Carnaval in Limmen, Castricum en Akersloot Maató treedt op in aula Toonbeeld Boekenweeklezing door Renate Dorrestein Expositie Henk van Dam brieven Adressen Limmen Hulsartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06- 53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avon duren de Regionale Spoedapotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tus sen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag 09.00 tot 12.00 uur en donderdag 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag 14.00 tot 17.00 uur en donderdag 09.00 tot 12.00 uur. 26 FEBRUARI 2003 - PA Activiteiten Limmen Johwin Slaapcomfort Tot 30 april exposeert Meinard Kloppenburg bij Johwin slaapkamermeube len aan de Rijksweg 127. Hij toont hier werk in acryl en pastel Gemeentehuis Limmen Expositie van foto's van Piet Smits uit Heemskerk. Te zien zijn ca 40 foto's van fuchsia's die door hem gekweekt zijn. De expositie vindt plaats in de publieke ruim tes van het gemeentehuis Limmen t/m 5 maart. Het gemeentehuis is gevestigd op Zonnedauw 4 en geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 en 13.30 tot 16.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot is in febru ari een groepstentoonstelling te zien van leerlingen uit het atelier van Hetty Kruk. Voor deze tentoonstelling is er een keus gemaakt uit een aantal projecten van de afgelopen jaren. De deelnemers aan de expositie zijn: Ada Bakker, Hennie Kerssens, Riet Buur en Wilga Hoek. Carnaval in Gorteldonk Beeldentuin galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 Akersloot. tfe van van van van Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aquarellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefo nische afspraak, tel: 072- 5051825 Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden tentoonstellingen gehouden van hedendaagse kunst. Heden is dat de expositie van Trudy Keijzer en Henny Mazurel, expositie over water, zand en zee. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in wer king te bezichtigen. Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezich tigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072-5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes pop- pentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpassend verhaaltje geschreven. De openingstijden van het raadhuis zijn op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. LIMMEN - Aankomend weekend is het weer volop carnaval in Gorteldonk en zal er weer flink gefeest worden door jong en oud. Zaterdagmiddag gaan de Uylenspieghels naar de optocht in Pieperduin. Zij zullen dan samen met de club van 111, de H.PJ. en een eigen kinderkar enig cachet gaan geven aan de optocht van de Windtrappers. Om 19.00 uur zaterdag avond gaat de prins naar de kerk voor een woord en communieviering met het liturgisch koor. Om 20.30 uur gaan de deuren open van de Burgerij voor het groot gekostumeerd bal waarbij de muziek in handen is van de Spoetniks. Vanachter de beun zal de raad iedereen begroeten die verkleed binnen komt. Om 22.11 uur is er prijsuitreiking en ontmaskering van de mensen die ver kleed zijn. Hierna zal het feest losbar sten en doorgaan tot in de late uurtjes. Onder alle mensen die binnen zijn wordt er een avond gratis snacken bij de Stolp verloot. Zondag 2 maart is er de optocht door het eigen mooie Gorteldonk en die zal starten om 13.30 uur vanaf de Vuurbaak. Er zullen dit jaar ongeveer 15 karren meerijden en dat is nog nooit gebeurd. Na de optocht barst het feest Driemaal Alaaaafff bij de Uylenspieghels dit weekeinde. los in de Burgerij waar jong en oud samen carnaval vieren. De ouders aan Vredeburglaan 2 en de familie Baars een de B.N. Straat 97. Kaarten voor de disco zijn te koop aan de deur voor 5 euro of in de voorverkoop voor 2,50 euro. de bar en de kinderen dansen en hos op de muziek van Harold van Gewijzigde openings tijden Mantelzorgcafé CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomsten van het Mantelzorgcafé Castricum zijn verschoven van de derde woensdag naar de eerste woensdag van de maand. De eerstvolgende datum is nu dus 5 maart van 19.30 tot 21.00 uur. Op deze avond zal de heer Cobbenhagen van de Stichting Partners in Zorg, afde ling dagbehandeling Heemswijk, een inleiding verzorgen en in de pauze zal Helga Sweeris een muzikale bijdrage leveren. Partners in Zorg heeft drie afdelingen dagbehandeling, respectievelijk voor revalidatie, voor mensen met een vorm van dementie en voor mensen met niet- aangeboren hersenletsel, op twee loca ties in de verpleeghuizen Heemswijk en Meerstaete. De heer Cobbenhagen zal voor geïnteresseerden nadere informatie verstrekken. Welkom zijn mensen die geheel of gedeeltelijk zorgen voor een partner, ouder(s), hulpbehoevende kin deren of een goede vriend(in). Het Mantelzorgcafé is voor hen een ont moetingsplek om in ongedwongen sfeer ervaringen uit te wisselen met anderen die in dezelfde omstandighe den verkeren. Aan de avonden van het Mantelzorgcafé zijn geen kosten ver bonden. Het Mantelzorgcafé is een ini tiatief van het Steunpunt Mantelzorg IJmond, het Rode Kruis, Stichting Welzijn Castricum en van particulieren. Wie de avond wil bijwonen en daar voor hulp nodig heeft voor een thuis blijver kan (tijdig) bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook wie slecht ter been is, kan dit nummer bellen. Er kan dan ver voer geregeld worden. Discussiemiddag Seniorenbeleid in de Gemeente Castricum LIMMEN - Op donderdag 6 maart houdt de KBO, activiteiten Limmen, een discussiemiddag over het seniorenbeleid in onze nieuwe gemeente, in de Vredeburg, aanvang 14.00 uur. Alle poli tieke partijen die in de Gemeenteraad zijn vertegenwoordigd zullen aanwezig zijn. De middag is een vervolg op de dis cussiemiddag van 18 oktober 2001, net vóór de gemeenteraadsverkiezingen voor de nieuwe gemeente. Toen werd reeds afgesproken dat na ongeveer een jaar een herhaling zou plaatsvinden met de bedoeling de voortgang en resultaten te evalueren. De raadsleden die afkom stig zijn uit Limmen zullen voor zover mogelijk aanwezig zijn. Ook wethouder Könst, die het o.a. het seniorenbeleid in zijn Portefeuille heeft zal hoogstwaar schijnlijk komen. De diverse partijen zul len hun opvattingen over het senioren beleid uiteenzetten. Van de zijde van de KBO zullen zeker aan de orde komen: gelijke behandeling van de drie woon kernen, voortgang van het subsidiebe leid voor senioren, het op non-actief stel len van de Seniorenraad voordat een alternatief is uitgewerkt. De middag is toegankelijk voor alle senioren uit Limmen of de andere woonkernen. Ieders bijdrage aan de discussie is welkom! De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. sen Vegten. Als dit feest afgelopen is om 18.00 uur dan gaat de raad zich opma ken voor het disco feest die avond. De zaal gaat open om 20.30 uur en de muziek wordt verzorgd door Specials Drive In Show. Maandag gaat de prins op bezoek bij verzorgingshuis Camerdonk voor een gezellige middag met de bejaarde Gorteldonkers. Onder het genot van een kopje koffie, drankje, hapje en de accordeon muziek van de gebroeders Beentjes zal deze middag weer slagen. Dinsdag is de laatste avond van weer een carnavals seizoen. Het boerenkie- lenbal begint om negen uur en men is verplicht om minimaal een boerenkiel te dragen. Rond de klok van twaalf uur zal de prins en zijn gevolg op ludieke wijze afscheid nemen van het seizoen en zullen later weer terugkeren in hun gewone kleding. De muziek is in han den van Point of View. Kaarten voor de avonden zijn te halen bij de familie Burgering aan de helaas wist zij niet wenen te winnen. het weekendje Uylenspieghels 45+ avond draaide op volle toeren LIMMEN - Afgelopen zaterdagavond waren de 45 plussers uit Limmen te gast bij de Uylenspieghels. De avond begon met een gratis kopje koffie en iets lekkers voor bij de koffie waarna het feest kon beginnen. Onder de muzi kale klanken van Ton Loos werd er volop gewalst, gerock en rolled e n werd er een foxtrot gedanst. De avond werd gepresenteerd door een broer van Chiel Montagne en had dan ook een hoog op volle toeren gehalte. Tijdens de avond werd uit het nostalgische tv pro gramma een van de acht het spel met de lopende band gespeeld. Een van de kandidaten was de burgemeester maar Als eerste artiest trad de Limmer Ria Valk live op. Zij zong een paar liedjes van Ria Valk en had zelf een liedje gemaakt op de cup a soep en hierna zong zij een aangepast Limmer volks lied. Hierin zaten een paar onderwer pen in verwerkt waaraan de Limmers zich ergeren sinds de fusie. Als laatste zong zij op de melodie van het dorp over ons eigen dorp Limmen. Om elf over half elf kreeg prins Tyi X de sleu tel overhandigd van Gorteldonk en haar ommelanden van de Burge meester. Prins Tyi X zal deze week regeren over Gorteldonk, Pieperduin en Eikeldonk. Prins Tyl kreeg namens de burge meester een zeer unieke ketting over handigd, waarmee ze haar vertrouwen schonk aan de prins en zijn gevolg om deze regeerperiode goed door te komen. Tiny Baars werd deze avond onderscheiden met een sleutel waar- Samenvoeging regio's Vorige maand zou er in de raadscom missie welzijn dan eindelijk een keuze worden gemaakt voor de huisvestings regio: Noord-Kennemerland of IJmond. Tot onze verbazing lezen wij dat tijdens deze vergadering een geheel nieuwe optie wordt gepresenteerd: samenvoeging van de regio's voor het verdelen van de huurwoningen. Aan de wens van de meeste woningzoekenden uit de oude kernen Limmen, Akersloot en zelfs Castricum wordt dus voorbij gegaan (terwijl je zou denken dat de gemeente de belangen van haar burgers vertegenwoordigt) Wellicht is de commisie overrompeld en stemt in met het verzoek van de wethouder om de meningen van de gemeenten en corporaties te peilen. Uiteraard hebben de commissieleden geen tijd gehad om goed na te denken over dit verzoek, want hebben zij wel aan de consequenties gedacht? Per 1 april aanstaande gaan de corpo raties in de IJmond (Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest) al over op het zogenaamde optiemodel. Bij het inschrijven (een optie op een woning nemen) geldt: 'wie het eerst komt, die het eerst maalt', maar tot 1 april geldt dat wie intekent bij loting een volg nummer krijgt toegewezen! De woningzoekenden uit de kernen Aker sloot en Limmen kunnen echter niet reageren voor 1 april 2003 en zullen dus - bij samenvoeging van de regio's- na alle IJmonders in het systeem wor den opgenomen! Dus in de praktijk zijn de kansen van de Limmers en Akersloters op een woning in de IJmond wel heel erg klein! De woningzoekenden uit de kern Castricum weten op 1 april ook nog niet waar ze aan toe zijn. Het merendeel van de starters die op de informatieavond op 30 september aanwezig waren, had als voorkeur Noord-Kennemerland. Zullen ze toch maar opties nemen? Per deelnemende corporatie kunnen vijf opties worden genomen (kosten elk eenmalig vijf euro). Maar als toch voor de regio Noord-Kennemerland wordt gekozen, dan zijn ze hun geld kwijt. Wij verzoeken de betrokkenen dus zeer dringend om op te komen voor de belangen van de woningzoekenden in de kernen Limmen, Akersloot en ook Castricum en duidelijk te kiezen voor de regio Noord-Kennemerland en wel gewoon voor 1 april aanstaande! (Deze keuze was overigens bij de fusiebespre kingen van de voormalige gemeenten al overeengekomen!) Namens vele woningzoekenden uit Limmen en Akersloot Wendy Krom, Niklas Putter, Akersloot CASTRICUM - Op zondagmorgen 9 maart zal Maató in de aula van Toonbeeld optreden. Maató, vijf stem men met een stemfluitje als enig hou vast, brengen op deze ochtend hun pro gramma Natuurlijk ten gehore. Hoewel er uitsluitend met vijf stemmen gewerkt wordt hoor je toch percussie, bas, gitaar, diverse blaasinstrumenten en soms zelfs een strijkkwartet. Maató is een ensemble uit de regio Velsen/Haarlem bestaande uit de tenoren: Harry van der Burg, Nardi Odijk en René van der Burg; de bary- ton Marcel Hanssen en de Bas Olivier van Oort. Ze brengt a capella met een kwinkslag. Het verloop is vaak uiterst onzeker (ook voor de zangers), maar prettig is het altijd! Na hun succesvolle shows Totaal los (1999) en Verder van huis (2000) keert de zap-a-capella-groep Maató terug in het theater met een nieuw avondvul lend programma. Ook deze derde voor stelling belooft muzikaal humoristisch te worden. Ze spelen leentje-buur bij alle muziekstijlen: van klassiek tot jazz, van pop tot rap. Zo'n stuk of twintig hoogtepunten uit het wereldrepertoire passeren de revue en de vijf stemmen vinden elkaar in de muziek van hun generatie. De mannen van Maató Het programma vangt aan om 11.30 Kaarten zijn verkrijgbaar bij uur, kosten E 6,- cjp/65+ E 5,- en kin- Muziekhandel Borstlap, Boekhandel deren tot 12 jaar betalen E 1,50. The Readshop en Toonbeeld. Geslaagd LIMMEN - Oud plaatsgenoot Yvonne Koot is op dinsdag 11 februari geslaagd voor haar doctoraal Geneeskunde. Donderdag 20 februari heeft zij haar bul in ontvangst mogen nemen voor Medische Biologie. Beide studies ronde zij af aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Yvonne was oud-leerling van het Bonhoeffer College. me© ze recht heeft, tot in lengte van jaren, te komen op die feesten waarbij ze altijd geholpen heeft en nog steeds helpt. De onderscheiding kreeg ze van haar eigen zoon Prins Tyi X. Als super act kwam speciaal over de zangeres zonder naam om nog eenmaal een paar van haar grote hits te zingen. De zaal ging helemaal plat en deed enthousiast mee en Mary werd bedol ven onder de bloemen en planten uit de Burgerij. Na haar slotlied kreeg zij namens alle dames van de raad een roos aangeboden. Hierna werd er nog tot in de laatste uurtjes gefeest en was het weer een zeer geslaagde avond. Carnaval op Radio Pieperduin CASTRICUM - Radio Castricum zal komende zaterdag geheel in het teken staan van Carnaval. En dus wordt de zender omgetoverd in Radio Pieper duin. U snapt dat de rapen gaar zijn! Niet qua muziek zal het één en al feest zijn; ook de dj's hebben hun feestneus opgezet en de carnavalskleding uit de kast gehaald dus dat belooft wat. Tevens zal Radio Pieperduin de carna valsoptocht zaterdagmiddag live ver slaan op de 105 FM in de ether en 104.5 FM op de Pieperduinse kabel. In Gorteldonk (Limmen), Akersloot en De Woude op de kabel op 89.0 FM. Carnaval in 't Voorom AKERSLOOT - Ook dit jaar in Café 't Voorom te Akersloot op zaterdag 1 maart groot carnavals feest met als thema country western. Zoals elk jaar zijn er weer mooie prijzen te win nen voor de origineelste of best verkle de gast. Zo is er als eerste prijs een reis- cheque t.w.v. E 150,- te winnen en als tweede en derde prijs een bezoek aan de Heineken brouwerij in Amsterdam. Dus heb je zin in een avond vol feest en wil je kans maken op één van de mooie prijzen, kom dan op 1 maart naar café 't Voorom te Akersloot. Dorpsraad De Woude te gast bij Radio Castricum 105 CASTRICUM - Zaterdag 1 maart ont- vangt het radioprogramma Rooie Oortjes Radio op Castricum 105 de Vereniging Dorpsraad De Woude. De Dorpsraad behartigt de belangen van de inwoners van De Woude en voelen zich niet serieus genomen door de gemeente Castricum, terwijl de vereni ging op initiatief van de toenmalige gemeente Akersloot is opgericht. Wat leeft er onder de bevolking van De Woude, waarin voelt de Dorpsraad zich niet erkent en waar liggen de knelpun ten en oplossingen Luister voor meer informatie vanaf 12.00 uur Castricum 105. Reageren tijdens de uitzending is ook mogelijk; tel. studio is 0251-65556. Bibliotheek Akersloot breidt diensten uit AKERSLOOT - Onlangs is de biblio theek Akersloot verbouwd. Het gebouw is onder andere voorzien van een fraaie entree met automatische deuren. Naast de voordeur is een inna- me-bus voor geleende materialen aan gebracht. Hierdoor is het mogelijk 24 uur per dag geleende materialen in te leveren. CASTRICUM - Nog t/m 27 mei expo seert Henk van Dam in het gemeente huis in Castricum. Van Dam heeft zijn atelier op het eiland De Woude. Het grootste deel van zijn werk bestaat uit composities op papier met de mens en landschap als onderwerp. De figuurcomposities zijn geschilderd op doek met acryl. De verf is in lagen opgebracht. Tbssentijds wordt de verf geschuurd en deels afgespoeld. Op deze manier ontstaan verfsporen die een leidraad vormen voor de uiteinde lijke compositie. Op de schetsbladen zijn snelle notities aangebracht in lijn en vlak met krijt en verf. U kunt de composities bekijken op werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur in het gemeentehuis in Castricum. li Schilderij van Henk van Dam. CASTRICUM - Toonbeeld Literair en de Bibliotheek Castricum nodigen u uit voor een literaire ontmoeting met Renate Dorrestein. De bekende schrijf ster verzorgt in de Boekenweek op zondagmiddag 16 maart van 13.30 tot 15.30 uur een lezing in de bibliotheek, Geesterduinweg 1. Kaarten voor deze bijzondere middag zijn voor E 5,- (CJP/65 plus E 4,-) verkrijgbaar bij de boekhandels Laan en de Readshop en bij de bibliotheek. Renate Dorrestein werd op 25 januari 1954 geboren in Amsterdam. Zij is de tweede dochter in een ruimdenkend rooms-katholiek gezin (drie meisje, één jongen). Haar vader was advocaat en haar moeder tot aan haar huwelijk onderwijzeres. Renate ging naar het gymnasium en kwam daarna in de jourr nalistiek terecht. In de periode 1972- 1977 was ze in dienst van het weekblad Panorama waarvoor ze veel en verre reizen maakte. In het midden van de jaren zeventig leidde zij een eigen pro ductiebureau, dat bijlagen verzorgde voor tijdschriften. Tegelijkertijd werkte ze op freelance basis voor het Parool, Viva en Opzij. In 1981 werd ze hoofd redactrice van Mensen van nu, in 1982 redactrice bij het maandblad Opzij. Hoewel ze zich op vooral journalistiek gebied liet gelden, wilde Renate Dorrestein het liefst boeken schrijven. Nadat ze jaren tevergeefs had gepro beerd haar boeken gepubliceerd te krijgen, ontdekte een uitgeverij in 1983 eindelijk haar talent en verscheen haar debuutroman Buitenstaanders. Deze roman werd een doorslaand succes en haar naam als schrijfster was gevestigd. Hierna volgden de romans Vreemde streken en Noorderzon. In 1986/87 ver trok ze voor een jaar naar de Verenigde Staten om daar op uitnodiging van de University of Michigan te fungeren als 'writer in residence'. Ze gaf o.a. les aan Amerikaanse studenten. In twintig jaar tijd is Renate Dorrestein uitgegroeid tot een grande dame in de Nederlandse literatuur: haar lezers lopen met haar weg, haar romans bestormen steevast de bestsellerlijsten, de kritiek is op haar hand. Dorresteins werk vindt inmiddels ook zijn weg in de rest van de wereld: Een hart van steen veroverde Amerika, de vertaalrechten van Zonder genade werden verkocht aan Frankrijk, Duitsland, Zweden, Engeland, Italië en aan de Verenigde Staten. Binnenkort verschijnt haar nieuwe roman Het duister dat ons scheidt in de boekhandels. Renate Dorrestein is uitgegroeid tot een hele grote schrijfster in de Nederlandse literatuur. Klaverjassen in De Vriendschap Akersloot AKERSLOOT - Zaterdag 1 maart staat er weer een klaverjasdrive geplant in de Vriendschap in Akersloot. Een prachtige prijzentafel staat te wachten op de winnaars van deze drive met o.a. als prijzen, levensmiddelenpakketten, draagbare radio-cd spelers, elektrisch huishoudelijk gereedschap, paling en nog veel meer. De hoofdprijs is een prachtige magnetron. Mocht men niet zo gelukkig zijn met het klaverjassen, dan kan men met de grote verloting altijd nog z'n slag slaan, ook daarmee zijn prachtige prijzen te winnen. De aanvang van deze drive is 20.00 uur en men kan zich van tevoren opgeven, tel. 0251-312866 of op de avond zelf. De kosten zijn E 3.50.p.p. Woensdag computercafé van Gilde Castricum en bibliotheek geopend CASTRICUM - Veel mensen hebben de afgelopen jaren kennisgemaakt met de computer en het internet. Met de daar opgedane kennis zijn zij aan de slag gegaan op de computer. De praktijk is de beste leerschool, maar zal ook vragen opleveren. De ervaren Gildebegeleiders zullen proberen antwoord te geven op al uw computervragen. Kan de vraag ter plekke niet direct beantwoord worden, dan kan eventueel een afspraak gemaakt worden om de vraag thuis ach ter de computer te beantwoorden. Het is dan ook mogelijk informatie te ontvangen over de bijeenkomsten: Kennismaken met de computer in een rustig tempo en Kennismaken met het internet. Daarnaast kan iedereen die zelf al de nodige computerervaring heeft en deze belangeloos beschikbaar wil stellen aan anderen, individueel of in groepsverband, zich laten informeren over de mogelijkheden binnen Gilde Castricum. Loop even binnen bij het computercafé op woensdagochtend tus sen 10.00 en 12.00 uur in de bibliotheek tegenover de balie. Jongerencentrum Conquista LIMMEN Het programma voor het weekend van 28 februari, 1 en 2 maart bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdagochtend 1 maart is het groot feest bij de kinderwerkgroep. Trekje mooiste carnavalsoutfit aan en ga samen met je vriendje of vriendin netje Carnaval vieren bij Conquista. Uiteraard is er echte carnavalsmu ziek, dus er zal flink gefeest worden en er zullen er leuke spelletjes gedaan worden! De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Tussendoor is er een pauze met een glaasje limona de. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdag 1 maart is er voor de tie ners weer zo'n heerlijke discoavond. Neem je vriend of vriendin mee en kom lekker een avondje swingen op de nieuwste muziek. Uiteraard kun je ook altijd je favoriete nummer aan vragen en gewoon lekker uithangen. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. Zondagmiddag 2 maart is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is vrijdag- en zater dagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Ga dan bij Conquista langs. De medewerkers heten je graag wel kom! De entree is gratis. Informatiebijeenkomst borstvoeding CASTRICUM - Borstvoedingscen trum IJmond organiseert i.s.m. de Plusactiviteiten in het Bonhoef- fercollege te Castricum voor donder dag 6 maart een informatiebijeenkomst waar je van alles te weten komt over borstvoeding geven. Het aanleggen van de baby en het voorkomen van problemen komen uit gebreid aan de orde. Op 13 maart is er een informatiebijeenkomst over het afkolven van moedermelk en de com binatie borstvoeding en een baan. De avonden sluiten op elkaar aan, maar kunnen ook apart gevolgd worden. Op beide avonden heb je tevens de mogelijkheid om kolven, borstvoe- dingskleding en draagdoeken te bekij ken en aan te schaffen. De kosten zijn E 10,- per bijeenkomst. Voor dit bedrag mag de partner e/o baby gratis meeko men. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 en duren tot 22.00 uur. Je kunt je telefonisch aanmelden bij Hester Hillegers (0251-321723) of bij de Plusactiviteiten (0251-659119). Aan melden via internet is ook mogelijk op www.lactatiekundige.net. Stichting Welzijn Ouderen Akersloot-nieuws AKERSLOOT - Op 5 maart zal er weer een demonstratie gegeven worden van verschillende takken van 'sport' ten behoeve van Meer Bewegen Voor Ouderen (MBVO). De demonstratie begint met een ontvangst vanaf 9.00 uur in De Lelie. U krijgt dan een uitgebreid programma en een consumptiebon uit gereikt. Toegang en deqlname is gratis. U kunt onder andere kennismaken met onder andere volleybal, badminton, koersbal en gymnastiek. Daarnaast is er ook gelegenheid om demonstraties bij te wonen van Countrydancing, Tai Chi en Qi Gong. Mochten er vragen zijn over bovenstaande Sport 55-activitei- ten, dan kunt u zich wenden tot degenen die de demonstraties geven. Meedoen is natuurlijk nog mooier! Bij elke activiteit is een beknopte beschrijving daarvan in de zaal aanwezig. Iets voor u? Misschien, wordt u enthousiast en bedenk wel bewegen houdt u fit en gezond! Creativiteitmiddag Dinsdagmiddag 4 maart van 14.00 tot 16.00 uur in 't Kruispunt. Gemaakt wordt een slofje. Kosten zijn 1 euro. Zelf meebrengen: schaartje, hobbymesje, snij- mat, metalen liniaal, potlood, prikpen. m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 14