseren". Ook heeft Els een koeienpróject bedacht, dat een aantal gezinnen zal voorzien in een koe, die ze door de winst op de melk ervan af te dragen, kunnen afbetalen. Toekomst Om de reis naar India te bekostigen en het verblijf aldaar te kunnen betalen heeft Els flink moeten sparen. „Het eten en de huisvesting is gratis, maar voor de rest moest ik echt alles zelf betalen. Via een andere organisatie had ik misschien wat meer onkosten ver goed gekregen, maar dan had ik twee jaar lang naar India gemoeten". Dat leek haar toen te lang. „Ik weet dat ik nu verder wil in het ontwikkelingswerk en zou uitgezonden willen worden door een grote organisatie. Daarvoor ga ik de tropenopleiding in Leiden volgen. Deze post HBO-studie bereidt studen ten voor op het werken in ontwikke lingslanden. Kennis die je nodig hebt omdat je met ontwikkelingswerk zo veel verschillende en vaak onverwach te problemen tegenkomt. Dan is het heel prettig als je een contactpersoon in Nederland hebt, of een kantoor in het ontwikkelingsgebied waar je op kunt terugvallen." Wilt u Sacred steunen? Kortom: Els zal zich in de maand dat ze wederom in India verblijft, niet bepaald vervelen. Het spreekt voor zich dat Sacred altijd geld nodig heeft om huidi ge projecten te kunnen blijven uitvoe ren en om toekomstige op te zetten. Als u Sacred wilt steunen, kunt u een bedrag overmaken op rekeningnum mer 3364.47.744, ten name van E.G.J.Stet, onder vermelding van dona tie Sacred. Vermeld bij de overmaking uw naam en adres. Van het geld kunnen de health camps worden gefinancierd, kunnen mensen worden opgeleid om de health camps uit te kunnen breiden en kan Sacred nog meer van deze uit stekende initiatieven ontwikkelen. Voor en door de lokale bevolking, zodat men daar uiteindelijk zelf zorg draagt voor betere leefomstandighe den. Op dit moment is Els Stet bezig met een nieuwsbrief en een kalender voor de donateurs, voor meer informa tie over Sacred kunt u Els een e-mail sturen: e stet@hotmail.com HEILOO - Met de komst van Dilano Fashion is Heiloo een leuke merkkle- dingzaak rijker. Eigenaren Mieke Laan en Marvin Galestien openden op don derdag 12 december de deuren van hun zaak aan de aan de Stationsweg 87. Tegenover het station bevindt het pand zich op een mooie zichtlocatie, en is er bovendien genoeg parkeerruimte in de buurt. Met merken als Miss Sixty, Diesel, Replay, Indian Rose, Indian Rags, J.C. Rags, Energie en Guess onderscheidt Dilano zich van de door snee kledingzaken. Ook voor de casual kleding van Armani kunt u prima bij Dilano terecht. „Voor dit soort zaken moest je voor heen naar Alkmaar toe", verklaart Marvin de gekozen kledingstijl van Dilano. „De kleding die wij verkopen varieert van apart en trendy tot 'nor maal' en dagelijks draagbaar. We willen met onze kleding een trend in Heiloo neerzetten", laat hij weten. „Als je naar onze doelgroep vraagt zou ik zeggen iedereen tussen de 15 en 50 jaar. De naam Dilano klinkt als iets van zui delijke komaf. „Dat klopt", grijnst Marvin. „Maar het is een eigen verzin sel. Omdat we veel Italiaanse merken verkopen hebben we Miekes achter naam een zuidelijk tintje meegegeven en Laan veranderd in Dilano." Marvin heeft jaren in de kledingbranche gewerkt, alvorens hij overstapte naar de telecommunicatie. Op zaterdag en tijdens koopavond zal hij Mieke echter bijstaan in de winkel. „Kleding is mijn grote passie", vult Mieke haar partner aan. „Eigenlijk waren we al veel langer op zoek naar een geschikte ruimte, maar we konden nergens een goede plek vinden. In Alkmaar betaal je je óf blauw aan huur, óf je zit ergens achteraf in een straatje. Bovendien wilden wij graag iets aan het al bestaande assortiment toevoegen en ons van anderen kunnen onderschei den. Een maand geleden liepen we tegen deze ruimte aan en hebben we een optie op dit pand genomen. Vervolgens zijn we als een dolle aan de gang gegaan om de zaak in te richten." Dat is prima gelukt, gezien het resul taat en de enthousiaste reacties van het winkelend publiek. „Dit had Heiloo nu echt nodig", was een veelgehoorde kreet. „Woensdag hebben we open huis gehouden voor onze collega's in de straat, bekenden en leveranciers. Met name het licht en de inrichting van de etalage werden uitbundig geroemd. Dankzij de open etalage heeft' het geheel een luxe uitstraling", vindt Marvin. „Echter niet te chic, maar juist toegan kelijk", vult Mieke aan. Dat klopt inderdaad. De ruimte oogt overzichte lijk en door de grote ruiten valt veel daglicht naar binnen, waardoor de klant als vanzelf de winkel binnen loopt. „Naast de eerder genoemde merken hebben we verder aparte broekriemen, boxershorts, en gaan we straks ook sie raden verkopen", laat Mieke tot slot nog even weten. De prijzen van de kle ding variëren per merk. „Wanneer je een broek van Armani koopt en daar een leuk shirt bij zoekt kun je prima slagen bij een van de andere (goed kopere) merken. Kwalitatief zijn het allemaal goede producten die er apart uitzien, en minder duur hoeft bij ons niet minder mooi te betekenen!" Mieke Laan en Marvin Galestien openden donderdag 12 december de deuren van Dilano. (foto UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6