Plusactiviteiten van het Bonhoeffercollege Poppen- en berenbeurs te zien in Akersloot Zondagmiddagconcert in NH Kerk Limmen Sterilisatie/castratie -actie dierenbescherming Klussenbank ook actief in Akersloot en Limmen Heksen in Vredeburg Jongerencentrum Conquista Carnaval in stijl van zeventiger jaren bij de Uylenspiegels Adressen Limmen Storey Club Akersloot Muzikaal matinee Excelsior Bridgecursus SWOA Activiteiten Limmen Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Ook deze week wor den er weer diverse activiteiten in de Storey Club te Akersloot gehouden. 3000 miles to Graceland Woensdag 5 februari is het filmavond in de Storey Club. Vanavond wordt de actiefilm 3000 miles to Graceland gedraaid. Deze film uit 2001 gaat over 5 imitatie-Elvissen die in Las Vegas een casino beroven. Met Kevin Costner, Kurt Russel en Courteny Cox. De film begint omstreeks 20.00 uur en de toe gang is gratis. DJ Carry Vrijdag 7 februari zal DJ Carry voor de tweede keer in de Storey Club optre den. Ook nu zullen verschillende bekende en onbekende nummers uit vele hoeken van de wereld de revue passeren. De Storey Club is open vanaf 21.00 uur en de toegang is gratis. NoRulez in concert Zaterdag 8 februari treedt in de Storey Club de band NoRulez op. Deze band is afkomstig uit Akersloot/Limmen en Uitgeest en bestaat uit Donald Satoer (zang/gitaar), Tony 'Nipples' den Doop (drums), Rob 'The Box' Nuyens (bas/zang) en Ed Satoer (gitaar/zang). De leden hebben al vele jaren ervaring in allerlei bands opgedaan, maar heb ben twee jaar geleden hun talenten gebundeld. De band heeft een breed repertoire, van de huidige Top 40 tot ver terug in de roerige 70' er jaren en ademt pure Rock Roll uit. Tijdens het optreden zullen nummers te horen zijn van o.a. Pearl Jam, Red Hot Chilli Peppers en Bon Jovi maar ook van Deep Purple en Jimi Hendrix. De muziek wordt vergezeld door de King of Dance Jumpin Jack. Hij zal met zijn onnavolgbare en humoristische dansact de menigte weer in trance brengen. De aanvang is om 21.30 uur maar vol is vol. De Storey Club is open vanaf 20.00 uur en de entree is gratis. Meer info: www.norulez.nl.nu en www.storey- club.nl. LIMMEN - Zondagmiddag 9 februari presenteren Harmonie en Slag werkgroep Excelsior een 'Muzikaal Matinee' in de Burgerij te Limmen. In november vorig jaar hield Excelsior het muzikale 5-gangen menu, Excelsior in Concert, ter gelegenheid van het 45- jarig bestaan van de Slagwerkgroep. Dit succesvolle concert wordt voortge zet tijdens het 'Muzikaal Matinee' waarbij zowel Slagwerkgroep als Harmonie een schitterend repertoire bieden. Het orkest, onder leiding van Raymond Munnecom, speelt onder andere 'Country Roads, 'Buglers Holiday' en 'Yellow Mountains'. Speciale aandacht wordt gevraagd voor 'Phantom of the Opera', de muziek uit de gelijknamige musical die enkele jaren met groot suc ces in het Circustheater te Scheve- ningen heeft gespeeld. Harold Versteege dirigeert de slag werkgroep. Zij spelen onder andere 'Back to Bozzio' (een werk gebaseerd op een motief uit een drumsolo van Terry Bozzio dat door 7 slagwerkers wordt gespeeld), 'Africa' (bekend van Toto), 'Concert in Emotions of Live' en de 'Sabeldans'. Nieuw en erg actueel is het nummer 'Played it Alive'. Dit werk van het Safri Duo, bekend als de Bongo Song, heeft het afgelopen jaar vele weken in de hitparade gestaan en wordt nu als premièrènummer gespeeld, waarbij de solo op twee bon go's wordt uitgevoerd. Het 'Muzikaal Matinee' wordt ver zorgd op zondagmiddag 9 februari in de Burgerij aan de Dusseldorperweg, aanvang van het concert is om 16.00 uur. De zaal is open vanaf 15.30 uur. HEILOO - Woensdag 12 februari houdt de Stichting Welzijn Ouderen Akersloot de eerste van twaalf ochtendlessen bridgen voor beginners (bij voldoende belang stelling). Het inschrijfgeld voor de cursus, die van 9.30 tot 12.00 uur in 't Kruispunt wordt gehouden, is 45 euro. Een lesboek is hierbij inbe grepen. Men kan zich aanmelden bij Nick Hoogeboom, tel. 0251- 312064. Johwin Slaapcomfort Tot 30 april exposeert Meinard Kloppenburg bij Johwin slaapkamer meubelen aan de Rijksweg 127. Hij toont hier werk in acryl en pastel Gemeentehuis Limmen Expositie van foto's van Piet Smits uit Heemskerk.Te zien zijn ca 40 foto's van fuchsia's die door hem gekweekt zijn. De expositie vindt plaats in de publieke ruimtes van het gemeentehuis Limmen t/m 5 maart. Het gemeentehuis is gevestigd op Zonnedauw 4 en geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 en 13.30 tot 16.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot is in februari een groepstentoonstelling te zien van leerlingen uit het atelier van Hetty Kruk. Voor deze tentoonstelling is er een keus gemaakt uit een aantal projecten van de afgelopen jaren. De deelnemers aan de expositie zijn: Ada Bakker, Hennie Kerssens, Riet Buur en Wilga Hoek. Beeldentuin galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Trudy Keijzer en Henny Mazurel, expositie over water, zand en zee. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes poppentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpassend verhaaltje geschreven. De openingstijden van het raadhuis zijn op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Wmw ïm CASTRICUM - In februari starten cursussen bij de Plusactiviteiten van het Bonhoeffercollege te Castricum waarvoor u zich nog kunt inschrijven. Voor informatie en inschrijving tel 0251-659119 of kijk op de website www.plusactiviteiten.nl. Tijdens deze cursus krijgt u adviezen voor een persoonlijke metamorfose. Er wordt gekeken wat kleuren met u doen en welke make-up voor u het mooist is. Op basis van verhoudingen van uw lichaam wordt naar uw kledingstijl gekeken en worden pluspunten ver sterkt en minpunten gecamoufleerd. AKERSLOOT - Op zondag 16 februa ri wordt in Hotel Akersloot in Akersloot een schitterende beurs gehouden voor iedereen die van pop pen en teddyberen houdt. Of je verza melt of zelf mee bezig bent met het maken van poppen en beren, je komt altijd wel wat tegen. Misschien net die pop waar je vroeger mee gespeeld hebt en nu bij de antiekstands staat te pron ken, of je ziet dat mooie stuk mohair en de ouderwetse schoenknop-ogen, waar je allang op zoek naar bent om er een echte nostalgische teddybeer van te maken. Veertig poppen en berenkunstenaars hebben voor deze beurs hun mooiste creaties meegenomen. Babypoppen (net echte), lieve meisjespoppen, fanta siefiguren, karakterpoppen, trolachtige wezens. Marjoke Otto uit IJmuiden is aanwezig met een schitterende stand vol met haar zelfgemaakte babypop pen. Lida Blokker uit Hoorn is beroemd geworden met haar poppen en haar op maat gemaakte mohair pruikjes. Lida geeft ook les. Voor de bezoekers die zelf poppen en beren maken, zijn er materiaalstands aanwe zig. Ook kunt u zich inschrijven voor cursussen als het poppen- of berenvirus toeslaat. Bijvoorbeeld bij Ann Plaatsman of bij Ans Hoeksel. Bij de teddyberen maakt Maja en Vera Design u wegwijs bij het zelf maken van beren en waar u ook de mooiste berenvelletjes kunt aanschaf fen, evenals bij Desiree Andreas die niet alleen beren maakt, maar ook eek hoorns, aapjes, muizen, eigenlijk kan zij een complete dierentuin namaken. Een aantal standhouders met prachtige oude poppen, kleding etc. is aanwezig en zij kunnen ook uw antieke pop of teddybeer op hun waarde schatten. Soms is dat veel soms is dat weinig. De poppen- en berendokter is de gehele dag bezig met repareren van poppen en beren, die in de loop van de jaren man kementen hebben opgelopen, kleine reparaties doet zij ter plaats, grotere neemt zij mee naar haar poppenzieken- huis. Deze poppen- en berenbeurs wordt georganiseerd door Niesje Wolters van Bemmel in Hotel Akersloot (v.d. Valk), Geesterweg la Akersloot. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur, entree volwassenen E 3,50,65+ E 3,-, kinderen tot 12 jaar E 0,50. Inlichtingen tel. 0578- 620502, fax 0578-621477, internet: www.niesjewolters.nl. LIMMEN - De culturele Raad Limmen verzorgt, in samenwerking met de Ned. Hervormde Kerk, een serie zondag middagconcerten. Op zondag 9 februari is het de beurt aan pianist Onne van Buuren en vilolist Daniel van Biemen. De nu 16-jarige Daniel van Biemen stamt uit een muzi kale familie. Zijn beide ouders spelen in het Residentie Orkest. Onno van Buren Daniel begon zijn intensieve vioolstu die op zes-jarige leeftijd bij zijn vader. Op zijn negende werd hij toegelaten op de vooropleiding van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en stu deerde bij Koosje van Haeringen. Drie jaar later werd hij privé-leerling van Jaap van Zweden en maakte hij zijn televisiedebuut in het programma 'Muziekcircus van Zweden'. Daniel is nu student onder Herman Krebbers en zal zijn solodebuut met orkest maken op 13 april van dit jaar met het viool concert van Beethoven. Onne van Buuren studeerde in zijn vrije tijd piano bij onder meer Marja Bon. Hij heeft een voorkeur voor bege leiden en trad dikwijls op als begeleider van diverse solisten en koren.Twee jaar geleden speelde hij voor het laatst in de NH-kerk in Limmen, met fluitiste Jose Winkelaar. Hij is lid van Salonorkest Rosemousse en speelde regelmatig als pianist in het VU-orkest. Behalve de 'Salonsonatine' die u op 9 februari zult kunnen horen schreef hij nog een sona tine voor fluit en piano en enkele liede ren. Op 9 februari zullen Daniel en Onne werken spelen van Tsjaikovski, Tartini (de 'Duivelstriller'), Paganini, Poulenc en van Buuren. Het concert begint om 15.30 uur. Na afloop is er gelegenheid bij een drankje nog even na te praten. Toegang: E 5,- LIMMEN - Het programma voor het weekend van 7,8 en 9 februari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdagochtend 8 februari kun je prachtige kaarten maken. Speciaal voor de jongen of meisje waar je verliefd op bent of voor iemand anders op wie je erg gek bent. Het is tenslotte bijna Valentijnsdag! De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Tussendoor is er een pauze met een glaasje limonade. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdag 8 februari is er voor de tieners weer zo'n heerlijke dis coavond. Neem je vriend of vrien din mee en kom lekker een avond je swingen op de nieuwste muziek. Uiteraard kun je ook altijd je favo riete nummer aanvragen en gewoon lekker uithangen. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. Zondagmiddag 9 februari is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is vrijdagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Ga dan bij Conquista langs. De medewerkers heten je graag welkom! De entree is gratis. Let op, zaterdagavond 15 februari is er een beachparty voor de jon geren in Conquista. Noteer hem alvast in je agenda! Zorg dat je erbij bent. het belooft weer een leuke avond te worden. Donderdag 6 februari start de cursus Word voor Windows 1. Deze basiscur sus bestaat uit acht lessen van 19.00 tot 20.15 uur. Kosten E 92,- incl. boek en diskette. Naast de meest elementaire tekstverwerkingsfuncties, zoals het invoeren, opslaan en opvragen van tekst, worden ook opmaakfuncties zoals: de tekstopmaak (vet, cursief en onderstrepen), de documentopmaak (werken met tabs, marges, voetnoten, uitlijning, en het beheer van docu menten behandeld. De cursusprijs is inclusief boek en oefendiskette Word 97 deel 1 uitgave Instruct. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u E 14,- van de cursusprijs aftrek ken. Op woensdag 12 februari start de cur sus Vijvers: zes lessen van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten E 54,- incl. syllabus. Een rustpunt in de tuin, waarin vissen, kikkers, salamanders en libellen u mateloos zullen boeien. Ook een water val behoort tot de vele mogelijkheden, die het .aanleggen van een vijver biedt. Tijdens deze cursus worden onder meer de volgende punten behandeld: de soort vijver (een folievijver of een voorgevormde vijver), het aanleggen, de inrichting, het onderhoud, de vijver in de winter, visziekten, filtersystemen, het biologisch evenwicht, hoe met eventuele problemen af te rekenen en een dialezing over de diverse planten en vissen. De cursusprijs is inclusief syl labus. Donderdag 13 februari start de cursus Medicijnwiel maken. Negen lessen van 19.00 tot 21.30 uur. Kosten E 90,-. Het inheemse volk van Amerika richtte het leven in volgens de beginselen van het medicijnwiel. Zij lieten deze magi sche kring in veel aspecten van hun leven voorkomen als een constante herinnering aan de essentie van het leven. Het medicijnwiel als magische kring omsluit de hele wereld. Als u rondom het wiel reist, komt u zowel buiten als binnen het wiel wonderen tegen, waarvan de grootste het wonder van de zelfkennis is: wie ben ik, wat weet ik en wat kan ik met mijn leven doen. Elke twee lessen wordt er een windrichting behandeld. U leert de sterrenbeelddieren en de hoedergeest van de windrichting kennen en wat dit voor u kan betekenen. U ontdekt wat uw indiaanse sterrenbeeld is en wat dat aan uw leven kan toevoegen. Tijdens de lessen tekent en versiert u een eigen, persoonlijk medicijnwiel. Hiervoor heeft u geen tekentalent nodig, wel een doosje kleurpotloden. Ook de achter liggende religie van de Indianen wordt besproken. In de laatste les legt u geza menlijk een medicijnwiel volgens indi aanse traditie. NB. Wilt u bij inschrij ving uw geboortedatum opgeven. Zaterdag 15 februari starten vier lessen Metamorfose van 09.30 tot 11.30 uur. Kosten: E 45,-. Op zaterdag 15 februari start de cursus Gesprekstechnieken-Ieder gesprek de baas, vijf lessen van 10.00-12.00 uur. Kosten: E 45,- incl. syllabus. Door duidelijk te communiceren zult u merken dat u op een vriendelijke manier voor uw eigen belangen kunt opkomen. In de communicatie tussen mensen, collega's, partners, ouders en kinderen gaat regelmatig iets mis. De belangrijkste oorzaak hiervan is dat mensen slecht naar elkaar luisteren. Op de juiste manier (actief) luisteren naar elkaar zonder direct te oordelen vormt de basis voor een geslaagd gesprek. Wanneer twee gesprekspartners op verschillende niveaus met elkaar pra ten is er sprake van miscommunicatie, de één praat nog over de inhoud van het gesprek, terwijl de ander het over de onderlinge relatie heeft. Wanneer mensen langs elkaar heen praten is het noodzakelijk dit te signaleren en ver volgens te veranderen. Dit signaleren en veranderen is een belangrijke vaardigheid die in deze cursus wordt geoefend. Woensdag 19 februari start de cursus Vaarbewijs l,zes lessen van 19.30-21.30 uur. Kosten: E 116,- incl. boek. Klein vaarbewijs 1 bevordert de veilig heid op het water. Het is belangrijk dat iedere watersporter de verkeersregels kent. Het Klein Vaarbewijs 1 is ver plicht voor schepen die langer zijn dan 15 meter en voor ieder vaartuig dat sneller kan varen dan 20 km per uur. Deze cursus is een voorbereiding op het officiële landelijke examen op 12 april 2003. De cursusprijs is inclusief Cursusboek Klein Vaarbewijs 1 en 2, nieuwste versie. Is het boek reeds in uw bezit, dan kunt u E 16,- van de cursus prijs aftrekken. De cursusprijs is exclu sief examenkosten en diploma, deze worden jaarlijks door de overheid vast gesteld. Op donderdag 6 maart en op zaterdag 8 maart starten cursussen Digitale Beeldbewerking 1. Basiscursus, vier les sen van 19.30-22.00 uur op donderdag en van 09.30-12.00 uur op zaterdag. Kosten: E 78,-. Je krijgt inzicht in het digitale bewer ken van je foto's met het programma Photoshop. Wel is kennis van de com puter vereist. Er wordt gewerkt onder Windows, maar Photoshop is voor MacOS's en Windows praktisch gelijk. Aan bod komt onder andere hard- en software, invoer, opslag en bewerken van foto's, selectiegereedschappen, kleurcorrectie, filters, oude foto's opknappen, maskers en lagen. AKERSLOOT/LIMMEN - U kent dat wel, die eeuwig druppende kraan of die struiken die u boven het hoofd groei en? Er hangt een schilderij op half elf? De lamp moet vervangen? Kortom: die klusjes, die maar blijven liggen omdat de handigheid ontbreekt. De Klussenbank heeft enthousiaste vrijwilligers die daarbij willen helpen. Ouderen die door omstandigheden niet in staat zijn een klusje in en om het huis geregeld te krijgen kunnen tegen een kleine vergoeding een beroep doen op de enthousiaste vrijwilligers van de Klussenbank Het moet dan gaan om klusjes die zij lichamelijk niet zelf kun nen verrichten en waar het bedrijfsle ven niet voor komt. Ook mensen met een minimaal inkomen kunnen bij de Klussenbank terecht. De klus mag maximaal 4 uur in beslag nemen. Men adviseert om, indien mogelijk, met het aanvragen van klussen niet te wachten tot het voorjaar omdat de ervaring leert dat dat een drukke periode is met tuin- klussen en veel klussers op vakantie zijn. Bemiddeling aanvragen Ouderen en mensen met een minimaal inkomen uit de dorpskernen Akersloot en Limmen kunnen nu óók een beroep doen op de Klussenbank. Klussers uit de dorpskern Castricum zullen (waar mogelijk) proberen ook deze klussen te klaren. De eventueel gemaakte reis kosten dienen dan te worden vergoed. Klussers gevraagd uit de dorpskernen Akersloot en Limmen. De Klussenbank wil om naast de dorps kernen Bakkum en Castricum ook de kernen Akersloot en Limmen beter van dienst kunnen zijn klussers werven uit deze kernen. Daarom is men op zoek naar handige mensen die het leuk vinden om mensen die met praktische klusjes in de problemen zitten, te hel pen met een vriendelijk woord en een praktische daad. Dus heeft u regelma tig wat tijd over en wilt u graag wat voor uw medemens betekenen, meldt u dan aan bij de Klussenbank. U werkt tegen een tarief van E 4,55 per uur. Van dit bedrag houdt u E 4,05 zelf en wordt E 0,45 afgedragen aan de Klussenbank. Gereedschap is aanwe zig. Niet iedereen is handig op alle ter reinen, dus u bepaalt als klusser zelf welke klussen u wel en welke u niet kunt doen, en wanneer u wel en wan neer niet beschikbaar bent. "V* REGIO - De dierenbescherming Castricum/ Heiloo/ Limmen en Aker sloot houdt in de periode van 17 febru ari tot en met 7 maart weer een sterili satie/castratie-actie. Katten kunnen in deze periode tegen gereduceerd tarief (-10 euro voor een sterilisatie en -5 euro voor een castratie), worden gehol- pen. De laatste jaren is het aantal nestjes met kittens dat aan de asielen is aange boden, sterk toegenomen. Alle dieren artsen in het werkgebied van de afde ling doen aan de actie mee. Sommigen onder hen geven boven de bijdrage van de dierenbescherming ook zelf nog een korting. De actie is bedoeld om het overschot aan katten te verminderen. In vorige jaren organiseerde de dierenbescher ming ook een dergelijke actie. Er wer den toen gemiddeld circa 250 poezen en katers behandeld. Inlichtingen Hella Dekker, tel. 072- 5332879, of Riet de Klaver, tel. 0251- 652812. LIMMEN - Op uitnodiging van de Culturele Raad Limmen houdt Henk Brandsma een lezing in Vredeburg over heksen. Hij gaat daarin terug naar de tijd de waarin de vrouw als moedergodin vereerd werd en hoe zij later via de status van wijze vrouw in de Middeleeuwen tot een goede of boze toverkol uitgroeide. Lekker swingen op gouwe ouwe muziek. Deze dames vermaken zich opperbest op de Motownmuziek van weleer... LIMMEN - Afgelopen zaterdag stond de Burgerij in Limmen geheel in het teken van de muziek en programma's uit de zeventiger jaren. Vanuit een grote jukebox presenteerde diskjockey Harold van Vegten alle goud van oud uit die tijd. En het publiek (soms compleet met plateauzo len, soulpruiken etcetera) kon met AbbaTamla Motown en de Y.M.C.A uit hun dak. Zelfs de broer van Fred Oster presen teerde nog een keer Wie van de drie, Een van de Acht en AVRO's Weekend Quiz. Een ouderwets gezellige dansavond die de nostalgie van de jaren '70 terug bracht. Vooral op het platteland werden haar magische kunsten nog lang serieus genomen. In meer intellec tuele kringen echter werd zij gere duceerd tot angstaanjagend of komisch sprookjesfiguur en als zodanig voorgesteld in de toenma lig beeldende kunst en litëratuur. Door de voortschrijdende ontwik keling leek haar rol in de 15de- eeuwse maatschappij langzamer hand uitgespeeld, als niet de kerk er in die tijd voor had gezorgd dat het geloof in haar bestaan leven dig werd gehouden en zelfs werd aangewakkerd. De heks was vanaf die tijd voor de geestelijkheid een bedreiging voor de rechte leer en de beminde gelo vigen. Haar werden krachten en kunsten toegeschreven die zij door de omgang met de duivel bezat en die zij aanwendde om de mens in het verderf te storten. Zij diende te worden vervolgd en uitgeroeid. Waar dit waanidee toe leidde, wordt ook in de lezing uit de doeken gedaan, evenals de belangrijke rol die Nederland speelde in de beëindiging van deze gruwelijke heksenjacht. Ten slotte zal Henk Brandsma nog stilstaan bij het verschijnsel heks in deze tijd. De lezing wordt gehouden op don derdag 13 februari in Vredeburg, Dusseldorperweg 64 Limmen, aanvang 20.15 uur. De entree bedraagt E 5,-. Er is (gratis) garderobe aanwezig en de bezems kunnen in de para- plubak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10