Van 'Kwartje Koffie' omgetoverd naar luxe horecacomplex Oud-Heilooër schrijft tweede gedichtenbundel DIESEL krant Vijftig jaar Golden Tulip in Heiloo Zwembad Het Baafje weer open Dé Hyp^theek- winkel Geen perfectiemaar leesbaarheid 1 asPR A P E L L A BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN Slagerij Kramer (072) 53510 00 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) 26 FEBRUARI 2003 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 68e JAARGANG NO. 09 Discussieavond met het CDA Lees verder op pagina 2 CEHflKT r AA CORDON BLEU 4 voor. 5,00 BEENHAM 100 gram. 1,48 RIBLAPPEN 1 kilo €4,99 GEROOKTE KIPFILET 500 gram. 4,99 SCHOUDER KARBONADES 1 kilo. 3,99 SLAVINKEN 4 voor2,50 Korting tijdens castratie/sterilisatie actie Heiloo behoudt twee postloketten Voorlichtingsmiddag Belastingdienst DKNV Geesterduin 58 Castricum Omdat ieder VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... Hypotheek nodig HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Spreekuur PvdA Heiloo v HEILOO - Het was in het jaar 1953 dat Klaas van Veen 's avonds thuiskwam en zijn vrouw Wilhelmine meedeelde dat hij een wegrestaurant in Heiloo had gekocht Een klein gebouwtje weliswaarmaar er moest met wat inspanning toch wel wat van te maken zijn. Het pandje werd verbouwd en op het dak verrees een flinke kop en schotel met daarin een kwartjehet bedrag dat voor een bakkie troost moest worden betaald. Hoewel het gebouw Het Tolhuis werd gedooptstond het weg restaurant in de volksmond sindsdien bekend als Kwartje Koffie. Een jaar na de opening was Het Tolhuis al dag en nacht geopend, in verband met het vele wegverkeer dat over de Kennemerstraatweg reed. Snelweg de A9 bestond nog nieten de drukkedoorgaande route over de Kennemerstraatweg trok veel vrachtverkeer. Hoewel het wegrestaurant vele truckers over de vloer kreegen de aankoop een gouden greep leekwas het stevig doorwerken voor de familie Van Veen. Huidige eige naar Peter van Veenzoon van de oprichterherinnert zich als de dag van gister hoe moeilijk de zaken soms gingen. „Mijn vader vertelde ooit eens aan mijn moeder, nadat zij een dag en een nacht open waren geweest, dat de omzet van die 24 uur f 16,50 bedroeg. Je kunt het je tegenwoordig amper voorstellen. 'Niets gaat vanzelf, zeiden mijn ouders dan tegen mij, om vervólgens stug door te zetten. Door keihard te werken is er veel bereikt. Ik ken mijn moeder niet anders dan de vrouw die altijd in een wit schort aan het werk was. Zij was de drijfveer in het geheel, samen met mijn zusje die ook altijd meehielp. Mijn vader was meer het type handelsman, deed nog wel eens wat in onroerend goed." Na de komst van de snelweg A9 werd ook bij het Tolhuis een andere weg ingeslagen. In 1969 werd de Wilhelminezaal gebouwd, geschikt voor bruiloften en partijen. Naderhand werd de voorzaal verbouwd en de grote verbouwing in 1977/1978 zorgde er voor dat er 22 kamers voor de vermoei de gasten werden gerealiseerd. „We zijn steeds groter gegroeid", ver telt Peter van Veen. „Mijn ouders begonnen met 400m2, het huidige com plex en de parkeerruimte beslaan nu zo'n 2 hectare. De benodigde grond kochten we van Van het Hof Blokker. In 1988 werden er nog eens twintig kamers bijgebouwd, in 1990 kwam daar de grote zaal waar zo'n dui zend mensen in kunnen bij. Opvolgster Ook nu is het nog immer hard werken voor Peter en zijn vrouw Joke. Aanvankelijk kocht het echtpaar ook nog een bedrijf in Wieringermeer (1980), dat in 1983 compleet nieuwge bouwd werd geopend. In 1987 werd het gebouw wegens droeve omstandighe den verkocht aan Van der Valk. „Door een noodlottig ongeval verloor ik mijn zoon", slikt Peter van Veen zijn emoties weg. „Er gaat geen dag voorbij dat ik niet aan hem denk. Om afleiding te zoeken ben ik een tijdlang penning meester geweest bij voetbalclub AZ." Na deze tegenslag kwam er toch ook een vrolijk bericht richting de eigenaar. „Mijn dochter Claudia liet mij weten dat zij ook de horeca in wilde. Zonder enige druk van bovenaf besloot zij de Hotelschool in Amsterdam te volgen, om vervolgens aan de Hogere Hotelschool in Leeuwarden verder te studeren. Daar heeft zij haar echtge noot Reindert ontmoet. In de toekomst is het de bedoeling dat zij Golden Tulip Heiloo zullen overnemen, een stap die ik met vertrouwen tegemoet zie." Dankbaar Momenteel runt dochter Claudia het 76 kamers tellende Golden Tulip Hotel in Alkmaar, gelegen aan de rotonde. In 1994 sloot Peter van Veen zich aan bij de Golden Tulip groep. „Ik werd bena- 8# T&Mm Manager Rein Pastoor en eigenaar Peter van Veen poseren voor het oude Tolhuis, zoals dat er 50 jaar geleden heeft uitgezien. Er is veel veranderd sinds die tijd, maar de prijs van de koffie is dit jaar wel hetzelfde(foto MSP) derd door de organisatie. Of ik ook bij de groep wilde komen. Nou, het ant woord zal wel duidelijk zijn?" Dankbaar is Van Veen zijn mensen die het hotel in de vergane jaren tot een succes hebben gemaakt. „Deze mensen moesten het met elkaar zien te maken, en ik mag wel zeggen dat er een heel aantal bij zijn die dat met groot succes hebben gedaan" Verdeeld over de twee bedrijven zijn er tachtig personeelsle den werkzaam bij Golden Tulip. Lekker doen Wanneer Peter van Veen zijn bedrijf in Heiloo zal overdoen is nog niet bekend. „Claudia heeft in een mooie toespraak gezegd dat zij via de norma le weg in het bedrijf wil beginnen en alle voorkomende facetten wil meema ken. Laat haar eerst maar lekker wat ervaring opdoen voor zij hier straks de scepter zwaait. Ik laat haar rustig haar gang gaan, maar zeg het wel als iets in mijn ogen niet kan. Meestal is mijn 'moet je lekker doen' al genoeg om haar nog eens achter de oren te laten krabben. Maar ik heb vertrouwen in de toekomst, zij ontwikkelt zich goed. Bovendien ben ik er de man niet naar om morgen in mijn kamer te zitten en naar buiten te moeten staren. Ik wil bezig zijn. Trots ben ik op mijn twee kleinkinderen Sem en Noah (twee weken geleden geboren) en op mijn vrouw, die mij altijd heeft bijgestaan in de onderneming." Leuke acties Bij Golden Tulip Heiloo wordt nog het hele jaar actie gevoerd i.v.m. het 50 jarig bestaan. Voor een ouderwets kwartje krijgt de klant een kop koffie en iemand die dit jaar 50 wordt mag gratis in het restaurant komen eten. „Daarnaast stellen wij een jubileum menu samen waarbij 50% korting op de prijs gegeven wordt. Wat ik ook niet onvermeld wil laten is dat Rob Klerck, een oude vriend van mijn zoon, kook cursussen geeft in een van onze keu kens. Wie eens anders wil dineren dan anders, moet zeker eens een bezoekje aan hem brengen." HEILOO - In de aanloop naar de Statenverkiezingen van 11 maart, orga niseert het bestuur van het CDA afde ling Heiloo voor woensdag 5 maart een discussieavond waar het thema Betrokken, bereikbaar en bewoonbaar centraal zal staan.De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Trefpunt, A. du Bois-hof 2 te Heiloo. Het CDA wil Noord Holland bedrijvig houden. Dat kan echter alleen door een goede bereikbaarheid. Het CDA zet daarom zwaar in op het provinciaal wegennet en openbaar vervoer. Maar ook het bewoonbaar houden van onze regio is van groot belang en vraagt vooral betrokkenheid Op de thema-avond zal Anne-Marie Worm-de Moei, kandidaat statenlid voor het CDA de thema's zoals die pro vinciaal door het CDA in het verkie zingsprogramma zijn opgenomen, uit werken. Verder zal Peter Twisk, direc teur grondbedrijf van de gemeente Heiloo, en vooral ook verantwoordelijk voor de woningbouw in onze gemeente, op het thema wonen ingaan. Vanuit het bedrijfsleven zal Piet Sijs, bestuurslid en waarnemend voorzitter van Ondernemend Heiloo, zijn visie geven. De organisatoren hopen dat vooral leden van organisaties en instellingen, die dagelijks te maken hebben met bereikbaarheid, bedrijvigheid en wonen, aanwezig zullen zijn om met de inleiders in discussie te gaan. HEILOO - De tweede gedichtenbun del van John de Wit ligt vanaf nu in de winkel. De in Alkmaar geboren schrij ver (1967) debuteerde in 1999 met de bundel Als/If. Van het boekwerkje wer den ruim 350 exemplaren verkocht. „Niet slecht, voor een eerste in eigen beheer uitgebrachte uitgave", is de schrijver van mening. „Ter vergelijk, zelfs een grote dichter als Gerard Reve verkoopt misschien maar 1000 boekjes met zijn gedichten en dan doet hij het al goed. Dan is dit aantal voor een onbekende man als ik toch een knappe prestatie?!" Helemaal onbekend is John de Wit overigens niet. Voort komend uit een familie die misschien wel het bekendste café van Heiloo runt, zal menig bezoeker van Café de Wit de zoon van het uitbaterechtpaar wel herkennen. De Wit gaf zijn nieuwe bundel de naam Inderdaad mee. Zijn ingevingen zijn wederom opgetekend in het Nederlands en in het Engels. John de Wit is inmiddels in Amersfoort woonachtig. Naast het schrijven van gedichten houdt hij zich bezig met zijn eigen klus- en timmerbedrijf. „Je moet wel, want van het dichten alleen kun je niet leven", laat de schrijver weten. „Ik hoop met de bundels Als/If en ïnderdaad de nodige naamsbekend heid op te bouwen, want ik vind het dichten vreselijk leuk en wil me daar eigenlijk fulltime mee bezig houden. De woorden komen gevoelsmatig in mij op en ik zet het op papier. Het is leuk als je iets te vertellen hebt, iets dat andere mensen ook kunnen lezen." Twee moedertalen De teksten in beide bundels zijn zowel in het Nederlands als in het Engels. „Ik heb over de hele wereld gereisd en Rob Opdam opende vorig jaar het nieuwe seizoen van zwembad het Baafje met een frisse voorjaars duik. (archieffoto) HEILOO - Zwembad Het Baafje opent de deuren weer op zaterdag 3 mei om 10.00 uur. In de voorverkoop kunt u een flinke korting op de abon nementsprijzen verdienen. Deze voor verkoop geldt tot en met dinsdag 22 april. Meerbadenboekjes (10-baden en 50-baden) zijn aan de kassa van het zwembad verkrijgbaar. Deze zijn niet seizoengebonden, dus kunnen ook in de volgende jaren worden gebruikt. Kinderen tot en met 2 jaar hebben gra tis toegang tot het zwembad. John de Wit toont zijn twee gedichten bundels. (foto UKP) Engels is eigenlijk mijn tweede moe dertaal geworden. Ik denk soms zelfs in het Engels. Bovendien klinken sommi ge woorden in het Engels nu eenmaal beter. Na het mbo heb ik als kelner en kok in Zwitserland, Engeland en Amerika gewerkt. Ook studeerde ik aan de kleinkunstacademie van de Kansas University. Vanaf mijn vijftien de ben ik al bezig met het schrijven van gedichten. In 1999 besloot ik mijn eer ste bundel op de markt te brengen, en af te wachten hoe daarop zou worden gereageerd. Het boekje is tot in België verkocht, dus durfde ik het maken van een tweede bundel nu ook wel aan.'' LIMMEN-In de heerlijk naar krui den en oliën geurende nagelsalon van Esther van der Weide staat de koffie en thee dampend klaar. De gediplomeerd nagelstyliste beidt haar klanten diverse behandelingen aanvariërend van manicurespa manicure en hei opzetten van gel- of acrylnagels. Daarnaast is de nagel styliste gespecialiseerd in nail art en geeft zij zelf les in het stylen van de nagels. Door het volgen van cursus sen en workshopsen het bezoeken van beurzen houdt Esther zich up to date op het gebied van nagelverzor ging. Door de prima samenwerking met Toetsie's beauty naileen groothandel in nagelproductenziet Esther een hoop nieuwe snufjes waarvan zij de meeste direct zelf uit probeert. De klanten van Esther's nagelsalon aan de Burgemeester Nieuwenhuysenstraat 52 in Limmen zijn daarom altijd verzekerd van de beste en modernste topproducten. „Het is dankbaar werk dat ik ver richt", is de nagelstyliste van mening. „De leukste groep is die van de nagelbijters. Deze mensen komen vertwijfeld binnen en vragen zich af of ik nog iets met hun nagels kan beginnen. Ze gaan even later met mooie kunstnagels de deur uit, die er een paar weken op blijven zitten. In de tussentijd herstellen de eigen nagels zich en na een paar weken zijn deze echt genezen. Vaak zijn de men sen dan zo trots op hun nieuwe nagels dat het bijten ook meteen tot het verleden behoord." Nagels als visitekaartje Hoewel het frequent laten verzorgen van de nagels best kostbaar is, vinden veel van Esthers klanten het belang rijk om er verzorgd bij te lopen. „Voor sommige mensen zijn hun handen het visitekaartje. Het lijkt misschien een luxe, maar mensen die veel met klanten werken weten dat het belangrijk is om er van top tot teen verzorgd uit te zien. En neem bijvoorbeeld een bruidje dat gaat trouwen. Wanneer zij de ring om haar vinger geschoven krijgt is het toch ook mooi wanneer dit om een fraai verzorgde hand gebeurt?" Ook mensen met probleemnagels Er worden gereduceerde tarieven voor jongeren van 3 tot en met 17 jaar gehanteerd. Verdere inlichtingen (onder andere over schoolzwemmen en afstands- zwemmen krijgt u aan de kassa van het zwembad, of via tel. 072-5333909. Van maandag 19 mei t/m vrijdag 23 mei zal de zwemvierdaagse worden gehouden. Zondag 27 juli is er een volleybaltoer nooi op de speelweide (onder voorbe houd). Zondag 31 augustus is de laatste openingsdag van Zwembad Het Baafje. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsge bied van de Uitkijkpost belicht Voor aan melding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redac- tie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. zijn bij Esther's nagelsalon aan het juiste adres. „Ik heb mij flink verdiept in nagel- en schimmelziektes", laat Esther weten. „Mensen komen met deze problemen makkelijker naar de nagelstyliste. In overleg met de klant komen we vaak een heel eind. Hygiëne is daarbij het allerbelang rijkste in mijn salon." Kans schoon zien Esther voelt zich inmiddels helemaal thuis in haar salon in Limmen. „Ik ben een jaar geleden naar Limmen gekomen en ben toen met werken gestopt om mij op de kinderen te kunnen richten. Daarvoor werkte ik fulltime in een groot warenhuis. Nu de kinderen van 5 en 10 jaar oud naar school gaan heb ik van mijn hobby mijn werk kunnen maken. Ik had inmiddels bijna alle cursussen op dit gebied gevolgd, dus durfde ik de stap wel te nemen." Hoewel het laten verzorgen van de nagels typisch iets voor vrouwen lijkt, zijn ook de mannen welkom bij de nagelstyliste. „Er zit veel verschil tus sen de diverse soorten nagels. Soms zie je niet eens dat het nep is. Wanneer iemand bijvoorbeeld één slechte nagel heeft dan 'repareer' ik deze ook. Het is echt niet zo dat je allen maar voor kunstnagels bij de nagelstyliste moet zijn." Wie meer wil weten over de mogelijk heden van Esther's nagelsalon kan altijd vrijblijvend even een kijkje nemen (wel even van tevoren bellen). Ook voor de mensen die weieens iets anders met hun nagels willen zijn er legio mogelijkheden. Nagellakken in allerlei kleurenkunstnagels voor zien van airbrush of nailart, varië rend van tijgerprint tot kleurige bloe men, het kan allemaal. Ook voor de nagelmanicure aan de'voeten draait Esther haar hand niet om. Voor E 52,50 bent u na 2,5 uur behandeling een complete set kunstnagels rijker, vanaf E 12,- kunt u terecht voor een manicurebehandeling. Bel voor alle mogelijkheden naar tel072- 5054233 of06-12173440. r~ geldig t/m zaterdag 1 maart Telefoon 5330991 HEILOO - Onlangs berichtte de Uitkijkpost u over de mogelijkheid om uw kat tijdens de actieperiode die de dierenartsen gezamenlijk houden uw hond of kat met korting te laten castre ren/steriliseren. In dit artikel staan bedragen genoemd van E 10,- per steri lisatie en E 5,- per castratie. Deze bedra gen slaan uiteraard op de korting die u krijgt, en niet op het totaalbedrag van de ingreep! Wie zijn hond of kat nog met korting wil laten 'helpen', kan nog t/m 7 maart bij de dierenartsen terecht. HEILOO - De gemeente heeft bevestiging gekregen van Post kantoren BV dat in Heiloo twee vesti gingen open blijven. Het servicepunt in 't Loo blijft bestaan. Het postkan toor aan de Matthijs Zonderhuisweg wordt op termijn gesloten. Hiervoor in de plaats komt in het stationsgebied een postagentschap nieuwe stijl. Na de sluiting van het postkantoor wordt een nieuw postagentschap onderge bracht bij een ondernemer in het sta tionsgebied. Het is nog niet bekend bij welke ondernemer. Hierover wordt onderhandeld. Postkantoren BV garandeert de continuïteit van de serviceverlening. Het postkantoor aan de Matthijs Zonderhuisweg blijft open totdat een geschikte locatie is gevonden. Bij het agentschap nieuwe stijl kun nen klanten terecht voor een volledig assortiment van TPG Post en de Postbank. De dienstverlening is gelijk aan die van het huidige postkantoor. Daarnaast blijft het servicepunt van TPG post in 't Loo bestaan. Hier kun nen klanten terecht voor het kopen van postzegels, strippenkaarten, tele foonkaarten en het versturen van - al dan niet aangetekende - pakketten. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met P. Arnold-Groenland, projectassistente, tel. 072-5356792. Dit artikel is afkomstig van de gemeente Heiloo, meer informatie over de gemeente is te vinden op www.hei- loo.nl. HEILOO - Op woensdag 5 maart houdt de Commissie Voorlichting Senioren een bijeenkomst in het Trefpunt in Heiloo. Uitgenodigd is de Belastingdienst uit Alkmaar. Voor 1 april moeten de 'blauwe enveloppen' weer ingevuld worden en ongetwijfeld komen er vragen naar boven zoals b.v. het invullen per diskette of e-mail, aftrekposten voor ouderen, het terug vorderen van belasting en wat is het voordeel van het fiscaalpartnerschap. Deze middag zal de heer Keijser van de Belastingdienst Alkmaar wat meer dui delijkheid verschaffen over deze onderwerpen, en natuurlijk is er ruim schoots gelegenheid voor het stellen van vragen. De voorlichtingsmiddag in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo vangt aan om 14.00 uur, entree E 1,60, inclusief een kopje koffie of thee. JGy» w EAGER BEAVER kids 'Heeft u mij nodig, dan mag u dag en nacht bellen..." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo www.vanderborden. www.definancielewereld.nl HEILOO - De PvdA Heiloo houdt spreekuur op woensdag 5 maart vanaf 19.00 uur in het bestuursgedeelte van het gemeentehuis. Ingang is aan de raadhuisweg zuid. Aanbevolen wordt vooraf contact op te nemen met een van de gemeenteraadsleden van de PvdA: H. Peperkamp tel. 072-5338172, Gré Ris tel. 5332429 of Jacob Ouderkerken tel. 5335757. Mailen kan ook aan de secretaris van de fractie: j.ouderkerken@tiscalimail.nl. Een cadeaubon voor Esther's nagelsalon is altijd een leuk geschenk. Regio Noord Kennemerhnd Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad, tn de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. tn deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1