ij intratuin a HET GROENE WARENHUIS God vind je niet alleen in de kerk' Dominee H.C. van het Maalpad Nieuw raadslid geïnstalleerd tijdens raadsvergadering AANSTAANDE ZONDAG neemt afscheid van kerkgemeente Zwembad Loos viert 25-jarig bestaan in Alkmaar op Zondag BORDEN J ,Als alles gewoon draaitis elke dag een hoogtepunt' Huis kopen? ESPRIT NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN (072) 53510 00 www.vanderborden.nl Tevens zoeken wij voor de zaterdag een VEHK(0)0P(ST)ER Slagerij Kramer Jac. P. Thijsse College mavo-havo-vwo A Informatie avond voor ouders donderdag 13 februari aanvang: 20.00 uur OPEN DAG zaterdag 15 februari 10.00 - 13.00 uur DKNV Geesterduin 58 Castricum KALFS BLINDE VINKEN 4 voor5.00 MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kilo€5.99 PROVENGAALSE KRUIDENLAPJES 4 voor.4.50 KANT-EN-KLARE HACHEE 1 kilo9.00 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openinstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uurvrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactioneie kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm*prijzen. 05 FEBRUARI 2003 68e JAARGANG NO. 06 Spathiphyllum 'Chopin', Lees verder op pagina 6 Winkeldief Bromfietsdieven Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Telefoon 5330991 de Bloemen 65 - CASTRICUM Parkeren rondom de school is beperkt mogelijk k'J» w' IAGER BEAVER kids geldig t/m zaterdag 8 februari HEIL00, Vennewatersweg 15, 072-5332727. binnenplant. Hoogte 15 cm, ■0 16,5 cm, exclusief pot. Van 5,79 3,79 HEILOO - Sinds afgelopen zondag is de Limmense gemeenschap een predi kant armer. Dominee Henk van het Maalpad nam daar na de dienst afscheid van 'zijn' parochianen. Het afscheid van de Heilooër Samen op weg kerkgemeenschap is ook aan staande. Op 16 februari zal de dominee zijn laatste dienst in de Ter Coulsterkerk leiden. Reden van zijn vertrek is het aanvaarden van een andere betrekking. Tijdens zijn studie in Utrecht deed Van het Maalpad stage-ervaring op in het pastoraat van een ziekenhuis. Hij voelde zich bijzon der aangetrokken tot het werk in de zorginstelling en wenste zich een baan in deze richting. Zijn begeleider raadde hem echter aan om eerst als gemeente lijke predikant werk- en levenservaring op te doen, zodat zijn stagiair alle aspecten van het werk zou meemaken. Aldus geschiedde. Hoewel dominee Van het Maalpad aangeeft het nog immer prima naar de zin te hebben als predikant binnen onze gemeente, is de tijd nu aangebroken om zijn eerdere wens in vervulling te laten gaan. Per 1 maart zal hij daarom in het ziekenhuis van Bergen op Zoom werkzaam zijn. „Ik heb 11 jaar met veel plezier in Heiloo gewerkt, en doe dit nog steeds", vat de dominee zijn carrière in één zin samen. „Ik vind echter niet dat je moet wach ten totdat je het werk zat bent en dan noodgedwongen naar iets anders moet uitkijken. Nu kijk ik met veel plezier terug op de jaren die ik hier werkzaam was. Het is daarom nu een goed moment om iets anders te gaan doen. Na mijn studie, die van 1979 tot 1986 duurde, had ik al de ambitie om in een ziekenhuispastoraat te werken. Nu die interesse er na al die jaren nog steeds is kijk ik uit naar mijn nieuwe baan in het ziekenhuis in Bergen op Zoom. Ik zal me daar richten op de patiënten die daar gedurende een langere periode verblijven of ingrijpende dingen in hun leven meemaken. Maar ik ben er net zo goed voor hun familieleden of voor de verpleegkundigen die daar veel leed meemaken. Daarnaast zal ik een keer per veertien dagen in de kapel een dienst leiden en ben ik lid van de com missie Ethisch Beraad. Daarin zitten artsen, verpleegkundigen en iemand van de pastorale dienst. Gezamenlijk bekijken we ethische kwesties en pro beren we een weg te zoeken tussen de regelgeving, medische doelen en wat voor de patiënt wenselijk is. Denk daar bij maar aan zaken als bijvoorbeeld het klonen van mensen en euthanasie." Antwoord op vragen Hoewel het leven van een predikant niet altijd over rozen gaat en een werk week van gemiddeld 55 uur meer regel dan uitzondering is, voelt dominee Van het Maalpad zich erg aangetrokken tot zijn vak. „Dit werk past heel goed bij mij, ik voel me er prima in thuis. Net als zovele mensen is het geloof ook voor mij een weg die je bewandelt om te zoeken naar Zijn aanwezigheid. Voor mij bestaat het geloof misschien wel meer uit het kunnen uithouden met de vragen die er zijn dan het vinden van de antwoorden daarop." Dominee van het Maalpad 'in actietijdens de dienst van afgelopen zondag in Lees verder op pagina 2 de Hervormde Kerk te Limmen (fotoMSP) HEILOO - Zondag was het feest in zwembad Loos aan de Omloop 9 in Heiloo. Dit weekend was het precies 25 jaar geleden dat Arth en Suzan Loos besloten een zwembad op te richten. Zwembad 't Baafje bestond toen al, en stelde een deel van hun terrein beschikbaar voor dit binnenbad. Arth, die verantwoordelijk was voor het technisch onderhoud bij 't Vennewater en Suzan, die voor zwembad Loos bedrijfsleidster bij een ander zwembad was, bouwden het zwembad in eigen beheer. Arth vertelt over die tijd: „We hadden absoluut geen zwemparadijs voor ogen, en dat willen we nu nog steeds niet zijn. Geen glijbanen of suisbuizen dus, daar is het ook veel te klein voor. Ons zwembad is een instructiebad, waardoor we ons hebben gespeciali seerd op het gebied van diplomazwem- men. We hebben dit zwembad gebouwd met het streven goede zwemmers af te leveren. Zien we bij andere zwemba den dat kinderen zich, na het behalen van een zwemdiploma zich slechts weten te redden, bij ons betekent een diploma dat de kinderen uitstekend kunnen zwemmen." Zwembad Loos was vanaf de opening op 1 februari 1978 meteen populair bij grote groepen kinderen, waardoor er vaak in dubbele groepen werd les gege ven. „Dat is in de loop der tijd wel ver anderd, ook omdat zwembaden aan steeds strengere eisen moeten vol doen." Iets wat Arth alleen maar toe juicht. „Op zwemonderwijs moet je niet bezuinigen, want kunnen zwem men is bepaald geen luxe. Daarom vol gen wij ook regelmatig cursussen en opleidingen om het niveau hoog te houden. De meeste van deze opleidin gen zijn niet eens verplicht, het zijn zogenoemde applicatie-cursussen, maar mijn vrouw en ik vinden het HEILOO - Tijdens de afgelopen maandag gehouden raadsvergadering is Harriet Koomen-Copier als nieuw raadslid voor de WD-fractie geïnstalleerd. Zij nam de plaats in die Felix Gimbère achterliet, na zijn afscheid een maand geleden. Mevrouw Koomen- Copier kon zich direct buigen over enkele kwesties die de Heilooër gemoederen behoor lijk bezig houdt: de komst van de tandartsenpraktijk aan de Nicolaas Beetsweg/ Buurenweg, de nieuwe locatie van de meubelshowroom van de firma Rozing en de ver ordening voorzieningen voor gehandicapten. In de rij om Arth en Suzan Loos te feliciteren en te bedanken, (foto: MSP) Arth Loos (foto: UKP) belangrijk dat we die diploma's, bij voorbeeld op het gebied van baby- en peuterzwemmen, in huis hebben." Met enige regelmaat worden zwemba den gecontroleerd op kwaliteit. „En wij krijgen steevast op alle onderdelen het predikaat 'uitmuntend' van de rappor teur", zegt Arth met een trotse glim lach. „We zijn ook gezegend met een vast team van geweldige medewerkers, die hun werk met heel veel plezier en inzet doen." Anti-directeur En dat onder de leiding van een stren ge directeur, natuurlijk. „Nee hoor", zegt Arth lachend. „Ik ben een anti directeur. Ik ben de eigenaar van dit bad en hou me voornamelijk bezig met het onderhoud en de administratieve rompslomp. Mijn vrouw is verantwoor delijk voor de rest van het zwemgebeu ren en onze medewerkers weten pre cies -wat ze moeten doen. Dat doen ze prima, dus daar bemoei ik me helemaal niet mee! Ik heb ook geen vaste dagin deling, werk nooit volgens een agenda en deel al helemaal geen bevelen uit. Ze zouden ook raar staan kijken als ik dat zou doen!," lacht Arth. „Suzan en ik zijn zeezeilers, we gaan er regelmatig een tijdje met de boot op uit. Dat kan alleen als je vertrouwen hebt in je personeel: dat vind ik grandi oos!" Omdat het zwembad wordt gerund door een echtpaar, betekent dat dat het werk 's avonds mee naar huis wordt genomen. „Maar dat vinden we juist leuk. Juist omdat elke dag anders is, is het leuk om het daar 's avonds weer over te hebben. Alhoewel er de laatste jaren ook vaak minder leuke dingen worden besproken," zegt Arth pein zend. Ook dat hoort natuurlijk bij het eigen ondernemerschap: veeleisende klanten die soms iets te veel willen in te weinig tijd. „Daar hebben we het wei eens moeilijk mee hoor. Wij willen de kinderen goed leren zwemmen, wat bij het ene kind meer tijd kost dan bij het andere, terwijl sommige ouders be hoorlijk wat druk zetten op zowel ons als hun kind om maar zo snel mogelijk af te zwemmen. Maar gelukkig zijn deze klanten nog steeds in de meerder heid", zegt Arth wijzend op de dame die zijn 'kantoor' binnenkomt voor de sleutel van de koffiemachine- ze trak teert haar zwemgroep op koffie met gebak. Een uitstekend voorbeeld van de gemoedelijke sfeer in zwembad Loos. Hoogte- en dieptepunten Zwemad Loos is sowieso gezegend met een groot bestand van vaste bezoekers. „Ik weet van vier mensen dat ze al vanaf het begin bij ons zwemmen, dat vind ik behoorlijk uniek. Ook hebben we veel trouwe groepen zwemmers, bij voorbeeld voor aquafitnéss, die al jaren met elkaar trainen." Een ander voorbeeld is de groep gehandicapte kinderen, die elke zater dag onder begeleiding van de EHBO zwemles krijgt. „Die mensen verdienen een pluim hoor, dat gaat zo goed en leuk. Per kind is er een vaste begelei der, die samen ontzettend hun best doen om goed te leren zwemmen." Wat door Arth meteen als een van de hoogtepunten in het bestaan van zwembad Loos wordt beschouwd. „Maar als alles loopt, vind ik elke dag een hoogtepunt." Dieptepunten zijn er niet echt geweest in de historie van zwembad Loos. „We hebben in die 25 jaar zo'n 19000 bre vetten en diploma's uitgedeeld. Zolang we dat hoge niveau weten te behouden, hoor je mij niet klagen." Klagen wil Arth, weliswaar met een knipoog, nog wel even over de muziek die wordt gebruikt bij de aquafitnéss. „Als oud-muzikant zit ik weieens met de wenkbrouwen gefronsd te luisteren: wat een herrie!" Van het inspreekrecht werd maandag dankbaar gebruik gemaakt door twee omwonenden van de nieuw te bouwen tandartsenpraktijk nabij het politiebu reau. Mevrouw Oudshoorn en mevrouw Van Schenk pleitten driftig tegen de aanleg va de nieuwe praktijk, (zie verslag elders in deze Uitkijkpost). Met de mededeling dat de advocaat al is ingeschakeld indien het college zich mocht uitspreken voor de bouw en een uitnodiging richting B&W om op 5 februari (vanmiddag om 16.30 uur) een rondwandeling door het dorp te maken met de actiegroep om alternatieve loca ties onder de aandacht te brengen, werd de raad nogmaals gevraagd om na te denken over deze beslissing. 'Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald', was de alleszeggende uit- HEILOO - Er zijn waarschijnlijk maar weinig Heilooërs uit de omgeving van Het Hoekstuk die nog nooit een Babi Pangang of Nasi Goreng bij Kang Wah hebben gehaald. Dit Chinees Kantonese specialiteitcnrestaurant is nu bijna vijfjaar in Heiloo gevestigd en heeft inmiddels een vaste groep van liefhebbers om zich heen verzameld. Hoe de eigenaar van het restaurant runt heet weet eigenlijk niemandwant iedereen noemt hem 'Tim'. En zijn vrouw? Die heet gewoon mevrouw TimTim vindt dit juist leuky volgens hem betekent het dat hij het goed doet. Anders hadden ze me wel een andere bijnaam gegevenlacht hij. Kang Wah is een familiebedrijf dat bestaat uit twee restaurants. Het eer ste werd geopend in Krommenie, waar nog steeds een deel van zijn familie de zaak runt. „Daar is het ooit begonnen met mijn opa, die al voor de Tweede Wereldoorlog naar Nederland emigreerde en al snel een Chinees restaurant opende. Toen Tims vader, meneer Wong, naar Nederland kwam, nam deze het restaurant over en in 1973 kwamen ook Tim en zijn gezin naar Nederland. Vanzelfsprekend werden zij meteen deel van het personeels bestand van Kang Wah in Krommenie. Al snel werkte Tim zich op als bedrijsleider, samen met zijn zwager en chef-kok lp. Die twee besloten samen een vennootschap op te riehten en een eigen restaurant te beginnen. Goede naam „Via een makelaar kwamen we terecht bij dit pand, dat toen ook een Chinees restaurant was. We vonden de locatie meteen erg aantrekkelijk en besloten het te kopen." Voordat Kang Wah haar deuren kon openen, moest er echter nog het een en ander gebeuren. „We hebben het eerst ver bouwd en opgeknpat. Maar daarna kwam het moeilijkste: we moesten een goede naam krijgen in de omge ving." Tim wil er niet al te veel over kwijt, maar hij moest hard werken om het vertrouwen terug te winnen van de Heilqoënaren. Blijkbaar ston den zijn voorgangers niet bekend om de kwaliteit, service of klantvriende lijkheid... spraak, waarmee mevrouw Van Schenk haar pleidooi beëindigde. Amendement Later die avond werd de verordening gehandicapten 2003 vastgesteld. De VVD kon zich prima vinden in deze verordening, evenals het CDA, met de kanttekening dat wel gehecht wordt dat ér slechts sprake mag zijn van een ver- huisplicht als er goed rekening wordt gehouden met de sociale contacten van de gehandicapte. Met andere woorden: niet iemand die hulp van omwonenden ontvangt naar een heel ander gedeelte van het dorp verhuizen. Rekening hou dend met deze omstandigheden, maak te ook het CDA geen bezwaar. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Vooraanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. „Gelukkig hebben we door mond- tot-mondreclame veel klanten terug gekregen en nog meer nieuwe klan ten aangetrokken die heel blij met ons zijn". Kang Wah heeft niet alleen klanten uit Heiloo, ook fijnproevers uic Alkmaar, de Egmonden, Limmen en Akersloot weten het restaurant te vinden. Zijn geheim? „We zijn geen doorsnee 'Chinees', maar een specia liteitenrestaurant. Dat wil zeggen dat men juist voor de authentieke Kantonese keuken bij ons terecht kan. Veel mensen kiezen voor de vei lige gerechten, waarvan ze weten hoe het smaakt. Dan zeg ik tegen ze: 'Probeer nou eens wat anders!'. Kantonees eten is heerlijk, we gebruiken speciale kruiden in zowel de vlees-, vis- als kipgerechten, die voor een groot deel van opa op vader op zoon zijn doorgegeven. Peking- eend kennen de meeste mensen wel uit de Kantonese keuken, maar er is zoveel meer heerlijks!" Tim stelt zijn gasten regelmatig voor om iets naast de kaart voor ze te bereiden. „En daar maak ik mijn gasten heel blij mee," glundert Tim, „die willen geen simpele Tjap Tjoy meer!" Toekomst In de toekomst zou Tim graag nog een stuk aan zijn pand bouwen, want hij vindt vooral het afhaalgedeelte een beetje krap. „Vorig jaar hebben we de keuken al vernieuwd, maar die zou ook nog wel wat groter mogen. Maar dat moet ik aan de gemeente vragen en ik hoor weleens dat die heel streng zijn!" Voorlopig zit hij hier echter prima, hij hoeft geen supergroot restaurant. „Het is juist gezellig zo. Ik ken bijna al mijn gasten, en ze kennen mij ook omdat ik elke avond in de bediening werk. Juist omdat de sfeer hier gemoedelijk is, vieren mensen hier ook vaak hun veijaardag, bruiloft of bedrijfsfeestje. Vooraf mogen ze zelf hun menu samenstellen en de rest regelen wij voor ze." Chinees Kantonees specialiteitenrestau rant Kang Wah aan Het Hoekstuk 15, tel. 072-5355047, is van dinsdag tot en met zondag geopend van 12.00 tot 22.00 uur. U kunt bij Kang Wah ook terecht voor cateringservice voor particulieren en bedrijven. HEILOO - Een winkeldief zag donder dag 30 januari omstreeks 13.30 uur kans een aantal spijkerbroeken te ont vreemden uit een winkel aan de Stationsweg. Op het moment van de diefstal zat het personeel te lunchen. Door de winkelbel werd het personeel gewaarschuwd dat een klant de winkel betrad. Dit kon men ook waarnemen via een monitor. Een van de personeel sleden stond op om de klant te helpen. Op het moment dat de klant haar de winkel zag betreden griste hij een aan tal spijkerbroeken van een plank en rende de winkel uit. Hij stapte op een fiets en reed weg in de richting van de Breedelaan. Later bleek dat de man 4 spijkerbroeken had ontvreemd. HEILOO - Twee jongens in de leeftijd van 15 jaar werden vrijdag 31 januari aangehouden op verdenking van het stelen van een aantal bromfietsen. De jongens bekenden na verhoor in totaal 5 bromfietsen vanaf verschillen de locaties in Heiloo gestolen te heb ben. Zij werden maandag 3 februari heengezonden. Méneer en mevrouw Timin hun restaurant in het Hoekstuk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1