HSV Limmen nieuws De Egmonden i Jim redt het net niet in spannende finale Idols maakt van Egmonder een idool Donateurconcert Lamoraal van Egmont in dorpshuis Hanswijk te Egmond Eerste expositie in hernieuwde Galerie De Kapberg Concert Slotkapel Danique van Dijk, kampioen Jeugdmarathon Nederland Scholenvolleybaltoernooi Aeg\° Uitslagen Oppositie Eerste thuisnederlaag HSV D3 Prachtige podiumplaatsen voor TIOS meisjes gelezen worden -Ë UITKIJKPOST -15 MAART 2003 - PAGINA 12 Rabopoldertrimloop Seizoensopening HSY Kennemerland Jongenshandbaltoernooi voor 8-12 jaar Bridgeclub Sans Atout Heilooër Bridgeclub Training voor nieuw basketball talenten Reisfotograaf Fred Triep bezoekt fotoclub DEFA o> *>*r* EGMOND - Het feest is voorbij, Idols is afgelopen. Het populaire televisie programma, dat elke zaterdag miljoe nen mensen aan de buis gekluisterd hield, bereikte afgelopen zaterdag haar hoogtepunt. De Egmondse Jim Bakkum stond in de finale tegenover de Schoonhovense Jamai. Van enige rivaliteit viel overi gens niets te bespeuren; beide jongens waren tijdens de uitzendingen zo met elkaar bevriend geraakt dat zij het hoogste podium aan elkaar gunden. In een zaal vol uitzinnige fans beet Jim het spits af. In totaal zongen beide jongens drie nummers, waaronder een nummer dat speciaal voor hen was geschreven. De jury was lovend over zoveel talent. De 15-jarige Egmond-Binner werd door het hele dorp gesteund met vlag gen, spandoeken en uiteraard de raam- posters. De buurt bofte zeker met een kanjer als Jim Bakkum. Hoewel de Egmonder zijn tegen stander Jamai moest laten voorgaan zette hij een puike prestatie neer! (foto MSP) Uiteindelijk wist Jamai de meeste stem men te behalen, toegekend door het publiek dat massaal naar de studio belde en sms-te. Het zal stil zijn voorloig op zaterdagavond. Pas in 2004 staat een nieuwe Idols op het programma. Met daarin hopelijk weer zo'n kanjer als Jim! De bewoners van dit huis hebben duidelijk een voorkeur voor Jamai, alhoewel Jim toch het middelpunt vormt in deze postercollage... (foto MSP) AKERSLOOT - Zondag 16 maart wordt er weer een Rabopolder trimloop gehouden door de handbal vereniging Meervogels '60. Het par cours loopt door en om Akersloot, met 3 afstanden van 4, 8 en 14 kilo meter. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbalver eniging aan de Boschweg, waarna om 10.30 uur wordt gestart. Deze lopen gelden voor het trimloopboekje van de KNAU deze boekjes zijn tevens verkrijgbaar bij de inschrijving. Inschrijfgeld is 2 euro met aandenken worden de inschrijfgelden met 0,50 euro verhoogd. EGMOND - Zaterdag 15 maart zal in Egmond aan den Hoef het traditionele donateurconcert plaatsvinden van muziekvereniging Lamoraal van Egmont Het wordt een afwisselende avond waarbij de slagwerkgroep, het jeugdor kest en het fanfareorkest van de vere niging zullen optreden. Het concert vindt plaats in dorpshuis Hanswijk en begint om 20.00 uur. De slagwerkgroep zal wederom enkele nieuwe nummers van hun leider Dries Baars ten gehore gaan brengen. In deze composities zijn niet alleen variaties van verschillende ritmes opgenomen maar ook effecten met licht en decor maken daar deel van uit. Het belooft een bijzonder optreden te worden. Het jeugdorkest zal het tweede gedeel te van het programma invullen. Dit onderdeel van de vereniging is als het ware de kweekvijver van jonge muzi kanten die later doorstromen naar het grote orkest. Zij hebben inmiddels een behoorlijke ervaring opgebouwd en met hulp van enkele ervaren muzikan ten zijn zij goed in staat een program ma onderdeel te verzorgen. Het fanfareorkest o.l.v. dirigent Marcel Visser speelt een werk van de jonge Belgische componist Bert Appermont. Dit is niet zonder reden daar de muziekvereniging aan deze componist een opdracht heeft gegeven voor het componeren van een werk ter gelegen heid van het aankomend 100-jarig bestaan in 2004. Om alvast in de sfeer te komen is The Awakening, een eerder van zijn hand uitgekomen werk, op het programma gezet. De heer Appermont zal daarom ook speciaal bij dit concert aanwezig zijn om inspiratie op te doen voor zijn compositieopdracht. Verder bevat het programma nog uiteenlopen de andere werken die het programma gevarieerd maken. Na afloop is er nog een gezellig samenzijn. Donateurs heb ben vrij toegang. EGMOND - Galerie De Kapberg is weer open. Tijdens de jaarlijkse winter stop is de grafiekzolder grondig ver nieuwd en vergroot waardoor een nog mooiere expositieruimte is ontstaan. Tot en met zondag 6 april is er werk te zien van de graficus Wim Compier, de schilder Paul Butzelaar en de keramiste Yvonne Kleinveld. Wim Compier is een grafische alles- kunner, hij maakt etsen, linoleum- en houtsneden. Zijn prenten stralen de overweldigende energie uit van een zeer beweeglijke en intelligente geest. In tegenspraak met het uitgangspunt van grafiek - werk in oplage - maakt Compier alleen unica. Elke prent is een collage, samengesteld uit nieuwe ets platen en fragmenten van reeds eerder gebruikte, en daardoor is geen enkel werk hetzelfde. Vaak is een prent een humoristisch commentaar, beroemde wetenschappers en onderzoekers (zoals Freud, Skinner, Bach) zijn een dankbaar onderwerp om op de hak te nemen. Twee andere onderwerpen die een buitengewoon belangrijke rol spe len zijn perspectief en het meten. Zijn werk zit vol strakke lijnen die naar diverse dimensies verwijzen waardoor in het beeld verschillende afbeeldingen ontstaan die weer commentaar op elkaar leveren. Paul Butzelaar is een Groningse schil der. Zomerse Zuid-Franse landschap pen en stillevens zijn te zien, doeken van groot formaat. Ook zijn werk heeft een krachtige uitstraling. Hij is geen schilder die het onderwerp al zoekend en voorzichtig aftastend in beeld brengt. De afbeelding staat er, met grote zekerheid zijn kleurvlakken neer gezet. In een landschap laat hij een scherp contrast zien tussen delen die in de schaduw blijven en die partijen die door de zuidelijke zon worden belicht, soms als felle lichtvlekken door het gebladerte. Butzelaar maakt gebruik van sterke, soms harde kleuren naast elkaar. De plaats waar zijn schilderijen ontstaan is niet altijd het klassieke mooiste plekje of fraaiste uitzicht van de streek. Zo is er een schilderij met de titel: Uitzicht vanaf de parkeerplaats in La Baume de Transit, of - een ander alle daags uitgangspunt - Stilleven met fles olijfolie van de Aldi. De stillevens zijn op dezelfde manier ontstaan als de landschappen en zijn door hun onder werp intiemer en poëtischer, maar even indrukwekkend. Yvonne Kleinveld maakt keramiek. Een gebruiksvoorwerp als een vaas, kom of schaal als uitgangspunt is voor een keramist niet uitzonderlijk. Maar de manier waarop zij dit doet, is dat wel. De nadruk bij haar werk ligt niet op het functionele aspect, maar veel meer op de vormgeving, die zij conse quent in verschillende series uitwerkt. Er zijn geometrische, strakke vormen te zien, zoals twee gespiegelde felblauw geglazuurde vormen, opgebouwd uit driehoekige vlakken. In een andere serie zijn juist vloeiende lijnen en vor men belangrijk. Een paar grote kannen hebben frivool golvende tuiten of hand vaten. Soms ontstaat een associatie met een torso of een kop (bijv. van de Egyptische Nefertiti). Bijzonder aan deze vormen is ook dat ze er uitzien als een archeologische vondst. Het opper vlak heeft facetten, waardoor het lijkt alsof de vorm uit scherven is samenge steld. Haar nieuwste werk bestaat uit een serie schaalvormen, segmenten van een bol, waar delen zijn uitgesneden, die doen denken aan een opengesneden vrucht. Op de schalen is een laag terra- sigillata aangebracht. De vormen zijn gegoten en dubbelwandig en toch ver rassend licht, een mooi voorbeeld van de veelzijdigheid van deze keramiek. LIMMEN - Hengelsportvereniging het Snoekje is het nieuwe seizoen gestart met een openingswedstrijd in het Stet te Limmen. Er was sprake van zeer goede vangsten. De meeste van de 19 deelnemers wisten meer dan 100 vissen te vangen. De aanwe zigheid van grote snoek zorgde af en toe voor spektakel, maar geen van de vissers wist een snoek te landen. Dirk Alders wist zelfs meer dan 200 vissen te vangen. Uitslag: Vak A 1. Dirk Aiders 6.450 gram, 2. Teun Kanon 5.575, 3. Nico Schouws 4.925 gram. Vak B: 1. Dolf Rijs 5.450 gram, 2. Hendrik Delbrugge 4.700 gram, 3. Sjaak Veldt 3.550 gram. AKERSLOOT - Binnenkort wordt het gezellige jongens handbaltoer- nooi weer gehouden. Je krijgt twee trainingen om je op het toernooi voor te bereiden en alles wordt feestelijk afgesloten met een vette disco. De trainingen worden door ervaren trainers gegeven en zijn op donderdagavond. De eerste training op 20 maart van 17.30 tot 18.30 uur en de tweede op 27 maart van 19.00 tot 20.00 uur. Het toernooi begint om 9.30 uur en de prijsuitreiking en disco zijn rond 14.30 uur afgelopen. Er zijn twee competities want je speelt tegen je leeftijdsgenoten. Als je wilt mag je een compleet team (en coach) aanmelden, dus vraag je vrienden! Heb je geen coach, dan zorgt de voor een ervaren handbal- coach. Elke speler van een winnend team krijgt een trofee. Alle deelnemers krijgen een herinnering. Maak alvast kennis met je teamgenoten en het snelle handbalspel tijdens de trainin gen. De organisatie zorgt voor teamshirts. Jij hoeft alleen maar een zwart sportbroekje en (zaal)sport- schoenen mee te nemen. De organi satie is in handen van handbalvere niging Dimtronic Meervogels. Geef je gauw op want de aanmelding sluit op maandag 17 maart. Deelname is gratis. Opgeven bij Jan Berkhout via e-mail adres: DTM.jongenshandbal^quick- net.nl, of tel. (na 16.00 uur) 0251- 310449. Natuurlijk is veel publiek welkom, dus neem je familie en vooral je vrienden en vriendinnen mee, dan kun je met hen na het toer nooi samen het discofeest vieren! HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft op maandag 10 maart als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Glorie-A. de Groot 60, 2./3. Haafkens-J. Schipper/H+G Schipper 56,7. B-lijn: 1. C. en H. Boersen 64,2, 2. Lind-Krieger 58,3. C- lijn: 1. Stark-H. de Groot 63,8, 2. Kat- Smit 54,2. D-lijn: 1. V. Toornburg-De Vries 66,7, 2. V.d. Klis-Kruijswijk 64,6. E-lijn: 1. Hutten-De Vries 66,1, 2. Koetsveld-Zwitselaar 64,1. F-lijn: 1. Magermans-Feijen 63,2, 2. Crabben- dam-Intema 61,1. LIMMEN - Zondag 16 maart is de laat ste winterwitwedstrijd van de HSV Limmen. Dit is dus de laatste kans om in clubverband te genieten van de geweldige voorn- en kolbleistand die 's winters in het Stet te vinden en te van gen is. Totnogtoe gaven de wedstrijden altijd een prima vangst te zien, in okto ber had de winnaar er 121, in december 98 en in januari 100, telkens in 1,5 uur. Met de lente in aantocht zal de vis zich nog even vol vreten voor het paaien ze definitief naar andere plekken lokt, dus wordt er op een goede opkomst en goede vangsten gerekend. De wedstrijd begint om 9.30 uur, duurt anderhalf uur en na afloop is er koffie en een verloting in eetcafé De Uitkomst. Opgeven vooraf is deze keer niet nodig, bij twijfel over het doorgaan van de wedstrijd kunt u bellen met Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056. Deelname is voor leden vanaf 12 jaar, u dient in bezit te zijn van een geldige sportvisakte en lidmaatschapsbewijs. U wordt voor de plaatsloting verwacht om uiterlijk 9.00 uur op het haventje van het Stet, voor E 1,50 kunt u meedoen (inclusief de koffie of fris na afloop). De vis wordt na afloop geteld, dus zorg voor een leefnet. Er mag alleen met de vaste hengel gevist worden. Alle vis telt voor 1 punt. EGMOND - Op zondagmiddag 16 maart is er weer een concert in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. De Maatschap, bestaande uit Mariejan van Oort en Jacques Verheijen, vertolkt Jiddische liederen. Het programma Benkshaft (verlangen) omvat liederen, die grotendeels stammen uit de Jiddische cultuur van het Oost-Europa van het einde van de 19de eeuw tot en met de Tweede Wereldoorlog. Jiddische muziek is verbonden met verlangen. Zo kan de tekst vertellen over een onbeantwoorde liefde, over een soldaat aan het front, die hun kert naar zijn vrouw en kinderen of over de diepe wens naar vrede. De liederen geven een indringend en kleurrijk beeld van het dagelijks leven van de Oost-euro- pese Joden. De gekozen liederen zijn zeer gevarieerd in inhoud, tempo, dynamiek, maar ook in instrumentatie. De stem van Mariejan van Oort is bij uitstek geschikt voor dit soort liederen: gepassio neerd, maar zonder enige gekunsteld heid. Jacques Verheijen begeleidt Mariejan van Oort op piano, cymbaal en accordeon. Hij tekent ook voor alle arrangementen, en voor een aantal eigen composities op Jiddische poëzie. Benkshaft is op een cd uitgebracht en verkrijgbaar bij de klassieke vakhandel. Het concert begint om 15.00 uur. De toe gangsprijs is E 9.-, Pas 65+ en CJP E 7.-, kinderen tot 12 jaar E 4.50, koffie thee en koek zijn inbegrepen. Kaarten kun nen gereserveerd worden op de tel. 072-5062033 (MwThijssen) en 5062387 HEILOO - De uitslagen van dinsdag 4 maart zijn: A-lijn: Klerk - Stark 64.60, Grootjen - Hurkmans 60.40. B-lijn: Prosper - v.d. Burg 64.60, Manshanden - Koot 59.40. Donderdag 6 maart: A-lijn v. Baar - Mooy 67.50, Kat - Uijl 54.20. B-lijn: Brugman - Velseboer 67.10, fam. Moscou 59.20. C-lijn: Koot - Spruit 62.50, Niele -Koppes 55.60. D-lijn: de Jong 60.40, Soeters 53.50. HAARLEM - Het Alkmaarse schaatstalent Danique van Dijk(ll jr) heeft,als lid van de Limmer IJsclub, haar eerste grote nationale succes geboekt door op zaterdag 8 maart jl. in Haarlem de finale te winnen bij de Marathon meisjes Pupillen B. Zij was door de Baancommissie Alkmaar voor deze finale geselec teerd en vanuit het gehele land kwamen maar liefst 42 meisjes(ll/12jr) aan de start om te strijden voor het Kampioenschap van Nederland. Onder een grote publieke belangstel ling, er werden in totaal tien wedstrijden voor pupillen B t/m junioren A (16 jr) voor zowel meisjes als jongens verre den, moesten de meisjes B pupillen het spits afbijten. Onder zware weersom standigheden want er stond een ZW 5 wind recht over de baan en juist voor de start begon het ook nog te regenen. Een groot peloton met de 42 deelnemers over een wedstrijd van 5 ronden bete kent op deze open Haarlemse Ijsbaan met die sterke wind voor deze jonge schaatsers problemen. Danique wilde uit het gedrang van het peloton blijven en nam vanaf de start resoluut de kop. In de eerste ronde waren er al direct een paar valpartijen maar daar had zij als koploopster geen last van. Tegen de sterke wind aan de overzijde nog steeds aan de leiding en de anderen wilden niet overnemen. Die situatie bleef onge wijzigd tot bij het ingaan van de laatste ronde. De sterk rijdende Danique had op dat moment nog een tiental tegen standers vlak achter haar en de kenners langs de baan vroegen zich af of de tactiek van het LYC-meisje wel juist was geweest. Zou haar dat in de eindsprint niet opbreken? Maar met een versnelling in die laatste ronde liet zij alle anderen kansloos en won de eindsprint voor Samentha Steenbakker( Assen) en Michelle Bodijn (Voorschoten). Van start tot finish onder deze weersomstandighe den aan de leiding, dan ben je een waardig kampioene van Nederland en mocht zij onder luid applaus de bloe men en medaille op het podium in ont vangst nemen. Voor de LYC-pupil is het seizoen nog niet afgelopen want zij heeft van de KNSB de eervolle uitnodi ging gekregen om voor Nederland op 14 en 15 maart in Thialf Heerenveen de internationale wedstrijden van de Viking Race te schaatsen. Zij zal tegen o.a. 16 buitenlandse meisjes viermaal een 500m rijden. Een beloning voor haar uitstekende seizoen. HEILOO - Afgelopen woensdagmid dag 5 maart was het een zeer sportieve middag in sporthal 't Vennewater. Bijna 400 kinderen speelden mee met het scholenvolleybaltoernooi. Dit toernooi wordt jaarlijks georganiseerd door vol leybalvereniging Effect. In het eerste blok speelden 31 teams uit groep 7 van 9 basisscholen uit Heiloo tegen elkaar. De winnaars waren: Elckerlyc 1, Volleypowers, the Bulldogs, Duif Mix en de Buil Dodens. In het tweede blok kwamen er 32 teams op de velden. Super Girls, Volleyelfstars, the A team, the Jellabies C©I®£(EO HEILOO - Na de 22ste ronde van de interne competitie gaat vdWal nog steeds fier aan de leiding op de hielen gezeten door Folkertsma. Beiden speel den zonder veel omhaal hun partij remise. Jongkind en Woudstra lijken in een vormcrisis te verkeren. Zij verloren hun partij na een overigens veelbelo vend begin maar gingen ten onder aan onderschatte combinaties. Van Etten en vdWerff speelden een spectaculaire marathonpartij die door velen op de voet werd gevolgd. Na een rustige opening kreeg vEtten steeds meer vat op de stelling en bouw de een duidelijk overwicht op. VdWerff kon niet voorkomen dat hij een kwa liteit moest inleveren en meer en meer met zijn rug tegen de muur kwam te staan. Daarbij kwam ook nog dat vEtten een ijzersterk loperpaar had dat alle belangrijke diagonalen stevig in handen had. Om deze winnende positie te kunnen bereiken had hij veel tijd moeten investeren, een factor die zich laten tegen hem keerde in de vorm van tijd nood. Toch wachtte iedereen op de beslissende aanval maar op dat moment greep vEtten tot ieders ontzet ting tragisch mis waardoor zijn stelling als een plumpudding in elkaar zakte. De strijd kantelde en vdWerff greep zijn kans met beide handen en kon deze partij onverwachts in zijn voor deel beslissen. Tragiek en heroïek, de scheidslijn is dun! Van Ham was in zijn partij tegen de Jong hoorbaar ontevre den over zijn vertoonde spel. Er zat weinig structuur in en het oogde rom melig. De Jong poogde voordeel te behalen maar kon dit niet consolide ren. Het was lastig rekenen en de spe lers moesten op hun intuïtie vertrou wen. Van Ham had hierbij het meeste geluk en kon daardoor de wedstrijd beslissen. De uitslagen: vdWal-Limmen rem; Langereis-Folkertsma rem; vEtten- vdWerff 0-1; Manni-Jongkind 1-0; Bosma-Jonkheer 1-0; de Jong-vanHam 0-1; vdBrink-de Jager 0-1; Kracht- Woudstra 1-0; Hassing-Ebregt rem; Rump-Horninge 0-1; Sauer- Kraayenbrink 1-0; Bik-Koenders 1-0. HEILOO - De drie weken rust die HSV D3 noodgedwongen toegeschre ven had gekregen, hebben geen positie ve invloed gehad. Voor het eerst dit sei zoen verloor het pupillenelftal een thuiswedstrijd. In Heiloo was Vrone D2 uit Sint Pancras met 0-3 te sterk. Ondanks twee twijfelgevallen in de personen van Jan Jaap van de Borde en Sjoerd Lettinga, kon HSV met een bijna voltallige selectie aantreden. Alleen doelman Sen Kosters was van wege een beenbreuk als supporter aan wezig. Zijn positie werd ingevuld door reserve doelman Sybren van Dokkum. De wedstrijd begon desalniettemin hoopvol voor het team van trainer Jack Kraakman. HSV mocht na één minuut al een vrije trap op het randje van het strafschopgebied nemen, na een hands bal van de Vrone doelman. Helaas zag Sjoerd Lettinga zijn inzet op de muur afketsen. Deze vrije trap zou meteen de grootste kans voor HSV D3 betekenen in dit treffen met de tegenstander uit Sint Pancras. De eerste helft mondde uit in een slag om het middenveld, welke na dertig minuten in remise ein digde: 0-0 was de ruststand. Voor beide teams was er, ondanks het slechte spel, geen reden voor paniek. Dit zou na rust veranderen. Ging Vrone D2 na de hervatting voet ballen, daar liet HSV D3 het afweten. Hoewel de spelers van het team uit Heiloo er alles aan probeerden te doen, kwam het er in het spel gewoon njet uit. Weinig dieptepasses en veelvuldig bal verlies op het middenveld speelde Vrone D2 in de kaart. Na tien minuten in de tweede helft wist Vrone maximaal te profiteren van een hoekschop, en nam, zij het met wat geluk de leiding; 0- 1. Het gaf Vrone vleugels, daar waar HSV leek te verkrampen. Vijf minuten na de eerste treffer wist Vrone opnieuw te scoren uit een vlotte aanval; 0-2. HSV D3 spartelde nog even na en Jan Jaap van de Borde wist zelfs nog te sco ren, ware het niet dat zijn treffer terecht werd afgekeurd na een eerder geconstateerde overtreding. Niet veel later wist Vrone de klus af te maken en was de wedstrijd gespeeld; 0-3. Een enorme domper voor het team van Jack kraakman en de wedstrijd werd dan ook bestempeld als 'de slechtste van het seizoen'. Kraakman leek geschrokken door het vertoonde spel en beloofde tactische omzettingen die het spel ten goede zul len komen. Had de ervaren trainer des ondanks onwil of luiheid geconstateerd bij zijn spelers? „Nee!" is het volmon dige antwoord. „Integendeel. Is er sprake van vormgebrek dan? „Misschien, de tijd zal het leren en dit gebeurt misschien sneller en pijnlijker dan gehoopt." Aanstaande zaterdag wacht de uitwedstrijd tegen Koedijk D4. En Koedijk is een oude bekende uit de najaarscompetitie. „Zij werden kampioen, wij tweede met een gelijk aantal punten, maar één wedstrijd meer gespeeld. Thuis wonnen we (3-1), maar uit was een ander verhaal (2-1 neder laag). Maar als we zo voetballen als vandaag, vrees ik het ergste", stelt Kraakman „Het zal erg lastig worden daar, maar ik heb nog altijd alle ver trouwen in de jongens. Ik beschouw vandaag maar als incident." en Radboud Jongens 1 kwamen hier als sterkste uit de wedstrijd. Ron Zwerver was aanwezig om de nummers 1 te feli citeren, naast de beker kregen zij een vrijkaartje om de play off wedstrijd van Omniworld op 22 maart te bekijken in Almere. Heb je ook zin om te komen volleybal len kom dan op maandagavond langs in de sporthal 't Vennewater. Om 17.00 uur traint de jongste jeugd (vanaf 7 jaar) en de Oldtimers (65+). Om 18.15 uur traint de oudere jeugd( vanaf 12 jaar). Na 19.30 uur trainen de volwassenen. CASTRICUM - Drie TIOS meisjes hebben de gouden en zilveren medail les bij het turnen van Landelijke Oefen-Stof, LOS, niveau A behaald en dat is dat hoogste niveau! In de Beverwijkse sporthal De Walvis bij de turn wedstrijden op zaterdag 8 maart voor het Rayon Alkmaar heeft TIOS de show gestolen. Bij Pupillen II, niveau 5 hebben de twee meisjes van TIOS die daaraan meededen de eerste en de tweede plaats verovert. Even later, bij Pupillen Niveau 6 stond er weer een TIOS meisje op de eerste plaats. Bij de Pupillen II Niveau 5 waren het Nienke Oiling en Elianne Meester: Nienke, met schitterend uit gevoerde sprong en vloer oefeningen en met uitstekende prestaties op brug en balk werd door de jury als beste beoordeeld, de eerste plaats, en kreeg dus goud. Elianne Meester, met ook zo'n schitterende prestatie [hoogste punten] op de brug en balk, gecombi neerd met heel goede prestaties op sprong en vloer, volgde haar op de voet: ze mocht, als tweede, de zilveren HEILOO - In Heiloo wordt momen teel door zo'n 150 mensen basketball in competitieverband gespeeld. Op het hoogste niveau zijn dat de heren 1, die uitkomen in de hoogste competitie van het rayon Noord-Holland. Flashing Heiloo is daarmee het hoogst spelende team in de regio. Ook in alle leeftijds klassen vanaf 8 jaar basketball spelen teams van Flashing Heiloo mee. De vereniging heeft zowel jongens- als meisjesteams. Het grootste talent zit momenteel bij de jongste jeugd. De mini-jongens 1 (10-12 jaar) spelen in de hoogste poule en zijn absoluut onver slaanbaar. Zij winnen elke wedstrijd met ruime cijfers. En ook de allerjong sten, de benjamins, staan bovenaan in hun poule. Er wordt dan ook fanatiek getraind. Flashing Heiloo wil volgend jaar graag met een nieuwe groep talenten beginnen. De afgelopen maanden heeft zich reeds een aantal nieuwe leden van 7-9 jaar aangemeld. Graag wil de vereni ging met hen de komende drie maanden van start gaan en de basisbeginselen van het basketbal trainen. Daarvoor hebben de organisatoren echter nog wel een aan tal nieuwe leden nodig. Wil je de komen de periode eens proberen of basketball iets voor jou is, meld je dan aan bij de familie Knegt, tel. 072-5340001). medaille in ontvangst nemen. Bij de wedstrijden van Pupillen I, niveau 6, iets jongere kinderen, stond TIOS er ook goed voor: Daisy de Winter werd ruim eerste door onder meer een prachtige vloer oefening, met Michèle de Ruyter op de vijfde met als sterkste haar oefening de brug, gevolgd door Joyce Mous die de achtste plaats veroverde met als beste prestatie de balk. Op grond van hun prestaties mogen alle vijf de meisjes: Nienke, Elianne, Daisy, Michèle en Joyce nu door naar de regio-finale. EGMOND - Op vrijdag 14 maart komt Fred Triep bij fotoclub DEFA op bezoek om een lezing te geven over zijn reisfotografie. De bijeenkomst wordt gehouden in het R.K.-Verenigings- gebouw aan de Wilhelminastraat 14 te Egmond aan Zee. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang is gratis. Fred Triep is als docent verbonden aan het Horizon College te Alkmaar. Zijn hobby's zijn wandelen, reizen, het kwe ken van en het schrijven over planten, fotograferen en beeldhouwen. De com binatie reizen, wandelen en fotografe ren zullen vrijdag uitgebreid aan bod komen. In dé loop der jaren heeft Fred Triep wandelvakanties gehouden in Europa, Azië, Afrika en Amerika. Op verzoek van de fotoclub zal hij een aan tal diaseries over zijn reisbestemmin- gen tonen. Natuurlijk zal hij ook het een en ander vertellen over zijn belevenissen. Als u eens kennis wilt maken met fotoclub DEFA of u bent geïnteresseerd in het werk van Fred Triep dan bent u a.s. vrij dag welkom. Voor nadere informatie kunt u bellen naar Cor Oorthuijsen tel. 072-5065950. fN» CS»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12