ComputerZorg heeft geen wachttijden Heiloo van Npord naar Zuid Inleveren pakketten voor Polen Cursussen Anneke Hemelrijk VesiJzAijqkïCiSi ocisi de, bcM& vg*i Ib&uteJv&m wot 15,00 llsss 'Oude dorpsgezichten Ivan Heiloo' dhr Het boek bevat 80 oude afbeeldingen van Heiloo, en zijn voorzien van tekst, verzorgd door de vereniging 'Oud Heiloo'. POLITIE HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. urgerzaken Uitslag Tweede Kamer verkie zingen in Heiloo heid Gemeente Heiloo en de gladheidperiode Wegwerkzaamheden rond het Kooimeerplein HEILOO BERICHTEN Een reis door Heiloo in de vorige eeuw Themamiddagen voor mensen met kanker KOOK verkoop vervolg van pagina 4 publieksbaüe Bonwen en Wonen, Openings- tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM» tele foonnummer (072) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestem mingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. De uitslagen van de landelijke Tweede Kamer verkiezingen zijn bekend. Onderstaand ziet u de uitslag van deze verkiezingen in Heiloo, Het aantal ongeldige of blanco uitgebrachte stemmen bedroeg deze keer 17 stemmen. In 2002 waren dit er 25. Het totaal aantal geldig uitgebrachte stemmen bedroeg 14.880. In 2002 werden er 14.691 geldige stemmen uitgebracht. Het aantal kiesgerechtigden in Heiloo bedroeg in 2003 16.932. In 2002 waren er 16.951 kiesge rechtigden. De opkomst van de Tweede Kamer verkiezingen in Heiloo bedroeg in procenten 88%. In 2002 was dit iets minder, namelijk 86,8%. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer K. Mosselaar van de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Lijst aantal aantal stemmen stemmen 15/5/2002 22/1/2003 CDA 3.999 4.205 Lijst Pim Fortuyn 2.001 653 WD 3.354 3.817 PvdA 1.982 3.439 Groenlinks 1.085 872 Socialistische Partij 820 670 D66 975 918 Christenunie 128 106 SGP 15 5 Leefbaar Nederland 245 49 NCPN 30 Duurzaam Nederland 5 3 Partij van de Toekomst 16 Partij voor de Dieren 72 Lijst Ratelband 21 Alliantie Vernieuwing en Democratie 4 overige partijen 82 In deze wintermaanden is de kans op gladheid erg groot. Daarom staan verschillende auto's, maaimachines en tractoren gereed voor het bestrijden van de gladheid. Ook zijn de strooi- bakken gevuld. Deze bakken staan bij bijzondere gebouwen, zoals verzorgingshuizen en het gemeentehuis. Verder zijn tijdelijk de rood-witte palen verwijderd die op de strooiroutes in de weg staan (fietspaden). In april zetten medewer kers van de buitendienst deze palen weer terug. Waar strooit de gemeente De gemeente houdt in geval van gladheid en bij sneeuwval vele kilometers wegen voor het ver keer begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daartoe, zoals de verbindingsfietspaden naar Alkmaar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht vooral doorgaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen meermalen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op rede lijk korte afstand een begaanbare weg kan bereiken. Met kleinere machines worden de fietspaden tegen gladheid behandeld. Op veel plekken bestrijdt de gemeente gladheid 'met de hand'. Dit laatste gebeurt overdag op werk dagen. Soms blijft het toch glad Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op sommige plaatsen toch glad blijven. Dat komt onder andere doordat het strooizout alleen werkt als er op gereden wordt Vandaar dat s nachts minder gestrooid wordt. Als een bestrooid wegdek urenlang niet bereden wordt, doet het zout zn werk niet meer en is het in mum van tijd weer spekglad. Wat kunt u zelf doen? De gemeente kan de gladheid in de winter maanden niet alléén bestrijden. Uw hulp kunnen we goed gebruiken. Als u zelf uw eigen stoep en het stukje trottoir voor uw huis sneeuwvrij houdt en zonodig met zout bestrooit, zorgen we er met zn allen voor dat ons dorp goed begaan baar blijft. Weet u dat uw buurman/buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit stukje stoep en trottoir mee! Zo helpen we elkaar. Meer informatie Voor vragen en of opmerkingen kimt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Van augustus 2002 tot augustus 2003 wordt op en rond de ring Alkmaar aan de weg gewerkt. De eerstkomende werkzaamheden 2ijn van vrijdag 31 januari 2003 20.00 uur tot maandag 3 februari 2003 06.00 uur. Dan is de ring Alk maar (N242) afgesloten van het kruispunt Bestevaerstraat tot het Kooimeerplein (noorde lijke rijbaan). Rijkswaterstaat werkt tijdens de afsluitingen aan de nieuwe Bypass A9/N242. Het verkeer moet rekening houden met vertraging. Omrijden De omleidingen staan aangegeven op de bekende gele borden en op de overzichtskaart onder aan deze pagina: Verkeer van Schermer, Hoorn (N243) en Heerhugowaard (N242) naar Haarlem (A9), Heiloo/Egmond/Bergen (N9) en Alkmaar-Cen trum kan het beste rijden via de ring Alkmaar Noord (Nolienwèg - Huiswaar- derweg) en de Martin Luther Kïngweg (N9). Verkeer van Bestevaerstraat/Heerhugowaard naar Alkmaar-Centrum kan het beste rijden via de Koelmalaan. Verkeer van Alkmaar-Centrum naar Haarlem (A9) kan gewoon via het Kooimeerplein rijden. Ook is de ring open van het Kooimeerplein tot het kruispunt Bestevaerstraat (zuidelijke rijbaan). Betere doorstroming naar A9 Het doorgaande verkeer van en naar de A9 maakt tot nu toe voor alle richtingen gebruik van het Kooimeerplein. De verwachting is bovendien dat het verkeer zal toenemen door de uitbreiding Van het HAL-gebied (Heerhugo- waard, Alkmaar, Langedijk) met 15.000 woningen. Dit leidt steeds vaker tot files. De nieuwe verbindingsweg zorgt voor een betere doorstroming van en naar de A9. Ook neemt hierdoor de drukte op het Kooimeerplein af* De weggebruikers van Heerhugowaard naar Haarlem en omgekeerd, rijden niet meer over het Kooimeerplein. Vanaf 3 februari 2ÖQ3 Q6.Ö0 uur kan het verkeer tussen Heerhugowaard en Haarlem in beide richtingen gebruik maken van de nieuwe Bypass. Overige werkzaamheden Van 20 januari tot en met 26 februari zijn er 's nachts af en toe politiestops en afzettingen van rijbanen in beide richtingen, tussen de Huis- waarderweg en de Aert de Gelderiaan. Hier vervangt Rijkswaterstaat de verkeersregelinstal laties, Deze zijn na 15 jaar toe aan vernieuwing. Bovendien zal de 'groene golf langer worden: van de Huiswaarderweg tot de Aert de Gelder laan. De politiestops duren zo'n 10 30 minuten. Rijstroken worden afgezet op momenten dat er gewerkt wordt in de berm. Méér informatie Voor meer informatie kunt u het gratis nummer van Rijkswaterstaat bellen, 0800-weginfo of 0800-9344 636 of kijken op teletekstpagina 730 en 731. %M Noord-Holland Noord HEILOO - Maandagmiddag 20 januari werd de vernieling aan twee personen auto's ontdekt. Van zowel een Skodia Fabia alsmede een Rover 216 werden de buitenspiegels vernield. Beide auto 's stonden op Het Zevenhuizen gepar keerd. Vermoedelijk werden de vernie lingen zondagmorgen 19 januari om 02.00 uur gepleegd. De eigenaar van de Skoda Fabia hoorde op dat tijdstip bui ten lawaai. Toen hij uit zijn slaapkamer raam keek zag hij een aantal jongeren bij de geparkeerde personenauto's weglopen. De volgende middag bleken de vernielingen. Op de Westerweg werden twee auto's vernield. Van een Mercedes Benz werd een van de achterlichtunits vernield. De eigenaar van een blauwe Renault Laguna constateerde om 06.00 uur dat een van de buitenspiegels van de auto vernield was. Als gevolg van de vernie ling ontstond tevens schade aan de electrische bediening. Op het Dirk Bakkerhof werd een Citroen van het type Xantia vernield. Van deze auto werd de achterruitwisser vernield. - Tussen 19.00 en 20.00 uur werd op het Slimpad in een personenauto ingebro ken. De eigenaar trof zijn VW Golf met kenteken LN-ND-52 aan met een openstaand portier. Zowel de auto radio alsmede het frontje werden ont vreemd. Uit de kofferruimte werd de cd wisselaar ontvreemd. In de nacht van maandag 20 op dinsdag 21 januari werd een dodehoekspiegel uit de buitenspiegel van een personen auto gestolen. De blauwe VW Passat met kentekeen 03-JT-GZ stond gepar keerd in Termijen. De dodehoekspiegel werd keurig netjes verwijderd. Wel ont- staond enige schade aan het portier. Op dinsdag 21 januari werd van 09.15 tot 12.00 uur gecontroleerd op het ver keer op de Kennemerstraatweg. Er werd tien maal bekeurd voor het niet dragen van de autogordel en zes maal voor het overschrijden van de maxi mumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 76 km per uur. - Tussen 10.45 en 12.15 uur werd op de Heerenweg gecontroleerd. Tijdens de controle werden 10 bestuurders bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. Op woensdag 22 januari werd om 21.05 uur brand gemeld in een papiercontai ner aan de Westerweg. Toen de brand weer arriveerde bleek dat de vlammen uit de container sloegen. De brandweer bluste de brand maar kon niet voorko men dat de container uitbrandde. Op donderdag 23 januari werd tussen 13.00 en 22.00 uur vanaf het 7 72 0900- 88 44 Sationsplein een bromfiets gestolen. De bromfiets van het merk Vespa type Si, voorzien van verzekeringsplaatje XBH-313 stond tussen die tijdstippen met een beugelslot afgesloten. In de avonduren van vrijdag 24 januari werd op de Pastoor van Muijenweg gecontroleerd. De controle was voor namelijk gericht op het voeren van fietsverlichting. Elf fietsers werden bekeurd Vor het niet voeren van een deugdelijke verlichting. Een bromfiet ser werd bekeurd voor het niet dragen van een valhelm. - Om middagnacht werd op de Ewisweg een automobilist gecontro leerd. Een blaastest wees uit dat de 48- jarige bestuurder teveel alcohol had gedronken. De inwoner van Heiloo werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Hij werd om 00.45 uur heengezonden met een trans- actievoorstel van E 300,- op zak. - - Een 72-jarige automobilist reed om 13.15 uur op de Burenweg een gepar keerde bedrijfsauto aan. De man ver klaarde in de bocht van de Nic. Beetsweg naar de Burenweg verblind te zijn door de zon. De schade was dus danig dat de beide voertuigen door een sleepbedrijf moesten worden weggeta- keld. Een 63-jarige bestuurder verleende op zaterdag 25 januari om 12.50 uur op de Kennemerstraatweg bij het wegrijden uit parkeerstand geen voorrang. Een 48-jarige automobilist trachtte door uit te wijken een aanrijding te voorkomen. Helaas lukte dit niet. De schade was aanzienlijk. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, rood kinderfietsje, 7 cd, gouden oorbel met drie blauw.e steentjes, zes theedoe ken en twee handdoeken. Op donderdag 30 januari zal J. van Tiel van de vereniging Oud-Heiloo een dialezing verzorgen over Heiloo in de vorige eeuw namens de culturele com missie van de ANBOTCBO en SOH. Voor velen zullen de beelden dierbare herineringen betekenen, voor anderen een prettige kennismaking. De Rustende Jager met de halte van de stoomtram, de oude Kennemer straatweg met zijn karakteristieke huizen. Ter Coulster en de Nijenburg. De oude Nicolaas Beetsschool en de Wiliibrordusput... en nog veel meer. In het Trefpunt Heiloo aan de Abraham du Boishof 2. Om 13.30 uur is de zaal open om 14.00 uur gaat 'de reis' van start. Bijdrage E 2,- p.p. inclusief koffie of thee. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij Monica Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 5 februari van 19.30 tot 22.00 uur, tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en afzender daarop, duidelijk lees baar. Vanaf heden mogen ook meubels, koelkasten e.d., echter geen geld. Het maximale gewicht is 25 kg, de kosten zijn 3,40 euro per pakket plus 1,30 euro per kilo. Bij inleveren is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. HEILOO - In Heiloo is de ThuiszorgShop een project gestart onder de naam 'ComputerZorg'. Het doel van dit project is om (beginnende) computergebruikers op een zinvolle manier gebruik te leren maken van de computer en internet door middel van privé computerles aan huis. Vanaf februari 2003 is het in Heiloo voor iedereen mogelijk om de diensten van ComputerZorg in te schakelen om aan huis begeleiding te krijgen op het gebied van de computer en het internet. Ook niet- leden van de ThuiszorgShop kunnen gebruik maken van deze diensten. In steeds meer huishoudens staan één of meer computers die vooral voor vrijetijdsbesteding worden gebruikt. Een groot deel van de beginnende computergebruikers volgen groeps cursussen om beter met de computer om te leren gaan. Hoewel groepscur sussen een belangrijk sociaal element bevatten laat de effectiviteit wel eens te wensen over. Regelmatig zijn er teveel cursisten en te weinig computers beschikbaar bij groepscursussen. Hierdoor zitten cursisten na een cursus vaak met nog veel onbeantwoorde vra gen. Afhankelijk van de behulpzaam heid van een 'deskundige' buurman of een handig familielid worden proble men opgelost en vragen beantwoord. Door deze gang van zaken wordt de computer door veel mensen nog steeds voornamelijk als een veredelde typma chine en (dure) spelletjesmachine gebruikt. Het is hierdoor begrijpelijk dat mensen zonder computer (of men sen die niet goed met de computer overweg kunnen) zich afvragen wat ze met een computer aan moeten. Wanneer iemand een dure computer heeft aangeschaft en de mogelijkheden grotendeels niet benut is dat natuurlijk zonde van de investering. Om meer uit de computer te halen en de computer in te zetten als hulp middel om het leven makkelijker te maken heeft de ThuiszorgShop een project opgezet. Onder de veelzeggen de naam ComputerZorg kunnen inwo ners van Heiloo bij computerproble men of vragen bij dit project terecht. Uniek initiatief De kracht van dit nieuwe unieke initi atief is dat mensen aan huis begelei ding en ondersteuning wordt geboden. Andere diensten variëren van compu tercursussen aan huis (een compleet cursuspakket kost E 179,-) tot het leve ren van computerapparatuur. De spe ciale computercursussen worden gege ven aan de hand van de Ster-5-lesme- thode en sluiten daarmee aan op de mogelijkheden en beperkingen van de beginnende computergebruiker met betrekking tot het efficiënt omgaan met de computer en het internet. Persoonlijke begeleiding en goede nazorg zijn essentieel om blijvende computervaardigheden op te doen. De ThuiszorgShop is de internetwinkel van een groot aantal reguliere Thuiszorgwinkels in Nederland. Bestellingen via deze winkel komen automatisch terecht bij de thuiszorg winkel in de buurt van de klant. Met deze dienst laat de Thuiszorg zien dat de computer en internet in het dage lijks leven kunnen worden gebruikt als handige hulpmiddelen. Kijk voor aan vullende informatie op www.thuiszorg- shop.nl. Binnen het ComputerZorg project wordt samen gewerkt met SeniorGids. SeniorGids is een landelijk opererende organisatie op het gebied van computereducatie (www.seniorgids.nl). Ter ondersteuning van dit initiatief is tevens een Computer Hulplijn in het leven geroepen waar mensen met al hun computervragen terechtkunnen. Geen wachtlijsten Geen wachtlijsten bij ComputerZorg! Vanaf februari 2003 is het in Heiloö mogelijk om gebruik te maken van de diverse diensten van ComputerZorg. Beginnende computergebruikers die thuis onder begeleiding en in eigen tempo goed met de computer, internet en e-mail om willen leren gaan, kunnen contact opnemen met dhr. Waringa via de ComputerZorg Informatielijn: 0900-2345000 (15 cpm) of door een kaartje te schrijven onder vermelding van naam, telefoonnummer en adres naar: ComputerZorg, Antwoord nummer 60735, 5000 WB Tilburg (een postzegel is niet nodig). Computer - Zorg Informatielijn: 0900 - 2345 000 (15cpm), www.computerzorg.nl Werken op de computer? Iedereen kan het leren. HEILOO - Kunstenares en bevoegd tekenares Anneke Hemelrijk heeft een speciale beeldhouwcursus voor kinde ren vanaf 8 jaar ontwikkeld. In deze cursus wordt een beeldje gemaakt uit een zachte steensoort. In de periode van januari tot en met april worden 12 lessen gegeven op donderdag van 17.15 tot 18.45 uur. Volwassenen kunnen zich opgeven voor de cursus individueel tekenen en schilderen. De cursist leert hierin anders naar dingen om zich heen te kij ken, zodat men beter kan tekenen en schilderen. Men leert hoe kleuren wor den gemengd en daarna wordt er ook gevoelsmatiger gewerkt, hoe ieder indi vidu het prettigst werkt. Er wordt geke ken naar verschillende stijlen van klas sieke en moderne schilders. Materialen zoals potlood, houtskool, pastelkrijt, inkt, aquarel-, acryl en olieverf zijn aan wezig. Voor informatie kunt u contact opne men met: Anneke Hemelrijk, tel: 072 5094308 of 06-15 023543. ALKMAAR - Het MCA en de Regionale Thuizorg organiseren een serie van acht themamiddagen over kanker, die uitsluitend bestemd zijn voor mensen met kanker en hun naasten. Deze middagen staan los van elkaar en kunnen afzonderlijk bezocht worden. Bij iedere bijeenkomst is een deskundige aanwezig. De vijfde bij eenkomst heeft als thema: 'Omgaan met spanning'. De heer H. West - bewegingstherapeut/fysiotherapeut zal deze middag verzorgen. Veel men sen met kanker en hun familie voelen zich gespannen door de angst en de onzekerheid die de ziekte met zich meebrengt. Na een korte inleiding kunnen patiënten door praktische oefeningen zelf ervaren waar spanning in het lichaam aanwezig is, wat span ning is, en welke mogelijkheden er zijn om ermee om te gaan. Deze bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 11 februari, van 13.45 uur tot 15.45 uur in de bilbiotheek de Mare, Laan van Straatsburg 2, Alkmaar. Vanaf 13.30 uur is de zal open en staat de thee/koffie klaar. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten ver bonden. Voor themamiddagen is een minimum aantal van acht personen vereist. Het maximale aantal deelne mers per bijeenkomst is twintig. Aanmelden bij de balie van patiënten voorlichting van het MCA, tel. 072- 5483500. ALKMAAR - Op zaterdag 1 febrauri houdt de Stichting KOOK weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar voor weinig geld allerlei goede, tweedehands huis raad en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruikt om ontwikkelingspro jecten in de Derde Wereld te financie ren. Over de maand december bedroeg de opbrengst E 9250,-. In de maand februari wordt de vereniging Vrienden van de Papua's bij de restau ratie van een basisschool in Yoka, Jayapura in Indonesië geholpen. Deze school is in 1951 met Nederlandse hulp gebouwd en is behoorlijk in ver val geraakt en tevens ook te klein voor het groeiend aantal kinderen. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die worden afgelverd bij de familie de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, tel. 072-5330086. Indien u spullen wilt laten ophalen dan kunt u bellen met tel. 072- 5117891: op maandag en woensdag van 9.00 tot 15.00 uur en op de overige werkdagen van 15.00 tot 16.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6