Stille Omgang 2003 Groots Korenfestival op zondag 16 februari Voorlichtingsmiddag door Actie Zorg Concert Muziekschool in Kapel GGZ Jacob Slagter voor een dag dirigent in Heiloo Accordeontheater en voor speelavonden muziekschool Cursus Moderne Kunst in kader Van Gogh Jaar Jan Peter maakt plaats voor Juud Egmond Bloemenzee minder druk dan voorgaande jaren m Controle verkeersgedrag UITKIJKPOST - 05 FEBRUARI 2003 - PAGINA 8 HÉÉaOMl Cursisten van Creatieve Kalligrafie stellen werk tentoon Snelheidscontroles Cursus communicatieve vaardigheden Stichting belangen behartiging uitkeringsgerechtigden Oud-papieracties in Heiloo üüi* Snorfiets ontvreemd Bromfiets ontvreemd Controles op maximumsnelheid Introductieworkshop voor handschriftverbetering Informatie uur CDA Auto-inbraak Hersenstichting Nederland zoekt collectanten Juud, wat ie ook doet WBj. bémiït te» teven pm gom HEILOO - Terwijl de verkiezingen al weer twee weken achter de rug zijn, staat het aanplakbord voor de partij posters nog steeds langs de rotonde aan de Vennewatersweg. Hoewel de meeste posters inmiddels grotendeels zijn weggescheurd, werd donderdag ochtend plots een nieuw aanplakbiljet waargenomen. Bij Kosters electra maakte men handig gebruik van het verkiezingsbord, om zo een jarige medewerkster op een originele manier te feliciteren. Of het leven van de 30- jarige Juud ook daadwerkelijk goed begonnen is is bij de redactie van de Uitkijkpost niet bekend, maar volgens welingelichte bronnen is de jarige gedurende de rest van de dag wel bestookt met e-mails en telefoontjes met welgemeende gelukwensen! HEILOO - Bij het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo is tot eind februari de tentoonstelling Creatieve Kalligrafie te bezichtigen. Het werk is gemaakt door een groep mensen die onder leiding van kunste naar docent Lense Elzinga werken en al jaren actief bij Toonbeeld zijn. Deze groep bestaat uit mensen van wie de meesten het maatschappelijke arbeids proces achter de rug hebben en nu volop tijd hebben om zich met schrift en expressie bezig te houden. Naast vakmatige kennis van de materialen en de vormgeving van de letters toont het werk ook duidelijk gevoelens die de tekst oproept bij de uitvoering ervan in materiaal en kleuren. REGIO - Vorige week dinsdag werd op de Kanaalweg in Heiloo en de Rijksweg in Limmen een snelheids controle gehouden waarbij het volgen de werd geconstateerd. Maximum snelheid ter plaatse: 50 km/u, aantal passanten: 1914. Aantal overtredingen: 226, hoogst gemeten snelheid: 77 km/u. In Castricum op de Beverwij kerstraatweg, Zeeweg en Heereweg werden soortgelijke controles gehou den waarbij het volgende werd gecon stateerd. Maximumsnelheid ter plaat se: 50/60/80 km/u. Aantal passanten: 742/113/29. Aantal overtredingen: 96/20/2. Hoogst gemeten snelheid: 80/91/94 km/u. REGIO - In het weekend van 22 en 23 maart wordt de jaarlijkse Stille Omgang gehouden. Dit jaar is het thema 'Mens, leef niet van Brood alleenl'Dit thema is een oproep tegen de toenemende verruwing en materia lisering van de maatschappij. De intentie is bedoeld als een moment om opnieuw stil te staan bij de werke lijke waarden van het leven. Een oproep om je af te vragen wat nu wer kelijk de essentie van het leven is. De intentie zinspeelt op een hunkering die we allen hebben: een leefbare, lief devolle wereld waar solidariteit en trouw een grote rol spelen. Regio Heiloo, Akersloot, Limmen, Uitgeest Wat deze regio betreft het volgende. Vorig jaar kon de Omgang niet wor den afgesloten met een eucharistievie ring vanwege de restauratie van de Papegaai. Dat is ook dit jaar het geval, waardoor de organisatie deze regio heeft ingedeeld in de Krijtberg aan het Singel. De eucharistieviering zal hier beginnen om 01.30 uur. Kort lof in Uitgeest, vertrek naar Amsterdam, Omgang lopen met afsluitende Eucharistie; koffie in de Lutherse kerk. Vertrek bussen: Heiloo: 22.15 uur vanaf de Willibrorduskerk aan de Westerweg. Opgave: Mw. A. Claeys, tel. 072- 5334446 en Dhr. G.J. Reussien, tel 072-5332591. Limmen: 22.30 uur vanaf de Corneliuskerk aan de Dusseldorper- weg. Opgave: Dhr. K. de Goede, tel 505.2928 en Dhr. M. Kuilman, tel. 505.1431. Akersloot: 22.30 uur vanaf de Jacobuskerk, Julianaweg. Opgave: Dhr. W. Hoogland, tel 0251-319471 en Mw. A. Veldt, tel. 0251-313598. Bakkum-Castricum: 22.15 uur vanaf Brink/brandweerkazerne Castricum. Opgave: Dhr. XE Kamphuys, tel 0251- 671308. Uitgeest: Opgave: Dhr. K. Molenaar, tel. 0251-310545/312168. Om 22.45 uur is er te Uitgeest een kort lof, waarna om 23.30 uur ver trek naar Amsterdam. Lopers Zij vertrekken om 17.00 uur vanaf de r.k. kerk in Akersloot; om 17.45 uur wordt in de r.k. kerk te Uitgeest de pelgrimszegen gegeven. Hiervoor opgeven bij Mw. A. Veldt, tel 0251- 313598; Dhr. W. Hoogland, tel 0251- 391471; K.Molenaar, tel. 0251- 310545/312168; èn bij de plaatselijke bestuurders. Dit laatste in verband met busvervoer terug naar huis. Te Amsterdam Vertrek vanaf het Spui: 00.30 uur, gezamenlijk met de lopers. Na afloop Eucharistieviering om 01.30 in de Krijtberg. Daarna gelegenheid voor koffie en broodje in de Lutherse kapel aan het Spui. Vertrek naar huis: 03.00 - 3.15 uur. Uiterste datum voor opgave In verband met het reserveren van de bussen is de uiterste datum dat u zich kunt opgeven dinsdag 11 maart. De onkosten bedragen E 8,-. De Kameleon vaart tussen de hyacinten door. (foto MSP) EGMOND - De Egmondse Bloemen zee trok afgelopen weekend duidelijk minder bezoekers dan de jaren daar voor. Dit was mede te wijten aan het slechte weer. De bezoekers moesten storm en sneeuw trotseren om bij Sporthal De Schulp te komen. Daar zagen zij naast de prachtige bloe menweelde een schitterend Fries tafe reeltje. De Egmondse sporthal kreeg namelijk bezoek van de bezoekers van het Kameleondorp. Sietse en Hielke Klinkhamer, de immer norse veld wachter en de platte schuit hadden een plekje gevonden tussen de hyacinten, tulpen, narcissen, blauwe druifjes enz. Maandag was het aanmerkelijk druk ker in de sporthal. Idolsidool Jim Bakkum kwam daar 's middags de prijzen uitreiken aan de winnaars van de kleurwedstrijd. De gelukkigen kre- HEILOO - Het is alweer 2 jaar geleden dat Stichting Festival Heiloo het laat ste Ypestock Festival organiseerdeNa een periode van relatieve rust hebben de vijf bestuursleden van de stichting de koppen bij elkaar gestoken omdat zij weer zin hadden om iets te gaan doen. Na een heleboel opties besproken te hebben zijn de bestuursleden in gesprek gekomen met de verantwoordelijke mensen van GGZ Noord Holland Noord. Na veel overleg is Cultuurpark Willibrord ont staan. Onder deze noemer gaan zij proberen een aantal kleinschalige activitei ten te organiseren op het terrein van de Willibrordus Stichting, nu beter bekent als GGZ Noord Holland Noord. Immers op het terrein van de stichting zijn een paar mooie locaties die zich uitstekend lenen voor leuke kleinschalige culture le activiteiten. gen naast hun prijs de kans om met Jim op de foto te gaan. Die lieten de meesten uiteraard niet aan zich voor bij gaan. HEILOO - Op dinsdag 28 januari werd van 15.20 tot 16.00 uur op de Kanaalweg gecontroleerd op het ver keersgedrag. Tussen die tijdstippen passeerden 202 voertuigen. Er werd 22 maal proces verbaal opgemaakt voor het overschrijden van de maxi mumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 76 km per uur. Het opnieuw ingerichte buitenterrein voor de kapel, de kapel zelf en ook de ontmoetingsruimte hebben een hoop mogelijkheden. Het eerste evenement is op zondag 16 februari: het eerste Heilooër Korenfestival. Er is een mooi en gevarieerd aanbod van koren uit Heiloo en omgeving voor u samenge steld. Na afloop van het korenfestival zal er een optreden zijn van de theater en meezingband Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben. Aanvang is om 14.00 uur en de entree is geheel gratis. Het programma ziet er als volgt uit: 14.30 uur Moonliners in de Kapel 15.00 uur Vocaal Kabaal in de Grote Zaal 15.30 uur 't Mannuhkoor in de Kapel 16.00 uur The Talk of the Town in de Grote Zaal 16.30 uur Grenzenloos in de Kapel 17.00 uur Dat Koor in de Grote Zaal 17.30 uur Spijkergoed in de Kapel 18.00 uur High Low in de Grote Zaal 18.30 uur Ik ben blij dat ik je niet ver geten ben in de Grote Zaal Moonliners Moonliners is een sprankelende groëp van dertien zangers en zangeressen uit Wognum. O.l.v. Ellen van Baar bren gen zij een breed scala aan a capella muziek ten gehore. Swingende liedjes uit pop en musical, afgewisseld met gevoelige romantische songs. Mede door de levendige presentatie waarbij muzikaliteit samengaat met showele menten en humor is dit een absolute aanrader. Vocaal Kabaal Vocaal Kabaal is opgericht in 1989 en bestaat uit 65 enthousiaste zangers en zangeressen uit Castricum en omge ving. O.l.v. Rolien Eikelenboom bren gen zij een gevarieerd programma van popmuziek, swing, muziek uit de jaren 40 tot heden, Nederlandstalig close harmony en a capella. Muzikaal wordt dit 'vocale kabaal' ondersteund door keyboards en drums. 't Mannuhkoor 't Mannuhkoor komt uit Heiloo en Alkmaar en bestaat reeds 5 jaar. De orkestleider Leo van der Sande oefent dertig mannen in de huwbare leeftijd in vierstemmige samenzang. Bas/bari ton, eerste en tweede tenoren zijn hun handelsmerk. Zij zingen o.a. nummers van The Beatles en de Mamma's en Pappa's. Daarnaast brengen zij een prachtige bewerking van de Streets of London. The Talk of the Town The Talk of the Town is een spetterend popkoor dat in 1998 werd opgericht door koorleidster Tanja Noordeloos. De groep is inmiddels uitgegroeid tot dertig swingende meiden. Zij zingen o.a. de nummers Disco Inferno, Think en Dirty ol'man. In dit genre zijn zij een uitschieter in de korenwereld. Het is een zanggroep waar je niet alleen naar kunt luisteren. De meiden vinden het geweldig als het publiek lekker meedoet. Grenzenloos Grenzenloos komt uit Obdam en bestaat uit acht zangers en zes zange ressen. O.l.v. Peter van Diepen zingen zij film en musicalmuziek maar ook pop en klassiek. Het koor wordt bege leid door een combo met piano, dwars fluit, bas, gitaar en percussie. Zij heb ben reeds tweemaal een eerst prijs gewonnen op het korenfestival in Medemblik. Dat Koor Dat een koor niet altijd saai hoeft te zijn ziet u op deze dag al duidelijk. Helemaal met de meiden van Dat Koor uit Heiloo op de bühne Al 7 jaar spelen zij, o.l.v. Lonneke Lute, menig café of feest plat. De term popkoor is hier helemaal op z'n plaats. Stil zitten en luisteren is precies wat ze niet wil len. Meezingen, dansen en het publiek erbij betrekken is wat de dames willen. Kortom feesten maar. Spijkergoed Spijkergoed komt uit Heiloo en bestaat uit een gezellige, enthousiaste groep van 25 vrouwen. O.l.v. Jan Jaap Langerijs zingen zij driestemmige pop muziek van de laatste 40 jaar. Nummers als It's raining men, Like a Prayer, Let's Get Loud en Happiness worden met begeleiding van een band gebracht. High Low High Low is het popkoor dat J.C. Buk Buk in Heiloo als thuishaven heeft. Onder leiding van Jasper Teule en Reniet Vrieze kiezen zij elk seizoen een ander muziekthema. Op dit moment zijn zij Motown nummers aan het instuderen maar tijdens het koren festival zullen zij voornamelijk num mers van U2 ten gehore brengen. Gezien de opkomst tijdens de twee uit voeringen in de Buk Buk belooft dit een swingende afsluiter van het eerste Heilooër Koren Festival te worden. De gehele middag wordt gepresen teerd door Lonneke Lute, koorleider van Dat Koor. Na afloop kan iedereen dus meezingen (songboeken zijn te koop) met de band Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben. Deze theateract, die op dit moment zijn derde theater tour nee door het land doet en bijna altijd uitverkocht is, zal op een interactieve manier samen met het publiek een spetterende afsluiting van dit eerste Heilooër Korenfestival verzorgen. Oude en nieuwe, bekende en onbeken de Nederlandstalige meezingers passe ren de revue. Deze worden door de twee ceremoniemeesters Bas en Ralf Grevelink aan elkaar gepraat. Het repertoire wordt samen gesteld door Jaques Kl?ters en de bekende Kick van der Veer. Nummers als Sammy, België, Ich bin wie du en Op een mooie pink sterdag zijn nog maar een paar voor beelden. De aanvang is om 14.00 uur in de kapel. HEILOO - Vandaag woensdag 5 februari is het vervolg van de tweede reeks van voorspeelavonden bij de muziek- en dansschool Heiloo. Deze voorspeelactiviteiten worden door de school georganiseerd voor haar leer lingen om hen in de gelegenheid te stellen om de ingestudeerde muziek stukken ten gehore te brengen aan familie, bekenden en geïnteresseerden. Tijdens de voorspeelavonden van woensdag zijn het leerlingen van key boarddocent Joost van den Berg, gitaardocent Peter Broersen en Edwin Ligteringen en trombone/laagkoper docent Bert Willemsen die hun inge studeerde werken graag willen laten horen. De tweede voorspeelavond staat gepland op donderdag 13 februari. Leerlingen van trompetdocent Simon Boerke, dwarsfluitdocente Anke Buringa, pianodocent Thomas Hans, klarinetdocente Madeion Kooij en keyboarddocente Marja Kraakman zullen hun werken solistisch of in ensembleverband uitvoeren. Deze avond wordt gekenmerkt door de grote verscheidenheid aan instrumen ten en stijlen. De derde voorspeelavond wordt gehouden op vrijdag 14 februari. Deze avond wodt ingevuld door leerlingen van cellodocente Martine Beider, zangdocent Kees de Bruijn, hoorndo cente Marga Ignacio en blokfluitdo cent JanJaap Langereis. Ook het dins dagavondkoor onder leiding van Kees de Bruijn zal een optreden verzorgen. Accordeontheater Op maandag 10 februari is er een spe ciale uitvoering in de muziek- en dans school Heiloo. Voor het eerst kunt u getuige zijn van accordeontheater. Dit theaterstuk is een mengeling van accordeonmuziek, bewegingsimprovi satie en minitoneel. Het theaterstuk vangt aan met een 'bezemact'. Met de bezems wordt niet alleen geveegd, maar er wordt ook vooral muziek mee gemaakt. Daarna volgt het accordeon concert, een aaneenschakeling van korte muziekstukken. Vervolgens beleeft u een avontuur in een wassen beeldenmuseum. Daar is het niet pluis. En tot slot vegen de bezems alles weer ritmisch schoon. Deze speciale uitvoe ring wordt georganiseerd en uitge voerd door de accordeondocente Thea Welbergen samen met alle accordeon leerlingen van de muziek- en dans school Heiloo. Niet alleen ouders van leerlingen, maar iedereen is welkom om dit mee te maken. Alle avonden beginnen om 19.30 uur aan Het Veld 1 en zijn gratis toeganke lijk. Voor meer informatie kunt u bel len met tel. 072-5332460. HEILOO - Op donderdag 13 februari houdt de Commissie Voorlichting Senioren een bijeenkomst in het Trefpunt in Heiloo. Uitgenodigd is de Organisatie Actie Zorg uit Alkmaar om informatie te geven over hun werk zaamheden in onze regio. Actie Zorg is een middelgrote thuisor ganisatie, o.a. werkzaam in Heiloo, met een ruime ervaring van 10 jaar in het geven van thuiszorg. Die zorg kan bestaan uit zorg leveren HEILOO - Als vrijwilliger en ook in het dagelijks leven is het belangrijk, dat u goed en doeltreffend kunt omgaan met anderen. Dat u de ander begrijpt en zelf ook begrepen wordt. Het is ook belangrijk dat u anderen kunt motiveren en dat u om kunt gaan met het geven en ontvangen van kri tiek. Daarvoor moet u op de eerste plaats weten op te komen voor uzelf, op een prettige manier en zonder daar bij anderen te schaden. Dat en veel meer wordt geleerd of ver sterkt tijdens de cursus Com municatieve vaardigheden, die elke dinsdagmiddag gedurende zes weken van 14.00 tot 16.00 uur wordt gegeven in het Trefpunt, aanvang 24 februari. De kosten zijn E 25,-. De docent heeft veel ervaring uit het bedrijfsleven en het vrijwilligerswerk. Hij is onder andere gecertificeerd NLP trainer. Voor informatie en aanmelding kunt u terecht bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Desgewenst kunt u ook informatie inwinnen bij Alfred Cahn zelf, tel. 072-5332520. Snelle opgave is wenselijk, omdat er met niet al te grote groepen gewerkt gaat worden. HEILOO - Bij de stichting belangen behartiging uitkeringsgerechtigden is informatie aanwezig voor de minima om hoegenaamd voor niets of voor heel weing op vakantie te kunnen. Heeft u zin om een weekje op vakantie te gaan, met of zonder kinderen in een huisje of caravan ergens in Nederland. Gaat u dan eens langs in de Bergeon, Bergeonstraat 30. De werkgroep E.V.A. de raad van kerken en het arbeidspastoraat hebben een vakantie gids samengesteld met allerlei moge lijkheden, ook voor kinderen alleen. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot Bep Langedijk, tel. 072- 5334629. Leren klaverjassen? De stichting houdt ook weer een cur sus leren klaverjassen. De cursus behelst tien lessen en start op donder dag 27 februari. De cursus is gratis en wordt gegeven elke donderdag van 9.30 tot 11.30 uur in de Bergeon. Ook niet uitkeringsgerechtigden zijn wel kom. Informatie en aanmelden bij Jos Turk, tel. 072-5330838. HEILOO - Op zondag 9 februari ver zorgen leerlingen van de muziek- en dansschool Heiloo in de kapel GGZ, Kennemerstraatweg 464, Heiloo een muzikaal spektakel. Het concert begint om 15.00 uur. Voor veel leerlin gen zal het een onvergetelijke ervaring worden om te mogen musiceren in de prachtige kapel, met zijn geheel eigen akoestiek. Het programma biedt voor elk wat wils, van Brahms tot Gershwin en van Ravel tot de Severac. Tijdens dit concert kunt u luisteren naar Martijn Ytsma (piano), Marijn Hoitink(dwarsfluit) en Lieke Vlaar (piano), Eunice Morris (piano)een saxofoonkwartet bestaande uit: Nausikaa de Blauw, Lenie Willers, Cees Cortie en Jack Kat. Na de pauze wordt de vleugel vierhandig bespeeld door Guda IJkel en Ina van Eerden. Iedereen is welkom om te komen genieten van prachtige muziek, uitge voerd door plaatselijk talent. Het con cert is vrij toegankelijk. HEILOO - Het jaar 2003 is het Vincent van Gogh Jaar. Deze herden king is een goede aanleiding om het ontstaan van de moderne kunst vanaf haar wortels te volgen. Een uiteenzet ting over de moderne kunst is gecom- HEILOO - Vanaf het het Zevenhuizen werd tussen 19.30 en 21.30 uur een snorfiets van het merk Vespa type Cia,o, kleur zwart voorzien van verze keringsplaatje FXM-395 ontvreemd. De snorfiets stond ter hoogte van de sporthal met het beugelslot aan een paal vastgemaakt. HEILOO - Tussen 19.30 en 21.15 uur werd een bromfiets van het .merk Puch, type NRG, kleur groen voorzien van verzekeringsplaatje RDW-922 ont vreemd die afgesloten stond voor een sportclub aan de Bergeonstraat. De dader heeft vermoedelijk kans gezien de sleutels van de bromfiets uit de jas te pakken die in de kleedkamer hing terwijl de eigenaar aan het trainen was. pliceerd. Het beeld wordt begrijpelijk als men deze kunst in samenhang met haar historische achtergronden beschouwt. Een excursie naar een van de speciale Van Gogh tentoonstellin gen is onderdeel van het programma. De cursus start maandag 24 februari van 10.30 tot 12.30 uur in het Trefpunt. De kosten zijn E 18,- voor drie lessen (excl. reiskosten en entrée museumbe- zoek). Docente Anja Kalis. Voor infor matie en opgave Stichting Ouderenwerk, tel. 072-5331297. REGIO - Woensdag 29 januari werden op de Rijksweg in Limmen, de Beverwijkerstraatweg in Castricum en de Kennemerstraatweg in Heiloo snel heidscontroles gehouden waarbij het volgende werd geconstateerd: Aantal passanten: 992/417/416, aantal overtredingen: 100/33/95, hoogst geme ten snelheid: 80/96/88 km/u. Op al deze wegen geld een maximum snelheid van 50 km/u. HEILOO - In het kader van het 105-jarig jubileumfeest van de Heilooër Muziekvereniging Eensgezindheid, wordt er op zaterdag 22 maart een Play-In gehouden in het ontmoetingscentrum van GGZ-Willibrord te Heiloo onder de bezielende leiding van gastdirigent en solohoornist Jacob Slagter. Voor deze dag zal er speciaal voor deze gelegenheid een play-in orkest worden samengesteld uit ruim 100 blaasmuzikanten uit vele Noordhollandse harmonie- en fanfare orkesten. Na een eerste kennismaking met de organisatie en de dirigent, zul len de deelnemers verschillende voor hen nog onbekende muziekstukken voorgeschoteld krijgen. Tijdens de repetitie zal er serieus wor den geoefend, maar er zal ook veel ple zier zijn in het samenspel en uiteraard om de inspirerende wijze waarop de dirigent het ruim honderd muzikanten tellende orkest in bedwang zal probe ren te houden. Dit is dan ook niet zomaar een dirigent, maar een master- classer en groot liefhebber van de armatuurblaasmuziek. Jacob Slagter geboren in Kollum, begon op zijn zevende bugel te spelen in de plaatselijke fanfare en had les vanTjeerd Brouwer. Hij stapte over op Fanfare Orkest, is hij als hoofdvakdo cent verbonden aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Een en ander resulteerde in diverse prijzen, waarvan de in 1988 aan hem uitgereik te Nederlandse Muziekprijs wel de meest prestigieuze is. Jacob zit ook regelmatig achter de jurytafel om een orkest te beoordelen op z'n muzikale prestatie. Jacob draagt de hafabra-sector nog steeds een warm hart toe en is trots op de amateur- beoefening en laat dit blijken door regelmatig met orkesten op te treden, solistisch of als dirigent. Muzikanten die deel willen nemen aan deze dag, kunnen zich tot uiterlijk 1 maart via de eigen muziekvereniging bij de SAMO- Noord Holland aanmelden. De play-in zal op zaterdag 22 maart om 10.00 uur aanvangen in het ontmoetingscentrum van GGZ- Willibrord aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. Het afsluitende concert zal om onge veer 15.30 uur worden gegeven in dezelfde zaal, en is vrij toegankelijk voor iedereen die de muzikale presta ties van zowel de armatuurmusici als gastdirigent Jacob Slagter wil bewon deren. Inlichtingen zijn te verkrijgen onder nummer 072-5334851. Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhove- park en plan Oost. Dozen en/of bun dels gereedzetten op de rolemmer-ver- zamelplaatsen langs de weg vóór 09.00 uur. Dinsdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie, tussen spoorlijn- Zeeweg- Pastoor van Muijenweg- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereedzetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 19.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool, Het veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de par keerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trainingen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, container bij de ingang van het tenni spark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Tennisvereniging Het Vennewater, container bij de ingang van het tennis park aan Het Zevenhuizen. HEILOO - Voor geïnteresseerden in handschriftverbetering organiseert Stap-bureau voor handschriftontwik keling op zaterdag 8 februari een introductieworkshop voor hand- schriftverbetering. Drie uur inspire rende en dynamische schrijf- en aan verwante oefeningen. Geschikt voor volwassenen en voor ouders die zich afvragen of zijzelf en Stap hun kinde ren met het handschrift kunnen hel- pen. Stap werkt ten dele in overleg met deelnemers, waar echter zeker aan dacht aan wordt besteed is. Ritme van schrijven, eerst geleerde schrift, schrijven als motorisch gegeven, per soonlijke verwachtingen over je eigen handschrft, expressie op papier. Er zijn heel veel aspecten aan schrij ven en handschriftontwikkeling. Er zijn ook talloze handschriften. Deze workshop licht dan ook slechts een tipje van de sluier op. Wat we beogen is om een indruk te geven van de werkwijze van Stap enerzijds en anderzijds Van je eigen mogelijkhe den om je handschrft naar je hand zetten.Eerde re deelnemers van deze workshop merkten op: 'wat is dit ont- zettendleuk, en wat heb ik veel ont dekt'! De kosten zijn 15 euro, Runxputteweg 28a, 1851 PM Heiloo, op zaterdag 8 februari van 10.00 tot 13.00 uur. Opgeven voor deze of een volgende intro-workshop bij Stap, tel.072-5321265 of per e-mail: info@stapstapstap.nl HEILOO - De fractie van het CDA houdt haar maandelijkse info-uur op donderdag 6 februari vanaf 19.30 uur, plaats gemeentehuis, oude ingang, kamer 00.23. Bent u van plan te komen, dit graag even melden bij Elly Beens, tel 072-5338208 of u kunt e-mai- len naar ellybeens@qificknet.nl. HEILOO - Tussen 20.00 en 23.00 uur werd in een personenauto van het merk Volkswagen type Golf voorzien van kenteken 39-HK-LD ingebroken die op een bedrijfsterrein aan de Westerweg stond geparkeerd. Nadat een portierruit werd ingeslagen werd een leren tas met inhoud ontvreemd. aan zelfstandig wonende ouderen (vanaf 65 jaar), huishoudelijke verzor ging, begeleiding tot verpleging en combinaties daarvan. De thuiszorgmedewerkers hebben de taak om ondersteuning te verlenen bij werkzaamheden die u zelf niet meer kunt uitoefenen. Donderdag 13 febru ari in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 te Heiloo, aanvang 14.00 uur, toegang gratis, tel: 072-5331297. hoorn en kreeg een opleiding van Oldrich Milek in Leeuwarden. Na een jaar les speelde hij zijn eerste solo met het Frysk Orkest in Kollum. Hij stu deerde achtereenvolgens aan de Muziekpedagogische Academie in Leeuwarden en het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar hij het einddiploma met onderscheiding behaalde. Na aanstellingen bij het Frysk Orkest en het Koninklijk Concertgebouworkest (KCO), volgde in 1985 zijn benoeming als solohoor nist bij laatstgenoemde orkest. Jacob Slagter beweegt zich op vele muzikale terreinen: naast het beoefe nen van kamermuziek met het 'Fodor Kwintet' en diverse dirigeeractivitei- ten bij onder andere het Nederlands HEILOO - De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid organi seren wederom gezamenlijk de Nationale Collecte Hersenziekten Psychische Ziekten. In 2003 wordt er voor de zevende maal gecollecteerd voor de hersenpatiënten en mensen met een psychische ziekte. De Nationale Hersenweek vindt plaat van 16 tot 22 februari. Mischien heeft u een paar uurtjes over om te. helpen met organiseren of col lecteren. Wist u dat er voor hart en vaatziekten en kanker jaarlijks miljoe nen guldens bij elkaar gebracht wor den. Daardoor is er op deze onder zoeksgebieden al grote vooruitgang geboekt. Dat is ook heel hard nodig voor de hersenaandoeningen en psy chische ziekten. Daarom geeft u zich nu op als collecteorganisator of col lectant, het kost u maar een paar uur tjes per jaar. Overigens beschikken beide organisa ties over het keurmerk voor goede doelen van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Dat is ook bij het collecteren een belangrijke steun in de rug, u kunt dan immers zeggen dat elke gift op zorgvuldige wijze besteed wordt aan de doelstellingen onder zoek en voorlichting. Wilt u ook een paar uurtjes per jaar helpen? U kunt zich aanmelden bij Jacqueline Groot, tel 072-5333189.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8