Jngezoïdhi bi Herhaling uitzending buurtbus bij Streekradio Excellence Silhouet feestelijk heropent Judith Koelemeijer bij het Literair Jazz Café Cursus voor ouders over kinderen internet Zaterdag kijken zonder afspraak bij ERA-makelaar "Mijn ouders weten niets van internet" Nieuw paspoort bij gemeentehuis te Heiloo Paddentrek en lente koorts in Heilooër Bos 15 Maart Beef in de Buk Buk Opbrengst collecte Hersen- en Psychische Ziekten Nivon ledenvergadering Koninginnedag Plan Oost Vrijwilligers gezocht Ledenvergadering Wonen 50+ Eten en genen, zorg of zegen? Bijeenkomst van de Weidevogelbescherming Heiloo Dansen op zondagmiddag Wandelen goed voor u Activiteiten AVVH e.o. Ledenvergadering Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo EHK Klaverjasclub UITKIJKPOST - 12 MAART 2003 - PAGINA 10 De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. In februari van dit jaar zou mijn pas poort verlopen. De gemeente stuurde me in januari - ruim op tijd - een brief met info: 'Hoe te handelen bij de aan vraag van uw nieuwe paspoort'. Verlengen is niet meer mogelijk. Dus pasfoto's laten maken en daarmee naar het loket Burgerzaken. Daar wordt het aanvraagformulier Paspoorten keurig ingevuld en voor zien van mijn recente pasfoto tegen vooruitbetaling van E 33,37 in orde gemaakt. „Over een week ligt het voor u klaar", zegt de dame achter het loket. Op de afgesproken dag neem ik mijn nieuwe, buitengewoon beveiligde paspoort in ontvangst. Ziezo: nu kan ik straks weer op reis. Echter, thuis het nieuwe document rustig bekijkend, blijkt dat de foto die er elektronisch werd opgezet is verschoven en niet veel meer op mij gelijkt. Wat te doen met een paspoort met een vreemde beeltenis erop? Terug naar loket Burgerzaken van de gemeente met het verzoek me een pas poort van goede kwaliteit te leveren waarmee ik door de paspoortcontrole kan zonder ingerekend te worden wegens vervalsing. Het antwoord van de ambtenaar: „Dat kan ik doen maar dan moet u eerst weer opnieuw beta len. We werken niet voor niets" en ver der „Het is onmogelijk dat er iets fout is. Die kaart met foto wordt geleverd door Johan Enschedé. Daar kan niks mis mee zijn." „Maar ziet u dan niet", antwoordde ik, „dat die foto erop ver vaagd is en onzuiver is geprint? Ik lijk er niet op." De ambtenaar van Burgerzaken: „Ja als uw hoofd niet zo groot was zou het beter op dat vakje in het paspoort passen." Ik: „Maar Joh. Enschedé heeft het juist verschoven en groter gemaakt." Zij: „Ik vind dat u er sprekend op lijkt en dat het vervaagd is, is toch heel goed, dan zijn uw rim pels niet zichtbaar." De chef de hr. Mosselaar, die juist passeert wordt erbij geroepen. Ook hij weet mijn zorg niet weg te nemen, slechts dat er nog nooit iemand op zoiets is komen recla meren. Op mijn zorg, dat ik ergens in een ver buitenland met dit paspoort niet herkend zal worden en kan wor den vastgezet, hoopt hij dat, dat land dan een goede Nederlandse ambassa de zal hebben waar ik contact mee kan opnemen. Daarbij mag ik hem bellen in gemeentehuis Heiloo. „Bovendien", zegt hij, „is die plastic kaart met pasfo to door Johan Enschedé voorzien van een extra contour afdruk aan de achterkant zodat niemand er onge merkt een andere foto op kan plakken. Je zou wel die kaart kunnen lossnijden en door een ander vervangen. Maar verder is dit nieuwe paspoort beveiligd voor bijna 100%." „Behalve dan de gelijkenis met het beeld van de eige naar dat door een slecht ingestelde printer bij Joh. Enschedé danig ver vormd wordt", roep ik nog. De hr. Mosselaar verzekert me dat de gemeente zich inzet om de burger zo gerust mogelijk op vakantie te laten gaan en wenst me een goede reis. Conclusie: Johan Enschedé is heilig en kan geen fouten maken. Gemeente Heiloo houdt zich keurig aan de regels. Zij zijn geheel gedekt. Van zorg voor de individuele inwoner is geen sprake, want de fout wordt niet hersteld. Ik reis voortaan met de zegen van de heer Mosselaar...Tot het mis gaat en ik word gearresteerd wegens bezit van een vals paspoort. A.J.C. Leijen, Heiloo HEILOO - Terwijl de bomen nog kaal zijn is het toch al lente in het Heilooër bos. Hier en daar bloeit het speenkruid en de padden maken zich op voor hun jaarlijkse trek naar het water. In de winter zaten ze verborgen onder de bladeren, maar op zachte nachten gaan ze op weg naar de plek waar ze hun leven minstens vier jaar terug begon nen zijn. Dat is een van die raad selachtige dingen in de natuur die vooral het voorjaar zo bijzonder maken. Zoals ook het zingen van de vogels of het roffelen van de spechten. Op zondag 16 maart is er weer een maandelijkse natuurwandeling van het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. De gids die u om 10.00 uur opwacht bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg zal u graag meer vertellen over al die lentezaken tijdens een wandeling van ongeveer twee uur. Trek nog maar iets warms aan en waterdicht schoeisel, want het voorjaar is vaak koud en nat. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlich tingen kunt u bellen, tel 072-5325110 of 5350323. /j/fryff'/' r/r/j/YY' f/t<>Yi/f>Y Pastoor van Mijenweg 12.1852 EH Heiloo. tel 5321048 HEILOO - Eindelijk is het dan zover, Beef zal het grootste podium in Heiloo betreden. Deze band uit Eindhoven heeft al veel furore gemaakt in Nederland en omliggende regionen. Reggae met een flinke dosis ska is hoe je de muziek van Beef het beste kort kunt omschrijven. 2-1, Boss-Cat, Koen Fu, Bramskool en One Drop hebben gek genoeg allen de roots van de reg gae ontdekt door te luisteren naar Bob Marley en laten deze invloed ook goed naar voren komen in hun nummers. Drie van de vijf bandleden nemen het zingen voor hun rekening waardoor er een mooie en uitdagende variatie naar voren komt. Twee gitaren (bespeeld door 2-1 en Bramskool) geven de muziek net weer even een wat voller geluid wat heerlijk ondersteund wordt door het zwevende geluid van de toet sen van Boss-Cat. Uiteraard heeft de drum (One Drop) de onvergetelijke ska-reggae-beat waar de vette basto nen van Koen Fu doorheen knallen. Iedereen die weet hoe lekker reggae en ska klinkt, moet zeker komen kij ken naar het optreden van Beef. Je kunt voor 15 maart al kaarten kopen bij Buk Buk op donderdag en vrijdagavond vanaf 21.00 uur. Vanaf 21.00 uur gaat de deur open en de entree is E 8,-. HEILOO - Van 16 tot en met 22 febru ari is de Nationale Collecte Hersen ziekten en Psychische ziekten gehou den. In Heiloo is dit jaar voor de vierde maal gecollecteerd door 12 collectanten. De opbrengst bedroeg E 1.953,58. In 2004 wil de Hersenstichting in een gro ter gebied van Heilob collecteren. Geïnteresseerden kunnen contact opne men met Jacqueline Groot, tel. 072- 5333189. Heeft u de collecte gemist? U kunt uw bijdrage alsnog overmaken op giro 950 ten name van Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten te Den Haag. HEILOO - Het programma over de buurtbus in Heiloo, eerder uitgezon den op 26 november vorig jaar, zal op verzoek van geïnteresseerden die het niet hebben gehoord, worden herhaald op 18 maart van 20.00 tot 21.00 uur. In de media is dit project uitvoerig toe gelicht. De buurtbus is een samenwer kingsverband van de ouderenbonden ANBO en KBO in Heiloo, de provin cie, de gemeente Heiloo en busonder neming Connexion. Aan dit program ma wordt deelgenomen namens de ouderenbonden door de heer Hein Holman, voorzitter van de vereniging de Buurtbus, de heer Joop Swart, coör dinator en chauffeur en de heer Rob Obdam, wethouder van de gemeente Heiloo. Samenstelling en presentatie is in handen van Bob van Unnik. Het programma is te ontvangen op de FM band 106.3 en op de kabel 96.5. HEILOO - Op woensdag 19 maart houdt de afdeling Heiloo van het Nivon de jaarlijkse ledenvergadering. Naast de gebruikelijke huishoudelijke zaken is er voor de leden gelegenheid zich uit te spreken over het afgelopen seizoen en plannen te maken voor het volgende jaar. Na afloop van de verga dering (ca. 21.15 uur) zal Fred Mulder dia's laten zien van allerlei activiteiten die de afdeling sinds ongeveer 1980 heeft georganiseerd. Bij dit gedeelte van de avond zijn ook andere belangstellen den welkom. De toegang is gratis. HEILOO - Koninginnedag in Plan Oost is altijd een gezellige dag waar van er de laatste jaren met de werk groep Jeugd een feestelijke gebeurte nis van is gemaakt. Ook dit jaar gaat dit zeker weer gebeuren, alleen zoals het er nu uit ziet in een wat minder uit gebreide vorm dan de organisatoren dat gewent zijn. Er is namelijk een tekort aan meewerkende en meeden kende vrijwilligers. Door middel van deze oproep hoopt de organisatie de Plan Oost bewoners te mobiliseren om samen met hen voor 30 april iets moois te organiseren. Zoals het er nu voor staat gaat in elk geval de versierde fietsoptocht door en is er muziek in het Oosthonk. Voor de verdere invulling zijn vrijwilligers nodig. U kunt u opge ven als vrijwilliger bij Joke, tel. 072- 5339249 (tussen 18.00 en 19.00 uur) of Margot, tel. 5334098. Graag opgeven voor 21 maart. HEILOO - Wonen 50+ Heiloo houdt zaterdag 15 maart van 10.00 tot 12.00 uur haar algemene ledenvergadering in de ter Coulsterkerk. Naast jaarver slag en financieel overzicht wordt door de voorzitter informatie gegeven over de voortgang van de toekomstige bouwplannen. Leden hebben voor deze vergadering een uitnodiging ont vangen, belangstellenden zijn welkom. HEILOO - De NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo, houdt op woensdag 19 maart een bijeenkomst met als thema de biotechnologie met name de geneti sche manipulatie in ons voedsel. De avond wordt gehouden in een zaal van de Ter Coulsterkerk en begint om 20.00 uur. Niemand wil eten op zijn bord dat door onwetendheid of een foutje in het productieproces zijn of haar gezond heid kan schaden. Zijn er, naast de voordelen, ook risico's of alternatie ven? Welke invloed kunnen genetisch veranderde organismen hebben op het milieu en verstoren zij het natuurlijk evenwicht. Hoe gaat dat eigenlijk in z'n werk, genetische manipulatie? Op al deze vragen hopen de Vrouwen van Nu een antwoord te krijgen na de lezing van het bestuurslid Annemieke Woudstra, oud biologiedocente in het volwassene nonderwijs. Ook niet-leden zijn wel kom, zij betalen 2 euro. HEILOO - Afgelopen zondag werd het ingrijpend verbouwde pand van Silhouet Binnenhuisarchitectuur aan de Kennemerstraatweg 99 heropend. Door het bestaande pand (450 m2) flink onder handen te nemen, en ver volgens samen te voegen met de 400 m2 naastgelegen ruimte, is een zeer ruime en overzichtelijke showroom gecreëerd. Daarin wordt op een fraaie manier de smaakvolle collectie woon accessoires gepresenteerd. In de sfeer vol ingerichte stijlkamers vindt u een grote collectie meubels, verlichting, vloeren, gordijnen, tapijten en andere woonaccessoires. De opening werd verricht door Hans Fonk, uitgever van Objekt, voor de muzikale sfeer zorgde Fifties Five. Modeshow Bij Silhouet, dat dit jaar 20 jaar bestaat, hebben de eigenaren Kees Schermerhorn en Pieter Duyneveld bepaald niet stilgezeten. „We zaten vijf jaar aan de Stationsweg voordat wij naar hier verhuisden", laat laatstge noemde weten. „Sinds die tijd zijn we continu bezig geweest met verbouwen en verbeteren van onze winkel." Nu Silhouet over bijna de dubbele opper vlakte ten opzichte van voorgaande jaren beschikt, is er veel meer mogelijk binnen de zaak. Duyneveld: „We kun nen sowieso meer tonen aan onze klanten en willen in september zelfs een modeshow organiseren. Een leuke uitdaging, inderdaad. Verder wordt op een groot doek continu een film ver toond over de vervaardiging van onze collectie meubels, zodat de klant weet wat hij koopt. In de fraaie keuken, die overigens ook gewoon bij ons te koop is in alle kleuren die men maar wenst, bakken wij op zaterdag appeltaart voor onze klanten. Even uitrusten aan de stamtafel, met een lekker kopje kof fie, het is allemaal mogelijk bij Silhouet!" Kinderen wel even zoet Ook aan de kinderen is gedacht. Die hoeven zich beslist niet te vervelen bij Silhouet! Binnenkort kunnen zij in de computerkamer hun eigen interieur op het scherm ontwerpen, en hun speelka mer virtueel inrichten zoals zij dat wil len. Die zijn voorlopig dus wel even zoet bij de binnenhuisspecialist! Dat de eigenaars niet alleen aan de kinde ren van de klanten hebben gedacht, bewezen zij zondag duidelijk. In plaats HEILOO - Op 18 maart houdt de Weidevogelbescherming Heiloo een bijeenkomst. Onno Steendam, coördi nator bij Landschap Noord-Holland zal de laatste ontwikkelingen uit de doeken doen en zal tevens het compu terprogramma demonstreren, wat ook bij Weidevogelbescherming Heiloo gebruikt wordt. Deze bijeenkomst is vroeger dan voorgaande jaren in ver band met de nieuwe wetgeving dat eie ren niet meer geraapt mogen worden. Bovendien zijn de weidevogels vroe ger terug uit warmere streken. Belangstellenden zijn welkom om 20.00 uur in het Open Huis. HEILOO - Zondag 23 maart zal voor de laatste maal in dit winterseizoen weer een Literair Jazz Café plaatsvin den. Deze keer zal Judith Koelemeijer een lezing verzorgen. Deze schrijfster is geboren in 1967 en studeerde Culturele Studies aan de Universiteit van Amsterdam en volgde daarna de Post Doctorale Opleiding Journalistiek aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Vanaf 1994 werkt ze als journalist, tot mei 2000 in vaste dienst bij de Volkskrant, daarna als freelancer. In oktober 2001 debu teerde zij met Het zwijgen van Maria Zachea een ware familiegeschiedenis, waarin ze het gezin van haar vader beschrijft: twaalf kinderen, geboren tussen 1934 en 1953 in het Zaanse Wormer. Aanleiding was de jarenlange zorg van de twaalf voor hun oude, zwijgende moeder. Het verhaal van dit oer-Hollandse gezin blijkt zeer herkenbaar voor een groot publiek. Inmiddels zijn er meer dan 130.000 exemplaren van "Het zwij gen van Maria Zachea' verkocht. In juni werd het boek bekroond met de Zaanse Cultuurprijs. Eind oktober won Judith Koelemeijer de prestigieu ze NS Publieksprijs. Met muzikale omlijsting van het Opus 4 Kwartet zal het weer een bijzonder boeiende zondagmorgen worden in de grote zaal van het Open Huis, aanvang 11.00 uur, zaal open 10.30 uur. Toegangsprijs 6,50 euro (incl. kopje koffie of thee). Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf maan dag 17 maart bij boekhandel Deutekom (nabij winkelcentrum 't Loo) of aan de zaal. Telefoonnummer voor inlichtingen: 072-515511 Wie de uitzending over de buurtbus gemist heeft krijgt binnenkort nog een kans. (archieffoto) HEILOO - Binnenkort start in de openbare bibliotheek van Heiloo een cursus over kinderen en internet, spe ciaal voor ouders. De cursus heet Mijn Kind en Internet en telt drie bijeen komsten. Tijdens de cursus leert u als ouder (van internettende kinderen 9- 13 jaar) van alles over de leuke dingen en risico's van internet. Ervaringen worden gedeeld, er wordt (thuis) samen met uw kind gesurft. Bovendien leert u (en uw kind) alles over veilig internet: chatboxen, mailen, downloa den. De cursus Mijn Kind en Internet wordt door bibliotheken in het hele land gegeven. In Heiloo is de cursus echter heel bijzonder, omdat deze wordt gegeven door de initiatiefnemer en bedenker, Bamber Delver. Hij is deskundig op het gebied van kinderen, ouders en internet, en woont in Heiloo. In de afgelopen weken heeft hij op twee basisscholen (de Radboudschool en de Willibrord) les gegeven aan groep 6, 7 en 8 over het gebruik van internet. Leuke en minder leuke ervaringen kwamen hierbij aan bod. Tijdens de lessen bleken veel kinderen nauwelijks thuis te kunnen praten over wat zij mee maken tijdens het chatten, surfen of mailen. "Mijn ouders snap- pen er niets van", was een veel gehoor de opmerking. Tijdens de klassenge- sprekken bleek dat kinderen naast alle leuke ook vervelende ervaringen heb ben: "Dat je surft en opeens seks ziet en het niet weg kan klikken", of: "Kinderen geven van alles als je chat, waar ze wonen en hoe je ze kunt bel len", en: "Onze computer heeft ook een vjrus, dat weet ik omdat ik die mee heb gedownload toen ik een muziekje ophaalde via internet." Als ouders weinig snappen van inter net, zullen kinderen niet met hen pra ten als er iets mis gaat, merkt Bamber Delver: „Dat moet anders. Ouders moeten zich verdiepen in waar kinde ren met hun computers mee bezig zijn. Dat gaan we op de cursus doen." Hij voegt eraan toe: „De cursus is ervoor om tips te krijgen om problemen op te lossen, zoals het blokkeren van verve lende e-mail of tijdens een chat. Maar nergens wordt het onbegrijpelijk. Elke ouder kan eraan mee doen." Ook als uw kind niet op één van deze scholen zit, kunt u zich opgeven voor deze bijzondere cursus Mijn Kind en Internet. Start cursus: woensdagavond 26 maart (plus 2 en 9 april, 19.00-21.30 uur) Informatie: Marieke Hagen, tel. 072-5330670 (bibliotheek, Malevoort). van een openingsgeschenk mee te brengen, verzochten zij de aanwezigen een donatie te schenken aan kinderte huis Antonius in Castricum. In het medisch kindertehuis wonen zo'n zestig kinderen, in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar die (tijdelijk) uit huis geplaatst zijn. Negen kinderen, voor wie een perma nente terugkeer niet mogelijk is, hebben vorig jaar een onderkomen gevonden in woonwijk de Egelshoek te Heiloo. „Iedereen is uiteraard welkom om te kijken hoe het bij ons geworden is", laat Pieter Duyneveld weten. „Maar wat als iedereen een boeket bloemen mee neemt? Na een week zijn deze vergaan en heeft niemand er meer iets aan. De kinderen van Antonius Kinderhuis hebben dringend behoefte aan extra gelden, dus zo konden wij op deze manier mooi ons steentje bijdragen. Het nieuwe Silhouet Wat mag u nog meer van Silhouet ver wachten? „Iedereen die op zoek is naar een compleet interieur, advies op kleurgebied, kantoren- en winkelin richting, keukens, ontwerpen voor inte rieur, het opnieuw stofferen van meu bels, tja, eigenlijk alles wat met binnen huisarchitectuur te maken heeft, moet maar eens binnenlopen in het nieuwe Silhouet", aldus Pieter Duyneveld. Silhouet binnenhuisarchitectuur, Ken nemerstraatweg 99 te Heiloo, tel. 072- 5331199 of kijk op www.silhouetinte- rieur.nl. REGIO - Het zoeken naar een woning is een heel gedoe. Aan de ene kant heb je te maken met wat je kunt besteden, maar aan de andere kant met de vraag wat je voor dat geld kunt krijgen, zeker als je in een ander deel van het land zoekt. En waar moet een huis aan vol doen voordat het voor jouw doelein den geschikt is? Hoe kom je erachter wat je eigenlijk wilt? Allemaal veelgestelde vragen aan ERA-makelaars. En niet alleen van mensen die voor het eerst een huis gaan kopen. Vaak is er een specifieke reden waarom mensen een andere woning kopen. ERA-makelaar Leny Sommeijer vertelt: „Verandering van bepaalde omstandigheden kunnen redenen zijn voor een verhuizing. Zeker omdat het een grote financiële beslissing is die je niet elke dag neemt, blijft het altijd een hele stap. Huizen bekijken is een kunst op zich, daarom raden wij mensen ook altijd aan om met een makelaar een woning te bezichtigen. Maar om je te oriënteren als je woonwensen nog vaag zijn is het heel goed om zelf zoveel mogelijk hui zen te gaan bekijken tijdens ERA's Open Huizen Route. Hoe meer huizen je ziet, des te beter kun je je een beeld vormen van wat je eigenlijk zoekt. Veel kopers vinden dat erg prettig." Maar dat is niet het enige wat kopers op prijs stellen bij ERA's Open Huizen Route. Leny Sommeijer vervolgt: „Vaak willen mensen aan het einde van hun werkdag of in het weekend bij een huis kijken, omdat ze anders vrij moeten nemen. Voor veel verkopers is dat niet zo handig, omdat dat voor hen vaak tijdstippen zijn waarop men geen bezoek wil. Om toch aan de kopers tegemoet te komen organiseren de ERA Makelaars een aantal keren per jaar op zaterdag een Open Huizen Route. Zo kunnen mensen zaterdag 15 maart van 11.00 - 14.00 uur weer zon der afspraak vooraf alle deelnemende panden bezichtigen. De verkoper zelf zal de kijker rondleiden door zijn woning. Als er serieuze belangstelling bestaat, nemen wij het vanaf daar over. Kopers vinden het prettig dat ze thuis een route kunnen samenstellen en daar op hun eigen tempo kunnen gaan kijken. Als ze dan serieuze interesse hebben en nog eens op hun gemak wil len terugkomen, dan kan dat in de meeste gevallen wel in de week erop. In sommige gevallen wordt de woning op de dag zelf verkocht, dus dan ben je wel te laat. Maar een huis kopen doe je niet overhaast, daarvoor is> het een te grote aanschaf." ERA's Open Huizen Route wordt door alle 180 ERA-makelaars in Nederland georganiseerd. Het lande lijke woningaanbod staat op www.era.nl. Het plaatselijke aanbod staat ook op www.hopman.nu èn in de speciale woonkrant die in de Uitkijkpost van deze week zit bijgeslo ten. Natuurlijk kan de krant ook op het kantoor van Hopman ERA Makelaars HEILOO - In het Open Huis kunt u op zondagmiddag 16 maart tussen 14.00 en 17.00 uur weer gezellig dansen op muziek van het Inter-Ned Kwartet onder leiding van Jaap de Haas. De entree bedraagt E 3,-. aan de Kennemerstraatweg 330 Heiloo worden afgehaald. Omdat er in de week van de Open Huizen Route altijd weer huizen verkocht worden die toch in de krant staan, is het aan te raden om tevoren nog even de deelnemende huizen te checken op internet of te bel len met het kantoor van Hopman ERA Makelaars, tel 072-5334095. HEILOO - Nu het voorjaar er weer aankomt heeft u er vast behoefte aan regelmatig naar buiten te gaan en meer in beweging te komen. Maar het is niet altijd even leuk om dat in je eentje te doen. In Heiloo bestaat daarom al bijna tien jaar een wandelclubje voor vrouwen en mannen van boven de vijf tig jaar. Zij hebben er aardigheid in elke week samen een wandeling van ongeveer 10 kilometer (plm. 2 uur) te maken door de mooie omgeving van Heiloo. Soms gaan zij naar één van de duiningangen bij Egmond en maken dan hun wekelijkse wandeling in de duinen. Bij slecht weer (regen) gaat de wandeling niet door. Op dit moment telt de groep zo'n 10 personen maar dat mogen er best wel weer wat meer worden. U heeft nu dus de gelegen heid dat al lang bestaande goede voor nemen in praktijk te brengen en u aan te melden. Natuurlijk kunt u eerst een keer op proef meewandelen. U ver plicht zich daarmee tot niets, daarna trouwens ook niet. Er is namelijk geen officieel lidmaatschap en er is ook geen contributie verschuldigd. Waar komt u dat nog tegen? Slechts de kosten van uw eigen eventuele con sumptie na afloop van de wandeling en een kleine bijdrage in de kosten van eventueel gezamenlijk autovervoer naar de duinen komen voor uw reke ning. De wandeling gaat elke week (behoudens slecht weer) op donder dagmiddag om precies 13.30 uur van start bij het Tennispark Heiloo op de hoek Belieslaan De Dors. HEILOO - Op woensdag 19 maart houdt de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo een excursie met rondleiding over Familieportretten naar het Museum van Loon in Amsterdam. Dit huis werd in 1973, na een zorgvuldige restauratie, voor het publiek opengesteld. De collectie omvat een tachtigtal familieportretten uit de 17de tot de 20ste eeuw, die in combinatie met een groot aantal gesig neerde meubels, zilver, porselein en gou den penningen de historische kamers tot een uniek geheel maken. Inlichtingen en opgave: Anneke Kager, tel. 072-5332935 (Tbssen 19.00 en 20.00 uur). HEILOO - Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo houdt op don derdag 3 april haar jaarlijkse ledenver gadering in Bowlingcentrum Heiloo, aanvang 20.30 uur. Zij geeft dan een uiteenzetting van het afgelopen jaar en toont haar jaarcijfers en geeft een toe lichting op de begroting 2003. Alle leden van 18 jaar en ouder zijn welkom. HEILOO - Op 17 maart houdt EHK weer een open drive. De avond begint om 20.00 en eindigt om 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer Leurink, tel. 072-5334366 of bij de heer Knegt, tel. 072-5334056. Een aantal recepten zijn ons toege stuurd onder de noemer wat je vers haalt is lekkerDe inzendster is eigenaar van een groentespeciaal zaak in Castricum, Dus zou je kun nen zeggen: ja, logisch dat zij dat zegtToch is het absoluut waar wat zij beweert Heeft u wel eens groen ten rechtstreeks van het land gege ten? Dat smaakt heerlijk. Hoe ver ser de groentenhoe lekkerder. Uiteraard is ook de totale teeltwij ze (de grond, de bemesting en de verdere behandeling) van enorme invloed op de smaak. Dus verse groenten verhogen het succes van de maaltijd. Maar eerst een eenvoudig recept voor een fris voorgerecht van gevul de tomaten. Benodigd per persoon anderhalve tomaat of wel 3 tomaten voor 2 per sonen. Koop wat kleinere tomaten, maar wel lekker rijp. Verder 1 bakje Zaziki (Grieks yoghurtproduct met kruiden en knoOook en verkrijgbaar bij Cl000 en Albert Heijn, maar ook wel bij andere supermarkten), wat zwarte olijven en wat "decoratief groen' (bijvoorbeeld wat blaadjes eikenbladsla). De tomaten boven en onder kruis lings een kerfje geven, even in kokend water houden en vervolgens ontvellen. Eenvoudiger is om de tomaten alleen maar te wassen en niet te ontvellen, maar toch wordt het smakelijker als u de moeite neemt om het wel te doen. De toma ten halveren, met een mesje de zaadkant lossnijden en de zaadjes eruit halen. Aan de ronde kant iets van de buitenkant afsnijden, dan vallen de helften niet om op het bord. Drie helften per bord en deze vullen met Zaziki. In elke helft een zwarte olijf plaatsen (niet perse nodig, dus houdt u niet van olijven, dan kunt u dit achterwege laten. Vervolgens kunt u het voorgerecht versieren met wat blaadjes groen aan de zijkant en kunt u eventueel nog wat rode paprikapoeder en zwarte peper op de tomaten met Zaziki strooien. Dan nu een recept van wilde spina zie. Wilde spinazie is niet bij ieder een bekend. Het is een soort spina zie - wat sterker van smaak - van grote bladeren en komt vooral uit Italië. Het is een uitstekende groen te om te roerbakken. Wilde spinazie zult u niet overal kunnen kopen, maar is veelal wel te koop bij de spe ciaalzaak en ook gezien bij de groentemarktman achterkant 't Loo (op dinsdag, vrijdag en zaterdag). Pittig roergebakken spinazie lilllliii Voor 4 personen: 1 kilo spinzie, 2 eetlepels olijfolie. 1 ui, 1 rode papri ka, 1 teentje knoflook, 1 eetlepel Sambal oelek en zout. Spinazie wassen en uitzoeken. Dikke nerven verwijderen. In wok of hapjespan 1 eetlepel olie verhit ten, spinazie toevoegen en in 5 tot 7 minuten laten slinken. Af en toe omschepen. Ui pellen en in ringen snijden, paprika wassen en eveneens in ringen snijden (zaadjes verwijde ren), knoflook pellen. Spinazie in vergiet laten uitlekken, achtergeble ven kookvocht wordt niet verder gebruikt. In dezelfde pan de rest van de olie verhitten, ui paprika en sam bal toevoegen en vervolgens knof look erboven uitpersen. Ui-paprika mengsel al omscheppend 2 minuten bakken. Spinazie toevoegen en nog 1 tot 2 minuten mee verwarmen. Op smaak brengen met zout. Sambal is een zeer pittig ingrediënt, wees er daarom voorzichtig mee. Als de eet lepel u wat teveel lijkt (misschien dat ik het zelf wel wat te veel vind), probeer het dan met wat minder. U kunt altijd nog toevoegen. Serveer bij de spinazie bijvoorbeeld gebak ken aardappelen. Een uiteraard kunt u daarbij dan nog vlees of een vleesvervanger toevoegen. Een glaasje wijn erbij? Bij het voor gerecht past bijvoorbeeld fruitige witte wijn (sauvignon) en bij het hoofdgerecht een donkere wijn uit het zuidwesten van Frankrijk (bij voorbeeld een Corbiéres) Heeft u uw favoriete recept(en) al ingestuurd? Wij vernemen ze graag van u en zullen die al dan niet onder uw naam (mag u zelf aange ven) plaatsen. Inzenden kan als volgt. Per brief aan redactie Uitkijkpost, postbus 68 - 1850 AB Heiloo of per e-mailbericht aan: redactie@uitkijkpost.nl. Eet smake lijk en tot volgende week.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10