Plaatsje in Guiness book voor scouting Akersloot JngewrSnbrieven Mattheus Passion met Egon Kracht en the Troupe Gedeputeerde Verburg heft landinrichtingscommissie op Kinderkunst expositie geopend Excursie door het fraaie duinterrein Bakkum Op vakantie met Castricumse Toneelvereniging Pancratius Back to the 80's in't Yoorom 11! 1 wÊËÊi i 1 Wie heeft hier nou lol van (2) Informatieavond Skatebaan in Limmen E 5.000,- van Nationaal Fonds Ouderenhulp voor welzij nsactiviteiten bij ouderen thuis Storey Club Akersloot Noodkreet Conquista Klaverjassen in De Vriendschap Akersloot Pie en Kee Brandjes exposeren in Gemaal 1879 RIO IJ mond gesloten op 1 en 2 april 2003 Gevonden voorwerpen afdeling Castricum, Limmen, Akersloot Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Jongerencentrum Conquista Creatieve paasmarkt met paashaas Eigentijds handwerken AKERSLOOT - Op zaterdag 5 april staat café 't Voorom in het teken van de jaren 80 en 't Voorom is er in geslaagd de band The very 80's voor deze avond te boeken.Deze band heeft enkel en alleen muziek uit de jaren tachtig op de set list staan. Dus wil je nog eens de goede oude tijd uit de jaren tachtig doen herleven ga dan op 5 april naar café 't Voorom te Akersloot, aanvang 22.00 uur. 2 APRIL 2003 - PAGINA 12 En nu allemaal naar de glasbak? (foto MSP) AKERSLOOT - In het kader Van de nationale scoutingdag, met als thema milieu, kwam het idee bij Rob Dekker van Scouting Akersloot op om een poging te doen om in het Guinness book of Records te komen, met het wereldrecord flesmozaïek bouwen. Er was alleen bekend, dat er ergens een mozaïek was gemaakt met 7000 volle flessen. Het idee was om te beginnen met het inzamelen van minstens 30.000 glazen flessen en potjes. Twee maanden lang gingen veel enthousiaste kinderen en ouders dagelijks op pad om overal in het dorp flessen op te halen. Siem Meijne en Rob Dekker sorteerden al deze flessen elke avond uit in big bags, die op pallets stonden zodat ze makke lijk te vervoeren waren. Zaterdag 29 maart om 7.00 uur werd onder leiding van Jan Jonker het logo uitgezet met krijt op het Wilhelminaplein. Met een vrachtauto werden de zestig pallets ver voerd naar het plein. En hier stonden ouders, kinderen en leiding klaar om het mozaïek te gaan uitzetten. Met een ongelooflijk snel tempo werden de fles sen neergezet, zodat de aanvoerploeg het niet eens kon bijhouden met de vrachtwagen. Om 12.30 uur werden de puntjes op de i gezet, en was het tijd om vanuit een kraan foto's en film te maken, als bewijsstuk voor het record. Om 15.00 uur kwamen notaris Van Duijn en wet houder Veldt om hun handtekening te zetten op de officiële papieren. Het was een geslaagde actie met een leuke opbrengst voor het nieuwe clubgebouw dat de leden van scouting Akersloot gaan bouwen. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is j een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel j onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Ik heb het geweten. Het artikeltje over de fiets van mijn dochter die in elkaar getrapt is (vorige week in De Uitkijkpost) heeft heel wat losgemaakt. Niet alleen ben ik er enkele tientallen keren op aangesproken. Ook ben ik gebeld door verontruste ouders wiens kinderen ook dit soort zaken zijn over komen. Zelfs de politie heeft gebeld. Met name om te waarschuwen dat ik mij -als ik een dader betrap en pak- mij niet moet vergrijpen aan hem of haar. Dan heb ik namelijk een probleem! Eén ding is zeker: dit soort zaken zijn geen incidenten maar schering en inslag. Ook in Heiloo en Limmen. Wat blijkt? Degenen die dit soort zaken zijn overkomen voelen zich uiteraard vrij machteloos. Bij iedereen is het gevoel hetzelfde: wanneer gebeurt er iets aan de vandaaltjes? Wie doet er wat aan? Algemeen is het gevoeld dat het een gedeelde verant woordelijkheid is: een deel van de ver antwoordelijkheid ligt bij de politie, een groot deel bij de ouders, een deel bij de horeca ondernemers. De reacties van veel ouders is dat dit probleem -met name bij Ranzijn- al jaren bestaat. Al jaren blijkt de verlich ting buiten Ranzijn slecht te zijn. En al jaren klagen ouders bij de heer Ranzijn hun nood. Wat ik vreemd vind is dat -althans in mijn gesprek- de heer Ranzijn feitelijk 'niet thuis' geeft. Zijn verantwoordelijkheid houdt op bij zijn deur. Formeel heeft hij daar gelijk in. De 'fietsenstalling' staat op de openba re weg. En is daarmee dus de verant woordelijkheid van de gemeente. Toch is niemand van de ouders van zijn jeug dige klanten het met die opstelling eens. Zonder uitzondering vinden ouders dat, met name omdat de heer Ranzijn een horecagelegenheid exploi teert die op de jongste uitgaande jeugd is gericht - dat hij een verdergaande verantwoordelijkheid heeft. Preventief in de zin van: breng een goede verlich ting aan. Breng ook een paar camera's aan. Laat de portier van achter de dikke deur een oogje in het zeil hou den. Dan komt er in ieder geval iets op gang waaruit blijkt dat er een vorm van betrokkenheid is. Ik heb de schadegevallen die mij nu bekend zijn, eens in geld uitgedrukt. Er blijkt alleen dit jaar al (en ik denk dat ik nóg niet een kwart weet) voor ruim E 5.000,- schade aangebracht te zijn. Lekke banden, kapotte fietsen etc etc. De kosten van die aan te brengen ver lichting en die camera's wegen daar echt niet tegen op. Ik zou de heer Ranzijn toch uitdrukkelijk willen vra gen aan dit deel van zijn door de ouders van kinderen gevoelde verantwoorde lijkheid tegemoet te komen. De heer Ranzijn zelf is er ook van overtuigd dat camera's kunnen werken. Afgelopen zaterdag adviseerde hij mijn dochter 'eens contact op te nemen met de school naast Ranzijn. Misschien had den die op tape wie de bewuste zater dagavond de fiets gemolesteerd had...'. Deze opmerking spreekt voor zich, denk ik. Dan heb ik nog iets verrassend ervaren. De namen van degenen die besluiten vandaaltjes te worden zijn allemaal bekend. Ik heb van drie verschillende kanten exact dezelfde namen doorge kregen van jeugdige boefjes. Die namen zijn overigens ook bij de politie bekend. Want de betrokkenen hebben die namen ook aan de politie doorge- LIMMEN - De Skatebaan in Limmen moet er komen. Dat is de overtuiging van het gemeentbestuur van Castricum. De gemeente hecht nu ruim voor de realisatie veel waarde aan de mening van de gebruikers, de jeugd dus. Daarom wordt er in samenwer king met het jongerenwerk Limmen een informatieavond gehouden op vrij dag 4 april in Conquista te Limmen. De avond begint om 19.30 uur en is bedoeld voor jongeren die graag ska ten. Vanuit de gemeente zal de ver antwoordelijk wethouder Peter Kónst aanwezig zijn, samen met een drietal medewerkers die zich bezighouden met beleid, procedures, locaties, opzet en vorm van de skatebaan, et cetera. De bedoeling is om deze avond met elkaar te praten over waar de skate baan zou kunnen komen en hoe de baan eruit moet komen te zien. In dezelfde periode is een presentatie van de mogelijkheden en de locaties te zien in het voormalig gemeentehuis Limmen aan de Zonnedauw. Deze presentatie is tijdens kantooruren toegankelijk voor alle publiek. Ook daar kunnen de jeugd net ais andere belangstellenden zoals bewoners hun opmerkingen kwijt. Alle reacties en suggesties wegen de burgemeester en wethouders in de uiteindelijke beslis sing. Alle jeugdige skaters zijn wel kom om op vrijdag 4 april in Conquista mee te denken en praten over de skatebaan Limmen. LIMMEN - De Stichting Culturele Raad Limmen presenteert op zaterdag 5 april een uniek concert in de Ned- Herv Kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. Geheel naar het muzikale gedachtegoed van Johann Sebastiaan Bach heeft Egon Kracht een alternatie ve, instrumentale Mattheus Passion gemaakt. De kenners van dit zeer populaire meesterwerk zullen absoluut de muziek herkennen en blij verrast zijn door de nieuwe frisse aanpak. De niet-kenner zal verbaasd zijn over zoveel schone muziek. De Mattheus Passion van Kracht wordt gespeeld door een orkest, bestaande uit vijf personen die, net als Egon, hun spo ren hebben verdiend in de jazzmuziek en ervaring hebben in het theater maken. Zij zullen het spel met traditie en avontuur gedegen spelen. Ieder bandlid zal zijn eigen solo vorm geven binnen de muzikale opbouw van Bach's grote verhaal. De soli worden gemarkeerd door de grote collectieven die door Kracht van een eigentijds arrangement zijn voorzien. Hij is trouw gebleven aan de oorspronkelijke muziek, heeft de melodische lijnen blootgelegd en rondom die lijnen vari eert hij zonder dat het stuk wordt aan getast. Zijn Mattheus is speelser en minder zwaar en is teruggebracht tot een geven. In het kader van privacy kan ik die namen niet publiceren, maar ze zijn gewoon 'bijna algemeen' bekend! Nu de eigen ouders nog! Wanneer komen die eens zelf tot de ontdekking dan hun lieverdjes op een wat minder fijne manier hun zaterdagavond doorbren gen? Wat ook verrassend is is de reactie van de jeugd zelf. Ik heb twee tips gekregen bij wie ik moet zijn om een nieuwe fiets te krijgen zonder daarvoor te hoeven betalen. Met andere woorden ook die namen circuleren gewoon onder de jeugd. En ook van die jeugdigen 'weten' de ouders niet, of 'willen de ouders niet weten' wat hun kinderen uitspoken. Kortom, een beetje extra sociale controle en wij kunnen er toch een beetje mee omgaan met z'n allen. En dan een idee: ik open een website waar iedereen zijn ervaringen op dit gebied op kan zetten. Anoniem. Misschien dat wij zo in kaart kunnen brengen waar wat gebeurd en wie dat veroorzaakt. Dan kan geen ouder er meer orpheen zijn of haar kinderen aan te spreken op het gedrag. Ik denk - nadat ik ook de ellende van anderen op dit gebied heb aangehoord- dat dit soort maatregelen moeten kunnen hel pen om het kleine vandalisme een halt toe te roepen. Leo van Schoonhoven Limmen HEILOO - Het Nationaal Fonds Ouderenhulp, afdeling Heiloo, gaat E 5.000,- overhandigen aan de Stichting Ouderenwerk Heiloo op vrijdag 11 april om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Met dit geld gaat de stichting een nieuw aanbod ontwikkelen: welzij nsactivitei ten bij ouderen thuis. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp geeft deze bijdrage omdat deze acti viteiten vereenzaming onder ouderen kunnen tegengaan. De Stichting Ouderenwerk Heiloo gaat met vrijwil ligers allerlei (knutsel)activiteiten bij ouderen thuis doen. Ouderen die niet meer zo makkelijk de deur uit komen, kunnen zich hiervoor aanmelden. Zij, kunnen nieuwe hobby's oppakken en hun sociaal netwerk uitbreiden. Omdat zo'n nieuwe activiteit het welzijn van ouderen - vooral van ouderen die min-1 der mobiel zijn - verbetert, gCeft het Nationaal Fonds Ouderenhulp een startbij drage. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp ver zamelt geld in voor projecten die direct ten goede komen aan kwetsbare oude ren. Zij richt zich daarbij op vier speer punten: Bestrijding van eenzaamheid onder ouderen, verbetering van de ouderenzorg, verbetering van de veilig heid voor ouderen, bestrijding van ver borgen armoede onder ouderen. Concrete projecten zijn o.a. huisbezoe ken, ouderenvervoer en ontmoetings activiteiten. Het Fonds ontvangt een deel van haar gelden uit de verkoop van Zomerzegels die elk voorjaar weer uitkomen. LIMMEN/HEILOO - Vanmiddag heeft drs. Bob Verburg, gedeputeerde economie, landbouw en Europa van de provincie Noord-Holland, de landin richtingscommissie Limmen-Heiloo opgeheven. Hij deed dit tijdens een bij eenkomst in Vredeburg te Limmen. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben op 19 juni 1986 de landinrichtings-commissie Limmen- Heiloo ingesteld. Zij hadden de opdracht het door Gedeputeerde Staten vastgestelde landinrichtingsplan voor de Ruilverkaveling Limmen- Heiloo uit te voeren. Het plan was erop gericht de agrarische bedrijfsvoering te verbeteren en daarbij ook natuur- en recreatiedoelstellingen te realiseren. Om kavels te verbeteren waardoor bedrijven efficiënter kunnen werken is een groot aantal eigendoms- en gebruiksrechten geruild. Verder zijn onder andere fietspaden aangelegd, wegen en waterlopen verbeterd en bemalinginstallaties aangebracht. Het pas gereed gekomen recreatieobject Klaas Hoorn- en Kijfpolder waar o.a. wandel- en fietspaden zijn aangelegd is een van de concrete projecten van de commissie. Ook het nieuw aangelegde fietspad in Noordermolen (gereed in 1990) en de natuurontwikkeling in Bakkum (gereed in 2000) zijn door de commissie gerealiseerd. In 2002 zijn de laatste werken in opdracht van de landinrichtingscom missie afgerond. Daarmee zat het werk van de commissie er op en kon de com missie worden opgeheven. Dit werd officieel gedaan worden op woensdag 2 april. Van 14.30 tot 15.45 uur kwam de commissie nog een keer bijeen om te vergaderen. Daarop aansluitend volgde een receptie van 16.00 tot 18.00 uur. Sprekers tijdens de receptie waren: Drs. J.F.N. Cornelisse, voorzitter landin richtingscommissie Limmen-Heiloo. Ontbinden landinrichtingscommissie door drs. Bob Verburg, gedeputeerde voor landbouw, economie en Europa van de provincie Noord-Holland, Drs. J.G. van Beek, Dienst Landelijk Gebied Noord-Holland/Flevoland, Ir. M.RM. Wubbe, districtsmanager kadaster, AKERSLOOT - De komende weken vertoont de Storey Club te Akersloot een aantal sportevenementen en een film op groot scherm, te beginen met woensdag 2 april. Die avond speelt het Nederlands elftal tegen Moldavië. In deze uitwedstrijd pakt Oranje hopelijk de punten om zich te kwalificeren voor het EK in Portugal. De Storey Club is vanaf 19.00 uur geopend. Grand Prix Brazilië Zondag 6 april zal de grand prix van Brazilië verreden worden. Het is aan Jos Verstappen om zich staande te hou den in een sterk deelnemersveld onder de moeilijke omstandigheden. De Storey Club is om 17.00 uur open voor de formule 1 fans die het op groot scherm willen meemaken. Ajax-AC Milan Om het sportfestijn compleet te maken, speelt Ajax dinsdag 8 april tegen AC Milan in de Champions League. Nu er gespeeld wordt volgens een knock- out systeem is het des te spannender voor de club uit Amsterdam. De Storey Club gaat open om 19.00 uur, aanvang van de wedstrijd is om 20.30 uur. Volle Maan Op woensdag 9 april om 20.00 uur is de film Volle Maan te zien. De film gaat over acht schoolverlaters die aan het begin staan van een nieuwe periode in hun leven. Tijdens een avontuurlijke reis naar Mallorca op een groot zeil jacht komen ze er langzaam achter of ze klaar zijn voor de volwassenheid en of ze erin zullen slagen hun dromen te verwezenlijken. directie landinrichting district Noord- Holland/Utrecht. C.S. Pepping, vice- voorzitter landinrichtingscommissie Limmen-Heiloo. LIMMEN - Conquista is een goedlo pend jongerencentrum, dat bestaat uit een kinderwerkgroep, een tienerwerk groep, een jongerenwerkgroep, een bestuur en een coördinator. Conquista heeft als doel de bezoekende jeugd én de medewerkers een leuke tijd aan te bieden, waarin ze zichzelf kunnen ont- pooien en contact kunnen maken met anderen. Het jongerencentrum ligt in het hart van Limmen én in vele harten van de Limmers. Steeds meer kinderen, tieners en jonge ren vinden hun weg naar Conquista en hebben het daar erg naar hun zin. De medewerkers en het bestuur zijn daar zeer trots op, dit te hebben bereikt. Ze hebben dan ook een enthousiast team van medewerkers. Echter waar meer bezoekers komen is ook meer behoefte aan meer vrijwilligers, duidelijkheid en overwicht. Zeker voor bezoekers van het jongerencafé geldt dit. Wil Conquista het jongerencafé in stand kunnen houden, zijn er meer vrijwilli gers nodig van 21 jaar en ouder. Ze zijn op zoek naar jou! Wil jij ook meehelpen het jongerencafé in stand te houden? Ben jij een enthou siast iemand, 21 jaar of ouder, hou je van gezelligheid, ben je niet bang om je handen uit te steken en heb je zin om ongeveer eens in de 2 a 3 weken achter de bar te staan? Bel vrijblijvend voor informatie naar Esther Schaap, tel. 072- 5053095 of naar Jos Hollander, tel. 5052966 en help Conquista mee het jongerencafé in stand te houden! AKERSLOOT - Zaterdag 5 april staat er weer een klaverjasdrive gepland in de Vriendschap in Akersloot. Een prachtige prijzentafel staat te wachten op de winnaars van deze drive met o.a. als prijzen, levensmiddelenpakketten, draagbare radio-cd spelers, elektrisch huishoudelijk gereedschap, paling en nog veel meer. De hoofdprijs is een prachtige DVD speler. Mocht men niet zo gelukkig zijn met het klaverjassen, dan kan men met de grote verloting altijd nog z'n slag slaan, ook daarmee zijn prachtige prijzen te winnen. De aanvang van deze drive is 20.00 uur en men kan zich van tevoren opgeven, tel. 0251-312866 of op de avond zelf. De kosten zijn net als voor gaande keren E 3.50 p.p. AKERSLOOT - Pie Brandjes creëert een eigen wereld met felle kleuren die een sfeer scheppen. Daarom staat er altijd een figuur bij die dynamiek uit straalt. Mensen en dieren met een voorkeur voor paarden en honden. Anekdotisch of verhalend en kleurrijk. Ook worden beelden van chamotteklei geschapen en gebakken en vervolgens met acryl bewerkt. Pie woont in Zaandam. Voor Kee Brandjes is exposeren geen drijfveer maar zij is heel trots op haar werk. Met aquarel combineert zij acryl, pastel en inkt. Het levert verrassende resultaten op en is voor haar een ont spanning van de bovenste plank. Pie en Kee (woonachtig in Bergen) exposeren in het Gemaal 1879 te Akersloot elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de pompinstallatie etc. te bezichtigen. Toegang El,- kinde ren tot 12 jaar gratis. instrumentaal werk van anderhalf uur. Egon Kracht is contrabassist en de muzikale partner van 'chroniqueur van het dagelijkse leven' Maarten van Roozendaal. Daarnaast vormt hij samen met meesterdrummer Pierre Courbois al jaren een hecht 'ritmetan dem'. Gezien het grote succes van de toer in 2002 brengt Kracht in 2003, in de Passietijd, voor de tweede maal de nieuwe Mattheus Passion waarin hijzelf als contrabassist weer de hoofdrol zal spelen. Uit de pers: „Het is een bijzondere ervaring om de Mattheus Passion van Egon Kracht the Troupe te onder gaan. Met een combo van vijf musici nadert Kracht de componist Bach tot op het bot. Hij laat veel weg, maar openbaart de kern. Hij laat horen waar het om gaat, waarom deze muziek zo bijzonder is en nog altijd de ziel kan raken." Deze Mattheus a la Kracht is meer dan een bewerking of een ode. Het is een mooi afgerond werk, dat naast Bach overeind blijft, omdat het Bach recht doet. The Troupe bestaat uit: Egon Kracht contrabas, Michiel van Dijk rie ten, Milan Kracht gitaar, Vincent van Els marimba, Jasper le Clercq viool. Aanvang: 20.15 uur, toegang: E 11,- (incl. consumptie. Kaarten kunnen wor den besteld bij Ria Hooijboer, tel. 072- 5052235 of Hanny Kracht, tel. 5054019. REGIO - Met ingang van 1 april treedt de modernisering van de AWBZ in werking. Het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO) gaat vanaf deze datum functiegericht indiceren. Vanwege de omschakeling op de nieuwe werkwijze zal RIO IJmond op 1 en 2 april telefonisch niet bereikbaar zijn voor klanten en de overige relaties in de zorgketen. Spoedaanvragen die via de fax worden aangemeld, zullen wel worden afgehandeld. Met de functiegerichte indicatiestelling biedt het RIO de cliënt de vrijheid en invloed op de zorg waar hij volgens de AWBZ recht op heeft. Het RIO werkt immers onafhankelijk, objectief en met een integrale indicatiestelling op basis van de zorgvragen van de cliënt. Met de functiegerichte indicatiestelling komt de cliënt centraal te staan in de zorg. Voor informatie: RIO IJmond, tel. 0251-257450. CASTRICUM - Gevonden voorwer- pen afdeling Castricum, Limmen, Akersloot. Gevonden in Castricum: 2 x een bos sleutels, herenbrik leesbril rood mon tuur, kruiwagen, md-speler, Peugeotsleutek plastic zak met schijn werpers en wieldop, opoefiets Batavia, zwart jack maat 146. Verloren in Castricum: zwart tasje met sleutels, bruin hoesje met rits met sleutels, gsm KPN Swing geel, gsm Nokia 4210 rood, gsm Nokia donker blauw, gsm Nokia 6510 zilver, horloge goud/zilver zilveren rondjes, gouden broche met parel, zwarte portemon nee met geld, zilverkl. Dameshorloge, zonnebril blauw montuur, sleutels met musketonhaak, beugelslot Abus, bril met goudkleurig montuur, oranje portemonnee pasjes. Gevonden in Limmen: goudkleurige armband. CASTRCIUM - Op vrijdag 4 april houdt de Plusactiviteiten een lezing over het paasfeest van 20.00 tot 22.00 uur in het Bonhoeffercollege. Kosten E 9,-. Jaarfeesten met het accent op het paas feest Elk seizoen heeft/had zijn eigen feest. Zolang er mensen leven, zijn er feesten gevierd die verbonden zijn met de cycli van de natuur. Feesten die tot doel had den vreugdevol uiting te geven aan de krachten in de natuur die altijd voor nieuw leven zorgen. De natuur laat prachtig zien hoe ieder jaar vernieuw ing tot stand komt. De oude wijze mens gebruikte symbolen uit de natuur en schreef bepaalde gebruiken voor waardoor de mens zelf ook weer tot kracht komt. Voor informatie en inschrijving: 0251-659119 of www.plu- sactiviteiten.nl. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 5 en 6 april bij jongeren centrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdagochtend 5 april wordt er iets mysterieus gemaakt bij de kinder werkgroep, namelijk een toverschilde- rij. Heb je zin om iets moois te maken voor op je kamer of cadeau te doen aan iemand? Kom dan zaterdagochtend naar Conquista. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Tussendoor is er een pauze met een glaasje limonade. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdagavond 5 april Schuimparty. Speciaal voor de jeugd van 11 t/m 15 jaar is er een spectaculaire schuimparty Het belooft een schuimige avond te worden. Dus wikkel je in je schuimkle- ding en kom zaterdagavond naar Conquista! Stefan zorgt die avond voor de muziek, dus dat zit wel goed. Zorg dat je erbij bent! De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Zondagmiddag 6 april is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is vrijdag- en zater dagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Conquista is the place to be! De entree is gratis. CASTRICUM - In Toonbeeld is afge lopen zaterdag de kinderkunst exposi tie met veel trompetgeschal geopend. Ruim 150 werken van de jeugdige cur sisten van Toonbeeld met als thema stripfiguren zijn tentoongesteld. Werken in hout, keramiek, geschilderd en getekend. De expositie is nog te bezichtigen tot en met vrijdag, dagelijks van 9.00 tot 13.00 uur in Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 te Castricum. BAKKUM - Op zondag 6 april kunt u met PWN boswachter Dirk Glorie op stap door het duinterrein van Bakkum in het Noordhollands Duinreservaat. Dit duingebied heeft een rijke historie die veelal nu nog zichtbaar aanwezig is in het landschap. De boswachter vertelt hierover en schenkt onderweg uiteraard ook aandacht aan planten, bomen en vogels, die u tegenkomt. De excursie start om 10.00 uur bij par keerterrein Noorderstraat even ten noorden van jeugdherberg Konings bosch aan de Herenweg te Bakkum. De wandeling duurt ongeveer 2 uur en voert u door zowel bebost als open ter rein. Het is raadzaam om een verrekij ker mee te nemen. U kunt zich aanmel den, tel.0800-7966288 van PWN-bezoe- kerscentrum de Hoep. Dit nummer is bereikbaar van dinsdag tot en met zon dag van 10.00 tot 17.00 uur. Deelname kost 3 euro (toegangsbewijs inbegre- pen). HEILOO - Op zaterdag 12 april houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een gezellige doe-paasmarkt. Deze markt is bedoeld voor iedereen vanaf 2,5 jaar. Er is weer van alles te doen, paaskaarten maken, eieren verven, paasdecoraties maken, houtbewerken en natuurlijk spelletjes op de computer. De paashaas is van 10.00-12.00 uur aan wezig en deelt lekkere paaseitjes uit. De toegang is gratis. Op 12 april van 10.00-16.00 in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. SCHOORL - Op 5,6 en 7 april is er een grote gevarieerde tentoonstelling waar aan vrouwen uit heel Noord-Holland hebben meegewerkt. U vindt hier vele, oude technieken op een hedendaagse manier verwerkt maar ook het vrije werk, quilten en wolvilten is ruim ver tegenwoordigd. Soms is er gewerkt met het thema Boerderij. Er zijn vele extra 's zoals een overzichtstentoonstelling 10 jaar quiltgroep Lijn en Kleur, demonstratie van diverse technieken, verkoopsstands met handwerk- en quiltmateriaal en workshops waaraan bezoekers mee kunnen doen. Deze ten toonstelling, provinciaal georganiseerd, gaat uit van de NBvP. Vrouwen van Nu. Openingstijden zaterdag/zondag van 10.00 tot 17.00 uur en maandag van 10.00 tot 16.00 uur in de Blinkerd, Heereweg 150 te Schoorl, entree E 2,50 leden en E 3,50 (niet-leden). CASTRICUM - Op 11 en 12 april speelt Toneelvereniging Pancratius uit Castricum haar nieuwste voorstelling 'Caravan'. Dit (k)luchtige blijspel wordt geregisseerd door Jaap van Zeist en zal worden gespeeld in de Clinghe op het Duin en Bosch terrein te Castricum. Compleet met kip-Caravan, wil Pancratius haar publiek vervroegd in vakantiestemming brengen. De vakantie van Barend Jan, zijn vrouw Jaccomein en hun dochter Lorreta gaat dit jaar naar een camping in Uddel, waar Barend Jan als kind ooit geweest is. Om de vakantie te doen slagen, zijn de voorbereidingen van Barend Jan meer dan goed. De caravan is totaal in evenwicht en precies op gewicht. De camping kan zich klaar maken voor de komst van de familie Van Geelen. De familie Van Geelen moet zich echter voorbereiden op (asociale) buren, die al het hele seizoen op de camping staan, een (schoon) zus die de vakantie komt opleuken en een gezellig spelen de buurjongen die er maar wat graag met Loretta vandoor wil gaan. Dankzij literaire teksten, zelfgebouwde opstapjes, volle chemische toiletjes en een gepakte caravan, moet de vakantie wel een succes worden. Toch? De rol van Barend Jan wordt vertolkt door Theo Dekker die dit jaar 25 jaar lid is van de vereniging. Hij heeft op 16 januari het insigne uitgereikt gekregen namens de Vereniging voor Amateurtheater. De kaarten voor Caravan zijn voor E 7,50 te verkrijgen bij Smokey's Specialties, Burg. Mooystraat; Muziekhandel Borstlap, Bakkummerstraat; Snackbar De Toren, Torenstraat; The Read Shop, Geesterduin allen te Castricum. Tevens kunt op de avond van de voorstellingen kaarten verkrijgen aan de zaal. Oproep Toneelvereniging Pancratius is een bloeiende vereniging met minstens twee voorstellingen per jaar. Voordat een voorstelling op de planken staat moet er heel wat werk worden verzet door spelers, regisseur, niet-spelers en bestuur. Pancratius wil haar team graag versterken en is daarom op zoek naar mensen die er niet voor terug deinzen om voor een volle zaal in de huid van een ander te kruipen, mensen die wel raad weten met hamer en schroeven draaier om zo de mooiste decors te bouwen. Kortom, zou jij op de planken willen staan, of het team van Pancratius achter de schermen willen versterken, decor, grime, kleding, etc. Neem dan contact op met Erwin Dekker 06- 16348707. De spelers groep van de Caravan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12