si# 1 Mascotte Mode gaat de toekomst met vertrouwen en plezier tegemoet Massage voor beginners door Paul Bronwasser ededelingen Adressen Heiloo UITKIJKPOST -12 MAART 2003 - PAGINA 6 ÓT HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Verleende collectevergunning Bekendmaking Wet milieubeheer inancit Aanvulling tarieventabel beho rende bij de Legesverordening 2003 Opening nieuw seizoen de Noorder Geest Matthaus-Passion in kapel GGZ Ine Veen publiekstrekker op Artiade contact W' vervolg van pagina 4 Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Simavi van 16 tot en met 22 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij een melding voor verandering van de inrichting van P.G.M. Kaatee, Het Maalwater 11 te Heiloo hebben ontvangen. Deze melding betreft het renoveren en uit breiden van een melklokaal met berging aan de bestaande stal ten behoeve van de melkrundvee- houderij. De verandering is niet in overeenstemming met de geldende milieuvergunning, maar leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen dan door de verleende vergunning worden toegestaan. Tevens worden de voorschriften die gesteld zijn in de verleende vergunning niet overschreden. Op grond van het bovenstaande is besloten de melding te accepteren. Ter inzage rende zes weken, tot en met 23 april 2003 ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. De stukken kunnen in deze periode ook buiten kantoortijden worden ingezien. Dit is echter slechts mogelijk na afspraak, telefoonnummer (072) 548 85 19. Indienen van bezwaar Bent u het niet eens met het besluit van de gemeente Heiloo dan kunt u schriftelijk bezwaar maken binnen zes weken na de dag van bekend making. Het bezwaarschrift moet voor 23 april 2003 worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Voorlopige voorziening hebben gemaakt, kunnen tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is griffierecht verschuldigd van 109,00 voor natuurlijke personen en 218,00 voor rechtspersonen. Het verzoek schrift moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Bij het verzoekschrift moet een kopie van het bezwaarschrift worden meegestuurd. Het besluit wordt pas van kracht nadat op voor noemd verzoek door de Raad van State is beslist. Informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met de Milieudienst Regio Alkmaar, de heer]. Hes, telefoonnummer (072) 548 84 47. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Heiloo in zijn vergadering van 3 maart 2003 een aanvulling op de tarieven- tabel heeft vastgesteld, behorende bij de Legesverordening 2003 met legesheffing voor planschadeverzoeken ex artikel 49 Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit besluit treedt in werking op de eerste dag na die van de bekendmaking. Ter inzage Het besluit ligt vanaf vandaag kosteloos ter inzage op het gemeentehuis bij het Informatie centrum. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op verzoek kan tegen de daarvoor verschuldigde leges een afschrift van het genoemde besluit worden verstrekt. HEILOO - Onlangs stond Mascotte Mode in een ander medium vanwege het 25-jarig bestaan. „Maar we beston den vorig jaar al 25 jaar, we wilden daar eigenlijk helemaal geen aandacht aan besteden. We hebben een ingrijpende verbouwing achter de rug, dat is natuurlijk wel een leuke reden om met je hoofd in de krant te staan!" Aan het woord is Eugène van Schagen, helft van het echtpaar van Schagen dat dus al ruim 25 jaar de stijlvolle mode zaak Mascotte Mode aan de Stations weg heeft. „Die verbouwing was geen overbodige luxe, de winkel is prachtig geworden!" Zijn vrouw Marlies vult aan: „Alleen de spiegelwand is hetzelf de gebleven, verder is alles anders." Modeshow Marlies heeft bijna geen stem; praten kost haar duidelijk moeite. Komt dat door de jaarlijkse modeshow die vorige week woensdag is gehouden? „Nee hoor, het is gewoon een griepje. Alhoewel het wel weer hard werken was." Deze modeshow, die speciaal wordt gehouden voor de vaste klanten van Mascotte, is elk jaar razend populair. Drie keer per dag wordt de show gehouden, waarbij elke 'voorstelling' compleet vol zit. De kracht van deze modeshows zit hem volgens Eugène in de combinatie van de kleding met de sfeer die om zo'n show heen hangt. „Ten eerste worden de nieuwste collec ties geshowd, waar veel van onze klan ten altijd erg naar uitkijken. Daarnaast komt men elkaar echt weer tegen, waardoor het ook nog een sociale hap pening is. Als de show al lang is afge lopen, blijven veel mensen nog gezellig een borrel drinken." Marlies tipt nog een belangrijk punt aan, waardoor de populariteit van de shows kan worden verklaard. „De man nequins zijn gezonde dames, waar de klanten zich mee kunnen identificeren. Geen graatmagere meisjes, maar vol wassen vrouwen met ook hier en daar een rolletje. Op die manier kunnen de bezoekers zich natuurlijk veel beter voorstellen hoe de kleding bij hen zal staan. Er is zelfs een aantal klanten dat een favoriete mannequin heeft. Als die iets draagt tijdens de modeshow, willen zij dat ook hebben," lacht Marlies Ook zien de klanten op een bijzondere manier hoe ze bepaalde kledingstuk ken kunnen combineren. „Mensen worden op die manier echt op ideeën gebracht." De Mascotte modeshow werd voor het eerst gehouden in 1980, in motel Heiloo. Al snel was de ruimte te klein, waardoor de modeshow naar de Beun verhuisde. „Compleet met artiesten. Zo hadden we bijvoorbeeld Gerald Joling, nog voordat hij een bekende Nederlander werd!" Toch waren Eugène en Marlies niet tevreden over die supershows in de Beun. „Het werd voorspelbaar", legt Eugène uit, „de verrassing was er hele maal af. Dus zetten we de modeshow voort in onze eigen winkel. En dat heb ben we geweten. De hele winkel stond vol met mensen. We hadden veel te weinig zitplaatsen en konden de bezoe kers niet eens een kopje koffie of een borrel aanbieden: alle kopjes en glazen waren al in gebruik!" „Dat was echt niet leuk, vult Marlies hem aan, „waar door we besloten maar eens een jaartje over te slaan. Even nadenken over hoe het beter kon, zonder dat we zelf al te gestresst zouden raken door ons eigen succes. Het is nog steeds elk jaar behoorlijk aanpoten, al weken van te voren zijn we met man en macht bezig om de organisatie rond te krijgen, kleding uit te zoeken en de winkel voor de show in te richten, maar het is nu in ieder geval overzichtelijk." Voortaan was de show alleen nog toe gankelijk op persoonlijke uitnodiging. Eugène: „We nodigen onze vaste klan ten uit, al snel zo'n 80 a 90 man, en dat is het. Daar weten we ook van dat ze niet alleen voor de gezelligheid komen. Je organiseert zo'n show natuurlijk ook om je collectie te verkopen." Verbouwing Dit jaar was de show extra bijzonder door het feit dat de winkel een com pleet nieuw uiterlijk heeft gekregen. Sinds twee weken is Mascotte weer geopend, na een verbouwing van zes weken. In die tussentijd zat de winkel tijdelijk aan de Heerenweg, in het oude pand van Donkersloot Makelaardij. „Dat was behelpen", vat Marlies samen. „De ruimte was daar zeer beperkt, waardoor veel kleding in dozen bleef staan: we konden het gewoonweg niet in de winkel kwijt. Zodra ons pand klaar was, zijn we aan de slag gegaan met schoonmaken, opruimen en herinrichten. En we zijn er ontzettend blij mee." Als het aan Eugène en Marlies ligt, is Mascotte Mode nog jaren op deze plek te vinden. „Er was natuurlijk heel lang sprake van het feit dat het stationscen trum zou verdwijnen. Het is er ook niet gezelliger op geworden sinds enkele ondernemers besloten deze ontwikke ling niet af te wachten. Maar wij zitten hier gewoon heel goed. We hadden 26 jaar geleden nooit kunnen bedenken dat we zo'n succesvolle winkel zouden hebben. Marlies en ik gaan nog elke dag met heel veel plezier naar de zaak. We zijn allebei een beetje workaholic, we zijn meer hier dan thuis. Maar als je werk zo leuk en afwisselend is als dat van ons, is dat he-le-maal niet erg!" Eugène en Marlies van Schagen voor de spiegelwand in hun winkel. Alleen deze spiegelwand is hetzelfde gebleven, verder is alles anders." (foto: UKP) HEILOO - Tussen 8 april en 10 juni geeft de in Santpoort woonachtige Paul Bronwasser massage workshops in Heiloo. Uitgangspunt van de workshops is dat je met aandacht en liefdevol gevoel veel kunt bereiken. In iedere work shop komt een ander thema aan bod. De structuur van de lessen bestaat uit een combinatie van concentratie-/rek- en strekoefeningen- om als je masseert ook goed bij jezelf te kunnen blijveneen demonstratie, en natuurlijk veel zelfwerkzaamheid. Paul Bronwasser heeft verschillende massage-opleidingen gevolgd. Hij specialiseerde zich in verschillende vormen van massage, en is geschoold in Emotioneel Lichaamswerk om ook emotionele problemen bij men sen te kunnen onderkennen en opvangen. Paul heeft een eigen praktijk in lichaamswerk en massage en gaf deze cursus door zijn speciale bena dering en concept al verschillende keren met veel succes in Santpoort- Noord. Samen met partner, familie lid of vriend/-in is het heel bijzonder om op deze manier met elkaar bezig te zijn, maar ook alleen bent u van harte welkom. De workshops worden gegeven in groepjes van 10 tot 12 mensen en zijn voor iedereen toegankelijk. Ervaring of medische achtergrondkennis is niet noodzakelijk. De kosten bedragen E150 per persoon voor 10 lessen, twee personen uit het zelfde gezin betalen totaal 275 euro. In Heiloo wordt de workshop gehouden in het Dojo Sportcentrum aan de Bergeonstraat 28, elke vrijdag van 19.30 tot 22.30 uur. Inschrijven kan tot eind maart via tel: 023-5387993/ 06- 55871666 of via e-mail: bronwasser @hotmail.com. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland Voor storingen in de waterlevering: 0800-0232355 (dag en nacht) Voor alle overige informatie: 0800-2025 (op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur) RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuur op maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: J.H.J. Overmeer, Oudburgerlaan 40,1852 KP in Heiloo, tel: 5331654. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: T. Bakker-Bos, Het Zandstuk 50, 1851 nRS Heiloo, tel. 5338883. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Zondags is het bureau gesloten. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112 HEILOO - In de Noorder Geestkerk opent Peter Huijzer het nieuwe seizoen nu op zijn beurt met een solo. De expo sitie is geopend op zaterdag en zondag 15 en 16 en zaterdag en zondag 22 en 23 maart van 12.00 tot 17.00 uur. De kerk bevindt zich aan de Noordergeeststraat in Heiloo. HEILOO - In de kapel van GGZ Noordholland-Noord (de voormalige Willibrordusstichting) wordt op Goede Vrijdag 18 april de Matthaus-Passion van Joh. Seb. Bach uitgevoerd door het koor en orkest Cantores in Dies onder leiding van dirigent Hendrik Timmerman. Het koor en orkest Cantores in Dies hebben in Noord-Holland een grote Bach-reputatie opgebouwd. Vanaf 1977 als Noordhollands Jongenskoor en Koorschool van de Grote- of St. Laurenskerk in de Grote Kerk van Alkmaar met talloze kantate- en pas sion-uitvoeringen, daarna enige jaren in de Allemanskerk te Oudkarspel en sinds vorig jaar, als begin van een hope lijk lange traditie, in de Willibrordus- kapel met de succesvolle uitvoeringen van de Matthaus-Passion op 29 maart vorig jaar en de Johannes-Passion in november. Ook in Frankrijk is het ensemble Cantores in Dies reeds jaren actief. Zo zal op 14 april in de Franse stad Belvès de Johannes-Passion wor den uitgevoerd. Aan de uitvoering van 18 april werkt een viertal internationaal bekende solisten mee. Pierre-Guy le Gall White uit Californië (USA) zal de Christuspartij en de bas-aria's zingen. De stem van deze zoon van een blanke Francaise en een donkere Amerikaan is diep brons en warm. De evangelisten partij en de tenoraria's worden gezon gen door de uit Japan afkomstige Yoshifumi Hata. Hij komt steeds speci aal (op eigen kosten) voor deze concer ten over uit Japan omdat hij het zeer bijzonder vindt samen te werken met Cantores in Dies. De sopraanaria's zullen moeiteloos en soepel worden vertolkt door de Argentijnse zangeres Jadwiga Granados, terwijl de Nederlandse alt José Biermans op de voor haar karak teristieke en emotionele wijze de altari a's, waaronder het bekende Erbarme dich, voor haar rekening zal nemen. De Matthaus-passion begint om 20.00 uur. Toegangskaarten a E 25,- en E 20,- zijn vanaf 19 maart verkrijgbaar bij Muziekhandel Spanjaard aan de Koorstraat 25 te Alkmaar, bij Disc 't Loo en bij Tabaksspeciaalzaak 't Hoekje. Ook kunnen kaarten telefo nisch worden gereserveerd via 072- 5335506 en 072-5618445. HEILOO - Het werk van onze plaatsge- note Ine Veen zal ook dit keer weer een publiekstrekker zijn op de Artiade die van 14 tot en met 16 maart in de grote kerk van Alkmaar wordt gehouden. Ine Veen werd onlangs 65 jaar. Midden jaren vijftig begon haar loopbaan als balletdanseres. Ze leek een schitteren de loopbaan tegemoet te gaan maar na een tournee sloeg het noodlot toe en maakte een plotselinge ziekte abrupt een einde aan die droom. Ze zat niet bij de pakken neer maar ging les nemen aan de Academie für Theater. Nadat ze cum laude afstudeerde volgde de ene na de andere theaterrol in de Duitse Schouwburgen. Begin jaren '90 besloot ze te gaan schil deren. Haar schilderijen zijn bijzonder door het gebruik van bladgoud en edel stenen en allerlei materialen die je niet in zo'n werk verwacht. Ze verscheen met haar bijzondere weken al in vele tv-programma's en het is dan ook niet verwonderlijk dat men op de Artiade nogal eens wat bekende gezichten kan tegenkomen. De Artiade is geopend van vrijdag 14 maart van 19.00 tot 22.00 uur„ zaterdag 15 en zondag 16 maart van 11.00 tot 17.30 uur. Gert Jan Dröge en Ine Veen tijdens de opnamen voor Glamourland Vervolg van voorpagina :.s—s i; Namens de Vereniging Golf Countryclub Heiloo verschenen voor zitter N.J.J. van Galen, H.J. Goedegebuure en H. van der Ham, allen gemachtigden. De verzoekers maakten bezwaar tegen de vrijstelling als bedoeld in artikel 17, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning voor een periode van vijf jaar ten behoeve van het gebruik van een per ceel thans nog agrarische grond aan de zuidzijde van de Lagelaan voor de uit oefening van de golfsport en het plaat sen van een overkapping voor een afslagplaats op dit perceel. Daarnaast werd bezwaar gemaakt tegen de bouwvergunning ten behoeve van het realiseren van de afslagplaats, met daaraan verbonden een instand houdingstermijn van maximaal vijf jaar. Invloed op woon-/werkomgeving De rechter was van mening dat, gezien de relatie tot het onderwerp waarop de bestreden besluiten verleende vrijstel ling en bouwvergunning betrekking hebben, er een duidelijke sprake moet zijn van overlast voor de verweerders. Oftewel: indien er vanuit hun woning dan wel bedrijf zicht bestaat op de dri ving range of als de uitstraling van de driving range zodanig is dat deze een directe invloed heeft op de woon- en/of werkomgeving. De voorzieningenrechter oordeelde dat Willem Gomes aan geen van deze criteria voldoet. Op basis van de stuk ken staat vast dat hij vanuit zijn woning geen zicht heeft op de driving range. Het argument van Gomes, dat hij als natuurliefhebber regelmatig over de Lagelaan fietst om ter plaatse van de omgeving te genieten, maakte dit voor de rechter niet anders. Onder deze omstandigheden werd zijn verzoek om voorlopige voorziening (schorsing ver gunning) dan ook afgewezen. Vrijstelling verleend Ingevolge het ter plaatse als bestem mingsplan geldende 'Herziening uit breidingsplan in hoofdzaak' rust op het onderhavige perceel de bestemming Agrarische doeleinden A. Vaststaat dat het niet is toegestaan om als zodanig bestemde gronden te gebruiken als (tij delijke) driving range. Evenmin is het toegestaan om op dergelijke gronden voor dat doel (tijdelijke) bouwwerken op te richten. Teneinde een en ander toch mogelijk te maken, heeft de gemeente Heiloo hier vrijstelling verleend. De gemeente heeft besloten om de tijdelijke vrijstel ling te verlenen omdat niet zeker is dat de driving range op de betrokken loca tie kan worden gehandhaafd. Volgens de gemeente mag worden verwacht dat binnen een termijn van vijf jaar er pla nologische duidelijkheid is over de mogelijke aansluiting van de Lagelaan op de A9. Daarna zal tot eventuele ver plaatsing van de driving range worden besloten. Objectieve gegevens De bezwaarmakers vinden echter dat er van concrete, objectieve gegevens in de hiervoor genoemde zin geen sprake is. Volgens hen bevinden de plannen wat betreft de aansluiting op de A9 zich nog in zo'n prematuur stadium, dat een objectieve indicatie dat die aansluiting binnen een termijn van vijf jaar zal worden gerealiseerd volstrekt ont breekt. Op dit punt was de voorzieningenrech ter het met de bezwaarmakers eens. De rechter achtte onder deze omstandig heden concrete, objectieve gegevens op grond waarvan kan worden aangeno men dat de driving range ter plaatse maximaal vijf jaar aanwezig zou zijn niet voorhanden. Bovendien ver klaarde de gemeente tijdens de zitting dat het niet bij voorbaat is uitgesloten dat de driving range ook na de realise ring van de aansluiting op de A9 op de huidige locatie kan worden gehand haafd. Verzoek toegewezen De voorzieningenrechter was van oor deel dat de gemeente zich onterecht bevoegd heeft geacht om met toepas sing van artikel 17, eerste lid, van de Wet Ruimtelijk Ordening vrijstelling te verlenen voor de uitoefening van de golfsport en het plaatsen van een over kapping voor een afslagplaats op het perceel. Gezien de samenhang tussen de verleende vrijstelling en de bouw vergunning concludeerde de rechter dat de gemeente ook de bouwvergun ning ten onrechte heeft verleend. De voorzieningenrechter zag daarom aanleiding de verzoeken om voorlopige voorzieningen van de families Rotteveel voorlopig toe te wijzen. In het clubblad van de Golf Countryclub Heiloo schrijft voorzitter Nico van Galen: 'De rechter heeft deze uitspraak gedaan, omdat de informatie over de toekomstige afslag A9 nog niet voorhanden was. En dat is cruciaal. Binnenkort komt deze informatie uit een onderzoeksrapport wel beschik baar en kunnen de juiste argumenten in stelling gebracht worden. B&W zal naar verwachting na de hoorzitting van 6 maart de vergunning in stand houden. Na rapportage van de commissie zal de beslissing naar verwachting eind maart bekend worden. We houden de moed erin!' Commissievergadering Tijdens de vergadering van de commis sie beroep en bezwaarschriften op 6 maart verschenen de heer J. Rotteveel en zijn zoon en schoondochter. Ook Willem Gomes sprak namens de bezwaarmakers zijn zorgen uit over de eventuele aanleg van de driving range. „Artikel 17 kan alleen maar van stal worden gehaald wanneer het een breed maatschappelijk doel dient", luidde zijn verweer. Zijns inziens is dit bij de golfbaan geenszins het geval. „Voor slechts 2% van de bevolking van Heiloo kan de argumentatie breed maatschappelijk belang dus niet gebruikt worden." Daarnaast Gomes zich af of GCH wet telijk gerechtigd was om op de plek van de gewenste afslagbaan een grote hoop zand te storten in de periode dat er door bezwaarmakenden een bezwaar schrift tegen de vrijstelling van de inrichting van de oefenbaan is gericht en maakte hij zijn ongenoegen kenbaar tegen de donatie door de gemeente Heiloo van 10.000 euro aan de golfclub in de vorm van het meebetalen aan de verbreding en nieuwe asfaltering van de Lagelaan in verband met de situe ring van de oefenbaan. H. van Halem was vanuit de commissie kritisch over het tijdelijke karakter van de baan. Hij vond niet dat de baan als een tijdelijke behoefte kon worden aangemerkt, omdat de baan een per manent karakter heeft. Ambtenaar L. Bas liet namens de gemeente weten dat de art. 17 procedu re was gekozen omdat de toekomstige bestemming van het gebied onzeker is. Wanneer er daadwerkelijk een aftak king van de A9 komt kan de driving range pas definitief worden aangelegd. Mogelijk op dezelfde plaats als nu wordt beoogd, maar misschien ook elders. Namens de Golf en Countryclub waren de heren Van Galen, Goedegebuure en advocaat Oscar Minjon van bureau Rensen, Breederveld en van Oostrum aanwezig. Minjon maakte in zijn betoog duidelijk dat gezien de jurisprudentie wel dege lijk gebruik mag worden gemaakt van de artikel 17 procedure. „Wanneer het artikel op een andere manier wordt geïnterpreteerd is er wel degelijk ruim te voor het gebruik hiervan", aldus de advocaat. Tevens heeft hij inmiddels namens de GCH de commissie ver zocht om de zaak voorlopig aan te hou den, omdat de club eerst wil bezien of er middels 'een goed gesprek' met de families Rotteveel zelf tot een oplos sing gekomen kan worden. „Ik was blij dat de commissie zo open stond voor de argumenten van alle par tijen", liet Nico van Galen enkele dagen na de vergadering weten. „Naar iedereen werd heel serieus geluisterd. Ik vond het alleen jammer van de heer Gomes dat hij vertelde dat er 10.000 euro voor onze club is uitgetrokken, want wij krijgen namelijk geen enkele subsidie. De weg zou volgens planning geasfalteerd worden en is niet ver breed. Omdat de familie Rotteveel en wij als de GCH straks buren worden en veel samen op hetzelfde gebied bezig zijn, willen wij de gesprekken met hen graag voortzetten. Uiteraard hoop ik dat we er samen uit kunnen komen en dat de bezwaren verdwijnen. Zodra de beslissing over de aansluiting op de A9 een feit wordt hebben wij sowieso de mogelijkheden om te gaan bouwen. De gesprekken tot nog toe zijn echter altijd in een goede sfeer verlopen. Ik heb er dan ook goede hoop op dat we samen al eerder tot een bevredigende oplos sing voor beide partijen kunnen komen!" De families Rotteveel lieten in een reac tie weten alvorens een gesprek met de GCH te willen aangaan liever eerst de uitslag van de bezwaarcommissie af te wachten. De families hebben daarnaast een Landbouwkundig adviesbureau in de arm genomen om te kijken wat de mogelijkheden zijn. „Als de commissie oordeelt dat onze bezwaren gegrond zijn dan valt er wat ons betreft ook niets té onderhandelen, dan komt de afslagbaan er gewoon niet. Wij wachten dus eerst af waarmee de commissie komt. De uit spraak wordt over een paar weken ver wacht, dan zien we wél verder."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6