De Egmonden J Uitreiking van Koninklijke Onderscheidingen Dimtronic Meervogels Jaarlijkse veiling voor 80-jarige Hoeverkerk Met pensioen gegaan Kranslegging 4 mei door Jongerenpastoraat Egmond Spitak-Limmen houdt huis-aan-huis-actie Inschrijven voor timmerdorp Akerbouw Akersloot Limmen bevrijdt zich van nacompetitie CASTRICUM M UITKIJKPOST - 7 MEI 2003 - PAGINA 14 Robert Belleman doctor informatica Zomerdrive Bridgeclub Egmond Discozwemmen bij De Watertoren Duinwandeling met IVN natuurgids Zweminstuif bij De Watertoren Damland heropend Open huis bij Perspectief Kofferbakmarkt Jazz Session Club Vredeburg Studieweek voor koorzangers EGMOND - Burgemeester De Winter van Bergen reikte op dinsdagmorgen 29 april vanaf 10.00 uur in het voorma lige gemeentehuis Elkshove 1 in Bergen aan drie inwoners een Koninklijke Onderscheiding uit ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. De onderscheiding werd onder ande re uitgereikt aan de heer C. Steeman uit Egmond Binnen. De heer Steeman is in 1940/1941 als landarbeider gaan werken bij een boer in Limmen. Van 1946 tot 1955 is hij sjouwer geweest bij Honig's meelfa briek in Zaandam. Vanaf 1955 is hij begonnen als heibaas bij Heibedrijf Glorie te Limmen. De heer Steeman heeft met zijn heistelling door het land gewerkt aan grote projecten, bruggen over rivieren, viaducten enz. Hij stond bekend om zijn grote vakkennis en inzet om elke klus die hij deed. Voor de moeilijke klussen overal in het land werd hij ingezet. Van 1982 tot 1989 was hij werkzaam als heibaas bij Heibedrijf Guis te Rotterdam. In deze periode is de heer Steeman uitgezonden geweest naar Indonesië voor een periode van 9 weken. In Indonesië is hij opgekomen voor de inlandse werkers, zij kregen slechts rijst, terwijl de Nederlanders overvloe dig aten. Hij deelde zijn eten met hen en heeft (onder dreiging van werksta king) er voor gezorgd dat ze beter te eten kregen. In 1989 heeft de heer Steeman gebruik gemaakt van de VUT-regeling. Naast zijn loopbaan heeft de heer Steeman zich ten dienste gesteld van de Egmondse gemeenschap. Voetbalvereniging Adelbert Van 1974 tot 1993: In deze periode was de heer Steeman kantinebeheerder bij de voetbalvereniging Adelbert te Egmond binnen, dus als vrijwilliger zorgde hij tijdens wedstrijden voor de inwendige mens door verstrekking van koffie, bier, thee en een bal gehakt, en daarnaast regelde hij ook de inkoop. Van 1977 tot 1986: De heer Steeman was medeoprichter van de damesvoet bal. Hij was leider van het eerste elftal, regelaar van toernooien, mede organi- .sator van een internationaal toernooi (Denemarken, Duitsland, Engeland en België). Er moesten slaapplaatsen geregeld worden voor dit gezelschap, de heer Steeman regelde het. Ook als het ging om fondsen te werven. De heer Steeman stond vooraan met zijn enthousiasme, en leverde de ideeën en was ook zeer betrokken bij de uitvoe ring ervan: oud papier acties, de heer Steeman stelde zich beschikbaar en reed rond met zijn auto (met aanhan ger), hetzelfde gold voor een balpe nactie, die huis aan huis werden ver kocht. Het damesvoetbalteam ging in Duitsland spelen, de heer Steeman EGMOND - Aan de faculteit der Natuurwetenschappen, Wiskunde en Informatica van de Universiteit van Amsterdam, is de in Egmond aan Zee geboren en getogen Robert Belleman gepromoveerd tot doctor in de Informatica. In zijn proefschrift, geti teld 'Interactive Exploration in Virtual Environments' beschrijft hij een com putersysteem dat speciaal is ontwik keld voor gebruik in de medische wereld. Het systeem assisteert een chi rurg bij de beslissing over de meest optimale procedure om de bloeddoor- stroming te herstellen van een patiënt met vaatverwijding of -vernauwing. Voor dit specifieke doel belooft een reeds gebouwd prototype goede resul taten. Ook de toepassing van de 'Virtual Reality' in bredere zin heeft zijn warme belangstelling. Van zijn hand verschenen artikelen over dit onderwerp in diverse binnen- en bui tenlandse vaktijdschriften. EGMOND - Elke dinsdagavond, van 3 juni tot en met 26 augustus (met uit zondering van 15 juli) kunt bridgen bij de bridgevclub Egmond. De zomerdri ve wordt elke dinsdagavond gehouden in café 't Rode Hert, Slotweg 1 te Egmond aan den Hoef. Aanmelding: tot 19.30 uur aan de zaal, inschrijfgeld: leden E 1,30, niet leden E 2,-. Er mag na elke tweede ronde worden gerookt. Per avond zijn er leuke prijzen te ver dienen. Voor inlichtingen: Anneke Onrust - Groot, tel 072-5072472. EGMOND - Vrijdag 16 mei houdt zwem-, sport- en recreatiecentrum De Watertoren in Egmond aan Zee weer een spetterende discoavond. Elke derde vrijdag van de maand knalt de muziek door het subtropisch zwempa radijs en is het weer swingen geblazen. Het zwemparadijs is geopend van 18.00 tot 22.00 uur en tussen 19.00 en 21.30 uur zal de dj weer zijn uiterste best doen om het iedereen naar de zin te maken. Als iemand zelf een leuke cd heeft kan hij of zij deze natuurlijk mee nemen. Meer informatie over het dis cozwemmen kunt u krijgen bij de receptie van De Watertoren, tel. 072-5062196. had zoveel fondsen verworven, dat die reis volledig uit de clubkas kon wor den betaald. Van 1989 tot 1994: Elke maandag alles schoonmaken en aandweilen en zono dig kleine reparaties uitvoeren aan het clubgebouw en/of veld. In 1992 werd de heer Steeman benoemd tot erelid van de voetbalclub Adelbert. Dit ere lidmaatschap kreeg hij als blijk van verdienste voor 18 jaar kantinebeheer en zijn inzet voor de vervulling van diverse bestuursfuncties. Van 1994 tot heden: VUT-ploeg bij Adelbert, de heer Steeman is hiervan de oprichter en regelt de onderhouds werkzaamheden die deze club doet bij de voetbalvereniging Adelbert. Elke maandagmorgen komt deze groep bij een. De zes tot zeven vutters plannen en verdelen de voorkomende werk zaamheden, voeren ze uit en drinken met elkaar een kopje koffie op het resultaat. Al met al een vereniging die de heer Steeman een warm hart toe draagt en waarvoor hij graag zijn han den uit de mouwen steekt. Oranjevereniging Egmond-Binnen In 1969 werd de heer Steeman bena derd met de vraag of hij zitting wilde nemen in de Oranjevereniging van Egmond Binnen. Hij kreeg in het bestuur dé functie van penningmeester en heeft dit gedaan tot 1999. Eén ding wat de heer Steeman niet doet is 'zitten', in dit bestuur werkte hij vele dingen uit. Aanvankelijk werd er op Koninginneavond een plaatselijke artiest ingehuurd om een feestavond in Heegemunde (een wooncomplex voor senioren) te verzorgen. Omstreeks 1975 is het Oranjecomité begonnen om zelf een programma voor de ouderen te maken. Vervolgens hebben de leden van het comité jaar lijks een playbackshow gegeven in Heegemunde. De benodigde attribu ten en decorstukken werden veelal door de heer Steeman geregeld, de dames zorgden voor aangepaste kle ding en de show kon beginnen. De heer Steeman was dan vele weken bezig om de teksten uit het hoofd te leren om toch vooral een perfecte show neer te zetten. Voor de kinderen werden behalve de traditionele optocht, versierde fietsen, vele spellen georganiseerd. Er komt nogal wat kij ken om voor een paar honderd kinde ren een feestelijke dag te Qrganiseren. Allerlei competitiespellen werden ver zonnen, daar moesten attributen en spelregels bij worden gezocht. Vrijwel elk jaar werd er weer een nieuw spel gemaakt door de heer Steeman. Een man met twee rechterhanden. De heer Steeman ontving voor zijn langdurige vrijwillige inzet op soci aal/maatschappelijk terrein de Koninklijke Onderscheiding: Ridder in de Orde van Oranje Nassau. BERGEN - Zondag 11 mei wordt er onder leiding van een I.V.N. natuurgids de Zandhagedis wandeling gelopen, door de duinen op de kalkgrensgebied van Bergen aan Zee.Dit gebied is uniek vanwege de overgang van kalk- arme zandgrond ten noorden van Bergen aan Zee naar de kalkrijke zandgrond naar het zuiden.In het Verbrandde Pan, wat een vochtig natuurgebiedje is, bloeien nu de stin- zenplanten, zoals de bosanemoon.De wandeling voert langs Eikenhak- houtbossen efi een nieuw natuurge bied de Meeuwenlekken. De wande ling start om 10.00 uur bij het Parnassiagebouw in Bergen aan Zee. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Er is een duinkaart verplicht, die kunt u bij de gids aanschaffen. Voor informatie tel. 072-5813763. EGMOND - Zwem-, sport- en recrea tiecentrum De Watertoren in Egmond aan Zee houdt vandaag een gezellige zweminstuif. Elke eerste woensdag van de maand houdt het recreatiecentrum een leuke spelletjesmiddag voor de jeugd. Als de deelnemers alle spelletjes succesvol hebben afgerond, worden ze getrakteerd op snoep en limonade. De instuif duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Het zwembad is geopend van 09.30 tot 17.00 uur. Voor meer informatie over deze zweminstuif kunt u contact opnemen met De Watertoren, tel. 072-5062196. BERGEN - Na een grondige opknap beurt, door veel enthousiaste vrijwilli gers, en met de financiële ondersteu ning van de Dierenbescherming en vele sponsors, heropende de Vogelopvang van Damland op zater dag 3 mei haar deuren. Het bestuur prijst zich gelukkig met het aantrekken van Lucia Heijselaar als de nieuwe beheerder van de afde ling 'Vogel- en kustasiel'. Ook de nieu we ploeg vrijwilligers die door haar is aangetrokken, staat te popelen om aan de slag te gaan. Dit neemt niet weg dat nog méér vrijwilligers van harte wel kom zijn. Met name voor de intensieve verzorging die jonge vogels nodig heb ben, zijn vele handen nodig. Belangstellenden kunnen zich aanmel den door één van de onderstaande telefoonnummers te bellen of door zich bij de Damland Vogelopvang, Nesdijk 20h te Bergen aan te melden. Het bestuur van Stichting Damland ziet de toekomst zonnig in. De gemeente Bergen, de eigenaresse van het terrein aan de Nesdijk, mevrouw Roos Schilstra én het bestuur van de Stichting zijn in druk overleg over het formuleren van de voorwaarden waar onder Damland in Bergen op de ver trouwde locatie gevestigd kan blijven. Alle tekenen wijzen erop dat dit haal bare kaart is. De onderdelen 'Vleermuizen' en 'Egels' van de afdeling Vogelasiel wor den niet heropend. Damland concen treert zich op haar basistaken: Het opvangen van zieke en/of gewonde vogels, die na verzorging en verpleging weer terug gaan in hun natuurlijke omgeving en Voorlichting en opleiding op het terrein van natuur en milieu. Met de regionale afdelingen Dieren bescherming en Dierenambulance worden zeer binnenkort gesprekken gevoerd over de juiste taakverdeling. Uiteraard houdt Stichting Damland bovendien zeer nauw contact met zowel deze organisaties als met het Ministerie van LNV over de ontwikke ling van de vogelinfluenza. Voor nade re inlichtingen: Jan Blekemolen, tel. 072-5321138 of Ger Voorn, 21262605. gemeente 06- EGMOND - De Hoever r.k. kerk bestaat 80 jaar. Deze mijlpaal is mede bereikt dankzij de jaarlijke kerkvei- ling, waarvan de opbrengst voor een groot deel in het onderhoudsfonds werd bijgeboekt. Dit jaar wordt de vei ling gehouden op zaterdag 10 mei, aan vang 20.00 uur in het dorpshuis 'Hanswijk' te Egmond aan den Hoef. De opbrengst van deze veiling komt ook ten goede aan het verenigingsle- vën. Mede daarom wordt deze acti viteit gedragen door vrijwel de totale Hoever dorpsgemeenschap. Door de loop der jaren is deze veiling uitge groeid tot een evenement, dat talloze belangstellenden trekt. Dit wil men voor geen goud missen. Velen komen om de koopjes, waaronder steeds weer verrassingen schuilgaan. Maar evenzo- vele anderen gaan erheen, om eens heerlijk te genieten, er even lekker uit te zijn, en dat dichtbij huis. Een blik op de bijna 280 koopjes in de catalogus biedt perspectieven die er niet om liegen. Met veel humor zullen ze weer aan de man en vrouw gebracht worden door een drietal markt meesters die het veilen in de vingers hebben. Onvermoeibaar prijzen zij de waren aan. Dikwijls begint hun optre den op een show te lijken, waarvan je gratis mag meegenieten. Je gaat er niet alleen heen om die taart te bemachtigen, hoewel die niet te ver smaden is. Maar wanneer er in zo'n baksel een verrassing verborgen zit, die vele malen meer waard is, dan wordt het anders. In de catalogus worden skeelers ver meld, boter, kaas en eieren, wijn-, groenten- en levensmiddelenpakket ten, uren paardrijden, wandel- en fietstochten met tot slot een barbecue, visschotels en edammer kazen, uren tuinonderhoud, overhemden, een bron slaan tot 8 meter diep, diners in gere- nommerde Egmondse restaurants en ook een etentje bij pastoor Nico Knol voor 8 personen (hij kookt zelf naar het schijnt). Dankzij de inspanning van een groot aantal vrijwilligers en de warme spon taniteit van de Hoever bevolking zijn er veel koopjes bij elkaar gebracht. En tijdens de veiling draait er ook een rad van avontuur. In de catalogus staat dat iedereen wel kom is, niemand is ergens toe verplicht. De organisatie garandeert een stukje 'dorpse gezelligheid' waarvoor traditi oneel velen die avond komen opdagen. Vanaf 19.30 uur kunnen alle goederen bekeken worden. Wie vroeg komt staat ook nog een verrassing te wachten. En bovendien wordt er gratis koffie geschonken. AKERSLOOT - Nog steeds geplaagd door blessures moest trainer/coach Nico Rood van Dimtronic Meervogels een beroep doen op dames uit het tweede handbalteam, die een positieve bijdrage leverden aan deze flinke over winning. Westside opende de score waarna het tot de zesde minuut duurde en Anja Krom gelijkmaakte. Een hattrick van Monique Kerssens gevolgd door een break van Gitta Lute zorgden voor een 6-2 voorspong. Evelien Out en Jeanette Krom vonden elkaar en scoorden bei den vanuit de hoek; 11-7 ruststand. Begin tweede helft vergrootte Meervogels de marge. Laura Groenveld verrichtte een reeks goede reddingen. Halverwege de eerste helft was de marge 5 doelpunten, 15-10. Nog eenmaal volgde een offensief van Westside, die dan ook met twee doel punten naderde; 16-14. Na de 20ste minuut gaf het goed spelende Meervogels geen kansen meer weg en scoorde zelf vijf maal op rij en pakte een verdiende overwinning. Monique Kersens was met negen doelpunten topscorer. Heren 1 Dimtronic Meervogels - RK- DES 25-23 De mannen van Meervogels hadden tegenóver de supporters wat goed te maken na het verlies tegen degradant Aristos. Concurrent de Vriendschap verloor ook, dus had deze uitslag geen gevolgen en behield Meervogels 2 pun ten voorsprong. DES, een middenmo ter, heeft het Meervogels heel moeilijk gemaakt in de race naar het kampioen schap. De eerste helft dicteerde DES de wedstrijd, tot 2 minuten voor het rustsignaal Jeller Putter tweemaal scoorde en William Kerssens de rust stand op 13-12 zette. Na rust kwam DES snel op gelijke hoogte en werd er tot de 15de minuut om en om gescoord. De gebroeders Out namen nu vijf doel punten voor hun rekening en had Meervogels halverwege de tweede helft een 20-15 voorsprong. Binnen 5 minuten kwam DES op gelijke hoogte. Weer werd om en om gescoord. Na enige cruciale reddingen van doelman Cees Wevers was het in de 28ste minuut 23-23. Meervogels beschikte over meer rust en kalmte en won met 25-23 en is nog in de race om het kampioenschap, welke recht geeft op deelnamen aan het toernooi om het Nederlands kam pioenschap. CASTRICUM - De amateur-kunste naarsvereniging Perspectief uit Cas- tricum houdt in de week van 12 t/m 17 mei open huis voor alle belangstellenden uit de regio. Dan kan men gewoon even rondkijken in de oude Duinrandschool, maar er is ook materiaal aanwezig om zelf aan de slag te gaan. Er zijn verschil lende werkgroepen waar u kunt schilde ren, tekenen, model tekenen, met textiel werken, etsen, beeldhouwen, en kera miek maken. Ervaren beroepskunste naars begeleiden de leden individueel en niet groepsgewijs, zodat iedereen het beste tot zijn recht komt. Voor beginners die een duwtje in de rug willen, is er twee maal per jaar een opstapcursus van 14 lessen waar de basis van het tekenen en aquarelleren wordt behandeld. Maandag: schilderen/tekenen/aquarelle ren van 10.00-12.00 uur, modeltekenen van 13.30-15.30 uur, etsen van 20.00 tot 22.00 uur. Dinsdag: schilderen/tekenen- /aquarelleren van 9.30-11.30 uur, textiele werkvormen, schilderen/tekenen/aqua relleren van 13.30-15.30 uur, schilderen- /tekenen/aquarelleren - beeldhouwen 20.00-22.00 uur. Woensdag: schilderen- /tekenen/aquarelleren van 9.30-11.30 uur,keramiek van 13.30-15.30 uur, beeld houwen van 20.00-22.00 uur. Donder dag: schilderen/tekenen/aquarelleren van 10.00-12.00 uur, abstract schilderen van 13.30-15.30 uur, schilderen/tekenen- /aquarelleren/ mensfiguur van 20.00- 22.00 uur. Vrijdag: schilderen/tekenen- /aquarelleren van 9.30 - 11.30 uur. Zaterdag: olie verf/acryl schilderen van 10.00-12.00 uur. Perspectief, Ateliers De Duinrand, Van Oldenbarneveldtweg 37, Bakkum (Castricum). De heer Beentjes neemt in De Vredeburg afscheid van 'Limak'. (foto MSP) LIMMMEN - Na een dienstverband van bijna 14 jaar heeft de heer W.A.C. Beentjes, bouwkundig medewerker van 'Limak', gebruik gemaakt van de vroegpensioenregeling. Tijdens zijn dienstverband bij de woningcorporatie heeft de heer Beentjes zich door zijn talentvolle en met humor doorspekte manier van optreden, zowel intern als naar buiten toe, een bijzondere positie verworven. Mede om die reden wilde het bestuur alle externe relaties, waar onder niet te vergeten de huurders, in de gelegenheid stellen afscheid van hem te nemen. Daarom werd aan de heer Beentjes een afscheidsreceptie Deze jongeren legden een bijzondere krans van papieren klaprozen neer ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de oorlog, (foto MSP) aangeboden op vrijdag 2 mei in gebouw Vredeburg te Limmen. EGMOND - Zondag 11 mei kunt u weer lekker snuffelen op de koffer bakmarkt in Egmond aan den Hoef. Het terrein is gelegen aan de Herenweg. De kofferbakmarkt wordt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur en voor de bezoekers is de toe gang gratis. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 hun spullen uitstallen. Voor meer informatie tel. 06 55346385. Big Band Heiloo. LIMMEN - Na het overweldigende optreden van de Hot Jazz Ambassadors met hun fantastisch gearrangeerde 'oude zwarte' muziek, is men al weer aangeland bij de laatste sessie van dit vierde seizoen. Een sei zoen, dat zeer vele hoogtepunten kende en dat inspireert om ook het volgende seizoen weer door te gaan. Hopenlijk zullen weer vele nieuwe orkesten een gastoptreden verzorgen. Maar eerst nog iets wat we zo langza merhand een traditie mogen noemen: de afsluiting van het seizoen met de veelgeprezen Big Band Heiloo onder leiding van Jack Kat. Dit orkest, dat nu acht jaar bestaat, slaagt er elke keer weer in om nog beter te spelen dan het jaar ervoor. Dat dit komt door de hartstochtelijke wijze, waarop Jack Kat leiding geeft aan dit orkest, mag best wel eens gezegd worden. De hoeveelheid tijd, die in het arran geren, repeteren en wat dies meer zij, gaat zitten is ongekend groot. Maar het resultaat is ernaar. Er staat nu dan ook wat en dat betekent, dat het sei zoen voor de Jazz Session Club Vredeburg weer een spetterend einde gaat kennen, met een orkest, dat inmiddels een unieke klankkleur paart aan een swingende presentatie. Als speciale gast bij de Big Band Heiloo mag zeker niet onvermeld blij ven de zangeres Elly Molenaar, die zo'n verrassend sterk optreden ver zorgde bij de Singer Session in maart. De sessie begint op zondag 11 mei om 16.00 uur in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen, de toe gang is gratis en voor nadere informa tie kunt u terecht bij Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. CASTRICUM - Van 4 tot en met 9 augustus wordt in Castricum de jaar lijkse studieweek voor koorzangers gehouden. Het thema is dit jaar Nederlandse muziek uit heden en ver leden. Vocatie en Bourdon Hogeschool voor Muziek bieden u ook nu weer een gevarieerd repertoire en uitstekende dirigenten, docenten en begeleiders. Het repertoire is opgebouwd uit com posities van T. de Leeuw, S. de Koninck, H. Strategier, T. van der Valk, en J. Verhulst. Zo staat van Ton de Leeuw zijn Missa brevis op het pro gramma: een mis die hij in 1953 in vier dagen schreef in opdracht voor de KRO. Het werk is tonaal gedacht en verwijst naar het Gregoriaans en de vroege polyfonie. Van Servaes de Konink wordt het madrigaal Quid sile- tis gezongen: een lied over liefde geschreven voor vierstemmig koor met strijkers en basso continuo. De dirigenten zijn John Damsma (Groningen), José Doodkorte (Nijmegen), Ton van der Valk (Oosterhout) en de docent is Frans Schouten (Amsterdam). Ieder voor zich vakmensen met een uitstekende staat van dienst. De begeleiders zijn: Gerrie Meijers (orgel), Pauline Costense (viool) en Heieen Zwanenburg (viool). Dagelijks wordt er van 9.30 tot 21.00 uur gerepeteerd. Elke ochtend begint Frans Schouten met stemvorming en koorscholing. Ieder dagdeel staat er een andere dirigent voor het koor. De week wordt afgesloten met een presen- tatie/slotconcert voor publiek. Om deel te nemen aan de studieweek kunt u een keuze maken uit twee tarie ven, te weten: inclusief vijf warme maaltijden en exclusief de maaltijden. Deze worden gezamenlijk gebruikt in een van de horecagelegenheden in Castricum. Bent u geïnteresseerd in deze studie week? Vraag dan het informatieboekje op bij Miriam Lases, De Kloosterhof 56, 1852 LC Heiloo, tel. 072-5320772, fax 072-5320774, e-mail ml.lase- s@quicknet.nl. EGMOND - Op 4 mei werd door het Jongerenpastoraat in Egmond aan den Hoef een bijzondere krans gelegd ter ere van de dodenherdenking. De jonge ren hadden eerst zelf papieren klapro zen gemaakt en deze vervolgens tot een eigengemaakte herdenkingskrans ver werkt. De klaproos staat symbool voor alle ellende die in beide wereldoorlo gen is aangericht. De jongeren legden de krans bij het oorlogsmonument voor de R.K. Kerk te Egmond aan den Hoef (Herenweg) Voorts hielden twaalf jon geren een fakkelwacht ter herdenking van de oorlogsslachtoffers. AKERSLOOT - Voor de zevende keer wordt er aan de Roemersdijk weer een Timmerdorp georganiseerd van 6 tot en met 9 augustus met een nieuwe naam: Timmerdorp Akerbouw Akersloot. Men hoopt natuurlijk op een grote deelname en dat moet lukken na het succes van vorige jaren. De gemeente Castricum en de vele sponsors leveren hierbij weer een grote bijdrage. Dit jaar wordt het Timmerdorp met een speci aal thema opgezet. Dit zal bij de inschrijving bekend gemaakt worden. De kleding en materialen voor dit thema kunnen alvast worden verza meld. Ook zal er weer een playbacks how plaatsvinden. Inschrijven is alleen voor kinderen uit groep 4,5,6, 7 of 8 mogelijk op 14 mei van 15.30 tot 17.00 uur in sporthal de Lelie. Daarbij zijn Joke en Clazien aanwe zig. De kosten zijn E 16, -. Ouders moeten WA-verzekerd zijn en er moet een geldige handtekening op het inschrijfformulier staan in ver band met de verzekering van het tim- inerdorp. Het inschrijfformulier is op 12 mei te vinden in het 'witte blaadje' of kan worden uitgeprint van de web site wwwtimmerdorpakersloot.nl Inschrijven via internet is niet moge lijk!! Informatie over de datum en het uit printen van het deelnameformulier staat bij de 'link* inschrijving. Foto's die tijdens deze week gemaakt zijn kunnen 's avonds meteen op de site bekeken worden. Voor tips op sug gesties kan het gastenboek worden aangeklikt. LIMMEN - Heel wat inwoners van Limmen worden in deze weken opnieuw bevangen door de jaarlijkse 'bloemendagen-koorts'. Kosten noch moeite worden gespaard om het dorp in de eerste dagen van mei wederom tot een 'plaatje' te maken, waar alle Limmers trots op zijn. Limmen is een uniek dorp. Dat weten mensen zelfs tot ver over de grenzen! Juist in deze periode timmert ook de Stichting Spitak-Limmen aan de weg, om de inwoners van Limmen enthousiast te krijgen voor een uniek project: een (h)echte vriendschaps- band met Spitak, een klein stadje Armenie. Een vriendschapsband Is dat nou wel nodig Die vraag klonk onlangs ook in een brief die huis-aan-huis aan alle inwoners van Limmen bezorgd werd. Zouden Limmers het de moeite waard vinden, om een vriendschapsband aan te gaan met de inwoners van een klein -heel bijzonder- stadje in het heuvel land achter de Kaukasus? Armeniërs vormen hier een eeuwenoude, overwe gend christelijk-orthodoxe gemeen schap, temidden van een bonte verza meling van omliggende islamitische volkeren. Zij voelen zich de erfgena men en behoeders van een rijke cultu rele en religieuze traditie. Maar van wege de centrale ligging van hun land, zijn Armeniërs tot in onze dagen regel matig slachtoffer van brute verover ingsdrift van de omringende landen. Sinds hun onafhankelijkheid, ruim 10 jaar geleden, zoeken Armeniërs vooral aansluiting bij landen en locale gemeenschappen in West-Europa. Het gaat hen -naast economische- vooral ook om sociale en culturele contacten. Armenie heeft ongelooflijk veel te bie den in dit opzicht. Iets daarvan hebben de bezoekers uit Limmers in septem ber 2001 mogen ontdekken. Armenie is een prachtig land, rijk aan natuurschoon en boordevol cultuur. Armeniërs zijn ongelooflijk gastvrije, uitbundige en vriendelijke mensen. Bestuurders, maatschappelijke en poli tieke organisaties, sportclubs, scholen, verenigingen en inwoners van Spitak kijken reikhalzend uit naar contacten met de inwoners van Limmen! De brief die onlangs huis-aan-huis in Limmen is rondgebracht nodigt alle inwoners uit, om een eerste steentje bij te dragen aan het welslagen van dit project. Deze oproep heeft inmiddels al heel wat positieve reacties opgele verd. Is de brief aan uw aandacht ont snapt Wilt u graag opnieuw geinfor- meerd worden? Neem even contact op met Barbara Kranenburg tel. 072- 5054050. De start van het veeteelt/kaas-project, waarover in de brief wordt gesproken, maakt een goede kans van slagen. Menig Limmer heeft al een bedrag(je) overgemaakt op gironummer 3364.82.043. Combineer uw 'bloemendagen-gevoel' met een bijdrage aan dit bijzondere initiatief! Help mee, om in Limmen een eerste stap te zetten naar een (h)echte vriendschapsband tussen Nederland en Armenië. LIMMEN - Limmen heeft zich afge lopen zondag definitief veiliggesteld in de strijd om lijfsbehoud in de derde klasse A. De 6-1 overwinning op Uitgeest doet lijken alsof Limmen geen kind had aan de geel-groen hemden. Daar was echter tot een kwartier voor het einde van de wedstrijd absoluut geen sprake van. Het was als een span nende film die maar niet op gang kwam. De degradatiethriller kwam na de gelijkmaker van Robin Koot pas echt op gang met als gevolg: eind goed, al goed voor beide teams. Limmen creëerde vanaf het beginfluit- signaal een licht veldoverwicht maar was niet in staat dit om te zetten naar gevaarlijke kansen. Na een kwartier voetballen had Robert Koot de 1-0 op zijn schoen. Na een prima slalom door de Uitgeester defensie zag hij zijn inzet van de doellijn gehaald worden. Daarna volgden wat plaagstootjes aan beide zijden. Het duel werd gedurende de eerste helft grimmiger. Gevolg hier van was dat scheidsrechter Ligtvoet meerdere malen geel moest trekken en dat deed de wedstrijd geen goed. De 0- 1 kwam dan ook uit een vrije trap na een vermeende overtreding aan Limmer zijde. Patrick Vredenburg pro fiteerde van dit buitenkansje en schoot de vrije trap onberispelijk in. Na de rust bleken beide teams inspiratieloos; Uitgeest vond het wel best en Limmen bleek verlamd van de zenuwen. Tot de 74ste minuut; Robin Koot kreeg de bal aangespeeld van de uitstekend ingeval len Iwan Dekker. Koot aarzelde niet en schoof de bal richting rechterhoek. Het laatste tikje van Patrick de Wit was nog nuttig. De goal werkte verlammend op de ploeg van Jurg Bosman en was de aanleiding voor het Limmens kwartier tje. Waar Limmen dit seizoen het sco ren verleerd leek te hebben, scoorde bijna het halve team er moeiteloos op los. De 2-1 kwam van het hoofd van Patrick de Wit na een prima genomen corner van Koen Nijman, waarna De Wit de kans had om vlak daarop weer te scoren. De door Patrick de Wit geno men penalty, veroorzaakt door Zeeuw die Robin Koot onderuit haalde en daarvoor met dé rode kaart bestraft werd, belandde pp de vuisten van kee per Vonk waarna de attente Jeroen Veldt alsnog kon scoren. Deze goal werkte inspirerend voor Iwan Dekker die persoonlijk zorgde voor de 4-1 en de assist gaf aan Ron Hof die ver woestend uithaalde voor de 5-1. Aan de basis van deze goal stonden de foutloos spelende John Castricum en Johan Baltus. Laatstgenoemde tekende voor het slotakkoord. Met een fraaie lob verschalkte hij keeper Vonk en bracht daarmee de 6-1 op het scorebord. Het naar het einde snakkende Uitgeest kon na dit verlies toch nog opgelucht adem halen; Always Forward uit Hoorn ver loor met 0-1 van Victoria Obdam zodat het biertje voor de Uitgeesternaren na afloop nog lekker smaakte.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 14