Uitreiking Egmondse Cultuurprijs in Slotkapel Huurders laten van zich horen in presentatie j Workshop mozaïeken maken De week van de zee 3t Een Met het Nivon wandelen over gras in de regio lm h F. J. BOT GEEF ZO UW UITKIJKERTJE OP afspraak... is snel gemaakt en Zn. IPA BENELUX BV Vochtproblemen? Bel: 072 533 01 71 Kofferbakmarkt Tel. 072-5323187 üuerömeöertj Zageman 072 5051202 ider. UitÊüiik maandag 1L2Q uur iolsyemni y €7'" NAAM ADRES PLAATS TELEFOON UITKIJKPOST - 21 MEI 2003 - PAGINA 14 éSjt EGMOND - Op vrijdagavond 13 juni zal in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef voor de vierde keer de Egmondse cultuurprijs worden uitgereikt aan één van de genomineerde Egmonders of instellingen uit Egmond die zich op bui tengewone wijze op vrijwillige basis hebben ingezet voor het kunst- en culture le leven in de Egmonden. De cultuurprijs is eind 1999 ingesteld door de gemeentelijke werkgroep Kunst Cultuur van de toenmalige gemeente Egmond. In het jaar 2000 is ze voor de eerste maal uitgereikt. De werkgroep KCE is per 1 januari 2003 door de gemeente Bergen opge heven. Zij bestaat echter voort in de onlangs opgerichte Stichting Kunst en Cultuur Egmond. Daarmee blijft de uitreiking van de cultuurprijs voor Egmond bestaan. De prijs bestaat uit een wisseltrofee zijnde een bronzen object, een geldbedrag van E 500,- en een oorkonde. De uitreiking van de cultuurprijs valt samen met de opening van de Egmondweek. Stichting KCE wil er een traditie van maken om de regie van de avond in de Slotkapel jaarlijks in handen te leggen van een spraakmakende vertegenwoordiger uit één van de dorpskernen van Egmond. Belangstellenden voor de uitreiking van de cultuurprijs en de opening van de Egmondweek zijn vanaf 20.00 wel kom in de Slotkapel aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef. Hoe werkt de aanmelding voor de cultuurprijs Iedereen kan een aanmeldingsformu lier inleveren om een persoon (perso nen) of een organisatie voor te dragen. De formulieren zullen verkrijgbaar zijn in de plaatselijk bibliotheekvesti gingen, galerie De Kapberg, Het Historisch Informatie Centrum (HIC) en de dorpshuizen. Ook zijn ze opvraagbaar bij: Stichting KCE, F.C.Braak-van Kasteel, Boulevard Ir. De Vassy 36, 1931 CR Egmond aan Zee, tel. 072-5069881. Inzending van de aanmeldingsformu lieren kan tot en met 31 mei naar Stichting Kunst en Cultuur Egmond (KCE), p/a F. Valkering, Herenweg 63, 1935 AD Egmond-Binnen, fax: 072- 5070814, Stichting Kunst en Cultuur Egmond (KCE), p/a Hetty van Gent, Jan Dirk z'n Dal 69,1931 DL Egmond aan Zee, Stichting Kunst en Cultuur Egmond (KCE), p/a F.C. Braak -van Kasteel, Boul. Ir. De Vassy 36,1931 CR Egmond aan Zee, fax: 072-5069861. Ouderenochtend EGMOND - Op 28 mei komt de groep Keetje &Co met eigen liedjes in het cabaretprogramma Egmond, ik heb je lief optreden. Keetje Co bestaat uit vier vrouwen en een man en ze zingen liedjes over het wel en wee van Egmond vroeger en nu, Ierse wijs jes en meezingers, liedjes recht uit het hart. Iedereen boven de 55 jaar is wel kom in Het Gebouw naast de NH-kerk in Egmond aan Zee. En misschien hêeft u nog een centje in de knip want de vrijwillige bijdrage is voor de Pinck, u weet wel, de bomschuit die zal wor den gebouwd. Alle reden dus om naar de Trompstraat te komen op 28 mei. Om 10.00 uur staat de koffie klaar. Als u vervoer nodig heeft, wilt u dan op dinsdagmiddag 27 mei bellen naar mevrouw Prins, tel. 072-5062055. Ruiters gewond na val van paarden EGMOND - Dinsdagmiddag 6 mei raakten drie ruiters gewond nadat zij van hun paarden waren gevallen. Het drietal reed in een groep van 19 ruiters toen zij op de Herenweg werden inge haald door twee andere ruiters. Door onbekende oorzaak raakten alle 19 paarden van slag en sloegen op hol. Drie ruiters, twee meisjes van 8 en 12 jaar en een jongen van 8 jaar kwamen ten val. De laatste bekwam een aantal schaafwonden. De twee meisjes zijn met mogelijk letsel aan heup en ribben overgebracht naar het ziekenhuis. HEILOO - Op de zaterdagen 24 mei, 28 juni en 5 en 12 juli kan iedereen van 13.00 tot 16.00 uur meedoen aan een workshop mozaïeken maken voor E 30,- per keer, inclusief tegels, lijm en voegsel. Voor de ondergrond kun je zelf zorgen (als je bijvoorbeeld een tafeltje wilt beplakken) of je kunt con tact opnemen met de lerares. Inschrijven kan individueel of met iemand samen. Ook in één middag kun je al iets leuks plakken. De workshops vinden plaats in Egmond-Binnen, waar het liefst buiten gewerkt wordt. Per keer is er een minimum van vijf deel nemers. Voor informatie: Trudi op jentbuis@pla- net.nl óf bel met 072-5332742. HEILOO - Het zal geen groot nieuws zijn dat er een tekort aan huurwonin gen is, zo ook in Heiloo. Om woningen te verdelen hanteert de gemeente een verdeelsysteem. Medio maart heeft de SNVK (Sociale Verhuurders Noord- Kennemerland) een nieuw woonruim tesysteem gepresenteerd. Na uitge breid overleg met huurderorganisaties, verhuurders en gemeenten ligt er een eindvoorstel. Dit alles was reden voor de huurder vereniging Heiloo (Woning Stichting Heiloo) om op 13 mei jl. in het Open Huis een discussie te houden. Gastsprekers op deze avond waren Dhr.M.Dijkstra (voorzitter Regionaal Platform Woonconsumenten), Dhr. B.Greeuw(directeur WSH) en Dhr. M.R.Opdam (wethouder Volkshuis vesting Heiloo). Van distributie- naar aanbod- naar optiemodel De zaal was aardig vol, toen om 20.15 de deuren sloten. Zo'n 50 aanwezigen luisterden vol aandacht naar wat de heren te vertellen hadden over het nieuwe woonverdeelsysteem. Een der gelijk systeem blijkt nodig, omdat, zoals voorzitter en gastheer Dhr. Amsterdam opmerkte, er in Heiloo een tekort is. Van alle woningen is 17% een huurwo ning en 83% een koopwoning. Wanneer een huurwoning beschikbaar is levert dat 119 woningzoekenden op. Huurwoningen zijn dus een schaars goed, zeker in Heiloo. Wethouder Opdam kreeg als eerste het woord en schetste in korte lijnen het nieuwe plan. Zijn motto in deze was: „Afschaffen van verhuurregels! Regels vragen om uitleg en we ervaren veel onbegrip bij de toewijzing zoals we dat nu doen." „We zijn gegaan van een distributie- naar een aanbodmodel en komen nu uit op het optiemodel. In dit nieuwe model dient rekening gehouden te wor den met de keuze die men maakt. Het belangrijkste verschil is, dat nu ieder gelijk is, je gaat zelf op zoek met je woonwensen. Het is te vergelijken met een winkel. De gemeente speelt geen actieve rol meer. Maar je zult dan de consequenties van je keuze ervaren. Wil je een mooi huis van alle gemakken voorzien dan zul je langer moeten wachten." Ook hier werd weer benadrukt dat welk model je ook kiest, het maakt geen einde aan de schaarste. Schaarste en een inzichtelijk systeem Vervolgens was het woord aan Dhr. Greeuw. Ook hij benadrukte de schaarste en gaf aan dat corporaties strijden voor een inzichtelijk systeem. In zijn ogen was het optiemodel revo lutionair. Tot slot gaf Dhr. Dijkstra zijn visie. Hij schetste hoe een woonruimteverdeel systeem tot stand komt. Naar zijn mening is het vooral belangrijk dat gemeentes op één lijn komen. „Afstemming op regionaal niveau. Op dit moment hebben de gemeentes in onze regio nog niet hetzelfde systeem. Deze avond is ook bedoeld om behoef tes voor het nieuwe systeem te inven tariseren. We kunnen het systeem niet regelen op deze avond, want dat gaat via de verordening van de gemeentes, maar wensen en meningen peilen is belangrijk." Grof schandaal In de discussie de hierop volgde raakte de gemoederen hier en daar aardig ver hit. Een aantal schrijnende individuele gevallen maakten duidelijk dat het er niet altijd even eerlijk aan toe gaat bij het verdelen van de huizen. Zo wordt er bijvoorbeeld niet gekeken naar vermogen. Het kan dus gebeuren dat iemand zijn woning verkoopt en een mooie huurwoning terugkrijgt van de gemeente. Dit puur op inkomen. Slechts de rente vanuit het vermogen wordt meegewogen, het vermogen zelf niet. Deze voorbeelden kregen veel bijval vanuit het publiek. Meerdere verhalen werden verteld en vaak klonk de opmerking: 'Het is een grof schandaal!' Dhr.Dijkstra lichtte toe dat het mee wegen van het vermogen regionaal voor problemen kan zorgen. „We zit ten regionaal niet op één lijn. In Heerhugowaard denkt men er weer anders over." Ook waren er voorbeelden waarbij van oplichterij sprake was. De gemeente en de corporatie zijn op de hoogte in de meeste gevallen. Beide zoeken samen werking om dit soort praktijken uit de weg te ruimen. Na de welverdiende koffiepauze wer den nog éénmaal alle wensen ten aan zien van het nieuwe systeem nagegaan. Daarbij bleek het merendeel van de aanwezigen voor de vermogenstoets en toewijzing voor Heilooërs in eerste instantie. Een klein deel sprak zich uit voor het bouwen van woningen geschikt voor 55+ers. Onderstaand vindt u een kaartje waarin u uw tekst in blokletters kunt opschrijven. Zelf kunt u dan uitrekenen wat een 'Uitkijkertje' u gaat kosten inclusief b.t.w. Voor de ruimte tussen de woorden en voor leestekens dient u een hokje open te laten. S.v.p. duidelijk schrijven. Stuur uw tekst aan Drukkerij Uitkijkpost, postbus 68, 1850 AB Heiloo of breng uw 'Uitkijkertje' bij ons kantoor, De Hoefsmid 5, Heiloo. 'UITKIJKERTJES' DIENEN A CONTANT TE WORDEN VOLDAAN, telefonische opgave is niet meer mogelijk. Voor "Brieven onder nummer" wordt 2,50 extra in rekening gebracht, BERGEN- Op donderdag 15 mei startte de landelijke manifestatie De week van de zee. Landelijk werd er een opening gehouden in Vlissingen. in de regio Castricum, Egmond, Bergen en Schoorl werd een eigen opening gehouden. Dat gebeurde op donderdag 15 mei om 13.00 uur op strandpaviljoen Noord in Bergen aan Zee. De week wordt opgeluisterd door een dertigtal panelen met gedichten over zand, zee, strand, duin en wind kracht 10. Later tijdens deze periode van tien dagen is er een avond met Joost Zwagerman op Noord, komt de Zoutbus op het Rode Plein met muziek, informatie en discussies zijn er Dronken automobilist rijdt tegen paal EGMOND - Zondag 11 mei om streeks 18.00 uur reed een 34-jarige automobilist uit Alkmaar met zijn auto tegen een betonpaaltje aan de Zuider straat. Bij het nemen van een bocht was het stuur uit handen van de man gegle den. Aan het bureau blies hij maar liefst 1175 ug/1 (tot 220 toegestaan). Hij moest dan ook zijn rijbewijs inleveren. Gymwedstrijd EGMOND - Zaterdag 24 mei wordt de jaarlijkse wedstrijd tussen de gymver enigingen van de Egmonden gehou den. De jeugd van gymnastiekvereni ging Spirit uit Egmond aan den Hoef, Achilles uit Egmond aan Zee en de organiserende vereniging Aktief uit Egmond-Binnen zullen strijden om de eer wat betreft de disciplines balk, brug, kast en mat. Het evenement vindt plaats in de sport zaal van Dorpshuis de Schulp te Egmond-Binnen, begint om 9.00 uur en duurt tot ongeveer 12.30 uur. Alle ouders, oma's, opa's en andere geïnte resseerden zijn welkom. Het is voor kin deren die overwegen om lid te worden van één van de verenigingen een mooie gelegenheid om eens te kijken hoe het toegaat en eventueel kennis te maken met de leiding. De toegang is gratis. Onder invloed in de auto EGMOND - Zaterdagavond om streeks 18.50 uur is een 55-jarige inwo ner van Egmond aan Zee gecontro leerd op het gebruik van alcohol in het verkeer langs de Wilhelminastraat in Egmond aan Zee. De man blies 830 ug/1 terwijl 220 ug/1 het wettelijk toege stane maximum is. De man heeft een proces-verbaal gekregen en kon zijn rijbewijs inleveren. Snelheidscontrole EGMOND - Vrijdagavond is er een snelheidscontrole gehouden langs de Herenweg in Egmond aan den Hoef. Er zijn zes snelheidsovertreders bekeurd waarvan de snelste 100 kilo meter per uur reed waar 60 kilometer het maximum is. in het Zeeaquarium en in de Tuin van Kapitein Rommel (Castricum) acti viteiten. Ook zijn er speciale wandelin gen met het IVN, en nog veel meer (zie: www.weekvandezee.nl). NB: In eerdere publicaties alsmede op de website van de Week van de Zee is vermeld, dat Joost Zwagerman zal optreden op woensdag 21 mei op Paviljoen Noord in Bergen aan Zee. Joost Zwagerman komt echter niet op woensdag maar op donderdag 22 mei, van 20.30 tot 23.30 uur. De toegang is gratis en waarschijnlijk zullen er veel dichters, die deelnemen aan het pro ject Poëzie in de Branding, ook zelf aanwezig zijn. Rondwandeling Stichting Historisch Egmond EGMOND - Op zondag 25 mei houdt de Stichting Historisch Egmond een rondwandeling door Egmond aan den Hoef. Onder leiding van een gids wan delt u door het oude gedeelte van Egmond aan den Hoef waarbij stil wordt gestaan bij oude panden en bij zondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beantwoordt uw vragen. Aan het eind van de rondwandeling gaan we naar de fundamenten van het oude slot. Al dwalend over de restanten kunt u zich zelf een indruk vormen over dit machtige kasteel. Na de rondleiding kunt u tevens de expositie over de berging van de Duitse minionderzeeër bekijken. De expositie laat tal van voorwerpen, foto 's en ander archiefmateriaal zien. Deelname aan de rondwandelingen kost E 1,35 voor volwassenen en E 0,45 voor kinderen tot 12 jaar. Verzamelpunt is het bezoekerscen trum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van de rond wandeling is om 14.00 uur. Deelnemers dienen zich vooraf aan te melden bij mevrouw Wolf, tel. 072-5062344. Zondag 25 mei kunt u weer naar har telust snuffelen op de kofferbak- markt in Egmond aan den Hoef. Het terrein is gelegen aan de Herenweg. De kofferbakmarkt wordt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur en voor de bezoekers is de toegang gratis. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 uur hun spullen uitstallen. Voor meer informatie tel. 06-55346385. Schoolbloeimarkt voor groep 6 HEILOO - Zaterdagochtend was het een drukte van belang op het vrolijk versierde schoolplein bij basisschool Elckerlyc. Jammer dat de schooltuin daar door allerlei problemen nog niet helemaal was gerealiseerd. Alle leer lingen van groep 6 van alle scholen hadden de afgelopen weken gezaaid,- verspeend en verzorgd. De vakanties hadden wat moeilijkheden met de ver zorging gegeven, maar over het alge meen zag het er toch heel goed uit. Niet alleen het door Groei Bloei geleverde zaad was goed opgekomen, ook hadden de kinderen zelf (en waar schijnlijk moeders en oma's) nog van alles gezaaid. Mooie naambordjes, tekeningen en andere vormen van creativiteit versier den hun marktkramen. Het resultaat mocht er zijn. De groene vriendjes werden levendig verhandeld en binnen een uur was iedereen los. Voor de jury was het weer een bijna ondoenlijke taak uit te zoeken naar welke school dit jaar de wisselbeker moest gaan. Allemaal hadden zij hun best gedaan. Uiteindelijk koos men voor basisschool De Duif. Het zaai goed zag er fris en gezond uit en zelfs op internet had deze klas opgezocht wat je met Calendula kunt doen. Zoals gebruikelijk kregen alle scholen een aandenken, want tenslotte verdienden zij allen een tweede prijs. HEILOO - Traditiegetrouw wordt het activiteitenseizoen van het Nivon in Heiloo besloten met een gezamenlijke wandeling op/over/tussen/door/in gras. Dat wil zeggen een niet te zware voet tocht in een rustig tempo door een landschappelijk interessant gebied en zoveel mogelijk buiten de gebaande wegen. Dit jaar is de bestemming Krommenie, Uitgeest en omgeving. Het begin is bij het NS-station Uitgeest; vandaar gaat de route via de oude dorpskern naar de Meldijk en door de polder naar Fort Veldhuis voor een rondleiding. Na de lunchpauze gaat de wandeling ver der, hetzij via Heemskerk naar Castricum, hetzij bij slecht weer recht streeks terug naar Uitgeest. Totale lengte ca 15 km. Datum: zondag 1 juni. Vertrek per trein om 09.18 uit Heiloo, resp. om 9.24 uur uit Castricum. Aankomst station Uitgeest 9.27 uur. Degenen die per auto komen dienen daar uiterlijk 9.30 uur aanwezig te zijn. Meenemen: lunch en drinken, eventueel regenkleding en natuurlijk goede wandelschoenen. Zo mogelijk wordt 's morgens nog een korte koffiestop gemaakt bij het restaurant Havenrijk of uit de rugzak! Opgave: Reina Mulder (tel. 072- 5333127) of Ina Bennen (tel. 072- 5336427). STUKADOORS Sandecamplaan 15 Heiloo - tel./fax 072 - 5340842 Lekkende kelders/optrekkend vocht/doorslaande muren IPA BENELUX De Hoefsmid I4a I85I PZ Heiloo VOOR AL UW Voor al uw sierhekwerk, toegangspoorten, schoorsteenkappen. Tevens verkoop van hekwerkonderdelen Molenlei 1i, 1921 CX Akersloot i 'i ii ii i' ''ill i< voor al uw binnen- en buitenwerk groot of klein vrijblijvende informatie of offerte T 072 532 03 91 Jan Boltenhof 24 1852 HG Heiloo F 072 532 09 71 Schoonmaakbedrijf Glazenwasserij De"Waard 21,1851 RA Telefax. (072) 5325881 Heiloo - Espail: Telefoon (072)5325880 bWgvx>orkwal iteil%1aftet.nl 06 295 465 37.- - BOUWSERVICE METSELBEDRIJF Baetenburg 101,1852 TV Heiloo tel. 072 5337339 mobiel 06 53540062 Voo*. cd cuaa metbehuesdi Wilt u adverteren op deze pagina Heldoorn 1 De Egmonden nieuwe woonruimteverdeelsysteem 1 regel 2 regels 3 regels 4 regels 5 regels J 6 regels 7,50 7 regels €8,- 8 regels 8,50 9 regels €9,- 10 regels 9,50 11 regels 70,- 12 regels 70,50 13 regels 77,- 14 regels 11,50 15 regels 72,- w WESTERWEG 106 1852 AL Heiloo SCHILDERWERKEN Tel. 072-533 5 I 87 Mobiel 06-120 56 375

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 14