Heilooër redt neefjes van verdrinkingsdood a I Behandeling van Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan gemeente Heiloo Staats Moskous Mannenkoor krijgt verdiende staande ovatie 1 i tj intratuin i ra ril m rans BORDEN m'j NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Algemene Beschouwingen maandag 2 juni en donderdag 5 juni Uw huis verkopen? EÏÏT 1 shoarmapakket 4,50 Slagerij Kramer 1(072)5351000 Plukl lil De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn- Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) 68e JAARGANG NO. 18 29 APRIL 2003 In discussie over afval De liefste moeder van Heiloo! Programma Dodenherdenking Gratis zwemmen in Het Baafje www.vosmakeiaardij.nl Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl 0 A WINKELHOF UITNODIGING VOOR ALLE KINDEREN VAN 4 TOT EN MET 10 JAAR Taart versieren op het plein in Winkelhof t Loo Deelname is gratis HAAL EEN DEELNEMERS KAART VANAF VANDAAG BIJ BAKKERIJ KEES ZOON OF DIDI Lgt op de tijd flie oa de kaart staat!! 2 kaarten per persoon. Wees er snel bij want op is op!! BIEFSTUKKEN 3voor 5,50 KOGELBIEFSTUKKEN 3 voorU|50 RUNDERGEHAKT 1 kiio 3,50 BRAADWORSTEN 4 stuks 2,50 Wie raadt het gewicht van de koe? 428 kilo De winnaar is: Mevrouw Wester www.vanderborden.nl HET GROENE WARENHUIS Osteospermum Margarita" (Spaanse Margriet) HEILOO - De uit Irak afkomstige familie Badry heeft donderdag angstige momenten beleefd, maar door de fan tastische actie van een oplettende over buurman is alles goed afgelopen. De familie is afkomstig uit Irak en woont al drie jaar aan de Vrieswijk in Heiloo. Donderdag 24 april was het tweejarige neefje van de familie Badry, Abdelrhman Shahin op bezoek. Samen met zijn neefje Kazwan van 7 jaar speelde hij rond een uur of vijf 's mid dag bij het water aan de achterkant van de flat. Door een nog onduidelijke oor zaak belandde Abdelrhman te water. Kazwan sprong meteen zijn neefje achterna om hem uit het water te halen, maar door het gewicht en de paniek lukte het Kazwan niet om Abdelrhman uit het water te halen. Overbuurman Cees Zeeman zag dit gebeuren, bedacht zich geen moment en snelde toe om de jongetjes te hel pen. Hij haalde de neefjes uit het water, en nadat Abdelrhman had overgegeven doordat hij water had binnen had gekregen, knapten ze allebei gelukkig snel weer op. De familie Badry is het in de conster natie helemaal vergeten, maar bij deze willen ze De heer Zeeman enorm bedanken voor zijn heldendaad! Daar gebeurde hetlaat Kazwan aan de fotograaf zien. Voor de krant willen ze nog wel één keer bij de plek gaan staan, waar ze vorige week angstige momenten beleefden, maar spelen doen de neefjes er niet meer! (foto: MSP) HEILOO - De gemeente Heiloo wil in gesprek met u over het project Gescheiden Inzameling Huishoude lijk Afval (GIHA). Daarom start de gemeente op haar website een dis cussieforum, een enquête en een chatsessie met wethouder M.R. Opdam. Tot 15 mei kunt u als inwoner van Heiloo uw mening geven over de inzameling van huishoudelijk afval via de beleidspartner, op www.beleidspartner.nl. Op zondag 11 mei is het weer moeder dag, de dag waarop alle moeders in het zonnetje worden gezet. Ook in de Uitkijkpost, op woensdag 7 mei! Stuur of e-mail een foto van je moeder of oma (vóór maandag 5 mei) naar de redactie. De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, of per e-mail naar: redactie@ uitkijk post, nl., en vermeld erbij waarom juist deze moeder/ oma de liefste, leukste, gekste of mooiste van heel Heiloo is. HEILOO - Op zondag 4 mei wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht die om 19.40 uur vertrekt vanaf de hoek Bergeonstraat/ Holleweg' naar het monument 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering in de Ter Coulsterkerk, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht de gelegenheid hebben aan te sluiten. De dodenherden king'wordt afgesloten met een herden kingsconcert in de Witte Kerk. Programma: 18.00 uur: vlaggen half stok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen half stok. Ook particulieren wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: start van de Stille Tocht Op dit tijdstip vertrekt de Stille Tocht vanaf de Bergeonstraat/hoek Holleweg naar het monument 'De Man van Vught'. Iedereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst bij het monument Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fanfare Showband Heiloo wordt om 20.00 uur: twee minuten stil te in acht genomen. Hierna wordt door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burgemeester en wet houders een krans gelegd bij het monu ment. Daarna zijn particulieren in de gelegenheid bloemen bij het monu ment neer te leggen. U wordt vriende lijk verzocht de plastic verpakking van de bloemen te verwijderen. 20.10 uur: samenzang Na het leggen van de bloemen wordt de plechtigheid bij het monument afgeslo ten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert De herdenking wordt afgesloten met een kort concert in de Witte Kerk. Het concert zal omstreeks 20.25 uur aan vangen en duurt ongeveer 30 minuten. De uitvoerenden zijn Antonin Rous, viool en Ruud van den Brink, piano. Uitgevoerd worden onder andere de sonate in a-moll D 385 van F Schubert voor viool en piano en de vioolsolo uit 'Radux en Mahulena' van Josef Suk. HEILOO - Het beroemde Staats Moskous Mannenkoor trad afgelopen woensdag op in Heiloo. Voor het eerst in Nederland mochten de zangers het spits afbijten in Den Haag, waar zij twee concerten verzorgden. Dat zij naar Nederland kwamen had te maken met het feit dat de koorleden bij een huwelijk van een bij de Russische kunst zeer betrokken medewerker van het Ikonenmuseum te Den Haag aanwezig wilden zijn. Via de stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo kwamen de zangers dus ook naar Heiloo. Het koor werd gevormd door acht zeer professionele zangers, beho rende tot de top en geselecteerd op koorvermogen. In de Ter Coulsterkerk, een plek met een uitstekende accom modatie en in tegenstelling tot de Witte Kerk geschikt voor wat grootschaliger evenementen, was de belangstelling In de Voorjaarsnota en het Meerjaren- beleidsplan geeft het college een beeld van de financiële positie voor 2004 en volgende jaren. De gemeenteraad zal zich daarover uitspreken in de raads vergaderingen van maandag 2 juni en donderdag 5 juni. De eerste termijn wordt schriftelijk afgehandeld. De mondelinge tweede termijn vindt plaats op 2 juni, van 16.30 uur tot 22.00 uur. En een vervolg op donderdag 5 juni om 20.00 uur. Bij de behandeling van de Voorjaarsnota worden ook de algemene beschouwingen gehouden. Het college stelt handhaving van het huidige voorzieningenniveau tot doel. Om het begrotingstekort terug te drin gen, ruimte te scheppen voor nieuw beleid, maar ook als gevolg van de noodzaak om budgetten behorend bij bestaand beleid aan te passen, wil het college de al in gang gezette lijn voort zetten in 2004 en volgende jaren. Het gaat hierbij onder meer om het neerwaarts bijstellen of ombuigen van uitgaven, specifiek gericht op de groen- B enorm groot. Ondanks de 'moeilijke' avond (Ajax speelde de kwartfinale van de Champions League tegen AC Milan) was de kerk goed gevuld. Het programma bestond uit twee gedeel ten. Het eerste gedeelte omvatte 'De schoonheid van de byzantijnse en Slavische liturgische gezangen'. Na de pauze bracht het koor 'De klank van het klassieke Russische lied' en 'De weemoed en vreugde van het Russische volkslied'. Het achtkoppige Staats Moskous Mannenkoor onder leiding van Valery Rubin liet een prima staaltje 'vakwerk' horen. Het koor, naar de naam van de dirigent ook wel het Rybin Koor genoemd, is opgericht in 1988 ter gele genheid van de herdenking dat 1000 jaar geleden de kerstening van Rusland is begonnen. De zangers hebben hun opleiding gevolgd aan het Moskous Tsaikowsky Conservatorium en aan het Gnessin Muziekinstituut van Moskou. Als doelstelling staat voorop dat de ontwikkeling van de Russische sacrale muziek wordt bevorderd en als muzikale kunstschat uit de Russische orthodoxe kerk een grotere openheid krijgt. De zangers kweten zich woensdag uit stekend van deze taak. Met name toen solist het 'Onze Vader' (van de Bulgaarse componist Fjodor Dignjev) inzette kon de toehoorder bij wijze van spreken een speld op de kerkvloer horen vallen. Met zijn 'gouden' tenor stem bezorgde hij menig toehoorder kippenvel. Ook Aleksander Tsjistjakov verdient het om nog eens extra genoemd te worden. Met zijn diepe basstem bracht hij regelmatig een aan houdend applaus teweeg. De bezoekers genoten eenvoudigweg enorm van het professionele optreden van het Staats Moskous Mannenkoor. Dat kon overigens niet worden gezegd van het optreden van een van de toe hoorders, die het noodzakelijk vond om met zijn mobiele telefoon in de hoek van de kerk het concert te verstoren. Het was gelukkig de enige dissonant die te noteren viel gedurende deze avond, want het ovationele applaus aan het einde van het optreden, door de koorleden beloond met een extra toe gift, was dik en dik verdiend! HEILOO - Het zonnetje in het logo van Dé Hypotheekwinkel aan de Kennemerstraatweg 125 in Heiloo schijnt al even uitbundig als de echte koperen ploert. De slogan van het bedrijf onderdeel van Dé Financiële Wereldis dan ook: Wij zorgen voor een zonnige toekomst Dé Financiële Wereld is een nieuwe manier van financiële dienstverle ning die alle disciplines in huis heeft. Wie een hypotheek of verzeke ring nodig heeft kan prima terecht bij Dé Financiële Wereld, evenals voor pensioenadvies of de aankoop- en verkoopbegeleiding van een pand. Het bedrijf is onderverdeeld in vier disciplines, te weten Dé Hypotheek winkel, Dé Verzekeringswinkel, Dé Pensioenwinkel en Dé Eurogeld- winkel. Dé Financiële Wereld heeft deze verschillende disciplines onder gebracht in vestigingen door heel Noord-Holland. In Heiloo is Dé Hypotheekwinkel te vindenhét hypotheekadviescentrum voor parti culieren en bedrijven. Remco Steijlen, financieel adviseur, voorziet samen met Inge de Jong de klanten van het juiste advies. „Dé Financiële Wereld is zo'n 15 jaar geleden begonnen in Alkmaar met de eerste hypotheekwinkel. Inmidd els zijn de diensten flink uitgebreid en vallen alle vormen van financiële dienstverlening onder dezelfde para plu. Zo kunnen wij een totaalpakket bieden en heeft de klant slechts één contactpersoon." „Er is qua hypotheken veel veran derd ten opzichte van vroeger. Toen stapten de mensen naar een bank en die bepaalde wat er geleend mocht worden, dus welke hypotheek bij je paste. Tegenwoordig gaan wij voor de klanten op zoek naar de voordeligste manier van lenen, zodat deze niet zelf alle banken hoeven af te lopen. Bovendien krijgen wij aardige in koopkortingen, waar de klanten van kunnen meeprofiteren. Het kan zelfs gebeuren dat de klant bij dezelfde bank meer moet betalen voor dezelf de hypotheek dan wanneer hij deze bij ons afsluit." „Met het huidige aanbod van acht kantoren proberen wij dichtbij de klant te staan. De deur staat altijd open, waardoor we een laagdrempe- voorzieningen door het maken van bij voorbeeld keuzes in de mate of fre quentie van onderhoud. Dit geldt ook voor het onderhoud van wegen en het afbouwen van een dubbele vervoers voorziening in de Wet voorzieningen gehandicapten. Nieuw beleid Het college wil in beperkte mate ruim te scheppen voor nieuw beleid en intensivering van bestaand beleid. Dit krijgt onder andere vorm in: - Uitbreiden van formatie bij de brand weer voor het verhogen van de veilig heid en in verband met het goed kun nen voorbereiden op calamiteiten die zich voor zouden kunnen doen. - Het reserveren van extra geld voor onderwijshuisvesting oplopend vanaf 2004 tot in 2006 tot een bedrag van E 97.000 extra per jaar. - Ook wil het college extra gelden uit trekken voor de renovatie van de Triasbaan van de atletiekvereniging, te weten E 100.000 in 2004. - De komende jaren wil het college zich In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 185 1 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. lige uitstraling hebben, en we de klanten veel vertrouwen bieden. De klant mag voor mij ook absoluut geen nummer zijn, anders is de lol er wat mij betreft snel af!" Eerlijkheid en vertrouwen Eerlijkheid en vertrouwen zijn twee woorden die Remco hoog in het vaandel heeft staan. „Ik voel me namelijk geen verkoper maar adviseur. Ik ben betrokken bij mijn klanten. Samen kijken we hoe we het beste de financiële horizon kunnen invullen. Een hypotheek af sluiten is ook helemaal niet leuk. Je moet hem afsluiten, in de kast kun nen gooien en er niet meer naar hoe ven omkijken. Dat is precies waar ik voor sta. De klanten kunnen van alle diensten gebruik maken, en het geven van de adviezen is uiteraard kosteloos en onafhankelijk. Ik sta achter onze producten en probeer dit uit te dragen. Maar we durven ook 'nee' te verkopen. Onze klanten waarderen deze manier van werken en geven dit weer door aan vrienden en kennissen. Een betere manier van reclame kun je je toch niet wensen?" Shoppen voor de klanten Alle adviseurs in dienst van Dé hypotheekwinkel zijn gediplomeerd en moeten diverse opleidingen heb ben gevolgd. „Medewerkers van de verschillende banken komen bij ons over de vloer, zodat overleg kan plaatsvinden met de adviseurs", vertelt Remco. „De contacten met de banken zijn allemaal heel vertrouwelijk, en we zijn altijd op de hoogte van de laatste ontwikkelingen." Hij voegt daar nog lachend aan toe: „Soms weten wij zelfs meer van de hypotheek dan de bankmedewerkers zelf, maar dat is een ander verhaal. Houdt het er maar op dat we voor de klanten het 'shoppen' uit handen nemen ons uiterste best doen om voor iedere klant de passende hypo theek te vinden." Dé Hypotheekwinkel, Kennemer straatweg 125 te Heiloo, tel. 072- 5320322, www.definancielewereld.nl is ook op zaterdag geopend en is tevens sterk vertegenwoordigd in de nieuwbouw. blijven richten op een goede uitvoering van alle plannen zoals deze onder meer in de Najaarsnota van 2003 en in het collegeakkoord zijn afgesproken. Terugdringen begrotingstekort In 2006 wil het college met een sluitend meerjarenperspectief komen. Dit is overigens een eis van de provincie, waaraan het college moet voldoen om niet onder preventief toezicht van de provincie te komen. Het college wil daarnaast het begrotingstekort verder terugdringen. Ten eerste door de inzet van een deel van de, gelukkig nog hoge, reserves en andere maatregelen, zoals specifieke en algemene ombuigingen die al in 2003 zijn ingezet. Ook wil het college de onroerende zaakbelasting verhogen. Dit met de bedoeling het zo goed mogelijk behou den van het voorzieningenniveau in ons dorp waarop wij toch allemaal trots op zijn, aldus het college van B&W van Heiloo. Naast de stijging op grond van inflatie en eerder afgesproken verho gingen, wordt voor.de jaren 2004-2006 een extra verhoging van totaal 23% voorgesteld. In 2004 en 2005 bedraagt die verhoging 8% en in 2006 7%. Als de voorstellen door de gemeente raad worden overgenomen dan worden de begrotingsuitkomsten voor 2004 en volgende jaren als volgt: 2004 E 561.000 (tekort) 2005 E 204.000 (tekort) 2006 E 17.000 (overschot) 2007 E 15.000 (overschot) HEILOO - Zaterdag 3 mei is het weer Zo ver. Openluchtzwembad Het Baafje opent om 10.00 uur de poort voor het zwemseizoen 2003. De laat ste weken is weer hard door alle medewerkers gewerkt om de zwem- gasten in een fraaie omgeving te kun nen ontvangen. Groenstroken zijn opgeknapt en op diverse plaatsen zijn de hekken en houten banken weer geschilderd. Ook is onlangs de bodem van het ondiepe bad voorzien van nieuwe tegels. Gratis zwemmen Als speciale openingsaanbieding kunt u vrijdag 2 mei 2003 tussen 15.00 en 17.00 uur gratis zwemmen. Het sei zoen wordt die dag om 15.00 uur offi cieel geopend door wethouder Rob Opdam. Onder leiding van een erva ren duikinstructeur zal hij op dat tijd stip in een professionele duikoutfit een korte wandeling over de bodem van het bad maken. Bij voldoende belangstelling kunnen bezoekers vanaf 14 jaar op een aantal woensdagen in juni en juli 2003 onder leiding van ervaren instructeurs ken nis maken met de duiksport. Data en tijdstippen van deze instructies wor den bekendgemaakt in de Uitkijkpost. Zwemvierdaagse De jaarlijkse zwemvierdaagse is van maandag 19 mei tot en met vrijdag 23 mei 2003. Voor abonnementhouders is deelname aan de zwemvierdaagse gratis. Overige deelnemers betalen E 10,50. De openingstijden van het zwembad zijn: maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 19.30 uur, dinsdag en donderdag van 07.00 tot 19.30 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.30 uur. ■APPARTEMENTEN - WOONHUIZEN VILLAS IUL geldig t/m zaterdag 3 mei Telefoon 5330991 VAN DER Makelaar sinds 1933 v Kleuren paars, roze en wft, hoogte ca. 20 cm, potmaat 10,5 cm. Van 1,99 z-.- \j. Remco Steijlen voorziet zijn klanten altijd van een eerlijk advies (foto UKP) HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1