Milieu en bodem: wat is dat? Ruim actie (brom) fiets wrakken NS Station Heiloo 1 HEILOO <^tNT£ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 56 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De milieudeskundigheid van de gemeente Heiloo is gedeeltelijk onder gebracht bij de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA). Bodem- en geluids specialisten, handhavers, vergunning verleners en beleidsmedewerkers voeren milieutaken uit voor de gemeente Heiloo. Een van die taken is het zorgen voor een goede bodemkwa liteit. Regelgeving Als het gaat om bijvoorbeeld het kopen of bouwen van een huis, het aanleggen van een weg of recreëren, dan speelt regelgeving op het gebied van bodem een belangrijke rol. Deze regelgeving bestaat nog niet zo lang. In de zeven tiger jaren werden de bewoners in Lekkerkerk geconfronteerd met sterke bodemverontreiniging. Naar aanleiding van dergelijke grote incidenten is er een (voorlopige) wet bedacht. 'In de jaren tachtig bestond het ideaalbeeld dat heel Nederland schoon kon worden gemaakt en de regels waren daarop afgestemd. Maar het werd duidelijk dat dit iets te hoog gegrepen was: steeds meer veront reinigingen kwamen aan het licht en de wetten pasten zich daarop aan. Tegen- a ad en (raads) commissies Gemeenteraadsvergaderingen maandag 2 en donderdag 5 juni 2003 Voorjaarsnota 2003 Algemene Beschouwingen De gemeenteraad vergadert maandag 2 en donderdag 5 juni a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering op maandag 2 juni begint om 16.00 uur. Op 5 juni begint de vergadering om 20.00 uur. Beide vergade ringen zijn voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda voor de raadsvergadering van 2 juni 2003 (16.00 uur) 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. Loting volgorde van stemmen over zaken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Instemmen met de Voorjaarsnota 2003 Tweede termijn Algemene Beschou wingen: reactie van de gemeenteraad op de (schriftelijke) beantwoording van het college op de eerste (schriftelijke) termijn en aankondiging van moties en amende menten Na behandeling van de tweede termijn door de gemeenteraad wordt de vergadering geschorst en hervat om 20.00 uur. Reactie van het college op de tweede termijn van de gemeenteraad Indienen van moties en amendementen Agenda voor de raadsvergadering van 5 juni 2003 (20.00 uur) 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. Loting volgorde van stemmen over zaken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vervolg: instemmen met de Voorjaarsnota 2003 Stemverklaringen en stemming Voorjaarsnota. Gemeenteraadsvergadering dinsdag 3 juni 2003 De gemeenteraad vergadert dinsdag 3 juni a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamerstukken woordig weten we veel meer over de kwaliteit van onze bodem en gaan we er pragmatischer mee om. Met andere woorden: een industrieterrein zou ver ontreinigd kunnen zijn, als het maar geen gevaar oplevert voor de mensen die er werken. Voor wonen en recreëren gelden vanzelfsprekend strengere normen. Bodem in de praktijk Er zijn diverse bodemonderzoeken in de gemeente uitgevoerd en we kunnen de resultaten van deze onderzoeken snel oproepen in ons geautomatiseerd bodeminformatie-systeem. Van veel gebieden is met redelijke zekerheid te voorspellen welke stoffen er in de bodem zitten. Diverse partijen, zoals gemeenten, makelaars, ontwikkelaars, grondeigenaren en particulieren, maken graag gebruik van deze kennis. Onder meer bij grond- of onroerend goed- transacties, bouwprocedures, ontwikkeling van recreatieterreinen en wegenaanleg wordt de milieudienst in een vroeg stadium gevraagd een advies over de bodemaspecten te geven. Door het tijdig betrekken van de bodemadvi seurs kunnen eventuele 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5a. Vaststelling notulen raadsvergadering van 6 mei 2003 b. Vaststelling notulen vragen(half)uur van 13 mei 2003 6. Ingekomen stukken behandelde en ver zonden stukken 7. Voteren krediet voor de eerste fase van het groot onderhoud aan de kunststofatle tiekbaan van a.v. Trias 8. Instemmen met de statuten Stichting Open Huis 9. Vaststellen voorbereidingsbesluit voor het gebied van de Stationsomgeving Oost en West en voor de percelen op de locatie "Zeskant" en "'t Hoekstuk" 10. Instemmen om het advies van de SAOZ op het ingediende planschadeverzoek Bayers- hoffweg 72 over te nemen 11. Instemmen met het verzoek de SAOZ advies uit te laten brengen m.b.t. verzoek om planschadevergoeding Westerweg 298 12. Voteren diverse budgetten Beheer Openbare Ruimte 13.Benoemen plaatsvervangend voorzitter raadscommissie Bestuurlijke Zaken 14. Vaststelling gemeenterekening 2002 inclusief het beleidsjaarverslag en het des- kundigenverslag Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt in de maand juni hoorzittingen voor de behan deling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: dinsdag 3 juni 20.00 uur: tegen afwijzing vergoeding auto aanpassing; 20.30 uur: tegen afwijzing vergoeding woning-aanpassing (niet openbaar); 21.00 uur: tegen afwijzing aanvraag urgen tieverklaring. Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). maandag 16 juni 20.00 uur: tegen wijziging bouwverguning geluidscherm Heilooër Tolweg; 20.40 uur: tegen verlenen bouwvergunning vergroten woning Holleweg 157; 21.15 uur: tegen bouwvergunning vergroten Supermarkt C-1000 Rosendaal 95. Deze hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (toegang via de ingang Raadhuisweg tegenover de Witte Kerk) bodemonderzoeken en saneringen worden begeleid met als streven de procedures zo min mogelijk te vertragen. Bodem en de toekomst Het ideaalbeeld (Nederland helemaal schoon) is inmiddels vervangen door een meer realistisch streven: zorg er voor dat over 25 jaar de bodem in Nederland geschikt is voor het doel waarvoor die bodem wordt gebruikt, en laat de verontreiniging in elk geval niet oplopen. Momenteel staan we voor de uitdaging om binnen enkele jaren de plekken te vinden waar nog sprake kan zijn van bodemverontreiniging. Hier voor moet nog veel archief- en bodemonderzoek gedaan worden. Het belangrijkste doel blijft de bescherming van de bodemkwaliteit. Daarbij staat het streven naar een duurzame oplossing centraal. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Milieudienst Regio Alk maar (MRA), afdeling Beleid en Advies, de heer Piet Beemster, tel (072) 548 84 58 en de heer Cees Toes, tel. (072) 548 84 57. De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen tijdens de bezoekuren van het gemeentehuis ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Organisatie-onder- steuning, kamer 1.10 in het gemeentehuis, tel. (072) 535 66 48. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secre taris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie, de heer A.C. van der Jagt, telefoonnummer (072) 535 66 48. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Ronge 40 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0184) In en rondom de stallingen bij het NS Station Heiloo worden regelmatig (brom)fiets- wrakken aangetroffen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (brom)fietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (brom)fïets- wrak, als het: - in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) - in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kenne lijk afstand van gedaan) - een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is) Actieperiode In de periode 3 t/m 6 juni 2003 gaat de gemeente (brom)fietswrakken voorzien van een sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwijderd. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fietswrakken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwij deren van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van 12,00 ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 in Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, afdeling Bestuurszaken, tel. (072) 535 66 44. Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen In verband met Hemelvaartdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op don derdag 29 mei a.s. de gehele dag gesloten. Op donderdag 29 mei worden de groene afvalemmers niet geleegd en wordt geen grof huisvuil opgehaald. De Waard 72 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0183) Fontein Verschuirlaan 2 - vergroten woning erker (reg.nr. 2003/0059) Groenelaan 29 - vergroten woning en ver nieuwen en vergroten vrijstaand bijgebouw (reg.nr. 2003/0034) Kennemerstraatweg 221 a - vergroten woning (reg.nr. 2003/0179) Van Merlenlaan 17 - vergroten woning en plaatsen carport (reg.nr. 2003/0188) Westerweg 179 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0182) Westerweg 21b- oprichten garage (reg.nr. 2003/0155) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Boekenstein 16 - plaatsen overkapping (reg.nr. 2003/0104) De Waard 103 - vergroten woning uitbouw achtergevel en veranderen voorgevel (reg.nr. 2003/0101) Haesackerlaan 59 - vergroten woning kap- vergroting (reg.nr. 2003/0008) Het Maalwater 11 - oprichten melklokaal en vernieuwen dak veestalling (reg.nr. 2002/0329) mfMfmI aanraking reuzenbereklauw kan heftige allergische reacties veroorzaken Op de Wieken 4 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0165) Stationsweg 105 - veranderen winkelgebouw wijzigen voorgevel (reg.nr. 2003/0015) Van der Feen de Lilleweg 12 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0045) Venne waters weg 19 - ged. slopen woning (reg.nr. 2003/0170) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om, met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: W.J. Hofdijkweg 4 - vergroten woning (dakopbouw); W.J. Hofdijkweg 6 - vergroten woning (dakopbouw); Rechte Hondsbosschelaan 15 - bouw woonhuis; De Nieuwe Plantagie 1 - vergroten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf vrijdag 30 mei 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. eefomgeving Waarschuwing voor de reuzenbereklauw De reuzenbereklauw (Heracléum mantegaz- zianum) is giftig en bloeit op dit moment al op sommige plaatsen. De afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente is daarom begonnen met het bestrijden ervan. De reu zenbereklauw is te herkennen aan zijn grote bladeren en in de bloeiperiode aan de enorme witte bloemschermen. De bloeiperiode van de reuzenbereklauw is van juni tot september. De stengel kan een diameter van 10 cm hebben en de plant kan ongeveer drie meter hoog worden. Waarschuwing Pas op met aanraken van de reuzenbere klauw! Sap van de plant, dat op de huid terecht komt en aan zonlicht wordt blootge steld, kan flinke blaren veroorzaken. Bij allergie voor deze plant kan de huid na aanra king met het sap ook nog flink opzwellen en kunnen ademhalingsmoeilijkheden optreden. Bij deze symptomen raden wij u aan de huis arts te waarschuwen. Bestrijding Ook dit jaar is de reuzenbereklauw weer aan wezig. We doen onze uiterste best om deze te bestrijden. De wijze van bestrijden bestaat uit het wegsteken of afschoffelen van de planten. Dit doen we langs loop-, en fietsroutes, op plaatsen waar aanraking makkelijk kan plaatsvinden, dus niet midden in heester stroken of in bossages. Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4