Een zonnige voorjaarsbij lage Kinderziekenhuis Mekane Hiwot in Asmara Juf Marian en meester Loek 25 jaar in het onderwijs Bezwaarschrift tegen aanleg afslagplaats golfbaan is gegrond verklaard de kapsa DIESEL krant f Dé Hypotheek- winkel BORDEN REPLAY J.C. RAGS sms Commissie bezwaarschriften doet uitspraak APE L LA DKNY NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 9 J Thuis in uw regio! Slagerij Kramer FALKLAND TONEEL (072) 535 10 00 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn- Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. jgaassg Voorjaarseditie fLr^z m 'immm bs&sps Matthaus Passion in Ter Coulsterkerk Pagina te weinig GOUD BEHAALD VOOR: Ypedisco Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl PAARDENWORST, ERWTENSOEP, GEGRILDE KIPPEN, OSSENWORST, GEKOOKTE WORST ZILVER BEHAALD VOOR: RUNDER ROOKVLEES, LEVERWORST TORTILLAS 3 stuks 4,50 SUKADE LAPPEN 1 kiio 5,45 SPARE RIBS 1 pond €4,95 SATÉVLEES 1 kiio €5,98 TARTAAR STROGANOFF 4 voorZ|50 Hypotheek nodig HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 PRESENTEERT; 'Proposals' PALL MALL Geesterduin 26-28 Castricum Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 26 MAART 2003 Bij deze editie van de Uitkijkpost hoort de zonnige voorjaarsbij lage 2003. In deze bijlage wordt uitgebreid aandacht besteed aan actuele nieuwtjes, uit gaansmogelijkheden in de regio, de historie van Heiloo, Castricum, Limmen, Akersloot en Egmond en leest u het verhaal van imker Piet iert 75-jarig bestaan r':- 7 Zegwaard. Eveneens vindt u informatie over de Limmer Bloemendagen en de Hortus Bulborum in déze voorj aarsbij- lage terug. Ook aan de kinderen is gedacht, Zij kunnen door het insturen van de kleurplaat kaartjes naar de Efteling verdienen! En ook de volwasse nen kunnen aan de slag, voor hen is er de voorjaarspuzzel die een waardebon van E 25,- op kan leveren, te beste den bij een van de winkeliers in win kelhof 't Loo. Advertenties over van allesen nog wat vindt u in de bijlage terug. U weet direct waar u lekker kunt eten en drinken, wat u in de komende maan den aan uw tuin kunt doen en natuurlijk doet u leuke ideeën op voor het aankomende voorjaar. De medewer kers van De Uitkijkpost wensen u veel leesplezier! HEILOO - Heiloo beleeft a.s. vrijdag de primeur van de uitvoering van de Matthaus Passion van J S Bach door het Noordhollands Kamerkoor. Dit bekende werk is namelijk nog niet eerder door het koor uitgevoerd, maar men heeft er alles aan gedaan om er een zeer bijzondere uit voering van te maken. Zo is het koor ver sterkt met enkele geselecteerde stemmen en wordt medewerking verleend door het Omroep Jongenskoor. Verder zijn gere nommeerde solisten aangetrokken, te weten: Geert Smits - Christuspartij, Ludwig van Gijsegem - Evangelist, Ellen Schuring - sopraan, Margareth Beunders - alt, Alex Vermeulen - tenor en Bas Ramselaar - bas. De solisten hebben naam gemaakt in binnen- en buitenland en zongen onder leiding van grote diri genten als Ricardo Chailly, Edo de Waart, Jean Foumet en Harnoncourt. De instru mentale begeleiding wordt verzorgd door Philharmonia Amsterdam, Ada Knop- Kleymeer - klavecimbel en Henk Ver hoef - orgel. De algehele leiding is in han den van Klaas Venneker. De toegangs prijs bedraagt E 20,- (voor 65+/CJP E 17.50). Deze uitvoering van de Matthaus vindt plaats in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg te Heiloo en begint om 19.00 uur. Kaarten zijn o.m. verkrijgbaar bij boekhandel Deutekom in het Winkelcentrum 't Loo te Heiloo en vrij dag vanaf 18.00 uur aan de kerk of telefo nisch te reserveren via 072-5895009. Vorige week is per abuis de sportpa gina niet in de krant afgedrukt, waarvoor onze excuses. Redactie Uitkijkpost. HEILOO - Goede doelen concurreren dagelijks om onze aandacht. Af en toe word je geconfronteerd met een goed doel waarvan je zeker weet dat elk muntstuk en bankbiljet besteed wordt aan de gezondheid van een kind in dat arme werelddeel Afrika. Een goed doel waarvan de organisatie kleinschalig i§, die door hardwerkende vrijwilligers wordt gedaan met hun directe collega's in Afrika. Zo'n stichting is Vrienden van Mekane Hiwot. Mekane Hiwot betekent plaats van leven en is de naam van een kinderziekenhuis in Asmara, Eritrea. In 1995 heeft Thei Haumann, kinderarts in het VUMC, op verzoek van Unicef een periode in het Mekane Hiwot Pediatrie Hospital gewerkt. Zijn collega-kinderarts vroeg hem of hij iets kon dóen voor vier kinderen die een ernstige hartafwijking hadden. In Eritrea hadden de kinderen geen kans. In Nederland waren de afwijkingen behandelbaar. Haumann besloot een stichting op te richten om deze kinde ren te helpen. Maar ook om het zieken huis te voorzien van onmisbare hulp middelen om de geopereerde kinderen te kunnen blijven begeleiden. En voor al om daar, ter plekke, meer hulp aan de kinderen te kunnen bieden. In uit zonderlijke situaties, als er in Asmara echt niet kan worden geholpen, dan worden ernstig zieke kinderen op kosten van de Stichting in het buiten land behandeld. Dit gebeurt alleen als er sprake is van een aandoening waar aan het kind in eigen land zal sterven terwijl er in het buitenland mogelijkhe den bestaan om ze weer een goede levensverwachting te geven. Tot op heden zijn er 16 kinderen in Nederland behandeld. De pre- en post operatieve zorg werd in de VU gege ven, de operaties werden in het AMC verricht. De patiënten verblijven daar- bloedstolling. Daarom heeft de Stichting in het Mekane Hiwot hospi taal een antistollingslaboratorium opgezet. De voorraden om het labora torium draaiend te houden worden steeds door de stichting aangevuld. Maar vooral ondersteuning van de basale gezondheidszorg is belangrijk. Kidane was één van de eerste vier kinderen die in 1996 hier kwamen. Hij was toen zestien jaar en woog 32 kg. Kidane is geopereerd aan drie hartkleppen, waarvan er twee zijn vervangen door kunstkleppen. Nu, zeven jaar later, is de Stichting blij met de mooie trouwfoto van Kidane. naast in gastgezinnen totdat ze weer terug kunnen naar Eritrea. Bij hartope raties waarbij kunstkleppen worden geplaatst is het noodzakelijk dat de patiënten gecontroleerd worden op HEILOO - Op donderdagmiddag 20 maart was het groot feest op de St. Rad- boudschool. Met de hele school werd gevierd dat juf Marian Ursem en meester Loek Settels al 25 jaar in het onderwijs werkzaam zijn. Een dubbel zilveren jubileum dus, dat natuurlijk niet onopgemerkt voorbij mocht gaan. De beide jubilarissen werden op een zeer ludieke manier opgehaald vanaf het plein voor theater De Beun. Onder poli tiebegeleiding fietsten zij samen op een tandem met groep 5 achter hen aan naar de school, waar de andere leerlingen hen in een grote erehaag stonden op te wachten. Onderweg werden het geheel muzikaal opgeluisterd door het blaasor- kest De Kinkeluters, dat op een grote versierde aanhangwagen allerlei gezelli ge deuntjes ten gehore bracht. Op school werd het feestgebeuren die middag in de gymnastiekzaal voortgezet met verschil lende voorstellingen door de kinderen en ook de collega's van juf Marian en meester Loek lieten zich niet onbetuigd. 68e JAARGANG NO HEILOO - De adviescommissie voor bezwaarschriften heeft onlangs uit spraak gedaan tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 22 oktober 2002 tot het verlenen van 'een vrijstelling voor de inrichting van een oefenbaan en plaatsing van een over kapping voor de golfbaan nabij de Lagelaan. De commissie besloot de bezwaarschriften van de fam. Jensch en Willem Gomes niet ontvankelijk te ver klaren, maar de bezwaarschriften van Das Rechtsbijstand en Klaver, Planting van der Hooft werden wel gegrond verklaard. Tijdens de hoorzitting op 6 maart jl., waarin de bezwaarmakers Willem Gomes en de families Rotte veel, L. Bas namens burgemeester en wethouders van Heiloo en N. van Galen, H. Goedegeburen en hun raads man O. Minjon namens de Golf Countryclub Heiloo verschenen, lichtte Willem Gomes zijn bezwaren verder toe aan de hand van een pleitnotitie. B Daarom zijn er door de stichting medi cijnen, injectienaalden, reagentia, bloedhuizen, verbandmateriaal, een bronchoscoop met videoapparatuur etc. gestuurd. Er is geld beschikbaar gesteld voor bedden/matrassen, lakens en speelgoed voor de kinderen. Kennis is van groot belang voor de locale artsen en verpleegkundigen. Daarom heeft de stichting het zieken huis gesteund met vakliteratuur en hulpmiddelen voor communicatie en is er gezorgd voor aansluiting op het internet en een abonnement op MD Consult, waardoor er toegang is tot vele medische boeken en vaktijdschrif ten. Twee analisten van het VU zieken huis zijn naar Eritrea geweest. Zij heb ben geholpen bij het plaatsen van de apparatuur en hebben een cursus ver zorgd voor de locale analisten. Ook is er een cursus Windows en MS Office gegeven. Op kosten van de Stichting hebben kinderartsen vah Mekane Hiwot deel kunnen nemen aan het kin derartsen Congres in de RAI en kun nen ze een werkbezoek brengen aan de VU. Door deze persoonlijke contacten is de stichting verzekerd van de goede beste ding van alle inspanningen in Nederland. Rotaryclub Heiloo was dan ook aangenaam verrast toen de uit- wisselingsscholiere Anna Tunggono aangaf ten behoeve van deze stichting mee te willen helpen aan de fondsen werving en stelde haar en haar jeugdige vrienden in de gelegenheid voor u een concert te verzorgen in de Beun op zondagmiddag 13 april vanaf 13.30 uur. Anna rekent erop dat de Beun tot de laatste plaats bezet is en daarvoor is uw hulp nodig. U kunt voor E 10,- kaarten halen bij Theater de Beun, Drogisterij Jef Letchert, Silhouet- binnenhuisarchi tectuur of bestellen bij Cees Bakker, tel. 072-5333667. CASTRICUM - De Kapsalon aan de Torenstraat 32 ziet er prachtig uit. Een modem interieur verraad dat de kapperszaak nog niet zolang geleden in 'het nieuw gestoken' moet zijn. „We zijn op 23 november 2002 hier geep end, dus dat Klopt", laten de eigenaars Ron en Carola Kuster weten. „We werken inmiddels al 10 jaar in de Torenstraatvoorheen onder de naam Carola Coiffure. Vorig jaar hebben we het voormalig pand van Bossinade Optiek overge nomen omdat we daar twee keer zoveel ruimte in hebben. De naam van de zaak is toen veranderd in De Kapsalon. Sinds 1 juli 2002 hebben we er namelijk nog een filiaal bij in Zuid-Scharwoude, dat De Kapsalon heet. Twee zaken met dezelfde naam dat leek ons wel zo makkelijk, van daar de naamswisseling. Maar wij zijn wel gewoon dé dames- en heren kapper gebleven zoals onze klanten van ons gewend zijn", aldus de eige naresse." De nieuwe locatie bevalt de eigenaars goed. „Uitstekend zelfs", laat Carola weten. „Het biedt een prima ruimte om supercreatief bezig te zijn. Ik vind het heerlijk om mensen persoonlijke aandacht te geven, en het een uitda ging om de klant tevreden de deur uit te laten gaan. Want hoewel ik zelf een totale metamorfose erg leuk vind om te doen is het uiteindelijk het allerbe langrijkste dat de klant met een tevre den gevoel naar huis gaat!" Tevreden over de service kunnen de klanten zeker zijn. Die staat namelijk hoog in het vaandel bij De Kapsalon. „Mensen mogen binnen drie weken na hun knipbeurt terugkomen om hun pony te laten bijknippen of de nekha ren uit te laten scheren. Dat doen we dan gewoon gratis." Ook aan de kin deren is gedacht, voor hen staan een heuse mini Jeep en Porsche klaar om in geknipt te worden. Goede Tijden Ron, Carola en hun personeelsleden Tot slot van zijn pleidooi zei hij dat de uitspraak van de rechter tot niet ont vankelijk verklaring van zijn verzoek om voorzlopige voorziening zeer aan vechtbaar te vinden. De rechter oor deelde eerder dat de heer Gomes op te grote afstand van het gebeuren woont zodat er van overlast geen sprake kan zijn. De heer Bas van de gemeente Heiloo gaf aan begrip te hebben voor de betrokkenheid van de heer Gomes, maar omdat hij geen direct belangheb bende in deze zaak is en zijn bezwaar schrift niet ontvankelijk is verklaard niet veel met deze betrokkenheid te kunnen doen. Daarnaast is de gemeen te in haar verweerschrift al uitvoerig ingegaan op de ingediende bezwaren. Burgemeester en wethouders zijn daar in van mening dat het tegen de achter gronden van het gestelde juridisch mogelijk is óm met toepassing van arti kel 17 WRO voor de tijdelijke locatie In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. werken met producten en de haarmo- delijn van Sebastian. Dit gerenom meerde merk wordt veel gebruikt door bekende Nederlanders en het resultaat van de producten is dagelijks te zien in de serie Goede Tijden, Slechte Tijden. „In de NOB studio's wordt met bijna niets anders gewerkt. De acteurs en personeelsleden van RTL 4 en andere commerciële tv zen ders worden gekleurd en gestyled door Sebastian en Wella. Ook onze nieuwste apparatuur komt van Wella. De computergestuurde Climazon is een zelfdenkend droogapparaat, dat onder andere het kleurproces ver sneld. Zo hoeven mensen minder lang te wachten tot de verf in het haar is ingetrokken. „Daarnaast kunnen we de klanten ook van make-up van het merkTrucco voorzien. Dit seizoen zijn poe derachtige, pastelkleuren helemaal in. Vanuit het thema Romantic Inspiration komen deze kleuren zowel terug in de make up als in het haar. Waar vorig seizoen nog Vaak twee kleuren die eikaars tegenoverge stelde zijn in het haar werden aange bracht, wordt nu voor wel drie ver schillende kleuren die zacht in elkaar overlopen gekozen." Openingstijden De Kapsalon is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur, zaterdag van 8.30 tot 14.30 uur en donderdag tijdens de koopavond. Maandags is de zaak gesloten, omdat de eigenaars dan vaak op seminars, cursussen en trainingen te vinden zijn. „We willen op de hoogte blijven van de nieuwe trends, dat is uiteraard heel belangrijk. Momenteel is het een trend om een kuif in het haar te heb ben. Ook onze personeelsleden bezoeken regelmatig cursussen. Zo blijven we allemaal bij de tijd niet waar?! De Kapsalon, Torenstraat 32 te Castricum, tel 0251-671290 krijgt binnenkort ook een eigen internetsi te. Op www.dekapsalon.nl vindt u dan verdere informatie over de zaak. van de driving range een bouwvergun ning af te geven. Advocaat Minjon noemde deze toepassing in de gegeven omstandigheden 'de beste keuze' en schetste vervolgens de onzerheid met betrekking tot de mogelijke aftakking van de A9 en de gekozen locatie voor de driving range. De golfclub en gemeente hebben in deze situatie gemeend te moeten afwachten en te volstaan met deze tijdelijke voorzie ning. Hiermee wordt voorkomen dat een 'permanente' aanleg straks plaats moet maken voor een nieuwe weg, ter wijl anderszijds de tijdelijke voorzie ning achteraf mogelijk kan blijven. De commisie merkte op dat art. 17 alleen ter voorziening in een tijdelijke behoef te kan worden toegepast. Na vijf jaar moet de tijdelijke voorziening weg. Volgens de heer Bas kan er volgens de toelichting bij art. 17 sprake zijn van een tijdelijke voorziening en dat kan ook een voorziening in een permanen te behoefte zijn. N. van Galen, voorzitter van de stich ting Golf Countryclub, liet in een eerder gesprek met de Uitkijkpost weten dat er binnenkort overleg met de families Rotteveel zou plaatsvinden, om toch als 'goede buren' verder te kunnen gaan, en vroeg de bezwaarcom- misie de zaak voorlopig even aan te houden. De families Rotteveel lieten echter weten eerst de uitspraak van de commissie op hun bezwaarschriften te willen afwachten. Nu deze in hun voor deel uitpakt lijkt een snelle oplossing voorlopig verder weg dan ooit... 'Heeft u mij nodig, dan mag u dag en nacht bellen..." Uitvaartverzorging Heïiao e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO - Voor alle kinderen van de basisscholen is er zaterdag 29 maart weer een Ypedisco. Van 19.00 tot 20.30 uur kun je lekker dansen op leuke muziek. Entree en consumpties E 0,50. IUE geldig t/m zaterdag 29 maart Telefoon 5330991 www.definancielewereld.n FALKLAND TONEEL van Neil Simon in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl G-STAR RAW D E An I M AMÉRtCAN CLASSIC Carola en Ron Kusters bieden hun klanten een uitsekende service, (foto UKP) Regio Noord- Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemeriand. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad»Afkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1