Heilooër Jacob Burger nog steeds vermist Drempel voor planschade 32 jonge Idols laten zien wat ze kunnen Verzoek aan gemeente om integraal fietsbeleidsplan Heiloo op te stellen Ada Smit 12,5 jaar in dienst bij Bakker Kaandorp „Gezelligheid, goede sfeer en sociale contacten, daar draait het om" Open Dag Intratuin Groenprojecten Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo eo zelfstandig verder Raad stelt paal en perk aan vele aanvragen Hanswijckers maken van Het Orakel een spektakel Oud-papierm in Heiloo Wethouder Opdam ontvangt rapportfïetsvriendelijkheid Gratis kennismaking Bewegen met grootouders en peuters Tekenen en schilderen in huiselijke sfeer Wijnproeven en kunst UITKIJKPOST - 12 MAART 2003 - PAGINA 8 0 "T HEILOO - Woensdag 5 maart is er een zoekactie gehouden in het duinge bied tussen Egmond en Castricumnaar de sinds april 2002 vermiste Jacob Burger uit Heiloo. De actie werd uitgevoerd door medewerkers van politie en een aantal PWN-duinwachters. De zoekactie was zonder resultaat, net als eerdere acties zoals die in de omgeving van camping Bakkum. De 25-jarige Jacob Burger is vermist sinds 19 april 2002. Die dag kwam hij in gespannen gemoedstoestand van zijn werk bij G.P Groot thuis, omdat hij volgens eigen zeggen was bedreigd door Ajax-supporters. Vervolgens is hij met de auto vertrokken, waarna er niets meer van hem is vernomen. Jacobs auto is enkele dagen na zijn verdwijning teruggevonden op het terrein van camping Bakkum. In de auto werden geen sporen gevonden van een mogelijk misdrijf. Jacob verblijft vermoedelijk in Las Palmas op Gran Canaria, maar een ieder die informatie heeft, wordt ver zocht contact op te nemen met de Regiopolitie Noord-Holland Noord, bureau Alkmaar, tel.: 072 - 5498000. HEILOO - Verkeersdrempels kennen we genoeg in Heiloo. Maar sinds de laat ste raadsvergadering hebben we er een nieuwe verkeersdrempel bij. De drempel voor planschade. Wilt u een beroep op planschade doen, dan zult u namelijk voortaan eerst legeskosten ter grootte van E 500,- moeten betalen. Wordt u in het gelijk gesteld, dan krijgt u dit bedrag terug, maar krijgt u geen gelijk, dan bent u dit bedrag kwijt. HEILOO - In de Beun hebben De Hanswijckers weer hun jaarlijkse musical ten beste gegeven. Deze musicalvereniging leert kinderen van 9 tot en met 13 jaar uit de Egmonden en Heiloo hoe zij moeten acteren, dansen en zingen. Het jaarlijks hoogtepunt is dan altijd weer de musicaluitvoering. heeft regisseuse Marja Dit jaar neett regisseuse Schoonheym samen met choreograaf Alan Kempeneers Torres en repetitor Joost van den Berg gekozen voor een twee in één-musical. Een lastige keuze die hier en daar ook voor het publiek wat minder makkelijk te vol gen was. Maar dan ook alle lof voor de spelers die dit hoogstandje moesten presen teren. Spiegel Het ging allemaal over Thesa (gespeeld door een tekstvaste Jessica Fokkinga), een meisje dat voor een keuze staat. Nieuw in een klas merkt zij dat er een klasgenoot buiten de boot valt. Voor wie zal zij nu kiezen: haar klasgenoot of de rest? Ze praat altijd met zichzelf in de spiegel, maar op dat moment praat de spiegel terug. De spiegel stelt Thesa voor om aan de andere kant plaats te Wat is planschade? U heeft een huis en u woont prettig. Voor goede relaties met uw buren moet u uiteraard zelf zorgen. Maar de woonomgeving wordt min of meer bepaald door het bestaande bestem mingsplan. In dat bestemmingsplan is aangegeven welke bebouwing er mag plaatsvinden en onder welke voor waarden. Maar ook andere zaken als groenvoorziening zijn in het bestem mingsplan opgenomen. Nu worden er ineens plannen gemaakt om de buurt te veranderen. Er komt een flatgebouw tegenover u of agrarisch gebied tegen over u krijgt een andere bestemming. Dat hoeft niet altijd onprettige gevol gen te hebben. Bewoners aan de zuid kant van Heiloo krijgen een golfbaan voor de deur. Hoe je verder ook over die wijziging denkt, voor de bewoners wordt het niet veel slechter of voor anderen zelfs beter. De wijziging zal in ieder geval geen nadelige invloed hebben op de koopprijzen van de woningen. Maar als er bij een wijziging nu wel eens nadelige gevolgen naar voren komen. Geen privacy meer of het uit zicht is volkomen verdwenen. En dat alles kan aanzienlijke gevolgen heb ben voor de prijs van uw woning. Nu kunt u allereerst bezwaren maken tégen de nieuwe plannen, maar stel dat die plannen toch doorgaan. In de prak tijk gebeurt dat meestal omdat de plannen vaak al 'politiek voorbespro- ken' zijn. Goed, uw bezwaren hebben niets opgeleverd. Dan is er een wettelijke mogelijkheid om 'planschade' aan te vragen. De grootte van die planschade zal vooral worden bepaald door de waardevermindering van het huis bij verkoop. Niet geschoten altijd mis, maar nu kost elk schot geld De mogelijkheid vöor planschade bestaat al heel lang. Er werd eigenlijk maar heel weinig gebruik van gemaakt. De regeling was ook niet zo erg bekend. Je werd er niet op geattendeerd. Maar burgers worden steeds meer bewust van hun rechten en de moge lijkheden. Dus een aanvraag voor planschade is gauw gedaan en zoals de VVD-woordvoerder zei onder het motto 'niet geschoten is altijd mis' wordt er tegenwoordig te pas en te onpas een beroep op de planschadere geling gedaan. Dat zou niet zo erg zijn als er niet zoveel werk en vooral zoveel geld gekoppeld zou zijn aan een uitspraak omtrent het zich werkelijk voordoen van planschade. Tot dusverre kostte een beroep op planschade niets, maar de gemeente raad heeft dat veranderd. Om te gemakkelijke aanvragen te voorkomen is een legesbedrag van E 500 ingesteld. En zoals reeds vermeld, u bent dat kwijt als u niet in het gelijk wordt gesteld. Daarmee hoopt de raad het stijgende aantal aanvragen voor plan schade in te dammen. De VVD wilde de drempel nog hoger en stelde een legesbedrag van E 1000,- voor, maar dat vonden andere partijen te gortig. GroenLinks had een ander idee. Koppel het legesbedrag aan de WOZ- waarde van het huis. Op zich niet onre delijk, want een waardevermindering van 10% bij een huis van E 150.000,- vergt een veel lagere vergoeding dan eenzelfde waardevermindering bij een huis van E 1.000.000,-. Maar volgens wethouder Daas was dat niet mogelijk en ook de andere partijen zaten kennelijk niet op dit voorstel te wachten. De CDA-fractie was tegen het voorstel, omdat er nog een gerechtelijke uitspraak op komst is omtrent deze zaak. Zij wil daarop wachten. Maar de overige fracties gingen toch mee met het oorspronkelijke voorstel om de legeskosten op E 500,- te bepalen. Nu maar hopen dat er minder aanvra gen komen en dat het de gemeente, en dus de Heilooër bevolking, minder geld gaat kosten. Mocht u toch vinden dat er reden voor planschade zou zijn, dan is men op het gemeentehuis ongetwijfeld bereid u de weg daartoe te wijzen. Thesa praat altijd met zichzelf in de spiegel, maar dan praat de spiegel terug! (foto: MSP) nemen. Dan zou zij in het land van het Orakel terecht komen om daar haar probleem voor te leggen. De truc met de spiegel was handig vormgegeven door een sterk staaltje imitatie van Jessica en Sophie van Hekken. In het land van het Orakel komt ze op allerlei plaatsen waar ze weer keuzes moet maken. Zo bezoekt zij Gelia, Wittië, Blauwland, Roda en Groen- marken. Om nog maar te zwijgen van Zwartanië waar alle lichten gestolen zijn. Ze probeert het licht terug te krij gen en het publiek volgt in spanning of dit haar lukt. Moeilijke teksten, mooie muziek en prachtkostuums Hoewel de teksten soms wat te hoog gegrepen waren en het stuk hier en daar aan duidelijkheid mistte, bleef door de afwisseling in de scènes ieder een geboeid. Het eigen orkest, bestaan de uit leden van de muziek- en dans school Heiloo hield het tempo hoog en de leden hadden ook zichtbaar plezier in deze productie. De kostuums waren weer een lust voor het oog! Het zal de ouders die geheel vrijwillig achter de naaimachine zitten weer menig uurtje gekost hebben. Maar dat mocht dan ook gezien worden. Plezier in hun stuk Mooi om te zien en beluisteren waren de verschillende sferen die opgeroepen werden in de scènes. Zo keek de bijna overvolle zaal van de Beun ademloos toe bij de sluierdans. Maar ook de scè nes in het jeugdhonk, de klas en de The West is the Best-dans waren geweldig! De jonge Hanswijckers hadden zicht baar plezier in hun stuk. Vooral Jeroen Schuitemaker had de lachers weer op zijn hand met bijvoor beeld zijn Yoga-vertoning in het jeugd honk. Een heuse Hanswijck-crew wist bij elke wisseling in een mum van tijd het podi um weer in de juiste kleur om te tove ren. Een musicalvereniging waar het bijna professioneel toeven is dus! Met een daverend applaus en bloemen voor Anneke Groot wegens haar verdien sten voor de Hanswijckers was weer een succesvolle uitvoering van deze leuke musicalvereniging ten einde. Zaterdag De Duif, Mariënstein 180. Tussen 08.30 en 16.30 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tij dens de schooluren, ook gebruikte kle ding. Muziek Dansschool, Het veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Donderdag De Duif, Marienstein 180, tussen 08.30 en 16.30 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de par keerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trainingen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, container bij de ingang van het tenni spark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Tennisvereniging Het Vennewater, container bij de ingang van het tenni spark aan Het Zevenhuizen. HEERHUGOWAARD - Zaterdag 15 maart van 10.00 tot 16.00 uur en zon dag 16 maart van 11.00 tot 16.00 uur houdt Intratuin Groenprojecten twee open dagen om nader kennis te maken met ons hoveniersbedrijf. HEILOO - Vanavond ontvangt wethouder Opdam het eerste exemplaar van het eindrapport van de Fietsbalans Heiloo. De afdeling Heiloo van de Fietsersbond zal het lijvige rapport overhandigen tijdens de vergadering van de Raadscommissie Openbare Ruimte in de Raadszaal van het Gemeentehuis van Heiloo. Volgens de Fietsersbond is voor de aanpak van de ernstigste knelpunten minimaal 1 miljoen euro nodig. Een van de onderzoekers van de Fietsers bond zal een korte presentatie van de resultaten en de aanbevelingen verzor gen. Iedereen is welkom deze presenta tie bij te wonen. Het rapport maakt duidelijk wat de sterke en zwakke pun ten zijn van het fietsklimaat in Heiloo. De sterke punten betreffen het hoge fietsgebruik, weinig geluidshinder, en een goed fietscomfort. De zwakke punten betreffen de slechte concurrentiepositie fiets ten opzichte van de auto, de vaak te smalle fietsstro ken, weinig directe en doorgaande fietsroutes, en geen duidelijk financieel fietsbeleid op papier. Kortom, het nodi ge valt nog te doen. Volgens woordvoerder Coert Zuurbier van de afdeling Heiloo van de Fietsersbond is het nu tijd voor een structurele aanpak. De gemeente wordt dan ook verzocht om een integraal fietsbeleidsplan op te stellen met daarbij ook de nodige uit voeringsprogramma's, onderhoudspro- gramma's en financiële reservering op de begroting. Kiest de gemeente voor de fiets dan laat het zien dat het belangrijk vindt dat door een hoger fietsgebruik onder andere vier keer zoveel ruimte bij drukke maatschappe lijke punten in Heiloo wordt gecreëerd minder met name ernstige ongelukken in het verkeer optreden. onderzoek van de Fietsersbond naar de fietsvriendelijkheid van gemeenten. Daartoe worden op tien verschillende aspecten van het fietsklimaat objectie ve gegevens verzameld en beoordeeld. Uniek zijn de metingen die zijn uitge voerd met twee high-tech meetfietsen. Daarmee is het mogelijk geworden de kwaliteit van de wegen, fietspaden en kruispunten te beoordelen vanuit het oogpunt van de fietser en de resultaten te vergelijken met andere gemeenten. Meer informatie over het project Fietsbalans en de resultaten van het Fietsbalansonderzoek in 59 gemeenten zijn te vinden op de website van de Fietsersbond www.fietsersbond.nl. U heeft ook de gelegenheid de vijf nieuwe sfeertuinen te bewonderen bij de entree van het tuincentrum. De hoveniers van Intratuin Groen projecten hebben onder andere een oosterse tuin, stadstuin en moderne tuin aangelegd, waarbij gebruik gemaakt is van hoogwaardige en ver nieuwende materialen en constructies. Naast de sfeertuinen kunt u op de open dagen ook het machinepark van het hoveniersbedrijf bekijken en worden er demonstraties gegeven, dit alles onder de deskundige leiding van de Intratuin hoveniers. Voor al het werk in de tuin bent u bij Intratuin Groenprojecten aan het goede adres. De complete aanleg van tuinen kan worden verzorgd, maar minstens zo belangrijk is een vakkundig onderhoud. Voor dit onderhoud is het mogelijk een onderhoudscontract af te sluiten, waarbij bijvoorbeeld maande lijks de hoveniers u tuin weer piekfijn in orde maken. Daarnaast kunt u ook kie zen voor alleen een jaarlijkse snoeibeurt of een voorjaarsbeurt voor de tuin. Indien u zelf van plan bent een tuin te laten ontwerpen en aanleggen, is er een informatiestand aanwezig waar u uitleg kunt krijgen over de werkwijze van Intratuin Groenprojecten. Ook vindt u er een computerpresentatie met voorbeelden van tuinontwerpen en foto's van aangelegde tuinen. Onze afdeling Interieurbeplanting laat de nieuwste trends in plantenbakken en kantoorbeplanting zien en kan aan de hand van een computeranimatie programma combinaties tonen van bakken en planten passend op iedere plek. Op zaterdag 15 en zondag 16 maart wordt voor de kinderen een bal lonnenwedstrijd gehouden waarbij leuke prijzen zijn te winnen. Onder begeleiding van een clown worden elk uur de ballonnen opgelaten. Kortom genoeg redenen om de open dagen te bezoeken en nader kennis te maken met de hoveniers en de afdeling interi eurbeplanting van Intratuin Groen projecten Heerhugowaard, Middenweg Al (provinciale weg Alkmaar-Midden- meer bij knooppunt De Nollen). Fietsbalans De fietsbalans is een grootscheeps HEILOO - Je schrijft een open sollicitatie naar de Grosmarkt in Ypestein en wordt naar aanleiding van deze brief in dienst genomen bij Bakker Kaandorp. HEILOO - Iedereen heeft er wel eens van gehoordde huisvrouwenvereniging. Sinds jaar en dag een landelijke organisatie met afdelingen verdeelt over het land. Zo ook ooit de afdeling Heiloo van de NVVH. Echter na een ingrij pende reorganisatie in 1997 van de landelijke vereniging is de afdeling Heiloo dit jaar een eigen koers gaan varen. De Uitkijkpost was te gast bij het bestuur van de nieuwe Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo e.o. Vijf enthousiaste vrouwen Nettie Leenhouts (PR); Henny Moscou (secretaris); Carry Betzema (voorzit ter); An Zijp (penningmeester); Anneke Kager (vice voorzitter en excursieleidster) vertelden over hoe, wat en waarom van de AVVH. Ambitieus beleidsplan Ze hebben een woelig verleden achter de rug, zo vertelt voorzitter Carry Betzema: „We zijn gestart als afdeling van de NVVH. Daarbij vormde de lan delijke club onze ondersteuning, ze droegen bijvoorbeeld onderwerpen aan en gaven een blad pit. In 1997 bleek het ledental zodanig terugge lopen dat de landelijke NVVH besloot een reorganisatie op touw te zetten Er werd een nieuwe directeur aangetrok ken en een ambitieus beleidsplan geschreven. Een leuk plan voor het bedrijfsleven, maar niet voor een vrou wenvereniging! Wij konden ons in dit plan niet vinden. Daarnaast kregen we voor onze contributie alleen nog maar 4 x per jaar het verenigingsblad, waar uit ook nog eens een keer de informa tieve onderwerpen verdwenen waren. Vanaf die tijd zijn we een eigen koers gaan varen en hebben we in 2002 in nauw overleg met de leden besloten om zelfstandig verder te gaan. De leden stonden als één vrouw achter het bestuur en hebben allen de stap met ons gemaakt." Van professionele lezing tot gezellige excursie Op de vraag wat deze vrouwenvereni ging nou zoal doet, antwoorden de bestuursleden vol overgave en raken niet uitgepraat over alle activiteiten. Voorzitter Carry leest voor uit de sta tuten: „Onze doelstelling is: Het behar tigen van de belangen van de vrouw in de maatschappij. Wij trachten dit te bereiken door het organiseren van bij eenkomsten met een educatief, cultu reel of een ontspannend doel. Het hou den van excursies, het uitgeven van een verenigingsblad, het geven van bekendheid aan het bestaan van de vereniging alsmede al datgene wat binnen de doelstelling past met in acht- name van de grenzen die de wet en de statuten stellen." Een prachtige volzin, maar een en ander wordt duidelijker wanneer het bestuur haar plannen uiteenzet: „We organiseren bijvoorbeeld lezingen die heel professioneel zijn. Zo hebben we de burgemeester, een Gedeputeerde van Provinciale Staten, het Noord- Hollands Landschap en een kunst-, historica te gast gehad. De excursies zijn altijd heel gezellig en informatief. We hebben laatst bijvoorbeeld rondlei dingen gehad in Carré en Tuschinski." Activiteiten afgestemd op de leden Het is vooral een kwestie van goed organiseren en een luisterend oor heb ben voor nieuwe ideeën. De ene na de andere herinnering wordt opgehaald: een trip met een boot, rondleidingen in het Rijksmuseum, maar ook de cursus sen die Anneke organiseert vinden veel aftrek, zoals bijvoorbeeld een cur sus over Vincent van Gogh of leren hoe je speksteen kunt bewerken. Al deze activiteiten zijn terug te vinden in een handzaam infoboekje dat 1 x per maand bij de leden in de brievenbus valt. Wie zich afvraagt wie dat nou zijn, die leden van de AVVH krijgt het volgen de antwoord: „We hebben op dit moment 237 leden, dit aantal is stabiel sinds 1991. Veelal zijn het 50 plussers. Het komt wel eens voor dat echtgeno- Deze opmerkelijke entree bij de bak ker aan de Kennemerstraatweg beleef de Ada Smit 12,5 jaar geleden. „Mijn vader was bakker dus de appel is niet ver van de boom gevallen. Ik heb destijds bij de broodafdeling gesollici teerd van de Grosmarkt, maar eige naar Dirk Groot van deze supermarkt had andere plannen met me. Omdat Bakker Kaandorp net door hem was overgenomen kwam hij met deze aan stelling op de proppen. Ik werkte ook wel in de supermarkt, maar toen deze werd overgenomen door A&P ben ik gestopt en ben ik meer bij Kaandorp gaan werken", aldus Ada Smit. Volgens de jubilaris heeft ze het na al die tijd nog prima naar haar zin. „Ik mag gelukkig werken, het hoeft niet en de 2,5 dag dat ik hier ben ervaar ik als heel plezierig. Zodra ik dat plezier niet meer heb dan stop ik ook direct." Van de vele vaste klanten heeft Smit leuke reacties gehad. „Zelfs de klanten uit de periode dat de Grosmarkt dichtging komen hier nog dagelijks over de vloer. Er zijn ook klanten die al 12,5 jaar hetzelfde brood kopen of dezelfde taarten bestellen voor de verjaardag. Ook voor de Romia's (koekjes) komen de mensen van heinde en verre naar de bakkerij. Waar we echt goed in zijn? We hebben gewoon prima brood. Vooral onze Waldkorn is een echte topper. Met het filiaal in het Hoekstuk werken er zo'n 20 mensen bij Bakker Kaandorp. En daar hoop ik nog vele jaren mee te mogen blijven werken!" ten meekomen om een lezing te bezoe ken. We merken dat er ook in de zomer behoefte bestaat aan een programma. De AVVH heeft hierop ingespeeld door een winterprogramma van okto ber tot april en een zomerprogramma weer tot september te bieden. Voor E 30,- per jaar kunt u lid worden van de AVVH en omstreken. En dat laatste betekent dat u ook vanuit de omtrek van Heiloo een bezoek kunt brengen aan al deze activiteiten. Neemt u gerust contact op met de ledenadministratie voor een infoboekje, om (bestuurs-)lid te worden of aan te geven dat u een keer geheel vrijblijvend mee wilt gaan. Ledenadministratie: Dorrie Brinkhuis, telefoon: (072)5330641. Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo e.o.: Goed voor samen deelne men aan gezellige en informatieve acti viteiten in een gemoedelijke sfeer! HEILOO - Afgelopen vrijdag waren vier peuters met grootouders gezellig bezig in het Trefpunt met muziek, dans en zang. Deze week werkten ze rond het thema visjes: Berend botje zingen en een groot blauw doek fun geert als de zee waaronder de kinde ren mogen zwemmen. Simpel, maar de kinderen gilden van pret! De oma's vonden het gezellig om zo intensief met het kleinkind bezig te zijn. Volgende week, vrijdag 14 maart, kunt u gratis deelnemen aan deze grootouder/kleinkind activiteit. Als u een kleinkind (of bijv. buurkind) heeft in de leeftijd van 2,5 tot 4 jaar bent u welkom van 9.30 tot 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Daarna kunt u deelne men aan een korte cursus bewegen met peuters voor 7,50 euro voor vier lessen (gewijzigd voordeliger tarief). Lijkt u dit leuk en wilt u vrijdag deel nemen aan de gratis kennismakings les? Meldt u zich dan aan bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. y Ada Smit haalt het zoveelste brood uit de snijmachine van Bakker Kaandorp (foto UKP) HEILOO - Op 27 maart start een nieu we teken- en schildercursus onder lei ding van de Schotse kunstenares Jean Fraser op Boswinde 11 in Heiloo. Deze cursus is bedoeld voor iedereen die zijn/haar creativiteit een beetie meer ruimte wil geven. Jean Fraser geeft les in huiselijke sfeer aan een kleine groep van maximaal zes deelne mers. De lessen vinden plaats op de donder dagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. U kunt inschrijven voor series van 10 les sen. De kosten zijn 10 euro per les. Dankzij het kleine aantal deelnemers kan iedereen op zijn eigen niveau gestimuleerd worden om de bakens van zijn creativiteit een beetje te ver leggen. U zult merken dat tekenen en schilderen niet alleen tot onverwacht mooie kunstwerken kan leiden, maar dat u ook beter leert kijken en obser veren. Door met een klein groepje bij elkaar te zitten stimuleer je elkaar om te experimenteren met nieuwe materi alen en technieken. Zo kunt u aquarel len maken of u kunt werken met acryl verf of oliepastel, met krijt, houtskool of met Oost-Indische inkt. Jean Fraser is in al deze technieken voldoende thuis om u goed op weg te helpen. U kunt haar bereiken op 0229- 218458. HEILOO - Op zondagmiddag 16 maart houdt WijnDijck van 15.00 tot 17.30 uur een wijnproeverij in samen werking met Galerie Van Lubeck, Kanaalweg 6 te Heiloo. Op de proefta fel staan witte- en rode wijnen uit Frankrijk. Een selectie uit de Elzas, de Rhone en Haut-Medoc. Evenals cru's uit de Beaujolais en Bourgogne. Daarnaast uit Umbria, Italië een hout- gerijpte Grifo di Boldrino Riserva. U kunt de wijnen ruiken, proeven en er van alles over vragen. Het team van WijnDijck zal u graag informeren en uitleg geven over de achtergrond van de wijnen en hun producenten. Voor deze proeverij kunt u gewoon binnenlopen, er zijn geen kosten aan verbonden. Gelijktijdig met het proe ven van de wijnen kunt u de geëxpo seerde werken bekijken van schilderes Miriam Fleuren en de bloemsierkunst van Aty Winnips. Op deze dag zijn beide kunstenaressen zelf aanwezig in Galerie Van Lubeck.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8