Gift Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo voor Familiehuis MCA kort weer op vol vermogen Consultatiebureauarts neemt afscheid met poppen- en berenspreekuur Het Palet Excellence FM draait sinds 'Ouders en andere artsen zijn ons steeds meer gaan waarderen' Rabobank ZEKERHEID NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Vraag voor uw hypotheek naar onze speciale projectrente 14 puike appartementen in Limmen KIES VOOR BORDEN (072)5351000 68e JAARGANG NO.1 2 JANUARI 2003 Grootscheepse alcoholcontrole Internet in Bibliotheek Heiloo sneller en goedkoper Samen eten in het Trefpunt Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Country linedansen voor beginners Huis Hypotheekodvies (0251) 66 26 00 - aanzienlijk lagere mm-prijzen Woning- cn bedrijfsnuikclciardij Kcnncincrstraatwcg 386 Tel. 072-535 10 00 1851 BK Hciloa Tcix 072-532.05 33 www.vanderborden.nl van onze wintercollectie Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00-17.30 uur vrijdag: 8.00-14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,42 (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden Dicky Dompeling: "Het is leuk om iets te maken wat een ander niet heeft!" De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Grenzen leren stellen De kinderen worden niet alleen van de juiste inentingen voorzien bij de con sultatiebureauarts. „Wij proberen een steunpunt tijdens de opvoeding in de eerste jaren te zijn", vertelt Jitske Roodbergen. „Wanneer ouders gren zen leren stellen aan het gedrag van hun peuter, hebben zij daar zelfs nog profijt van wanneer de dreumes is uit- gegroëid tot een volwassen puber. Het contact met vertrouwensartsen, die worden ingeschakeld wanneer sprake is van kindermishandeling, is sterk ver beterd de afgelopen jaren. Bovendien Op vrijdag 20 december heeft de politie vanaf 19.00 uur tot de volgende och tend 05.00 uur het verkeer gecontro leerd op het rijden onder invloed van alcohol. Op 14 locaties in Noord- Holland Noord werden in totaal 1803 blaastesten afgenomen, 39 aanhoudin gen verricht, 34 processen-verbaal uit geschreven en zijn er acht rijbewijzen ingevorderd. De hoogst gemeten uit slag was 805 ug/1 (tot 220 ug/1 is toege staan). Het rijden onder invloed is een misdrijf. De actie maakte onderdeel uit van een Europese alcoholcontrole. HEILOO - U kunt al jaren in de bibli otheek internetten en e-mailen. Hiervoor werd een analoge, en later een isdn-verbinding gebruikt. Sinds kort is de bibliotheek echter overge gaan op ADSL met een zeer hoge snel heid (1536/768 Kbit/s). Hierdoor is het internet in de bibliotheek veel sneller geworden. Daarnaast zijn de prijzen voor internet gebruik in de bibliotheek met ingang van 1 januari 2003 verlaagd tot E 1per 30 minuten (voor niet-leden van de bibliotheek E 1,50 per 30 minuten). HEILOO - Op 16 december bezocht een delegatie van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo het Familiehuis MCA. Na een rondleiding door het huis overhandigde mevrouw M.J. Terol-Meijer, voorzitter van de stichting, een gift van E 1500,- aan de huismanager mevrouw L. Branden burg, die de gift dankbaar in ontvangst nam. Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo steunt met deze gift het werk van het Familiehuis MCA, een zelfstan dige instelling zonder enige vorm van subsidie. Het Familiehuis, gelegen vlak naast het Medisch Centrum Alkmaar, is een huis waar men kan verblijven, als er een familielid, partner of vriend acuut of langdurig is opgenomen in het MCA of in een andere instelling in de regio Alkmaar. •Bij deze overhandiging bracht mevrouw Terol-Meijer naar voren dat het doel van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo niet alleen is het ouderenwerk en daarmee de ouderen in Heiloo te steunen maar ook andere vergelijkbare projecten. Ze vertelde dat de voornaamste bron van inkom sten van de stichting wordt gevormd door de opbrengst van de verkoop van tweedehands boeken, (mensen die graag hun boeken kwijt willen en ook een goed doel willen steunen, kunnen ze - op werkdagen - brengen naar het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo). De verkoop van boeken, die georganiseerd wordt door de tweede hands boekenclub, wordt op elke laat ste zaterdag van de maand gehouden in het ouderencentrum en elke tweede zaterdag in winkelcentrum Het Hoekstuk in Heiloo. Andere bronnen van inkomsten zijn: schenkingen, donaties, giften en lega ten. (bankrek.nr. 3364.48.082 t.n.v. St. Vrienden Ouderenwerk Heiloo). Tenslotte legde de heer Dijkstra, naast bestuurslid van de stichting, ook pro jectleider van de tweedehands boeken club, in het kort uit wat het werk van de vrijwilligers van de boekenclub precies inhoudt, waarbij hij onderstreepte dat een goede sfeer in het team de belang rijkste succesfactor is. 'Te pletter werken' Volgens Jitske Roodbergen is het werk in 25 jaar tijd op zich niet veranderd, maar zijn de taken wel behoorlijk uit gebreid. Er is meer kennis over bepaal de prikken, en ouders worden onder steund in het opvoeden van hun kroost. Ook worden tegenwoordig de vaders vaker op het bureau gezien, een ont wikkeling die door Roodbergen wordt toegejuicht. „Hoewel de kinderen minder frequent komen dan vroeger, is er wel meer tijd voor hun bezoek ingeruimd. Dat is een duidelijke verandering ten opzichte van vroeger. Wat dat betreft werk ik mij nog steeds te pletter, maar de kwaliteit van het werk is zondermeer beter te noemen." Geen risico lopen Bijna alle kinderen worden al op jeug dige leeftijd (tussen 0-4 jaar) getest op gehoor, zicht, groei ot cetera en ingeënt tegen vervelende ziektes. Vreemd genoeg zijn de inentingen in Nederland echter niet verplicht. „In Amerika wel. Daar moeten de kinderen hun prikken hebben gehad voordat zij naar school gaan. Hoewel het in ons land op vrij willige basis gebeurt, willen de meeste ouders geen onnodig risico lopen. Gelukkig maar, want de meeste men sen weten bijna al niet eens meer wat het is om de mazelen te hebben! Ik eigenlijk ook niet, de laatste keer dat ik daarmee te maken kreeg was tijdens mijn artsexamen." HEILOO - Tijdens de afgelopen storm liepen de antennes van Excellence FM schade op. Dat zorgde voor een behoorlijk beperking van het bereik van de ctherzender op 106,3MHz. Tijd voor reparaties dus. De schade bete kende wel een deuk in het jaarbudget van de omroep. Vooral omdat de gemeente Heiloo slechts de helft „van de voor Excellence FM bestemde gel den ook daadwerkelijk overmaakt naar de vrijwilligersorganisatie (de andere helft wordt door de gemeente naar eigen inzicht gebruikt). Maar ook de daadwerkelijke reparatie leek eenvoudiger dan het was. Terwijl de luisteraars via de website (http://www.excellencefm.nl) op de hoogte werden gehouden, werden de benodigde onderdelen besteld. Diverse onderdelen bleken echter niet lever baar waardoor de reparatie een behoorlijke vertraging opliep. Maar zaterdag de 21ste was het dan toch zover. Een 57 meter hoge telekraan kwam assisteren bij het vervangen van de antennes en een gedeelte van de zend mast. Om 9.00 uur werd de etherzender uitgeschakeld én was Excellence FM alleen nog via de kabel te vervangen. Door de goede voorbereiding en ondanks de dichte mist waren de repa raties rond 13.30 uur afgerond cn kon heel midden Noord-Holland weer lui steren naar de beste hitmix. Meer informatie, foto's en een paar filmpjes over deze operatie zijn te vinden op de website. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Mevrouw Brandenburg ontvangt de gift uit handen van de voorzitter van de stichting M. Terol-Meijer en de heer Dijkstra. 1 In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. ALKMAAR - Aan de Dahliastraat 9 te Alkmaar runt Dicky Dompeling de Alkmaarse Modevakschool. Deze van huis uit zijnde onderwijzeres leidt cur sisten op tot patroontekenaar en cou peuse en geeft cursussen in kleding makenpatroon tekenenhet maken van lingerie en de juiste naaitechnie- ken. Aanvankelijk stond de eigenaresse als leerkracht voor de klasmaar toen de kinderen kwamen werd een tijde lijke pauze ingelast. Terwijl de kinde ren wat ouder werden volgde Dicky Dompeling een cursus handvaardig heid, vulde dit aan met een cursus tex tiele werkvormen waarin het naaien er voor haar absoluut uitsprong. Uit nieuwsgierigheid begonnen, en mij vervolgens gespecialiseerd, zo zou je mijn loopbaan het beste kunnen omschrijvenluidt de krachtige samenvatting. ..Ik heb zelf nog op les gezeten op de Alkmaarse Modevakschool, die in die tijd op de Oude Gracht gevestigd was", blikt Dicky Dompeling terug op het verleden. Toen ze in 1989 de opleiding aan de Alkmaarse Mode vakschool met goed gevolg had afge rond. besloot zij om zelf cursussen te geven in Heiloo. „In een ruimte in de gereformeerde kerk van Heiloo gaf ik mijn eerste lessen. Ook ben ik jarenlang als leerkracht textiele werkvormen verbonden geweest aan een school in de Beemster. waar ik dit jaar met de VUT ben gegaan." Toen in 1990 de mogelijkheid zich voor deed de Alkmaarse Modevakschool over té nemen, hoefde Dicky Dompeling er slechts één nachtje over te slapen en greep vervolgens deze kans met beide handen aan. „Maa'r het was wel even heel wat anders, niet een keer per week een cursus geven, maar een compleet bedrijf runnen", geeft de eigenaresse toe. Echte liefhebbers Op de vraag of in deze tijd de mensen nog wel achter de naaimachine willen kruipen, terwijl alles in de winkel ruim voorradig is luidt Dicky Dompelings antwoord stellig: Ze willen wel. maar omdat tegenwoordig de tijd vaak ontbreekt, komen bij ons dus de échte liefhebbers. Naaien hoeft uiteraard niet meer. maar het is wel leuk. zeker wanneer je iets kunt maken dat een ander niet heeft." De leeftijden van de leerlingen van de Alkmaarse Modevakschool verschil len enorm. Er is een leerling die vanaf haar tiende jaar lessen volgt, de oud ste cursiste is 75 jaar. ..De cursisten zijn in verschillende groepen te delen in te delen", vertelt de eigenaresse. ..Je hebt mensen die allang kleding maken, maar de speci ale naaitechnieken om bijvoorbeeld paspelzakken te maken of een rits in te zetten niet onder de knie hebben. Of diegenen die een afwijkende lichaamslengte of omvang hebben en daardoor geen geschikte kleding in de winkel kunnen vinden. De confec tie die daar hangt is namelijk alle maal op een standaard maat geba seerd. maar geen mens is standaard. Daarom is het juist zo leuk om iets te maken dat wel op maat is." Goed gereedschap Om van de laatste mode en technie ken op de hoogte te blijven, volgt Dicky Dompeling nog steeds aanvul lende cursussen, „Ik ben erg precies op dingen, mijn leerlingen zeggen dan ook regelmatig 'Dat is echt juf weer'. Maar ik hou niet van pruts werk. Het mag wel snel, maar dan moet het ook goed zijn. Wat mij ook verbaast is dat er zo weinig vrouwen zijn met goed gereedschap. Mannen hebben dure zaagmachines, de meest geavanceerde boreji en zaagtafels en tegen hun vrouw die een naaimachi ne van 30 jaar oud heeft zeggen ze rustig dat die nog jaren mee kan..." Er worden tevens maandelijks diverse workshops bij de Alkmaarse Modevakschool gehouden, die een of twee dagdelen in beslag nemen. Bel voor de exacte data of voor meer informatie met tel. 072-5332184 (privé) of 072- 5121680 (school). HEILOO - Na 25 jaar lang verbonden te zijn geweest als consultatiebureau arts bij de Regionale Thuiszorg in Heiloovertrekt Jitske Roodbergen per januari 2003 naar het Hoef plan in Alkmaar. Een opmerking van een schoolartsdie onlangs haar vertrek naar Castricum aankondigde omdat daar al jaren de zorg op een minimaal niveau is, zette Roodbergen aan het denken. „In Heiloo loopt eigenlijk alles prima op rolletjes. Het contact met peuterspeelzalen, huisartsen, fysi otherapeuten, kortom alle instanties waar je met het consultatiebureau mee te maken hebt verloopt zeer goed. De echte spanning om hier nog iets voor elkaar te moeten boksen ontbreekt der halve. De een vindt dat misschien pret tig, maar ik raakte daarom een beetje uitgekeken op mijn baan." Op zoek naar een nieuwe uitdaging vond Jitske Roodbergen deze toen zij als waarnemend arts in het Hoefplan dienst deed. „Ik werkte die dag met twee beginnende wijkverpleegkundi gen en kreeg daar onder andere te maken met allochtone ouders, mensen die een heel andere kijk op onze manier van zorgverlening hebben. Deze sociale problematiek trekt mij wel en ik houd ervan om zaken op de regel te krijgen. Toen de verpleegkun digen mij van alles vroegen omdat zij ook nog 'zoekende' zijn en er een flink aantal dingen niet geregeld bleken wist ik dat hier een schone taak voor mij was weggelegd." Incognito naar het consultatiebureau Jitske Roodbergen studeerde 25 jaar geleden af als arts terwijl zij net beval len was van haar eigen zoon. „Met hem ging ik natuurlijk ook naar het consul tatiebureau. Dit deed ik in mijn woon plaats Alkmaar. In eerste instantie incognito, want ik wilde niet anders behandeld worden dan de overige ouders. Maar toen ik hoorde dat er een groot tekort was aan artsen in Alkmaar en omgeving heb ik mijzelf toch maar even voorgesteld." Het leverde Roodbergen direct een passende baan op. „Mevrouw Indorf ging net weg uit Heiloo en ik volgde haar op. Hoewel ik in eerste instantie huisarts wilde worden, heb ik er geen moment spijt van dat ik hier terechtge komen ben. Ik ben evengoed onder de mensen en het werken met kinderen en ouders bevalt mij prima. Het is een uit daging om met mensen te werken die in een kritische fase van hun leven verke ren. Tevens probeer ik de vrouwen ervan bewust te maken dat hun rol met het kind niet een vaststaande rol is. Een stukje emancipatie, zo zou je het wel kunnen noemen." HEILOO - Op vrijdag 17 januari is er weer een gezamenlijke maaltijd in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Deze activiteit wordt georganiseerd door de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de gezamenlijke ouderenbonden ANBO en KBO. Het wintermenu bestaat uit heldere champignonsoep, hutspot met klap stuk, zuurkool met worst, stampot rauwe andijvie met spekjes en kwark met vruchten toe. Het eten wordt bereid door personeel van de keuken in De Loet en opgediend door vrijwilli gers. Pianist P. Houter is ook weer aan wezig. Aanvang van de maaltijd is 18.00 uur. Voor die tijd is er nog een moge lijkheid om in de ontmoetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost E 7,50 p.p., te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. U kunt zich voor deze maaltijd opge ven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072- 5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u-dat dan s.v.p. zo spoedig mogelijk doorbellen. HEILOO - De tijd van goede voorne mens is weer aangebroken. Voor hen die wat meer willen gaan bewegen start op dinsdag 7 januari om 13.30 uur in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg te Heiloo een cursus van 14 lessen count ry linedansen. Voor meer informatie kan men bellen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331237 of met Marianne Knip, tel. 0226- 345677. is het overleg met kinderartsen behoor lijk toegenomen, zij zijn ons steeds meer gaan waarderen. Dit is allemaal in het belang van de kinderen én hun ouders en het draagt op een positieve manier bij aan de kwaliteit van de zorg die wij kunnen leveren." Duizendpoot Wanneer wordt gevraagd naar de ver wachtingen voor de komende 25 jaar schiet Jitske Roodbergen in de lach. „Geen idee", is het welgemeende ant woord. „Misschien beland ik nog wel eens in de politiek. Ik mag namelijk graag het beleid beïnvloeden. Maar ik wil meestal te veel en het liefst alles tegelijk. Ik ben bestuurslid van de Vereniging van Consultatiebureau artsen in Noord-Holland. Daarnaast werk ik als consultatiebureauarts in Schoorl en ga straks ook nog in Waarland werken. Laat ik daar en in Alkmaar eerst maar eens wat zaken op de regel gaan krijgen, dat zien we daar na wel weer verder!" Ouders en kinderen die afscheid willen nemen van Jitske Roodbergen als con sultatiebureauarts zijn welkom tijdens het poppen- en berenspreekuur op 8 januari tussen 14.30 en 16.00 uur, bij de Regionale Thuiszorg aan de Holleweg 94 te Heiloo. Jitske Roodbergen neemt op 8 januari afscheid met een poppen- en berenspreekuur foto UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1