Eqmonden De Watertoren dreigt met procedures JJ KMAAfi Expositie Peter Royen/Ernst Hesse en Dirkje van der Veen Kunst uit het Noorden, wijn uit het Zuiden Tussen zonsondergang en -opgang blijft wél ontheffing vereist Nieuwe campagne Reumafonds Wie reuma heeft, moet veel missen Alvast in hoger sferen iACTIVITEITEN P L I T I E UITKIJKPOST - 26 FEBRUARI 2003 - PAGINA 10 Algemene aanwijzing voor afschot vossen overdag Berger Bos wandeling met natuurgids Beelden wisseling in de Brasserie Wildschut m Op 7 maart Wereldgebedsdag Lu Expositie in De Kapberg Black 'n White party op Klup Stroverwerken Cursus Mijn kind en internet in Bibliotheek Heiloo Dinsdag cd-rom uitleg in Bibliotheek Heiloo HEILOO BERICHTEN llllli 1 W'f'NNLt'N. m 1 Afzwemmen Zwembad Loos Bewegen met peuters in het Trefpunt EGMOND - Zaterdag 1 maart worden in galerie Conny van Kasteel om 16.30 uur twee tentoonstellingen geopend. De foto-expositie is te zien Noorderstraat nr. 5, openingstijden donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur, of op afspraaktel. 072-5067151. Peter Royen, Nederlandse schilder geboren in 1923 te Amsterdam, woont en werkt in Düsseldorf. Peter Royen is een lyrisch abstracte schilder. Het zijn echter niet de geometrische vormen, maar eerder de sfeer, de gedachtegang, die in de doeken van Peter Royen aan wezig zijn en zijn werken zo boeiend maken. Deze harmonische, ritmische doeken, in reliëf opgebouwd stralen evenwicht en rust uit. Ze dwingen om te kijken en er steeds weer over na te denken. De horizontale en verticale lij nen worden onderbroken door vier kanten en rechthoeken die soms uit hun evenwicht vallen, maar toch even wichtig zijn. Hij creëert zijn werken op doek met acrylverf, bijenwas en hars. Vaak zijn ze monochroom wit of zwart, maar ook wit en zwart, een enkele keer wit en geel. Ingelijst in plexiglas, een lijst van 4,5 cm dikte, waardoor het reli ëf meer diepte krijgt. Zijn werk is in vele privé-collecties en musea zowel in binnen- als buitenland aanwezig. Op 28 mei heeft hij ter ere van zijn 80ste verjaardag een expositie met grote werken in Malkasten, te Düsseldorf. Er wordt voor die gelegen heid een catalogus uitgegeven. Peter Royen's doeken gaan tijdens de ten toonstelling in de galerie een spannend dialoog aan met de beelden van Ernst Hesse. Ernst Hesse, Duitse beeldhouwer, geboren in 1949 te Hilden, woont en werkt in Düsseldorf. Ook Hesse is een internationaal bekende kunstenaar. In Japan heeft hij in 2001 een groot werk geplaatst, Global Frame ter ere van de World Cup 2002, Japan/Korea. Hij reist regelmatig en komt zodoende met veel verschillende culturen in aanraking. Dit is te bespeuren in zijn minimalisti sche werken. Ze stralen een kracht, een gebundelde energie uit, die tot medita tie uitnodigt. Zijn beelden zijn veelal in brons, corten-staal of gietijzer uitge voerd. Hesse maakt ook prachtige tekeningen en foto's, een selectie is in de galerie in stock. Een grote catalogus is zojuist van Ernst Hesse verschenen, te zien en te koop in de galerie. Beide kunstenaars zijn vertegenwoordigd in de Hommage aan Mondriaan. Peter Royen heeft een tafel gemaakt en Ernst Hesse een kruk. Tafel en kruk zijn in deze expositie aan wezig, ze kunnen tot een oplage van 25 ex. besteld worden. In de Noorderstraat Nr. 5 komt de foto expositie van Dirkje van der Veen. Dirkje van der Veen, geboren in 1948 te Leeuwarden. Zij ontdekte, dat ze zon der het licht geen plaats kon veroveren op deze aarde, maar met het licht kon ze in ieder geval haar schaduw worden, een oerbeeld, genesteld tussen de oer vormen en daar bestaat ze, want ze wordt schaduw. Dan bestaat er ook het idee dat schaduw het omgekeerde prin cipe van het perspectief is. De kunst historicus Leon Battista Alberti erkent dit idee en brengt schaduw en perspec tief in zijn boek De pictura met elkaar in verband. Ook in de foto's van Van der Veen bepaalt de stand van het licht c.q. de zon tezamen met het object het perspectief en werpt de schaduw, die feilloos de stand van de zon registreert, daar valt niet aan te ontkomen. Haar werk is o.a. gepubliceerd in M-magazi- ne, Muziek Dans, het blad Foto en in de gids Vrije Geluiden. Ze heeft deel genomen aan meerdere tentoonstellin gen. De expositie nr. 19 is te zien van 1 maart t/m 6 april. EGMOND - Het bestuur van de Watertoren moet hoge kosten gaan maken om juridische procedures te voeren tegen de gemeente Bergen. De stichting wordt hier volgens eigen zeggen toe gedwongenomdat de gemeente er steeds weer blijk van geeft dat hun woorden anders zijn dan hun daden. Gemeente vermijdt oplossing Een minnelijke schikking met de gemeente over de verkoop van de accommodatie incl. de voortgang van de exploitatie is volgens het bestuur van de Watertoren totaal onmogelijk. De gemeente wil slechts dat het stich tingsbestuur de verklaring van de gemeente tekent, waarbij de gemeente zich bevoordeelt boven alle overige schuldeisers, terwijl daarnaast geen enkele garantie wordt gegeven voor een verdere exploitatie. De berekenin gen van de gemeente hierover geven slechts aan dat sluiting onvermijdelijk is, terwijl uit een initiatiefvoorstel van uit de raad blijkt dat met enige goede wil zelfs kan worden volstaan met plm. E 490.000,- in plaats van het beschik baar gestelde bedrag van E 590.000,-. Des duivels Het stichtingsbestuur is des duivels omdat zij ook met hun persoonlijke bezittingen aansprakelijk zijn gesteld door de gemeente, terwijl in hun ogen juist het gemeentebestuur de veroor zaker is van de financiële problemen bij De Watertoren. De faillissements aanvraag en het gemeentelijk hande len worden inmiddels besproken met advocaten en de dreiging van meerde re procedures richting de gemeente Bergen is dan ook groot. Het is name lijk een gegeven dat de gemeente sinds de oprichting van de accommodatie in de jaren zeventig al een dagelijkse bestuurszetel heeft in het stichtingsbe stuur. Er bestaat sinds dat tijdstip al een financiële relatie tussen de stich ting en de gemeente. De gemeente was op de hoogte van de oude tekorten bij de stichting en zegde hier schriftelijk een oplossing voor toe. Daarnaast waren gemeentelijke bestuurders en ambtenaren bij de start van de renova tie op de hoogte van het feit dat het krediet ontoereikend was. Op het moment van het raadsbesluit was al sprake van een overschrijding van minimaal E 150.000,-. Extern bureau Opmerkelijk is ook dat de stichting ineens een door de gemeente inge huurd extern bureau moest gaan beta len. Verder waren door de gemeente bezuinigingen doorgevoerd die nooit konden worden gerealiseerd, bijvoor beeld het niet aanbrengen van een legionella bestrijdingssysteem. Het stichtingsbestuur heeft dit in gesprek ken met de gemeente kenbaar gemaakt. Ook van alle overschrijdin gen tijdens de bouw kreeg de gemeen te rechtstreeks bericht via de versla gen van de bouwcommissie. Voorts was een door de gemeente ingehuurd externe bureau niet in staat om tijdig een overeenkomst te maken waardoor de renovatie drie keer moest worden uitgesteld, terwijl de accommodatie al gesloten was in verband met onveilige leidingen e.d. De twintig weken slui ting, mede veroorzaakt door de gemeente, leverde uiteindelijk een verlies op van ruim E 800.000,-, terwijl ongeveer E 80.000,- was geraamd. Juridische opties Advocaten onderzoeken op dit moment de mogelijkheden van een geding waarin het bestuurlijk hande len van de gemeente aan de kaak wordt gesteld. Tevens wordt een pro cedure voorbereid ten behoeve van de aansprakelijk gestelde bestuursleden en ook daar zal de rol van de gemeen te aan de orde worden gesteld. Dit kan zelfs leiden tot een vervolgprocedure waarbij de gemeente wordt aange klaagd wegens smaad. De faillisse mentsaanvraag wordt niet op 6 maart maar op 27 februari om 9.00 uur behandeld door de rechtbank te Alkmaar. Ook hier overweegt de stichting verweer te voeren tenzij een geding hiervoor een oplossing kan bie den. Op een ander spoor overweegt het stichtingsbestuur hiertegen, mede gelet op de te maken kosten, geen ver weer tegen te voeren. De gemeente Bergen wordt dan gedwongen zijn ware aard te tonen. Iedereen kan namelijk De Watertoren kopen via een curator. De gemeente kan dan tonen dat het hun ernst is om de exploitatie voort te zetten. Gebruikers de dupe Bij een dergelijke procedure zijn de 250.000 zwembadbezoekers, de scho len, de vele verenigingen als gebruiker van de sporthal, zwembad en gym nastieklokaal de dupe. Het stichtings bestuur vindt de acties van de gemeen te Bergen betreurenswaardig temeer daar een oplossing gemakkelijk te rea liseren is. Een voorstel om een totaal onafhankelijke commissie naar de problematiek te laten kijken en met een bindend advies te komen is door de gemeente Bergen naar de prullen bak verwezen. Werk van Peter Royen BERGEN - Zondag 2 maart is er een wandeling met een I.V.N. natuurgids door het Berger Bos en door het eikenbosgebied in de duinen. In het winterse bos zijn de bomen goed her kenbaar aan hun stammen en hun kale takken, aan de takken zij heel hoopvol de bladeren knoppen voor het volgen de voorjaar zichtbaar aanwezig. Die knoppen worden goed beschermd tegen kou en vraatzuchtige kevers en schimmels. De vogels zijn zich al aan het voorbe reiden op het voorjaar, dat is goed te horen aan hun lied en te zien aan hun paargedrag. In de vorming van het landschap heeft de mens door de eeu wen heen zijn sporen achter gelaten, die nog duidelijk te zien zijn. Zo is er veel te ontdekken in oude Bergerbos, waar de gids u op zal wijzen, in een wandeling van 2 uur. De wandeling start bij het A. Ronald Holst beeldje achter de Ruïne kerk in Bergen, aan vang 10.00 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Voor informatie tel. 072-5813763. HEILOO - Er vindt weer een verande ring plaats qua kunst bij Wildschut. Afgelopen zondag heeft één gigantische mooie 'dikke vrouw' de plaats overge nomen van de Afrikaanse beelden. Dit bronzen beeld, ook afkomstig van Marijke in den Bosch, heeft een zeer prettige, sfeervolle uitstraling. Zij trekt je naar haar toe om 'aangeraakt' te wor den. Dit weekend zijn het de beelden die gewisseld zijn, volgend weekend zijn de schilderijen aan de beurt. mm y H iü M WÊÊsmm -< llllllllli NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN REGIO - De provincie Noord- Holland zal de Faunabeheereenheid Noord-Holland een aanwijzing geven om de vossenstand te beperken. Een jager mag dan met toestemming van een grondgebruiker vossen overdag afschieten. Voor de afschot tussen zonsondergang en -opgang blijft wél ontheffing vereist. De aanwijzing is er op gericht de vos senstand in Noord-Holland te beheer sen om o.a de weidevogels te bescher men. De vos is een beschermde dier soort op grond van de Flora- en Faunawet. Dit betekent dat de vos niet afgeschoten mag worden, tenzij hij bewezen schade aanricht. De provincie is bevoegd hiervoor een aanwijzing te geven op grond van de Flora- en Faunawet. Dit beleid wordt uitgevoerd door de provinciale Faunabeheereenheid, bestaande uit vertegenwoordigers van natuur-, land bouw- en jagerorganisaties. De Faunabeheerseenheid Noord- Holland zal op korte termijn contact opnemen met de natuurbeheerders en agrarische natuurvereniging in Water land. De provincie Noord-Holland loopt met de aanwijzing vooruit op het voornemen van het ministerie van LNV tot een landelijke vrijstelling voor de afschot van vossen. Even een sms-je sturen, een blokje om het de hond, een maaltijd bereiden, je optutten voor een avondje uit. Normaalste zaak van de wereld, zou je zeggen. Maar niet voor mensen met reuma. Dagelijkse bezigheden zijn voor hen vaak niet vanzelfsprekend door de beperkingen die reuma met zich meebrengt. En hier gaat de nieu we campagne van het Reumafonds dit jaar dan ook over. Met verschillende afbeeldingen, gegre pen uit het dagelijks leven, vraagt het Reumafonds aandacht voor reuma en de vergaande gevolgen van de ziekte op het leven van de patiënt. Want veel mensen realiseren zich niet hoe reuma iemands leven kan veranderen. De campagne is gekoppeld aan de lande lijke collecteweek, 9 tot en met 15 maart. Ruim anderhalf miljoen Nederlanders heeft reuma. Dat is een op de tien inwoners. Met andere woorden: ieder een krijgt er vroeg of laat in zijn omge ving mee te maken. Toch weten maar weinig mensen wat de ziekte precies inhoudt. Daarom brengt het Reuma fonds reuma en de gevolgen van reuma zo breed mogelijk onder de aandacht. Duizenden vrijwilligers gaan in de week van 9 tot en met 15 maart op pad om te collecteren voor het Reumafonds. Want het Reumafonds heeft geld nodig, veel geld. De collecte vormt een belangrijke bron van inkomsten voor het fonds. De opbrengst gebruikt het Reumafonds enerzijds voor de bestrijding van reuma en wel door de financiering van wetenschappelijk onderzoek om oor zaken te vinden en tot betere behande ling te komen. Anderzijds wil het Reumafonds mensen met reuma hel pen de ziekte beter draagbaar te maken door voorlichting, individuele financiële hulp, aangepaste vakanties en het ondersteunen van patiëntenor ganisaties. HEILOO - Op 7 maart, van 16.00 tot 17.00 uur wordt de jaarlijkse Wereldgebedsdag gehouden in de kapel van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Het thema is dit keer: Kom Schepper Geest. De Wereldgebedsdag is ontstaan in de VS in 1887. Sinds 1929 wordt deze dag ook in Nederland gevierd, op maar liefst 750 plaatsen. Op de eerste vrijdag in maart nemen ongeveer 180 landen deel aan de Wereldgebedsdag, zodat de gebeden in 24 uur de gehele wereld rondgaan. Juist dit jaar met de huidige oorlogsdreiging, lijkt dit gebed zeer op zijn plaats. De viering van 2003 is opge steld door vrouwen uit Libanon. Voor projecten in dat land zal gecollecteerd worden, in samenwerking met de Wilde Ganzen. Vrouwen, mannen en kinderen zijn welkom. y HEILOO - Miriam Fleuren (1950), dochter van de schilders Toos Koedam en Jan Koperdraat, is tijdens en na de academie zes jaar leerling geweest van de bekende fijnschilder Melle. Sinds 1976 werkt Miriam Fleuren als zelf standig beeldend kunstenares. Ze heeft enkele tientallen exposities achter de rug, waarvan een groot aan tal in Zweden alwaar ze een deel van het jaar woont en werkt. De rust en stilte die ze daar ondervindt is terug te zien in haar werk. De meestal realisti sche voorstellingen in olieverf, die zo nu en dan naar het magische neigen, dragen stuk voor stuk een wat drome rige sfeer. De thema's waarin dieren vaak een hoofdrol hebben dienen zich aan vanuit haar eigen leven en over peinzingen. Met eindeloos geduld, laag voor laag, in dunne minutieuze stre ken, wordt de olieverf opgebracht. Dat ruimtelijk werk niet altijd van brons, steen of keramiek hoeft te zijn laat Aty Winnips zien met haar bloem- sierkunst.Zowel op zondag 2 maart als op zondag 16 maart zullen beide kun stenaressen zelf aanwezig zijn in Galerie van Lubeck. Op 16 maart houdt Wijndijck een wijnproeverij in de galerie. U hoeft zich niet van tevo ren aan te melden en u bent welkom om binnen te lopen, te proeven en wel licht iets op te steken van wijnkenner Bellekom. EGMOND - In Galerie De Kapberg, Slotlaan 17, Egmond aan den Hoef exposeren van zaterdag 1 maart t/m zondag 6 april Paul Butzelaar, schil derijen, Wim Compter, grafiek en Yvonne Kleinveld, keramiek. Galerie De Kapberg is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 uur tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (telefoon tijdens openingsuren 072-5062645). HEILOO - Na de succesvolle en erg gezellige Summerparty van afge lopen jaar organiseert Klup voor aanstaande vrijdagavond een Black 'n White party. Het feest begint om 20.00 uur in de klupkelder onder de Ter Coulsterkerk en de toegang is gratis. Het begin van het feest is bedoeld voor de jongeren (12 t/m ongeveer 14 jaar), later op de avond zal het feest voor de ouderen (tot ongeveer 23 jaar) bedoeld zijn. Natuurlijk is het de bedoeling dat iedereen in zwarte of witte kleding komt. Meer informatie over de Black 'n White Party is te vinden op de website van Klup (www.klup.tk) of verkrijgbaar per mail (klup.heiloo @planet.nl). HEILOO - De cursus Strover werken (binden en vlechten) zal op dinsdagmiddag 4 maart van start gaan van 13.30 tot 15.30 uur en staat o.l.v. docente Wvbrich de Man. In vier veertiendaagselessen leert u deze techniek. De oorsprong van strofigu ren vlechten ligt in een ver verleden. Naast traditionele strofiguren, kan er ook met stro creatief gewerkt wor den. Door toepassing van de basistechnieken binden en vlechten ontstaan zeer decoratieve figuren van tarwe- of roggestro. Kosten: E 22.45 excl. materiaal dat door de docente wordt verzorgd. Nivonleden genieten korting. U kunt zich opge ven en informatie vragen bij Reina Mulder, tel. 072-5333127, Astrid Oudhoff tel. 5336359 of Lineke Muller tel. 5334576. Kunst en Cultuurcentrum Passifou In het Kunst en Cultuurcentrum Passifou aan de Gedempte Nieuwesloot 111 te Alkmaar is t/m 28 februari kunst te zien van tekenaar Marius van Straalen, schilder Mathé Goedhart en beeldhouwer Bart de Vries. Regionale Thuiszorg In het hoofdkantoor van Regionale Thuiszorg aan de Ampèrestraat 21 in Alkmaar is tot en met 13 april een expo sitie te zien van werk van illustrator en decorontwerper Wim Bijmoer. De expo sitie is te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur. Vrouwencentrum Alkmaar Zondag wordt om 12.00 uur de expositie van Agatha Bekkers in het Vrouwen centrum Alkmaar geopend. Meer info, tel. 072-5624001 op werkdagen van 9.30 tot 12.00 uur of op www.vrouwencen- trum-alkmaar.nl Galerie 1719 Expositie van Vera de Haas en Loes Botman, m$t als centrale thema het dier uit onze dagelijkse omgeving. T/m 7 februari, Verdronkenoord 29 te Alkmaar, tel. 072-5116034, openingstijden do, vrij en za van 13.00 tot 17.00 uur en zondag 26 januari van 14.00 tot 17.00 uur. Galerie 1719 Wisselende exposities aan het Verdronk enoord 29 te Alkmaar, tel. 072-5116034. Waterschap Het Lange Rond Wisselende exposities, te zien op werk dagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tentoonstelling 'Alle dagen zondag' in het Stedelijk Museum, 25 foto's geven een uniek sfeerbeeld van stad, dorp en land uit de jaren vijftig. Geopend van di t/m vrij van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Meer info: www.stedelijkmuseu- malkmaar.nl of tel: 072-5110737. Nederlands Kachelmuseum Tot 1 april '03 is de expositie 'Stoken en koken aan boord', met daarin o.a. scheepskachels en -fornuizen uit de peri ode 1900-1965, te zien. Geopend op zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. The Obsession of Art (Bergen) Bruisende expositie Sea of Being met recent werk van Peter Westcott (UK), t/m 2 maart aan de Molenstraat 3 te Bergen, 072-5818461. HEILOO - Kinderen mailen, surfen, chatten en downloaden tegenwoordig heel zelfstandig. Kan dat allemaal zon der risico? Er wordt zoveel geschreven over virussen of 'gekken' die chat- boxen onveilig maken? Kunnen ouders iets doen om de risico's voor kinderen zoveel mogelijk te beperken, terwijl de kinderen wel het plezier van computers wordt gegund? Dit gegeven was aanleiding een cursus te organise ren voor ouders die hen helpt bij de begeleiding van hun 'internettende' kinderen. Mijn kind en internet is een cursus voor ouders met internettende kinde ren in de leeftijd van 9-13 jaar. De cur sus wordt door bibliotheken in heel Nederland georganiseerd. Tijdens drie bijeenkomsten van elk twee uur leert u praktische oplossingen die het inter netten voor uw kind plezierig én veilig maken. Ook praat u over opvoeden en internet, de digitale belevingswereld van uw kind en de boeiende, maar ook risicovolle kanten van het internet. Mijn kind en internet brengt de com municatie over computergebruik in het gezin op gang. Het cursusmateriaal geeft onder andere informatie over de favoriete bezigheden van kinderen op de computer. Het boeiende van de cur sus is dat alle deelnemende ouders hun eigen ideeën en ervaringen meebren gen. Voorwaarde voor deelname aan de cursus is dat u weet wat internet is en dat u een beetje kunt surfen en mailen. Tijdens de cursus zelf wordt niet gesurft, wel bij het maken van de thuis- opdrachten. De cursus wordt op woensdagavond 26 maart, 2 en 9 april gegeven van 19.00 tot 21.00 uur in de Openbare Bibliotheek Heiloo. De kosten voor de drie avonden bedragen E 15,-. Op vrijdag 7 maart wordt van 19.00 tot 20.00 uur een speciaal spreekuur gehouden over deze cursus, waarbij u al uw vragen kunt stellen en u tevens in kunt schrijven. HEILOO - De tweemaandelijkse cd- rom uitleg in de bibliotheek van Hèiloo trekt telkens weer nieuwe belangstellenden. Voor hen die meer willen weten over bepaalde cd-rom's en hun werking en voor hen die gewoon geïnteresseerd zijn houdt de Openbare Bibliotheek Heiloo elke eerste dinsdag van de oneven maan den van 15.00 tot 16.00 uur een cd-rom uitleg. De uitleg heeft een open karak ter: deelname is gratis en iedereen kan in en uit lopen. Elke keer komt in het kort aan de orde wat een cd-rom is en hoe deze wordt geïnstalleerd op de computer, daar naast wordt steeds een aantal in het oog springende cd-rom's behandeld. De eerstvolgende cd-rom uitleg vindt plaats op dinsdag 4 maart. De volgen de cd-rom's zullen worden besproken: Internet 2000 in je vingers, Web Pro: Standard edition (hoe je snel en een voudig je eigen homepage op internet kunt maken), Cursus Outlook 2000. De behandelde cd-rom's kunnen na de uitleg ook worden geleend, evenals alle andere 650 cd-rom's van de biblio theek in Heiloo. De prijzen zijn: E 1,50, E 3,- of E 4,50 met een uitleentermijn van drie weken. Met de Multimedia- kaart heeft u overigens ca. 25% kor ting op deze tarieven. HEILOO - Nog even geduld, en dan wordt het nieuwe pand van Laan, Leek en Zwart opgeleverd. Het gebouw wordt gerealiseerd op het voormalig ter rein van Anema (industrieterrein De Oude Werf). Afgelopen vrijdag bekeken de heren Theo Laan en Klaas Klaver (van Laan Horeca-artikelen), Willem Leek (van het gelijknamige bouwbedrijf) en George Zwart (Taxibedrijf Zwart) vanuit een hoogwerker alvast de stalen constructie van het gebouw. De mannen namen daarmee vroegtijdig een kijkje bij hun gezamenlijke nieuwbouwproject, dat medio april opgeleverd dient te worden, (foto UKP) 'Noord-Hoftand Noord HEILOO - Tussen 14 en 16 februari werden in Heiloo vier personenauto's vernield. Op de Kerkelaan werden twee auto's vernield. Daar werden van een Toyota Starlet en een Citro'n Picasso de buitenspiegels van vernield. Op de Bergeonstraat werd een diepe kras op het portier van een Toyota Starlet aan gebracht. Van een aan de Kennemer- straatweg geparkeerde Golf Cabrio werd de achterruit vernield. Op donderdag 20 februari kwam een ó3-jarige fietser afkomstig uit Akersloot op het fietspad van de Kanaalweg ten val. Een tegemoetko mende hardloper zag de man slingeren. Tijdens het passeren schampte de fiet ser de hardloper en kwam ten val. Het slachtoffer werd met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Na onderzoek werd een schedelbasisfrac- tuur geconstateerd. Vrijdagmorgen 21 februari werd om 03.50 uur door omwonenden aan de Pastoor van Muijenweg brand gemeld in een personenauto. Ter plaatse bleek een Renault met kenteken 38-JD-BD in brand te staan. De brandweer kon niet voorkomen dat de auto geheel uit brandde. De oorzaak van de brand is niet bekend. Als gevolg van de brand ontstond schade aan nabij gelegen woning en mogelijk ook aan een auto die naast de uitgebrande auto gepar keerd stond. Vermoedelijk is kortslui ting oorzaak van de brand. Op zaterdag 22 februari werd aangifte gedaan van vernieling van een perso nenauto. De bestuurder ontdekte de vernieling aan de donkerblauwe Audi A8 met kenteken SX-BJ-25 vrijdagmid dag 21 februari. Een zijde van de auto werd bekrast terwijl die geparkeerd stond op het erf van een woning aan de Schoutslaan. - Op de Boog werd een zwarte Volkswagen Golf vernield. Van deze auto werden de koplampen vernield. Op zondag 23 januari werd op de Holleweg een rode Citro'n Saxo ver nield. Vernield werd een van de buiten spiegels. 112 0900- 88 44 Gevonden voorwerpen: zwarte porte monnee voorzien van koperen beugel met inhoud, kleine blauwe rugtas met voetbalschoenen en' handdoek, 1 paar leren handschoenen, trouwring, blauwe portemonnee met inhoud. HEILOO - Op 18 februari werd er door leerlingen van zwembad Loos afgezwommen in de Beeck in Bergen. De leerlingen zwommen af voor het A en B diploma van het zwem ABC. De kinderen zwommen heel netjes en waren allemaal geslaagd. De geslaagden zijn: Diploma A: Dex Bakkum, Rowan Bleekemolen, Thimo Dekker, Philippe Grimbrère, Bonnie Kraakman, Roy Kraakman, Lesley Manshande, Amy Nauta, Myrthe Polman, Carol Ranzijn, Bram van Steenis, Sanne v.d. Velde, Josee Visser, Sjoerd Zomerdijk. Diploma B: Merel Bakker, Jos Boetzkes, Max Dekker, Marco Eckhardt, Cas Kaandorp, Eva Nolting, Noud Nolting, Evi Rooker, Suzanna van Schagen, Daphne Schneider, Friso Spruit, Robbert Wiebering, Mitchel Zijp, Gijsje Zoon. HEILOO - Samen met opa en oma bewegingsspelletjes doen, muziek maken, dansen en veel leuke dingen ontdekken: op een spinnenweb van elastiek balanceren, met een trein van dozen op reis gaan, het reuze doek. In een gezellige groep van elkaar genie ten en leren? Dat kan in het Trefpunt. De cursus start op vrijdag 7 maart van 9.30 tot 11.00 uur en duurt tot 11 april. De cursus is geschikt voor kinderen van 2,5 tot 4 jaar. De cursus kost 30 euro. Voor informatie en aanmelding Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10