JngewmfU brieven Trouwerij in Amberhof Jubileum Brasserie Wildschut De Egmonden J Goed nieuws over Damland Nieuw lesprogramma voor jonge artiesten in Egmond Samenwerking met Rob Hoogedijk mondt uit in goudoogst jubileum De windhoek Grensoverschrijdende fotografie op laatste wedstrijdavond DEFA Locaal Beleid versus landelijke politiek Is er een verschil tussen bermen en grasstroken? Verkeerd begrepen? Woningtoewij zing in Heiloo Buk Buk Spreekuur PvdA Heiloo Berger Bos wandeling met natuurgids IVN De Wereldwinkel, een goede zaak Wimmenummer duinwandeling met IVN natuurgids Jaarvergadering Oud Heiloo Kofferbakmarkt in Egmond a/d Hoef Laatste vastenmeditatie op 8 april Afzwemmen zwembad Loos UITKIJKPOST - 2 APRIL 2003 - PAGINA 10 De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Op de Benedictusschool heeft een groep ouders een hele zaterdag hard gewerkt om de twee schoolpleinen te laten vol doen aan de geldende veiligheidsnor men. Na een dag van noeste arbeid in de warme lentezon ging iedereen met een voldaan gevoel naar huis. De klus was geklaard. Als de normen weer eens wor den aangescherpt moeten we de gemeenteraad van Heiloo ook uitnodi gen om deel te nemen aan het sluitend maken van de begroting van onze school. Ik weet niet of ze dit zullen doen. Wat ze wel doen, is de landelijke politiek frustreren. De Nederlandse bevolking heeft op democratische wijze afgespro ken dat er meer geld moet worden uit gegeven aan onderwijs. We willen dat ons belastinggeld zo besteed wordt. Den Haag geeft hier gehoor aan en maakt (terecht) geld vrij. Maar wat doet de gemeente Heiloo?! Die wendt tweeder de van dit geld aan om gaten in hun begroting te dichten (en niet omdat de schoolgebouwen reeds ultramodern zijn ingericht). Als dit zo doorgaat zullen de scholen in Heiloo in hoog tempo achter uit gaan ten opzichte van de scholen in de rest van Nederland. Edith Jonker Heiloo Wij menen te weten dat parkeren in de bermen verboden is. Dit gezien de in het verleden aan onze bezoekers uitge deelde bekeuringen. Het plaatsen van paaltjes en soms een steen wordt door de aangrenzende bewoners gedaan om het parkeren en het beschadigen van de bermen tegen te gaan. Bij regenval veranderen de bermen door wegscheu rende auto's in modderpoelen. Soms wordt als dank ook de asbak nog even geledigd. Veel bewoners onderhouden, c.q. maai en zelf hun stukje berm. Zij hoopten met het plaatsen van paaltjes het par keren, hun uitzicht en uitrit veilig te stellen en niet door modderpoelen te moeten waden. Dat de kwaliteit van de woonomgeving, zoals de gemeente stelt, door de verscheidenheid van paaltjes wordt aangetast is een gotspe. Bovendien verdwijnen de paaltjes van zelf als een verbod tot parkeren in de berm niet alleen verboden is maar hier op ook toezicht wordt gehouden. Toestanden zoals op zondag 23 maart, waarbij geteld op 1 het Slimpad, 2 Molenweg, 3 Breedelaan, 4 Wilgenlaan, 74 auto's aan beide zijden van de wegen in de bermen waren geparkeerd en soms uitritten waren geblokkeerd, kunnen niet worden getolereerd. Deze toestand duurde van 's morgens 9.30 uur tot de laatste auto vertrok om 16.30 uur. Het centrum van Heiloo met twee scholen is te kleinschalig om sport eve nementen als deze van de N.H.W.B. en straks weer de avond vierdaagse te organiseren met de Radboudschool als organisatiecentrum en de omliggende straten als parkeergelegenheid. Naar ons idee horen sporten en derge lijke als boven genoemde evenementen op de sportterreinen thuis. Daar is bovendien voldoende en gratis par keerruimte aanwezig. J.W.F. (Pim) Göbel Heiloo In de reactie van het college van B W van Heiloo in de Uitkijkpost van woens dag 26/3 over het al dan niet verlenen van subsidie aan de Golf Country Club Heiloo wordt weliswaar uitgebreid ingegaan op de methode van aankruisen van hokjes bij verslagen, al dan niet de opvattingen vertegenwoordigende van wie binnen het college dan ook, zonder nochtans op de in feite gesteld vraag: "is er al dan niet akkoord gegaan met ver lening van subsidie"? in te gaan. De omstandige uitleg van het college van B W over voorgedrukte stan daard rubrieken bij het verslag roept alleen maar meer vragen op, t..w.: 1) Waarop slaat dan de aangekruiste opmerking van wie dan ook binnen het college: "geen rekening gehouden met financiële gevolgen"? 2) Idem: waarop hebben de opmerkingen "geen open baarheiden "geen actieve openbaar- heid"dan wel betrekking? 3) Indien, zoals het college in haar antwoord stelt dat de privacy van personen gewaar borgd dient te blijven bij bepaalde sub sidie verzoeken, welk belang en van wie is er dan mee gediend geweest dat niet heel Heiloo volgens het college hiervan weet zou hebben gekregen? Hier is wederom sprake van regenteske bedillerij van het gemeentebestuur wat inmiddels ook de regionale pers bereikt heeft gezien het artikel in de A.C. van zaterdag j.l. met betrekking tot het gevoerde woning toewijzingsbeleid in Heiloo. Het constateren dat er door een gemaakte fout niemand benadeeld is vormde toch geen maatgevend onder deel van de diverse terzake gedane onderzoeken? Ging het er dan niet om te onderzoeken wie er voor deze fout verantwoordelijk zijn en wie deze fout ge(mis)bruikt heb ben om zich hiermede voordeel te eigen bate te verschaffen? Kennelijk hebben bij deze onderzoeken wederom de aan te kruisen vakjes betreffende openbaar heid een rol gespeeld? In ieder geval zijn hier nimmer bijzonderheden over naar buiten gekomen. Al met al een onver kwikkelijke zaak van arrogantie niet alleen tegenover de aankaarter(s) van deze kwesties in het algemeen maar ook tegenover de thans onwetend gebleven burgers van Heiloo in het bijzonder. J.W. Fontijn Heiloo Afgelopen donderdag vergaderde de Gemeenteraad van Heiloo over een vertrouwelijk rapport met betrekking tot vermeende misstanden rondom de woningtoewijzing in Heiloo. Als woningzoekende, geïnteresseerd in een woning in Heiloo, was ik aanwezig bij die vergadering. Helaas was het een teleurstellende avond. Het rapport kraakte kritische noten bij het proces van woningtoewijzing binnen de gemeente. Over het specifieke geval van (vermeende) onjuiste woningtoe wijzing dat deze hele toestand aan het rollen had gebracht was het rapport minder eenduidig. Er is geen bewijs gevonden dat er niet integer gehan deld is door de gemeente. Het College stelt vervolgens dat er in dat geval wel integer gehandeld moet zijn. Voor deze stelling wordt echter nadrukkelijk geen bewijs aangevoerd in het rapport. Normaliter zou dit vrijpleitende bewijs ook niet aangevoerd hoeven worden, men is immers onschuldig tot schuld bewezen is. Rond de woningtoewijzing ligt de situatie echter iets anders. Ten eerste heeft de fractievoorzitter van het PvdA het nodig gevonden om de pers op te zoeken. Hierdoor heeft een gemeenteraadslid zelf de sterke sug gestie gewekt dat er niet integer gehandeld is door de gemeente. Ten tweede komen deze nieuwe beschuldi gingen bovenop een al jaren draaiend geruchtencircuit van vriendjespolitiek en fraude in de woningtoewijzing. Hierdoor is onder woningzoekenden een houding van 'waar rook is, is vuur' ontstaan. Een eerder intern onderzoek door het college kwam tot de conclusie dat er geen misstanden waren bij de woningtoewijzing. Enkele maanden later bleek uit het huidige onderzoek, van enkele gemeenteraadsleden, dat er wel degelijk fouten gemaakt zijn bij de woningtoewijzing. Dit gaf het college donderdagavond schoorvoetend toe. Als toeschouwer nam ik aan dat het college vervolgens zijn verantwoorde lijkheid zou nemen voor deze situatie. Niets was echter minder waar. Het col lege benadrukte dat er nu 'naar de toe komst gekeken moest worden', er moest een punt worden gezet achter de twijfels omtrent correcte woningtoe wijzing. Dit alles om het 'vertrouwen van de burgers' terug te winnen. Dat vertrouwen is echter al jaren zoek onder woningzoekenden, door de aan houdende stroom suggesties dat er wel degelijks iets fout zit. Enkel een volle dig, diepgravend onderzoek, waarin de gemeente (en de betreffende ambte naar!) vrijgepleit zouden worden van niet integer handelen zou het vertrou wen enigszins kunnen herstellen. De fracties van GroenLinks en de NCPN pleitten ook voor zo'n onderzoek. Dit leidde echter tot de hoon van (voor malig) collegepartijen. 'Verder onder zoek is niet nodig, er zijn immers geen misstanden aangetoond' (maar er is ook niet aangetoond dat er geen mis standen zijn). Het PvdA weigerde in de gemeenteraad de consequentie te trekken van haar opstelling. Omdat de PvdA zelf deel uitmaakt van het colle ge wat verantwoordelijk is voor de woningtoewijzing, heeft het tenslotte geen belang bij een diepgaand onder zoek naar de misstanden. Als woningzoekende kan ik alleen maar hopen dat bij de volgende verga dering over misstanden bij de woning toewijzing (en die zal er zeker komen), de collegepartijen niet wederom aan komen met een doofpot. Als de gemeente het vertrouwen van woning zoekenden terug wil winnen zullen er niet alleen cosmetische veranderingen in het toewijzingsproces nodig zijn, maar meer partijen als GroenLinks en de NCPN, die niet alleen in de krant opkomen voor woningzoekenden, maar ook in de politiek! Jasper Blom woningzoekend HEILOO - Wie nog twijfelt aan het succes van de sfeervolle technoavond krijgt zaterdag 5 april nog één kans. Deze derde editie van Format is name lijk de laatste van dit seizoen! Natuurlijk wordt dit met originele decoratie en vooral veel diepe, warme en knallende techno gevierd. Dj Michel en dj Jeroen zullen de echte liefhebber weer tot het einde laten dansen en zweten. Mocht dit alles toch even teveel worden, kunt u even op adem komen in de fraai gedecoreerde chill-out, waar Andrejas 5 uur lang de beste Ambient voorbij zal laten komen. De entree tot Format bedraagt E 6.50, waarna u van 21.00-02.00 uur welkom bent in de Buk Buk, Pastoor van Muyenweg 12 te Heiloo. Uiteraard kan er ook weer om de entreeprijs gedobbeld worden Jazz 'n Noise: Escape to Birdland in Buk Buk Op vrijdag 4 april is de tweede editie van Escape to Birdland een feit. Afgelopen december werd deze avond een groot succes mede door de Dj's Doktor Louis (Birdland Neuburg an der Donau) en Dave Jr.(Les Lundis D'Hortense). Door het drukke tourschema van beide heren was het helaas niet mogelijk om van Escape to Birdland een maandelijks terugkerend evenement te maken maar op 4 april is het dan eindelijk weer zover. Komende editie heeft als thema Jazz 'n Noise. Doktor Louis en Dave Jr. zullen deze avond maar liefst door vier dj's ondersteund worden te weten Isonosin, TOOT en Emzarria. Isonosin en die als thuisbasis Japan hebben zijn echte Noise-artiesten. Emzarria en TOOT (oor spronkelijk uit Denemarken) zijn van de Electric Jazz en zullen tevens een live videoshow presenteren. Aanvang 21.00 uur, entree vrij. Dit 'bruidspaarwerd niet echt in de 'echt verbondenmaar kan desondanks terugkijken op een mooie dag. (foto UKP) HEILOO - In verpleegunit Amberhof, de in Heiloo gesitueerde dependance van Stichting Westerhout, werd er de hele maand maart gewerkt aan het thema trouwen. Alle activiteiten waren rondom dit thema gedaan, zoals themagesprekken, een speciale gan zenbord met vragen over het huwelijk, bakactiviteiten en het maken van ver siering om de huiskamers in de sfeer te brengen. Aan alle medewerkers, fami lie en vrijwilligers was er gevraagd of ze hun eigen trouwjurk wilde meene men. Deze 25 jurken en pakken uit verschillende jaren kwamen in de gang te hangen, Zo ook de trouwfoto's die men had meegebracht. Als klap op de vuurpijl is er op donderdag 27 maart een echte bruiloft nagespeeld. Hier werden door het personeel, vrijwilli gers en bewoners zelf de uitnodigin gen, bruidstaart, bruidsboeket, corsa ges en bedankjes gemaakt. En natuur lijk als hoogtepunt een geheel verzorg de bruiloft met een bruidspaar. Er was een trouwceremonie en daarna een groot feest met koffie en bruidstaart, borrel en hapjes. Dit alles opgeluisterd met levende muziek. Het bruidspaar, bewoners, personeel en vrijwilligers kunnen terugkijken op een hele gezel lige, geslaagde dag. HEILOO - De PvdA Heiloo houdt spreekuur op woensdag 9 april vanaf 19.00 uur in het bestuursgedeelte van het gemeentehuis, ingang aan de Raadhuisweg zuid. Aanbevolen wordt vooraf contact op te nemen met een van de gemeenteraadsleden van de PvdA: H.Peperkamp tel. 072-5338172, Gré Ris tel. 5332429 of Jacob Ouderkerken tel. 5335757. Mailen kan ook aan de secretaris van de fractie: j .ouderkerken@tiscalimail.nl. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Misschien vroeg u het zich al af, we zien slager Kramer niet zo vaak meer. Er is enige tijd geleden darmkanker bij slager Kramer gecon stateerd. Gelukkig is het operatief ver wijderd en is slager Kramer weer gezond. Zijn zoon Jilles die een Keurslagerij in Heemskerk heeft en zijn schoolkameraad Rob Hoogendijk die een keurslagerij in Broek op Langedijk heeft, hebben de verant woording voor Slagerij Kramer in Heiloo overgenomen. Ze willen deze slagerij ook een keurslagerij maken. In Heiloo worden alle ambachtelijke pro ducten voor de eigen winkel en die van Jilles en Rob gemaakt. Daarom ziet u nu vaak Rob afgewisseld met af en toe slager Kramer in de winkel. Op de Freshfood/nationale foodweek, het grootste vakevenement voor de foodbranche in Nederland heeft Rob zeven prijzen weggesleept. Voor de paarden- en ossenworst goud met ster dit is het hoogst haalbare. Er was maar een andere slager uit Nederland die voor de paardenworst deze bekroning heeft gekregen. We kunnen dus stellen dat bij Kramer Heiloo, Rob Hoogendijk en Jilles Kramer op z'n minst de een na beste paardenworst wordt verkocht in Nederland. Met de gerilde kip, de gekookte (met)worst en de erwtensoep werd goud gewonnen. Tenslotte werden de leverworst en hun runderrookvlees bekroond met het predikaat zilver. Komende week wordt er een Wiesheu combistoomoven met de meest moderne techniek in gebruik genomen en zal de warme kip en ander warme producten nog beter tot zijn recht komen. Rob en zijn team zien u graag eens langs komen dan kunt u zijn bekroonde producten proeven en ook van zijn aanbiedingen die verder in deze krant staan profiteren. HEILOO - Op 3 april viert de Brasserie Wildschut haar vijfjarig jubi leum in Heiloo. Achter de brasserie staan drie 'Wildschutjes'; Henk, Leen en Tonneke Wildschut. Alle drie komen ze uit hetzelfde 'nest'. Een ondernemersgezin uit Bergen aan Zee. In 1998 namen zij de plaats in op de Stationsweg 84, waar tot dat moment de zusjes Leen en Tonneke Wildschut een broodjeszaak hadden. Na een grote verbouwing, een nieuw interieur en een eigen formule ontstond een nieuw restaurant in Heiloo. Het bleek ook al zeer gauw een welkome gast in Heiloo. Zes avonden per week open en vol gezelligheid en goed eten. Een consequentie was dat het vrij snel te klein was. In december 2000 werd het gebouw van Slager van de Peet gekocht. In samenwerking met archi tect Kees Hoope werd een zeer mooi ontwerp geschapen. Uiteraard volgde hier een zeer rigoureuze verbouwing waarbij het aanzicht van het mooie gebouw bewaard bleef. Het interieur werd speciaal ontworpen en uitgevoerd door Stuurman en Volkers. De tuin en bestrating werd verzorgd door Jos Buysbestrating. Door deze samensmel ting van creatieve gedachtes en handen staat er sinds december 2001 een nieu we Brasserie Wildschut. Een ruimte verdeeld in vier gedeeltes, waar onder twee serres die een zeer prettig contact hebben met de tuin. Het geheel kan onderdak bieden aan 100 gasten. Daar door kan de Brasserie ook grote groe pen na aanleiding van verjaardagen, bruiloften, bedrijfsfeesten, etc. ontvan gen en kostelijk verzorgen in een sfeer waar binnen iedereen zich thuis voelt. Dat blijkt ook uit het gegeven dat de mensen die komen zéér gemengd is; qua leeftijd, qua woonplaatsen, etc. Ook om thuis iets extra's toe te voegen heeft de Brasserie Wildschut een uit gebreide 'Party-service kaart' gecre ëerd. Sinds juli 2002 kunt u ook genie ten van kunst. Berry verzorgt de kunst in de zaak door werken van bekende en minder bekende kunstenaars in huis te halen. Dit geeft absoluut een extra dimensie. Zo kunt u naast het heerlijke eten ook genieten van zeer mooie kunstwerken. Aan de muur en op de grond. De drie Wildschutten zijn ook zeer blij met het gegeven dat Paul Las van Bennekom hun oude locatie heeft ingenomen en daar met een heel eigen stijl een restaurant voortzet. Van 3 tot 10 april viert de Brasserie Wildschut haar jubileum. Gedurende deze week wordt u een viergangen menu aangebo den voor E 19,98. Het symboliseert de maand en het jaar waar alles is begon nen. U bent van harte welkom bij Brasserie Wildschut, Stationsweg 82 te Heiloo, tel.072-5321392, www.brasserie- wildschut.nl. Alle dagen open van 12.00- 24.00 uur. EGMOND - In september van dit jaar viert basisschool De Windhoek in Egmond-Binnen het 25-jarig jubi leum. In 1978 zijn de kinderen en leerkrachten van de toenmalige lage re school St. Adelbertus en kleuter school Hummelhonk samen verder gegaan in een nieuw gebouw aan de Herenweg. Met als nieuwe naam: De Windhoek. Om dit te vieren is een spetterend driedaags feestprogram ma voor de kinderen en het leraren- team samengesteld. Verder wordt op zaterdag 12 september een reünie gehouden worden voor oudleerlin gen en -leerkrachten Iedereen die op de Windhoek of de voormalige Adelbertusschool/ Hummelhonk les heeft gekregen of gegeven is dan welkom van 18.30 tot ongeveer 21.30 uur. De toegang is gratis, de con sumpties zijn voor eigen rekening. U kunt zich hiervoor schriftelijk aanmel den op de volgende (e-mail) adressen: M.Vaandrager (acm.weijers@quick- net.nl), Snoeckenburg 3, 1935 GA Egmond-Binnen. BERGEN - Zondag 6 april is er een wandeling met een I.V.N. natuurgids door het Berger Bos en door het eikenbosgebied in de duinen. De lente is begonnen, dat is duidelijk te horen aan de vogels, die luidkeels om een vrouwtje roepen. Door hun nestelgedrag hebben ze geen tijd om op hun omgeving te letten, zodoende kunt u ze van dichtbij gadeslaan. Verschillende soorten bomen heb ben hun jonge blad al. In de vorming van het landschap heeft de mens door de eeuwen heen zijn sporen achter gelaten, die nog duidelijk te zien zijn. Zo is er veel te ontdekken in oude Bergerbos, waar de gids u op zal wijzen, in een wandeling van 2 uur. De wandeling start bij het A. Ronald Holst beeldje achter de Ruïnekerk in Bergen, aanvang 10.00 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Voor informatie tel. 072-5813763. HEILOO - Heeft u al eens de Pandanrijst uit Thailand geproefd of de smakelijke noodles? In de aan bieding van april laten de medewer kers van de wereldwinkel u kennis maken met deze producten tegen verlaagde prijs. Zie daarvoor ook de advertentie elders in dit blad. Eenvoudige recepten kunnen zij erbij leveren zodat u zonder al te veel tijd en moeite een heerlijke maaitijd op tafel kunt zetten en ver schillende benodigdheden daarvoor, zoals b.v. olie, azijn, sauzen en gedroogde tomaten met peper en olijven kunt u ook in deze winkel krijgen. Een kleine tip: Een vleugje kruidenzout op het allerlaatst in uw soep of saus en u ruikt en proeft een heerlijk aroma! Maar ook de andere Wereldwinkel-artikelen mogen er zijn. Wat zou u zeggen van een leuke leren tas uit Indonesië of een rieten mand of rugzakje? Ook voor kinde ren zijn er leuke tasjes. En alle tassen en manden zijn in april ook in de aanbieding. De medewerkers hopen u binnenkort te mogen begroeten in hun winkel aan de Stationsweg 105 of anders op zaterdag 5 april bij hun stand in U Loo, waar zij staan als onderdeel van de actie Platform Heiloo Wereldwijd, een samenwer kingsverband van organisaties in Heiloo dat zich bezighoudt met ont wikkelingssamenwerking. U kunt dan alles met eigen ogen nog eens rustig bezien. En...een artikel bij de Wereldwinkel gekocht geeft u een goed gevoel want u bent niet de enige die profiteert. EGMOND - Voor de leden van foto club DEFA zit het seizoen er bijna op. Nog twee clubavonden en dan volgt het zomerreces. Afgelopen vrijdag was de vijfde en tevens laatste dia- en foto wedstrijd van het seizoen 2002/2003. In de personen van Roland Stam en Peter Jonker van foto Jonker had wed strijdsecretaris Ton Glorie een deskun dige jury in huis gehaald. Evenals bij de vorige wedstrijden viel het ook nu weer op dat de DEFA-leden graag verre reizen maken. Er werden dia's en foto's vertoond van bijna alle vijf de continenten. Toch is het niet zo dat de beste beel den het verste weg gemaakt worden. Zo leveren Gerrit van Muijden en Henk Honhof regelmatig dia's in van het strand van Egmond en het is beslist niet zo dat deze dia's onder doen voor dia's uit Afrika of Zuid Amerika. Het beste bewijs dat 'het materiaal om de hoek' ligt werd het afgelopen seizoen geleverd door Theo van Gend. Hij mag graag met zijn foto toestel langs de waterkant van het Maalwater in Heiloo lopen en beelden van weerspiegelingen in het water maken. Met de resultaten oogst hij bewondering bij zowel zijn clubleden als de jury. Ook afgelopen vrijdag ging Theo van Gend er weer met de eerste prijs vandoor. Bij de foto's is ook niet vanzelfspre kend dat wat van ver komt goed is. Zo blijft het kerkje van Egmond-Binnen, gefotografeerd door Henri Genet, een dankbaar object om op de gevoelige plaat vast te leggen en vond Jos Glorie zijn onderwerp, een detailopname van een kastanjetak, in de duinen. De winnende foto van de avond, een ragscherpe opname van ribbels in het zand van een drooggevallen rivier, gemaakt door Jeroen Walta, was wel in het buitenland gemaakt, maar had ook langs de Noordzeekust gemaakt kun nen worden. Voor meer informatie over DEFA kunt u terecht bij Cor Oorthuijsen, tel. 072-5065950. BERGEN - Dankzij een genereuze gift van het Dieren In Noodfonds van de Landelijke Vereniging tot Bescherming van Dieren (en een goed woordje van de afdeling Heiloo- Castricum) en met medewerking van enkele sponsors zul len de laatste drie zaterdagen van de maand maart in teken staan van de actie Renoveer en Behoud Vogelopvang Bergen. Drie weken lang zullen vele deskundige vrijwilligers Damland helpen met de zo noodzakelijke opknapbeurt. Nieuwe ventilatoren, renovatie van het dak, een algehele schilderbeurt, vervanging van electrische kabels en vooral het bestrij den van vocht en schimmel zijn enkele grepen uit het plan van aanpak dat door Raadgevend Ingeniersbureau Temid is opgesteld. De enthousiaste directeur daarvan, Henk Neep, en de de onver- EGMOND - Zondag 6 april wordt er onder leiding van een I.V.N. natuurgids de Wimmenummer duinwandeling gelopen. De wandeling start bij het sportzwembad in Egmond aan Zee, om 10.00 uur. Daar is betaald parkeren en u heeft een P.W.N. duinkaart nodig. De wandeling gaat door het laatste bewerk te Zeedorpenlandschap, waar de cultuur historische binding met Egmond en de duinen duidelijk zichtbaar is. Het is lente, dus het ontwaken van de plantengroei is volop bezig. De vogels hebben ook het voorjaar in het hoofd en zijn actief met voederen van hun jongen en luidruchtig zijn de paartjes bezig. Dat er in deze tijd zoveel in de natuur is te beleven, zal u onder leiding van de gids ontdekken. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Voor informatie tel. 072-5071885. HEILOO - Op woensdag 2 april houdt de vereniging Oud Heiloo haar verga dering in de grote zaal van het Open Huis aan de Heerenweg. Na het huis houdelijk gedeelte dat om 20.00 uur begint zal, na een korte pauze, N. Akkerman een reis door het Heiloo van zijn jeugd maken en u ervan laten meegenieten. Hierna vervolgt hij met een conference in het Westfries. Het bestuur van de vereniging nodigt ook niet-leden van harte uit op deze bij zondere avond. De 'drie Wildschutjes'Henk, Leen en Tonneke Wildschut. EGMOND - Het is 1963 de Beatles en de Rolling Stones bepalen het muziekbeeld en in Amsterdam vind je op elke hoek van de straat een band. Op het Spinoza lyceum te Amsterdam-Zuid beginnen vier enthousiaste pubers op zelf gemaakte instrumenten een band die later bekend zou worden als The Nits. Vele hits waren het resultaat. Een van deze jonge musici was Michel Schutte uit Amsterdam. Later zou hij Robert Long vervangen in zijn band The A- ones. In Oostenrijk maakte hij met Robert Stanley and the Vips een grote hit en ook begeleidde hij met zijn band het Holland Kwartet, Lee Towers, Rene Froger, Andra Hazes, Gerard Joling Anita Meyer en vele andere bekende artiesten. Alweer 19 jaar geleden startte hij in Egmond aan Zee een kleine demo studio die intussen is uitgegroeid tot een mooie digitale studio waar hij jonge mensen opleidt voor de show bizz. Door zijn enorme ervaring kent hij alle valkuilen in het vak en Michel bereidt zijn pupillen daarop voor. „In mijn studio kan iemand zich volledig voorbereiden op theatervoorstellin gen, musicals, optredens of cd opna mes", vertelt Michel. „Ik weet wat het is om totaal onvoorbereid voor een camera te staan, dan voel je pas echt wat angst is!" Michel besteedt daarom vooral veel aandacht aan cameratechniek, dit is buitengewoon belangrijk voor je pre sentatie. „In programma's zoals Idols zie je nog wel eens iemand de fout in gaan en met een paar kleine tips is dat echt niet nodig." Michel heeft zelf veel tv werk gedaan zoals een tv show in Wenen met Abba, de Soundmixshow, De vijfuurshow, Veronica live Hij weet wat het is om 'je kunstje' te doen voor een koele cameralens. Sinds kort heeft Michel contact met het songwriterscollectief van Remi Beukers uit Egmond aan den Hoef. Het concept is heel eenvoudig, de artiest zoekt een stuk uit wat bij hem/haar past, er wordt gezorgd voor een complete begeleiding en in de studio van Michel wordt alles inge zongen en voorbreid. Natuurlijk wordt er stevig aan de presentatie gewerkt en eventueel behoort een videoclip tot de mogelijkheden. Door de nieuwe tv programma's zoals Idols start Michel nog dit voorjaar een nieuw lesprogramma voor jonge artiesten die volgend seizoen willen optreden in een van deze programma 's. Gekoppeld aan het bovengenoemd songwriterscollectief kan dit voor veel artiesten een unieke kans zijn. Bel voor inlichtingen studio Egmond (Michel), tel. 072-5063047 en voor unieke songs Remi Beukers, tel. 072- 5061201. moeibare Jules Cabooter van het Horizon College zijn de voormannen van een zeer enthousiast team helpers. Het doel is om per 15 april 2003 de afdeling 'Vogelopvang' van Stichting Damland weer te kunnen openstellen om de gewonde en zieke in het wild levende vogels te kunnen opvangen en verzorgen. Volgens het enthousiaste team werkers is dat zeker haalbaar. Bij Damland zijn vrijwilligers/helpers (M/V) altijd welkom om de gewonde en zieke vogels te verzorgen. Indien u zich als vrijwilliger wilt aanmelden:bel tel. 072-5112156 of 5321138 en u wordt uit genodigd voor een gesprek. EGMOND - Zondag 6 april is het weer zover, lekker snuffelen op de kofferbakmarkt in Egmond aan den Hoef het terrein is gelegen aan de Herenweg. De kofferbakmarkt wordt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur voor de bezoekers is de toegang gratis. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 uur hun spullen uitstallen. Voor meer informatie tel. 06-55346385. EGMOND - Deze laatste keer wordt stil gestaan bij de kruisiging en het sterven van Jezus Christus. Jezus wordt aan het kruis geslagen, maar zelfs in die grote nood ziet hij nog wie er onder het kruis staan, en hij helpt hen om elkaar later tot steun te zijn. Hij zegt tegen zijn moeder: Vrouw, zie uw zoon en tegen de discipel Johannes: zie uw moeder. Zo konden zij samen zijn in hun verdriet maar ook weer verder gaan met het leven. Kunnen wij nog meegaan als iemand zo lijdt? Kunnen wij er nog bij zijn als iemand bijna doodgaat? Of is het iets wat wij liever maar niet meer verdragen? Dit zijn vragen die in deze dienst en het nage- sprek aan de orde kunnen komen. De kinderen van de catechese groep uit Egmond-Binnen hebben het mooi verbeeld: Er is geen gezicht meer te zien op deze afbeelding van de kruis wegstaties. Als een misdadiger werd Jezus aan het kruis geslagen en ging hij dood. Als de minste der mensen. Na Goede Vrijdag komt altijd weer Pasen, de doorgang door de dood betekent ook een doorgang naar het leven. Met die wetenschap kun je de Stille of goede week vieren en het hele gebeuren van lijden en sterven van Christus en zijn opstanding dichtbij laten komen. De korte dienst is op dinsdag 8 april om 19.15 uur in de NH kerk te Egmond aan Zee. U bent wel kom, ook bij het nagesprek. In de dienst wordt gecollecteerd voor de Vastenactie, voor de bouw van een school te Palawan op de Filippijnen. HEILOO - Op 25 maart werd er door leerlingen van zwembad Loos afge zwommen in de Beeck in Bergen. De kinderen zwommen voor het A en B diploma van het zwem ABC. Namens de nationale raad zwemdiplo ma's was aanwezig mevr. Botman. Zij was zeer tevreden over de resultaten van de kinderen, die allemaal geslaagd zijn. De geslaagden zijn: Diploma A: Isa van Bergen Henegouw, Pernille Deijlen, Merle Drommel, Myrthe Duyff, Sanne den Dunnen, Rody Gast, Djurre Heemskerk, Teun Heidemann, Karen Janssen, Anne Moorman, Evy de Nijs, Kim Reizevoort, Chantal Roetink, Chanelle Sodimedjo, Merel v.d. Steen, Ted Velzeboer, Stefan Zwart. Diploma B: Stijn van Ar kei, Sophie v.Berswordt, Marit van Deventer, Susan Duivenvoorden, Jouke Dunne- wind, Ilse Nadort, Amy Nauta, Esmee Schultz, Jennifer Visser, Josee Visser, Doortje de Vries.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10