Benefietconcert voor timmerschool in Zambia Informatieve middag huisvesting onderwijs bij Heilooër basisscholen Schildersbedrijf Kraakman in afbouwfase Toon Brouwer krijgt roestvrijstalen handdruk Inzamelingsacties van Platform Heiloo Wereldwijd voor Stichting Veldwerk en Hart voor Polen II UITKIJKPOST - 02 APRIL 2003 - PAGINA 6 Heiloose zangeres treedt belangeloos op in kapel GGZ Willibrord mm P L 1 T 1 E BERICHTEN HEILOO Op z'n Grieks iii&ler &RAA&HAN tü ilf Kijken met nieuwe ogen Fancy Fair De Duif HEILOO - Op dinsdag 8 april zal in de kapel van GGZ Noord Holland Noord (Willibrord) een benefietconcert worden gegeven met aria 's en duetten uit muziek van onder andere Mozart, Bizet, Rossini en Verdi. Het concert zal worden uitgevoerd door Michaëla Karadjian (sopraan), Maartje de Lint (mezzosopraan), Urs Bueler (tenor), Leo Geers (bariton) en Brian Fieldhouse (pianist). De opbrengst van het concert komt geheel ten goede aan een timmerschool in Ibenga (Zambia). Het idee om dit project te steunen komt van de Heiloose zussen Maartje en Cathelijne de Lint. Cathelijne was als co-assistente werkzaam in het katholieke missieziekenhuis van Ibenga. Ze heeft daar Olaf Witkamp en Esther Hommes (als Memisa-arts werkzaam in het Ibenga-zieken- huis), leren kennen. Maartje de Lint, operazangeres bij het koor van de Nederlandse Opera, hoor de via haar zus van de vaak armoedige omstandigheden in Ibenga. „Cathelijne verbleef in Afrika om het laatste gedeelte van haar studie af te ronden. Ze vertelde dat werkloosheid een groot probleem vormt in Zambia. De meeste mensen daar leven van maar 1 euro per dag!" Voor mensen met een ambacht (fietsenmakers, timmerlieden, metaal bewerkers etc. is het iets makkelijker om het hoofd boven water te houden. Het project dat met de opbrengst van dit concert gesteund wordt probeert jongeren zo'n ambacht bij te brengen. Cathelijne: „Met Olaf Witkamp en Esther Hommes heb ik gekeken naar de mogelijkheden om steun te bieden aan te plaatselijke bevolking. 'Gewoon' een zak met geld brengen werkt niet. Omdat de donaties nu via Olaf Witkamp verstrekt zullen worden is er een goede controle op wat er met het geld gebeurt en is het zeker dat het ook zo wordt besteed zoals het bedoeld is." Feestelijk benefietconcert Onlangs werd Maartje benaderd door Allan de Monchy. „Hij is de vader van een oude schoolvriendin van mij. We zaten samen op de Ark, nu De Duif, en ik heb nog steeds contact met haar. Allan de Monchy belde als commissie lid van de Probus (club van gepensio neerden) of ik zin had om een concert in Heiloo te geven. Hoewel Probus geen serviceclub als bijvoorbeeld de Lions of de Rotary is, heb ik gevraagd of er dan een goed doel aan dit concert gekoppeld mocht worden. Dat was gelukkig geen probleem, doelstelling van Probus was dat ik de luisteraars een muzikale avond zou bezorgen." Samen met drie van haar collega's en de pianist uit het koor van de Nederlandse Opera is Maartje voorne mens om er op 8 april een feestelijke gebeurtenis van te maken. „De opbrengst van het concert zal geheel ten goede komen aan het project. Willibrord heeft de kapel gratis ter beschikking gesteld, en ook wij treden belangeloos op. Natuurlijk hoop ik dat zo veel mogelijk mensen naar de kapel zullen komen. Het concert zal echter niet alleen voor de mensen die dit pro ject willen steunen toegankelijk zijn, ook de echte operaliefhebbers komen prima aan hun trekken." Biografie Daarin heeft Maartje de Lint gelijk. Op haar erelijstje en dat van de andere deelnemers aan het concert prijken mooie rollen. De mezzo sopraan stu deert bij de bariton David Pittman- Jennings in Parijs. Ze begon haar carri ère in het laatste jaar van haar studie toen zij daar de rol van Arsamene, Xerxes, vertolkte. Na haar studie was zij in verschillende rollen op het operapodium te zien, onder andere als Elise in de wereldpre mière van Francois Guyon, Stefano in Romeo et Juliette, Orfeo in Orfeo ed Euridice, Orlowsky in Die Fledermaus en als Lehrbube in Die Meistersinger von Neurenberg zong zij haar eerste rol bij De Nederlandse Opera. Momenteel is zij te horen als Hemone in Antigona. Uitbreiding gereedschap De keuze voor dit project'is volgens Cathelijne een weloverwogen keuze geweest. „Ik ben vier maanden in Ibenga geweest. Mijn ouders hebben mij daar opgezocht. We hebben nage dacht over de besteding van het geld en een educatief project leek daarvoor het meest geschikt. Olaf stelde voor om de opleiding van jongeren in de timmerschool van Penias Ishemunyoro te steunen. Phenias is een van de meest ondernemende jongens van het dorp ontdekt. Hij drinkt absoluut niet en is erg betrouwbaar. Hij is 32 jaar oud en werkt al lange tijd in Ibenga als timmerman. Zijn timmerbedrijf is niets meer dan vier palen en een dak, muren kent het gebouw niet. Er is geen elektriciteit en het gereedschap bestaat uit een zaag, schaaf, beitels en wat spijkers. Met dat beetje gereed schap weet hij toch aardig goede meu bels te maken. Het zou geweldig zijn als hij een beter onderkomen kan bou wen, maar uitbreiding van de hoeveel heid gereedschap is een eerste ver eiste. Hij wil namelijk jonge schoolver laters ook het vak leren als timmer man of houtbewerker, zodat zij in de toekomst in hun eigen levensonder houd kunnen voorzien." Verkoop kaarten Kaarten en programma's voor dit con cert zijn verkrijgbaar bij de familie de Lint aan de Ypesteinerlaan 7, tel. 072- 5334665 of familie de Monchy, Van Vladerackerlaan 23 te Heiloo, tel. 5332096. Het concert begint om 20.00 uur aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. De prijs per kaartje bedraagt aan de zaal E 15,-, in de voorverkoop is dat E 12,-. In de pauze van het con cert is er gelegenheid tot het stellen van vragen en zijn foto's van de tim merwerkplaats en het dorpje Ibenga te bezichtigen. Cathelijne aan het werk in het ziekenhuis in Ibenga Zambia ÊL 112 0900-1 JL 88 44 1 UP Noord-Holland Noord HEILOO - Op maandag 24 maart werd aangifte gedaan van een fiets uit de schuur aan een woning aan de Westerweg. De diefstal van een opoe fiets werd van het afgelopen weekend gepleegd. De fiets stond afgesloten in de schuur die bereik baar is via een poort. Die wordt 's avonds afgesloten. Er werden geen braaksporen aan de schuur ontdekt zodat vermoedt wordt dat de dief stal overdag werd gepleegd. Om 14.25 uur vond op de kruising van de Kennemerstraatweg met de Kerkelaan een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. De aan rijding vond plaats op het moment dat een 72-jarige automobiliste moest stoppen om een ambulance vrije doorgang te verlenen. Een achteropkomende 65-jarige auto mobiliste was niet in staat tijdig te remmen. Er was alleen materiele schade. Op dinsdag 25 maart werd in Heiloo een algemene verkeerscon trole gehouden. Tijdens de controle op de Kennemerstraatweg werden 70 bestuurders gecontroleerd. Enkele konden geen rijbewijs- dan wel kentekenbewijs tonen en kre gen de gelegenheid dit later op het politiebureau te doen. Er werden twee bekeuringen uitgedeeld. Een voor het niet dragen van een auto gordel en voor het niet juist vervoe ren van een kind. Verder werden 14 blaastesten afgenomen. Een brom fietser werd bekeurd voor het niet juist dragen van zijn helm. Tijdens een snelheidscontrole op de Vennewatersweg werd een bestuur der bekeurd voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 km. Een bestuurder werd bekeurd voor het niet voeren van een kente kenplaat. Op de kruising van de Kuillaan met de Westerweg werd een controle gehouden specifiek gericht op brom- en snorfietsen. Tijdens deze controle werden 10 bestuurders bekeurd voor een te hoog vermo gen. Een bromfietser werd bekeurd voor het voeren van valse oranje platen. Drie bromfietsers werden op de Zandersloot bekeurd omdat zij gebruik maakten van een toe ristische fietsroute. Een 60-jarige automobiliste afkom stig uit Krommenie verloor op woensdag 26 maart om 16.50 uur op de Kennemerstraatweg de controle over haar voertuig. Zij kwam met haar auto in de berm terecht en bot ste vervolgens op een lichtmast. Een 42-jarige inwoonster van Heiloo kwam op donderdag 27 maart bij het afrekenen van enkele aankopen in een winkel aan het Rosendaal tot de ontdekking dat haar portemonnee uit haar schou dertas was ontvreemd. De inhoud van de portemonnee bestond uit een geldbedrag en enkele pasjes. De bewoonster van een woning aan de Kuilenaar kwam 's morgens tot de ontdekking dat haar fiets was gestolen. Haar zilverkleurige fiets van het merk Koga Miyata stond niet afgesloten in de achtertuin. Tijdens het doen van inkopen in een winkel in het winkelcentrum 't Loo werd een rugtas uit een invali denwagentje gestolen. De diefstal werd waarschijnlijk gepleegd op het moment dat de eigenaresse even uit haar invalidenwagen stapte om een boodschap uit een rek te pakken. De inhoud van de rugtas bestond uit een portemonnee met inhoud. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, kwartetspel wereld natuur- fonds, rode kinderhandschoen, leren zwarte handschoen. HEILOO - Om inzicht te krijgen in de pro blemen bij onderwijshuisvesting hebben vrijwel alle leden van de Commissie Maat schappelijke zaken afgelopen vrijdagmiddag enkele basisscholen in Heiloo bezocht. Onder het motto 'Liever een half uur in een school kijken dan een kilo papier doorwor stelen' ging de karavaan per fiets langs de scholen. De leden werden verwelkomd door directeuren en directrices van de scholen. Ook waren er bij iedere school ouders aan wezig om uitleg te geven over de vele knel punten die in de afgelopen jaren zijn ont staan in de scholen. Er was veel te zien: rot tende kozijnen aan de binnenzijde wegens slechte ventilatie en condens. Torenhoge gasrekeningen door het ontbreken van thermopane. Lokalen die 's winters pas om 10.00 uur op temperatuur zijn. Stinkende toiletten (De voegen tussen de tegeltjes ber gen soms 30 jaar urine). Kleine en benauw de kamers van directeuren, rijen opberg- kasten in de gang. Geen of te weinig kamers voor gesprekken met ouders, collega's of andere begeleiders. Honderdnegentig kin deren met hun stoeltje door de regen naar 'hun' aula in het bejaardentehuis. Vaak door de regen, diverse malen per jaar. Klamme lokalen waar de damp je tegemoet slaat. Vocht doorslaande muren. Rammelende en kreunende zonneschermen, gangen als leslo kaal, dus computers en meubilair die de vrije doorgang belemmeren. Alle aanwezigen waren het er over eens dat het (gelukkig voor hen) in het gemeentehuis beter gere geld is. Volgens de directeuren en directrices is de slechte huisvestingssituatie van de scholen in de afgelopen jaren verborgen gebleven door uiterst creatief om te gaan met de budgetten. Ook de hulp van ouders is inmiddels een vereiste geworden: De zater dag erop werd er bij twee scholen geklust door ouders. Bij een andere school werden de afgekeurde speeltoestellen vervangen door nog bruikbare afdankertjes van een bevriende sportvereniging. Maar zoals een van de ouders opmerkte: „Ook aan de inzet en mogelijkheden van ouders zijn grenzen. Waar wij nu voor staan is een klus die wij niet kunnen klaren!" Er was ook nog goed nieuws te melden. Vele basisscholen kennen patio's. Door overkapping van de patio's ontstaan er meer vierkante meters in de school en kun nen de toch inmiddels al verrotte kozijn in de container. Deze ruimten kunnen worden benut voor computerruimte, bibliotheek, etc. De overkapping zal ook zorgen voor vermindering van stookkosten. De commis sieleden hebben ervaren dat de oplossingen soms dichterbij zijn dan verwacht. Tijdens de fietstocht werd duidelijk dat de leden van de commissie behoefte hebben aan een korte en bondige lijst met wensen per school, inclusief vermelding van de prio riteit en de kosten per onderwerp. Vergaderingen en het instellen van onder zoekscommissies werken vertragend en zorgen alsnog voor een kilo papier. Kortom: werk aan de winkel. Zowel op korte ter mijn, om de aanpassingen aan de scholen zo snel mogelijk te realiseren, als op lange ter mijn door middel van het maken van beleid voor de komende jaren. Op 7 april zal er meer duidelijkheid worden in de besluitvor ming over onderwijshuisvesting. Wellicht dat ook de voorjaarsnota aangesproken kan worden om de noodzakelijke verbeteringen op korte termijn te realiseren. De medewerkers van Annet Haar Zaak werden op een etentje bij de Japanner verrast. HEILOO - Geen gouden handdruk, maar een roestvrijstalen. Dat presentje kreeg Toon Brouwer afgelopen zondag uitgereikt door Annet van Annet Haar Zaak. Toon brouwer en Annet zetten 8,5 jaar geleden samen de kapperszaak Annet Haar Zaak,m/v aan 't Loo 35 op. Ruim 8 jaar later vindt Toon het tijd om voor zichzelf verder te gaan. Of, zoals hij zelf zegt: „Naast de kapsa lon vind ik het leuk om iets voor mij zelf te doen. Ik zou aanvankelijk bij een groothandel in kappersartikelen aan de slag gaan, maar dat ging op het allerlaatste moment toch niet door. Nu ga ik mij als freelancer toeleggen op administratief werk en financiële dienstverlening. Hoewel Toon voornamelijk achter de schermen te vinden was in Annet Haar Zaak in Heiloo, hielp hij na de opening van het tweede filiaal aan de Middenwaard 43 c in Heerhugowaard wel in de kapsalon mee. „Ik deed in Heiloo voornamelijk de administratie, inkoop, stond leveranciers te woord en hielp mee achter de schermen. In Heerhugowaard hielp ik meer in de zaak mee, ontving daar de klanten, stuurde het personeel aan en heb zelfs een korte periode de kappersopleiding gevolgd, die echter toch niet voor mij bleek weggelegd/' Het besluit om ieder een eigen weg in te slaan werd in november van het vorig jaar genomen. „Gelukkig blijft Toon wel de boekhouding doen", lacht Annet, maar verder zal ik de zaken nu zelf moeten afhandelen. Het zal wel wat zwaarder worden, maar het is ook wel handig dat ik nu zelf kan onderne men. Vroeger moesten we alles over leggen, en als een van ons het niet zag zitten gebeurde het ook niet. Wat dat betreft kunnen we nu ieder ons eigen gang gaan." Voor de klanten en het personeel zal er dus weinig veranderen met het ver trek van Toon Brouwer. „Hetzelfde hechte team met prima kapsters blijft gewoon werkzaam in de zaak. We zijn met z'n vieren begonnen, en nu wer ken er 19 'man', een hele uitbreiding dus. En als ik zeg dat er in die 8 jaar nauwelijks verloop is geweest, dan hoef ik zeker niet uit te leggen hoe het er bij ons aan toe gaat?", geeft Toon zelf het antwoord al. „Wanneer je goed voor je mensen bent zijn zij het voor jou", is de nuchtere redenatie van Annet. We zijn lekker met z'n allen bij de Japanner uit eten geweest, ter afsluiting van de werkpe riode van Toon. Hij kreeg van de werk nemers een muismat met daarop alle foto's van het personeel en een diner bon." Annet verraste Toon met een fraai staaltje kunst. Toon kreeg het logo van Annet Haar Zaak in roestvrij staal. „Dit vrouwtje wijst met haar hand naar voren, alsof ze je een hand geeft. En omdat een gouden handdruk een beetje te kost baar werd, heb ik het maar bij een roestvrij stalen gelaten..'. Toon is overigens erg in zijn nopjes met de geschenken. „Ik heb altijd met veel plezier in de kapsalon gewerkt", laat hij tot slot nog weten. „Ik wil dan ook alle klanten bedanken voor hun komst en hoop dat ze in de toekomst nog lang blijven komen bij Annet. Daarnaast wil ik alle winkeliers in 't Loo veel succes in de toekomst wen sen. Ik heb een tijd in de winkeliers vereniging gewerkt en dit altijd met veel plezier gedaan. Ik kijk dan ook op een mooie periode terug!" Nederlanders houden van reizen en komen dus in vele landen van Europa (en soms ook daarbuiten). Veel lan den hebben zo hun eigen eetgewoon ten en eigen eetcultuur. Wij Nederlanders hebben dat minder. Het wordt wel iets beter, maar echt Hollands is de boerenkool met worst, zuurkool met spek en niet te vergeten de snert met varkenskluif. Natuurlijk zijn er meer gerechten op te noemen, maar een echte eigen eetcultuur heb ben wij niet. Niet erg, want je kunt van anderen veel leren. Ook van de buitenlandse keuken. Wat dat betreft zijn we, niet chauvinistisch. Dat geldt vast ook voor de heer of mevrouw Kors uit Akersloot die ons een aantal recepten toezond, die Grieks aan doen. Zo te lezen moeten die lekkere gerechten opleveren, dus we gaan maar gauw aan de gang. Voorgerecht Ingrediënten: kant en klaar diepvries deegbladen (redactie: met roomboter bereid zijn ze iets duurder, maar wel het lekkerst), wat Griekse feta-kaas en 1 ei. Per persoon één deegblad uitrollen (beetje meel op de ondergrond stui ven, dat werkt beter). Stukje feta er op leggen en dichtvouwen als een driehoekige appelflap. Met was los geklopt ei de naden en het deeglap je 'bekwasten'. Vervolgens in de oven (175-200 graden) tot het gerecht mooi van kleur is. Heerlijk en snel klaar Hoofdgerecht: Gyrosschotel Verhit 2 eetlepels olijfolie in een hapjespan of wok. Roerbak 8 minu ten (op hoog vuur) 1 pak Griekse aardappelschotel van Aviko uit de diepvries. Snij ondertussen 1 rode paprika, een halve courgette en een halve aubergine in stukjes. Voeg 150 gram gyrosvlees en de groenten bij de aardappelschotel. Roerbak alles nog 5 minuten en serveer met tzat- ziki en fetasalade. Welke ingrediënten u nodig heeft? U zult het wel uit het recept kunnen halen. Vegetariërs kunnen het vlees vervangen door vegetarische roer bakstukjes (o.m. Albert Heijn). Als we toch op z'n Grieks eten, waar om dan niet een Griekse wijn erbij? Bij het voorgerecht een wat stevige witte wijn of een rosé en bij het hoofdgerecht een rode wijn met een lichte houtondertoon. Griekse wijnen zijn doorgaans van zichzelf (veel warmte en zon) al wat steviger (ook 'boerser' en 'kruidiger'), maar dat neemt niet weg dat ook een (lichtere) niet Griekse wijn uitstekend zal sma ken. Ook uw recepten zijn van harte welkom. V kunt ze als volgt aan ons toezenden. Per post aan het adres: redactie de Uitkijkpost, Postbus 68,1850 AB Heiloo of per e-mail: redactie(a)uitkijkpostnl. Namens uw medelezers alvast bedankt. HEILOO - Schildersbedrijf Kraakman is een bedrijf dat zich van vader op zoon tachtig jaar heeft ingezet voor het vakkundig uitvoeren van behang- en schilderwerk, en hoofdzakelijk in de particulieren sector van de gemeente Heiloo. Veertig jaar hiervan staan op naam van Max Kraakman als werkge ver, bijgestaan door zijn trouwe metge zel Ko Metzelaar, die 29 jaar bij hem in dienst is geweest. Een klein bedrijf, waardoor de binding met de opdracht gevers optimaal was. Adviserend en uitvoerend in al zijn vormen op dit vakgebied. Na tachtig jaar met plezier, maar ook met zorgen 'hoe krijgen wij het buitenschilderwerk af zonder dat het ten koste gaat van de kwaliteit want met het Hollandse klimaat is dat vaak een probleem', heeft Kraakman besloten zijn schildersbedrijf af te bou wen. Hij legt uit: „Nu ik vanaf 1954 het schil dersvak heb uitgevoerd, waarvan 40 jaar als werkgever, heb ik besloten dat bij het ingaan van mijn 65ste orh meer rust en vrije tijd te nemen. Vandaar dat ik tot 31 december 2003 mijn werk zaamheden afbouw, waarna het beeld van Schildersbedrijf Kraakman Heiloo uit het dorp zal verdwijnen. Een opvol ger voor mijn bedrijf had mijn mede werker Ko Metzelaar kunnen zijn. Ko kiest echter niet voor stress en zorgen, maar voor het met veel vakmanschap uitvoeren van behang- en schilder werk. Vele klanten hebben hun waardering uitgesproken over zijn kwaliteiten en prettige omgang, met de vraag waar Ko gaat werken als het bedrijf stopt. In goed overleg, heb ik voor Ko per 31 maart 2003 een prima werkgever gevonden in de persoon George Tervoort Schilders te Heiloo. Ik wens Ko dan ook veel geluk en arbeidsvreugde in het team van George Tervoort Schilders. Mede namens Ko Metzelaar, dank ik u voor de goede contacten die wij met u heb ben mogen onderhouden en zeggen u dank voor het vertrouwen dat u al die jaren in ons hebt gesteld." Het team van Annet Haar Zaak nam zaterdag afscheid van Toon Brouwer, (foto: MSP) HEILOO - Zaterdag 5 april staan ze met een kraam in winkelhof 't Loo en op 10 april organiseren ze een thema-bijeen komst in de Willibrorduskerk: het Platform Heiloo Wereldwijd. Dit plat form is een samenwerkingsverband tus sen de negen organisaties Het Lichtbaken, het Interkerkelijk Vredes beraad, Kerk en Samenleving, Stichting Hart voor Polen, Stichting Sarana, Stichting Stedenband Heiloo- Swietoch- lowice, Stichting Veldwerk, Wereld winkel Heiloo en ZWO, die zich allen inzetten voor een bepaald goed doel. Dit platform is in 1996 opgericht door de gemeente Heiloo, wethouder Roelof Bos, Ton ten Hoope van Heiloo2000 en Cor Duyn van de Wereldwinkel Heiloo, in samenwerking met het COS Noord- lIolland-Noord (centrum voor interna tionale samenwerking). Voor de oprich ting van het platform vroegen de organi saties onafhankelijk van elkaar de gemeentelijke subsidie aan. Door het platform worden de krachten gebundeld, en hoeft dc gemeente slechts eenmaal een gezamenlijke subsidie te verschaffen. Nog steeds wordt de begroting per stich ting vastgesteld, maar wordt er gezamen lijk gewerkt aan de werving van sponsors en particuliere financiële bijdragen. Elk jaar kiest het platform voor één project dat extra financiële steun krijgt, waar voor er dat jaar diverse inzamelingsacties worden georganiseerd. De uitverkoren stichting organiseert de acties en voert deze uit, terwijl de andere organisaties ondersteunende taken op zich nemen. Een belangrijke taak is daarbij wegge legd voor de gemeente Heiloo, die het jaarlijkse project financieel ondersteunt. Het bedrag dat het platform middels de inzamelingsacties ophaalt, wordt door de gemeente verdubbeld, met een maxi mum van 3600 euro. Dit jaar heeft het platform een tweeledig project gekozen, namelijk Stichting Veldwerk en Hart voor Polen, met als gezamenlijk thema 'kinderen'. Stichting Veldwerk Stichting Veldwerk zet zich, met als boeg beeld René Veldt, in voor weeskinderen in Nepal. Door middel van een nieuw te bouwen huis willen hij en zijn medewer kers een goed onderdak bieden aan 45 kinderen. Ook wordt door dit huis werk verschaft aan 5 a 10 volwassenen, die daar zullen gaan werken als verzorgers, in de huishouding of als administratieve kracht. Door het heersende kastesysteem in Nepal, zijn kinderen uit een arm gezin de onderste kasten- bij voorbaat kans loos. Veldwerk heeft in dat kader in samenwerking met Child Welfare Scheme in de stad Pokhara de bouw van een opleidingscentrum gefinancierd voor kansarme jongeren. Dit Job trainingscen trum is begin mei 2002 geopend en de 30 dertig straatkinderen zijn daar nu stu dent geworden. Door middel van een opleiding is er voor hen weer een toe komst. In Nederland wordt René Veldt ondersteund door een bestuur, dat zich met name bezighoudt met de werving van gelden voor zijn werkzaamheden in Nepal. De financiële bijdragen komen op deze wijze direct, dus zonder tussenper soon, bij de projecten terecht. René legt voor zijn uitgaven verantwoording af aan het bestuur en de penningmeester. U kunt rechtstreeks met René Veldt in Nepal e-mailen om meer informatie over het werk van Stichting Veldwerk te ver krijgen. Zijn e-mailadres is: veld- werk@wlink.com.np. Hart voor Polen De stichting Hart voor Polen zet zich in voor straatkinderen in Swietochlowice, de zustergemeente van Heiloo. Door de slechte economische toestand in Polen, hebben veel wijken te maken met ern stige werkloosheid en daarmee gepaard gaande armoede. Vooral de kinderen worden hier de dupe van die, onder andere door drankmisbruik van de ouders, liever op straat zijn dan thuis, met alle gevolgen vandien. Hart voor Polen heeft nauwe banden met een parochiegemeenschap aldaar, die er onder andere voor zorgt dat de kinde ren minstens een keer per dag een gra tis warme maaltijd krijgen. Daarnaast zorgt men voor naschoolse opvang en wordt er die aandacht aan de kinderen besteedt, die ze thuis ontberen. Hart voor Polen heeft een netwerk opge bouwd met onder andere een arts, een medewerker van de sociale dienst en de directeur van een zorginstelling, die ervoor zorgen dat de kinderen, naast opvang, scholing krijgen. Ook wordt studenten de mogelijkheid geboden om in Nederland stages te lopen, en kunnen Poolse artsen cursussen en opleidingen in Nederland volgen, waardoor zij in hun eigen land beter in staat zijn om gedegen medische hulp te bieden. Door de nauwe samenwerking met zowel de parochiegemeenschap als het netwerk, garandeert Hart voor Polen dat het bij eengebrachte geld op de juiste plek terecht komt. Themabijeenkomst 10 april Het Platform Heiloo Wereldwijd houdt op donderdag 10 april een speciale bij eenkomst om betrokkenen en geïnte resseerden te informeren over de huidi ge stand van zaken van zowel Stichting Veldwerk als Hart voor Polen. Het thema van deze avond is 'Kopen we rijkdom of kopen we armoede'. De samenwerkende stichtingen van het Platform merken regelmatig dat men sen bereid zijn financiële steun te geven aan goede doelen, maar zich daar soms bij afvragen waar hun geld precies terecht komt en hoe dat wordt besteed. Het Platform wil deze avond een dis cussie op gang brengen over de vraag of geld schenken aan een ontwikkelings gebied nu bijdraagt aan een economi sche verbetering van dat gebied of dat het juist onderontwikkeling in stand houdt. Daarnaast laat het Platform zien op welke manier financiële bijdragen optimaal kunnen worden gebruikt. Bijvoorbeeld door het kopen van alle daagse producten als koffie en bananen van een organisatie als Max Havelaar, waardoor de opbrengsten rechtstreeks bij de producent terechtkomen. Vergelijkbaar zijn de producten van de Wereldwinkel, die hetzelfde principe hanteert. Wethouder R. Bos leidt de avond in, waarna Unicef, Veldwerk en Hart voor Polen over hun projecten uit weiden. Ook de FNV-Mondiaal is aan wezig, die het thema 'Kinderarbeid, wat zijn de (on)mogelijkheden' zullen bespreken. Aan het einde is er ruimte voor discussie en heeft u de mogelijk heid om vragen te stellen. De avond begint om 19.00 uur in de ontmoetings ruimte van de Willibrorduskerk, aan de Westerweg 265. Entree en een con sumptie zijn gratis. Voor vragen kunt u bellen naar Natasja Insing (COS NHN): 072-5202517 of Jan Rood (Platform HWW): 072-5335297. 't Loo op 5 april Op zaterdag 5 april staan zowel Stichting Veldwerk, Hart voor Polen, als de Wereldwinkel Heiloo met een kraam in winkelhof 't Loo. Op deze kraam kunt u uiteraard informatie verkrijgen over de verschillende stichtingen, en over het Platform Heiloo Wereldwijd. Daarnaast worden er diverse producten verkocht van de Wereldwinkel en Stichting Sarana, zoals sjaals en siera den. Daarnaast heeft Veldwerk enkele kunstenaars bereid gevonden om hun werken te koop aan te bieden in een speciale veiling. U kunt een bod uit brengen op de kunstwerken, en aan het eind van de dag wordt de winnaar bekendgemaakt. De gehele opbrengst, of een percentage ervan, komt vervol gens ten goede aan Stichting Veldwerk en Stichting Hart voor Polen. Als u niet in de gelegenheid bent om de thema avond of de kraam in 't Loo te bezoe ken, mag u natuurlijk ook een financië le bijdrage storten op de bankrekening van het Platform: 120513455 te Heiloo. HEILOO - De commissie Voor lichting Senioren nodigt u uit voor een lezing door Gerhard Bruggeman over Kijken met nieuwe ogen. De heer Bruggeman is als zenleraar werkzaam bij diverse centra in Noord-Holland en als coördinatie bij Zenit te Alkmaar. Vaak gebruiken we uitdrukkingen als 'ik heb het toch zelf gezien' of ik heb het toch zelf gehoord' en we nemen vervolgens iets voor waar aan. Deze waarnemingen worden veelal gekleurd door onze gevoelend en emoties, zoals hoop, wanhoop, verwachting, vooroordelen en niet in de laatste plaats ons den ken, gebaseerd op alle ervaringen uit het verleden. In de zentraditie, welke ea. 1500 jaar oud is, noemt men dit Tijken met oude ogen'. Negatieve gevolgen hiervan kunnen zijn: krib bigheid, vooringenomenheid, defai tisme en uitzichtloosheid. De heer Bruggeman wil u graag meer over deze denk- en zienswijze vertellen op donderdag 10 april in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, aanvang 14.00 uur, entree E 1.60. HEILOO - De fancyfair van CBS de Duif ligt inmiddels alweer een week achter ons. Kinderen, ouders, leer krachten en buurtgenoten hebben van het feest genoten. De fancyfair stond dit jaar in het teken van Nepal en het Verre Oosten. Er was van alles te doen. De kinderen konden bij de Himalayaberg foto's laten maken, oosterse geuren opsnuiven, sneeuw ballen gooien of met geluksstokjes hun toekomst laten voorspellen. Dankzij het mooie weer kon buiten een boekenmarkt worden gehouden en de kinderen mochten op het gras veld yakrijden (ponyrijden). Met name het 'yeti hol' waarin lekker gegriezeld kon worden, was erg in trek. ïn het restaurant Khaana von den de Oosterse gerechten gretig aftrek. Iedereen wilde wel eens een broodje Ganges of een lotus toetje proeven. Ook het rad van fortuin was weer zeer populair. Dankzij de middenstand van Heiloo vielen er dan ook leuke prijzen te winnen. De opbrengst van de fancy fair bedroeg E 3049,15. Zoals elk jaar schenkt de Duif deze opbrengst aan een goed doel. Dit jaar is dat de Stichting Veldwerk in Nepal, Deze stichting steunt kansarme mensen, en vooral ook kinderen in Nepal. Zij is actief in diverse kleinschalige projecten zoals het testen en bevorderen van koken op zonne-energietoestelien, het aan leggen van een sehoon-drinkwater- project en het bouwen van een school.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6