Park Golf Heiloo: golf voor het goede doel Debat over geweld tussen politie, burgemeester omwonenden en jongeren edr 3 mei van start! 2e PAASDAG GEOPEND van 12.00 tot 17.00 uur mj intratuin Tuincentrum Ed Schut, fijnhoveniers www. REPLAY DIESEL J.C. RAGS Kringloop Heiloo, beter zo Aa«Ua.1|aSIaa nl DKNY BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN zaterdag 19 april van 9-17 uur PARKING SALE! Slagerij Kramer (072)5351000 WWW. NÉ Pl 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) De UHIdJkpost nu ook op Internet: Welkom op: www.uKkfikpost.nl mm 1SSSSÉ I Lees verder op pagina 02 I Jim komt zaterdag ook op Parking Sale! Gewijzigde aanlevertijden rond de feestdagen Lees verder op pagina 02 PALL MALL www. vosmakelaardij .nl Uw huis verkopen? Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl GEPANEERDE SCHNITZELS 4 stuks5)00 PAASHAASJES 1 kiio €10,98 LAMSKOTELETJES 4 voor 5,00 GOURMETSCHOTEL P P 5,50 PAASSALADE 100 gram 0,98 2 GEVULDE ST0KBR00DJES 2,68 ll¥felllUvHVII¥¥ 2e Paasdag geopend Brakersweg 69, 1901 XZ Castricum Tel.: 0251-659755 Mobiel: 06-51522581 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor ma t/m do: 8.00 - 17.30 uurvrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 16 APRIL 2003 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave móeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 68e JAARGANG NO. 16 HEILOO - Op zondag 22 juni zal voor de tweede keer Park Golf Heiloo worden gehouden, een initiatief van de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden, ondersteund door de Condor Golf- en Countryclub. Alhoewel het evenement een sociale functie heeft, waarbij 132 deelnemers volop zullen genieten van een mooie dag op de golfbaan, heeft het Park Golf ook een ander belangrijke func tie. Een deel van de opbrengsten van het evenement zal namelijk ten goede komen aan het Kindertehuis Antonius te Bakkum. Daarnaast wordt een deel van de opbrengsten geschonken aan de Stichting Veldwerk, die momenteel in Nepal druk doende is met het oprichten van een opvanghuis voor straatkinderen. Antonius Kinderhuis In het Antonius Kinderhuis wonen zo'n 52 kinderen, in de leeftijd van 3 tot 13 jaar, verdeeld over 6 groepen. Al deze kinderen zijn, om wat voor reden dan ook, uit huis geplaatst, maar wel altijd met de bedoeling dat ze ooit weer naar hun eigen gezin terugkeren. Door psy chische problematiek en pedagogische onmacht binnen het gezin worden kin deren in het Antonius opgevangen. Bijvoorbeeld als de problemen leiden tot lichamelijke en/of psychische klach ten en het gezin geen baat kan vinden bij andere vormen van hulpverlening. De kinderen zijn deels vrijwillig uit huis geplaatst met medewerking van /de ouders, en deels onvrijwillig op last van de raad van de kinderbescherming. Het Medisch Kinderhuis heeft ver scheidene faciliteiten, waaronder de Antonius-school voor regionaal speci aal onderwijs. De kinderen krijgen les in kleine groepen, waardoor er extra aandacht aan elk kind besteed kan wor den Op de school zijn ook mogelijkhe den voor fysiotherapie en logopedie. Daarnaast woont een groep van 9 Antonius-kinderen' in een speciaal voor hen gebouwd huis in Heiloo. Deze groep kinderen, in de leeftijd van 7 tot 12 jaar, de Hobbits genoemd, zijn 'uit- behandeld' bij Antonius. Dat wil zeg gen dat de kinderen niet meer bij hun eigen ouder(s) kunnen wonen. Ze komen nog steeds eens in de drie weken thuis, maar een permanente terugkeer zit er niet meer in. Voor deze kinderen is een aantal jaar geleden een plan ontwikkeld om een eigen leefom geving te kunnen realiseren. Een uithuisplaatsing is voor een kind altijd een forse ingreep. Het Antonius- huis probeert het voor de kinderen zo aangenaam mogelijk te maken, maar heeft niet altijd de middelen daarvoor. Voor uitjes, kamperen en deelname aan clubs zijn de mogelijkheden beperkt. De Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden hopen door de opbrengsten van Parkgolf Heiloo een belangrijke bijdrage te kunnen leveren aan het rea liseren van deze activiteiten. Stichting Veldwerk René Veldt staat alom bekend als de man die huis en haard achterliet om zich in te gaan zetten voor kansarme kinderen in Nepal. Stichting Veldwerk werd opgericht om zijn projecten van uit Nederland te organiseren en de broodnodige financiële beslommerin gen te beheren. Enkele projecten van Veldwerk waren het opzetten van een Child Welfare centrum, voor de opvang van straat- en weeskinderen, de reno vatie van een schooltje in Chulti en de sponsoring van straatkinderen en hun moeders bij het volgen van een oplei ding. Hierdoor kunnen zij een beter bestaan opbouwen voor zichzelf en hun gezin. Het meest recente project van Veldwerk is het oprichten van een nieuw kinderhuis, dat ruimte zal bieden aan 45 kinderen en hun begeleiders. Uiteraard is hier geld voor nodig, aan gezien Veldwerk afhankelijk is van gif ten en donaties. 0 .verst Wf P&rkqoit Inschrijfgeld Ondanks de relatief lage deelnamefee van 100 euro (voor een fondsenwer vingsactiviteit) kunnen de initiatiefne mers met dit evenement en de bijdra gen van de holesponsors een goede opbrengst realiseren voor beide goede doelen Het Park Golf Heiloo zal plaatsvinden in het recreatiegebied Noorderneg en Zuiderneg in Heiloo. De 132 deelnemers zullen de 18 Holes in flights van vier personen spelen. Van deelnemers wordt wel enige golf- vaardigheid verwacht. HEILOO - Komende zaterdag houdt de Karwei samen met zeven buurbe drijven een zogenaamde Parking Sale. Een oergezellige voorjaar- smarkt met live muziek, een clown, diverse demonstraties, een drive in show, een snackkar, springkussen, trampoline, koffie en gratis hotdogs. Daarnaast komt Idolsster Jim handte keningen uitdelen! Op het parkeerterrein van De Karwei staan van 09.00 tot 17.00 uur vijftien marktkramen vol met allerlei leuke koopjes en demonstraties. Bij de Uitkijkpost is een drive in show met Lennaert en Pieter en is de speciale uitgave 'Heiloo van Noord naar Zuid' in de aanbieding voor slechts E 12,50. Bij Garage Paul Admiraal is een demonstratie van Clifford autobevei liging en staan diverse speciale auto's. Van der Steen houdt Jim mobiel, ook deze zaterdag dus, want hij komt van 13.00 tot 14.00 uur handtekeningen uitdelen. Ook is er een springkussen en zijn diverse blitse auto's te bezich tigen. Hal 't Zevenhuizen heeft alles voor de halve prijs en staat ook bij de Karwei. Bij Alldek is een speciale 'Welkomstwimpel' in de aanbieding. Kits Oonlie houdt een open dag: er is een heuse clown en de 'Kits' worden op verzoek geschminkt. Snackbar The Cosy Corner is ook aanwezig met een snackkar bij Karwei met diverse aan biedingen. Ook is er een drive in show en is er een live optreden van WOT. Kortom: voldoende ingrediënten voor een oergezellige Parking Sale op het bedrijventerrein de Oude Werf. Pasen In verband met de paasdagen kunt u uw kopij en advertenties uiterlijk inleveren tot vrijdag 18 april, 16.00 uur. Kopij na die tijd wordt (indien mogelijk) doorgeplaatst naar de krant van 29 april. Koninginnedag In verband met Koninginnedag wordt de krant niet op woensdag, maar op dinsdag 29# april bezorgd. Kopij en advertenties dienen uiterlijk op vrij dag 25 april, 16.00 uur in ons bezit te zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten of te verplaatsen naar een vol gende editie of niet te plaatsen. De redactie is bereikbaar op maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 12.00 uur, donderdag en vrij dag van 9.00 tot 17.30 uur. Zondag 13 april werd er een forumdiscussie in Buk Buk gehouden. Bij deze discussie stond het onderwerp zinloos geweld centraal. Met als doel te peilen bij de inwoners (jong en oud) van Heiloode gemeente en de politiey hoe over dit onderwerp wordt gedacht. B HEILOO - Dilano Fashion opende pas op 12 december vorig jaar haar deuren. Toch weten al veel mensen de dames- en herenmodezaak uit stekend te vinden. Tegenover het station bevindt het ruime pand zich op een mooie zichtlocatieen is er bovendien genoeg parkeerruimte in de buurt. Met merken als Miss SixtyDiesel, ReplayIndian Rose EnergieJ.C. Rags en Guess onder scheidt Dilano zich van de door snee kledingzaken Eigenaren Mieke Laan en Marvin Galestien hebben nog geen dag spijt gehad van hun beslissing om een kle dingwinkel te beginnen. „Ik werkte op kantoor, maar liep al een tijdje met het idee om een eigen zaak in merkkleding te beginnen", legt Mieke uit. „Vervolgens ben ik met mijn vriend Marvin, die in de tele communicatie werkt, op zoek gegaan naar een geschikte ruimte, en het liefst op een mooie plek. Dat was best lastig, want in Alkmaar kun je niet bepaald kiezen uit de mooiste panden voor een redelijke prijs. Bovendien wilden wij graag iets aan het al bestaande assortiment toevoe gen en ons van anderen onderschei den." Meteen naar de makelaar Mieke zag het huidige pand in Heiloo en is meteen doorgereden naar de makelaar. „Vervolgens heb ben we de zaak in zeer korte tijd ingericht, want we wilden heel graag nog voor de feestdagen open zijn. Dat lukte, en de winkel liep gelukkig meteen goed." En doet dat, ruim vier maanden later, nog steeds. „We heb ben zelfs al een aantal vaste klanten, die regelmatig langskomen om de nieuwe collecties te bekijken. Dat is hartstikke leuk. Ook het feit dat we in een dorp zitten, bevalt ons heel In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. goed. Steeds meer mensen komen even een praatje maken. We vinden het ook belangrijk om laagdrempelig te zijn. In tegenstelling tot wat je steeds vaker ziet in andere kleding zaken, worden mensen bij ons vrien delijk begroet en wordt er, indien gewenst, uitgebreid aandacht en tijd aan ze besteed." Luxe, maar niet tè Dankzij de open etalage en de over zichtelijke indeling heeft het geheel een luxe uitstraling, maar niet tè chic. „We verkopen namelijk naast de exclusieve merkkleding ook hele mooie basisstukken die zeer betaal baar zijn. Juist door te combineren, maken mensen hun eigen stijl. Ook hebben we van elk kledingstuk maar een paar exemplaren, en wisselt de collectie ongeveer een keer per maand, waardoor mensen niet bang hoeven te zijn in hetzelfde te lopen als hun buurvrouw of buurman!" Dilano ook voor mannen! Over buurmannen gesproken: Mieke wil graag duidelijk maken dat Dilano kleding voor vrouwen èn mannen verkoopt. „Op de een of andere manier is dat nog niet helemaal door gedrongen," lacht Mieke. „Terwijl we, net als voor de dames, een erg mooie collectie herenkleding heb ben, van jeans tot boxershorts!" Naast de eerder genoemde dames- en herenkleding, kunt u bij Dilano ook terecht voor aparte broekriemen en leuke kettinkjes. „Met een gekke riem maak je van een simpele spij kerbroek een zeer trendy kleding stuk, en dat geldt ook voor de ket tinkjes die we verkopen. Daar maak je je outfit helemaal mee af!" U vindt Dilano aan de Stationsweg 87, tel. 072-5090662. Het Capibara Genootschap demonstreert het thema 'zinloos geweld(foto: MSP) Ondanks het feit dat Heiloo (gelukkig) lage cijfers op het gebied van geweld pleging heeft, werd in deze discussie duidelijk dat het wel degelijk zin heeft om het onderwerp te bespreken. De discussie vond plaats aan de hand van vier stellingen, die werden ingeleid door discussieleider Wouter Hakhoff uit Hoorn, die ook de vorig jaar in Buk Buk gehouden discussie rondom de gemeenteraadsverkiezingen leidde. Elke stellling werd voorafgegaan door een minitheatervoorstelling van het Capibara genootschap, die door middel van hun spel de stelling op humoristi sche wijze uitbeeldden. Het discussiepanel bestond uit Paul Bruyn (bestuurslid jeugd- en jongeren werk Heiloo), Jos Hoogenhout (namens de 'ouderen' van Heiloo), Michel Jongerius (wijkcoördinator politie Heiloo), Tjitso Maanhuis (medewerker Buk Buksportleraar), Henk den Boon (burgemeester en por tefeuillehouder openbare orde en vei ligheid), Amanda Buis en Martin ter Hien (leerlingen PCC Heiloo, beide lid van de leerlingraad). De eerste stelling die zij voor de kiezen kregen, was: 'Bestaat zinvol geweld?', die meteen leidde tot gewetensvragen Mieke en Marvin zijn met recht trots op hun mooie kledingzaak aan de Stationsweg, (foto: UKP) bij vooral burgemeester den Boon. Want: is geweld niet altijd zinloos? Of kan geweld een middel zijn om een bepaald doel te bereiken, zoals in de oorlog in Irak? En het geweld dat de vredesbeweging in de jaren '60 en '70 gebruikten om hun doel te bereiken? Was dat wel gerechtvaardigd? Toch bleef de burgemeester bij zijn stand punt: „Zinvol geweld bestaat niet." Ook de andere panelleden deelden die mening, alhoewel Tjitso van mening was dat geweld, op het moment dat het wordt gepleegd, voor de pleger zinvol is. En Paul Bruyn voegde daar aan toe dat geweld, dat wordt gebruikt om ander geweld te stoppen, ook als zinvol kan worden beschouwd. Michel Jongerius was heel duidelijk' in zijn standpunt: „Ook geweld als reactie op geweld is zinloos. Als je logisch nadenkt, zijn er altijd alternatieven voor het gebruiken van geweld. Blijf nadenken, zoek hulp, maar laat je niet verleiden tot het zelf gebruiken van geweld." De eerste stelling leidde ook tot reacties uit het publiek. Zo legde gemeenteraadslid Carla Koenders uit dat geweld altijd te maken heeft met machteloosheid. GSlAR R A :w DENIM AMERICAN CLASSIC Geesterduin 26-28 Castricum ■APPARTEMENTEN - WOONHUIZEN - VILLA'S uac Lc enlle geldig t/m zaterdag 19 april Telefoon 5330991 vanderborden HU «8KMK&Xt JfA ttWV* f 30 WÊF Ulesterojcg 2ó1 1852 fiG Heiloo WÊF Tel. 072 - 532 17 38 fax 072 - 532 U 86 itttiHü.r ozjng.nl HET GROENE WARENHUIS van 10.00-17.00 uur. Hanging basket 0 30 cm <4, Van 14,95 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1