Het Palet ,Het is een kwestie van moeten, het is beter zo, en dat doet veel pijn' Winterse taferelen GEOPEND Notariskantoor Lautenbach Van Duin edri Felix Gimbrère neemt afscheid van gemeenteraad Het is zover elicjafi Rabobank ZEKERHEIDES) 1 Huis kopen? Slagerij Kramer Vraag voor uw hypotheek naar onze spedale projectrente 14 puike appartementen in Limmen NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Mascotte Mode in Heiloo gaat verbouwen. Kom snel langs en profiteer van kortingen op de mooiste wintermode Stationsweg 85 1851 IJ Heiloo Mascotte Mode Geesierduif! 54 1902 El Castrlcum BORDEN (072)5351000 MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kilo5.99 ROSBIEF SCHNITZELS 4 voor5.00 SLAVINKEN 4 voor 2.50 Huis Hypotheekadvies (0251) 66 26 00 Redactieacquisitie en administratie: 8 JANUARI 2003 68e JAARGANG NQ.V Dorpsstraat 80 1901 EN Castricum Tel. 0251 - 20 32 00 Fax 0251- 20 32 01 Kerstboominzameling 8 januari Heiloo sluit zich aan bij de Nationale ombudsman K/ES VOOR Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl aanzienlijk lagere mm-prijzen 'VAN DEK www.vanderborden.nl geldig t/m zaterdag 1 januari Telefoon 5330991 De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00-17.30 uur/vrijdag: 8.00-14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - De voorzitter van de VVD- fractie van Heiloo, Felix Gimbrère, nam maandagavond tijdens de raadsverga dering afscheid van zijn collega's en medepolitici. In zijn dankwoord gaf de gedreven politicus aan dat het lichaam even niet meewerkt, waardoor hij is gedwongen te stoppen met zijn werk zaamheden voor de lokale politiek. Het doet hem veel verdriet dat hij nietlan- ger de kwaliteit kan leveren die hij wil, en nam afscheid met: „Ik ga jullie echt missen." Burgemeester den Boon typeerde het sympathieke raadslid als iemand die met hart en ziel voor de politiek ging, voor de belangen van het dorp en haar inwoners. Ook omschreef hij Felix als mysterieus: „Zoals de 'Loesje-achtige' verkiezingscampagne van VVD Heiloo vorig jaar waarbij we ons allemaal afvroegen: wie is Felix? Dat mysterie is nog steeds niet opgelost, want Felix is iemand die zich moeilijk laat leren ken nen. Als je met hem praat heeft hij het öf heel druk öf het gaat over politiek." Duidelijk werd wel dat zowel de raad als het college met het vertrek van Felix Gimbrère een gewaardeerd collega en bovenal een steunpilaar van de Heilooër gemeenteraad verliest. Dezelfde middag sprak de Uitkijkpost hem in zijn huis aan de Kennemer- straatweg en vroeg hem onder andere naar de hoogtepunten van zijn politie ke loopbaan, maar natuurlijk ook naar wat hij gaat missen als kiespijn. Geweldige gemeente Felix heeft de politiek er met de paple pel ingegoten gekregen. „Mijn ouders waren altijd zeer geïnteresseerd in poli maar vooral mèt de bewoners moet werken. En dan met alle bewoners. Dat houdt in dat beiden de tijd en ruimte moeten nemen om naar elkaar te lui steren, om vervolgens tot oplossingen te kunnen komen. Ik heb vaak gemerkt dat veel mensen de drempel naar de gemeenteraad hoog vinden, waardoor ik altijd graag de wijken in ging om te horen waar mensen zoal mee zitten. Dat heeft ons als VVD-fractie vaak geholpen met het nemen van bepaalde beslissingen. Juist omdat je weet wat er zich onder de bewoners van Heiloo afspeelt, kun je rechtvaardige beslissingen nemen. Ik ben dan ook een groot voorstander van samenwerking tussen gemeente raad en burgers. Mensen die iets te zeg gen hebben en goede ideeën hebben, moet je de ruimte geven. Daar kun je als politicus heel veel van leren." Frustraties c.q. wapenfeiten Het werken voor een gemeente is voor hem sowieso een voortdurend leerpro ces geweest. Vooral geduld leren heb ben als dingen anders gingen dan hij wilde. „Daar heb ik weieens moeite mee gehad, en dat is dan ook iets in de politiek dat ik zal missen als kiespijn. Dat je veel te lang met een bepaald onderwerp bezig bent of de meningen erover nu sterk verschillen of niet.Toch vind ik dat niet erg, zelfs wel interes sant. Maar als je je ergens voor inzet, en veel tijd, energie en moeite later blijkt dat het gewoon niet kan, daar zal ik nooit aan wennen." Felix doelt daarmee onder andere op het woningbouwcontingent van de pro vincie, dat kort inhoudt dat de provin- eerlijk durven zijn. Het lijkt makkelij ker om iets te beloven dan om meteen te zeggen datje niets voor mensen kunt doen. Maar uiteindelijk wordt je eer lijkheid gewaardeerd, terwijl een valse belofte veel minder snel wordt verge ven." Diftar bijvoorbeeld, een gevoelig onderwerp binnen de Heilooër poli tiek. „Daar hebben we ook ruiterlijk moeten toegeven dat we fout zaten. En dat is niet makkelijk voor politici hoor! Als we beter hadden geluisterd naar de inwoners, was het niet zo uit de hand gelopen. Alhoewel er nog steeds fouten worden gemaakt, een politicus is ook maar een mens, is zowel de raad als het college er inmiddels goed van door drongen dat er eerst moet worden geluisterd en dan pas kan worden gehandeld. Aan de andere kant moet je 'nee' dur ven zeggen, een advies dat ik mijn frac tiegenoten graag mee geef. De balans vinden tussen het individueel en het algemeen belang is soms moeilijk te maken, maar uiteindelijk kom je daar wel het verst mee. Goede bedoelingen alleen zijn niet genoeg, je moet kunnen waarmaken wat je belooft." Rust is het beste medicijn Het is duidelijk: Felix Gimbrère is er nog lang niet klaar mee, hij heeft nog heel wat politieke doelen te bereiken. Wat zijn afscheid des te moeilijker maakt. „Ik zeg nooit nooit, maar moet nu even aan mezelf gaan denken. Toen ik in november voor de tweede keer in een paar jaar opeens erg ziek werd, werd die beslissing min of meer voor me genomen. Voor een volledig herstel Een typisch winterplaatje, zoals we de afgelopen dagen hebben kunnen zien in Heiloo. En nu maar hopen dat het weer gaat sneeuwen, (foto: MSP) Iris Depassé zorgt voor een ommezwaai in het leven van mensen die vastzitten in hun huidige baan. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,42 (excl.BTW) Bii adverteren oo contractbasis aelden Felix Gimbrère tijdens zijn laatste raadsvergadering, (foto: MSP) tiek. Als kind neem je dat over, maar dat hoeft niet te zeggen dat je daar iets mee gaat doen. In mijn geval wel. Ik ben namelijk het type dat niet alleen over veel dingen een mening heeft, maar daar ook wat mee wil doen." Dat betekende in zijn geval dat hij als kind al plakken ontbijtkoek uitdeelde in een verkiezingscampagne van Hans Wiegel. Op zijn 18de werd hij lid van de VVD en in 1992 ging hij zich serieus inzetten voor de politiek op gemeente niveau door zich aan te sluiten bij de VVD in zijn toenmalige woonplaats Arnhem. „Eerst ben ik zes jaar braaf lid geweest. Zodra mijn eerste zoon werd geboren, en ik daardoor automa tisch meer belangstelling kreeg voor de maatschappelijke ontwikkelingen in mijn woonplaats, besloot ik actief te worden." Hij werd lid van de gemeenteraad van Arnhem, tot hij voor zijn werk naar Heiloo verhuisde in 1996. "En ook in Heiloo deed ik snel weer mee." Een stap waar hij nooit spijt van heeft gehad, want: „Heiloo. is een geweldige gemeente om voor te werken. Ondanks het feit dat het een dorp is, gebeurt er veel en moeten er dus ook veel besliss ingen worden genomen. Dat heeft mij altijd enorm geboeid." Luisteren naar bewoners zeer leerzaam Een van de leukste aspecten van zijn functie vindt hij het contact met de mensen. „Voor een groot deel bestaat dat uit contact met de fractiegenoten en met de andere raadsleden, maar daarnaast heb ik het contact met de Heilooërs altijd zeer gewaardeerd. De gemeente is geen dienstverlenend bedrijf dat zich slechts bezig houdt met het vervullen van wensen van haar bewoners. Ik vind dat een gemeente er voor en door haar bewoners moet zijn, cie bepaalt hoeveel huizen er in een gemeente mogen worden gebouwd en waar die moeten worden gebouwd. „Ik kan me daar nog steeds kwaad om maken. Juist omdat we allemaal in Heiloo weten dat er enorm veel behoefte is aan betaalbare woningen. Van de provincie mogen we steeds een klein beetje bouwen en alleen op inbreiplekken. Waarvan de grond weer hartstikke duur is, omdat je vaak eerst iets moet weghalen om er te kunnen bouwen. Waardoor de huizen weer duur worden. Leg dat vervolgens maar uit aan al die mensen die soms al jaren op een betaalbaar huis wachten." Aan de andere kant zijn er de dingen waar hij trots op is, alhoewel hij er snel bij zegt dat niets een verdienste is van slechts één raadslid. „Dat Heiloo er twee politiesurveillanten bij heeft gekregen en nog twee gaat krijgen die er aan bijdragen dat de veiligheid ver betert en verkeersovertredingen wor den beperkt, vind ik iets om trots op te zijn. Ook maakt de VVD zich nog steeds hard voor de ouderenadviseur, een persoon die ouderen in Heiloo wegwijs maakt." Eerlijk zijn en beloftes waarmaken De schijnbaar onoplosbare kwesties zal Felix duidelijk niet gaan missen, net zo min als de stapels papierwerk die even eens inherent zijn aan het raadswerk. Over wat hij wel zal missen, hoeft hij ook niet lang na te denken. „Het samenwerken met de inwoners van Heiloo om de gevoelens te bundelen en ons dorp te verbeteren." Klinkt als een typische verkiezingsslo gan, maar hij meent het van harte. „Betrokken inwoners heb je nodig om bepaalde problemen te signaleren, maar nog meer om deze op te lossen. Daarvoor is openheid nodig en je moet is rust zoals zo vaak het beste medicijn. Omdat ik naast mijn werk voor de gemeente fulltime werk in Den Haag, moest ik iets schrappen. Dat is de poli tiek geworden... Lachend sluit hij af met: „Maar mijn collega's mogen mij natuurlijk altijd bellen voor advies, ik blijf me graag met ze bemoeien". Het fractievoorzitterschap zal worden overgenomen door René van Splunteren en de vrijkomende raadsze- tel zal worden ingenomen door Harriet Koomen-Copier. HEILOO - Al vele jaren houdt de gemeente een kerstboominzameling, zodat de kerstbomen niet bij het huis afval of in de plantsoenen terecht komen. Deze keer wordt de inzameling gehouden op woensdag 8 januari 2003. De bomen kunnen op die dag worden aangeboden tussen 11.30 en 16.00 uur op de volgende plaatsen: parkeerplaats bij zwembad Het Baafje, parkeerter rein aan De Loet, en parkeerterrein bij de Hucht (Ypsalon). De kerstbomen wordt al jaren niet meer verbrand, maar versnipperd. Dit wordt gedaan om luchtverontreiniging te voorkomen. De belasting voor het milieu is op deze manier minder groot. Voor iedere ingeleverde kerstboom krijgt u een bon die recht geeft op een versnapering. Tien bonnen kunt u ter plaatse inwisselen voor een CD-bon ter waarde van E 5,-. LIMMEN - Iris Depassé heeft sinds twee jaar een bijzonder bedrijf: De Ommezwaai. Dit bureau verzorgt trainingen en coachingstrajecten om 1een ommezwaai te realiseren voor organisaties en de mensen die er wer ken. Iris: „Cöncreet betekent dat, dat ik organisaties help als hun medewer kers om wat voor reden dan ook niet goed functioneren. Door middel van gesprekken breng ik samen met de werknemers in kaart waardoor zaken niet goed lopen. In een loopbaantra ject kijk ik daarnaast naar wat men sen goed kunnen, maar belangrijker nog: wat ze nou eigenlijk het liefst zouden willen doendSoms zijn er echter ook hele andere oplossingen nodig om veranderingen aan te bren gen in de organisatie. Variërend van werkconferenties voor het hele perso neel tot teambuildingscursussen voor een bepaalde afdeling tot een coa- chingstraject van één werknemer die bepaalde taken niet voldoende uit voert. Voordat ze haar eigen bureau begon, heeft Iris zo'n acht jaar ervaring opge daan als trainer/coach. Waarvan drie jaar als communicatietrainer bij Randstad Opleidingscentrum, en vier jaar als consultant bij Job Support, een adviesbureau voor organisatie- en carrièreontwikkeling. Wat ik miste in mijn werk als communicatietrainer is dat ik de mensen aan wie ik trainin gen had gegeven, nooit meer terug zag. Ik wist niet of de situatie na de training was verbeterd en kon ze dus niet verder begeleiden. Daarnaast sprak ik in die trainingen altijd öf de werknemer, öf de werkgever. Niet allebei, terwijl dat juist zo belangrijk is om een bepaald probleem op te kunnen lossen." Van onzeker naar zelfverzekerd De Ommezwaai stimuleert mensen tot het nemen van verantwoordelijk heid voor de vormgeving van hun leven, oftewel: „Door mensen in con tact te brengen met wat hen drijft, zijn zij in staat om zichzelf nieuwe doelen te stellen en gemotiveerde keuzes te maken. Ik ben op dit moment bijvoor beeld bezig met het ontwikkelen van training voor uitkeringsgerechtigden. Die mensen zijn vaak al zo lang uit het arbeidsleven dat ze erg onzeker zijn geworden. Solliciteren, jezelf pre senteren, verantwoordelijkheid heb ben en nemen worden steeds grotere bergen die maar liever uit de weg worden gegaan. De training zorgt er voor dat zij zekerder worden van zichzelf waardoor de eigen talenten en sterke punten kunnen worden her ontdekt." Klinkt goed, maar hoe doe je dat? „Dat is soms heel simpel hoor, lacht Iris. „Het ligt aan de vragen die je mensen stelt. Als ik jou vraag waar je goed in bent, zul je even na moeten denken, dat zeg je namelijk niet zo makkelijk van jezelf. Maar als ik je vraag wat je leuk vindt om te doen, dan geef je me zo antwoord!" Werkwijze Op die manier weet Iris, ook bij men sen die echt niet weten wat ze willen, meestal te achterhalen wat iemand nodig heeft om verder te komen op de arbeidsmarkt. „Maar ik heb ook wei eens met mensen gewerkt die iets heel anders nodig hadden dan een loopbaantraining of een coach. Die zaten vast in hun werk door bijvoor beeld veel diepere, vaak psychische, oor-zaken. Daar ga ik me niet aan wagen, die- mensen verwijs ik meteen door. Mensen met een negatieve erva ring, die bijvoorbeeld zijn gepest op hun laatste werkplek of een vreselijke baas hadden, coach ik in zelfbewust optreden". Aanleidingen voor coaching kunnen persoonlijk van aard zijn, zoals gevoe lens van stress of onrust, niet goed functioneren, gebrek aan uitdaging, dreigende overbelasting of een dis balans tussen de privé- en de werk situatie. Soms zijn er veranderingen in de organisatie die aanleiding geven tot specifieke loopbaanvragen, zoals fusies of reorganisaties, waardoor functies veranderen en er andere functie-eisen gesteld worden. „Ik vind het heel dankbaar werk, je helpt mensen toch vaak aan een hele nieuwe toekomst. Vooral mensen die echt dachten dat ze nooit meer een leuke baan zouden kunnen krijgen, gaan hier heel gelukkig de deur uit!." De Ommezwaai verzorgt ook loopbaan trainingen voor particulieren. De eerst volgende loopbaantraning vindt plaats op zaterdag 1, 15 februari en 8 maart. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor opgave en/of meer informatie: De Ommezwaai, Rietorchis 8 in Limmen, tel: 072-5020345. E-mail: info@ommezwaai.nl, website: www.ommezwaai.nl. Zie ook de advertentie op pagina 3. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. HEILOO - In aanvulling op de bestaande interne klachtenregeling van de gemeente is de gemeente Heiloo vanaf 1 januari 2003 aangesloten bij de Nationale Ombudsman. Er zal een beroep op de ombudsman gedaan kun nen worden wanneer een klager en de gemeente er na de interne klachtenpro cedure niet met elkaar uitkomen. Door aansluiting bij de Nationale Ombudsman is de gemeente verzekerd van kwaliteit, continuïteit en uniformi teit in behandeling van klachten. De Nationale Ombudsman beschikt over specialistische kennis op het gebied van de overheid en heeft een zeer ruime ervaring met het extern afhandelen van klachten op overheidsterrein. De kwa liteit die de Nationale Ombudsman levert is onomstreden. In Heiloo komt het ongeveer 2 keer per jaar voor dat een klacht van een inwoner niet door de gemeente zelf kan worden behan deld. Een gezaghebbend instituut als de ombudsman waarborgt een onafhanke lijke behandeling van klachten. Hierdoor zal de acceptatie van de uit spraak groter zijn. Woning- en bed rijf Sm ahel aa fd ij Kennemërstraatweg 386 Tel. 072-535 1 0 00 1851 BK Heiloo Fax 072-532 05 33 In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1