Abri vernieler aangehouden Peutermaand in de bibliotheken Blue World Kids bestaat een jaar in Geesterduin Tien jaar Akersloot Creatief Hoofdprijs GoodBookers reischequeRace naar Heiloo Nieuws van de SWOA tapijten)) gordijnen karpetten JC De Bakkerij zoekt deelnemers voor theaterproductie Eigenheid ^Hjf Jongerencentrum Conquista 072 505 1602*+* Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akers! Rijksweg 127 Limmen vrijdagavond geopend Adressen Limmen Wijziging inleveradres kleding Mensen in Nood Twee nieuwe workshops bij Perspectief Activiteiten Limmen Storey Club Akersloot KVG Limmen Stichting Welzijn Ouderen Limmen Met LIA wandelen langs de Castricumse binnenduinrand Cursus Conflicthantering voor vrijwilligers Cursus Kunstgeschiedenis in het van Gogh-jaar dinsdag t/m zaterdag geopend Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06- 53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avon duren de Regionale Spoedapotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. U it vaart ver zorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tus sen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag 09.00 tot 12.00 uur en donderdag 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag 14.00 tot 17.00 uur en donderdag 09.00 tot 12.00 uur. van van van van LIMMEN - De jaarlijkse kledingsactie van Mensen in Nood is al zo'n 35 jaar een vaste traditie in Limmen. In het najaar wordt de verzamelde kleding opgehaald door Mensen in Nood van verschillende vaste adressen. Gedurende het hele jaar door kunnen de mensen kleding inleveren op een vast adres. Tot op heden was dit het adres van mevrouw I. Revers op de Dusseldorperweg. Door omstandighe den wordt dit vaste inleverpunt gewij zigd. U kunt uw kleding vanaf heden het hele jaar door inleveren op het vol gende adres: mevrouw T. van Lieshout, Visweg 20, te Limmen. Mocht u echt niet zelf in staat zijn de kleding langs te brengen, dan kunt u telefonisch contact opnemen en wordt uw kleding afge haald, het tel. is 072-5053380. CASTRICUM - Bij Perspectief in Castricum staan diverse workshops op het programma, waaronder de work shop pastel. In de week van 24 t/m 28 februari (voorjaarsvakantie) zullen in vijf middagen van 14.00 tot 16.00 uur de verschillende facetten van het pastelle ren worden behandeld. Als de tijd het toelaat, zal ook aandacht worden besteed aan het plaatsen van 'de mens figuur in de context van de omgeving'. Workshop olieverf schilderen Voor degenen die eens een overstapje willen maken van het aquarelleren naar het schilderen met olieverf, biedt Perspectief een korte introductiecursus aan. De cursus wordt gegeven op vijf zaterdagmiddagen in maart, van 14.00 tot 17.00 uur. De eerste les wordt gege ven op 1 maart. Docent is de kunstena res Gezien v.d. Riet. Zij is onder meer bekend van haar artikelen in het kunst blad 'Palet'. De cursusonderdelen zijn: basiskennis materiaal, technieken, pre pareren van het paneel en kleuren ondergrond en zorg voor de duurzaam heid. Kwesties van artistieke aard wor den individueel meegenomen. Teken ervaring is gewenst. De kosten bedragen 75 euro voor de workshop pastel, en 80 euro voor de workshop olieverf schilderen. De kosten voor aanschaf van materiaal zijn voor eigen rekening. Voor inlichtingen over de cursussen kunt u terecht bij Rob Brinkman, tel. 0251 655608. Johwin Slaapcomfort Tot 30 april exposeert Meinard Kloppenburg bij Johwin slaapkamermeu belen aan de Rijksweg 127. Hij toont hier werk in acryl en pastel Gemeentehuis Limmen Expositie van foto's van Piet Smits uit Heemskerk. Te zien zijn ca 40 foto's van fuchsia's die door hem gekweekt zijn. De expositie vindt plaats in de publieke ruim tes van het gemeentehuis Limmen t/m 5 maart. Het gemeentehuis is gevestigd op Zonnedauw 4 en geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 en 13.30 tot 16.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot is in febru ari een groepstentoonstelling te zien van leerlingen uit het atelier van Hetty Kruk. Voor dezè tentoonstelling is er een keus gemaakt uit een aantal projecten van de afgelopen jaren. De deelnemers aan de expositie zijn: Ada Bakker, Hennie Kerssens, Riet Buur en Wilga Hoek. Beeldentuin galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aquarel len, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voor heen de ketelruimte) worden tentoonstel lingen gehouden van hedendaagse kunst. Heden is dat de expositie van Trudy Keijzer en Henny Mazurel, expositie over water, zand en zee. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zon dag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes pop- pentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpas send verhaaltje geschreven. De ope ningstijden van het raadhuis zijn op werk dagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ALKMAAR/CASTRICUM - De recherche van Alkmaar heeft om 05.15 een man betrapt op het vernie len van een abri. De man, een 38-jari- ge Alkmaarder is als verdachte aan gehouden. Tijdens het verhoor beken de de man de afgelopen dagen diver se abri's te hebben vernield in Alkmaar en Castricum. Hij gebruikte hiervoor een hamer. De man leek in de war en gaf als motief 'iets' tegen reclame te hebben. Sinds woensdag zijn in Alkmaar ten minste elf en in Castricum veertien abri's vernield. Met de aanhouding van deze verdachte is een groot aantal van deze vernielingen opgelost. Abri 's zijn regelmatig een gewild object voor vandalen. De schade op jaarbasis is enorm. Deze wordt steeds zoveel mogelijk verhaald op de daders. CASTRICUM - Voor peuters, ouders, opays en oma's is er van alles te beleven. Waar? In de bibliotheek! Vanaf 1 februari is het weer een hele maand lang peu termaand. De bibliotheken in Noord- en Midden-Kennemerland organiseren in de Peutermaand feestelijke activiteiten en acties om peuters en hun ouders op een leuke manier te laten kennismaken met de bibliotheek en met de uitgebrei de collectie boeken, tijdschriften, cd's en andere materialen voor jonge kinderen. Op deze wijze willen de samenwerkende bibliotheken het belang van voorlezen en boeken bekijken onderstrepen. Elk jaar wordt één prentenboek extra in het zonnetje gezet tijdens de Peutermaand. Deze keer gaat het om het boek: En nu lekker slapen, Sam! van Amy Hest en Anit^ Jeram. Het prentenboek gaat over een héél belangrijk onderwerp in het peuterle ven: bedrituelen. Het is bedtijd en de kleine Sam wil nog niet slapen. Mama beer legt zijn knuffelbeesten om hem heen, leest voor uit zijn favoriete boek en brengt hem warme melk. Maar Sam wil nog steeds niet slapen. Waarom? Mama beer is het allerbelangrijkste vergeten: een nachtzoen! Tijdens de peutermaand kunnen peu ters gratis lid worden van de biblio theek (u betaalt geen inschrijfkosten). Bovendien ontvangt ieder nieuw peu terlid (tot 4 jaar) een leuke attentie. In het kader van de peutermaand orga niseren de onderstaande bibliotheken de volgende activiteiten: Castricum, Akersloot en Limmen: Op woensdag 19 en 26 februari kunnen peuters in Castricum lekker luisteren naar vrolijke en spannende verhalen; vanaf 10.15 uur wordt er voorgelezen op het grote bed dat tijdens de peuter maand in de bibliotheek staat. Natuurlijk luistert beertje Sam ook mee. In Akersloot en Limmen wordt voorge lezen op 19 februari om 10.15 uur. Kennismaken en knuffelen met beertje AKERSLOOT - Vrijdagavond, op de dag dat iedereen ter wereld de liefde aan elkaar verklaart, is de Storey Club omgetoverd tot een romantisch liefdes nest. Hoogtepunt van de avond zal de liefdesquiz zijn, waarbij ieders kennis van liefde en erotiek op de proef wordt gesteld. De Storey Club is open om 21.00 uur. Lampshade Zaterdag 15 februari treedt in de Storey Club de band Lampshade op. Deze band is een Zwols/ Utrechts trio dat indie-gitaarpop speelt. Melodie, dynamiek en een melancholieke onder toon vormen de vaste ingrediënten van de liedjes, die de ene keer catchy, root- sy of 'lief klinken en de andere keer psychedelisch uitgesponnen of stevig rockend. De band bestaat uit Bart Drost (zang/gitaar), Clemens Schaap (bas) en Nick de Ruiter (drums). Lampshade was onder meer finalist bij het UVA Cultureel Festival in Amsterdam. De Zwolse Courant schreef: "Lampshade geldt als een van de betere Zwolse bands". De aanvang is ongeveer om 21.30 uur maar het is aan te raden om eerder te komen want vol is vol. De Storey Club is open vanaf 20.00 uur en de entree is gratis. Meer info: www.lampshade.net en www.storeyclub.nl. CASTRICUM - Het is alweer een jaar geleden dat kinderkledingzaak Blue World Kids haar deuren opende in win kelcentrum Geesterduin in Castricum. Na de verhuizing van de volwassenen afdeling van Blue World naar een gro tere ruimte en een kleine verbouwing van het oude pand werden vol trots de reclameborden van Blue World Kids kidswear aan de gevel gehangen. Met de plaatsing van de borden kwam een droom uit voor de eigenaren Vanessa en Bert. Na vier jaar snackbar en vijf jaar volwassenmode van Blue World was het verwezenlijken van een kinderkledingzaak een nieuwe uitda ging voor het stel. De droom werd door de geboorte van zoon Sam nog sterker geprikkeld. Vanessa: „Iedereen wil toch dat hun kinderen er leuk uitzien!" In februari 2002 gingen de deuren van de kinderkledingwinkel open. Blue World Kids bleek al snel een succes. Door mond-op-mondreclame van enthousiaste klanten wisten klanten van buiten Castricum het gezellige win keltje op de hoek al snel te vinden. Ook dit seizoen vliegen de collecties van onder meer DKNY, Diesel, IKKS, Eager Beaver en Esprit de deur uit. Dagelijks komen er nieuwe collecties binnen. Door de kleurrijke zomercol lectie krijg je zodra je de winkel binnenstapt direct zin in vakantie. De kinderen worden zoet gehouden door de vele vissen die achter de patrijspoorten in de toonbank rond zwemmen. Soms zitten er wel acht kin deren op hun knietjes de verschillende soorten sluierstaarten te bewonderen. Blue World Kids geeft bij aankopen 10% korting op de volgende aankoop. Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel. Blue World Kids is te vinden in winkel centrum Geesterduin te Castricum. Rondom het winkelcentrum is er vol doende gratis parkeergelegenheid. Sam. Samen bedenken hoeveel ver schillende soorten kusjes er zijn. En leuke boeken ontdekken om samen te lezen als welterusten verhaaltje. Dat kan op vrijdag 14 februari in Akersloot van 10.00 - 11.00 uur en op vrijdag 21 februari in Castricum. Ouders en peu ters gaan eerst samen kijken en luiste ren naar het verhaal van beertje Sam. Dan gaan de peuters gezellig een spel letje doen en de ouders mogen lekker snuffelen in al die andere leuke peuter- boeken die in de bibliotheek aanwezig zijn. Het is heel gezellig als de peuters ook hun eigen knuffel mee naar de bibliotheek nemen. Om een indicatie te krijgen hoeveel mensen aanwezig zul len zijn, vragen wij u om zich vooraf bij de bibliotheek aan te melden. De toe gang is gratis. Voor opa's, oma's en kleinkinderen houdt de bibliotheek in Castricum op dinsdag 25 februari van 10.00 tot 11.00 uur een feestelijke ochtend. Samen kunnen ze deelnemen aan een span nend spel met leuke opdrachten rond boeken. Zij maken kennis met de leuk ste voorleesverhalen, spannende pren tenboeken, de leukste liedjes en grappi ge spelletjes. Natuurlijk is er voor jong en oud ook wat te eten en te drinken. Kaartjes voor deze activiteit zijn tegen een kleine vergoeding verkrijgbaar bij de bibliotheek. LIMMEN - Op 19 februari houdt het KVG Limmen haarmaandelijkse ledenavond in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. Deze avond is een doe-avond en er wordt iets gemaakt met lood, onderleiding van Jeanette Woudstra uit Winkel. Een bloempotje van ongeveer 6 1/2 cm hoog, een oude schaar een bal pen en eventueel katoenen handschoe nen meebrengen. LIMMEN - Op zondag 16 februari is vanaf 14.00 uur de Vredeburg open voor alle 55-plussers uit Limmen. Onder het genot van een kopje koffie of thee en een drankje kan men kaar ten, sjoelen, biljarten en er zijn Oudhollandse spellen. Kortom, u kunt er gewoon een gezellige middag heb ben met elkaar. Voor meer informatie bel met Thea Adrichem, tel. 072- 5051404. CASTRICUM - LIA staat voor 'Landschappen ontdekken In een Aantrekkelijke vorm'. LIA is ook de geograaf die excursies organiseert én begeleidt door de diverse Noord- Hollandse Landschappen. Maandag 24 en donderdag 27 februari gaat LIA van 10.00 tot 13.00 uur wandelen langs de binnenduinrand van Castricum. U loopt langs oude geestgronden en ont dekt oude dijken. U ziet wat diverse organisaties aan natuurontwikkeling doen en op welke manier de waterhuis houding hier geregeld wordt. Om 10.00 uur verzamelen aan de voorkant van het station Castricum. Kosten E 5,- (inclusief excursieboekje, met wat achtergrondinformatie). Aanmelden kan telefonisch via 072-5051874 of per e-mail vriendvendel@planet.nl. AKERSLOOT - Al weer voor de tien de keer wordt dit jaar in het weekend van 15 en 16 februari de tentoonstel ling Akersloot Creatief gehouden. Tijdens dit weekend gonst het weer van de activiteit en creativiteit in sportcentrum de Lelie in Akersloot. Veel creatieve hobbyisten en amateur kunstenaars tonen hun kunnen en worden in de gelegenheid gesteld hun creaties aan de man te brengen. In sportcentrum de Lelie wordt op zaterdag 15 en zondag 16 februari weer van alles op creatief en artistiek gebied tentoongesteld. Vele hobby isten en amateur-kunstenaars tonen hun creaties aan het publiek; uiteenlo pend van etsen tot zelfgemaakte wens kaarten. Dat er een grote verscheiden heid aan materialen en technieken bestaat om je hobby uit te voeren, blijkt uit de inzendingen die er dit jaar te bewonderen zijn. Zo is er o.a. een etser aanwezig die demonstreert hoe het afdrukken van etsen in zijn werk gaat. Ook zijn er speelpoppen en sprookjesfiguren met een hoog laai- baarheidsgehalte', houten puzzels, vilt- figuren, beelden van zelfhardende materialen, geschilderd keramiek en allerlei ander vormen van creatieve handvaardigheid. Ook schilderclub Huib is met een col lectie schilderijen aanwezig. De hob byisten en kunstenaars zijn zelf aanwe zig om hun veelzijdige hobby te demonstreren en uitleg te geven over hun creatieve bezigheden. Als 'kroon op het werk' is het natuurlijk altijd leuk als het tentoongestelde, waar veel tijd en zorg aan is besteed, van eige naar verandert. Beide dagen is de tentoonstelling geo pend van 12.00 tot 17.00 en de toegang is gratis. De gelukkige winnaars van de GoodBookers prijsvraag, (foto MSP) CASTRICUM/HEILOO - Een groot aantal opgetogen prijswinnaars verza melde zich maandagavond in de GoodBookers reiswinkel aan de Dorpsstraat in Castricum. Samen kon den ze maar liefst E 5.700,- in ontvangst nemen in het kader van de GoodBookers ReischequeRace. Deze werd gehouden om het eenjarig bestaan van de drie winkels in Heiloo, Limmen en Castricum te vieren. De hoofdprijs ad E 1.250,- viel ten deel aan de heer en mevrouw Kemna uit Heiloo. Hun winnende slagzin: Ik boek bij GoodBookers, omdat zij beter dan 'good' boeken. De tweede en derde prijs van respectievelijk E 1.000 en E 750 werden gewonnen door de familie Van Wieringen uit Limmen en de heer en mevrouw Meurs uit Castricum. Verder ontvingen 27 reiszenboekers eeen reischeque ter waarde van E 100,- waarop iedere tiende bezoeker tot 31 december kans maakte. Uit het grote aantal prijswinnaars kan niet alleen het succes van de ReischequeRace worden afgeleid, maar ook het succes van de GoodBookersformule. In ruim een jaar tijd hebben de GoodBookers winkels- zowel in Heiloo als Limmen en Castricum een stevige voet aan de grond gekregen. Volgens Hilbrand Klijnstra algemeen directeur van Rabobank West-Kennemerland, is de achtergrond van het succes meer dan duidelijk. Klijnstra: „De GoodBookers winkels zijn prima aangeslagen bij de reislustige inwoners van ons werkge bied. Dat komt door de formule, maar zeker niet in de plaatste plaats door de kwaliteit van de adviezen. En daarvoor is een woord van dank aan onze mede werkers van harte op z'n plaats". Het bijzondere van de formule is de lage drempel, het brede assortiment en het vernieuwende karakter van Good Bookers. Gemakkelijk binnenlopen en heel relaxed een bestemming uit zoe ken in een heerlijke vakantiesfeer, dat is typisch GoodBookers. „Maar", ver volgt Klijnstra, „het zijn toch onze advi seurs die het werk afnemen. Zij zetten met hun deskundigheid de puntjes op de I en zorgen dat hun adviezen wer ken. Want eenmaal gekozen komt er nog heel wat kijken voordat de boeking in kannen en kruiken is". CASTRICUM - Op 10 en 17 maart wordt van 19.30 tot 22.00 uur de cursus Conflicthantering voor vrijwilligers gegeven in Ontmoetingscentrum Geesterhage. Docente is Leida Vijn. De cursus wordt georganiseerd door het Opbouwwerk van de Stichting Welzijn Castricum. Conflicten op het werk, in een bestuur, of in de doelgroep waarvoor u werk zaam bent, worden vaak als zeer bedreigend ervaren. De neiging bestaat om conflictsituaties uit de weg te gaan of tot grote hoogte te laten oplopen. Het inzicht dat conflicten bij het dage lijks leven horen en ze als zodanig leren hanteren is een belangrijke vaardig heid. Doel van de cursus conflicthante ring is: conflicten als een natuurlijk gegeven leren zien, fases en kenmerken van conflicten leren herkennen, conflic ten in een (organisatie-)context kun nen plaatsen, verschillende stijlen van conflicthantering kunnen toepassen, preventieve mogelijkheden onderzoe ken en leren bemiddelen in conflictsitu aties. De kosten Voor de cursus bedragen E 9,- inclusief cursusinformatie. Opgaven voor en informatie over de cursus: Stichting Welzijn Castricum, Geesterhage, Geesterduinweg 5 Castricum, tel. 0251-673793. Behalve het eenjarige bestaan van de drie GoodBookers winkels was er in Castricum nog een extra reden voor feest. Na een jaar werd daar namelijk al een nieuwe en grotere winkel in gebruik genomen. Het innovatieve karakter komt op dit nieuwe adres extra tot z'n recht door het ReisTheater. In een tiental echte bio scoopstoelen kunen belangstellenden daar op wel heel ontspannen wijze genieten van filmvoorstellingen van verschillende reisbestemmingen. Iedere week staat er een ander land of streek op het programma. Ook is de winkel in Castricum uitgerust met en internet PC, waarop reizenklanten aan vullende informatie kunnen vinden. Via favorieten vindt men bijvoorbeeld de belangrijkste musea. Handig voor wie een stedentrip boekt. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 14,15 en 16 februari bij jongerencentrum Conquista is: Zaterdag 15 februari beachparty voor jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé van Conquista wordt speciaal voor die avond omge toverd tot een paradijselijk oord, ver sierd met palmtakken en zomerse strandattributen. Dus kom in je zomerse outfit en maak kans op een gratis meter bier. Zorg dat je voor 23.00 uur binnen bent, zodat je mee kunt doen, voor de mooiste en meest originele outfit. Om 24.00 uur zal de prijsuitreiking zijn. De muziek is op die avond in handen van Dave. Hij heeft al een heleboel zomerse beach- muziek en latinomuziek uitgezocht en staat garant voor weer een woestgave avond. Samen met de andere mede werkers zul je hem op die avond in wetsuit aantreffen. Aanvang 21.00 en sluiting om 01.00 uur. Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdagochtend 15 kun je onder, leiding van Priscilla keien komen beschilderen. Ze zijn in verschillende maten aanwezig, dus je kunt er van alles van maken. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Ihssendoor is er een pauze met een glaasje limonade. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdag 15 februari is er voor de tieners weer zo'n heerlijke discoa vond. Neem je vriend of vriendin mee en kom lekker een avondje swingen op de nieuwste muziek. Uiteraard kun je ook altijd je favoriete nummer aanvragen en gewoon lekker uithan gen. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. Zondagmiddag 16 februari is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is vrijdagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis. LIMMEN - Op donderdag 20 februari start in de Vredeburg te Limmen een cursus Kunstgeschiedenis. De cursustij den zijn van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten bedragen E 20,- voor vier les sen, de vijfde les brengt u een bezoek aan een tentoonstelling over van Gogh. Deze kosten zijn voor eigen rekening. U kunt zich opgeven tot 18 februari bij Thea Adrichem, tel. 072-5051404. AKERSLOOT - In navolging van het succes van twee jaar terug wordt op zondag 23 februari door Arie Krom in samenwerking met de SWOA weer een concert in de N.H. Kerk in Akersloot gehouden. Voor de pauze zal lichtklas- sieke en vervolgens hedendaagse popu laire muziek ten gehore worden gebracht. Het concert wordt verzorgd door het ensemble Enchanté onder lei ding van Anneke Stolk en het Chantikoor The Krom-sailors, de bege leiders Piet de Groot (accordeon) en Rina Meijering (piano)en de solisten Marja Buur, Ariè Krom (ook op klari net), Huub Metselaar, Klaas Renkel en Louis Schrijver. Onder andere zullen er werken van Beethoven, Boccelli, Mendelssohn en Mozart zijn te beluisteren, maar ook van Lennon en McCartney, Bernstein en Cohen. Daarnaast brengen de Krom-sailors een aantal traditionals. De presentatie van het geheel is in handen van Liesbeth Schrijver. Aanvangstijd: 15.00 uur. De kosten voor entree en pro grammaboekje bedragen 3 euro. Snertmaaltijd groot succes De alweer voor de derde maal door de SWÓA georganiseerde snertmaaltijd is een groot succes geworden. Zo'n hon derd Akerslootse senioren hebben zich op 5 februari te goed gedaan aan het heerlijke eten. Zij konden kiezen uit een middag- of avondsessie. Beide ses sies waren drukbezet en heel gezellig. Iedereen was het er over eens dat dit initiatief niet bij drie maal moet stop pen. Het moet gewoon een elk jaar terugkerende happening worden. Bridgedrive De bridgedrive op zondag 16 februari gaat niet door. De eerstvolgende drive is op zondag 16 maart. Computerinloop bij 4t Kruispunt Elke dinsdagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur kunnen pc gebruikers in 't Kruispunt hun vragen over de compu ter kwijt en kan men tevens internetten voor 1.50 euro per half uur. CASTRICUM - Acteren - zingen - dansen - praten - zwijgen - kijken - grap pen - verhalen - je vindt alles in het theater. En vanaf nu ook in JC De Bakkerij! Jongerencentrum De Bakkerij uit Castricumvooral bekend van de vele bands en dj's die een optreden verzorgen, heeft zich klaargestoomd voor een nieuwe activiteit: theater. Deze activiteit is bedoeld voor jonge ren van ongeveer 14 tot en met 23 jaar die zich interesseren voor theater in de ruimste zin van het woord. Het project is opgezet voor tien tot twaalf jongeren die rondom een (zelfgekozen) thema een eigen productie schrijven en opvoeren. Er is ruimte voor verschil lende kunstdisciplines zoals: acteren; dans; zang; muziek; monologen; gedich ten; fotografie en film; beeldende vor ming; decorbouw en kostuumontwerp. De deelnemers hoeven geen ervaring te hebben maar dit mag natuurlijk wel. De repetities vinden plaats in JC De Bakkerij en zullen tien zaterdagen beslaan. Na tien weken zijn er drie uit voeringen gepland die uiteraard voor publiek toegankelijk zijn. Het idee voor deze activiteit werd gelanceerd door dramadocent en oud- vrijwilliger van het jongerencentrum: Wout Nooitgedagt. Wout heeft aardig wat ervaring opgedaan in het maken van theaterproducties met jongeren en wil deze ervaring graag beschikbaar stellen aan De Bakkerij. Dit initiatief viel in goede aarde bij vierdejaars stu dente Culturele en Maatschappelijk Vorming en vrijwilliger van De Bakkerij Eefje Borst. Omdat de beroepskrachten van De Bakkerij maar een beperkt aantal uren beschik baar hebben, heeft zij besloten de orga nisatie op zich te nemen. Theaterproductie Eigenheid heeft zij omgevormd tot haar afstudeerproject zodat ze voldoende tijd beschikbaar kan stellen om de activiteit tot een suc ces te maken. Na maanden van voorbereiding en het intensief zoeken naar geldschieters is het dan nu eindelijk zover... theater Eigenheid kan van start. De eerste repetitie is gepland op 1 maart en geïn teresseerde jongeren kunnen zich vanaf nu opgeven. De data van de repe tities zijn: 1,8,15,22 en 29 maart, 5,12, 19, 26 april en 3 mei. Alle repetities beginnen om 11.00 uur en zullen uiter lijk om 17.00 uur eindigen. De uitvoe ringen vinden plaats op 8,9 en 10 mei. De deelnemersbijdrage voor dit project zijn E 10,- voor het gehele project. JC De Bakkerij accepteert overigens ook CKV-bonnen. Geïnteresseerden kun nen voor inschrijving qn meer informa tie contact op nemen met JC De Bakkerij, Bakkersplein 1, Castricum, tel. 0251-654877 en vragen naar Eefje of mailen naar: theatereigenheid@hot- mail.com. De inschrijving loopt tot woensdag 26 februari maar wees er snel bij, er is maar een beperkt aantal plaat sen beschikbaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10