Sn oei afval als wormen voer Van takken tot compost Paarden en hun souvenirs ■K m Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen mmM HE1LOO ouwen en wonen urgerzaken fval en milieu einigingsdienst MÈ*& ^HTe Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Snoeiafval uit tuinen en plantsoenen is nog goed bruikbaar. Jaarlijks gaat ruim tweeduizend ton (2.000.000 kilo) naar het bedrijf Tardy groenrecycling. Na een proces van maanden worden de takken compost. De compost wordt gebruikt ter verbetering van de grond maar ook als wormenvoer. Dat uw groente-, fruit- en tuinafval nog bruikbaar is, is waarschijnlijk wel bekend. Vorig jaar werd ruim driedui zend ton (3.000.000 kilo) gft uit de gemeente Heiloo naar het recycling bedrijf Purva gebracht. Daar werd het verwerkt tot compost. Maar ook het grote tuinafval is goed te recyclen. Al het snoeimateriaal uit de gemeentelijke plantsoenen maar ook het tuinafval dat u als inwoners van Heiloo bij de afvalbrengplaats inlevert, of door de grofhuisafvaldienst laat ophalen, wordt gerecycled. Vorig jaar bracht de gemeente ruim tweeduizend ton (2.000.000 kilo) naar het bedrijf Tardy in Castricum. Het grove groen wordt daar eerst geknipt tot stukjes van ongeveer dertig centimeter. Daarna wordt het ver malen en op een hoop gegooid. Deze hopen worden goed natgehouden en regelmatig gekeerd. Zo komt er steeds voldoende zuurstof bij en stijgt de tem peratuur in de hoop tot ongeveer zeventig graden Celsius. Na ongeveer acht maanden is het groenafval prach tige compost geworden. Deze compost kan direct in tuinen of plantsoenen gebruikt worden maar het is ook prima wormenvoer. aad en (raads) commissies Welstandscommissie Op maandag 26 mei a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bijzon dere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstel lenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planin diener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 12 mei 2003. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - De Blinkenlaan 29, vergroten woning en garage; - Heerenweg 146, veranderen en ver nieuwen café; - Kennemerstraatweg 35, vergroten woning; - Kennemerstraatweg 87, vergroten woning; - Middelhof 15, vergroten van een woning; - Zeekamplaan 2, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op vrijdag 23 mei a.s. tussen 08.00 en 12.30 urn- op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. Wormenkweker Het bedrijf Tardy kweekt wormen die gebruikt worden bij het verbeteren van grond. Een mooi voorbeeld is het hoofd voetbalveld van jjjjj waar het nieuwe gras niet goed aansloeg. Compost en wormen moeten helpen om de grond te verbeteren zodat het gras goed kan groeien. De wormen leven van compost, dus het is niet toevallig dat een wormenkweker ook compost maakt. Per dag eet een worm zijn eigen lichaamsgewicht. "Als de omstandigheden optimaal zijn, gaat er bij ons zo'n tien ton (10.000 kilo) afval per dag doorheen", aldus eigenaar Jan Tardy. Als ergens de grond verbeterd moet worden, wordt de compost (het wor menvoer) in de bodem gebracht en worden wormen uitgestrooid. Door het kruipen van de wormen door de bodem ontstaan kanaaltjes waardoor zuurstof en water goed binnen kunnen dringen. Door het eten van de grond, maken de wormen ook de voedingsstoffen vrij die in de bodem aanwezig zijn. De rest van het verbeteringsproces wordt verzorgd door allerlei micro-organismen die bij voorbeeld leven van het slijm van de wormen. Met deze natuurlijke manier Aanvraag monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 14 van de Heilooër Monumentenverordening 1994 op 16 januai 2003 een aanvraag voor ver gunning is ingediend voor het aanbrengen van een dakkapel aan de achterzijde van het ge meentelijk monument Kennemerstraatweg 81. De vergunningaanvraag ligt met ingang van 22 mei 2003 gedurende twee weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Deze is geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur en tijdens de wekelijkse avondopenstelling op maandag van 18.00 tot 20.00 uur of na afspraak met mevrouw Van Breugel, tel. 53 567 55. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kunnen schriftelijk gemotiveerd zienswijzen over het bouwplan worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Kennemerstraatweg 170 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0175) Kennemerstraatweg 409 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0143) Middelhof 15 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0114) Middelhof 15 - vergroten woning na sloop garage (reg.nr. 2003/0168) Stationsweg 105 - veranderen winkelgebouw wijzigen voorgevel (reg.nr. 2003/0015) Van Merlenlaan 15 - plaatsen berging (reg.nr. 2003/0118) sportcomplex Het Vennewater - plaatsen ber ging container voor opslag gereedschap (reg.nr. 2003/0173) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u om het bodemleven te verrijken, boekt Jan Tardy goede resultaten. De gemeente Heiloo neemt jaarlijks ook een paar hon derd kuub compost af om de bodem van voetbalvelden te verbeteren. Tuin gesnoeid? Takken naar de afvalbrengplaats! Per huishouden mag u twee kubieke meter grof tuinafval naar de afvalbreng plaats brengen. Dus takken, struiken en stronken kunt u apart inleveren. De afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. U kunt het tuinafval ook laten ophalen. Het moet dan gebundeld worden en mag niet langer dan 1,5 meter en zwaarder dan ca. 25 kg zijn. Voor mel dingen kunt u bellen van maandag t/m woensdag tussen 8.00 en 12.00 uur naar het telefoonnummer (072) 535 68 88. De natuur in en om onze gemeente is ook bij ruiters erg geliefd. Terecht, want een paard is een zeer natuurlijk vervoermiddel. In de recreatiegebieden in ons dorp zijn speciale ruiterpaden aangelegd, waarlangs de dieren en hun berijders onge hinderd hun weg kunnen vinden. Maar er zijn niet overal ruiteipaden; paard en ruiter moeten dan over de openbare weg, fietspaden of in bennen lopen. Wanneer paarden over de weg moet lopen, ontstaan er soms vervelende situ aties. Aan de ene kant kan het overige verkeer enigszins opgehouden worden door paarden op de weg. Maar aan de andere kant worden paarden zelf onrustig van het drukke gemotoriseerde verkeer. Ondanks dat het gebruiken van bijvoorbeeld de openbare weg soms nodig is om daar te komen waar u als ruiter moet zijn, vragen wij u dringend alleen de daarvoor bestemde ruiter paden te gebruiken. Dit voorkomt de klachten die we nu ontvangen. Zwakke bermen Paarden hebben een behoorlijk lichaamsgewicht en de bermen kunnen daaronder te lijden hebben. De route van de ruiters verzwakt de berm, die (bijvoorbeeld na regenval) kan gaan ver zakken. Daarnaast gebruiken de ruiters in de recreatiegebieden soms de verkeerde paden, waardoor er veel schade ontstaat aan deze paden. Dit ver oorzaakt weer ergernis bij andere gebruikers. Oplettendheid onder de rui ters kan de schade en de bijbehorende kosten voorkomen. Souvenirs Paarden verschaffen plezier, maar niet altijd. Bij de gemeente komen regel matig klachten van inwoners binnen over de uitwerpselen van deze dieren. Wij vragen de ruiters in Heiloo dan ook om optimaal gebruik te maken van de ruiterpaden. Als dit niet kan, dan vragen wij u erop te letten dat paardenpoep niet midden op het voet- of fietspad of op de weg terecht komt. Er zijn voldoende bermen waar zo'n 'ongelukje' minder overlast veroorzaakt. De bereidheid van de ruiters is het belang rijkste middel dat ingezet kan worden en daar vertrouwen we dan ook op. In verband met Hemelvaartsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op donderdag 29 mei a.s. de gehele dag gesloten. Zie voor wijzigingen in de ophaaldata van de afvalemmers in de rubriek Reinigingsdienst elders op deze pagina. telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Boomweijdt 1 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0178) De Kleine Kanne 18 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0102) De Waard 145 - vergroten woning slaapkamer (reg.nr. 2003/0040) Paardeweijdt 6 - vergroten woning aanbouw achtergevel (reg.nr. 2003/0092) Tuinenhof 10 - vergroten woning en berging) (reg.nr. 2003/0113) Tulpencroftlaan 23 - vergroten woning incl. aangebouwde garage (reg.nr. 2003/0062) Waterbaak 3 - bouwen woning (reg.nr. 2003/0065) Zanderslootweg 7 - vernieuwen garage (reg.nr. 2003/0100) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: De Boog 71 - vergroten woning; Burenweg 18 - vergroten woning; Fontein Verschuirlaan 2 - vergroten bestaande erker; Groot Barlaken 12 - vergroten woning (dakopbouw); Westerweg 21b - bouw garage. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 mei 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openins- tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerlij'ke stand gemeente Heiloo tot en met 15 mei 2003 geboorten Vera I. d.v. J.P. Duvekot en N.A. Bouma elders geboren Maaike L. d.v. S.J.J. Bakker en C. Visser Isabella M.J. d.v. R.N.J. Min en M.A. Dekker Abdul R. z.v. A.G. Hanbali en R. Hanbali Matz z.v. P. van Haperen en H.A.C. Jansen Pieter C. z.v. G.C. Bot en I.L. van 't Riet Thomas G.B.M. z.v. T.J.M. Hoogervorst en V. Koolhoven Vipj. z.v. A.A. Kosters en E. Nederkoom Lucas H.H. z.v. J.W.H. ten Elzen en M.H.A. Rolink Stef z.v. B.J. Hogeling en G.J.A. Dekker Lisa M. d.v. A.G. Glorie en L. Vader huwelijksaangiften M.C.P. Admiraal en M.C. Koomen L. de Vries en E. Veldt huwelijken K. Peperkamp en T.A. Schilp elders overleden J. Brand A. Duivestein F. Oostenrijk K.J. Venneker Let op! Wijziging datum legen rolemmers Hemelvaartsdag De groene rolemmers die normaliter op don derdag 29 mei a.s. zouden worden geleegd, worden nu reeds op maandag 26 mei a.s. geleegd. Grof huisafval Op maandag 26 mei en donderdag 29 mei a.s. wordt er géén grof huisafval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op maandag 26 mei a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw médewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Maak kans op een reischeque: lever lege batterijen in! Vorige week attendeerden we u op de actie van de Stichting Batterijen (Stibat). Als u tien lege batterijen samen met de ingevulde actiebon inlevert, maakt u kans op een Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers L _i Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 overleden M. Wartenhorst wv de Jager M.J. de Kooker G. Heijkoop H.W.M. Vermeulen Politie: 0900 8844 (locale tarief) Publieksbalie: openingstijden maandag t/m vrijdag 08.00 12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur Hei loo contact P

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4