Falkland kindertoneel speelt vreemde vogels NFO geeft concert in Heiloo Opera Quarta besluit winterserie in Witte Kerk Nieuwe expositie bij Tine Poelsma Bewegen is gezond, ook op De Duif Gemeente Heiloo sterk in klimaatbeleid mmmm UITKIJKPOST - 26 FEBRUARI 2003 - PAGINA 8 POLO Golf Pacific Golf Ocean Variant Golf Ocean Polo Atlantic Uw voordeel: 1.395,- Uw voordeel: 435,- Uw voordeel: 2.520,- Uw voordeel: 2.520,- Uw voordeel: Er is een Golf Ocean v.a. 18.090,- Er is een Golf Ocean Variant v.a. 19.490,- Er is een Polo Atlantic v.a. Er is een Golf Pacific v.a. 20.810,- Informatieavond/inloop ochtend CBS De Duif Dia lezing over Wales, Ierland en Engeland door Harry Raat Heilooër bridge club Sportinstuif 55+ Heiloo Kunstenaars gevraagd voor kunstdriedaagse Gemeente Heiloo scoort hoog in onder zoek naar duurzaamheid De Vroegte Wint Inleveren pakketten voor Polen Er is een Polo vanaf 11.565,-. Een Golf vanaf 17.795,-. Een Passat vanaf 26.290,-. Vanaf prijzen zijn inclusief BTW en BPM, excl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Brandstofverbruik 0 4,4-13,2 Optie pakket Verkrijgbaar op de Polo Basis, Comfortline en Atlantic: 15" Lichtmetalen velgen Deurgrepen en stootlijsten in carrosseriekleur Buitenspiegels in carrosserie- kleur Waarde: Actieprijs: 930,- 495,- Extra uitgerust met: 15" Lichtmetalen velgen Airconditioning Centrale vergrendeling met afstandsbediening Middenarmsteun vóór Chroomomrande klokken Speciale Golf Ocean bekleding Stootlijsten in carrosseriekleur Speciale achterlichten Waarde van deze extra's: Actieprijs: 2.815,- 295,- Extra uitgerust met: 15" Lichtmetalen velgen Airconditioning Centrale vergrendeling met afstandsbediening Middenarmsteun vóór Chroomomrande klokken Speciale Golf Ocean bekleding Stootlijsten in carrosseriekleur Speciale achterlichten Waarde van deze extra's: Actieprijs: 2.815, 295,- Waarde van deze extra's: 1.890,- Actieprijs: 495,- Extra uitgerust met: 16" Lichtmetalen velgen Airconditioning Centrale vergrendeling met afstandsbedieninj Xenonverlichting en speciale achterlichten Sportonderstel en sportstoelen Middenarmsteun vóór en lederen stuur Chroomomrande klokken Speciale Golf Pacific bekleding Stootlijsten in carrosseriekleur Waarde van deze extra's: Actieprijs: Extra uitgerust met: Climatic Elektrische raambediening vóór Centrale portiervergrendeling Elektrisch verstel- en verwarmbare buitenspiegels HEILOO - Op dinsdag 4 maart houdt basisschool De Duif, een informatiea vond. Vanaf 19.30 uur bent u welkom. In de aula kunt u algemene informatie krijgen. Het onderwijsteam zijn aan wezig om uw vragen te beantwoorden, evenals enkele ouders. Op woensdag 5 maart kunt u tussen 8.30 en 12.30 uur de school 'in bedrijf' zien. U bent wel kom in de diverse lokale. Ook dan zijn teamleden en ouders bereid om op uw vragen in te gaan. HEILOO - Wie heeft niet eens aan de vloedlijn van het Noordzeestrand gestaan en gedacht 'Hoe zal het zijn aan de andere kant van de zee die geen einde lijkt te hebben"? Dat einde is echter niet zo ver. Met de highspeed service ben je van Hoek van Holland in zo'n drie uur aan de andere kant. Je bent dan in het Koninkrijk Groot Brittannië en het is er anders kijk maar op je horloge en zie het is een uur vroeger geworden. En ook zo gek, het verkeer houdt links. Maar natuurlijk gaat deze dia- reis vooral om de bijzondere en mooie landschappen en de nog zichtbare resten van de (oude) cultuur. Donderdag 27 februari, aanvang 14.00 uur in het Trefpunt, entrée E 2,- p.p. inclu sief koffie/thee, organisatie Culturele Commissie ANBO, KB O en SOH. HEILOO - De uitslagen van de bij HBC op dinsdag 18 februari gespeelde wedstrijden zijn: A-lijn Klerk - Stark 65.80, Oosterwijk - Warmenhoven 61.80. B-lijn Brand - de Ruiter 60.00, Poulissen - Verhey 58.80. Donderdag 20 februari: A-lijn v. Baar - Mooy 59.90, Kat- Huting 59.40. B-lijn fam. Fam. Hutten 64.20, Leek - v.d. Steen 60.80. C-lijn Niele - Geerlings 59.90, Nielen - Beentjes 56.30. D-lijn Visser - Pin 71.30, Theune - Dijkstra 58.80. HEILOO - Sinds 1990 bestaat er in de gemeente Heiloo een sportinstuif voor hen die 55 jaar of ouder zijn en meer aan lichaamsbeweging willen doen of het advies hebben gekregen meer te bewegen. Onder leiding van een spor- tinstructrice wordt eerst een warming- up gedaan om de spieren soepeler te maken. Daarna kan er gekozen wor den uit diverse sporten als badminton, volleybal, tafeltennis, etcetera. De activiteiten vinden plaats op de donderdagmiddagen van 14.00 tot 15.30 uur in sporthal Het Vennewater, deelname kost E 3,- per middag.Geïnteresseerden kunnen vrij blijvend komen kijken in de sporthal. Voor nadere informatie kan gebeld worden naar tel. 072-5338873/5334420. Vogels met wel heel vreemde pluimage bevolken het kinderstuk van Falkland Toneel. Foto A. de Graaf HEILOO - Het zijn inderdaad een vreemd stelletje vogels, die voor jullie gaan optreden. Neem nou DOMINO. Hij woont in een prachtig nest, geluk kig en tevreden. Maar hij krijgt de schrik van zijn leven als er opeens twee vreemde trekvogels komen vliegen die nou net precies onder 'zijn' boom hun nest willen bouwen. Dat pikt ie niet. Dit stuk van Wim Burkunk onder regie van Maarten Schols belooft weer een vrolijke en vooral kleurrijke voorstel ling te worden.Het stuk is te zien in Theater De Beun te Heiloo. Aanvang vrijdag 14 maart 19.15 uur, zaterdag 15 en zondag 16 maart 13.30 en 16.00 uur. Entrée E 2,70 donateurs E 1,35. Kaartverkoop start 28 februari bij de volgende voorverkoopadresssen: Reisbureau World of TUI (voorheen Holland International), Raadhuisweg, boekhandel De schrijverij, Sigarenmagazijn 't Hoekje, C1000 (Ypestein) en Theater de Beun maan dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informatie en reserve ringen kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring, tel. 072-5115511. Heiloo - Het Noordhollands Fanfare orkest (NFO) en Muziekvereniging Eensgezindheid geven op zaterdag 12 april 2003 een gezamenlijk Jubileumconcert in het ontmoetings centrum van GGZ Willibrord te Heiloo. Dit concert wordt gegeven ter gelegenheid van de 105 jarig jubileum van Eensgezindheid, de vereniging die dit jaar met haar vele activiteiten weer volop in de schijnwerpers komt te staan. Het Noordhollands Fanfare Orkest (NFO) werd in maart 1994 opgericht. Het orkest is in tegenstelling tot het Heilooër muziekvereniging Eensgezindheid een fanfare-orkest met een regionale opzet. In het orkest spelen dan ook zowel beroeps- als amateur-musici uit de gehele provincie Noord Holland. Het NFO heeft zeker een ambitieuze doelstelling: het pro moten van goede, speciaal voor fanfare gecomponeerde muziek, bestaand repertoire maar ook nieuw werk. Inmiddels blijkt dat het NFO inder daad de verspreiding en de kwaliteit van de blaasmuziek in Noord-Holland stimuleert, tot plezier van musici en luisteraars. Het NFO st^at momenteel onder lei ding van Peter Kleine Schaars. Peter Kleine Schaars is sinds 1980 actief binnen de Nederlandse muziekwereld als all-round musicus. Aanvankelijk waren zijn composities voornamelijk geschreven voor big bands en jazz HEILOO - Op 5, 6 en 7 augustus wil len enkele medewerkers in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, een kunstdriedaagse houden. Regionale professionele kunstenaars kunnen in het prachtige centrum gratis exposeren in ruil voor het geven van een korte workshop of lezing. Lijkt dit u wat en wilt u hiervoor in aanmerking komen? Meldt u dan aan bij Stichting Ouderenwerk Heiloo. Er wordt dan contact met u opgenomen om een afspraak te maken om uw werk te bekijken. Tel. 072-5331297. HEILOO - De gemeente Heiloo behoort met haar energiebeleid tot de vijf meest succesvolle Noord- Hollandse gemeenten. De gemeente werkt al meer dan tien jaar aan ener giebesparing, duurzaam bouwen en interne milieuzorg. Wethouder Opdam: „Uit het onderzoek blijkt dui delijk dat deze inspanningen vruchten afwerpen". HEILOO - De zeevissers van DVW hebben op zaterdag 22 februari het sei zoen geopend door met de Marsdiep de Noordzee op te stomen. Even zag het er ondanks het schitterende win terweer naar uit dat de visdag niet door zou gaan, want de oorspronke lijke boot vanuit IJmuiden wist op het laatste moment niets meer van de door DVW gemaakte reservering. De vis moest ver worden gezocht, ondanks de goede vangstberichten langs de kant, waar men tussen de booreilanden op ongeveer 55 kilometer uit de kust zat. Het leek een slechte dag te worden tot het laatste wrak waar de wedstrijd gehouden werd. Degene die voor op de boot zaten hadden op dit wrak geluk want daar werden vele vissen boven gehaald en achterop de boot bleef het rustig. Kampioen 2002 Joop Nieuwland heeft een prachtige Steenbolk gevangen en heeft daarmee een stevig DVW-zeevisrecord op papier gezet. De winnaar is Olaf van Nooijen geworden voor Harry Klaver en Ronald Klaver. Totaal werden er 110 vissen gevangen met een totaalge wicht van 82 kilo. DVW gaat op zater dag maart kantvissen op de Noordpier in Wijk aan Zee en op zaterdag 5 april waddenvissen op de Rival vanuit Den Helder. Voor opgave of verder einforma- tie kunt u bellen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330emial.wijckelsma@hccnet.nl of R. Blok, tel. 072-5336108. ensembles maar door zijn aanstelling als trombonist en stafarrangeur bij de Marinierskapel de Koninklijke Marine (1989) heeft hij zich gespecialiseerd in het schrijven voor blaasorkesten. Sindsdien zijn de composities van de Marinierskapel de arrangementen van zijn hand geworden. Uiteraard vinden deze ook hun weg naar andere beroeps- en amateur gezelschappen in binnen en buitenland. Sinds december 2001 is Peter Kleine Schaars als diri gent verbonden aan het Noordhollands Fanfare Orkest. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren kan bij: Monica Verhage, Vennewaard 162, Alkmaar op woensdag 5 maart van 19.30 - 22.00 uur, tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn en met een stevig touw eromheen. De adressen en afzender dienen duidelijk leesbaar geschreven te worden. Vanaf heden mogen ook meubels, koelkasten e.d. echter geen geld. Het maximale gewicht is 25 kg de kosten zijn 3,40 euro per pakket plus 1.30 euro per kilo. Bij het inlveren is men verplicht een legimitatiebeweijs te tonen. HEILOO - De winterconcertserie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) wordt op zondag 2 maart, aanvang 15.00 uur, afgesloten met een concert door het ensemble Opera Quarta. De vier leden van dit ensemble, te weten Yoshi Kazama - clavecimbel/orgel, Emely Robinson - cello, Sophie Gent - viool en Tuomo Suni - viool, komen uit respectievelijk Japan, Engeland, Australië en Finland. Allen zijn afge studeerd in hun eigen land, hebben gespeeld in diverse orkesten en ensembles en hebben vervolgens hun opleiding vervolgd aan het Koninklijk Conservatorium in den Haag met de specialisatie 'oude muziek'. Sinds het jaar 2000 vormen zij dit succesvolle ensemble. Zo hebben zij recentelijk in twee prestigieuze concoursen 'oude muziek' prijzen behaald, namelijk de eerste prijs in het 'Van Wassenaar con cours' (oktober 2002) en bij de 'Premio Bonporti' eveneens de eerste prijs alsmede nog twee prijzen, waar onder de eerste prijs voor de uitvoe ring van de werken van F A Bonparti (1672-1749). Het ensemble was ook uitgenodigd voor een concert in Fusignano (Italië) ter gelegenheid van de geboortedag van Arcangelo Corelli 350 jaar geleden in deze plaats. Dit jaar worden ook con certen gegeven in andere plaatsen van Italië,alsmede in Frankrijk, Engeland en uiteraard in ons eigen land. Het uit te voeren programma zal bestaan uit werken van onder meer Bonporti, Corelli, Geminiani en Stradella. Gevoegd bij de uitstekende akoestiek van de Witte Kerk belooft dit weer een muzikaal genieten te worden. De toegangsprijs bedraagt E 8,- (voor 62+, CJP en 13- E 7,-). Kaarten kunnen worden gereserveerd via de tel. 072- 5334804 en 5335852. Ook kan worden geboekt voor het concertdiner, bestaande uit toegang voor het concert met daarop volgend voor een drie-gan genmenu in restaurant de Loocatie tegenover de Witte Kerk, voor de prijs van E 25,- (boeken via 072-5334804). HEILOO - Afgelopen donderdag (20 februari) hebben de kinderen van groep 7/8 van De SpringschaiLS een optreden gehou den voor de ouders, broertjes en zusjes, opa's en oma's. In de aula van locatie Oost hebben zij zeven liedjes gezongen van Kinderen voor Kinderen, die zij met hun zangjuf (een van de moeders) heb ben ingestudeerd. Omdat zij dat inmiddels al vier jaar elke woens dagochtend doen, kon er ook gewerkt worden aan verschillende opstellingen en dansjes. Het was een hele leuke show, waar het enthousiasme van afstraalde! HEILOO - Vanaf 5 maart is er weer een nieuwe expositie bij Tine Poelsma te bewonderen. Deze is weer een vervolg op de steenstructuren. De stenen blijven een grote inspiratie bron voor de kunstenares. Daar kan ik vele kanten mee op van een lijnencompositie, een ritme, of bijvoorbeeld een meer figuratieve rich ting zoals de strandtaferelen aldus Tine Poelsma. De expositie is zoals altijd elke woensdag geopend vanaf 10.00 tot 16.00 uur. Of na telefonisch afspraak, tel. 072-5334596. De maandan juni en juli is het altelier gesloten aan Termij en 189 te Heiloo. HEILOO - Afgelopen vrijdag werd onder veel gejuich de wintercompetitie op basischool de Duif afgesloten. Zes vrijdagmiddagen is er door de leerlin gen van groep 5 t/m 8 vol vuur gestre den om het schoolkampioenschap dammen, schaken, sjoelen, 4 op 1 rij en tafeltennis. Na veel spannende wed strijden kwamen de volgende kampi oenen uit de bus: Jan Sengers groep 7 (dammen), Rosjgar Fatah groep 7 (schaken), Rosanne de Keijzer groep 8 (4 op 1 rij), Leroy Niekoop groep 6 (sjoelen), en Tim Ibink (tafeltennis). De winnaars gingen met een echte beker naar huis en alle deelnemers kregen een herinneringsvaantje. Ook op ijsbaan de Meent in Alkmaar lieten de leerlingen van de Duif zich niet onbetuigd. Van de 700 kinderen die meededen eindigde Machteld de Vries uit groep 6 op een wel zeer verdienste lijke vijfde plaats. Marloes Hoekstein, ook een leerling van de Duif uit groep 8 plaatste zich op 25 januari tijdens de skivoorwedstrij- den in Bergen voor de Nederlands Kampioenschappen Skiën voor scho lieren. Deze zullen op 15 maart in Bergschenhoek gehouden worden. Het moge duidelijk zijn dat 'gezond bewe gen,' op basisschool de Duif hoog in het vaandel staat. Op het gebied van klimaatbeleid en duurzaam bouwen scoort Heiloo maar liefst 70% van de 40 punten die voor dit onderdeel te behalen zijn, heeft Heiloo er 28 gescoord. Het totaalbeeld geeft een zeer positief beeld van de gemeente Heiloo in haar streven naar verduurzaming van de samenleving. Ook in de toekomst blijft de gemeente aan haar klimaat- en waterbeleid wer ken. Zo start de gemeente dit jaar met hernieuwd beleid om C02-reductie en stimulering van duurzame energietoe passingen te bevorderen. Ook zal de Milieudienst Regio Alkmaar dit jaar opnieuw het Energie Prestatie Advies (de EPA) stimuleren met specifieke aandacht voor het benutten van zonne- energie. Novem (de Nederlandse Organisatie Voor Energie en Milieu) en het C02-servicepunt van de Provincie Noord-Holland ondersteu nen de hernieuwde ontwikkeling van klimaatbeleid.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8