Mogelijke oplossing nog heel ver weg Betrokkenen zeer verdeeld over toekomstige tandartsenpraktijk Tumblers in café de Wit DA Dé Hypotheek- winkel MfoRW DIESEL EB krant u intratuin o HET GROENE WARENHUIS nu BORDEN APE L LA Brij NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ,.,1(072)5351000 H Slagerij Kramer Ui] ESPRI" PlukL 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) EHhHhBhBHSHI De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie' opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 68e JAARGANG NO. 07 politiebureaus Groentje -r//f Omdat P EEN o nva l. BOTERHAMWORST ERWTENSOEP ROOKWORST€3.99 SUKADELAPPEN 1 kilo.€ 4.99 TARTAAR 4 voor.2.50 SHOARMAVLEES 1 kilo.€ 4.99 KIPKARBONADE 1 kilo 2.49 Hypotheek nodig DKNY HeiiOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Geesterduin 58 Castricum Jac. P. Thijsse College mavo-havo-vwo Informatie avond voor ouders donderdag OPEN DAG 13 februari zaterdag aanvang: 20.00 uur 15 februari 10.00 - 13.00 uur Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openinstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 12 FEBRUARI 2003 V s i HEILOO - Het onderwerp is al in diverse regionale publicaties besproken Volgens de betrokkenen iedere keer met storende onjuistheden en onvolledige informatie waardoor de kwestie 'tandartsenpraktijk' inmiddels is ontaard in een schijnbaar onoverkoombaar verschil van mening tussen tandartsen omwonenden en gemeenteTijdens het betoog van dhrSteenhuisenenkele weken geleden tijdens de raadsvergaderingdie gebruik maakte van zijn inspreekrecht om de vervelende situatie van zijn dochter onder de aandacht te brengenwas het al aan de gezichten van de raadsleden af te lezenDit is er weer één in de categorie Blunders Blunders die ontstaan door slechte com municatie met bewonerswaardoor pas achteraf duidelijk wordt wat de gevol gen zijn van bepaalde beslissingen van het college van B& W. In dit geval: de tandartsenpraktijk van mevrouw Steenhuisen aan de Nicolaas Beetsweg Bijna twee jaar geleden begonnen de onderhandelingen tussen tandarts S. Steenhuisen en de gemeente over een nieuw te bouwen praktijkruimte. Nadat mevrouw Steenhuisen eerst zelf de mogelijkheden had onderzocht voor herhuisvesting van haar tandarts praktijk, ze besloot een brief naar de gemeente te sturen met het verzoek om medewerking bij herhuisvesting van haar praktijk, waarna ze werd uitgeno digd voor een gesprek met toenmalig wethouder Grondgebiedzaken. Via de wethouder heeft ze een gesprek met de stedenbouwkundige van de gemeente Heiloo, over de locatie Nicolaas Beets weg. Volgens stedenbouwkundige visie, kan de groenstrook erbij getrokken worden, waardoor het mogelijk is een aangrenzend perceel geschikt te hou den voor woningbouw. Steenhuisen concludeert dat de kosten van de grond en het pand te hoog zijn om dit alleen te kunnen bekostigen. Ze vindt twee andere partijen die mee willen doen in de tandartsen J. Huurdeman en J. Moransard en mond hygiëniste S. Binnewijzend. In april 2001 wordt opdracht gegeven aan een architect uit Limmen om een tekening te maken voor een pand met 4 prak tijkruimten- twee op de begane grond en twee op de eerste verdieping- één voor ieder van de drie partijen en een voor de vestiging van een nog te vinden tandarts. Knelpunten Omdat de bestaande kavels plus een groenstrook te groot/ duur wordt, heb ben de tandartsen een gesprek met enkele vertegenwoordigers van de gemeente, waarin de knelpunten wor den uitgelegd. Deze zijn: tijd- J. Moransard en J. Huurdeman zitten op dat moment in een huurpand waarvan hen de huur is opgezegd, financiën- de grondprijs is hoog; het moet ook voor nieuwe tand artsen en mondhygiënisten te betalen zijn. De indicatie van de grondprijs is ongeveer 400 euro per m2, inclusief een korting wegens parkeergelegenheid op eigen terrein. En het knelpunt parke ren: in de tekeningen van de gemeente Heiloo zijn te weinig parkeerplaatsen ingetekend. Op de gemeentelijke infopagina in de Uitkijkpost wordt vervolgens de bouw- kavel naast de toekomstige praktijk te koop aangeboden met daarin vermeld dat er waarschijnlijk een tandarts- groepspraktijk naast zal komen. Voor de toekomstige koper is er de mogelijk heid de bouwtekeningen en plannen op het gemeentehuis in te zien. De door de stedenbouwkundige geda ne aanbieding van de grond blijkt ver lopen, volgens de stedenbouwkundige was de oorspronkelijke aanbieding/ taxatie namelijk maar twee maanden geldig. Hertaxatie komt uit op een veel hoger bedrag, een stijging van meer dan 20%Dit maakt de grondprijs veel te hoog voor de tandartsen, waardoor de haalbaarheid in het geding komt. De toename van de grondprijs wordt ook door de gemeente Heiloo aan de hoge kant ervaren. Er wordt voorgesteld de oude grondprijs te handhaven en hier voorwaarden te stellen tegen mogelijk winstbejag. Eind februari ontvangen de tandartsen alsnog een aanbieding voor de kavel van 384 m2 voor E 138.527, dit komt neer op ongeveer E 360,- per m2, met dezelfde contractuele voorwaarden als die van de grondtransactie voor het kinderdagverblijf bij het Baafje, terwijl daar de grondprijs ongeveer 70 euro per m2 bedroeg. In een gesprek met een juriste van de gemeente over het contract, blijkt dat de voorwaarden voor het kinderdag verblijf toch niet op de tandartsen van toepassing zijn. Door de tandartsen wordt een advocaat ingehuurd voor verdere onderhandelingen. Op 17 april ontvangen de tandartsen een brief van het VROM met de mede deling dat het ontwerp van het gebouw in principe welstandelijk positief be vonden is, zodat er een bouwaanvraag in behandeling genomen kan worden. De welstandscommissie is echter nog steeds niet akkoord met het materiaal gebruik. Na enkele aanpassingen wordt het plan definitief goedgekeurd, waar na er verder wordt gewerkt aan een goed contract voor de grondverkoop. Van de gemeentelijke juriste vernemen de tandartsen dat er toch een raadsbe sluit genomen moet worden wat betreft de grondverkoop. Ze ontvangen een uitnodiging om de commissievergade ring Openbare Ruimte bij te wonen, waarin Steenhuisen gebruik maakt van het inspreekrecht om de plannen toe te lichten. Tot haar verbazing merkt ze in die vergadering dat de commissieleden niet op de hoogte zijn van de situatie en hoe deze tot stand is gekomen. De meeste raadsleden geven tevens aan problemen te hebben met de 'korting' op de grondprijs. Zij vinden het een 'subsidie' aan de tandartsen. Informatieavond Steenhuisen en haar collega's besluiten een informatieavond te houden voor de omwonenden, om hun plannen toe te lichten nadat ze gehoord hadden dat er. bezwaren vanuit de buurt ingediend zouden worden. De meeste bezwaren blijken tijdens die informatieavond de Lees verder op pagina 2 - a Sttuobfc praktijk e O A j£> M Bfeei-sws? Heisas Sac tie 84 nr ggg gemeervf» Hen&p. GerordMin m 28 f7 - ft» Üïii &0? turn- gevreesde verkeers- en parkeeroverlast te betreffen. Het aanbod om samen naar de gemeente te gaan voor oplossingen wordt door de bewoners afgewezen. Een van de tandartsen, de heer Huurdeman, heeft na deze avond een gesprek met de huidige wethouder Grondgebiedzaken over alternatieve locaties voor het praktijkpand. Ook vraagt Huurdeman aan de wethouder een verkeersplan voor te bereiden voor de hoorzitting die op 7 januari 2003 plaatsvindt, om tegemoet te komen aan de wensen van de omwonenden. Resultaat van de hoorzitting zal zijn of de bezwaren gegrond kunnen worden verklaard of niet. Hiertoe is er een extern bureau door de gemeente inge schakeld om een onafhankelijk advies uit te brengen over de kwestie. De uitslag van de hoorzitting is op het moment van deze publicatie nog niet bekend. Steenhuisen vat haar verhaal samen: „Twee jaar lang zijn we in gesprek geweest met burgemeester, diverse wethouders en ambtenaren van de gemeente. We hebben veel geld uitge geven en enorm veel tijd geïnvesteerd om aan de eisen en wensen vanuit, zoals wij dat zien, 'de gemeente Heiloo' te voldoen. Nu is ons duidelijk gewor den dat de politiek nergens van af weet en afwijzend staat tegenover de ons toegewezen locatie. Aangezien de diverse ambtenaren en wethouders het regelmatig over de raad hadden, heb ik tot voor kort altijd aangenomen dat ook de raadsleden van dit plan op de hoogte waren. Mij is inmiddels echter duidelijk geworden dat intensief con tact en onderhandelingen met burge meester, wethouders en ambtenaren er geenszins voor zorgt dat de plannen ook bekend zijn bij en gedragen wor den door de politiek. De betreffende locatie is mij door de gemeente Heiloo aangewezen, waarna het soort pand en bouwvolume mede zijn bepaald door de stedenbouwkun dige visie en is goedgekeurd door de welstandscommissie. Mijn collega's en ik hebben afgelopen twee jaar erg veel tijd en geld aan dit plan besteed. Nu krijgen we niet alleen tegengas van enkele omwonenden, maar blijken ook veel raadsleden niet blij te zijn met deze locatie. In een ingezonden brief lazen we dat de omwonenden er van uit gaan dat de collega-tandartsen alleen praktijk hou den voor hun patiënten uit Alkmaar en er alleen bestaande praktijken in komen. Dit is absoluut niet het geval: ftiijn collega's hebben een praktijk in Alkmaar, maar vCel patiënten komen al uit Heiloo. We willen met de nieuwe praktijk juist weer een goede tandarts voorziening realiseren voor inwoners van Heiloo. Dagelijks komen er tele foontjes voor nieuwe aanmeldingen, maar de praktijken in Heiloo zitten vol, alsmede in de directe omgeving. Het is niet leuk om zo vaak mensen te moeten mededelen dat ze het voorlopig zonder tandarts moeten stellen. Daarom is er een extra praktijkruimte gerealiseerd en wordt er nog een tand arts gezocht voor de groepspraktijk." Loek Kesseler en Eric Steenstra vormen het duo Tumblers. HEILOO - Op 15 februari is er in het café van Lex en Jolande een Amster damse avond. Deze wordt verzorgd door het legendarische duo de Tumblers, een begrip in Amsterdam. Dit druk bezette duo bestaat uit Loek Kesseler (keyoard zang) en Eric Steenstra (drum zang). Zij spelen 1 B EGMOND - De deur van de knusse boetiek Wo-Men aan de Abdijlaan 1 in Egmond-Binnen staat uitnodigend open. De aanlokkelijke etalage trekt de voorbijganger als het ware vanzelf naar binnen. Eenmaal over de drempel vindt de klant kwaliteitskleding van mer ken als Street Onev. OliverCarbon e, Cracker en jeans van LTB. In de rekken hangt dames- en herenkleding voor een brede doelgroep. Ook ondermode, lingeriesieradenriemen en andere kledingaccessoires zijn in de goedlo pende zaak op de hoek van de Abdijlaan/ Herenweg te vinden. Petra de Waard en Anja Kramer noemen hun kledingzaak een 'welkome aanvulling9 in het dorp. Want zeg eens eerlijkwaar vindt u nog een échte speciaalzaak in ondermode met daarnaast merkkleding voor een schappelijke prijs? Ook voor de aankoop van grote maten zit u goed bij Wo-Men. Men sen met een grotere maat weten uit ervaring dat het niet altijd even mak kelijk is om iets leuks te vinden. Bij Wo-Men slaagt u gegarandeerd, me de omdat het merk Carbone in de maten 36 tot en met 48 sterk ver tegenwoordigd is. Ook in de onder mode vindt elke klant iets van zijn of haar gading. De merken van Sloggi, Triumph en HOM vinden in alle maten gretig aftrek. En vindt u toe vallig net niet de juiste bh of slip? Be stellen kan per stuk en is geen pro bleem! Uniek en betaalbaar De kleding bij. Wo-Men,is behoorlijk betaalbaar. Bovendien wordt maan delijks een nieuwe collectie gepre senteerd, en wordt bijna dagelijks nieuwe kleding aangevoerd. Het gebeurt niet zelden dat de klan ten nieuwsgierig blijven wachten op het moois dat uit de dozen tevoor schijn komt. Bovendien worden van elk kledingstuk maar zes exemplaren besteld. De eigenaressen willen er na melijk voor waken dat het hele dorp met hetzelfde kledingstuk rondloopt. vaak op bruiloften en partijen en elke zondag verzorgen zij een Amsterdamse avond bij Thailia, een bekende club in het hartje van de Jordaan. De avond wordt extra gezellig door Henk van Mokum. Henk van Mokum maakte vroeger deel uit van de wel bekende 'Jantjes'. Aanvang 22.00 uup In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Vooraanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpostnl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Gedeelde verantwoording De dames spraken elkaar vorig jaar april tijdens een voetbalfeestje en besloten na dit 'goede gesprek' sa men kledingzaak Wo-Men op te zet ten. In oktober werden de deuren van de zaak voor het eerst geopend. Anja werkte tot die tijd bij een baby speciaalzaak in Castricum, maar twij felde toen de kans zich voordeed of ze niet als zelfstandige in Castricum verder moest gaan. „Ik woon in Egmond-Binnen en heb twee kinde ren. Om in mijn eentje een zaak in Castricum te runnen leek me wel erg veel werk. Toen ik Petra tegenkwam en zij vroeg of we iets samen konden opzetten kwam dit prima uit. Omdat Petra ook nog eens een pand in onze woonplaats Egmond op het oog had werd het besluit ook makkelijker haalbaar." Geen Spice-kleding Petra koos er na de komst van haar eerste kindje voor om zich volledig op het moederschap te richten. Nu haar jongste dochter binnenkort naar de basisschool gaat is er voldoende tijd om een wens in vervulling te la ten gaan. „Tijdens een vakantie zag ik een boetiekje waarvan ik direct dacht 'zoiets zou ik ook wel willen beginnen'. Uiteraard heb ik me wel afgevraagd of het haalbaar is om als moeder een winkel te beginnen, maar ik ben erg blij met dit samenwerkings- resultaat. Anja en ik verkopen kleding die we zelf mooi vinden en we doen gaandeweg steeds meer ervaring op. Zo weten we nu dat we onze doelgroep niet in tienermeisjes moeten zoeken, die op zoek zijn naar Spice Girl-achtige kleding. En onze collectie broeken is sinds de opening ook behoorlijk uitge breid, want daar is veel meer vraag naar dan we aanvankelijk verwachtten." U vindt Wo-Men aan de Abdijlaan 1 in Egmond-Binnen, tel. 072-5071750.- Ope ningstijden: maandag vanaf 13.30 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Vanaf 1 april is de winkel ook op woensdagmid dag geopend. Tekening met daarop de huidige en de geplande situatie (blauw) voor de locatie Nic. Beetsweg. Het blok met nummer 63 is het perceel waar het pand voor de tandartsenpraktijk zal worden gebouwd. Nummer 61 is een woonhuis. ,<Jï IEDER VAARWEL BIJZONDERE IS... VAN DER Makelaar sinds 1933 'Heeft u mij nodig, dan mag u dag en nacht bellen..." www.vanderborden.nl Uitvaartverzorging Heiloo o.o.; 150 aram HALEN 100 qfaiW BETALEN geldig t/m zaterdag 15 februari Telefoon 5330991 Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo kids www.definancielewereld.nl Regio Noord Kennemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. de Bloemen 65 - CASTRICUM \J Parkeren rondom de school is beperkt mogelijk Anja Kramer, Petra de Waard en dochter Naomi voor het fraaie pand van Wo-Men in Egmond-Binnen. (foto: UKP) Mini roosjes in terracotta potje Hoogte ca. 13 cm. - Van 3,29 179 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1