Patrick de Wit 250ste wedstrijd Aeg\o Dojo 't Loo tweede in West Friese Judo Jeugdcompetitie Dimtronic Meervogels m i i Onderlinge wedstrijden GTH Groep uit Limmen e.o. loopt van Den Helder naar Maastricht voor Mappa Mondo f fi Barry Stet wint Open Oosthonk Damesbridge club Sans Atout SV Vredeburg Heilooër bridgeclub Bridgeclub Sans Atout Leerlingen Orkesten Festival Oppositie Base Dance in Tendenz Belangrijke winst Effect Bridgeclub Limmen UITKIJKPOST -2 APRIL 2003 - PAGINA 8 LIMMEN - Limmen heeft afgelopen zondag in de strijd om lijfsbehoud in de derde klasse A niet kunnen winnen van LSVV. Op een belabberd veld bleef het, na negentig minuten degradatie voetbal, 0-0. De wedstrijd was er één om snel te vergeten; vorige week speel de Limmen nog vol passie en strijd tegen Vitesse '22 en werd er gewonnen met 1-2, zondag leek het wel alsof de mannen van Jan Oldenhove niet durf den te verliezen. LSVV was echter niet bij machte deze angst bij de oranje-wit hemden af te straffen zodat het duel geen winnaar opleverde en ieder huis waarts keerde met één punt. Het eerste kwartier begon echter hoop vol voor Limmen. Met name de vleu gels; Iwan Dekker en Koen Nijman, werden net als vorige week meerdere malen in stelling gebracht. Zij werden verschillend aangespeeld door midden velders Ron Hof en Jeroen Veldt, die beiden in het eerste kwartier voor over wicht op het middenveld zorgden. Na dit kwartier zakte de wedstrijd naar een bedenkelijk niveau waarbij LSVV wel meer in de wedstrijd kwam. Dit resul teerde in de 25ste minuut in de eerste echte kans voor LSVV maar Jan Bonne kon de bal net van de doellijn wegwer ken. Van LSVV spits Ben Ali ging de meeste dreiging uit, maar de zelfzuchti ge Langedijker strandde steeds in de Limmer defensie. Bij Limmen kwam die dreiging vooral van Koen Nijman, maar omdat hij te weinig werd aange speeld, werd dit wapen aan de rechter flank onvoldoende gebruikt. Vlak voor het rustsignaal van de uitste kend leidende scheidsrechter Van Eek zorgde een vrije trap van Geert Koopman nog voor enige beroering; Limmen keeper Zuurbier reageerde echter uitstekend op deze fraai inge draaide vrije schop. Na rust toonde Limmen meer inzet en begon zeer ambitieus aan de tweede helft. Robin Koot was tot tweemaal toe zeer dicht bij de openingstreffer; zijn eerste kopbal werd uitstekend gepa reerd door keeper Kramer; zijn tweede kopbal, aangegeven vanuit een vrije trap van Iwan Dekker, miste volledig richting en trof geen doel. Daarna kreeg LSW, net als in de eerste helft, weer vat op de wedstrijd. Nadat een voorzet gemist werd door Rogier Bekker, had Mark van der Gragt de 0- 1 op zijn schoen maar de hoek bleek te moeilijk te zijn. Trainer Jan Oldenhove moest in deze fase zijn ploeg naar voren schreeuwen om het belang van deze wedstrijd nog maar eens te bena drukken. De daaropvolgende rushes van Dennis Mooij en Chris Zomerdijk waren hoopvol maar leverden niet het gewenste rendement. Moeten we alles vergeten van deze wedstrijd? Nee, want Patrick de Wit jubileerde in zijn 250ste wedstrijd voor het eerste van Limmen. Uit de handen van voorzitter Siem Admiraal kreeg hij een trofee en bloemen uitgereikt als blijk van waardering voor deze fantasti sche sportprestatie. Verder heeft Limmen 7 punten uit 3 wedstrijden behaald. Ook vorig seizoen werden de punten pas behaald in de tweede helft van het seizoen. Dat moet vertrouwen geven voor de volgende 6-punten wed strijd aanstaande zondag thuis tegen Always Forward. Patrick de Wit jubileerde in zijn 250ste wedstrijd voor het eerste van Limmen. (foto MSP) AKERSLOOT - De heren senioren 1 van Lacom wonnen van Dimtronic Meervogels 1 met 23-20. Een gevoelig verlies voor de heren van Meervogels, die het niet lukten om de koppositie te verdedigen. De oorzaak moet gezocht worden o.a. door een loodzware uit wedstrijd tegen het Hengelose Olympia. Een wedstrijd die met 22-18 werd verloren en door deze uitslag ein digt Meervogels in de middenmoot van de hoofdklasse. Ook de trainer van Lacom, Theo Krom, kent zijn oude ploeg door en door en deed hier zijn voordeel mee. In de eer ste 20 minuten ging de strijd gelijk op. In de eindfase van de eerste helft ging Meervogels beter met de kansen om en had met de rust een 9-11 voorsprong. Na rust bleef het tot de 25ste minuut spannend en werd om en om gescoord tot 20-20, waarna Lacom, vooral door fel en fanatiek verdedigen wat overi gens ongestraft kon, de kansen die ze kregen ook benutte en uiteindelijk met 23-20 won. De vreugde bij Lacom was groot, voor de eerste maal had Lacom van Meervogels gewonnen. Een verlies wat Meervogels eigenlijk niet kan gebruiken willen zij nog de finale voor het Nederlands kampioenschap halen. Dames senioren 1 Dynamo 1 - Dimtronic Meervogels 1-14 Het was snel duidelijk dat Meervogels HEILOO - Afgelopen zondag is het Heiloose Dartkampioenschap gespeeld in het Oosthonk aan de Oostkanter 14 in Heiloo. Er streden 54 darters en dartsters mee voor de titel. Onder hen zat veel nieuw darttalent uit Heiloo en omstreken, dus darters die zich voor het eerst lieten zien op een toernooi en erg goed uit de hoek kwamen! Het speltype wat werd gespeeld was 501 best of 5, dus diegene met drie gewon nen legs ging door. Barry Stet had het in de eerste ronde moeilijk en had ook zomaar in de verliezerronde terecht kunnen komen. Maar al zijn partijen gingen zijn kant op zodat hij in de fina le John Vale' als tegenstander trof. De finale was een best of 9 partij en zoals in de kop al aangegeven won Barry met 5-3 in legs. Barry Stet droeg zijn titel op aan zijn overleden dartvriend en voor Barry zijn oom: Arie Buter. Arie had de Titel in 1995 gewonnen en Barry was er trots op dat hij deze tien de Open Oosthonk titel mocht winnen. De hoogste finish bij de heren werd gegooid door Rene van Vliet met 131 en bij de dames checkte Wies Baas 113. John Vale' gooide de meeste keer 180 en wel 4 stuks. De beste dame is Bianca Laan geworden, zij won in de damesfi nale van Anneloes Menger. Dan ging iedereen die in de eerste ronde verloor naar de verliezersronde en de beste van de verliezers werd Meiny Egbergen. Het volgende Oosthonk toernooi is op zaterdag 21 juni vanaf 19.00 uur. HEILOO - Uitslag damesbridge club Sans Atout van 26 maart: A-lijn: Schaffer-Mak 65.42, Vecht-Krouwer 60.42. B-lijn: Oosterwijk-Warmenhove 60.83, Visscher-v.Twuyver 55. C-lijn: Van Toornburg-de Vries 59.38, Bennen- v.Aken 53.65. D-lijn: Otte-Heyne 70.83, Effring-d.Groot 62.50. de betere ploeg was, maar Meervogels begon de wedstrijd met het missen van veel kansen. Na 10 minuten stond het nog steeds 0-1. Na onder andere vier breaks was de ruststand 0-7. De tweede helft gaf hetzelfde beeld. Dynamo moest terugvallen op hard en onspor tief spel om nog iets te proberen. De schaarse kansen die Dynamo kreeg, werden gekeerd door keepster Laura Groenveld. Na een hattrick van Maaike Groneman werd de eindstand 1-14. Bloemen in pot actie Woendag 9 april komen leden van handbalvereniging Dimtronic Meervogels bij u langs om zoals elk jaar bloembollen in pot te koop aan te bie den. Het is gelukt uitstekende kwaliteit in te kopen. De prijs is: 2 potten voor 3 euro en 4 potten voor 5 euro. De opbrengst is bestemd voor jeugdac- tiviteiten en vooral om de handbalsport onder de aandacht van de jeugd te brengen. Woensdag kunt u vanaf 18.30 uur een van de leden aan de deur ver wachten. HEILOO - Zondag werd door het team van Dojoa 't Loo afgereisd naar Anna Paulowna voor de derde en beslissende ronde van de West Friese Judo Jeugdcompetitie. Deze competitie is enkele jaren geleden opgezet om jeugdige judoka's de kans te bieden wedstrijdervaring op te doen in de eigen regio. Er wordt deelgenomen door acht verenigingen die allemaal een team van negen opeenvolgende gewichtsklassen afvaardigen. De gewichtsklassen variëren van -25 tot -55 kilo. Er wordt in teamverband tegen elkaar gestreden. Het totaal van de negen verschillende wedstrijden is bepalend welke vereniging de onder linge krachtmeting wint. Na de twee vorige ronden stond Dojo 't Loo op een derde plaats, direct na Yamaguchi en het team van Randers de Geus, dat vorig jaar was gedegradeerd. Er viel dus een bronzen plak te verdedigen en heel voorzichtig werd door de opti misten gehoopt op een tweede plaats. Hajime uit Alkmaar bezette de vierde plaats en zat Dojo 't Loo ook dicht op de huid. Alle ingrediënten voor een spannende dag waren aanwezig. De eerste wedstrijd was direct tegen concurrent Yamaguchi uit Noord Scharwoude. Sascha Bos (-25 kilo) ver loor met een ippon (vol punt). Menno Tol (-28 kilo) maakte een mooie binnenwaartse beenworp en scoorde met een houdgreep een ippon. Kars Zoon (-31 kilo) deed hier niet voor onder en pakte met een houdgreep ook de volle winst. Jasper Henselmans (-34 kilo) moest vol aan de bak en wist met een minimale voorsprong van een koka de partij naar zich toe te trekken. Hierop betrad Rens de Jong (-37 kilo) de mat die vervolgens met een prachtige uchi mata (heupworp) een ippon scoorde. Timo Lesterhuis (-41 kilo) kon helaas de zegereeks niet voortzetten en verloor met een ippon. Martijn Dirkson (-45 kilo) scoorde een waza ari en in de gewichtsklasse -50 kilo won Ronald Biersteker de span nende wedstrijd met een yugo. Als laat ste kwam Jasper Corts (-55 kilo) de mat op. Hij sloot de partij winnend af met een houdgreep. Met deze mooie serie won Dojo 't Loo verdiend met 14 matchpunten en 55 judopunten van de directe concurrent voor de tweede of derde plaats. De tweede wedstrijd was tegen Balance uit Warmenhuizen, de club van Sebastiaan Gerber die ook werkzaam is bij Dojo 't Loo. Sascha Bos wist zijn tegenstander niet te vloeren, maar bleef zelf ook staan zodat de wedstrijd onbeslist was. Menno Tol won met een goede houdgreep 10 punten. Kars Zoon scoorde met een mooie O uchi gari een ippon. Dit sprak aan want zowel Jasper Henselmans als Rens de Jong scoorden in hun partij binnen 5 seconden met dezelfde worp allebei een ippon. Timo Lesterhuis was op dreef en liet een mooie Uchi mata zien die direct een ippon opleverde. Martijn Dirkson verloor zijn wedstrijd met een houdgreep. Ronald Biersteker won ver volgens weer met een mooie o soto gari I Dojo 't Loo heeft alleen maar winnaars. (buitenwaartse beenworp) en Jasper Corts wist vervolgens vanuit bijna ver loren positie terug te knokken en zo de partij nog naar zich toe te trekken met een houdgreep. Dojo 't Loo won ook deze wedstrijd met 15 matchpunten en 70 judopunten. De derde wedstrijd tegen Hajime moest het hebben van de eindsprint. Verloor Sascha binnen 3 seconden met een beenworp en verloor ook Menno met een yugo, Kars wist eveneens niet te winnen maar hield de partij op onbeslist. Hierna kwam de turbo op gang. Jasper won met een yugo, Rens met een houdgreep (ippon), Timo wederom met een mooie uchi mata (ippon), Martijn met een onwrik bare houdgreep en Ronald met een beenworp (ippon). Alleen Jasper moest helaas de winst aan zijn tegenstander laten. Evengoed won Dojo 't Loo wederom met 11 matchpunten een 45 judopunten. De vierde wedstrijd was tegen gastclub de Uitkomst. Alhoewel het wedstrijdte am uit Heiloo goed stond te judoën moest zij toch de meerdere erkennen in haar opponent. Dojo 't Loo verloor de wedstrijd met 8 matchpunten en 40 judopunten. De laatste wedstrijd was tegen judoclub Hensbroek. Hier moch ten ook andere judoka's uit de brede wedstrijdselectie van Dojo 't Loo de eer verdedigen. Sascha Bos won met een verdiende yugo. Wout Kalf (-28 kilo) debuteerde op wedstrijdniveau en werd binnen 5 seconden op zijn rug geworpen. Zijn enthousiasme leed er echter niet onder. Thijs Lesterhuis (-31 kilo) had helaas geen tegenstander en won de partij. Hemen de By (-34 kilo) wist met een mooie uchi mata gevolg door een houdgreep de partij met een ippon af te sluiten. Karen Stevenson (- 37 kilo) wierp haar tegenstander met een fraaie heupworp en won de partij vervolgens met een houdgreep. Timo Lesterhuis had geen tegenstander en won. Jan Guit scoorde binnen 5 secon den met een mooi ingezette harai goshi (heupworp) een ippon. Ronald Biersteker en Jasper Corts bleven niet achter en wonnen beiden ook met een ippon. Hierna kwam de spannende prijsuitreiking. De eerste prijs was voor Randers de Geus. Voor de tweede en derde prijs werden de coaches naar voren geroepen om samen de punten telling te controleren. Het bleek dat Dojo 't Loo met 163 matchpunten nipt gewonnen had van Yamaguchi die totaal in de drie ronden 160 matchpun ten had gescoord. Na een vijfde plaats vorig jaar wist Dojo 't Loo onder leiding van coach Sander Groefsema de tweede plaats te bemachtigen. Volgend jaar kampioen? In Heemskerk vond tevens een toer nooi plaats, georganiseerd door jud overeniging Ippon. Aan de ochtendses sie deden vier deelnemers van Dojo 't Loo mee. Na wat commotie omdat Joris Molenaar aanvankelijk verkeerd was ingedeeld kon hij toch nog deelnemen. Joris won zijn eerste partij met en houdgreep. Helaas verloor hij zijn tweede partij. Door de derde en vierde partij te winnen werd hij tweede in zijn poule. Voor de zusjes Tiffany en Shanon Vlaar was dit de eerste wed strijd waaraan zij deelnamen. Tifanny won de eerste partij met en koka, de tweede partij verloor zij, ook derde partij werd na een onbesliste eindstand op basis van een scheidsrechterbeslis sing verloren. Ondanks het feit dat ze ook de vierde en laatste wedstrijd verloor behaalde zij toch de tweede prijs. Shanon verloor de eerste partij met en houdgreep, de twee de op scheidsrechterbeslissing, de derde partij won ze met een houdgreep. Doordat zij de vierde en laatste partij verloor viel ze buiten de prijzen. Karen Guit verloor haar eerste partij met een jugo, de tweede wist ze met en ippon te winnen. Nadat ze ook de derde en vier de partij verloor stond ze op een gedeel de tweede plaats. De beslissende wed strijd om deze plaats wist ze te winnen, waardoor ze tweede werd in haar poule. LIMMEN Schaakvereniging Vredeburg speelde vrijdag 28 maart ronde 24 van de interne competitie. J. Limmen bezweek onder de langzaam groeiende druk van E. Stolp. J. Admiraal en K. Kramer blijven zij aan zij aan kop door overwinningen op resp. R. Rommel en H. Ebels. R. vd Storm liet in tijdnood een zekere remise glippen tegen B. Stolp. B. van Diermen won een stuk tegen J. Levering en liet de winst niet meer los. K. Aafjes was in bloedvorm en schoof R vd Heijdt geconcentreerd van het bord. D. Aafjes stond een stuk voor, maar ging ten onder tegen de furieus aanvallende M. Sturk. R. Termes hield niet van de gelijke stand en verloor van de beter spelende D. Keijzer. Uitslagen: Groep A: R. Rommel-J. Admiraal 0-1, K. Kramer-H. Ebels 1-0, J. Limmen-E. Stolp 0-1, B. Stolp-R. vd Storm 1-0, G. de Graaf-J. de Graaf 1-0, B. van Diermen-J. Levering 1-0, R. Termes-D. Keijzer 0-1, K. Aafjes-P vd Heijdt 1-0, D. Aafjes-M. Sturk 0-1, T. Al-G. Pouw 0- I, B. Kerkhof-H. Levering 0-1, K. Keijzer-T. Witkamp 1-0, B. Blekemolen- T. Castelein 0-1, M. Kos-M. Wester remise, N. Pepping-J. Tebbens 0-1, M. Voorwalt-E. Mooij 1-0, C. Pepping- Jeroen Levering 1-0. Groep B: Laura Aafjes-Mike Krom 0- l,Vince Kaandorp-TTiijs Beentjes 1-0, Irene Klaver-Menno Koot 0-1, Jorinda Metselaar-Christiaan Korving 0-1, Fabienne Mijnsbergen-Micha van Buuren 0-1, Nutte van Belzen-Mathijs Hendriks 0-1, Djurre Bismeyer-Floris- Jan van Zanten 1-0. HEILOO - De uitslagen van de bij de Heilooër bridgeclub gespeelde wed strijden op dinsdag 25 maart zijn: A- lijn: Prosper - v.d Burg 60.40, Grootjen - Hurkmans 57.90. B-lijn: Elsman 59.70, Poulissen - Verhey 59.00. Donderdag 27 maart: A_lijn: Haan - v. Loon 58.30, Neefjes 56.70. B-lijn: Brugman - Velseboer 57.10, Berkman - v.d. Vlies 54.60. C-lijn: Evers - Knoop 64.10, de Jong 57.30. D-lijn: Sprenkeling 67.40, van Dijk 59.70. HEILOO - De uitslagen van de bij de Bridgeclub Sans Atout gespeelde wed strijden op maandag 31 maart zijn: A- lijn: 1. Haafkens - Schipper 64,2,2. Lute - Laan 57,1. B-lijn: Daudey - Beerepoot 68,3,2. Kuiper - Zijp 66,2. C-lijn: v.d. Klis - v.d. Linden 57,5, 2. Kuiper - Werdmuller 55,8. D-lijn: 1. V. Toornburg - de Vries 65,6, 2. V.d. Klis - Slob 60,9. E.-lijn: 1. Hoé - de Vries 64,1,2. Bijlsma 57,8. F-lijn: 1. Folmer - Rootjes 61,1, 2. Crabbbendam - Interna 59,0. HEILOO - Op zaterdag 5 en zondag 6 april wordt weer het Leerlingen Orkestenfestival (LOF) gehouden. Dit festival wordt sinds 1985 georganiseerd door het Heilooër Harmonieorkest Caecilia voor de jeugdharmonie- en fanfareorkesten in Noord-Holland en daarbuiten. Het speelniveau van de leerlingenorkesten is van groot belang voor de kwaliteit van de 'volwassen' orkesten. In deze orkesten wordt de basis gelegd voor het speelniveau en het noodzakelijke enthousiasme van de grote groepen muzikanten, die een zin volle vrijetijdsbesteding willen hebben. De orkesten die aan dit festival mee doen bestaan alleen uit leerlingen in opleiding. Het Leerlingen Orkesten Festival speelt in de provincie een belangrijke rol. Aan het festival nemen 20 orkesten deel en in totaal zo'n 700 muzikanten en er staan zelfs een aantal op de wachtlijst. Een vakkundige jury, bestaande uit Theo Jansen en Gertjan Loot, schrijven voor elk orkest een kri tisch opbouwend rapport over elk optreden. Dit rapport bevat zoveel mogelijk adviezen, die het de dirigent en de muzikanten mogelijk maken de kwaliteit van het orkest verder te ver beteren. Welk orkest dit jaar de wisselbeker mee naar huis zal nemen wordt op zon dag rond 17.00 uur bekend gemaakt. Deze beker zal worden uitgereikt door de wethouder van cultuur van Heiloo, de heer R Bos. Publiek is welkom op zaterdag 5 en zondag 6 april, in de muziek- en dansschool Heiloo, 't Veld 1 in Heiloo. Beide dagen vindt het festi val plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang E 1.50. Pastoor van Mijenweg 12.1B52 EH Heiloo. tel 5321048 HEILOO - Zaterdag 5 april is er in Tendenz Base Dance de vetgave disco voor iedereen uit groep 8 in Heiloo. Kom samen met je vrienden en vriendinnen en ga helemaal uit je dak op de beste hits. De supercoole lichteffecten maken het feest compleet. Tendenz is open van 19.30 tot 22.00 uur en de entree is gratis. Op vrijdagavond 4 april is de wekelijkse Dance Party voor iedereen van de brug klas tot en met 15 jaar. Zoals altijd wordt het een swingende avond. Van 20.00 tot 23.00 uur ben je welkom. De entree is E 0,80. Tendenz is alcohol vrij en in de zaal mag niet gerookt worden. Wil je meer informatie over Tendenz? Kijk op www.tendenz.nu en surf over de site. HEILOO - In de 24ste ronde van de interne schaakcompetitie kon vd Wal, al vele weken de trotse koploper, zijn positie versterken door zelf eenvoudig te winnen van Jonkheer. Zijn concur rent Folkertsma mocht het opnemen tegen Bosma die met het Schara- Henning Gambiet geschiedenis ging schrijven. In ruil voor een simpel pion netje kreeg Bosma zeer actief stukken- spel en daardoor grip op de stelling. Folkertsma liet zich niet imponeren en offerde met een charmante glimlach een stuk op de koningsvleugel in de verwachting dat de vijandelijke koning in een matnet kon worden gevangen. Stoïcijns bekeek Bosma vervolgens alle mogelijkheden en riposteerde prompt met een gevatte tegenstoot die hem in een voordelig eindspel deed belanden waarin hij twee pionnen meer had. Folkertsma dacht deze beide pionnen te kunnen inrekenen maar zoals een bekwaam strateeg betaamt doorzag Bosma alle listen en hield de winst ste vig vast! Anders verging het Hassing die weder om een winnende stelling met één sim pele zet naar de knoppen hielp. Woudsma dacht eerst aan een briljant offer maar het tegendeel bleek het geval te zijn. De Lange tenslotte was goed op dreef tegen de altijd lastig te bespelen Kraaijenbrink. In een regel matige partij, waarin de balans niet werd verstoord, speelde hij knap remi se. De uitslagen: vd Wal-Jonkheer 1-0; Folkertsma-Bosma 0-1; Manni-vd Werff 0-1; Huffnagel-v Etten 0-1; v. Ham-Langereis rem; Jongkind-Maas rem; Jongerius-Limmen 0-1; vd Brink- de Jong 1-0; Hassing-Woudstra 0-1; Kracht-Blom rem; Ebregt-Koenders 1- 0; Horninge-Sauer 0-1; Bik-Rump 1-0; Kraaijnbrink-de Lange rem. Alle kinderen kregen een diploma tijdens de onderlinge wedstrijden van GTH. HEILOO - Bij gymnastiek- turnvereni ging Heiloo zijn de afgelopen drie weken onderlinge wedstrijden gehou den. De kleuters beten het spits af met een leuke demonstratie. Zij kregen allemaal een diploma en een medaille. Zaterdag 22 maart en 29 maart waren de selectie, meisjes, jongens en trampol inespringen aan de beurt. De kinderen lieten zien wat zij allemaal geleerd had den en de strijd was dan ook soms erg spannend. De kinderen die de netste oefeningen draaiden mochten het ere- schavot betreden en werden beloond met een gouden, zilveren of bronzen standaard en een diploma. De andere kinderen kregen ook een diploma en een medaille. HEILOO - Effect boekte een knappe 3-1 thuisoverwinning op naaste concur rent om de derde plaats Krovo. Hierdoor pakt Effect de derde plaats terug van Krovo en maakt het goede kans deze plaats te behouden. In de eerste set duurde het even voor de thuisploeg op gang kwam. De beginfa se was voor Krovo, maar die kon de eerder vergaarde voorsprong niet lang behouden. Naarmate de set vorderde kwamen de Heilooënaren sterk terug en pakten het initiatief over. Effect leek de set met weinig moeite uit te maken, maar de tegenstander zorgde in de slot fase voor enig verzet. Uiteindelijk trok de thuisploeg toch aan het langste eind. In de tweede set zette Krovo de Heilooënaren onder zware druk en nam een flinke voorsprong. Effect kon niet dichtbij komen om het de tegen stander nog moeilijk te maken. De derde set ging gelijk op met een kleine voorsprong voor de thuisclub. Halverwege kon Effect een gaatje slaan dat niet meer weg werd gegeven. De Heilooënaren trokken de goede lijn door in vierde set en leek zo gemakke lijk de wedstrijd te gaan winnen. Maar Krovo kwam via enkele harde buite- naanvallen terug in de set. De thuis ploeg herpakte zich op tijd en haalde de set en daarmee de wedstrijd binnen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg lijkt de kans groot dat de derde plaats vastgehouden kan worden. En dat kan gezien worden als een goede prestatie. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 26 maart als volgt gespeeld: A- Lijn: l.Alderlieste-de Groot 61.16, 2.Dolmans-Bollweg 58.04, 3.Landstra- Tuinstra 55.80, B-Lijn: 1 .Fam.Kiebert 61.16, 2.Valkering-Witting 58.04, 3.Schoonakker-Mulder 54.46, C-Lijn: 1.Fam.van der Molen 67.86, 2.Wieffering-Doornbos 61.16,3.Fam.van Wijk 54.91, D-Lijn: l.Fam.Koene 58.93, 2.Goedhart-de Wit 57.14, 3.Wagenaar- Roes 56.07, E-Lijn: l.Andriessen-Wouda 60.71, 2.de Graaf-van Lith 60.12, 3.v.Balen-Zwertbroek 56.55. LIMMEN - Op 22 en 23 maart deed een team uit Limmen mee aan de esta fetteloop van Den Helder naar Maastricht. Hieronder volgt een enthousiast verslag van een van de lopers: Ik heb heimwee... Heimwee naar een fantastisch loopweekend, dat plaats vond op 22 en 23 maart j.l.! Toen deden wij nl. mee met de estafetteloop van Den Helder naar Maastricht, georgani seerd door Albatros team- funbuil- ding uit Limmen (al jaren organisator van de IJsselmeerloop). Vorig jaar is er een try-out voor deze nieuwe loop geweest en nu ging dan het echte werk beginnen. Een paar mensen die bij Albatros werken kwamen op het idee om met een eigen team mee te doen en zo werd het team Albatros Co' een feit. Na een laatste voorbereidingsweek, - met natuurlijk de nodige stress vanwe ge een aantal afvallers! -, stonden we uiteindelijk zaterdagochtend om 04.00 uur klaar voor de start in Den Helder. We hadden afgesproken dat we na elke 2 km gingen wisselen en steeds met 4 lopers 24 km zouden lopen. Dit hield in dat het tweede busje alvast 24 km ver der kon rijden en busje nr. 3 zelfs 48 km verderop kon gaan staan. Na een paar uur lopen met z'n vieren hadden we dan ongeveer 4 uur rust. En daar gingen we dus, in het holst van de nacht, en op dat moment ga je toch even twijfelen of je ze wel allemaal op een rijtje hebt... vooral als je zoals ik in busje nr. 3 zit en na de start meteen 48 km gaat doorrijden, zodat je uiteinde lijk een paar km voor je woonplaats voor het eerst de wei in mag... Had ik mooi nog even een paar uur langer kunnen slapen.toch? Dit gevoel maar gauw weggedrukt en toen ging het grote genieten beginnen, want ondanks de ietwat vroege starttijd, de weinige uren slaap die volgden en de af en toe o zo zere benen, was het echt één groot genot. De adrenaline die door je lijf begon te jagen als je het clubje zag naderen dat jij moest aflossen, de prachtige sterrenhemel waaronder we uren liepen, het heerlijke zonnetje dat ons overdag toch steeds weer wat extra energie gaf, de onderlinge sfeer en niet op de laatste plaats dat mooie Nederland, maakten dit tot een onver getelijk weekend. De kilometers vlogen voorbij en na de laatste zware loodjes - lees: de Cauberg en andere pittige heuvels! - kwam na 34,59 uur voor ons de finish in zicht. Maar hé, wat raar, we zagen het woord finish in spiegelbeeld staan... Wat bleek, door het gehobbel over de kin derkopjes kon de laatste f ietsster de route niet goed lezen zodat we van de verkeerde kant afkwamen! Enfin, gauw de andere lopers verderop van het ter ras af getrokken, Mappa Mondo shirts aangetrokken en alsnog met z'n allen van de goede kant af de finish overge lopen, onder luid gejuich van de andere teams. En dan krijg je toch even een brok in de strot hoor. Maar goed, dat brok werd meteen weggespoeld met een koud biertje in het zonnetje op het terras, ook weer geen straf! En zo kwam er zeer moe, maar ook zeer vol daan een einde aan onze estafetteloop. Echter hoe moe iedereen ook was, we wisten meteen zeker dat we dit volgend jaar weer gaan doen want het was een ware belevenis! Bovendien hebben we dit niet voor niets gedaan, want we hebben met z'n allen een leuk bedrag bij elkaar gesprokkeld voor Mappa Mondo, het goede doel waar we voor liepen. Mappa Mondo (giro 4426 Nederlandse Rode Kruis, Mappa Mondo) is een organisatie opgezet door het Rode Kruis, die twee opvangtehuizen in Nederland heeft waar kinderen met levensbedreigende ziektes kunnen ver blijven in een veilige, huiselijke en zorgzame omgeving. Men is bezig met het opzetten van een derde huis in Nederland en we zijn blij dat we daar aan een steentje hebben mogen bijdragen! Op de foto het team van Albatros Co: Boven vlnr: Marcel Keijzer, Stefan Schipper, Judith Nicolaï, Kim Blom, Carolien Bakker, Marijke de Boer, Mariëlle de Boer, Edwin Schilder, Coen Luttikhuizen. Onder vlnr: Wouter Dijkstra, Jan- Willem Eigenraam, Nico Bakker, Corry Groot en Jerry Groot. Op de foto ontbreken Lia Blom en chauffeur Ben.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8