Verstrekkingen persoons gegevens uit de gemeentelijke basis administratie Uw vraag aan het gemeentebestuur or HEILOO f Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (de officiële benaming voor de Nederlandse bevolkingsadministratie) zijn persoonsgegevens opgenomen van iedereen die binnen de gemeente woonachtig is. Het gaat hierbij niet alleen om uw adresgegevens, maar bijvoorbeeld ook om gegevens over een eventueel huwe lijk of geregistreerd partnerschap, uw nationaliteit, ouders en kinderen. Deze gegevens worden veelal automa tisch verstrekt aan vele overheids instellingen en enkele bijzondere maat schappelijke instellingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dat nood zakelijk is voor hun wettelijke taken. Deze instellingen, die automatisch alle relevante wijzigingen in uw persoons gegevens krijgen aangeleverd, baseren hun beslissingen vaak direct op de uit de basisadministratie verkregen informatie. Welke informatie aan deze instanties wordt verstrekt, wordt bepaald door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Verzoek tot geheimhouding De hiervoor bedoelde gegevensverstrek king voor publiekrechtelijke doeleinden kunt u niet voorkomen, omdat deze ver plicht is voorgeschreven. In enkele gevallen kunnen echter ook anderen vragen om de over u beschikbare gege vens in de basisadministratie aan hen te verstrekken. Voor deze verstrekkingen kunt u geheimhouding van uw gegevens verzoeken. Het gaat dan om verstrekkingen aan zogenoemde verplichte derden (zoals een curator of advocaat die een dagvaar ding aan uw adres wil uitbrengen), de stichting interkerkelijke ledenadminis tratie (die in beginsel voor alle kerkgenootschappen in Nederland zorg draagt voor het bijhouden van de ledenadministratie van die kerken) en aan zogenoemde vrije derden (niet-com- merciële instellingen, zoals sport- en muziekverenigingen of particulieren). Bij de gemeente kunt u schriftelijk ver zoeken om aan de voornoemde instellingen geen gegevens over u uit de basis administratie te verstrekken. Nadat de gemeente uw verzoek heeft verwerkt ontvangt u daarvan een beves tiging- Het is van groot belang dat de over u in de basisadministratie opgenomen gege vens juist en actueel zijn. Twijfelt u daaraan, neemt u dan contact op met de afdeling burgerzaken van de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. aad en (raads)commissies Gemeenteraadsvergadering 3 maart 2003 De gemeenteraad vergadert maandag 3 maart a.s. in de raadzaal van het gemeente huis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda Agendavaststelling Inspreekrecht a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamerstukken Eventuele mondelinge mededelingen a. Vaststelling notulen raadsvergadering van 3 februari 2003 b. Toezeggingenlijst van 19 februari 2003 Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken Hamerstukken 7. Uitstel invoeringstermijn kaderstelling 'Doelmatigheids- en doeltreffendheidson- derzoeken verricht door het college' 8. Instemming wijziging IZA Nederland-regeling 9. Vaststelling milieuwerkprogramma 2003 10. De raadscommissie Openbare Ruimte adviseert de raad niet in te stemmen met het verzoek van het college de SAOZ advies uit te laten brengen over een verzoek om planschadevergoeding Bespreekstukken 11. Aanvulling Tarieventabel bij de Leges verordening 2003 met legesheffing voor planschadeverzoeken ex art. 49 Wet op de Ruimtelijke Ordening 12. Vaststelling functieprofiel en procedure vacature griffier - Inschrijving kavels bedrijven terrein Boekelermeer Zuid-3 De gemeenteraad van Heiloo heeft in de vergadering van 6 januari jl. het bestem mingsplan Boekelermeer Zuid-3 vastgesteld. Bedrijven die geïnteresseerd zijn iii een kavel op het nieuwe bedrijventerrein Boekelermeer Zuid-3 kunnen zich inschrijven tot 1 april 2003. Start bouwrijp maken en uitgifte grond In de huidige planning wordt op 15 augustus 2003 gestart met het bouwrijp maken van de eerste fase van Boekelermeer Zuid-3. Dit is het moment waarop het bestemmingsplan in werking treedt, tenzij een verzoek om voorlopige voorziening is aangevraagd bij de rechtbank. In eerste instantie wordt het oostelijke deel van het bedrijventerrein bouw rijp gemaakt. De ontwikkeling van het westelijke deel wordt na 2005 gestart. In de huidige planning start de gemeente begin 2004 met de daadwerkelijke bouwactivi teiten. Voor die tijd dient per bedrijf overeenstemming te zijn over (ver)koop van de kavel en dient de bouwvergunning door de gemeente te zijn afgegeven. De eerste gesprekken met kandidaatkopers zijn gepland in het tweede kwartaal van 2003. Toewijzings- en vestigingsbeleid Het bedrijventerrein Boekelermeer Zuid-3 is primair bedoeld voor bedrijven uit Heiloo, Limmen en Akersloot. De gemeente hanteert daarbij de volgende verdeling: 85% Heiloo, 12% Limmen en 3% Akersloot. Op 2 december 2002 is door de gemeenteraad een toewijzings- en vestigingsbeleid vastge steld, aan de hand waarvan een ranglijst van de ingeschreven bedrijven wordt opgesteld. Aan de hand van deze ranglijst worden bedrijven benaderd voor een kavel. De rangorde wordt mede bepaald door de gemeentelijke behoefte aan verplaatsing van bepaalde hinderveroorzakende bedrijven, het aantal werknemers en de mate waarin aan duurzaamheidsdoelstellingen wordt voldaan. Voor de duidelijkheid: het gaat om het gedeelte van de Boekelermeer op het grond gebied van Heiloo. Inschrijven Indien u geïnteresseerd bent in vestiging op het nieuwe bedrijventerrein, dan kunt u een inschrijfformulier ophalen bij de publieksbalie Bouwen en Wonen op het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00. Ook kunt u het formulier vinden en uitprinten op de website van de gemeente: www.heiloo.nl of per e-mail aanvragen (info@heiloo.nl met als onderwerp 'Inschrijfformulier Boekeler meer'). Het ingevulde formulier dient u, onder vermelding van 'Inschrijfformulier Boekeler meer' voor 1 april 2003 te sturen naar Gemeente Heiloo, Antwoordnummer 1525, 1851 VB Heiloo (postzegel is niet nodig). Inschrijving is mogelijk tot 1 april 2003. In 2000 en 2001 heeft de gemeente een inven tarisatie gemaakt van belangstellenden voor een kavel op het nieuwe bedrijventerrein Boe kelermeer Zuid-3. Deze belangstellenden zijn reeds persoonlijk benaderd. Zij hebben een inschrijfformulier toegestuurd gekregen en kunnen dat ingevuld retourneren als zij nog steeds geïnteresseerd zijn. Stand van zaken bestemmingsplanprocedure Het bestemmingsplan Boekelermeer Zuid 3 is in de vergadering van 6 januari 2003 vastge steld door de gemeenteraad. Het vastgestelde plan ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00- 12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken, telefoonnummer (072) 535 66 66. De stukken kunnen ook worden geraadpleegd in de Openbare bibliotheek van Heiloo, het Malevoort 13. Het bestemmingsplan wordt tevens ter goedkeuring opgestuurd aan Gede puteerde Staten van Noord Holland. De gemeente verwacht uiterlijk 1 juli a.s. een reactie van de Provincie. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Vlei 28 - vergroten woning/dakopbouw (reg.nr. 2003/0029) Arklaan 18 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0032) De Waard 145 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0040) Van der Feen de Lilleweg 12 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0045) Rechte Hondsbosschelaan 13 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0050) Vierakkers 3 - vergroten woning/dakopbouw (reg.nr.2003/0053) Haesackerlaan 37 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0035) Zuidergeeststraat 18 - bouwen dierenverblijf (legaliseren) (reg.nr. 2003/0046) Harrelaers 28 - vergroten woning/aanbouw (reg.nr. 2003/0052) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Vanaf 7 maart 2002 is er een wijziging gekomen in de rol- en taakverdeling, het zogenaamde dualisme, tussen de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders. De gemeenteraad houdt zich bezig met de hoofdlijnen van het beleid, het toezicht op de uitvoering ervan en of de doelen die de raad voor ogen had ook daadwerkelijk zijn gehaald. Het college van B&W zorgt voor het uitvoeren van landelijke regelingen en de door de gemeenteraad vastgestelde hoofdlijnen. Voor welke zaken kunt u nu bij wie terecht? U kunt de raad(sleden) aanspreken over alle zaken die het algemeen belang betreffen, zoals de manier waarop aan dacht aan veiligheid wordt gegeven, hoe nieuwbouwplannen er uit zien, wat het subsidiebeleid is, hoe het verkeersbeleid ïw^ÈÊÊÊÈÈtmÊm Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Boomweijdt 1 - vergroten woning Kennemerstraatweg 45 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 27 februari 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot eh met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Holleweg 95. +rr- tl I 23 februari t/m 8 maart a.s. collecte Nationaal Jeugdfondsjjantje Beton van de gemeente eruit ziet, het afval stoffenbeleid of de controle op de financiën. Dit kan schriftelijk door een brief te richten aan de gemeenteraad, t.a.v. de raadsgriffier mevr. drs. G.C.I. Kager, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, of gebruik te maken van het inspreekrecht tijdens de commissievergaderingen. U kunt voorafgaand aan een commissie vergadering bij de griffier aangeven waarover u wilt inspreken. De gemeenteraad geeft u geen ant woord op vragen over het onderhoud van de openbare ruimte of een beslis sing over een bouwvergunning en ook niet over zaken die u persoonlijk raken, zoals de afwijzing van een Wvg-vergoe- ding, het niet tijdig geleegd zijn van de groene of grijze rolemmer of het weg- Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 27 februari 2003 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Westerweg 169 - vergroten woning (reg.nr. 2002/0361) Het Brugstuk 2 t/m 80 - veranderen twee noodtrappen/afsluiten met kooien (reg.nr. 2002/0365) Op de Wieken 13 - vergroten woning dakkapel voorzijde (reg.nr. 2003/0020) Westerweg 146 - vergroten woning en berging (reg.nr. 2003/0019) Jan Boltenhof 6 - vergroten woning/ dakopbouw (reg.nr. 2003/0028) Jan Boltenhof 21 - vergroten woning/ dakopbouw (reg.nr. 2003/0026) Jan Boltenhof 26 - vergroten woning/ dakopbouw (reg.nr. 2003/0027) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. halen van een boom. Daarvoor dient u bij het het college van B&W te zijn. In voorkomende gevallen zal de gemeente raad u daar ook naar verwijzen. Het college van B&W wordt bijgestaan door tal van medewerkers en u zult dan ook vaak via een ambtenaar aan uw infor matie kunnen komen. U kunt zich schriftelijk tot het college van burge meester en wethouders richten, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Ook kunt u voor een antwoord op uw vraag telefonisch contact opnemen met de gemeente, telefoonnummer (072) 535 66 66. Informatie Indien u twijfelt of uw verzoek gericht moet zijn aan de gemeenteraad of aan het college, kunt u op werkdagen tussen 9.00 tussen 12.00 uur contact opnemen met mevr. C. Toering of mevr. C. Moleman van de afdeling Bestuurs- ondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 46 of 535 66 47. urgerzaken Verkiezingen Provinciale Staten dinsdag 11 maart a.s. De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezingen van de leden van de Provinciale Staten een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Ook is het een kiezer toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor beide procedures is de termijn voor een schriftelijk verzoek verstreken. Indien u niet in uw eigen stemdistrict kunt stemmen of een volmacht wilt verstrekken om voor u te stemmen, dan zijn er de volgende mogelijk heden. Stemmen in een stembureau naar keuze Een kiezer kan de oproepingskaart omzetten in een kiezerspas. Met een kiezerspas kan de kiezer zich ter uitoefening van het kiesrecht aanmelden bij een stembureau naar keuze in de provincie. Na ontvangst van zijn oproe pingskaart kan de kiezer zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandi daatstelling (27 januari 2003) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 6 maart 2003. De publieksbalie van het gemeentehuis is geopend van maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 1De kiezer kan na ontvangst van de oproe pingskaart tot en met de dag van de stemming zelf een andere kiezer mach tigen voor hem/haar te stemmen door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 2. Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet op de dag van de kandidaatstelling (27 januari 2003) in het zelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) 6. j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4