É?Vest (L Themamiddagen voor mensen met kanker en hun naasten Voorlichtingsbijeenkomst AülbulaitCeS IllOetCll OD tijd Expositie van foto's, etsen en schilderijen in Kunst en Cultuurcentrum Passifou UITKIJKPOST -26 FEBRUARI 2003 - PAGINA 12 Zwembad Het Baafje gaat open op zaterdag 3 mei 2003 om 10.00 uur In de voorverkoop flinke korting op abonnementsprijzen Deze voorverkoop geldt tot en met dinsdag 22 april 2002 Schoolzwemmen en afstandszwemmen Verdere inlichtingen aan de kassa van het zwembad, tel. (072) 533 39 09 Van maandag 19 mei 2003 tot en met vrijdag 23 mei 2003 zal de zwemvierdaagse worden gehouden Zondag 27 juli 2003 is er een volleybaltoernooi op de speelweide (onder voorbehoud) Zondag 31 augustus 2003 is de laatste openingsdag van Zwembad Het Baafje V)"2A Vv 1 -.usW*' Meerbadenboekjes (10 baden en 50 baden) zijn aan de kassa verkrijgbaar. Deze zijn niet seizoengebonden, dus kunnen ook in de volgende jaren worden gebruikt. Kinderen tot en met 2 jaar hebben gratis toegang. Gereduceerde tarieven voor jongeren van 3 tot en met 1 7 jaar. De gemeente Heiloo en haar zwembadmedewerkers wensen u veel plezier in zwembad Het Baafje. Zwembad HET BAAFJE De Omloop 11 1852 RJ Heiloo, tel. 072 5333909 Burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden: maandag, woensdag en vrijdag van: dinsdag en donderdag: zaterdag en zondag: 09.00 tot 1930 uur. 07.00 tot 19.30 uur. 10.00 tot 18.30 uur. TARIEVEN voor verkoop Toegangsprijzen Leeftijdsgroep 0 jaar tot en met 2 jaar (geboren na 01-05-2000) Gratis Leeftijdsgroep 3 jaar tot en met 1 7 jaar (geboren tussen 01-05-1985 tot 01-05-2000) n.v.t. Leeftijdsgroep 18 jaar en ouder (geboren vóór 01 -05-1985) n.v.t. Boekjes voor 10 baden Leeftijdsgroep 3 jaar tot en met 1 7 jaarn.v.t. Leeftijdsgroep 18 jaar en ouder n.v.t. Boekjes voor 50 baden Alle leeftijden n.v.t. seizoen verkoop Gratis 2,00 2,90 17,00 25,50 118,00 Gezinsabonnementen Voor gezinnen met kinderen van 3 tot en met 1 7 jaar Gezinsabonnement voor één van de ouders 110,00 Gezinsabonnement voor overige gezinsleden7,00 Persoonlijke abonnementen Leeftijdsgroep 3 tot en met 1 7 jaar 40,50 Leeftijdsgroep 18 jaar en ouder 56,00 Kinderen tot en met 2 jaar hebben vrije toegang, mits onder begeleiding van een ouder. Voor de bepaling van de leeftijd wordt 1 mei 2003 aangehouden. Aanvragen voor abonnementen kan door invulling van de persoonsgegevens op onderstaande bestelbon. Voor de aanvraag dient u een recente pasfoto in te leveren voor elk gezinslid die een abonnement wenst (s.v.p. op de achterzijde van de pasfoto's naam en geboortedatum vermelden) en te sturen aan de Gemeente Heiloo Postbus 1, 1850 AA Heiloo. (s.v.p. in de linkerbovenhoek HET BAAFjE vermelden). Indien u vóór dinsdag 22 april 2003 uw bestelbon inlevert kunt u uw abonnement afhalen en betalen bij Het Baafje op maandag 28 april en dinsdag 29 april 2003 van 14.00 uur tot 17.00 uur. Betalen van abonnementen kan ook d.m.v. overschrijving van het verschuldigde bedrag naar rekeningnummer 28 50 03 658 vóór woensdag 16 april 2002 onder vermelding van 'zwemabonnement'. U kunt uw abonnement dan afhalen bij Het Baafje op maandag 28 april of dinsdag 29 april 2003 van 14.00 tot 17.00 uur. Knip langs deze lijn BESTELKAART voor abonnementen voor Zwembad Het Baafje Heiloo Voorverkoop S.v.p. duidelijk invullen Voor- en achternaam M/V Geboorte datum Gezins- abon. (ouder) Gezins- abon. (overige) Persoonlijk abon. 3 t/m 17 jaar Persoonlijk abon. v.a. 18 jaar 110,00 7,00 40,50 56,00 Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Telefoonnummer: Regionale postzegelruilbeurs borstkankerpatiënten 'J borstreconstructie komen in Castricum Percussicursus Cherwin kirindongo Klimaat en water: bespa ren door stimulering Kinderkledingbeurs in het Trefpunt /ml theater ALKMAAR Zaterdag 3 mei 2003 gaat Zwembad Het Baafje open! 146,00 7,00 53,50 73,00 Gewenste abonnementen met een X aangeven ALKMAAR - Het MCA en de RTZ organiseren een serie van acht thema middagen over kanker, die uitsluitend bestemd zijn voor mensen met kanker en hun naasten. Deze middagen staan los van elkaar en kunnen afzonderlijk bezocht worden. Bij elke bijeenkomst is een deskundige aanwezig. De zesde bijeenkomst heeft als thema: Welke hulp bieden RTZ en andere instanties? K. Willemse, oncologie, wijkverpleegkundige bij de RTZ en T. Schipper, oncologieverpleegkundige in het MCA, geven informatie over de mogelijke praktische hulp en begelei ding thuis bij kanker. Er is uiteraard gelegenheid voor het stellen van vra gen en het uitwisselen van ervarin gen. Deze bijeenkomst zal plaatsvinden op dinsdag 11 maart van 13.45 tot 15.45 uur in de bibliotheek De Mare, Laan van Straatsburg 2, vanaf 13.30 uur is de zaal open en staat de thee en koffie klaar. Aan het bijwonen zijn geen kosten ver bonden. Als u deze middag wilt bijwo nen dan kunt u zich aanmelden bij de balie Patiëntenvoorlichting 037 van het MCA, tel. 072-5483500. ALKMAAR - De Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars, afdeling Alkmaar houdt met veel enthousiasme op zondag 9 maart van 10.00 tot 17.00 uur de regionale voor jaarsruilbeurs in de kantine van de sporthal de Hoornsevaart aan de Hertog Aelbrechtweg 4. Iedereen kan hier iets vinden öp het gebied van post zegels, eerste dag enveloppen en post stukken. Van 12.00 tot 14.00 uur kunt u door een deskundige gratis de waarde van uw verzameling en/of zegels laten bepalen. Er is ook een jeugdhoek. De toegang is zowel voor leden als niet- leden gratis. ALKMAAR - De Borstkanker Vereniging Nederland afdeling Alkmaar organiseert in samenwerking met het MCA voor donderdagavond 13 maart een voorlichtingsbijeenkomst over borstreconstructie. Deze is bestemd voor (ex-)borstkankerpatiënten en hun naasten.De bijeenkomst vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal van het MCA, ingang Metiusgracht, op donder dag van 20.00 tot 22.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. R.L. Huisinga, plastisch chirurg van het MCA, vertelt over de diverse metho den bij vrouwen die borstkanker heb ben (gehad). De toegang voor deze voorlichtingsbijeenkomst is gratis. U kunt zich aanmelden tel. 072-5483500. HEILOO - Vanaf donderdag 6 maart begint er in Heiloo een percussiwork- shop onder leiding van Cherwin. In deze cursus komen naast de bekende percussi-instrumenten ook onortho doxe percussi-instrumenten aan bod. Grote olievaten, bezems en ijzeren pij pen worden gemengd met Conga's djembes en Braziliaanse instrumenten. Cherwin geeft al vele jaren workshops door het hele land voor bedrijven, scholen en particulieren. De cursisten werken aan een aantal arrangementen en aan het einde van de workshop zal er een uitvoering plaatsvinden. De workshop duurt 10 lessen en zal plaats vinden op donderdagavond vanaf 20.00 uur. Tot nader order en afhankelijk van de opkomst zal het adres zijn Holleweg 145 te Heiloo. Voor meer informatie en opgave: Martine, tel. 072-5338576. Het Centrum voor internationale samenwerking:COS Noord-Holland Noord heeft op 27 januari haar rapport 'Klimaat en Duurzaamheid in Noord- Holland' gepubliceerd. In dit rapport worden 63 Noord-Hollandse gemeen ten langs de meetlat van de Lokale Duuzaamheidsspiegel gelegd en op hun prestaties vergeleken. Deze Duurzaamheidsspiegel houdt in dat de gemeente Heiloo in detail vra gen heeft beantwoord over klimaat en water. Bij klimaatbeleid gaat het om een energiebesparing en toepassen van duurzame energievormen. Bijvoor beeld het gebruik van zonnepanelen en zonneboilers en het duurzaam bouwen van huizen (de Egelshoek). Maar ook het verminderde papiergebruik in het gemeentehuis wordt meegewogen. Allemaal zaken die de gemeente Heiloo actief stimuleert. Meer informa tie is te vinden op www.la21.nl. Een voorbeeld is voorlichting geven aan bedrijven en inwoners over water gebruik. Nederlanders laten gemiddeld 118 liter water per dag door de kraan stromen. Daarvan wordt slechts 10% gebruikt als drinkwater of om mee te koken. De overige 90% is voor de was, afwas, het doorspoelen van het toilet of het sproeien van de tuin. Een waterbe sparende douchekop of een toilet met spaarknop kan daar verbetering in brengen. CASTRICUM - B&W van Castricum hebben van de CPA's (de meldkamers voor ambulance) Noord-Holland Noord en Kennemerland en de Ambulancedienst Kennemerland de toezegging gekregendat zij er alles aan zullen doen om de afhande ling van meldingen uit Castricum te verbeteren. Hierdoor moet het aantal tijdsover schrijdingen van de ambulances zich kunnen beperken tot gevallen van overmacht. B&W van Castricum hebben vorig jaar de provincie Noord-Holland gevraagd hoe voorkomen kan worden dat een ambulance er soms langer dan 15 minu ten over doet voordat deze op de bestemde plaats in Castricum aankomt. Burgemeester Emmens-Knol en wet houder Van Gosliga hebben de afge lopen maanden een aantal gesprekken met betrokkenen gevoerd. De kernen Bakkum en Castricum zijn aangewezen op de ambulances uit Heemskerk. Een deel van het probleem is ontstaan door dat de ambulances in Heemskerk onder de CPA in Haarlem valt, terwijl de verzoeken uit de gemeente Castricum om een ambulance te sturen bij de CPA in Alkmaar-Noord binnen komen. Dat brengt enige vertraging met zich mee. Een ander deel van het probleem is, dat er niet altijd een ambu lance paraat staat in Heemskerk, wan neer de beide daar gestationeerde ambulances onderweg zijn. De hoofden van de meldkamers in Alkmaar en Haarlem hebben aangege ven, dat er voor de zomer van 2003 geavanceerde communicatietechnie ken worden ingevoerd, waardoor het onderlinge contact tussen de meldka mers gemakkelijker tot stand komt. Bovendien zullen de ambulances via de satelliet worden gevolgd, zodat de CPA's nauwkeuriger kunnen bepalen waar de dichtstbijzijnde ambulance zich bevindt. De CPA Kennemerland heeft toegezegd er voor te zorgen, dat een andere ambulance naar Heemskerk wordt gedirigeerd, wan neer de vaste ambulances onderweg zijn. Dat is des te meer nodig omdat het landelijke en provinciale beleid er van uit gaat dat altijd de dichtstbijzijnde ambulance uitrijdt, ook al bevindt die zich in een andere regio dan degene die hulp nodig heeft. Om Akersloot en Limmen sneller te kunnen bedienen is het nodig om een standplaats in Alkmaar-Zuid op te rich ten. Gedeputeerde Enno Neef hecht er sterk aan, dat het spreidingsplan door de betrokken ambulancedienst wordt uitgevoerd. Ambulancedienst Kennemerland heeft verklaard daartoe bereid te zijn. Gelet op de uitkomst van deze gesprekken constateren B&W dat binnenkort iedere inwoner in geval van nood kan rekenen op de komst van een ambulance binnen 15 minuten na mel ding van het incident. Zij zien geen reden meer om te pleiten voor een standplaats in Castricum of Limmen. ALKMAAR - Op vrijdag 7 maart wordt er om 16.00 uur een nieuwe expositie geopend in Kunst en Cultuurcentrum Passifou aan de Gedempte Nieuwesloot 111 te Alkmaar. Tot en met 30 april is er kunst te zien van schilder Piet Verdonk, foto club DAC Alkmaar en gastfotograaf Kees Hageman. Fotoclub DAC Alkmaar is twee jaar geleden opgericht vanuit het dagactivi teitencentrum (DAC) in Alkmaar. Het dagactiviteitencentrum biedt activitei ten en dagbesteding voor mensen met een psychiatrische achtergrond. De fotoclub DAC Alkmaar bestaat uit negen leden. Voor deze expositie heb ben de leden van de fotoclub een beeldverhaal gemaakt van de sloop van het Schermereiland, bij de Alkmaarse bevolking bekent als: 'Het rooie dorp'. Rode draad van de expositie wordt gevormd door graffiti. Deze veelkleuri ge beelden vormen een groot contrast met de beelden van de uiteindelijke sloop van de Alkmaarse wijk. Naast de foto's van de fotoclub zijn er ook enke le zwart-wit foto's te zien van gastfoto graaf Kees Hageman. Bij Piet Verdonk (1953) is na een aantal drukke jaren in zijn eigen bedrijf het artistieke bloed weer gaan stromen. Hij is volop bezig met pottenbakken en het maken van etsen en schilderijen. Tijdens deze expositie zijn van Piet Verdonk een aantal olieverfschilderijen en een uitgebreide hoeveelheid etsen te zien. In het Kunst en Cultuurcentrum Passifou wordt kunst geëxposeerd. Deze kunst is werk van mensen met een achtergrond in de geestelijke' gezondheidszorg. Ook kan men er workshops volgen. De workshops wor den gegeven door kunstenaars die in het centrum exposeren. Het Kunst en Cultuurcentrum wordt gerund door mensen met een psychiatrische achter grond maar is voor het bezichtigen van de exposities en meedoen aan de work shops uiteraard ook te bezoeken door andere geïnteresseerden. Ook kan men er een kopje thee of koffie drinken met huisgemaakte cake of appeltaart. Passifou is onderdeel van het circuit langdurige zorg De Dijk van GGZ Noord-Holland-Noord en biedt een aanvulling op het aanbod van de dagac tiviteitencentra (DAC's). De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 09.30 uur tot 16.00 uur. Mensen die geïnteresseerd zijn het cen trum te bezoeken, hun kunstwerken willen exposeren of informatie willen hebben over het aanbod aan work shops kunnen terecht aan de Gedempte Nieuwesloot 111. Telefonisch contact opnemen kan ook met een van de medewerkers of Elly Mul op tel. 072-5207129. HEILOO - Op zaterdag 15 maart van 10.00 tot 12.00 uur is er een tweede hands kinderkledingbeurs(geen tafels meer beschikbaar) in het Trefpunt. De toegang is gratis. Naast kleding worden er ook kinderboeken, speelgoed en meubels verkocht. Informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo/het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072- 5331297. Slagwerkgroep Percossa op zondag 2 maart met 'Hitmen' Voor de vier slagwerkprofessoren van Percossa kent ritme geen geheimen meer. Na de successen van 'Rhythmix' en 'Alle Gekheid met een Stokje' (in samenwerking met Cesar Zuiderwijk) zijn de vier mannen van Percossa met grof geschut een nieuwe nog onbegane richting ingeslagen. In 'Hitmen' sleurt de groep het publiek met duizelingwekkende snelheid mee van de ene slagwerksoort naar de ande re. Van swingende afro-grooves, adem benemende Japanse taiko en oorverdo vende industrail tot hynotiserende minimal music, cool groovende dance, vette funk en tribal beats. Als het om slagwerk gaat, zijn bij Percossa de mogelijkheden onuitputtelijk. Bovendien wordt al die muziek ook nog eens begeleid door videoprojecties en een uitgekiende belichting, waardoor er een voorstelling ontstaat die een verhaal vertelt, maar eigenlijk vooral de pan uitswingt. Meer informatie via www.percossa.nl Percossa - Hitmen zondag 2 maart, aanvang 20.15 uur, toegangsprijs E 14,-; CJP/65+ E 12,50. Lunchvoorstelling 'Onder Vrouwen' op dinsdag 4, woensdag 5 en donder dag 6 maart Koos Terpstra, artistiek leider van het Noord Nederlands Toneel, geeft zijn acteurs en actrices veel ruimte voor eigen inbreng in stukken. Dit keer snij den Wimie Wilhelm, Margöt Ros en Canadaplein 2.1811 KE. tel. kassa 072 51273M Bodil de la Parra in hun voorstelling 'Onder Vrouwen' met vlijmscherpe tong onderwerpen aan als: het verschil tussen een nieuwe hond en een nieuwe man, de Peppie en Kokkie van Lorett del Mar, het zielige hoopje testosteron aan je voeteneinde, vegetarisch neuken en nog veel meer. Ondertussen wordt er ook nog gehunkerd naar een lekker mannenlijf en worden er voortreffe lijke liedjes gezongen. 'Onder Vrouwen' is een zeer muzikale show. Op en top toneel, maar tegelij kertijd ook cabaret. Een voorstelling door en voor vriendinnen, maar eigen lijk voor iedereen. Wimie Wilhelm, Margöt Ros en Bodil de la Parra waren eerder samen te zien in 'De Rode Urn' en 'Temple, Taylor Garland', een voorstelling over drie Hollywoodactrices. Margöt Ros ontving een Colombina voor haar rol in Onder Mannen. Tekst en spel Wimie Wilhelm, Margöt Ros, Bodil de la Parra, toneelbeeld Marlies Schot, muzikanten Jeroen den Hengst/ Niels Zuiderhoek, Simon GitselsMarcus Olgers, Marnix Stassen/ Paul Scheepmaker. Nederlands Kamerkoor brengt pro gramma uit Bohemen en Moravië Moravië en Bohemen zijn twee streken in Tsjechië waar meeslepende volks muziek evenals veel uitstekende musici uit voortkomen. Dvorak, Janacek en Martinu maken hoorbaar deel uit van die rijke muziektraditie. Dit programma staat onder leiding van Stephen Lay ton, die sinds januari 2002 chefdirigent van het Nederlands Kamerkoor is. De 'cyclus V prirode' van Antonin Dvorak past ook geheel in de traditie van het romantische koor lied van Mendelssohn, Schumann en Brahms. De vijf natuurgedichten omvatten titels als 'Muziek kwam in mijn ziel' en 'Klokken luiden in de schemering'. Van Leos Janacek wordt een mooi begrafenislied uitgevoerd, Odpoc in si (1894) voor mannenkoor en de ballade Kaspar Rucky met een uitgebreide sopraansolo. Van Bohuslav Martinu ontstaat een portret dat 25 jaar omspant en dat bestaat uit korte en dansante Tsjechische madrigalen, Moravische liederen en geestelijke lie deren waaronder Marialiederën, even als een cantate-achtig werk voor solos opraan met koor. De muziek van Martinu wordt gekenmerkt door popu laire melodieën met felle, nauw bij de taal aansluitende ritmes. Het programma Antonin Dvorak (1841-1904) In de natuur (V prirodé, 1882) opus 63 Bohuslav Martinu (1890-1959) Tsjechische madrigalen (Ceske Madrigaly 1939) Romance van de paardebloemen (Romance z pambelise 1957) voor koor en solo sopraan Leos Janacek (1854-1928) De wilde eend (Kacena Divoka) Rust in vrede (Odpoc in si 1894) voor mannenkoor Bohuslav Martinu (1890-1959) 4 Marialiederen (Ctyri pisne Marii 1934) Meer informatie via www. nederlands kamerkoor. nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12