om referendum verordening Gemeente Heiloo scoort hoog in onderzoek naar duurzaamheid Gemeente Heiloo ruimt zwerfafval op a ft er heiloo E d ien wonen Ingediende bouwaanvragen omgeving lenst Ü|i^: Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850AAHeUoo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks in de Uitkijkpost van 12 februari jl. is bekend gemaakt dat de gemeenteraad de 'Verordening voorzieningen gehan dicapten gemeente Heiloo 2003' heeft vastgesteld. Vermeld werd ook dat hierover een gemeentelijk referendum mogelijk was als vóór 6 maart jl. 125 inleidende verzoeken om een refe rendum zouden zijn ingediend. Ingediende verzoeken De voorzitter van het centraal stembu reau heeft op 6 maart jl. de binnen gekomen verzoeken geteld en gecontro leerd. De voorzitter heeft vastgesteld dat er 37 verzoeken zijn ingediend en ze zijn alle 37 geldig. Omdat niet is voldaan aan het vereiste aantal van 125 inlei dende verzoeken heeft de voorzitter van het centraal stembureau het inleidend verzoek niet toegelaten. Daarom wordt de referendumprocedure niet voort gezet. Er zal dus geen referendum worden gehouden over de 'Verordening voorzieningen gehandicapten gemeente Heiloo 2003'. De verordening treedt per 1 april 2003 in werking. Van de telling en controle is een procesverbaal opge maakt. Dit procesverbaal ligt ter inzage bij het Informatiecentrum in het gemeentehuis, op werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het aantal van 125 volgt uit artikel 4 lid 2 van de Tijdelijke Referendumwet, waarin staat dat in een gemeente met minder dan 20.001 kiesgerechtigden (in Heiloo 17.149) 1 procent van de kiesge rechtigden een verzoek in moet dienen om verder te gaan met de procedure voor een referendum, maar dat 125 altijd het maximaal vereiste aantal verzoeken is. In Heiloo geldt dus dat maximumaantal van 125. Beroep Tegen het besluit dat het inleidend ver- zoek niet is toegelaten kunnen belanghebbenden binnen 6 dagen na deze publicatie beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 2ÖQ19, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw C.j. Klein Holte van de afdeling Organisatie ondersteu ning, telefoonnummer (072) 535 66 45. De gemeente Heiloo behoort met haar energiebeleid tot de vijf meest succes volle Noord-Hollandse gemeenten. De gemeente werkt al meer dan tien jaar aan energiebesparing, duurzaam bouwen en interne milieuzorg. Wet houder Opdam: 'Uit het onderzoek blijkt duidelijk dat deze inspanningen vruchten afwerpen'. Klimaat en water: besparing door stimulering Het Centrum voor internationale samen werking: COS Noord-Holland Noord heeft op 27 januari 2003 haar rapport 'Klimaat en Duurzaamheid in Noord- Holland' gepubliceerd. In dit rapport worden 63 Noordhollandse gemeenten langs de meetlat van de Lokale Duur- zaamheidsspiegel gelegd en op hun prestaties vergeleken. Deze Duurzaam heids-spiegel houdt in dat de gemeente Heiloo in detail vragen heeft beant woord over klimaat en water. Bij klimaatbeleid gaat het om energiebe sparing en toepassen van duurzame energievormen. Bijvoorbeeld het gebruik van zonnepanelen en zonneboi lers en het duurzaam bouwen van huizen (de Egelshoek). Maar ook het ver minderde papiergebruik in het gemeentehuis wordt meegewogen. Alle maal zaken die de gemeente Heiloo actief stimuleert. Meer informatie over de Duurzaamheidsspiegel is te vinden op www.la21.nl. Een voorbeeld van waterbeleid is voor lichting geven aan bedrijven en inwoners over watergebruik. Nederlan ders laten gemiddeld 118 liter water per dag door de kraan stromen. Daarvan wordt slechts 10% gebruikt als drink water of om mee te koken. De overige 90% is voor de was, afwas, het door spoelen van het toilet of het sproeien van de tuin. Een waterbesparende dou chekop of een toilet met spaarknop kan daar verbetering in brengen. Gemeente Heiloo sterk in klimaatbeleid Op het gebied van klimaatbeleid en duurzaam bouwen scoort Heiloo maar liefst 70%; van de 40 punten die voor dit onderdeel te behalen zijn, heeft Heiloo er 28 gescoord. Het totaalbeeld geeft een zeer positief beeld van de gemeente Heiloo in haar streven naar verduur zaming van de samenleving. Ook in de toekomst blijft de gemeente aan haar klimaat- en waterbeleid werken. Zo start de gemeente dit jaar met hernieuwd beleid om C02-reductie en stimulering van duurzame energietoepassingen te bevorderen. Ook zal de Milieudienst Regio Alkmaar dit jaar opnieuw het r open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Jaarlijks houdt de gemeente Heiloo een grote voorjaarsschoonmaak en ruimt zwerfafval in het dorp op. En dat is iedere keer weer schrikken voor de ruimers. Van papier, stukken ijzer, fietsonder delen, stukken biels tot glas en blikjes. Een grote container vol met zwerfvuil is na vijf dagen opruimen het resultaat (ruim 10 m3). Ieder jaar gaat de gemeente in de maand februari of begin maart het dorp in om zwerfafval te ruimen om zo het voorjaar 'schoon' in te gaan. De foto hiernaast spreekt voor zich. Het zwerfafval ontsiert ons dorp en het aangezicht van de plantsoenen die met zorg door de groenmedewerkers van de gemeente worden onderhouden. Graag willen wij samen met u ons dorp schoon houden. U kunt uw bijdrage leveren door zwerfafval in de openbare ruimte op te pakken en in de daarvoor bestemde bakken te deponeren. Hoe meer vuil, hoe meer kosten de gemeente moet maken om Heiloo schoon te houden. Na de voorjaarsschoonmaak gaat de afdeling BOR in de loop van de maand maart de plantsoenen verder in orde maken. U ziet de medewerkers van de gemeente dan schoffelen, harken en nog wat kleine snoeiwerkzaamheden verrichten. Energie Prestatie Advies (de EPA) stimu leren met specifieke aandacht voor het benutten van zonne-energie. Novem (de Nederlandse Organisatie Voor Energie en Milieu) en het C02-servicepunt van de Provincie Noord-Holland ondersteunen de hernieuwde ontwikkeling van klimaatbeleid. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 5488757. i aad en (raads)commissies Vervallen hoorzittingen com missie voor Bezwaarschriften 17 maart a.s. De eerder aangekondigde hoorzittingen van de commissie voor Bezwaarschriften op maandag 17 maart a.s. zullen geen doorgang vinden tengevolge van de intrekking van één van de bezwaarschriften en het verzoek een ander bezwaarschrift op een andere datum te behandelen. De eerstvolgende vergadering van de com missie voor Bezwaarschriften zal worden gehouden op maandag 14 april a.s. De agenda van deze vergadering zal nog worden gepubliceerd. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Fontein Verschuirlaan 2 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0023) Het Bleekveld 5 - vergroten woning, dakopbouw (reg.nr. 2003/0075) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Plaatsen tijdelijke huisvesting huisartsenpraktijk op' een gedeelte van het parkeerterrein De Loet (art. 17 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een instandhou dingstermijn van maximaal 5 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Oost' in verband met het voornemen een bouwver gunning te verlenen voor het plaatsen van een tijdelijke huisvesting voor een huisartsen praktijk op een gedeelte van het parkeerterrein De Loet, kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie B nr. 3061 (ged). Ter inzage Het voorgenomen plan van de Woningstich ting Heiloo ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 maart 2003 gedu rende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer 072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Bergeonstraat 19. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 13 maart 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan 'Omgeving Gemeentebos' schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. 'Groenelaan 24 - plaatsen rolkas.met een instandhoudingstermijn van 5 jaar (reg.nr. 2002/330) Bosvaren 17 - Vergroten woning (reg.nr. 2002/357 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerke? van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 6 maart 2003 Geboorten Seb D., z.v. J.M.T. Bakkum en A.S.M. Dorrestein Elders geboren Roxy, d.v. L.C. Martha en C. Dekker Zoë A., d.v. E.T.M. Keil en L.H. Verbeek Laurentius P.J., z.v. C.A.P. Zoon en A.M.A. Schoorl Isabel, d.v. A.H. Engelen en E J. Bakker Iris F., d.v. M. Staartjes en C.M.C. Bos Huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap P.J.M. de Boer en E. Bulens M.A. van Dijl en J.M. Schoof W.P.E. Kaandorp en R. de Morais M.A. Bruin en L.G.E. Huijsmans Huwelijken geregistreerde partnerschappen F.J.T. Hoek en J.T. Ypenga R.M. Baas en J.M. Schouten R. van Bronkhorst en A.J. Bakker N.C. Zomerdijk H. Koster M.C.J. van der Steen P. Roozen E.C.A.H. Lammers wv Asselman J.G. Blees Elders overleden R. Engelsman Ruimactie (brom)fïetswrakken NS Station Heiloo In en rondom de stallingen bij het NS Station Heiloo worden regelmatig (brom)fiets- wrakken aangetroffen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (brom)fietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (bromjfietswrak, als het: in onvoldoende staat van onderhoud ver keert (er is niet meer mee te rijden) in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kennelijk afstand van gedaan) een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is) In de periode van maandag 17 tot en met 21 maart 2003 gaat de gemeente (brom)fiets- wrakken voorzien van een sticker met de waarschuvóng dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwijderd. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fiets- wrakken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwijderen van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van 12,00 ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 in Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, afdeling Organisatie ondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 44. Schoonmaken groene rolemmers De groene rolemmers worden in week 12 voor de eerste keer dit jaar schoongemaakt op maandag 17, dinsdag 18, woensdag 19, donderdag 20 en vrijdag 21 maart aan-^ staande. Wij vragen u de groene rolemmer na het legen wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Lees verder op pagina 6 r Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) ui I iviüi\r oO i - i c- iVi/~vMr a i £_ouo - Hh ffl/rfimï: /y'y' 'J,'//''/ Overleden

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4